Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар Воронцовський

План як заробити ютуберу

Останнє оновлення: Неділя, 11 листопада 2018 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як стати ютубером

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Хочете заробляти, не встаючи з дивана? Звучить, як дешева реклама?

Ви зміните свою думку, коли дізнаєтеся, як стати ютубером і робити гроші на відеороликах $$$.

У цій статті ми поетапно розглянемо:

 • як створити успішний канал на Youtube
 • який контент можна знімати + ідеї для відео
 • як набрати базу підписників і розкрутити ваш канал
 • як заробляти на своєму каналі

Ми також торкнемося питання, скільки можна заробити на Ютубі. Поїхали!

Скільки вони отримують ?

Почнемо з останнього питання — скільки можна заробити на Youtube?

Ми розглянемо приклади початківців і відомих ютуберів:

1) Початківці ютубери

Автори-новачки заробляють не так багато. Якщо на вашому каналі 1000 переглядів на добу, то ваш дохід становитиме $0,5-1,5 на добу, що за місяць складе — $15-45.

Якщо перевести цю суму в гривні за поточним курсом, вийде 450-1350 грн. в місяць.

2) Ютубери середнього рівня

Власники каналів з аудиторією 10-30 тисяч осіб і переглядами від 10 000 на добу можуть похвалитися більш високими заробітками. Щодня це $5-15, в місяць — $150-315.

У гривнях отримаємо 4500-9450 щомісяця.

3) Відомі ютубери

Гуру Ютуб заробляють на своїх каналах чималі гроші.

Ось кілька прикладів:

 • This Is Horosho — щоденний дохід каналу становить $4.4-70 тис. Автори свого часу вдало адаптували американський формат оглядів вірусних відео. Тепер це один з найпопулярніших каналів Ютуба.
 • Kate Clapp-щомісяця заробляє $ 3.7-59.3 тис. Контент каналу-влоги про косметику, подорожі та інші жіночі радощі. Крім заробітку з партнерської програми дівчина часто рекламує ті чи інші жіночі товари, що приносить набагато більше прибутку, ніж виплати з AdSense.
 • Frost — щомісячний дохід — $17,1-274,2 тис. Канал присвячений геймплеям і має 6,5-мільйонну аудиторію підписників.

Поки хтось перебивається на низькій зарплаті на роботі, яку терпіти не може, інші займаються тим, що їм подобається, заробляючи при цьому в рази більше.

Може, пора і вам спробувати стати ютубером?

Як створити Ютуб-канал — Інструкція

Ось три простих кроки для створення каналу на Youtube:

 1. Створіть і увійдіть в свій Google-аккаунт. Потім просто спробуйте завантажити відео на Youtube. Якщо у вас ще немає каналу, вам буде запропоновано створити його, заповнивши необхідну для цього інформацію.
 2. Після створення оформіть свій канал. Дизайн важливий для просування. Тому він повинен бути незвичайним і викликає довіру аудиторії. В якості аватара краще вибрати ваше фото крупним планом або красиву унікальну картинку. Обкладинка каналу (шапка) повинна бути розміром 2560х1440 пікселів для коректного відображення на різних пристроях.
 3. Завантажити відео. На Ютуб можна завантажити відео різними способами: з Вашого комп'ютера, з веб-камери, відредаговане в відеоредакторі Ютуба, а також завантажити презентацію, ефір Google Hangouts.
 4. Монетизуйте канал. Для цього потрібно підключити монетизацію AdSense. Для підключення зайдіть в Менеджер відео і відкрийте розділ Мій канал. У меню виберіть функцію монетизації і подайте заявку. Якщо вона буде схвалена, на ваш e-mail прийде лист з підтвердженням через кілька днів.

Більш детально читайте в статті - Як зареєструватися в Ютубі?

Які відео можна знімати

Якщо ви не знаєте, з чого почати, ось вам кілька ідей.

1. Скрінкасти

Назва цього жанру відео походить від поєднання двох англійських слів: "screen" — екран і "cast" — запис, мовлення.

Це - запис того, що відбувається на екрані комп'ютера або мобільного пристрою.

Скрінкасти бувають різними:

 • огляди товарів і послуг, сайтів і сервісів;
 • навчальні ролики - як користуватися різними програмами, секрети операційних систем і т.п.;
 • записи комп'ютерних ігор - геймплеї;
 • інтерв'ю в Skype.

2. Колажі

Колажами називають відеоролики, створені з фотографій і презентацій.

3. Мальовані ролики

Зазвичай вони презентують продукти і компанії, розповідають історії. Мальовані відео також часто бувають інформаційними і мотивуючими. В цьому жанрі знімають трейлери.

4. Відео-інструкції

Ролики, в яких ви розповідаєте і показуєте, як користуватися чимось. Частина людей набагато краще сприймає відеоматеріал, ніж текстовий. Тому такі ролики затребувані, так як краще один раз побачити, ніж сто разів прочитати.

5. Огляди

Огляди "наживо" предметів, речей, покупок з Інтернету. Також затребувані, тому що люди починають частіше купувати на різних сайтах.

6. Влоги

Слово походить від злиття слів "video" і "log". Буквально воно означає "відео-журнал" або "відео-щоденник". Ви просто знімаєте на камеру в цікавій манері свої повсякденні справи, подорожі, поїздки. Багато популярних ютуберів знімають саме цей тип відео.

7. Постановочні відео

До них відносяться скетчі і сценки. Це міні-фільми з сюжетом, сценарієм і акторами. Найчастіше це будь-які смішні ситуації і моменти. Іноді одна людина виконує ролі відразу всіх акторів. Такі відео досить поширені на Ютубі.

8. Летс-плеї

Те ж, що і геймплеї-автор показує, як грає в якусь гру. Це може бути не обов'язково комп'ютерна гра. Зустрічаються ролики про те, як грають в дженгу або монополію.

9. Шоу

Це програми. Якщо ви мріяли потрапити на ТБ, але не потрапили, ви можете спробувати вести власне шоу в Інтернеті. Головне тут — знайти класну ідею і втілити її. Багато популярних сьогодні ютуберів навіть не придумали формати своїх шоу самі, а адаптували їх із західних аналогів.

10. Інтерв'ю

Цей тип відео також затребуваний на Youtube. Багатьом фанатам відомих людей цікаво дивитися нетривіальні інтерв'ю з ними.

Як заробляти на Youtube

Є кілька способів монетизувати свій канал — тобто почати на ньому заробляти.

1 спосіб — Вбудована партнерська програма Youtube

Це найбільш простий спосіб монетизації. У відеохостингу є своя партнерська програма — AdSense.

Якщо підключити її, в ваших роликах автоматично буде показуватися реклама, а ви будете отримувати відрахування за перегляди і кліки по ній.

Всього програма включає в себе 4 види реклами:

 1. рекламний блок на початку ролика, який не можна пропустити;
 2. блоки, які можна пропустити через певний час перегляду;
 3. оверлеї — реклама внизу ролика;
 4. банер над списком схожих відео праворуч від ролика.

 Скільки можна заробити?

Це багато в чому залежить від тематики каналу і CTR роликів.

CTR — це коефіцієнт клікабельності по рекламі в роликах. Він обчислюється як відношення числа кліків до числа переглядів і вимірюється у відсотках.

 2 спосіб — Альтернативні партнерські програми

Багато топових блогерів користуються мережею VSP Group та інших, яка працює з великим числом рекламодавців. В ці партнерки можна вступити з меньшими обмеженнями. 

3 спосіб — Реклама посилань

Цим способом часто користуються власники каналів, контент яких складають чужі відеоролики. Під кожним з них в описі ставляться партнерські посилання, що рекламують будь-який канал або продукт.

7 лайфхаків для просування і зростання доходів

 1. Дивіться або відвідуйте майстер-класи від успішних ютуберів, в яких вони діляться секретам своїх заробітків, використовуючи нестандартні способи просування
 2. Завантажуйте більше вірусних роликів на свій канал. Таким контентом користувачі охоче діляться, тому вірусні ролики — відмінний спосіб без вкладень набрати підписників
 3. Знімайте короткі ролики. Згідно з даними дослідження, проведеного маркетологами Socialbakers, найчастіше людина переглядає ролики тривалістю 31-60 секунд
 4. Робіть оптимізований опис для кожного ролика. Ключові слова в описі допоможуть глядачам знайти ваші відео і сприятимуть їх просуванню
 5. Важливо постійно поповнювати базу свіжими активними підписниками. Використовуйте для цього всі доступні способи: взаємну підписку, репости в соцмережах, залучайте друзів і родичів, пости з посиланнями на форумах і т. д. До цього списку не відносяться сервіси накрутки, бо їх використання несе ризик блокування каналу
 6. Знімайте ролики, які хочеться додивитися до кінця. Це важливо тому, що в Youtube один з показників ранжирування час перегляду. Чим більше людей дивляться відео повністю, тим воно вважається цікавіше і краще ранжується хостингом
 7. Оновлюйте контент регулярно. Підписників потрібно весь час дивувати, щоб вони від вас не йшли. Оптимально завантажувати по 2 нових ролика в тиждень, мінімум-по одному.

Види платного просування на Ютубі

Крім безкоштовних, ютубери користуються також і платними способами просування. Ось вони:

 • відносно недорога реклама на Youtube
 • лайк від каналу з великим числом підписників
 • реклама каналу в роликах інших авторів
 • реклама в спільнотах соцмереж

Безкоштовні способи піарити канал. Використовуйте їх обережно:

 • піар в дошках оголошень
 • коментарі (спам, посилання на канал)
 • піар на сторінках в соцмережах
 • тематичні сайти і форуми
 • проекти і пабліки для ютуберів

Висновок

Отже, тепер ви знаєте, як стати ютубером і як просувати свій канал, а також основні способи заробітку на ньому. Пробуйте-це краще, ніж не діяти.

Пам'ятайте прописну істину: той, хто бореться може програти, хто не бореться, той вже програв. Успіхів!

Читайте також більш розширену статтю - Як заробити на Ютубі

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити