Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити на копірайтингу в інтернеті. 5 кроків до початку заробітку

Останнє оновлення: Четвер, 01 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити на копірайтингу

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Існує безліч способів заробляти в Інтернеті, не залишаючи затишного будинку.

І головне – такий дохід не просто реальний, а може бути відчутним, здатним перекрити навіть заробітну плату за основним місцем роботи. Якщо, звичайно, наполегливо працювати. Сьогодні хочу вам розповісти, як заробити на копірайтингу в інтернеті. Це один з найбільш популярних напрямків діяльності в інтернеті, що забезпечує стабільний і досить непоганий рівень доходу. Суть заробітку – в написанні статей на замовлення. Працювати в цьому напрямку може буквально кожен – навіть якщо ви вважаєте, що у вас немає літературного таланту, все одно хоча б спробуйте! У цій статті я детально розповім, як заробити на копірайтингу в інтернеті і які кроки потрібно зробити, щоб стати успішним, затребуваним і високооплачуваним автором. До речі, вартість роботи копірайтера зазвичай оцінюється за 1000 надрукованих символів без обліку пробілів.

Починаємо з основ: що таке копірайтинг

Для початку давайте розберемося, що таке копірайтинг. Деякі порівнювання його з журналістською роботою. В принципі, вони мають рацію – загальні риси є і їх чимало. Однак копірайтеру зовсім необов'язково залишати будинок або офіс, щоб зібрати матеріал для статей. Відомості та дані для чергового «опису» копірайтер збирає в інтернеті – з відкритих джерел.

Часто навіть відсилання до джерел не даються, хоча в окремих випадках без них не обійтися. Наприклад, коли необхідно згадати експертну думку - це підвищує цінність статті.

Один з найбільш важливих аспектів, за якими оцінюється робота копірайтера – це унікальність статей. Тобто, вона повинна бути написана самостійно, а не просто скопійована з різних джерел. Унікальність матеріалів перевіряється за спеціальними сервісами. Їх існує декілька:

 • uatxt.com;
 • text.lviv.ua;
 • 2polyglot.com;
 • та інші.

Унікальність статей в ідеалі повинна бути 100%, але сьогодні такі показники досягаються все складніше. Причина тому – занадто багато інформації в інтернеті, а тому і зробити унікальну статтю все складніше.

В цілому ж, допустимий рівень унікальності – 90-95%. Якщо мова йде про вузькоспеціалізовані матеріали з усталеними формулюваннями, термінами, то унікальність може бути і нижче.

Кожен з представлених сервісів перевірки унікальності працює за своїми алгоритмами. Тому обов'язково потрібно уточнювати у замовника, якому сервісу він довіряє більше інших і підганяти унікальність саме по тому сервісу перевірки.

Які статті пише копірайтер

Копірайтери готують матеріали різної спрямованості:

 • інформаційні статті;
 • новини та огляди;
 • рекламні статті;
 • презентаційні статті та т. д.

Тобто, все! Немає будь-яких обмежень. Важлива спеціалізація. Деякі копірайтери намагаються працювати у всіх темах і напрямках. Але такий підхід не зовсім правильний.

Щоб стати дійсно високооплачуваним фахівцем, необхідно бути експертом в певній області.

ДО РЕЧІ! Копірайтерами на медичних сайтах часто є практикуючі лікарі. Їх статті коштують дорожче, тому що вони професіонали в своїй області і діляться дійсно важливою інформацією. А от не знає медицини автор, але вирішив заробити гроші на написанні статей, не тільки буде одержувати за свою роботу «копійки», але, швидше за все, підготує не професійний матеріал, в якому даються рекомендації, здатні нашкодити людині.

Як заробляти на хобі від 150$ в місяць: ТОП-6 способів

Зазначу, що заробіток на копірайтингу в Інтернеті має на увазі певну градацію авторів:

 • копірайтери;
 • рерайтери;
 • SEO-копірайтери.

У чому відмінність таких авторів? Про це докладніше розповідаю нижче.

Копірайтер або рерайтер: у чому різниця

 1. Копірайтер готує авторський матеріал – він опрацьовує безліч джерел, збирає дані, експертні думки, а потім вже пише повноцінну статтю. У ній він робить висновки із зібраного матеріалу. Для цього зовсім необов'язково володіти особливим письменницьким талантом. Головне - аналітичне і креативне мислення.
 2. Рерайтер - переписує обраний матеріал своїми словами. По суті, він робить виклад. Як ми колись давно всі писали в школах. Тут знадобиться знання синонімів і здатність грамотно «жонглювати» ними.
 3. SEO-копірайтер - готує статті з обраними ключовими словами для просування сайту SEO-фахівцем. Ці слова підбирає саме такий фахівець, він вказує кількість згадок ключових слів, а також обсяг статті. SEO-копірайтер повинен зуміти красиво і органічно вписати ключові слова в текст. Потім саме за цими словами користувачі будуть знаходити цікавлячий їх сайт або конкретну сторінку сайту.

Як заробити на копірайтингу: 5-ть кроків до нової професії

Щоб отримувати стабільний заробіток на копірайтингу в Інтернеті спеціальну освіту не потрібно. Як не потрібен і особливий письменницький талант. А ось що знадобиться, так це вміння злагоджено викладати думки і писати без помилок.

Зверніть увагу! Добре, якщо ви володієте такими якостями, як посидючість і скрупульозність. Перша якість необхідна, оскільки потрібно сидіти за комп'ютером і виконувати монотонну роботу - "стукати" пальцями по клавіатурі. Друга якість дозволить відшукувати дійсно важливу і корисну для читачів інформацію. Адже цінуються статті, які дійсно дарують користувачам цінні знання, нові дані, а не просто набір слів «про погоду і співучих пташок».

Тепер докладніше про п'ять простих, але необхідних для отримання стабільного заробітку, кроки.

1. Реєстрація на текстовій біржі

Заробіток на копірайтингу неможливий без роботодавця. Це може бути власник сайту, редактор, SEO-фахівець і т. д. тобто, людина, якій знадобилися статті. Де шукати такого роботодавця? На текстових біржах.

ДО РЕЧІ! Коли ви станете вже більш поважним автором, велика ймовірність, що у вас будуть постійні замовники і вам не доведеться шукати завдання на біржах.

На таких біржах замовники публікують завдання, потенційні виконавці залишають відгуки. У відгуку зазвичай вказується інформація, корисна для замовника:

 • терміни виконання завдання;
 • вартість роботи;
 • посилання на портфоліо.

Замовник, грунтуючись на цій інформації, вибирає виконавця для виконання завдання.

Існує безліч текстових бірж. Виділю кілька основних:

 • uatxt.com;
 • text.lviv.ua;
 • 2polyglot.com;
 • freelancehunt.com.

Реєстрація на них – процес не складний. Розібратися новачкові не складе проблем. Відзначу, що практично всі біржі мають систему рейтингів, яка вибудовується на основі відгуків. Тому новачкові пробитися досить складно серед натовп маститих авторів - для початку доведеться працювати за низькими цінами, щоб заробити рейтинг. Детальніше про головні біржі розповім трохи нижче.

ДО РЕЧІ! Крім текстових бірж шукати замовлення на написання статей рекомендую на сайтах фріланс-послуг. Такі сервіси спрямовані на надання різнопланових послуг – дизайн, програмування, адміністрування, SEO-просування сайтів, написання статей і т. д.

Гроші за виконану роботу переводяться або безпосередньо на рахунок автора (банківську карту, електронні гаманці), або на рахунок в системі біржі. Все залежить від особливостей домовленості з замовником.

Перший варіант вигідніше, оскільки не доведеться платити комісію сервісу. Другий – безпечніше, оскільки є впевненість, що замовник «не кине».

2. Вибір тематики

Вище я вже писав, наскільки важливо працювати в певних тематичних нішах. Крім того, обійняти неосяжне просто неможливо. Звичайно, ви можете просто переробити інформацію в ніші, в якій нічого не тямите, але якість такої статті буде далеко не найвища.

Запам'ятайте мою рекомендацію – пишіть тільки на ті теми, в яких ви розбираєтеся. А якщо хочете розширити сферу своїх послуг, паралельно вивчайте інші напрямки.

Серед найбільш популярних тематик ось вже кілька років залишаються наступні:

 • туризм;
 • будівництво та ремонт;
 • кулінарія;
 • краса і мода;
 • кіно;
 • бізнес і фінанси.

Зверніть увагу! Звісно, кожен напрямок схильний до певних "віянь" моди. Так, в області фінансів останнім часом на пік популярності вийшли статті, присвячені криптовалютам.

3. Пошук замовлення і залишення заявки

Тепер залишилося переглянути доступні до виконання завдання, залишити заявки і чекати відповіді замовника.

Не всі завдання будуть доступні вам, як новачкові. До того ж, кількість заявок може обмежуватися певним числом в певний проміжок часу. Все залежить від особливостей біржі.

Тому на перших порах будьте готові до того, що доведеться братися за невисокооплачувані замовлення.

Щоб не було проблем, а написання статей вже на самому початку не викликало у вас відторгнення, вибирайте тематики, які вам дійсно цікаві, написання статей за якими подарує вам позитивні емоції. Тоді і текст вийде хорошим, і замовник залишить позитивний відгук, та ви і самі будете мотивовані до наступних трудових подвигів.

4. Як виконувати замовлення

На ваш відгук відреагував замовник і передав завдання вам? Вітаю! Тепер залишилося написати статтю. Ось короткий алгоритм, як досягти позитивного результату:

 • уважним чином прочитати технічне завдання, щоб нічого не пропустити - якщо є питання за завданням, не соромтеся їх задати замовнику;
 • вивчити тему, зібрати матеріал;
 • написати статтю;
 • перевірити її унікальність;
 • відкласти на деякий час і перечитати свіжим поглядом на наявність помилок і помилок;
 • відправити замовнику.

ДО РЕЧІ! Якщо хочете підстрахувати себе, додатково для перевірки використовуйте такі сервіси, як Орфограммка і Главред. Вони вкажуть на помилки, не правильні обороти.

10 корисних сервісів для копірайтера: пишемо ідеальний текст

Щоб ваша стаття зацікавила читачів і отримала хорошу оцінку від замовника, крім корисної та важливої інформації потрібно ще й правильно оформляти її. Мається на увазі наявність заголовка, підзаголовків і списків (точкових і нумерованих). Така структура робить статтю більш читабельною.

5. Отримання заробітку і виведення його на карту

Після того, як замовник затвердить ваш текст, ви отримаєте оплату. Хоча, можливо, вам потрібно буде доопрацювати статтю – буває і таке.

Якщо оплата ведеться через сервіс біржі, гроші зараховуються автоматично. Якщо ви обумовили інші умови співпраці, гроші замовник буде перераховувати на вказаний Вами рахунок.

Порада! На перших порах рекомендую працювати через сервіс біржі. Це убезпечить вас від шахраїв, яких, на жаль, достатньо. Досвідчені копірайтери можуть розпізнати такого, а ось новачки – ні.

Коли на вашому рахунку накопичиться певна сума, її можна виводити на свій персональний рахунок. На більшості бірж доступний вивід на різні системи:

 • банківську карту;
 • Perfect Money;
 • PAYEER;
 • PayPal.

Доведеться заплатити певний відсоток за користування послугами сервісу, але без цього заробіток на копірайтингу в інтернеті буде неможливий. Найчастіше % не такий вже й великий, тому з ним можна і потрібно змиритися. А от коли вже у вас з'являться постійні замовники, оплату приймайте безпосередньо на свій особистий рахунок. Тоді і відсотком ділитися ні з ким не доведеться.

Заробіток на копірайтингу в інтернеті: кращі біржі для роботи

Вище я вже вказував основні текстові біржі. Звичайно, їх багато. Описати все - не представляється можливим. Та й не має сенсу. Тому зупинюся на характеристиках головних. Кожна з них має свої переваги, особливості. Так що вказувати, що якась з них краще іншої, не правильно.

Як і складати рейтинг. Біржі в моєму огляді вказані у вільній, а не рейтинговій послідовності - прошу враховувати це.

1. uatxt.com

Одна з найбільш великих і відомих бірж. Тут доступні як завдання різного рівня складності, так і магазин, в якому ви можете викладати свої статті, написані не для конкретного замовника, а просто під час приливу натхнення.

Біржа запустилася відносно недавно (якщо порівнювати з іншими подібними ресурсами) – в 2011 році, але за цей час завоювала довіру тисяч замовників і копірайтерів.

Розробники придумали і впровадили цікаву і незвичайну систему рейтингу. Бали нараховуються навіть за просте перебування на сайті.

Зверніть увагу! На сайті доступний сервіс перевірки унікальності статей.

Вартість роботи починається з 15-ти грн за 1000 знаків. Стелі, звісно, немає. Оплата нараховується на особистий рахунок. Виводити гроші можна через різні сервіси – наприклад, PAYEER або Payoneer. Мінімальна доступна до висновку сума – 40 грн, а на перший вивід йде до 3-х днів.

 В цілому - дуже простий і зручний сайт. Рейтинг можна заробити досить швидко. А ось модерація статей для магазину – сувора. Чим більше помилок і помилок в статті, тим вище відсоток буде списаний сервісу за розміщення матеріалу на продаж.

2. advego.com

Мабуть, найбільш відома і найстаріша текстова біржа. Вона почала свою роботу ще в 2007 році. Тут постійно можна знайти роботу, а кількість зареєстрованих користувачів давно перевалило за позначку в 300 тисяч. Зрозуміло, що активних користувачів набагато менше, але сама по собі цифра говорить багато про що.

До речі, система рейтингу тут досить складна. Наприклад, якщо будуть затримки в термінах виконання робіт або відмови від завдань, модератори можуть просто забанити.

Зверніть увагу! Тут оплата обчислюється в доларовому еквіваленті. Мінімальна вартість – близько 35 центів за 1000 знаків без пробілів.

Щоб замовники звертали увагу саме на ваші заявки, слід мати високий рейтинг.

3. text.lviv.ua

Ще одна давня біржа, за допомогою якої можна забезпечити собі постійний заробіток на копірайтингу в Інтернеті.

На її сторінках щодня розміщується кілька тисяч замовлень. Тому ймовірність знайти роботу – досить висока. Комісія сервісу – 10% від заробленої вами суми. Мінімальна сума, доступна до виводу – 100 грн. Вивід доступний на кілька сервісів:

 • PayPal;
 • PAYEER;
 • Payoneer.

Після реєстрації – невелике тестування. Після нього можна отримати доступ до замовлень.

ДО РЕЧІ! Відразу після реєстрації новачків зазвичай атакують замовники, що пропонують роботу за смішними розцінками - не більше 15-ти грн за 1000 знаків. Вони намагаються взяти нахрапом. Не погоджуйтеся на подібні пропозиції. А ще – налаштуйте спеціальний фільтр. Він буде відсівати всі замовлення, вартість яких менше зазначеної вами цифри.

При постійній роботі на цій біржі цілком реально вийти на заробіток в 300-500 доларів на місяць. Хоча, звичайно, на перших порах доведеться братися за недорогі замовлення.

4. 2polyglot.com

Наступна біржа, здатна забезпечити заробіток на копірайтингу - це 2polyglot.com. В ній зареєструвалося понад 100 тисяч користувачів, хоча активно працюють близько 5-ти тисяч авторів.

Зверніть увагу! Середня вартість 1000 символів копірайтингу – трохи більше одного долара. В принципі, непоганий заробіток для початківців.

Крім реєстрації на біржі необхідно буде пройти певне тестування. Воно включає в себе перевірку на знання мови і написання твору. Тільки якщо за останнє буде отримана 5-ка, відкриється доступ до замовлень.

Якщо пройти тестування не вийшло, в такому випадку на найближчі 90-то днів вам буде доступно тільки виконання невеликих завдань, що мають на увазі простановку лайків і т.п.

Як заробити на лайках, репостах, підписках в соціальних мережах?

Хоча в системі немає відстеження мульти-аккаунтів, тому, якщо з першого разу здати тест і твір не вдалося, можете просто зареєструватися повторно.

Ранжування авторів є 4-и категорії:

 • Новачок;
 • Базовий рівень;
 • Високий рівень;
 • Профі.

Мінімальна сума для виведення – 20 грн. Виплати можна отримувати щопонеділка. Основний гаманець-приват.

5. freelancehunt.com

Одна з найбільш старих бірж, але має свої ключові особливості. Це сервіс, робота в якому доступна тільки обраним авторам. По суті, це навіть не біржа, а бюро. Що позначилося на вартості роботи – вона тут вище, ніж на інших подібних сайтах.

Зараз на freelancehunt.com зареєстровано більше 60000 замовників, але працює не більше 300 копірайтерів.

Найбільш дешеві замовлення складають від 40 грн за 1000 знаків, а от далі вартість зростає і досвідчені, професійні автори отримують і 300 грн за 1000 знаків.

В середньому, на одного копірайтера припадає до 200 замовників - якщо відстежувати статистику. Наприклад, в момент написання статті в бюро було доступно близько 700 замовлень на 300 копірайтерів. Здавалося б, хорошої і дорогої роботи-валом!

Копірайтинг як робота: переваги

Багато роботи

Компанії, організації, малий бізнес — кожному потрібні послуги копірайтерів. Більшість лідерів бізнесу занадто зайняті, щоб писати або просто не люблять писати і погано пишуть. Ось чому вони наймають позаштатних копірайтерів.

Різноманітність роботи

Ви можете написати текст про охорону здоров'я, політику, туристичні напрямки, фінанси або фіолетову жабу. Всі види організацій потребують хорошого написання. Більшість копірайтерів в кінцевому підсумку знаходять нішу, розвиваючу навички і портфоліо в певній галузі.

Креативність

Навіть самі буденні проекти копірайтингу-це весело, якщо звичайно ви любите писати. Крім того, ринок продовжує зростати і змінюватися, надаючи копірайтерам можливість розвивати навички, необхідні для нових видів письмових проектів. Десять років тому соціальні медіа були в зародковому стані. Сьогодні підприємства присвячують всі посади працівникам копірайтингу в соціальних мережах.

Гнучкість

Підприємства наймають штатних авторів для своїх креативних відділів, роблячи Копірайтинг роботою на повну ставку з вигодою для багатьох. Але настільки ж прибутковим (іноді навіть більше) є позаштатна праця. Фрілансери мають свободу роботи з дому або офісу за власним графіком для клієнтів, яких вони вибирають.

Копірайтинг як робота: недоліки

Копірайтери повинні продовжувати виробляти хорошу статтю для свого роботодавця або клієнта, навіть якщо відсутня «письменницька муза». Подрібнення текстів день у день може стати виснажливим. Розумні письменники знають, що вони не можуть писати годинами кожен день, не наповнюючи свій "творчий Акваріум". Це банальне вигорання.

Самотність

Більшість письменників працюють поодинці, виробляючи Тексти, навіть коли вони є частиною творчої команди. Для деяких людей це не є недоліком, скоріше, вони, природно, найбільш продуктивні на самоті. Незалежно від типу особистості, копірайтерам потрібно збалансувати самотність і взаємодію з іншими.

Творчі обмеження

Клієнту (або вашому начальнику) потрібен контент для брошури. У вас є чудова ідея для нового підходу, але він хоче дотримуватися звичайного ухилу організації. Хороший копірайтер з'ясовує, як задовольнити потреби клієнта, використовуючи його параметри, а не свої власні. Копірайтери повинні направляти свої індивідуальні переваги в особисті проекти.

Заробіток на копірайтингу: особистий блог, як можливість знайти клієнтів + відео

Я докладно описав, як заробити на копірайтингу і забезпечити собі постійний і досить високий дохід. Повторюся, на початку шляху буде дуже непросто. Ринок наповнений. Авторів – в надлишку. Тому новачкам складно пробитися через стрій досвідчених і маститих копірайтерів.

Однак якщо ви не боїтеся труднощів, у вас хороший літературний склад, і ви готові працювати, то успіх не за горами. Пройде трохи часу, як у вас будуть високооплачувані замовлення і постійні клієнти.

Крім текстових бірж замовлення можна отримувати за допомогою ... особистого блогу! Він дозволить вам піднести себе, як впевненого і досвідченого автора, який знає собі ціну. На сторінках блогу ви розкажіть про себе, презентуєте себе, як копірайтера, і будете друкувати власні статті про копірайтинг.

Свій сайт – це не тільки презентація, візитна картка вас, але і можливість відточувати свою майстерність. Існує багато тематик, так чи інакше пов'язаних з написанням статей, які будуть цікаві потенційним замовникам. Наприклад, навскидку:

 • Що таке сторителлинг;
 • Як скласти ТЗ для копірайтера;
 • Як написати текст для інтернет-магазину;
 • Як вибрати копірайтера;
 • Як писати оптимізовані статті на відмінно і багато інших.

Ознайомившись зі статтями на вашому сайті, замовник зрозуміє, що має справу не просто з любителем писати, а із справжнім професіоналом, який знає всі особливості підготовки статей для публікації в інтернеті.

Схожа стаття - Робота копірайтером на дому

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити