Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Заробіток на арбітражу трафіку

Останнє оновлення: Понеділок, 12 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Заробіток на арбітражу трафіку

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! В цій статті піде мова про такий вид заробітку, як арбітраж трафіку.

Арбітраж трафіку це заробіток на перепродажі відвідувачів інтернет-сайтів. Купив 1 000 переходів по посиланню за 200 грн в одному місці — відправив всіх цих користувачів на інший сайт, власник якого заплатив за це 2 000 грн, заробив 1 800 грн.

Загалом, як з будь-яким іншим видом торгівлі — тільки тут замість хліба, смартфонів або бочки квасу в якості товару виступають віртуальні одиниці і нулі, які покупці трафіку також планують в кінцевому рахунку перетворити в грошові знаки і нерідко готові платити за них пристойні суми. У цій статті ми розповімо, як заробити на арбітражу трафіку, і дамо кілька порад щодо підвищення результативності.

Що таке арбітраж трафіку

Поява арбітражу трафіку багато в чому обумовлено популярністю і розвитком соціальних мереж. Головний і основний принцип цього бізнесу простий: купити дешевше, продати дорожче. Тобто, арбітраж трафіку - це його покупка на одному ресурсі і перенаправлення на інший, але вже за більшою вартістю.

Три ключові гравці в арбітражі:

 1. Арбітражник, тобто будь-який з вас.
 2. Рекламодавець. Їм може бути як одна людина, так і організація, яка пропонує вам свій товар і платить за його просування
 3. СРА-мережа - посередник між учасниками, сполучна ланка. Це якась партнерська програма, яка погоджує і прописує всі умови, взаємодіє з арбітражниками, підключає пропозиції від різних роботодавців.

Ідеальний варіант - це коли компанія поєднує в собі і партнерську програму, і СРА-мережу.

Без чого не існуватиме жоден бізнес? Очевидно, без продажів. Продажі - це трафік. Тому так багато і говориться про перспективність арбітражу. Нові продукти з'являються на ринку мало не щодня, і кожен з них потрібно якось продавати і реалізовувати.

Скільки можна заробити

Те, скільки можна заробити на арбітражу трафіку, залежить тільки від вас і вашої працьовитості. Конкретної суми в грн, на жаль, ми сказати не можемо (та й ніхто не зможе). На відміну від традиційного розміщення реклами на власному сайті, де хоча б приблизно можна розрахувати очікуваний рівень доходу, виходячи з обраного способу монетизації ресурсу і його відвідуваності, з арбітражем абсолютно все залежить виключно від вас, і рівень доходу індивідуальний у кожному окремому випадку.

В один день ви зможете придбати 10 000 переходів за 500 грн, а потім перепродати їх за 2500 грн, зробивши на цьому 400% прибутку, у другий день — 10 000 переходів за 500 грн, а перепродати їх лише за 550 грн з прибутковістю в невеликі 10%, ну а в третій — роздобути все той же обсяг трафіку за 2 000 грн і перепродати тільки за 1 700 грн, втративши на угоді 300 грн з власної кишені.

Але з урахуванням того, що в інтернеті мешкають тисячі професійних арбітражників, можна впевнено сказати: цей метод заробітку можливий і цілком здатний стати основним і навіть єдиним джерелом вашого доходу. Якщо, звичайно, робити все правильно. Інакше можна, як і в грі на валютній біржі, втратити все, ще й залишитися з боргами. Якщо говорити дуже усереднено про те, скільки заробляють на арбітражу трафіку, то для старанного новачка ця сума складе 4 000 грн на місяць і більше. Людина з досвідом заробить і 10 000, і навіть 30 000 грн.

Непогана перспектива, погодьтеся? Обговоримо те, яким, власне, чином можна заробити на перепродажі трафіку.

Заробіток на арбітраж трафіку: покрокова інструкція

Крок 1: Знаходимо гарну партнерську програму.

Торгувати трафіком просто так і безпосередньо не можна. Покупці переходів ніколи не закуповують трафік безпосередньо у арбітражників. Вони просто розміщують свої пропозиції до відповідних партнерських програмах.(CPA партнерки: що це таке?) Така система відмінно працює для обох сторін: не потрібно витрачати час на пошук замовника/виконавця, не потрібно вести переговори, не потрібно обговорювати умови і способи оплати.

І будь-які конфліктні ситуації також завжди вирішує сама партнерська програма. Дуже зручна система: зареєструвався в партнерці, вибрав потрібний оффер, отримав реферальне посилання і пішов лити трафік яким тобі самому завгодно способом. Система буде автоматично відстежувати обсяг сливаемого трафіку і нараховувати відповідну винагороду.

Крок 2: Підбираємо вигідний оффер.

Новачки в справі арбітражу наївно вважають, що кращий оффер — це той, за який найбільше платять. Абсолютно хибна думка! Насправді найважливіше співвідношення ціни пропозиції і його собівартості. Під собівартістю в даному випадку мається на увазі те, у скільки нам обійдеться залучення цільового трафіку для заданого оффера. Розглянемо дане питання на конкретному прикладі.

У вас є дві пропозиції: у першому випадку потрібно лити трафік на магазин популярних китайських смартфонів з величезними знижками, у другому — на портал кредитної організації, у якої до того ж далеко не найпривабливіші умови надання позик. Продавці смартфонів пропонують за кожну тисячу користувачів всього 10 грн, а кредитори — цілих 20 грн.

Здавалося б, про що тут взагалі думати, якщо у другому випадку платять рівно в два рази більше? Насправді ж знайти охочих придбати дешевий смартфон куди простіше, ніж тих, хто хоче повісити на себе кілька мільйонів грн кредиту. В результаті для першого оффера ви зможете за тиждень «накопати» 100 000 користувачів за умовною ціною 3 грн за кожну тисячу, а для другого — тільки 2 000 користувачів по 7 грн за тисячу.

Разом для магазину смартфонів: витрати — 300 грн, прибуток — 1 000 грн, чистий прибуток — 700 грн або 233%. Для іпотечного банку: витрати — 14 грн, прибуток — 40 грн, чистий прибуток — 26 грн або 185%. Так, і в другому випадку у відсотках угода виглядає більш ніж успішною, ось тільки 26 грн — це не та сума, за якою взагалі варто що б то ні було робити.

Крок 3: Вибираємо ефективне джерело трафіку.

Трафік можна роздобути де завгодно: на сайтах, в соціальних мережах, в тізерних партнерських програмах, на форумах, на блогерних платформах начебто LiveJournal, навіть на YouTube або через e-mail-розсилки. Важливо розуміти, що в кожного джерела є свої особливості, завдяки яким вони краще підходять для зливу трафіку на одні види продуктів і гірше — на інші. Наприклад, серйозні бізнес-пропозиції добре привертають трафік через e-mail-розсилки.

Правда, для цього потрібна власна база адрес, та не аби яких, а тих, якими дійсно користуються люди, які підходять під опис потенційного клієнта даного продукту або послуги. Молодіжні товари і послуги зручно просувати через соціальні мережі, в особливості «Інстаграм». «Тік Ток» краще використовувати для залучення більш дорослих користувачів. Є й універсальні джерела, які підходять практично для чого завгодно. Наприклад, це відноситься до тизерним мереж.

Крок 4: Створюємо привабливий рекламний продукт.

Користувачів можна залучити просто голим посиланням. До ного потрібно додати пару рядків тексту і розмістити в якості поста в популярній групі в соціальній мережі або вбудувати посилання в зображення і повісити на сайті у вигляді банера, а може бути, і додати текст, картинку, перетворивши все це в тизер. У будь-якому випадку потрібно зробити хоча б що-небудь, що буде привертати увагу користувачів і пробуджувати бажання перейти по цій самій ссилці.

Від того, який саме вид рекламного продукту ви виберете і наскільки вдало його реалізуєте, залежить як мінімум 50% вашого успіху. А взагалі справжній професіонал-арбітражник відрізняється від любителя як раз тим, що він може так подати оффер, що навіть самий непопулярний і нецікавий продукт приверне солідний потік трафіку.

Крок 5: Налаштовуємо і запускаємо арбітражну кампанію.

Партнерська програма обрана, оффер підібраний, джерело трафіку знайдений і рекламний продукт створений — все, ми готові до роботи! Залишилося лише налагодити налаштування кампанії, на кшталт географічного таргетингу, і можна запускати.

Крок 6: Аналізуємо і вносимо корективи.

Ще одна ознака професійного арбітражника — здатність вже в процесі «видобутку» трафіку перетворити невдалу кампанію в вдалу, а успішну у неймовірно успішну. Для цього необхідно постійно аналізувати процес, визначати його сильні і слабкі сторони, вносити зміни, знову аналізувати і знову доробляти. Тільки таким чином в арбітражі можна домогтися дійсно високої прибутковості.

Крок 7: Отримуємо чесно зароблене і вкладаємося в наступну кампанію.

Так, життя професійного арбітражника — це постійний процес купівлі та перепродажу трафіку: зупинився — і твоє місце вже зайняв хтось інший!

Одна з найбільших партнерок це salesdoubler.pro, mylead.global, drop1.top

Де брати трафік для арбітражу

Джерел трафіку величезна кількість:

 • пошукова видача,
 • каталоги,
 • месенджери,
 • дошки оголошень,
 • email розсилки,
 • соціальні мережі,
 • посилання в статтях.

Заробити може власник будь-якого ресурсу. Принцип тут все той же: купи дешево, продай дорого. Однак без вкладень в рекламу не обійтися. Є і безкоштовні джерела трафіку, але реально заробити на них важко. Щоб отримати високий прибуток, ви повинні володіти аналітичними здібностями, заздалегідь розуміти, прораховувати і відповідати на питання:

 • «Якій аудиторії зайде найкраще ось цей товар?»,
 • «Коли краще запускати рекламу?»,
 • «Де її розміщувати?».

Плюс ви повинні володіти і письменницькими навичками, Тексти повинні чіпляти. Також важливо правильно оформляти візуальну частину або на мові арбітражника-генерувати хороші креативи.

Основна частина роботи арбітражу-тести. Багато новачків намагаються поліпшити те, що вже працює. Але арбітраж трафіку не мистецтво: якщо ви ллєте в плюс (тобто ваші доходи перевищують ваші витрати на інтернет-рекламу), то залиште все як є і тестуйте інші зв'язки або гео. І не забувайте постійно відстежувати ринок товарів.

Що таке оффер в арбітражі, і як його правильно вибрати

Оффером в арбітражі називають будь-яку пропозицію продукту або послуги. Перше, що ви повинні враховувати при його виборі — конкурентоспроможність. Пам'ятайте, що ринок не пустує, крім вас з цим продуктом напевно почне працювати хтось ще. Якщо ви почали роботу пізніше, будьте обережні. Можливо, потенційні покупці в курсі новинки, і оффер вже зайнятий. Тому в команді будь-якої партнерської компанії потрібен менеджер, який розповість вам про популярні оффери і дасть доступ до ексклюзивних пропозицій.

У менеджера вам варто дізнатися, що таке гео, випитати джерела трафіку і постаратися акуратно вивідати, як ллють інші майстри. Якщо ви хочете, щоб з вами охочіше контактували — уточнюйте, що ви можете робити великий обсяг, і тоді інформація буде у вас в руках. Також у менеджера можна уточнити щодо підвищеної ставки, і на які платіжні системи можна виводити гроші. Більш конкретні питання залежать від вертикалей: в гемблінгу потрібно запитати про мінімальний депозит холд, якщо це товарна вертикаль, то уточніть відсоток підтверджених лідів і переконайтеся в надійності рекламодавця.

У будь-якого оффера є своя географія. Обов'язково вибирайте те місто, країну або регіон, де ваш продукт буде цікавий, і куди його зможуть доставити. Як і на будь-якому іншому ринку в арбітражі трафіку є постійні, а є сезонні пропозиції. На останніх, як правило, можна заробити швидше. Наприклад, це можуть бути ковзани і тюбинги взимку і засоби від комарів влітку. Тому ще раз нагадуємо: важливо відстежувати тренди.

Вертикалі офферів

Оффери діляться по вертикалях:

 1. Товарна. Це всі товари, які використовують в повсякденному житті (ПОСУД, ІНСТРУМЕНТИ, техніка і т.д.).
 2. Дейтинг - приватні оголошення про знайомства.
 3. Азартна або гемблінг (ігри, казино онлайн, та ін.). Вважається, що ця вертикаль найприбутковіша, адже ігромани є завжди і скрізь.
 4. Також виділяють криптовалюти - оффери, де людям пропонують заробити на трейдингу за допомогою торгових ботів.
 5. Фінансовий напрямок - бінарні опціони і мікропозики.
 6. Мобільні додатки. Рекламодавці платять за встановлення своїх продуктів.

Як протестувати оффер

Алгоритм правильного тестування виглядає так:

 1. Насамперед вибирається оффер і партнерська програма. Не забуваємо спілкуватися з менеджером. Головне завдання - це вивідати найкраще джерело трафіку, отримати хоча б пару підказок, як ллють інші.
 2. Вибираємо одне гео і починаємо працювати з ним: робимо креативи, переклади, прелендінг. Для створення своїх банерів можна подивитися, що роблять інші spy-сервіси вам в допомогу. Але пам'ятайте, що потрібен оригінальний підхід, бездумне копіювання не принесе великих результатів.
 3. Тестуємо креативи, бажано пачками по 4-6 штук. Дивимося на ціну кліка і відбираємо найдешевші. На цьому ж етапі тестуємо вік аудиторії.
 4. Потім робимо кілька прелендов і тестуємо їх вже з обраними креативами. Для якісного тестування потрібно, щоб вони всі були різні.
 5. Потім аналізуємо і оптимізуємо підхід в цілому. Оптимізацію робимо тільки в тому випадку, якщо ви ллєте трафік в невеликий мінус або нуль — плюсові зв'язки краще не чіпати.

Основні терміни, які потрібно знати для роботи в арбітражі трафіку

Арбітражник - той, хто працює з трафіком, займається покупкою і перепродажем.

Бурж - трафік, який знаходиться у всіх країнах, крім України та СНД.

Вертикаль - ніша, в якій арбітражник вибирає оффер, і починає з ним працювати.

Кейс - інформація, яка розповідає подробиці минулої робочої зв'язки. Допомагає дізнатися інсайти, які в подальшому можна використовувати в роботі.

Конверсія - та дія, за яку арбітражник отримує гроші. Це може бути передоплата, покупка, реєстрація, залишена контактна інформація.

Креатив - рекламне оголошення, що використовується арбітражниками для залучення уваги до продукту. Це може бути колаж, фото з тезовим описом або відео.

Лендінг - сторінка, на якій потенційний покупець повинен зробити цільову дію. Саме за цю дію арбітражник і отримує свою виплату.

Лід - людина, яка вчинила цільову дію. Наприклад, зареєструвався, залишив свої дані, вніс депозит або заповнив спеціальну форму. Вебмастер за це отримує винагороду згідно з умовами обраного оффера.

Профіт - прибуток арбітражника за конкретний відрізок часу. Найчастіше це місяць або два тижні. Вважається різниця між вкладеними і отриманими коштами.

Холд - період часу, за який рекламодавець обробляє заявки, перевіряє дії клієнтів, яких привів вебмастер.

А тепер розберемо часом знайомі, часом заплутані, але вкрай важливі показники:

СРМ - вартість рекламного оголошення за 1000 показів. Розрахувати її можна таким способом: загальну ціну реклами розділити на розмір аудиторії і помножити на 1000.

СРС - вартість за клік. Простими словами це ціна, яку ви платите, коли користувач натискає на рекламний банер.

СРА - це назва рекламної моделі, яка оплачується за дію користувача. Варіацій багато: перегляд відео, установка програми, реєстрація або покупка товару.

ROI - показник окупності, який відображає результат роботи. Він може бути прибутковим або збитковим. Вважається так: прибуток ділиться на розмір вкладених коштів і множиться на 100%.

CTR - показник, який демонструє ефективність рекламного матеріалу. Співвідношення кліків на рекламу до числа показів. Відображається у відсотках.

ЕРС - показник, який показує середній прибуток арбітражника з одного кліка. Вважається поділом загального прибутку на кількість переходів (кліків).

CR - математичний коефіцієнт конверсій по офферу. Вважається поділом кількості відвідувачів на загальну кількість конверсій і множенням на 100%.

Як бачите, термінів досить багато. Розібратися в них потрібно, інакше на прибуток ви навряд чи зможете розраховувати.

Спеціальні програми, які допоможуть полегшити роботу

 1. Publer - важливий і потрібний сервіс, за допомогою якого ви будете моніторити креативи конкурентів.
 2. Telemetr дозволить проаналізувати статистику будь-якого каналу. Це особливо актуально зараз, коли месенджери витісняють соціальні мережі. Цей софт безпосередньо пов'язаний з Телеграмом.
 3. Програма Keitaro допоможе відстежувати всі потоки. Цей трекер інтегрується з будь-якою партнерською програмою і підтримує редирект. Є можливість довантажити навіть демонстрацію помилок.
 4. Tilda допоможе створювати красиві і оригінальні преленди і лендінги. Причому зробити їх можна буквально за кілька годин.

Що потрібно знати новачкові перед тим, як зайнятися арбітражем

 1. Доведеться вкладати власні кошти (від $500), щоб протестувати відразу кілька підходів.
 2. Потрібно бути готовим до високої конкуренції. Арбітраж зараз на слуху, тому бажаючих багато. Та й забувати про великі команди не варто, вони відливають десятки тисяч доларів.
 3. Може не вистачати знань. Не потрібно намагатися працювати відразу з декількома джерелами трафіку. Візьміть один найбільший, наприклад, Facebook або Google Adwords і вивчіть його.
 4. Може не вистачати інформації. Тому шукайте арбітражні чати і обов'язково відвідуйте конференції.

Висновок + відео

Так, арбітраж трафіку на початку 2024 року — це прибуткове заняття. Але будьте готові до того, що легко тут гроші ви не заробите. Тому вникайте, вивчайте, аналізуйте. Наша порада: найкраще зараз заходять оффери з товарної ніші. Затребувані товари, здатні вирішити проблему людини. 

Купуйте дешевше, продавайте дорожче і заробляйте більше!

Читайте також - Як заробити на опитуваннях

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!

 


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити