Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Робота копірайтером на дому: ТОП-3 сайти

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Робота копірайтером на дому

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Хто з нас не мріє заробляти пристойні гроші не виходячи з дому? Вам не складе особливої праці це зробити, якщо у вашому користуванні є персональний комп'ютер та доступ до мережі інтернет.

На сьогоднішній день існує багато різних сервісів, що надають користувачам інтернету можливість заробити, не виходячи з дому. Для багатьох одним з визначальних факторів при пошуку роботи є відсутність необхідного досвіду і страх того, що у вас не вийде заробити. І все ж, якщо у вас є бажання і час для додаткового заробітку, то робота копірайтером на дому буде відмінним варіантом для заробітку грошей в мережі.

Робота копірайтером на дому може бути привабливим варіантом для тих, хто хоче працювати в комфортному для себе середовищі та самостійно регулювати свій графік роботи. Копірайтинг полягає в написанні текстів для різних цілей та аудиторій: рекламних оголошень, статей для блогів, описів товарів і послуг, прес-релізів, тощо.

Копірайтер повинен мати відмінне знання мови, вміти формулювати думки чітко та лаконічно, а також бути здатним проводити дослідження для написання точних та коректних текстів. Робота копірайтером на дому дозволяє не тільки заробляти гроші, а й розвиватися та вдосконалювати свої професійні навички.

Однак, важливо пам'ятати, що робота копірайтером на дому вимагає дисципліни та організованості. Потрібно знайти замовників, встановити з ними контакт, дотримуватися узгоджених термінів та якісно виконувати завдання. Також, варто пам'ятати про здоровий графік роботи та забезпечити собі достатню кількість відпочинку, щоб уникнути вигорання та погіршення якості роботи.

Заробляти віддалено на дому вигідно особам

 • Бажаючим працювати самостійно, на себе.
 • Не терпить тиску, домагань з боку начальства і колег.
 • Не можуть знайти роботу за місцем проживання.
 • Які не мають можливості залишати будинок.

Для здійснення мети доведеться оволодіти будь-якою професією, затребуваною в Інтернеті. Однією з найбільш доступних є копірайтинг, якому присвячена стаття на нашому сайті для новачків, які шукають можливість підібрати хорошу роботу.

Що таке копірайтер на дому

Термін «копірайтер» відомий всім, хто працює в мережі, але викликає подив у людей, незнайомих з інтернет-професіями. Говорячи про копірайтера, доречніше замість невизначеного займенника «що» вживати «хто», так як за цим терміном криється майстер пера.

Ведучи мову про фахівців, доречно запитувати «хто це?». Копірайтер - особистість, успішно опанувала нової для себе діяльністю, що дозволяє заробляти гроші зручним способом. Людина поєднує два процеси: задоволення від творчості і поповнення гаманця. Професія з'явилася і розвивається з виникненням Інтернету, коли виникла потреба наповнювати сайти.

В даному запиті «що таке копірайтер на дому», мабуть, мається на увазі процес, дія.

Далі розбираємося з термінологією. Слово «копірайтер» є запозиченим з англійської мови (copywriter). В англомовному сегменті Інтернету термін відноситься до професіоналів, які створюють рекламні (продають, пропагандистські) тексти. Копірайтинг - в його первозданному значенні - означає написання подібних текстів.

В укрнеті обидва терміни мають кілька розширених характер: копірайтингом називають створення статей, що не носять рекламний характер, і SEO-текстів, а копірайтером — людини, яка вміє їх писати. Копірайтером людина стає, здавши тестові завдання і підтвердивши вміння, а професіоналом, навчившись писати продаючі тексти.

Відповідь на запит користувачів «що таке копірайтер на дому?» - можливість працювати вдома, створюючи тексти на замовлення. Ті люди, що пишуть швидко і багато, додатково штампують статті і розміщують в магазинчиках контенту.

Найбільш успішні автори приймають рішення:

 • Зайнятися навчанням копірайтерів, відкрити школу.
 • Організувати власне агентство.
 • Створити біржу копірайтингу, допомагаючи новачкам шукати замовлення.

Процес зростання від новачка до професіонала у кожного фахівця займає різну кількість часу. Комусь двох років достатньо, хтось тільки через п'ять років наважується вийти на «велику арену». Але більшість вважають за краще плисти за течією, не напружуючись: замовлень достатньо, дохід влаштовує, зручна діяльність вдома. Що ще треба?

Робота на дому - що це за процес

Робота копірайтером вдома практично не відрізняється від офісної. Спеціаліст виконує певні послуги і отримує гроші в залежності:

 • від вартості кожного замовлення,
 • від обсягу виконаних завдань.

Копірайтер взаємодіє з замовниками. Він зобов'язується виконувати їх вимоги і надавати результат у встановлені терміни. Висловлює згоду взяти замовлення, виконує його протягом днів, відведених на завдання, здає. Замовник приймає і оплачує.

Біржі контенту є ідеальним місцем, що дозволяє заробляти віддалено, не побоюючись залишитися без замовлень. Не обов'язково заходити на свої сторінки щодня.

Автор заглядає на біржу, коли:

 • Хоче переглянути стрічку, вибрати замовлення, подати заявки.
 • Його вибрали виконавцем, потрібно взяти замовлення в роботу або відмовитися, якщо пропало бажання виконувати, змінилися обставини. Відмова до взяття замовлення - процес безболісний, відмова після взяття загрожує штрафними санкціями.
 • Отримує повідомлення, що вимагає відповіді. Наприклад, несподівано отримав індивідуальне замовлення. Потрібно висловити згоду або відмовитися, вказавши причину і подякувавши замовнику.
 • Бажає скористатися онлайн перевіркою сервісу і оцінити унікальність написаного матеріалу.
 • Настав термін здачі, необхідно відправити замовлення на перевірку.
 • Хоче поспілкуватися в чаті або на форумі.

Будь-який захід і час, проведений на біржі, є добровільним або обов'язковим, але ці зобов'язання автор бере на себе сам. Немає строго певних годин, які потрібно провести на робочому місці. В акаунти на біржах заглядають, коли є вільні хвилинки, бажання, необхідність.

Весь інший час людина працює вдома на комп'ютері, виконуючи взяті замовлення.

Робота на дому, що це дає

 • Можливість поєднувати процес написання статей з домашньою роботою, раціонально розподіливши час.
 • Піклуватися про дітей та інших членів сім'ї, не залишаючи їх.
 • Місце роботи - вдома - дозволяє економити на одязі, взутті, транспортних витратах.
 • Можливість взяти відпустку в будь-який час, попередньо здавши всі замовлення.
 • Професійно рости, в перспективі — створити біржу копірайтингу, свою студію, агентство.

Інші переваги будь-яка людина зможе сформулювати самостійно, почавши працювати копірайтером і пояснюючи знайомим, що таке копірайтер на дому.

Що необхідно для початку кар'єри копірайтера?

Якщо ви вирішили побудувати свою кар'єру в інтернеті в якості копірайтера, то першим ділом вам потрібно набити руку в написанні текстів і отримати певний досвід, виконуючи замовлення самого різного характеру. Наступним етапом буде наповнення власного портфоліо зразками вже виконаних робіт. Повірте моєму досвіду, портфоліо вам дуже стане в нагоді при пошуку замовників, так як більшість з них цікавиться наявністю досвіду з тієї чи іншої тематики. А особисте портфоліо буде прямим доказом того, що ви вже мали досвід написання по даній темі і цілком впораєтеся з поставленими завданнями.

Наступна порада – краще всього зареєструйтесь відразу на декількох біржах копірайтерів. Це вам потрібно зробити для того, щоб розширити свої можливості при пошуку замовлень.

Після того, як ви почнете заробляти свої перші гроші, ваші акаунти на біржах почнуть набирати популярність і обростати позитивними відгуками, можна буде поступово збільшувати вартість на свої роботи. Крім цього, актуально буде взаємодія з замовниками безпосередньо, а для цього вам потрібно буде, наприклад, створити свій сайт і обзавестися групами в соціальних мережах, на яких ви зможете рекламувати свої послуги та шукати нових клієнтів. Якщо ви все будете робити правильно і сумлінно, то робота копірайтера цілком здатна стати не лише додатковим джерелом доходу, але і цілком здатна замінити основну роботу, так як заробітки у цій професії досить пристойні.

Людей, які займаються написанням статей можна розділити на кілька категорій:

 1. Рерайтери – люди, які займаються переписуванням матеріалів з ісходників. Тут немає нічого складного, вихідні матеріали найчастіше надаються замовниками, ну а якщо таких немає, то можна спокійно знайти інформацію через інтернет. Зрозуміло, що рерайтінг вважається найпростішим способом написання статей і оплата тут буде приблизно від 0,5 до 2$ за тисячу символів. Дам невелику пораду для тих, кому цікавий такий варіант написання. Для рерайта краще всього брати за основу кілька вихідних матеріалів, працюючи таким чином, буде дуже складно зрозуміти, що ви саме переробляли якийсь матеріал, а не написали свій.
 2. Копірайтери – люди, які пишуть статті, грунтуючись на своїх знаннях і особистому досвіді. Такі тексти найбільш затребувані і оплата за них буде набагато вище, ніж за простий рерайт. Середня ціна коливається від 2 до 5$ за тисячу символів.
 3. SEO-копірайтери – найбільш затребувана категорія копірайтерів. Тут перед вами буде поставлена завдання написати цікавий текст не тільки відвідувачам сайту, але і для правильної індексації пошуковими системами. В якості прикладу такого тексту можете звернути увагу на цю статтю. Вона написана мною під певний пошуковий запит – робота копірайтером на дому. Для чого це зроблено? Все це робиться в першу чергу для того, щоб люди заходили на сайти через пошукові системи. Якщо я буду займатися цим сайтом далі і не зупинюся на його розвитку, то цілком можливо, що через кілька місяців, якщо ви наберете в Гуглі запит, то побачите мій сайт на першій або другій сторінці пошуку. Сподіваюся, що стаття виходить цікавою, так як я в першу чергу пишу її для користувачів, а не для пошукових систем)))
 4. Перекладачі – люди, які займаються перекладом статей з інших мов. Тут, звичайно, необхідно прекрасне знання одного або декількох іноземних мов. До речі, для рерайтерів це теж непоганий варіант, так як можна брати вихідні матеріали іноземною мовою, перекладати і продавати. Такий матеріал, швидше всього буде вже вважатися копірайтом.

Який би спосіб написання статей ви не вибрали, ця сфера діяльності вимагає постійних тренувань і навчання. Далі пропоную перейти до висвітлення ще одного важливого питання в даній темі.

Де шукати роботу копірайтеру?

Це питання напрошується само по собі, адже написані матеріали вам треба буде десь продавати. Я вже писав вище, що найкраще реєструватися на кількох біржах копірайтерів, але жодного прикладу таких бірж я не надав, тому зараз спробую виправити цей невеликий пробіл, давши вам для початку кілька перевірених мною бірж, де ви зможете спокійно продавати свої тексти.

 • uatxt.com – досить цікава біржа. До речі, саме з неї я сам починав свій шлях по заробітку в інтернеті, тому і поставив її на перше місце. Я не буду вдаватися в цій статті в докладний опис всіх плюсів і мінусів кожної біржі, оскільки для кожної з них планую написати по окремій статті, тому просто перелічу перевірені особисто мною.
 • text.lviv.ua – ця біржа вважається однією з найкращих на просторах інтернету. Правда, особисто мені не подобається інтерфейс, хоча звикнути можна.
 • 2polyglot.com/ua - одна с найпрофесіональніших бірж.

Думаю, що для початку роботи копірайтером на дому вам буде достатньо цих п'яти бірж. Не забувайте, про наповнення свого портфоліо, про який згадувалося на початку статті. Це вам дуже стане в нагоді при подальшій роботі. Так що, вибирайте підходящу для себе тематику і пробуйте себе в ролі копірайтера.

Нюанси пошуку замовників

Для отримання замовлень фрілансеру потрібно знати нюанси пошуку клієнтів тим чи іншим способом.

Сайти фрілансерів

Найпростіший спосіб знайти замовлення - розмістити анкету на сайті фрілансу. В профілі зазначаються:

 • досвід;
 • область діяльності;
 • бажаний дохід.

Система підбере відповідні під запит проекти.

Залежно від правил платформи можна відразу взяти вподобаний замовлення або залишити заявку на його виконання.

Майданчики пошуку роботи

Роботу для копірайтера можна знайти на:

 • біржі контенту - орієнтовані тільки на купівлю-продаж проектів;
 • форумах;
 • онлайн-дошці оголошень;
 • сайтах вакансій.

Прямий пошук

Підбирати клієнтів самостійно можна, створивши власну робочу сторінку в соціальній мережі і розмістивши приклади своїх робіт, рекламу про себе, прайс-лист. Також можна створити власний сайт для просування, описати свої навички, досвід і т. д.

Розсилки комерційних пропозицій в компанії, веб-студії, агентства посприяють пошуку потенційних роботодавців.

Середній рівень доходу

Середня вартість 1000 знаків - від 25 до 40 грн. дохід фахівця залежить від:

 • часу, виділеного на роботу;
 • швидкості написання тексту.

При частковій зайнятості заробіток становить 6-8 тис. на місяць. Якщо виділяти повний 8-годинний робочий день, дохід підніметься до 20-22 тис.

Переваги віддаленої роботи

Переваги роботи копірайтером:

 • зручний графік;
 • комфортні робочі умови;
 • самостійний підбір клієнтів і проектів;
 • відповідний обсяг завдань;
 • контроль доходу;
 • можливість суміщення з іншими заняттями.

Негативні сторони віддаленої професії + відео

До недоліків роботи вдома відносяться:

 • відсутність фіксованої заробітної плати - дохід залежить від кількості проектів;
 • пошук нових клієнтів - не всі замовники працюють з копірайтером на постійній основі;
 • організаторські здібності - вміння правильно вибудовувати робочий процес, виконувати завдання в строк.

Виходячи з особистого досвіду знаю, що написання текстів буде трохи втомлювати з незвички, тому в якості додаткового підробітку розгляньте для себе й інші способи заробітку, представлені на нашому сайті. Наприклад, заробіток на лайках, можете ознайомиися по ссилці.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити