Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Криптовалюта RaiBlocks (XRB) тепер NANO: курс та детальний обзор

Останнє оновлення: П'ятниця, 22 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Криптовалюта RaiBlocks (XRB) тепер NANO

Криптовалюта RaiBlocks (XRB), яка тепер називається NANO — це децентралізована цифрова монета, покликана замінити технічно застарілий Біткоін.

Вона істотно швидше, здатна масштабуватися і відрізняється чудовою продуктивністю. Майданчик базується на революційній блокчейн-архітектурі, що рятує від необхідності платити комісію і дає можливість проводити миттєві перекази.

Філософія RaiBlocks, а тепер Nano

Минулий 2017 рік воістину можна назвати роком криптовалюти Біткоін. Основоположник всіх цифрових грошей не тільки значно зміцнив існуючі позиції, але і підкорив нові горизонти. Однак таке стрімке зростання популярності мав зворотний бік. Число його користувачів багаторазово зросла, разом з ним збільшилася загальна навантаження на мережу. Зараз час підтвердження транзакцій значно зросло, також як і розмір комісій які тепер доводиться платити за послуги майнерам.

З огляду на сформований стан речей поява альтернативи була просто неминуча. Одним з найбільш яскравих прикладів можна назвати платформу RaiBlocks — інноваційна електронна валюта, яка не залежить від майнерів, не стягує комісій та пропонує практично миттєві перекази. Як вже говорилося вище, сервіс ґрунтується на унікальній архітектурі блоків, де кожен профіль володіє власним блокчейном. Це гарантує швидкість операцій і необмежену пропускну здатність. Учасник мережі має в своєму розпорядженні ланцюжок вузлів, яка не залежить від решти системи.

При здійсненні транзакції перевіряється залишок у робочому кабінеті, а не сума платежу, завдяки чому стає можливим підвищення рівня конфіденційності та анонімності без шкоди для безпеки. Низькі відрахування і моментальна швидкість переказів перетворюють RaiBlocks, а тепер Nano в ідеальний фінансовий інструмент для повсякденних операцій.

NANO

Історія проекту Nano

Бета-версія майданчика RaiBlocks була запущена взимку 2014 року, що ставить її в число перших монет які задіюють технологію «directed acyclic graph». Слідом наспіли інші цифрові валюти, серед яких Byteball і IOTA. Базуючись на абсолютно новій архітектурі, дані платформи змогли зламати усталені уявлення як про блокчейн зокрема, так і про електронні гроші в цілому. Вони дозволили здійснювати транзакції практично миттєво і з мінімальними витратами, при цьому забезпечуючи найвищий рівень безпеки.

Консенсус у RaiBlocks встановлюється з допомогою загального голосування зі спірних платежів. Така модель гарантує миттєву швидкість проведення операцій і зберігає децентралізовану структуру майданчика.

Принцип роботи Nano

При здійсненні переказів ресурс RaiBlocks (Nano) використовує унікальний для кожного аккаунта ланцюг з вузлів і решіток. Вона містить в собі інформацію про тип транзакції, відправники, приймаючу сторону і суму платежу.

Міняти свою форму блокчейн може лише за допомогою профілю. В силу цієї особливості оновлення наявної мережі займає декілька секунд. Більш того, підтверджуються тільки 2 складові операції: відомості про різницю залишку на балансі до проведення трансферу і після, а також отримання надісланої суми адресатом.

Переваги майданчика

  1. Відсутність комісій. Так як ресурс застосовує інший тип архітектури, всі транзакції проводяться безкоштовно. Сервіс не вимагає від користувача будь-яких відрахувань. Платіж обробляється незалежно від розміру блоку, займаючи приблизно 1 UDP-пакет.
  2. Швидкість операцій. Завдяки впровадженню технології «directed acyclic graph» (спрямований ациклічний граф) час проведення транзакцій складає лічені миті. Чималий плюс у порівнянні з Біткоіном, переклади якого можуть здійснюватися годинами, а то й довше.
  3. Можливість збільшення пропускної здатності майданчика або іншими словами масштабованість. Одвічна проблема, вставала перед багатьма децентралізованими платформами. Рано чи пізно настає момент, коли сервіс перестає справлятися з навантаженнями. Для вирішення ситуації необхідно провести оновлення системи, проте, це може дозволити собі не кожна цифрова монета. RaiBlocks входить в число проектів, які забезпечені такою функцією.
  4. Власний ланцюжок блоків. Розробниками платформи був написаний унікальний вихідної код.

Основні особливості проекту

  1. Тип консенсусу. Сервіс застосовує механізм підтверджень, що базується на довірі так званим представникам — гаманцями з досить значною сумою валюти, які відіграють роль посередника в ході вибору між конфліктуючими вузлами ланцюжка і перешкоджають надлишкових витрат. Незважаючи на те, що перевірки, які використовують теорію ігор, не здійснюються, можна припускати наявність іменний в подібній моделі консенсусу вельми істотною уразливості: мережа починає мимоволі сприяти утворенню групи власників великих сум, які беруть всю владу над майданчиком в свої руки.
  2. Відсутність функції оффчейн-транзакції. Для проведення тих чи інших операцій на платформі користувач повинен бути онлайн.
  3. Питання автономності. Враховуючи використовуваний системою алгоритм делегованого доказу частки, говорити про надійну децентралізацію монети не доводиться. Даний механізм захисту відрізняється схильністю до централізації. Втім, за запевненням творців RaiBlocks, для реалізації негативного сценарію зловмисникам потрібно захопити понад 50% всіх випущених токенів платформи.
  4. Архітектура проекту носить назву «решітка блоків». На відміну від одновимірного блокчейна Bitcoin або Ethereum вона являє собою скоріше якесь сховище інформації, де кожен учасник мережі отримує свій ланцюжок блоків. Для здійснення транзакції система генерує 2 вузли: перший відповідає за операцію відправника, другий же буде отримувати адресовані кошти. Щоб прийняти грошовий трансфер не обов'язково бути онлайн. Відразу після того, як користувач підтверджує транзакцію, перерахована валюта автоматично поміщається на гаманець. Цей процес майже рівноцінний цифровому підписуванню вузла одержувача унікальним ключем, що назавжди закріплює його у власному ланцюжку блоків.

Як підтримується система

Ознайомившись з концепцією RaiBlocks, користувач цілком закономірно задається питанням: «На кому лежить підтримка сервісу»? У таких цифрових майданчиках, як Bitcoin або Ethereum всю роботу по обслуговуванню платформи фактично беруть на себе майнери. Що не дивно, адже вони отримують за це винагороду. В системі RaiBlocks функція майнінгу не передбачена.

NANO

Емісія

Монети майданчика RaiBlocks, які тепер Nano були повністю згенеровані в ході премайна — число токенів визначено заздалегідь і не припускає яких-небудь змін.

Найменшою грошовою одиницею ресурсу є «raw» (еквівалент «satoshi»). Загальна сума «raw» перевищує 2 в 128 степені (справа в тому, що баланс платформи представлений цілим 128-бітним числом). Один коін Nano складає 10 в 30 степені «raw», загальна ж сума токенів перевищує 130 мільйонів.

Курс NANO зараз:

Відмінності проекту від Біткоін та інших криптовалют

Основна проблема криптогрошей №1 — погана масштабованість. Дане питання постало особливо гостро саме зараз, коли їх шалена популярність призвела до величезного напливу нових користувачів. В силу технічних обмежень свого блокчейна вони можуть виконувати порівняно невелику кількість транзакцій. Крім того, за операції стягується непомірно велика комісія.

Висока тривалість. В середньому на підтвердження одного платежу йде більше 2 годин. Зрозуміло, це не межа.

Мала енергоефективність. Система Bitcoin споживає колосальну кількість електрики, видаючи досить посередні показники.

Наступним йде Ефіріум. Його головна відмінність від Nano полягає в наявності майнерів. Вся система Ethereum вибудувана на їх діяльності. З одного боку, така модель має свої позитивні сторони начебто підтримка сервісу. З іншого ж істотні недоліки — необхідність у введенні комісійних зборів і можливість централізації проекту.

Найбільш близьким по духу Nano з нових альткоінів можна виділити майданчик IOTA. Вона спеціалізується на зберіганні інформації, торгових операціях, взаємодії з Інтернетом Речей.

Де купити токени Nano (XRB)

Купити монети XRB Ви можете на біржах: Binance, HitBTC, KuCoin.

Резюме за проектом Nano (в минулому RaiBlocks)

Проект RaiBlocks, який після ребрендінгу тепер іменується Nano — це перспективна і багатообіцяюча децентралізована монета. У числі її достоїнств відсутність комісій, висока швидкість платежів і унікальна архітектура блокчейна. Платформа не вимагає потужного устаткування і здатна масштабуватися в майбутньому. Якщо команді проекту вдасться реалізувати задумане, світ цифрових грошей чекає появи ще одного гідного конкурента Bitcoin.

Відео

Читайте також - Криптовалюта Ethereum Classic (Ефір Класік, ETC)

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити