Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити гроші в Інстаграмі - ТОП-12 способів + інструкції з аналізу конкурентів, вибору ніші, список сервісів, що допомагають в роботі

Останнє оновлення: Вівторок, 16 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Як заробити гроші в Інстаграмі

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Повна інструкція відкриє для вас 12 способів заробітку в Інстаграмі. Дамо покрокові інструкції, які допоможуть вам отримати перші гроші з інсти.

Інстаграм бурхливо увірвався в наше життя і впевнено потіснив існуючі в ній соціалки. При тому, що Instagram з'явився значно пізніше Facebook – зараз він займає лідируючі позиції за кількістю користувачів.

Самі вершки знімають популярні співаки, актори, ведучі, зірки шоу-бізнесу. Шанувальникам цікаво спостерігати за ними через додаток. Там з'являються свіжі фото і новини з їх особистого життя.

А там, де є велика, активна аудиторія, яка регулярно взаємодіє з власником популярного запису, залишаючи свої коментарі і лайки, там є і рекламодавці готові платити за те, щоб зірка згадала їх продукт у своїй стрічці.

Звідси з'явився найпростіший і популярний спосіб заробітку в Інстаграмі - заробіток на рекламі. У цій статті ми зібрали 12 різних способів заробітку в Інстаграмі. Щоб отримувати гроші з цієї соц.мережі не обов'язково бути зіркою шоу-бізнесу. Заробити гроші може будь-хто.

Коротка історія створення Інстаграм

Інстаграм-медійна соціальна мережа, заснована в 2010 році. Активне зростання аудиторії припало на 2015 рік. За останніми даними від компанії, мобільний додаток встановило більше 1 мільярда людей, тільки на пристроях Android, не рахуючи iOS і Windows.

Спочатку передбачалося, що Instagram буде являти собою мобільний додаток, що дозволяє зберігати в альбомі фотознімки. Згодом, пріоритети розвитку соціальної мережі помінялися. Зараз це не просто примітивний фотоальбом. Це цілий інструмент для самовираження і ведення бізнесу. З безліччю способів монетизації різноманітних проектів.

Факти про Інстаграм

Соціальна мережа першою ввела відеотрансляції.

Ця опція, є одним з ефективних способів просування облікового запису. В кінці 2017 року, Instagram, випустив оновлення з подвійними трансляціями. Стримить стало можливим удвох, паралельно обмінюючись аудиторією.

Розумне ранжування стрічки за інтересами

Ця функція і ворог, і один – дивлячись в чиїх руках використовується. Алгоритми інсти, працюють над поліпшенням контенту, шляхом примусового відключення нецікавих постів. Щоб не випасти зі стрічки підписників, досить виконувати кілька рекомендацій, про які поговоримо пізніше.

На ранжування стрічки впливає сукупність всіх параметрів алгоритму, які приховані від користувачів. Головна рекомендація: наповнювати свої пости корисною і унікальною інформацією, яку буду читати, лайкати і коментувати.

Медіапростір активного використання

Щодня ставиться понад 4,2 мільярда лайків. Цей показник уособлює, наскільки активно люди використовують мобільний додаток.

Відсутність повноцінної версії для ПК

Розробники так і не створили версію для персонального комп'ютера. Користувачам представили тільки веб-версію, істотно обмежену в функціоналі.

Переваги Інстаграма перед іншими соціальними мережами

Instagram дає можливість заявити про себе на весь світ за допомогою фотографій, відео і цікавих текстів.

У соціальній мережі присутня ряд переваг:

 • Залученість аудиторії;
 • Нішевий ринок;
 • Швидка і доступна монетизація проектів.

Залученість (ER) – це параметр, що характеризує популярність облікового запису. Вимірюється у відсотках. Розраховується за формулою:

ER = Likes + Comment’s / Reach * 100%

Де, Likes – лайки, Comment's – коментарі, Reach – охоплення. Хорошим показником ER буде цифра не менше 2%.

Ми спеціально акцентували вашу увагу на понятті залученість, так як далі цей термін буде зустрічатися регулярно і якщо ви хочете освоїти заробіток в Instagram, то вам потрібно спочатку ознайомитися з цим важливим показником, він сильно впливає на прибутковість облікового запису і далі ми розповімо як і чому.

На скріншоті продемонстрована статистика найпопулярніших блогерів. Понад 1 мільйон підписників, хорошим показником ER, буде цифра не менше 2%.

гроші в інстаграм

На наступному прикладі, наведено аккаунт з ER 8%. 14-річний хлопчик, який успішно продає кошенят за кордон. Вартість одного котика – 1500 доларів. Оскільки інста це публічна соціальна мережа, фото з його кошенятами розлітаються по всьому світу, за рахунок публікацій клієнтів. Сарафанне радіо в цьому випадку відмінно просуває товар. Зверніть увагу, що у нього всього 7 945 підписників, але це не заважає йому продавати тварин за значну ціну.

Заробіток в інстаграм

Скільки заробляють Топові блогери?

Доходи блогерів в Інстаграм з країн СНД досягають 1-3 мільйонів грн. У США або Канаді це вважається звичайною сумою блогера середньої руки.

 1. Популярна співачка Настя Каменських, веде особистий аккаунт в Інстаграм, на 5.4 мілн. підписників. Основне джерело доходу – рекламні публікації. Заробіток на одному пості від 112 тис. грн.Настя Каменських
 2. Співачка, Оля Полякова. У неї понад 2.8 млн фоловерів. Фотопост коштуватиме 84 тис. грн, а відео – 112 тис. Оля Полякова
 3. Олексій Дурнєв, майже 1-го мільйона аудиторії. Монетизація облікового запису проходить у вигляді рекламних постів, 42 тис. - 50 тис. грн за 1 поста.Олексій Дурнє

Скільки можна заробити звичайному блогеру?

Гроші присутні в будь-якій соціальній мережі. Але в Інстаграм вони доступні широким масам. Заробити можна на партнерських програмах, розміщенні рекламних постів і навіть на лайках з коментарями. Детальніше про це далі.

Тут вирішує не кількість аудиторії, а якість. Наприклад, продати рекламу можливо вже від 1 тис. підписників. Ціна за 1 фоловера, коливається в інтервалі 1 грн. При створенні невеликої бази підписників в 5-10 тисяч, можна розраховувати на стабільний дохід 5 000 грн на місяць.

Для початку розділимо всіх блогерів на наступні групи:

 • Топові блогери, у яких мільйонна аудиторія і максимальні розцінки на рекламу. Як правило, це зірки шоу-бізнесу, такі як Настя Каменських, Олексій Дурнєв, Оля Полякова – їх приблизні доходи ми вже озвучили вище.
 • Блогери-многотисячники. До них відносяться акаунти з числом передплатників від 100 тис. до 1 млн. Це можуть бути як менш популярні зірки шоу-бізнесу та спорту, а також пабліки на тему кулінарних рецептів, бізнес-цитатники, інфобізнесмени і т. д.
 • Блогери-середньотисячники. До них відносяться ще не сильно розкручені акаунти з кількістю фоловерів від 10 тис. до 100 тис.
 • Блогери-новачки. Сюди віднесемо всіх блогерів, аудиторія яких менше 10 тис.

Дохід у блогерів до 100 000 підписників залежить від грамотного контент-плану, який повинен бути продуманий заздалегідь. У нього повинні входити: рекламні пости, лайфхаки, історії, поради. Дуже важливо щоб фото і відеоформати чергувалися, це позитивно позначається на залученості. Також на прибутковість впливає обраний спосіб монетизації.

Присутня пряма закономірність між заробітком і якістю аудиторії. Замовник готовий платити тільки за живу і активну публіку. Це означає, що відсоток залученості у акаунта не повинен знижуватися нижче 2-5% в залежності від кількості аудиторії.

Щоб підняти рівень залученості необхідно:

 • щодня, мінімум один раз в день, викладати унікальний контент;
 • своєчасно відповідати на коментарі до своїх постів;
 • регулярно ділитися live-історіями;
 • питати у своєї аудиторії думку на подію, новину чи історію, таким чином залучати її в діалог;
 • грамотно заповнити профіль облікового запису (про це докладніше в розділі "з чого почати заробіток в Інстаграм" — "Крок другий").

Нормами залученості вважаються:

 • до 10 000 фоловерів 8-10%;
 • 10 000-100 000 фоловерів 6-8%;
 • 100 000-1 000 000 фоловерів 4-6%;
 • більше 1 000 000 підписників 2-4%.

Наприклад, блогер з 50 тисячами фоловерів, може продавати рекламу дешевше, ніж блогер з 10 тисячами. Це можливо якщо в першому випадку залученість менше 2%, а в другому більше 10%.

Давайте закріпимо: залученість аудиторії вашого облікового запису безпосередньо впливає на суму вашого заробітку. Просто придумати гарну назву для свого облікового запису, зробити круту аватарку і викладати кожен день соковиті фотки – цього мало. Навіть якщо у вас буде в цьому записі мільйон підписників, але всі вони будуть мляво реагувати на ваші матеріали, то це не принесе вам великих грошей.

Якщо ви думаєте про те, як заробити грошей в Інстаграмі, то спочатку продумайте те, як ви будете впливати на свою аудиторію? Як будете змушувати її взаємодіяти з вами? Який контент будуть більше лайкати і коментувати? Якщо ви поки не визначилися з нішею свого майбутнього проекту, то міркування про залучення фоловерів допоможуть вам прийняти рішення. Далі ми ще будемо говорити про те, як можна підвищити залученість аудиторії.

Способи заробітку

У цій статті розібрані 12 основних методів монетизації:

 • Заробіток на рекламі
 • Заробіток на партнерських програмах
 • Продаж товарів
 • Продаж послуг
 • Просування акаунтів
 • Ведення та адміністрування акаунтів
 • Створення та/або продаж графіки, фото, зображень для бізнес-акаунтів
 • Заробіток на лайках, підписках і коментарях через спеціальні сервіси
 • Продаж акаунтів
 • Друк фотографій користувачів
 • Створення AR-масок
 • Консультації

Перевірений спосіб аналізу конкурентів

Давайте для прикладу, візьмемо групу акаунтів з тематики:"продаж книг". Акаунти відрізняються різними способами монетизації, але з приблизно рівною кількістю аудиторії. У нашій таблиці наведені сторінки з кількістю передплатників до ~11 тисяч. Щоб вибрати кращий спосіб монетизації, досить проаналізувати 20-30 акаунтів.

Заповнивши табличку, ми бачимо, найкраще співвідношення показників: середньої кількості лайків і коментарів з кількістю аудиторії. Звідси можна зробити висновок, що для монетизації свого аккаунта в цій сфері найкраще підійдуть рекламні публікації.

Однак це не зовсім так. Можливо конкуренти вибудували невірний контент-план і викладають пости, які не чіпляють підписників. Тому потрібно завжди стежити за співвідношенням кількості аудиторії і середніх показників: лайків, коментарів.

Якщо ви продаєте будь-які товари, то не потрібно спамити стрічку своїх підписників постійною рекламою своїх товарів, продуктів або послуг. Потрібно робити ставку на інформаційних і розважаючих публікаціях, і між ними органічно вписувати свою продукцію.

Важливо вивчати досвід конкурентів, щоб розуміти, як аудиторія реагує на ту чи іншу публікацію, що їх чіпляє, що змушує лайкати і коментувати пости. І на основі цього досвіду вибудовувати свою успішну модель монетизації і розвитку аккаунта.

Важливо! Платять в Інстаграм тільки за активну аудиторію. Боти і фейки псують всю статистику профілю.

Спосіб 1: Заробіток на рекламі

Заробіток на рекламі – принесе відчутний дохід при наявності великої аудиторії. Суть заробітку проста, періодично блогер викладає в своєму акаунті фото і короткий опис будь-якого товару, послуги, заходу яке було заздалегідь оплачено рекламодавцем.

Замовників найчастіше шукають на спеціалізованих майданчиках:

 • Plibber,
 • Adstamer;
 • Лейблап.

На майданчику Plibber – блогер вказує свої ключові параметри облікового запису: кількість підписників, охоплення і залученість. Далі необхідно вказати вартість реклами і очікувати заявки. Крім цього ресурсу можна звернути увагу на Sociate.ru

Перед тим як викласти першу рекламну публікацію, рекомендується активувати в налаштуваннях облікового запису Інстаграм бізнес-режим. Це дозволить відстежувати важливі параметри статистики: залученість, охоплення, лайки і коментарі.

Спосіб 2: Заробіток на партнерських програмах

Розміщувати у себе в профілі партнерські посилання або знижкові промо-коди вигідна ідея.

Приклад: Блогер прочитав цікаву книжку і вирішив поділитися цим зі своїми підписниками. Він зробив окремий пост, де доклав фото книги, а під нею в описі виклав свої враження про книгу. В кінці поста він помістив партнерське посилання на книжковий інтернет-магазин і отримує 7% з кожної покупки. При закупівлі на 100 000 грн з цього сайту, він, очевидно, отримає 7 тис. грн.

Цей спосіб швидше виступає в ролі додаткового джерела доходу. Партнерські програми повинні впроваджуватися під Цільову Аудиторію. Обчислити ЦА можливо за допомогою статистичних даних, після перемикання облікового запису на бізнес-профіль.

Зверніть увагу, в описі під фото, а також в коментарях до посту ви можете вказувати посилання, але вони будуть неактивними, це значить, людина не зможе клікнути по ним і перейти в Партнерський магазин. Фоловеру залишається тільки копіювати посилання з тексту і вносити ВРУЧНУ в браузер, що роблять не всі. Тому, щоб підвищити клікабельність, блогери розміщують партнерські посилання в описі свого аккаунта перед розміщенням публікації, а потім, в кінці замітки, згадують про те, що посилання на замовлення книги знаходиться в профілі. Тільки в профілі можна залишити клікабельну посилання.

Читайте детальніше - CPA партнерки: що це таке?

Спосіб 3: Продаж товарів

Продаж товарів – це поширений спосіб монетизації по всьому світу. Починає функціонувати вже при перших 6-9 постах. При продажу товарів і послуг, необхідно скласти контент-план. Це означає, що теми постів повинні бути продумані заздалегідь. Продають пости розбавляються за допомогою інформативних, веселих і корисних публікацій. За умови постійного розвитку аккаунта, бізнес стрімко процвітає.

Список актуальних ніш:

 • техніка та мобільність;
 • товари ручного виготовлення і ексклюзив;
 • книги;
 • кейси та навчальні курси;
 • тварини та рослини;
 • солодощі та подарункові набори;
 • фотофон;
 • косметика;
 • одяг.

Важливо! Магазин без цін – поганий магазин. Покупець (читач) повинен бачити перед своїми очима доступний прайс-лист.

Спосіб 4: Продаж послуг

Бізнес у сфері послуг, без акаунтів в соціальних мережах, приречений на провал. Нерозумно відмовлятися від зайвого способу комунікації з клієнтом. Психологи сходяться на думці, що до виконавця послуг більше довіри, якщо він готовий поділитися частиною інформації безкоштовно. З цього випливає, що раціонально викладати пости з порадами і лайфхаками.

Випадок з життя. Людина надає послуги репетитора іноземних мов. У своєму профілі він публікує не тільки продаючі пости, але і корисні поради з навчання. Це викликає довіру до фахівця і формує міцний зв'язок між продавцем і покупцем.

Заробіток з цього способу порахувати складно. Багато що залежить від обраної ніші і грамотної стратегії розвитку.

Спосіб 5: Просування акаунтів

Просування акаунтів дуже затребувана послуга. Основна мета – розкрутка чужих профілів, різними платними і безкоштовними методами.

Заробляти на просуванні акаунтів можна як працюючи на себе, так і працюючи на когось.

Робота на себе

Є просуванці-приватники, як правило, оформлені як ІП. Є великі компанії, які займаються комплексним просуванням як акаунтів в Інстаграмі, так і в інших соціальних мережах, а також сайтів.

Робота на когось

Тут йдеться про роботу в штаті компанії, яка займається комплексним просуванням, про що згадується вище, де вам потрібно буде просувати клієнтів цієї компанії. Або робота в штаті компанії, якій потрібно просувати власні товари та послуги.

Спосіб 6: Ведення та адміністрування акаунтів

Багато бізнесменів не встигають самостійно вести аккаунт, або не володіють відповідними знаннями, тому вони залучають для цієї роботи помічників.

В обов'язки адміністратора зазвичай входять наступні завдання:

 • Вивчення тематики;
 • Складання контент-плану;
 • Підбір зображень і відео;
 • Своєчасна публікація постів;
 • Видалення спаму, модерація;
 • Публікація фото і відео в live-історіях;
 • Написання нотатки;
 • Проставлення хештегів;
 • Проведення акцій та розіграшів серед підписників;
 • Відповіді в коментарях;
 • Взаємодія з іншими блогерами на предмет співпраці, проведення спільних акцій і т. п.;
 • Пошук інформаційних приводів для наступних публікацій.

Якщо у вас є досвід роботи Адміністратором, наприклад, в соц.мережі Вконтакте, то і знайти роботу в Інстаграмі буде нескладно. Шукати найкраще за тематичними сайтами і групами в соціальних мережах. Дохід безпосередньо залежить від обсягу виконаної роботи.

Зверніть увагу! Багато роботодавців, розміщуючи вакансії адміністратора Інстаграм, часто об'єднують під цим поняттям фактично дві різні професії: адміністратора і Просуванця, про який ми говорили в попередньому розділі. В ідеалі володіти обома напрямками. Але ви повинні розуміти, якщо мова йде про велику компанію-роботодавця, то вам буде складно якісно виконувати свої обов'язки. Кожне з цих напрямків являє собою великий пласт роботи. Але якщо мова йде про невелику фірму, то, цілком можливо, добре впорається і з функцією адміністрування і з функцією просування.

Для того щоб освоїти професію адміністратора потрібно:

Крок #1. Пройти навчання

Якщо ви зважилися стати адміністратором, то необхідно отримати певні навички, які допоможуть впоратися з посадовими обов'язками Адміністратора Instagram.

Освоїти теоретичну частину професії можна безкоштовно. В інтернеті присутня достатня кількість навчальних відеокурсів і методичних вказівок. Якщо витрачати по 2 години кожен день, протягом місяця, можливо придбати початкові знання, з якими вийде знайти першу роботу адміністратора Instagram.

Крок #2. Завести свій аккаунт і потренуватися на ньому

Після вивчення теорії, необхідно негайно перейти до практики. Заведіть аккаунт Інстаграм. Виконуйте всі посадові обов'язки адміністратора.

Ваше завдання: відточити майстерність на власному акаунті. Плюс, ваш аккаунт буде служити доказом наявних у вас навичок при працевлаштуванні.

Крок #3. Пошук роботи

Де знайти роботу адміністратора Інстаграм:

 • майданчики оголошень;
 • щоденна розсилка своїх послуг, десяти блогерам в день (Чому 10? Тому що інстаграм може заблокувати ваш аккаунт, при перевищенні ліміту на нові діалоги);
 • біржі фрілансу: freelancehunt.com, freelance.ua, Free-lance.ua, Weblancer.net.

Спосіб 7: Створення та/або продаж готових фото і графіки

Продавати фотографії і різні зображення, це варіант для фотографів і графічних дизайнерів з навичками роботи в спеціалізованих програмах: фотошоп, 3D-Max і т.п.

Що продають фотографи і дизайнери в Інстаграм:

 • фото;
 • ілюстрація;
 • анімовані портрети;
 • логотип;
 • карикатура;
 • аватарки;
 • малюнки.

Купують графіку зацікавлені в цьому люди: користувачі Інстаграм, власники інформаційних ресурсів, контент-менеджери, адміністратори акаунтів і власники бізнесів.

Причина покупки: необхідність в якісному контенті і відсутність навичок відтворення графічних зображень.

Очікуваний дохід прорахувати неможливо. Все залежить від ваших навичок і вміння знаходити клієнтів.

Незайвим буде завести аккаунт на біржах фріланса, так як клієнти часто звертаються туди в пошуку дизайнера.

Якщо ж ви фотограф, то паралельно з Інстаграмом можна завести аккаунт на одному з популярних фотостоків. Так ви зможете охопити клієнтів не тільки з України, але і з усього світу. Плюс це дасть вам додаткове джерело доходу, так як на фотостоках ваші роботи будуть купувати не тільки для інстаграма.

Читайте також: Як заробити на фотостоках.

Підводні камені

Складність реалізації методу полягає в стартових вкладеннях. Знадобляться фотофони, елементи декору, апаратура для зйомки, освітлення і відповідні програмне забезпечення на комп'ютері. Все це вийде приблизно на 50-100 тисяч грн. Дохід з справи вимірюється, в залежності від обсягів продажів.

Спосіб 8: Заробіток на лайках, підписках і коментарях через спеціальні сервіси

Соціальні мережі і можливість заробітку в них, породила цілу індустрію різноманітних супутніх сервісів, які допомагають у просуванні акаунтів, аналітиці, збір даних конкурентів і т. д. Так, наприклад, на ринку соц.мереж дуже затребувана послуга накрутки лайків, підписок коментарів. Замовляють такі послуги, як правило, власники акаунтів, хто зацікавлений у швидкому зростанні свого інстаграму.

Замовлення послуг в більшості випадків відбувається через спеціальні сервіси, які виступають в ролі посередників. Вони зводять в одному місці замовників і виконавців. Незважаючи на комісію, яку доводиться платити таким сервісам — це іноді вигідніше, ніж самому набирати людей, ставити їм завдання і контролювати виконання. До того ж всі ці сервіси мають зручним інтерфейсом, який автоматизує багато рутинних завдань і робить процес роботи з виконавцями зручним і швидким.

Робота ця дешева, коштує копійки, так як бажаючих виконати її дуже багато, а від виконавця не потрібно якихось особливих знань і умінь.

На цю тему у нас є окремі докладні статті, рекомендуємо ознайомитися з ними:

Як заробити на лайках, репостах, підписках в соціальних мережах? Огляд 4 кращих сайтів + поради для новачків

Спосіб 9: Продаж акаунтів

Популярність продажу і покупки акаунтів в Інстаграм, обумовлена стрімким зростанням самої соціальної мережі. Продають як вікові акаунти з історією, контентом, фоловерами, так і нові, нульові акаунти.

Продають, як правило, через те, що набридає тематика або з'явилася необхідність в інвестиціях для будь-якого іншого, більш цікавого і прибуткового проекту.

Купують же люди, у яких є вільні гроші і вони хочуть вигідно їх вкласти. Скупивши акаунти з живою аудиторією з певної тематики, наприклад, по жіночій, потім можна зливати трафік з куплених груп на якій-небудь інтернет-магазин з біжутерією або партнерські програми.

Нульові ж акаунти часто використовують в якості ботів для накрутки показників: кількість підписників, лайків, коментарів. Купленими ботами можна управляти через спеціальні програми. Але так як Інстаграм та інші соц.мережі вміють відстежувати ботів і періодично їх банить, то потреба в нових акаунтах є завжди.

Спосіб 10: Друк фотографій користувачів

Друк фотокарток відбувається за допомогою Вендінг-апаратів. Одна продана фотокартка, дає 20 грн чистого доходу. Апарат встановлюється в торгових, ділових, офісних центрах, і місцях масового скупчення людей.

Термін окупності обладнання залежить від прохідності і платоспроможності аудиторії. За словами власників франшизи, в середньому за 6-8 місяців відбувається повне повернення витрачених коштів у відсутності екстрених ремонтів. Раціонально купувати нові Вендінг-установки, так ви отримуєте 2 роки гарантійного терміну.

Спосіб 11: Створення AR-масок

На даний момент маски отримали широке охоплення - їх використовують усі. А значить, це можливість заробити.

Нижче показаний скріншот програми Інстаграм — галерея ефектів. В даному випадку це 3D моделі, які ви можете додати до своїх сторіс.

Подібні ефекти створюються у програмі Spark AR Studio – це сервіс, розроблений Facebook. Вам потрібно завантажити параметри обличчя або об'єкта та налаштувати маску.

Спосіб 12: Консультації

Цей тип заробітку підходить тим, хто з будь-якої причини не створює інфопродукт, але може проконсультувати користувача щодо конкретного питання. Наприклад, коуч, стиліст, бізнес-тренер, психолог, юрист, лікар, сантехнік, SMM-фахівець.

Ви також можете проводити спільні зустрічі чи заходи та запрошувати підписників.

Як створити велику базу підписників

Для формування бази підписників, необхідно описати портрет цільової аудиторії з розбором проблем, слабкостей і точок дотику. Якщо ви будете збирати «посередню» аудиторію, яка не відноситься до ніші, то і результат буде посереднім.

Читайте також: Як і скільки можна заробити на опитуваннях в Інтернеті?

Основні поради по веденню бізнес-акаунтів

Для хорошого результату, необхідно дотримуватися кількох порад. Так ви сформуєте в акаунті фундамент для подальшого просування. В кейсах від провідних SMM-маркетологів ви зустрінете інформацію про важливість заповнення профілю. У цьому розділі статті тезисно, але інформативно розказано про перевірені фішки, якими користуються експерти для швидкого просування облікового запису.

Правильно заповніть розділ біографії

Розділ з особистою інформацією заповнюється відповідно до обраної тематикою бізнесу. Якщо позиціонування йде від імені компанії, то необхідно описати свою унікальну торгову пропозицію. Контактна інформація вказується в будь-якому випадку. Чим більше точок дотику для зворотного зв'язку, тим краще. Насамперед при виявленні профілю, клієнт зверне увагу на аватарку.

З опису вашого профілю повинна бути ясна тематика облікового запису. Резюмуючи, профіль повинен містити:

 • аватарку;
 • контактні дані;
 • унікальна торгова пропозиція;
 • посилання на стороннє джерело, якщо таке є;
 • обрану категорію діяльності (в настройках програми);
 • розташування вказується в разі, якщо у вас є магазин або офіс і підписникам потрібно подивитися його місце розташування на карті.

Регулярна публікація постів

Оптимальна частота публікацій: 1-2 в день. Час розміщення вибирається індивідуально. За замовчуванням, кращим моментом вважається: 7-9 годин ранку, і 21-23 вечора. Формування ранжируваної стрічки в instagram ставить пріоритети акаунтам, які щодня публікують унікальний матеріал. Регулярні пости дозволяють не забути про існування облікового запису і тримати підписників в тонусі.

Відповіді на коментарі

Будь-які коментарі читачів вимагає відповіді. Необхідно працювати з аудиторією. Негативних відгуків і коментарів, як правило, більше, ніж позитивних. Людина, яка задоволена якістю роботи пройде повз, а розсерджений буде писати гнівні коментарі.

Якщо не відповідати на негативні коментарі, проявляється демонстрація слабкості і невпевненість у власних силах. Завдання: відстояти позицію без завданої шкоди для кривдника.

Використовуйте хештеги в кожному пості

Хештеги – це ключові слова, які пов'язують кілька публікацій в одну категорію. Для формування списку нішевих хештегів знадобиться 1 годину вільного часу.

Щоб дізнатися частотність хештега, потрібно зайти в додаток Instagram і ввести в пошук цікаву фразу або слово. Через мить у спливаючому меню, буде відображено кількість згадок за весь час.

Увагу варто приділити формуванню низькочастотних і середньочастотних запитів, саме вони приводять клієнтів, які готові розлучитися з грошима.

Важливо! Кожен раз пишіть хештеги в пості заново. Копіювання однакових, призведе до тіньового бану облікового запису. Тіньовий бан-блокує пошук ваших публікацій по всіх хештегах. Уникайте масових повторень. Комбінуйте поєднання зі сформованої таблиці. Оптимальна кількість: 8-12 штук.

Текстове оформлення поста

Навіть якщо сторінка виглядає ідеально, ключову роль відіграє якість тексту. Клієнт, виступає в ролі читача, причому кожному хочеться знайти актуальну і корисну інформацію з питань, що цікавлять.

Текстова складова, за регламентом Інстаграм, обмежена до 2000 символів. У рекламному і навчальному тексті, важливо розкрити проблему, і запропонувати спосіб вирішення. При розміщенні оповідної розповіді або випадку з життя, тексти закінчуються лаконічним висновком.

Розбивайте інформацію на абзаци, це убезпечить від відписок, через некомфортної подачі матеріалу. Якщо використовуєте смайли – не зловживайте. Вони призначені для відображення емоцій, а не для краси.

Фото і відео для поста

Ідеальний контент-план комбінує в собі: фото і відеоформати.

Якщо людина продає Квадрокоптери через Інстаграм, але викладає тільки фотографії. Чи є це помилкою? Звичайно, так. Покажіть продукцію в русі. Відео контактує з підписниками і позитивно впливає на залученість.

Розробка рекламної компанії

Як тільки аккаунт наведено в норму за всіма показниками, постає питання про рекламну кампанію. Існують платні і безкоштовні способи просування.

До безкоштовних відносяться:

 • бартерна реклама (SFS);
 • допомога друзів;
 • згадки в публікаціях підписників;
 • лайки та коментарі;
 • підписки на цільову аудиторію;
 • хештеги;
 • гео-локації;
 • рекомендації;
 • розповідь про обліковий запис на сторонньому ресурсі на безкоштовній основі;
 • live-історії та онлайн-трансляції;
 • особисті повідомлення в Direct;
 • і багато інших.

До платних:

 • таргетована реклама в Facebook і Instagram;
 • контекстна реклама в Яндекс і Google;
 • купівля рекламного поста у блогера;
 • платний софт;
 • конкурси, GiveWay;
 • рекламні SMM-агенства;
 • створення бази ботів.

Як зробити свою сторінку популярною

Для популярності потрібно виводити свої пости в ТОП по хештегам, регулярно з'являтися в рекомендаціях, і використовувати всі можливі способи просування.

Формуйте провокаційні пости, які розходяться з думкою суспільства. Крім постів, користуйтеся інформаційними блоками з історією та онлайн-трансляцією.

Правила безпеки: Чого не потрібно робити, щоб вас не заблокували

Користувачі зобов'язані дотримуватися встановлених правил Інстаграм, або робити так, щоб порушення були непомітні.

За що видають тимчасове блокування терміном до 2 тижнів?

Перевищені ліміти. Для кожного віку облікового запису, підходять різні обмеження.

Ліміти для акаунтів старше 6 місяців:

 • Підписки + відписки: до – 60 на годину і 1440 в день;
 • Лайки: до 60 на годину і 1440 в день;
 • Коментарі: до 60 на годину і 1440 в день;
 • Згадки (@вашаккаунт) до 5 в кожному коментарі.

Ліміти для нових акаунтів (молодше 6 місяців):

 • Підписки + відписки до 30 в годину і 720 в день;
 • Лайки: до 30 в годину і 720 в день;
 • Коментарі: до 30 в годину і 720 в день;
 • Згадки: (@вашаккаунт) до 5 в кожному коментарі.

Важливо! При трьох і більше блокувань за календарний місяць, аккаунт потрапляє в категорію підозрілих. Це збільшує шанси отримати вічний бан.

За що винесуть бан без попередження?

За публічне розміщення порнографії, провокаційних і расистських постів, загрожує безповоротне блокування.

Що ще може статися з аккаунтом?

Якщо використовувалися авторські матеріали без дозволу, публікації, можливо, будуть видалені. Створюйте унікальний контент і спіть спокійно.

З чого почати заробіток в Інстаграмі? План дій для новачка

Щоб почати заробіток, потрібно визначитися з напрямком. А напрямок вибирається виходячи з вашої поточної діяльності, або планованої. Якщо у вас вже є якийсь бізнес і ви хочете завести Instagram-аккаунт під нього, то тут все зрозуміло.

Якщо ж ви хочете зробити якийсь паблік, де будете розміщувати різні пости і надалі орієнтуватися на монетизацію шляхом реклами, то з вибором ніші варто "заморочитися" по-серйозніше. Випишіть 10-20 тематик на листочок і почніть викреслювати неперспективні і нецікаві, на вашу думку.

Ось кілька прикладів:

 • Кулінарні рецепти;
 • Автомобілі, дівчата;
 • Спорт;
 • Бізнес-цитатники;
 • Мода, краса;
 • Новини шоу-бізнесу;

При виборі ніші відштовхуйтеся від того, що цікаво особисто вам, тому що саме ви будете основним двигуном пабліку. Ви будете на перших порах самостійно викладати фото, писати контент. Ви повинні горіти цим. А в майбутньому, якщо справа піде, будете основним мотиватором для найнятих співробітників.

У цій статті, розглянемо шлях розвитку аккаунта до перших грошей, на прикладі проекту книжкових подарункових наборів. Це бізнес, який функціонує в Instagram, та ще й з продуманим планом.

Крок перший: ЦА + УТП

Після того як обрана тематика бізнес-аккаунта, формується портрет цільової аудиторії. Необхідно описати: стать, вік, Країна, Місто, переваги, сильні і слабкі сторони. Наступний етап, це складання унікального торгового пропозиції на основі описаної ЦА.

Мета: зацікавити з перших секунд. Користувач повинен розуміти, куди потрапив і що отримає. Проаналізуйте конкурентів і створіть неповторну пропозицію на ринку.

Творець книжкового проекту на цьому етапі описав свою аудиторію так:

 • Пол: жіночий;
 • Вік: 14-35 років;
 • Країна: Україна;
 • Уподобання: література, музика, освіта, саморозвиток;
 • Сильні сторони: інтелект, раціональне мислення;
 • Слабкі сторони: невпевненість в собі, потреба в подарунку.

Далі було сформовано унікальну торговельну пропозицію:

Практичні подарункові набори-це відмінний спосіб порадувати себе і своїх близьких.

Крок другий: заповнення профілю

Грамотно заповнений профіль, це відмінний спосіб заявити про себе. Головне, донести ключову інформацію бізнесу до читача, можливо в майбутньому він перейде в категорію постійні клієнти. В інформаційному блоці профілю немає місця зайвої або неактуальної інформації.

Важливо! Створіть аватарку підкреслює обрану тематику.

Творець проекту подарункових наборів заповнював інформацію в повній відповідності з вимогами.

Крок третій: Розробка контент-плану

Контент-план - це завчасний розподіл постів. Досвідчений контент-менеджер, створить різноманітний список публікацій на місяць вперед. Важливо не набридати аудиторії однотипними постами, вмійте дивувати.

Більшості людей нецікаво підписуватися на аккаунт, де 100 однакових фотографій з манікюром, при повній відсутності текстово-смислової складової.

Приклад раціонального планування на тиждень виглядає так:

 • Понеділок-інформаційний пост;
 • Вівторок-розповідь про продукцію або послуги;
 • Середа-текст, що продає, або рекламна публікація;
 • Четвер-відео з продукцією або описом послуг;
 • П'ятниця-інформаційний пост;
 • Субота-продаючий текст або рекламна публікація;
 • Неділя-порада дня.

Наш герой зробив інакше, не бійтеся адаптуватися під рамки свого проекту:

 • Понеділок-рецензія на книгу;
 • Вівторок-плюси і мінуси читання книг;
 • Середа-продаючий текст із закликом купити березневі коробки;
 • Четвер-відео зі складанням подарункового набору;
 • П'ятниця-рецензія на книгу;
 • Субота-продаючий текст з анонсом вигідної акції;
 • Неділя-рецензія на книгу.

SMM-фахівець автоматизує роботу за допомогою сервісів автопостингу. Вони дозволяють формувати список заготовлених постів заздалегідь.

Для автопостінга підійде сервіс SMMplanner. Зареєстрованим користувачам надається можливість розмістити 50 публікацій щомісяця безкоштовно. Також можна розширити кількість безкоштовних публікацій до 100, виконавши прості завдання (вступити в групу сервісу Вконтаке +25 постів і ще +25 постів за лайк групи сервісу в Facebook).

Крок четвертий: формування стратегії просування

Як тільки профіль створений і заповнений інформацією, переходимо до етапу створення рекламної кампанії. Щоб вибрати спосіб просування, необхідно розуміти за що вигідно платити. Велика ймовірність, що безкоштовних способів на перший час вистачить. При впровадженні платних способів, не поспішайте витрачати весь бюджет. Почніть з невеликих вкладень і відстежуйте як змінюється показник залученості як в профілі Instagram, так і в спеціальних сервісах, перерахованих в даній статті.

Наш гість підприємець, зупинився на наступних способах: хештеги, платний софт, реклама у блогерів в історіях, лайки, підписки, коментарі та гео-локації.

Щомісячні витрати близько 2000 грн:

 • Платний софт – Instaplus.me, дозволяє сегментувати цільову аудиторію. Після того як параметри ЦА задані, онлайн-сервіс починає самостійно лайкати і підписуватися від імені вашого аккаунта. Є додаткові функції: розсилки, автоматичні відписки, stop-слова. (150 грн на місяць);
 • Реклама у блогерів до 10 000 підписників (4 публікації По 500 грн кожна);
 • Софт аналізу та збору статистики Live dune (100 грн на місяць);
 • Проксі-сервер o2proxy.com (100 грн на місяць).

Важливо! Наявність проксі-сервера допомагає убезпечити аккаунт від можливих блокувань при використанні заборонених програм, таких як instaplus.

На питання як правильно налаштовувати софт для просування, відповімо докладно в іншій статті.

Крок п'ятий: Публікація і тестування перших постів

Машина заправлена - час рушати в дорогу. Запланований контент публікується за розкладом. Вам же, як власнику бізнесу, залишається коригувати деякі моменти:

 • Зверніть увагу, на що краще реагує публіка. Запишіть теми постів, які отримали найбільше охоплення, вони ще знадобляться в майбутньому. Їх можна буде доопрацювати або розкрити заново.
 • На одному пості, при 1 тис. фоловерів, не повинно бути менше 50 лайків і 3 коментарів від реальних передплатників. У разі якщо активності з боку аудиторії не вистачає, варто попрацювати над наповненням нового контент-плану.

Крім статистики в Інстаграмі, бажано подивитися розширений варіант даних в сервісі Live Dune. Якщо на графіку за параметрами: залученості, лайків, коментарів відображений лінійне зростання, то все в порядку.

Крок шостий: оцінка перспектив розвитку

Дайте оцінку своїм діям. Влаштовує зростання прибутку і аудиторії? Якщо так, продовжуйте в тому ж дусі. Якщо ні, поверніться до четвертого кроку і почніть заново. Має з'явитися уявлення, які способи просування працюють, а які ні, конкретно у вашій ніші. Воно досягається шляхом перебору і тестування всіх методів по черзі.

Важливо! Якщо тематика аккаунта, не викликає захоплення у читачів, час скористатися впровадженням додаткової теми для обговорень. Це сприяє розвитку аккаунта.

Творець подарункових наборів прийшов до висновку, що книги і фільми це суміжна тематика. І почав випускати рецензії на кінопрем'єри. Це зайшло у аудиторії. Статистика повернулася на колишні показники, і навіть покращилася.

Крок сьомий: закріплення результату і підрахунок прибутку

Всім хочеться довгострокової перспективи розвитку бізнесу в Інтернеті, тому план статті вибудовувався під це завдання. Для закріплення результату порахуйте дохід. Відніміть з нього витрачені кошти на просування та інші витрати. Влаштовує отримана сума? Можливо варто поставитися уважніше до підбору способів просування.

Важливо! Розбивайте цілі проекту, на проміжні етапи.

Приклад, як треба ставити мету: «за січень, хочу набрати 3 тис. підписників і отримати 5 тис. грн чистого прибутку.»

Приклад, як не треба: «на третій рік існування проекту, планую вийти на щомісячний дохід – 50 000 грн.»

Часті запитання (FAQ)

Як убезпечити себе від злому?

Для максимальної безпеки прив'яжіть аккаунт до профілів в соціальних мережах і включіть двофакторну авторизацію. Пароль повинен складатися з цифр, великих і маленьких букв кирилиці. Розробники Instagram рекомендують міняти пароль кожні півроку.

Як відновити сторінку?

Якщо Користувач не може згадати пароль або логін, краще всього скористатися наступною інструкцією:

Крок 1: Відкрити програму Instagram, і натиснути кнопку «Забули?».

Крок другий: вказати ім'я користувача Instagram, номер телефону, прив'язаний до аккаунту або email. Відновити пароль також можна через профіль Facebook.

Що робити якщо забанили?

Скористатися формою відновлення, яку можна знайти по шляху: «Налаштування» → «Підтримка» → «повідомити про проблему». Необхідно описати суть проблеми, можна українською мовою. Середній час відповіді: 6-12 годин.

Який розмір фотографій використовувати?

Instagram допускає розміщення фотографій в будь-якому дозволі. Але оптимальними параметрами вважається: 1080 х 1080 (квадратні фотографії). При розміщенні інших форматів, відбувається процес коригування під дозвіл 1080х1080.

Які програми найкраще використовувати для обробки фото?

У додатку Instagram існує вбудований обробник фото, який дозволяє налаштовувати фотографії, щоб вони виглядали найкращим чином. Можна вручну поміняти яскравість зображення, контрастність, тіні, насиченість кольору, деталі і т.д. Або скористатися готовими фільтрами.

Також можна скористатися спеціалізованим софтом, який дозволяє задати більш глибокі настройки. Ось приклади таких додатків: vsco Camera, LD (Lens Distortions), SnapSeed, Color Pop і Facetune. Весь софт, можна завантажити і встановити безкоштовно, з Google Play або App Store.

Скільки підписників в Instagram потрібно, щоб заробляти гроші?

Теоретично, ви можете заробляти гроші з будь-якою кількістю підписників в Instagram. Проте, чим більша ваша аудиторія і чим краща ваша зацікавленість, тим більше грошей ви можете заробити. Хороша стратегія, наполеглива праця, цілеспрямованість і трохи везіння також допоможуть збільшити ваш потенціал заробітку.

Чи можна заробляти на Instagram?

Instagram платив творцям контенту через свою бонусну програму Reels Play, яка діяла з кінця 2021 року до її припинення 9 березня 2023 року. Зараз Meta тестує нову програму Ads on Reels, але вона ще не є широко доступною.

Замість того, щоб заробляти гроші в Instagram, автори можуть отримувати виплати на свої заробітки від інструментів монетизації Instagram, включаючи значки, брендований контент, подарунки та підписки. Більшість виплат відбувається приблизно 21 числа кожного місяця за заробіток, отриманий протягом попереднього місяця.

Скільки Instagram платить за 1 000 переглядів?

Після закриття бонусної програми Reels Play творці Instagram більше не зароблятимуть на переглядах так, як це роблять ютубери. Натомість автори можуть використовувати інструменти монетизації Instagram та інші стратегії, такі як співпраця з брендами та партнерські програми, щоб заробляти гроші в Instagram у 2024 році.

Скільки Instagram платить за 1 мільйон переглядів?

Instagram не платить авторам безпосередньо за перегляди, незалежно від того, скільки людей переглядає контент - 1000 чи мільйон. Скільки грошей ви заробляєте в Instagram, залежить від кількості ваших підписників, рівня залученості та стратегій монетизації, які ви використовуєте. Проте більшість інфлюенсерів, які мають понад мільйон підписників, беруть від $1 000 до $5 000 за один спонсорський пост, а найбагатші користувачі, такі як Кріштіану Роналду та Кайлі Дженнер, за даними британської компанії Hopper HQ, яка займається плануванням і складанням графіків роботи в соціальних мережах, заробляють понад $1 млн.

Висновок + відео

Отже, друзі! У цій статті ми розібрали з вами 12 основних способів заробітку в Інстаграмі і на Інстаграмі. Заробіток в Інстаграмі не можна назвати легким і швидким, кожен з розглянутих способів складний по своєму.

Тим не менше, коли я думаю про те, що сьогодні можна створити свій власний прибутковий бізнес, маючи звичайний смартфон і творчу жилку, у мене захоплює дух. Ще років 10 тому я і не міг мріяти про таке і коли я думав про власний бізнес, то в голову приходили тільки якісь оффлайн-варіанти, типу Студії засмаги, магазину або Автомийки. І кожен з цих варіантів бізнесу вимагав чималих початкових витрат.

Створюючи Instagram-аккаунт для заробітку завжди відштовхуйтеся від залученості ваших майбутніх фоловерів, точніше від того, як ви будете вибудовувати свою стратегію контенту, щоб це подобалося людям, щоб вони залишали лайки і свої коментарі. Тільки через такий підхід можна зробити цікавий блог, який принесе вам гідні гроші.

 

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити