Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Криптовалюта IOTA (ЙОТА, MIOTA): курс, особливості і перспективи, як купити і чи варто інвестувати

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Криптовалюта IOTA

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Нещодавно запущений проект Iota представляє новий криптожетон для мікротранзакцій. Ця криптовалюта оптимізована для використання в "Інтернеті речей".

За наростаючою популярністю великих криптовалют, таких як Bitcoin і Ethereum, ми часто не звертаємо уваги на інших представників.

А дарма, деякі з них з певної точки зору можуть виявитися більш надійними і вигідними.

Таким прикладом стала криптовалюта IOTA, перспективи та характерні риси якої ми постараємося розглянути.

Згідно CoinMarketCap капіталізація IOTA становить понад 8 мільярдів доларів, що дозволило валюті вийти в ТОП-20 за цим показником.

З чим пов'язана популярність раніше нікому не відомої монети? Які перспективи нас чекають і чи варто вкладати гроші в IOTA?

Що таке IOTA?

IOTA – віртуальна валюта з відкритим вихідним кодом, яку створила група розробників з Німеччини в 2015 році.

Разом із засновником групи, Девідом Сонстебо, вони об'єдналися в підприємство IOTA Foundation і запустили ICO, яким залучили інвесторів.

Криптовалюта створювалася в якості платіжного засобу для використання в світі «Інтернету речей» (IoT). Концепція IoT – це ланцюжок об'єктів, пов'язаних з допомогою інтернету, вони збирають дані і обмінюються ними.

Наприклад, включення/вимикання кондиціонерів і праски за допомогою смартфона.

Більшість таких «смарт» технологій відносяться саме до IoT.

Криптовалюта IOTA

Ідея розробників полягала в тому, щоб створити унікальну платформу для Інтернету речей з високим рівнем захисту і окремою платіжною одиницею, якою стала криптовалюта IOTA.

Розробка відкривала доступ для продажу або оренди різних ресурсів.

Так, можна буде продавати обладнання (наприклад, ASIC) або ж вільне місце на жорсткому диску.

Ідеями групи швидко зацікавилися інвестори, які профінансували проект: у ході ICO було виділено 1500 быткоыныв в обмін на внутрішні монети IOT.

Швидко стало зрозуміло, що IOTA – унікальна розробка, яка не залишиться просто платіжним засобом для одного проекту — це перспективна криптовалюта, яка не схожа на інші.

В чому особливість криптовалюти ЙОТА?

IOTA робить унікальною безблочная технологія Tangle, на якій заснована монета. ЙОТА повністю децентралізована, її відмінністю від інших монет є також повна відсутність комісій за транзакції.

  1. У мережі біткоін користувач повинен надіслати запит валідаторам – майнерам, які займаються підтвердженням транзакцій, використовуючи свої системні ресурси. А в мережі Tangle, на якій побудована IOTA, транзакція підтверджується після затвердження двох операцій інших користувачів. Процес автоматичний і не займає багато часу, для того, щоб запустити ланцюжок підтверджень необхідно увійти в систему.
  2. За підтвердження операцій у мережі біткоін необхідно платити майнерам, в мережі ЙОТА вони відсутні, а значить, транзакції проходять без додаткових виплат.
  3. Негативна особливість блокчейнів – погана масштабованість. Чим більше навантаження на мережу, тим довше обробляються запити. Для IOTA це не проблема, швидкість обробки транзакцій не змінюється навіть при високих навантаженнях. Це може здатися незвичайним для користувача криптовалют на блокчейн, але транзакції проводяться швидше при збільшенні навантаження: чим більше користувачів, тим швидше підтверджуються операції.
  4. На відміну від більшості монет, в мережі ЙОТА немає обмежень на кількість транзакцій, а також лімітів на суми.

Технологія Tangle розібралася практично з усіма проблемами криптовалют на базі блокчейн: низька швидкість транзакцій, високі комісії, складність при здійсненні невеликих платежів, погана масштабованість, нездатність функціонування мережі при підвищенні навантажень, обмеження на суми та кількість операцій.

Майнінг IOTA

Творці кріптовалюти IOTA розробили повністю децентралізовану монету, яку неможливо отримати за допомогою майнінгу.

Це дійсно унікальна ідея, оскільки, як відомо, практично у всіх криптовалют на основі блокчейн з цим серйозні проблеми. Біткоіном «керують» найбільші майнери, а 55% випущених монет Ripple знаходяться у владі його творців.

У розпорядженні користувачів майже 3 квадрильйона монет ЙОТА, які вже знаходяться в мережі. Криптовалюта IOTA за рахунок цього абсолютно незалежна від майнерів, які повинні здобувати нові блоки.

Для деяких відсутність доступу до додаткової видобутку монет — недолік, однак варто згадати, що саме завдяки цьому в системі не існує комісій на проведення транзакцій.

Як отримати монети ЙОТА і де їх зберігати?

У зв'язку з тим, що проект порівняно молодий, і у розробників на нього були «занадто» інноваційні плани, криптовалюту ЙОТА не знайти на класичних біржах.

Раніше придбати монети IOTA можна було тільки на двох великих сервісах Binance і Coinone.

Однак влітку доступ відкрила ще одна біржа – Bitfinex.

З можливих валют для купівлі – біткоіни, ефіріум і доллари – проте в найближчому майбутньому розробники обіцяють урізноманітнити цей список.

Криптовалюта IOTA

Зберігати запаси ЙОТА можна тільки на офіційному гаманці IOTA Wallet.

Інструкція дуже проста:

Крок 1. На офіційному сайті iota.org необхідно перейти за посиланням «GET STARTED», яка направить на сторінку установки програми. Встановити програму-інсталятор на комп'ютер (зробити це можна на GitHub);

Крок 2. Запустити програму на комп'ютері;

Крок 3. Вибрати зручний варіант гаманця – «Легкий» без повної синхронізації з глобальною мережею (light node) і «важкий» з повною синхронізацією (full node); у списку вибрати сервіс, з яким буде комфортно працювати, і натиснути «Старт»; 

Крок 4. Придумати ключ, згенерувавши його на сервісі або придумавши його самостійно. Код необхідно буде запам'ятати, так як його не можна відновити;

Крок 5. Увійти за допомогою ключа і повноцінно використовувати гаманець.

Зовсім недавно користуватися гаманцем можна було тільки на ПК, однак тепер користувачі додали мобільні додатки для IOS і Android.

Чому ціна на IOTA не постійна?

Ще влітку 2017 року ціна коливалася в районі декількох центів, однак вона різко почала зростати, перевищивши позначку в $2 в кінці року. На момент публікації ціна склала $1,3.

Незважаючи на деяке падіння курсу (в середині грудня IOTA коштувала $4), фахівці вважають, що розробники вибрали вдалу стратегію розвитку проекту.

Творці розраховують на відомі і масштабні компанії, яких повинна зацікавити ідея використання Інтернету речей.

У 2016 році був створений спеціальний фонд – IOTA Foundation, який дозволяє розвивати ділові стосунки з інвесторами.

Так, зовсім недавно список інвесторів компанії поповнили Bosch і Cisco. Це одна з причин різкого підвищення курсу IOTA.

Розробники постійно розвивають свою ідею, так, восени 2017 року вони оголосили про створення процесорів для Інтернету речей, якими зацікавився Microsoft.

Курс IOTA к доллару на сьогодні:

IOTA = 0,32 USD

Чи варто вкладати в IOTA?

Велика частина експертів вважає, що криптовалюта IOTA – дуже перспективний проект.

Інтернет речей постійно розвивається, через деякий час людство дуже необхідні для розробки IoT, саме тому потреба в діяльності IOTA Foundation різко збільшиться.

Саме за рахунок того, що IOTA – не просто платіжний засіб, а підтримка актуальною і необхідною для користувачів технології, вона буде затребувана.

Досвідчені користувачі вважають, що саме час купувати монети, поки ціна на них низька, прибуток прийде через 2-3 роки, коли IoT стане загальним явищем.

Відео

Читайте також - Криптовалюта Dash (Деш, DASH)

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити