Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробляти на Форекс?

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробляти на Форекс

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! В цій статті піде про заробіток на форекс та як заробити на форекс. Отже поїхали.

Форекс — це фінансовий ринок, де відбувається обмін валют. Граючи на різниці обмінних курсів, можна отримати прибуток від десятка доларів до сум з декількома нулями. Цей процес називається трейдингом. Наскільки він буде успішним, залежить від знань, досвіду, обраної стратегії і везіння гравця, а також від спочатку інвестованих сум.

Стати трейдером може кожен, але увійти в список мільйонерів, які збили статки на Форексі, здатні лише одиниці. На противагу їм — маса негативних прикладів, коли трейдери програвали всі зароблені і вкладені гроші. Існує розумна середина і що треба зробити для її знаходження, ви дізнаєтеся з нашого огляду.

Читайта також - Форекс (Forex): що це таке?

Скільки можна заробити на Форексі?

Випадки грандіозного збагачення на Форексі не увійшли б в історію, якби фіксувалися щодня. Крім того, багато трейдерів, отримавши великий прибуток, часто втрачають пильність, роблять помилки і все втрачають. Удачливий трейдер в середньому заробляє в місяць 10-20% від суми, яку він вніс на депозитний рахунок і пустив в оборот. Чим більше депозит, тим менші ризики, тому що можна торгувати за менший відсоток, але в абсолютних значеннях отримувати непогані гроші. Тому для трейдера-професіонала головне — вміти зберігати і збільшувати розмір свого депозиту, щоб отримувати з нього постійний дохід. Про свої заробітки трейдери воліють зайвий раз не розповідати. У цьому є частка забобонності, притаманною будь-яким професійним гравцям.

Тих, хто мріє завтра ж зірвати великий куш, раз і назавжди поправити своє фінансове становище і спочивати на лаврах залишок життя, чекає розчарування: мільйонери, які зробили стан на Форексі, йшли до цього роками. Так, один з легендарних трейдерів, Річард Денніс, дійсно зумів заробити більше $200 000 000, але його прибуток від однієї угоди становив приблизно 5%. Наш співвітчизник Володимир Холодецкий теж став мільйонером, займаючись торгівлею на Форексі. Проте він наполегливо вчився цьому півроку і за сім місяців торгівлі заробив $110 000. Такий результат влаштував би багатьох — питання в тому, чи готові ви постійно вкладати час, сили і гроші для його досягнення. Крім того, потрібно ще й талант.

Форекс для новачків, або Як почати заробляти, не маючи досвіду і грошей?

В даний час вартість входу на ринок може бути мізерно малою — багато брокерів пропонують відкрити депозит, починаючи з символічної суми в $1. Зрозуміло, що прибуток з такої суми теж буде незначним, тому клієнтам надається кредитне плече у співвідношенні до 1:50. Це означає, що при депозиті, наприклад, $10 для угод на Форексі вам буде доступно $500, $490 з яких надає для тимчасового користування фірма-брокер. Однак доступ до решти грошової суми автоматично припиняється, як тільки ви програли власні $10.

Не обов'язково відразу вкладати величезні гроші, $300-400 цілком достатньо, щоб поступово вийти на стабільний дохід. З тих, хто заробив на Форексі, багато починали саме так.

Крок 1. Вибираємо брокера

Оскільки останнім часом діяльність брокерів Форекс ліцензується, з ринку підуть дрібні компанії. Залишаться тільки гіганти і форекс-брокери середньої ланки, яким можна довіряти, — вони займають топові місця у численних рейтингах. Досі 80% ринку було поділено між 29 брокерами, з яких і має сенс вибирати. Серед них можна назвати такі компанії, як AMarkets, Interactive Brokers, Freedom24, з якими починали працювати на Форексі багато успішні трейдери ще 10-15 років тому. Всі великі брокери, будучи зацікавлені у вашому заробіток, надають безкоштовний доступ до навчальних матеріалів, а також організують платні курси і семінари.

Крок 2. Проходимо навчання

Без навчання не може бути успішного трейдингу. Краще вкласти більше грошей в спеціальну освіту і почати торгівлю з меншим депозитом, ніж втратити гроші через нестачу знань. Ази трейдингу можна освоїти безкоштовно: відеокурси, книги, вебінари, форуми — все це доступно в мережі Інтернет. Намагайтеся використовувати будь-яку можливість, щоб отримати нові знання, і пам'ятайте, що справжній професіонал вчиться постійно. Навіть успішні трейдери не нехтують можливістю пройти зацікавивший їх курс на платній основі, щоб підвищити свій рівень і повчитися у експертів. Універсальної покрокової інструкції, як заробити на Форексі раз і назавжди, вам ніхто не запропонує.

Крок 3. Вибираємо підхід

Отримавши теоретичні знання про предмет і потренувавшись на демо-рахунках, можна переходити до практики.

1. Визначаємо короткострокові і довгострокові цілі

По закінченні навчання ви повинні собі уявляти, якою буде ваша тактика торгівлі. Для цього потрібно відповісти на наступні питання:

 • Точка входу: що повинно статися, щоб ви відкрили торгову позицію.
 • Точка виходу: при яких умовах ви закриєте угоду.
 • Валютні пари для торгівлі.
 • Тайм фрейм — часовий інтервал, в якому ви будете торгувати.
 • Допустимий збиток — на одну операцію і торговий день.

Залежно від таймфрейма розрізняють короткострокову, або внутрішньоденну (30 хвилин–1 день), середньострокову (2-7 днів) і довгострокову (до декількох місяців) торгівлю. Чим менше таймфрейм, тим вище ризики. Короткостроковій торгівлі на Форексі зазвичай займаються при маленькому депозиті, щоб заробити якомога швидше. Щоб при цьому не втратити останнє, варто подумати про тип управління вашим рахунком. На великі суми під внутрішньоденною торгівлі здійснюють операції тільки дуже досвідчені трейдери і банки.

2. Визначаємося з типом управління

Можна виділити три типу вчинення угод з точки зору методів торгівлі:

 • Традиційний трейдинг. У цьому випадку ви щодня аналізуєте ситуацію і приймаєте рішення самостійно. Для цього потрібно маса часу і сил, але тільки таким чином ви зможете стати справжнім трейдером.
 • Автоматичний трейдинг. Управління своїм торговим рахунком можна віддати на відкуп спеціалізованого програмного забезпечення, яке буде відстежувати ситуацію і здійснювати торгові операції на ринку за вас. До цього типу управління можна вдаватися, якщо ви на якийсь час вирішили відпочити від фінансової гонки, накопичивши на депозиті солідну суму. Будь-які програми-роботи мають свої недоліки — вони йдуть тільки однієї певної стратегії, схильні морально застарівати, можуть допускати помилки, якщо ситуація на ринку радикально змінюється. Одним словом, повністю покладатися на автоматику нерозумно.
 • Довірчий трейдинг і ПАММ-управління. Досвідчені трейдери готові торгувати для вас за певний відсоток від прибутку, якщо ви станете інвестором в їх рахунок. Для цього ви можете передати в управління досвідченому трейдеру власний торговий рахунок або покласти гроші на депозит спеціального ПАММ-рахунку разом з іншими інвесторами. Прибуток від торговельних операцій буде розподілятися між інвесторами відповідно до внесених ними сумами, тобто пропорційно. Тут важливо правильно вибрати трейдера і ПАММ-рахунок, які позитивно себе зарекомендували. Обов'язково цікавтеся рейтингами і чорними списками.

3. Визначаємося з типом торгівельних операцій

Якщо ви вирішили взяти керування на себе, вам доведеться освоїти всі типи торгових операцій, щоб здійснювати їх по мірі необхідності і в комбінації.

 • Спекулятивні угоди. Принцип будь якої спекуляції — продати дорого те, що було придбано дешево.
 • Торгові угоди. Спрямовані просто на купівлю або продаж товару, тобто валюти. Можуть бути частиною спекулятивних або хеджирующих угод.
 • Хеджуючі угоди. Проводяться, щоб компенсувати можливі ризики від інших операцій.

В основному, на Форексі проводяться спекулятивні операції, але в залежності від обраної вами стратегії, в той чи інший момент вам може знадобитися торгова або хеджируюча угода.

4. Вибираємо стратегію трейдингу

Новачкові не варто винаходити велосипед, достатньо на перших парах випробувати успішні стратегії традиційного трейдингу, якими користуються по всьому світу вже багато років, і поцікавитися новинками. Для безкоштовного ознайомлення доступні десятки працюючих стратегій. При невеликому депозиті ($10-500) можна рекомендувати стратегію для Форекса центового рахунку. Самими простими мультивалютними стратегіями є TrendLines і «Три екрана Елдера», їх легко освоїти тим, хто поки ще не обізнаний у грі на валютних ринках. Якщо ви налаштовані на серйозну роботу, стратегія «черепах», розроблена легендарним Річардом Денисом, допоможе вам виробити системний підхід до заробітку на Форексі.

Крок 4. Вибираємо рахунок і починаємо заробляти мільйони

На Форексі можна відкрити рахунки різних типів. Для новачка в першу чергу важливі навчальні. До них відносяться демо-рахунки, на яких ви торгуєте віртуальними грошима, і центові рахунки, на яких ви бачите справжні торги, оперуючи сумами у десятки доларів. Особливість центового рахунку полягає в тому, що сума на депозиті відображається в центах і виглядає солідніше. Азарт від гри залишається тим же, а ви ризикуєте при цьому дрібними сумами. На демо-рахунках і центових рахунках зручно відпрацьовувати нові стратегії. Однак цією грою не слід занадто захоплюватися, оскільки при переході на реальну торгівлю можна впасти в ступор, боячись втратити справжні гроші.

Далі доведеться вибрати, який відкрити рахунок: мікро, міні або класичний. Вони розрізняються мінімально рекомендованими сумами депозитів. Починають зазвичай з мікрорахунків, де депозит може бути 300-1000 дол. Деякі брокери не диференціюють рахунку подібним чином і пропонують один тип рахунка, який зазвичай називається «Стандарт». Саме він і підійде для переходу до реальної торгівлі. Інші типи рахунків відкривають вже досвідчені трейдери, які торгують не один рік.

Як швидко починають заробляти на Форексі?

Щоб можна було говорити про якийсь стабільний заробіток на Форексі, необхідно близько півроку вчитися, а ще кілька місяців торгувати. Припустимо, ви проявили здібності до навчання, все схоплює на льоту, швидко освоюєте стратегії торгівлі, встигли попрацювати з демо-рахунками і переходьте до реальної торгівлі з депозитом в $500. При стабільній торгівлі із середнім прибутком у 20% (що дуже хороший показник) ви зможете подвоїти суму на депозиті вже до кінця четвертого місяця. Свою першу тисячу доларів можна заробити через сім місяців після початку торгівлі. Якщо бажаєте це зробити швидше, майте на увазі, що можна втратити і ті $500, що були вкладені спочатку. Не поспішайте, відчуйте смак гри та поступове зростання грошей на вашому рахунку.

Попередження: пропоновані до укладення угоди або фінансові інструменти є високоризикованими і можуть призвести до втрати внесених грошових коштів в повному обсязі. До здійснення угод слід ознайомитися з ризиками, з якими вони пов'язані.

Чи Реально заробити на Форекс?

За статистикою, тільки 5% людей, що приходять в трейдинг, отримують прибуток.

Коли я ще проходив навчання, наші педагоги відразу говорили-зробити 20% прибутку за місяць нескладно. Навіть для новачка. Багато так і роблять. Складно-отримувати стабільний прибуток і при цьому не втратити всіх вкладених коштів.

Дві найчастіші причини зливу депозиту-відсутність стратегії і проблеми з дисципліною. Спроби "інтуїтивно вгадати" в довгостроковій перспективі завжди закінчуються сумно. Другий момент - людина тільки приходить в цю сферу, укладає кілька прибуткових угод і все – у нього складається помилкова впевненість, що він все зрозумів. Після цього в трубу летять всі принципи ризик-менеджменту, починаються входи в угоди з якихось незрозумілих причин ("мені здалося").

На моїй пам'яті було кілька ситуацій, коли знайомі збільшували депозит в 10 разів, умовно кажучи, за пару місяців, а потім зливали ці гроші за тиждень.

Юрій Р., інвестор, фінансист

Психологи, обговорюючи, чи можна заробити на Форекс, говорять про певну подвійність, яку потрібно враховувати.

Тут виходить вилка. Хтось відразу хоче це зробити джерелом заробітку. У підсумку люди беруть кредити, переводять останні гроші... і втрачають їх, тому що немає досвіду.

А хтось сприймає трейдинг як можливе джерело додаткового доходу. Це правильна позиція спочатку. Але вона часто призводить до того, що людина починає ставитися до самої цієї теми несерйозно. Вчитися уривками, торгує теж уривками.

А це робота. Не рулетка. Не азартна гра. Така ж робота, як будь-яка інша. Подумайте, чи вийде хороший лікар з людини, яка вивчає анатомічний атлас по сторінці в тиждень?

Олена М., психолог, консультант

У питанні, чи можна заробити на Форекс, не менш гостро стоїть і проблема шахрайства.

На все СНД набереться штук 10 дійсно пристойних брокерів.

І сотні шахраїв, які зазивають, обіцяючи незліченні прибутки мало не після натискання однієї кнопки. І там така потужна обробка, тиснуть на все - страхи, втому від нестачі грошей.

Люди вірять, несуть обманщикам останнє. А потім в мережі плодяться відгуки про те, що Форекс – це лохотрон і заробити на ньому не реально.

Максим М., трейдер, менеджер

Підіб'ємо підсумки + відео

 • Чи Реально заробити на Форекс - реально. Але для цього потрібно вчитися, не розраховувати на те, що станете мільйонером за рік, строго все планувати, опановувати не тільки фінансовими навичками, а й здібностями до самоконтролю.
 • Скільки заробляють на Форекс - успішний трейдер робить близько 50% річних. Можливі і великі цифри, але вони пов'язані і з великими ризиками. Але подібний дохід приходить далеко не відразу.

Ви можете ознайомитися з розділом на сайті - Ази трійдінгу для початківців

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити