Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробляти на хенд мейд від 300$: 10 крутих ідей

Останнє оновлення: П'ятниця, 02 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробляти на хенд мейд

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! З розвитком інформаційних технологій майстри і умільці отримали додаткову можливість монетизувати своє хобі.

Заробляти на хенд мейд стало простіше – знайти потенційного покупця в Інтернеті набагато швидше і легше. До того ж, попит на товари ручної роботи зростає. У вас теж є захоплення, але ви ще не вивели його на «ринок»? У цій статті я розповім, як заробити на хенд мейд, зупинившись на основних і найбільш важливих етапах побудови бізнесу. Тобто, спочатку припускаю, що ви вмієте робити ті чи інші предмети, тільки ще не зважилися продавати їх.

10 найбільш прибуткових напрямків

 1. Іграшки. Найбільшим попитом користуються різні моделі (машинки, літачки, будиночки) з дерева, вовни, інших натуральних і екологічно безпечних матеріалів. Це ляльки, машинки, ялинкові прикраси.
 2. В'язані речі. Перераховувати можна довго – светри, шапки, пледи, шкарпетки і багато, багато, багато іншого. Ось ціле «поле не оране».

  Зверніть увагу! До речі, зайнятися в'язанням речей і побудувати на цьому прибутковий бізнес – відмінний варіант, як заробити пенсіонерці.

 3. Жіночі сумки. Унікальні, зроблені вручну з оригінальних матеріалів, з незвичайними малюнками моделі напевно знайдуть своїх покупців.
 4. Картини. Будь-які. Наприклад, живопис або аплікації, вишиті бісером та інші. Все залежить від умінь і таланту. На картинах, що зображують натюрморти, пейзажі, але найбільшим попитом користуються футуристичні теми, розмиті фігури та інші оригінальні зображення.
 5. Інтер'єрні прикраси. Такі предмети роблять фактично з усього, що попадається під руку. Або ж реставруються старі, практично зламані предмети меблів. Після чого вони набувають нове життя в стилі вінтаж.
 6. Прикраси з біжутерії. Хенд мейд заробляти гроші дозволяє і на створенні прикрас. Попит на подібні прикраси просто неймовірний. Вони виготовляються зі спеціальної глини, різних металів, дерева і т. д. Асортимент – браслети, кулони, ланцюжки, сережки, кільця і багато іншого.
 7. Посуд. Оригінальний посуд - прерогатива гончарів. Особливо, якщо в її оформленні використовуються етнічні мотиви.
 8. Колекційні солдатики, ляльки і т. д. Вони являють собою не тільки прикраси інтер'єру, але і повноцінні іграшки для дорослих. Ляльки і солдатики повинні бути якісними, унікальними, красивими. Що і робить їх досить дорогими.
 9. Дизайнерський одяг. Конкурувати в цій сфері буде складно, але якщо вдасться змоделювати ексклюзивні моделі, успіх гарантований. Важливо знайти свій неповторний стиль. І, звичайно ж, обов'язково чіпляти свій ярлик!
 10. Музичні інструменти. Наприклад, дудки, флейти. Хоча і гітара ручної роботи, унікальна і з незвичайним оформленням, обов'язково знайде покупця. На створення музичного інструменту йде багато часу, але і вартість його висока.

Хенд мейд заробляти гроші дозволяє навіть новачкові: переваги

Можна не тільки непогано заробляти на хенд мейд, але і отримувати від свого хобі справжнє задоволення. Розглянемо основні переваги виготовлення товарів ручної роботи.

 1. Постійний розвиток і вдосконалення. Пошук нових, унікальних рішень, ідей, що дозволить зайняти лідируючі позиції в своїй сфері.
 2. Самореалізація - в кожному з нас прихований творчий потенціал. Хендмейд дозволить сповна розкрити і реалізувати його.
 3. Розвиток моторики рук, креативного мислення, посидючості.
 4. Перші клієнти істотно підвищують самооцінку людини, мотивують його на нові звершення.
 5. Реальний заробіток на своє хобі. Погодьтеся, звучить заманливо – займатися улюбленою справою і отримувати від цього не тільки моральне задоволення, але і реальні гроші.

Як заробити на хенд мейді в інтернеті: 3 кроки до успіху

Крок перший. Тільки унікальна, ексклюзивна пропозиція. Ваші товари повинні бути незвичайними, викликати у людини бажання купити їх.

Крок другий. Найвища якість всіх виробів – ніхто не буде платити гроші за товар, виготовлений на аматорському рівні.

Крок третій. Використання високоякісної сировини і витратних матеріалів. Ні в якому разі не можна економити. Адже товари ручної роботи хороші ще й тим, що вони набагато якісніше конвеєрних, заводських.

Як правильно розрахувати ціну своєї роботи

Щоб досягти успіху в цій сфері діяльності, потрібно відповідально підійти до формування ціни на свої роботи. Просто брати зі стелі цифру не рекомендується-вартість потрібно обґрунтовувати. Інакше ви або не зможете продати товар (якщо ціна завищена), або станете працювати в збиток (при низькій вартості).

Спробуємо розібратися, як заробляти на хенд мейд і правильно формувати ціну на вироби ручної роботи.

Закупівля сировини/витратних матеріалів

Порахуйте, скільки саме матеріалів ви використовували і яка їх вартість. Навіть якщо при виготовленні застосовуються підручні предмети, їх все одно потрібно враховувати в кінцеву ціну вашого виробу. Оскільки надалі, якщо ви почнете робити такі товари постійно, швидше за все, вам доведеться закуповувати ці предмети.

Часові витрати

Фіксуйте час, необхідний на виготовлення кожного окремого товару. Дізнайтеся, яка мінімальна годинна оплата праці у Вашому регіоні. Приміром, якщо у вашому місті за восьмигодинний робочий день платять 10 доларів, а на виготовлення сумки вам знадобилося 12 годин, то ви повинні отримати за свою роботу (тільки роботу!) 15 доларів.

Ціна пакувальних матеріалів

Третя позиція у формуванні вартості – ціна пакувальних матеріалів. Хоча, звичайно ж, вона може і не враховуватися. Тут вже, як ви побажаєте. Але навряд чи є сенс виключати її, якщо ви зробили красиву, оригінальну подарункову упаковку.

Рекламні витрати

Звичайно, якщо ви займалися просуванням свого товару. А не виготовили одиничний екземпляр на прохання сусідки.

Якщо місячний бюджет на рекламу - 60 доларів, а ви продаєте 30 одиниць товару, то у вартість кожного примірника має бути 2 долари, витрачених на маркетинг.

Податкові виплати

Обов'язково вносите в собівартість розмір податкових виплат. Ви ж працюєте офіційно, правда ж?)

Ринкова ціна

Проаналізуйте, яка ціна аналогічного товару на ринку. Якщо вище, ніж вийшло у вас, маєте повне право підвищити вартість. І заробити трохи більше. Якщо у вас дорожче – перегляньте витрати. Ймовірно, їх можливо знизити.

Як заробити на хенд мейд: вибудовуємо стратегію продажів

Реально заробляти на хенд мейд можливо тільки в тому випадку, якщо знайти свою аудиторію і постійні канали збуту. Початківцям майстрам, тільки виходять на ринок, зробити це не так вже й просто. Давайте розглянемо різні варіанти продажу.

1. Власний сайт/блог

Мабуть, один з кращих способів намацати аудиторію і продавати товари ручної роботи. Хоча для його створення і розкрутки знадобиться час, певні фінансові вкладення. Зате ви зможете уявити себе, розповісти про своє захоплення, детально описувати кожен товар. Загалом, можливості необмежені.

Щоб не витрачати гроші на оплату розробників сайту, зробіть його самостійно. Повірте – це не складно. Як створити свій сайт самостійно безкоштовно з повного нуля — поетапна інструкція.

2. Соціальні мережі

Наступний спосіб, як заробити на хенд мейді в інтернеті – це ведення тематичної сторінки в соціальних мережах. Вже там знайти свою аудиторію не складе праці. Ви можете просувати товари на особистій сторінці, але краще створити групу, присвячену товарам ручної роботи.

Обов'язково проводьте конкурси, майстер-класи – все це сприяє залученню нових клієнтів.

3. Спеціалізовані платформи

В інтернеті є цілий ряд спеціалізованих платформ, присвячених товарам ручної роботи.

Ресурсами можна користуватися безкоштовно, однак для досягнення великих результатів продажів рекомендується вносити гроші. Оплата дозволить отримати доступ до всіх функціоналам, прибрати обмеження на кількість завантажуваних товарів і багато іншого.

4. Продаж оффлайн

У реальному житті продавати заробляти на хенд мейд можливо при продажу товарів іншими способами:

 • знаходити покупців серед друзів, знайомих, колег;
 • брати участь у міських ярмарках;
 • домовитися про реалізацію товару з магазинами, що спеціалізуються на продукції такого типу;
 • відкрити власну студію.

Загалом, що тільки в голову прийде. Аж до того, що просто зробити розкладку на місцевому ринку.

Скільки можна заробити на хендмейді

Ринок виробів ручної роботи досить непередбачуваний і залежить від виду діяльності, популярності товару і каналу збуту. Так, якщо ви реалізуєте товари в інтернеті найбільш прибутковими є іноземні сервіси, де вартість продукції можна встановлювати в 2-3 рази вище, ніж для вітчизняних покупців. Наприклад, простий шкіряний чохол для телефону можна продати на американських майданчиках за 35 доларів, тоді як на вітчизняних майданчиках аналогічна модель продається лише за 19 доларів.

Найприбутковіші напрямки заробітку на хенд-мейд:

 • Дизайнерський одяг. У цій категорії високо цінуються бальні та весільні сукні, светри, верхній одяг і головні убори.
 • Креативні меблі та хенд-мейд ідеї для дому (Домашній текстиль, предмети інтер'єру, святковий декор).
 • Колекційні іграшки та моделі мініатюри.
 • Випічка (пряники з ручним розписом, фігурний шоколад, подарункові капкейки, торти, карамель).
 • Одяг і товари для тварин.
 • Сумки та рюкзаки різних технік і стилів.
 • Аксесуари для карнавалів і фотосесій.

Вибираючи для себе хенд-мейд як спосіб основного заробітку, слід розуміти, що отримання прибутку може бути не швидким. При цьому, не всі вироблені вами товари будуть напевно продані і, якщо вони лежать занадто довго, можливо слід їх використовувати як рекламний подарунок, щоб вони не стали вашими додатковими витратами.

Нерідко майстри, які шукають спосіб як заробити на хендмейді, допускають серйозну помилку, повністю віддаючись своїй діяльності без матеріальної підтримки, яка забезпечила б їм засоби до існування. В цьому випадку ви ризикуєте не тільки опинитися в складному фінансовому становищі, але і розчаруватися у власній творчості, що стає серйозною перешкодою на шляху досягнення успіху. А тому не варто поспішати, дотримуйтесь інструкції і поступово розвивайте бізнес, і тільки після отримання перших доходів, приймайте рішення про початок незалежної кар'єри.

Заробляти на хенд мейд – це реально!

Тепер ви знаєте, як заробити на хенд мейді – я докладно описав весь механізм побудови бізнесу. Хоча необхідно розуміти важливу деталь – отримати реальний прибуток може бути не так просто, як вам здавалося спочатку. Все-таки потрібен час на формування аудиторії, пошук власного стилю.

Але щоб підвищити шанси на успіх, настійно рекомендую створити власний блог або сайт. Так ви зможете швидше знайти свою аудиторію, голосніше заявити про себе. На сайті уявляйте не тільки товари, а й розповідайте про те, як саме їх робите. Це дозволить залучити додаткову аудиторію.

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити