Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробляти на хобі від 150$ в місяць: ТОП-6 способів

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробляти на хобі

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! А ви знаєте, як заробляти на хобі? Сьогодні пропоную поговорити на цю тему.

Стаття буде цікава всім, у кого є захоплення і хто хоче його монетизувати. У ній ми поговоримо про різні способи заробітки. І в кінці вас чекає приємний бонус – я дам кілька перевірених та дієвих порад, як саме забезпечити своєму хобі вихід на фінансову стезю. Однак відразу хочу застерегти - перш, ніж переводити хобі в заробіток, гарненько подумайте. Чи дійсно ви хочете це? Адже коли захоплення стане заробітком, воно може відразу перетвориться на банальну рутину. Сьогодні – це ваша віддушина, відпочинок від суєти і обридливих справ. Але потім - це вже щоденна робота, часом навіть занадто виснажлива. Якщо ви не боїтеся подібних трансформацій, можете сміливо читати, як заробити на хобі. Додам і той факт, що часом навіть найталановитіші люди не мають уявлення, як монетизувати власне захоплення. Якими б не були уміння в певному напрямку, слід розуміти – хобі заробляти гроші буде тільки тоді, коли ви переведете його в ранг бізнесу.

Хобі заробляти гроші. Способи різного типу заробітку

В цьому розділі проведені основні способи, що дозволяють заробляти на хобі. Зрозуміло, що вибирати слід той напрямок, до якого у вас лежить душа, в якому ви розбираєтеся, володіє фундаментальними знаннями і навичками.

1. Рукоділля

Рукоділля

Досить різноманітна сфера. Вона включає в себе безліч напрямків. Серед таких можна відзначити:

 • вишивку і в'язання;
 • декупаж;
 • виготовлення мила;
 • виготовлення виробів з дерева, каменю, інших матеріалів;
 • виготовлення авторських іграшок;
 • і багато іншого.

На товари ручної роботи попит був і залишається високим. Головне, робити їх з душею, тоді від покупців не буде відбою.

Не варто заривати свій талант і "ховати" вироби вдома, в шафу. Виставляйте знімки робіт в соціальних мережах, на тематичних торгових майданчиках, пропонуйте послуги зі створення індивідуальних предметів.

Порада! Обов'язково приймайте участь у виставках і ярмарках, в благодійних торгах. Зробіть собі візитки і роздавайте всім, хто проходить поруч з вашим стендом.

Починати варто з поширення виробів серед друзів. Вони і стануть вашими першими шанувальниками і розповсюджувачами слави про ваші умілі руки.

До речі, ще один варіант заробітку на рукоділлі – це проведення майстер-класів, створення навчальних відео. На таких відео заробляти можна, викладаючи їх в Ютуб. Чим цікавіше і пізнавальніше відео, тим більше переглядів воно набере. І тим вище рівень вашого заробітку.

2. Рослини, домашні тварини

домашні тварини

Багато людей обожнюють домашніх тварин. Тільки не підозрюють, як можна на них поліпшити фінансове становище. Насправді все дуже просто. Є кілька варіантів, як заробляти на хобі, якщо воно пов'язане з домашніми тваринами.

 • Догляд за тваринами.  Суть заробітку передбачає стрижку собак, обрізання кігтів, створення зачісок. Звісно, вам не обійтися без якісного, професійного обладнання та відповідних аксесуарів.
 • Вигул собак. Якщо у вас немає власної собаки, але ви обожнюєте цих друзів людини, надавайте послуги з їх вигулу. А якщо ще й навчитеся мистецтву дресирування, рівень вашого заробітку зросте багаторазово.
 • Пошиття одягу, створення аксесуарів. Цей варіант перетинається з рукоділлям.
 • Розведення. Рибок, папужок, кішок, собак. Тих, кого ви утримуєте у себе вдома.

Стосовно кімнатних рослин, то тут теж все пов'язано з їх розведенням і подальшим продажем. Квіти можна реалізовувати, як через інтернет, так і в профільних магазинах. В останньому випадку вам необхідно попередньо домовитися з торговою точкою.

До речі, у мене є знайома, яка успішно займається квітковим бізнесом. У себе на дачній ділянці вона вирощує квіти, а їх розсаду продає по всій країні, надсилаючи поштою.

3. Ведення блогу/сайту

блог

Наступний спосіб, як заробити на хобі – створення і ведення власного сайту/блогу. Багато з нас цікавляться різними темами, багато читають, вивчають. І накопичили вже стільки знань, що готові ділитися ними з іншими.

Для цього достатньо створити власний сайт і наповнювати його матеріалами - цікавими і пізнавальними статтями. Тема сайту повинна відповідати вашому хобі:

 • розведення рибок;
 • футбол;
 • в'язання;
 • політична аналітика;
 • мистецтво фотографії і т. д.

Загалом, абсолютно будь-який напрямок, в якому ви добре розбираєтеся. Створивши сайт, наповнюйте його якісними, цікавими та пізнавальними для широкої аудиторії інформацією. Через деякий час ви напрацюєте велику базу статей, а ваш сайт стане відвідуваним, ви зможете заробляти на ньому.

Основний заробіток буде приносити реклама. Вона може бути декількох видів:

 • розміщення банерів;
 • контекстна;
 • тізерна.

Так само, як тільки сайт набере аудиторію, ви зможете продавати місце під публікацію рекламних матеріалів.

4. Фотографія

фото

Розвиток сучасних технологій зробило відносно доступним цифрові дзеркальні камери. Сьогодні практично кожен бажаючий має можливість придбати хороший фотоапарат. І не дивно, що все більше людей захоплюється фотографією.

Якщо це захоплення захопило і вас, ви постійно розвиваєтесь, а ваші знімки в соціальних мережах збирають сотні «лайків» та коментарів, настав час виходити на новий рівень.

Як заробити на хобі, якщо ви захоплюєтеся фото? Ось кілька варіантів:

 • знімати весілля та інші урочисті заходи;
 • зайнятися рекламною зйомкою;
 • продавати знімки на фотостоках.

Фотостоки або фотобанки – це спеціальні сайти, на яких авторами розміщуються фотографії. А потім їх купують для сайтів, ілюстрації журналів, книг, створення рекламної продукції. Мінімальна ціна знімка – від 25 центів. Максимальна – кілька сот доларів. Кожен знімок можна продавати необмежену кількість разів.

Серед найбільш популярних стоків варто виділити:

 • iStockPhoto;
 • ShutterStock;
 • Fotolia;
 • Dreamstime.

Є й інші. Реєструватися потрібно на декількох стоках. Так більша ймовірність продажу і солідного прибутку. При реєстрації доведеться завантажити копію документів, щоб система переконалася – ви реальна людина. Документи ніде не висвічуються, вони потрібні тільки для реєстрації.

Також потрібно буде пройти невеликий іспит. На деяких стоках - завантажити знімки і якщо вони будуть гідної якості, вам дозволять завантажувати роботи для продажу.

Зверніть увагу! Є стоки, де іспит передбачає відповіді на питання. Тобто, теоретичний.

Перш, ніж вантажити свої роботи, подивіться, які фотографії знаходяться в ТОП скачуваних знімків. Це дозволить вам зрозуміти, до чого саме потрібно прагнути і який справжній рівень у провідних фотографів.

5. Кулінарія

Кулінарія

Тепер поговоримо про те, як заробляти на хобі, якщо ви вмієте і любите готувати. Але мова йде не про те, щоб продавати готові страви – це накладає певні зобов'язання, вимагає особливого підходу до роботи.

Зокрема, потрібно організувати готування страв у відповідності з усіма санітарно-гігієнічними нормами, отримати необхідні сертифікати та дозвільну документацію. Звичайно, сьогодні багато кондитерів заробляють, продаючи:

 • тортики;
 • тістечка;
 • незвичайне варення;
 • інші готові страви.

Клієнтів для своєї продукції вони шукають за допомогою соціальних мереж. Так набагато простіше.

Але якщо ви не готові займатися продажем готових страв, рекомендую створювати навчальні відео, в яких детально розповідається, як приготувати ту чи іншу страву. Тобто, ви залишаєтеся прихильником свого хобі, але і заробляєте на ньому.

До речі, в цьому випадку є кілька варіантів, як заробити на хобі:

Останній варіант оптимальний, оскільки дозволяє об'єднати всі три способи і залучати велику аудиторію. Ви зможете заливати відео на ютуб, розміщувати його на своєму сайті і постити посилання на запис в соціальні мережі. Таким чином, будете заробляти не тільки на переглядах на Ютубі, але і на рекламі на власному сайті. Як створити свій сайт – я розповідав в цій статті.

6. Косметика та інша продукція для краси

Косметика

Подібне хобі є у багатьох представниць прекрасної половини людства. І воно також здатне приносити цілком відчутний дохід. Особливо, якщо мова йде про створення:

 • екологічно чистої косметики;
 • унікальних кремів;
 • мила ручної роботи і т. д.

Важливо, щоб у своїй продукції ви використовували унікальні компоненти. Так ви зможете виділитися на тлі інших творців косметичної продукції. Наприклад, серед унікальних інгредієнтів сьогодні варто виділити амарантове масло. Воно користується попитом у виробників серійної косметики завдяки своєму унікальному складу і здатності виробляти омолоджуючий ефект.

Хоча, звичайно ж, для створення косметики, потрібно володіти солідними знаннями. Розуміти, які саме компоненти і як впливають на шкіру, тіло.

7 порад: як заробити на хобі просто

Продовжуємо розглядати тему, як заробити на хобі. Як вже говорив на початку, при активній зайнятості захоплення перетворюється на роботу. Тому дуже важливо «живити» свою музу, розвивати творчі здібності. Ось 7-м порад, які допоможуть вам в цьому.

1. Чітко визначтеся зі своєю діяльністю

На жаль, деякі люди не можуть чітко визначитися, чим саме вони хочуть займатися. Спочатку – фотографи, потім – кулінари, через три місяці – виробники косметики. І так до нескінченності.

В результаті - вони не домагаються успіху ні в одному з напрямків. Швидко розчаровуються, втрачають свою енергію і творчий потенціал.

Тому, якщо хочете домогтися успіху, сконцентруйтеся на чомусь одному. Так ви будете розвиватися в конкретному напрямку, що істотно підвищити ймовірність отримання солідного прибутку.

2. Не забувайте вчитися і розвиватися

Не варто думати, що творчі здібності, талант даються людям просто так. Без праці і зусиль. Насправді, щоб досягти успіху, доведеться ретельно працювати.

Хочете стати успішним фотографом? Недостатньо купити крутий фотоапарат. Потрібно постійно отримувати нові знання, якомога більше знімати і розвиватися. Для будь-якого хобі можна навчитися зробити свій сайт, де продавати свої послуги або просто добре писати.

Досягти успіху, підкорити Олімп здатен лише той, хто не боїться вчитися, стійко витримує падіння і готовий покращувати свої навички.

3. Навчіться підносити себе

Ще один важливий момент, як заробити на хобі передбачає правильну подачу себе. Наприклад, у вас є талант, ви постійно розвиваєтеся, вчитися, ретельно працюєте. Однак тільки цього недостатньо, щоб стати успішним.

Вкрай важливо зуміти піднести себе. Благо, сьогодні для цього є маса можливостей:

 • соціальні мережі;
 • тематичні форуми;
 • різноманітні заходи і т. д.

Зверніть увагу! Хороший варіант піднести себе – створення власного сайту. Навіть малобюджетного ресурсу буде достатньо, щоб заявити про себе.

4. Правильно оцінюйте себе і плоди своєї праці

Встановити правильну, обґрунтовану ціну на свої послуги – не так просто. Якщо встановити занадто низьку ціну, складеться думка, що ваш товар низької якості. До того ж, ви обезціните власні зусилля.

Якщо встановити занадто високу ціну, виникнуть проблеми з реалізацією товару. Тобто, ваш продукт так і не буде проданий.

Порада! Обов'язково аналізуйте ринок. Це дозволить вам зрозуміти, скільки саме коштують в даний момент часу Схожі товари або послуги.

При формуванні ціни необхідно враховувати безліч факторів:

 • вартість витратних матеріалів;
 • час, витрачений на виготовлення товару;
 • вартість вашої роботи, якби ви оплачували її, як зайнятість найманої особи.

Порада! Запропонуйте свою продукцію друзям. Запитайте, скільки саме вони готові заплатити за неї. Це вже дасть вам певну інформацію.

5. Хапайтеся за будь-яку можливість

Користуйтеся будь-якою можливістю, щоб заявити про себе і представити власну продукцію на суд глядачів.

6. Не забувайте, що ваше хобі стає роботою

Як вже говорилося вище, при монетизації хобі воно швидко стає роботою. До чого виявляються готові не всі. Захоплення вже не так сильно приваблює. До того ж, часом буває складно догодити клієнту – адже доводиться орієнтуватися на його інтереси і смаки.

Тому будьте готові, що на вас буде накочувати смуток, туга, втома або навіть банальна лінь!

7. Не втрачайте бадьорості духу!

Але, як би там не було, не втрачайте бадьорості духу і не впадайте у відчай. Оскільки на вашому шляху до багатства вас можуть чекати неприємності, помилки, труднощі. Натхнення буде йти, роботи не знаходити покупців, а навколо-виявиться багато сильних і гідних конкурентів.

Важливо стійко витримати всі випробування і не кидати розпочату справу на половині шляху. Тільки в такому випадку ви досягнете успіху.

Питання

Які є види хобі для заробітку?

 Отримувати гроші насправді можна від чого небудь.

Це і рукоділля, ремонт техніки, перепродаж будь-яких товарів, пошиття одягу або взуття, створення музики на замовлення, ремонт меблів, автомобілів, веб-дизайн.

Топ прибуткових хобі

Перше місце — хендмэйд.

Потім можна продавати свої послуги або перепродувати будь-які речі.

Якщо ви добре розвинені в сфері IT або програмування, то можна займатися створенням програм або веб-дизайном.

Дівчатам більше підійде надання різних косметичних послуг на дому, що, правда, вимагає проходження спеціальних курсів і закупівлі великої кількості матеріалу та інструментів.

Чоловіки спокійно можуть займатися ремонтом техніки або робити меблі на замовлення.

Як хобі перетворити на заробіток?

Головне-це бажання. Важливо не здаватися на самому початку вашого шляху. Адже малоймовірно, що відразу ж за місяць ви заробите більше 20000 грн на своєму хобі. Потрібно буде просуватися, вдосконалюватися, відточувати свої навички.

Пам'ятайте, без стартового капіталу-ніякого доходу не буде.

Так що будьте готові гарненько вкластися в свою справу.

Чим можна зайнятися на дому щоб приносило прибуток?

Чим можна зайнятися на дому щоб приносило прибуток? Можна займатися хендмейдом, ремонтом побутової техніки, надавати послуги манікюру/педикюру/фарбування брів/шугаринга/макіяжу і т.п., шити одяг і взуття, робити меблі на замовлення, програмуванням, фрілансом.

Насправді варіантів дуже багато. Все залежить від ваших навичок і бажання заробляти вдома.

Як заробляти на хобі: підводячи підсумок + відео

Я розповів вам, як заробляти на хобі, навівши кілька перевірених способів і дав розумні поради, керуючись якими, ви прийдете до успіху. Монетизація хобі – відмінна можливість заробляти на улюбленій справі. Однак якщо ви ще не визначилися, чим хочете займатися або у вас немає яскраво вираженого захоплення, рекомендую все-таки зробити власний сайт і наповнювати його цікавими матеріалами по темі, цікавою вам.

Таким чином, ви залишитеся прихильниками свого хобі, але і зможете на ньому солідно заробити.

Читайте також - Як заробляти на хенд мейд від 300$: 10 крутих ідей

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити