Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити мамі в декреті: 65 способів заробітку

Останнє оновлення: Понеділок, 22 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

мами в декреті

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Питанням, як заробити мамі в декреті, задаються багато жінок, що знаходяться у відпустці по догляду за дитиною.

По-перше, їм нудно байдикувати. По-друге, вони хочуть отримувати хоча б якийсь дохід. Сьогодні для жінок є маса можливостей не тільки працювати з дому, але і будувати собі кар'єру. У цій статті я хочу розповісти про те, як заробити мамі в декреті – в статті наведено величезну кількість способів, серед яких ви напевно знайдете ті, що вам підходять. Можна впевнено стверджувати, що декрет - це хороший період в житті. Мама доглядає за дорогою і улюбленою людиною, але при цьому у неї є час переосмислити свої кар'єрні перспективи і почати вивчати щось нове.

Зверніть увагу! Відразу зазначу - в статті розповідається тільки про реальні методи, а не просто перерахування величезної кількості професій. Можливо, на деяких сайтах ви знайдете більшу кількість способів, проте слід розуміти, що вони, в своїй більшості, надумані.

Чому молоді мами замислюються, як можна заробити в декреті

Інтернет – наше все! Саме він дозволяє працювати з дому, поки малюк міцно спить або вже самостійно грає. Таке віддалене працевлаштування відмінний спосіб не втратити свою кваліфікацію, отримувати дохід і освоїти новий напрямок. Давайте, перш ніж говорити, як можна заробити в декреті, розглянемо основні причини, за якими жінки шукають підробіток.

Недолік грошей

Мабуть, найбільш поширена причина, чому молода мама замислюється, як заробити гроші сидячи в декреті. Звичайний варіант - раніше сім'я впевнено відчувала себе, живучи на дві зарплати. Тепер же ситуація змінилася – працює тільки чоловік, витрати зросли і грошей, незважаючи на виплату «дитячих», категорично не вистачає. Тому, щоб поліпшити фінансове становище сім'ї, мами шукають можливість працювати хоча б пару годин в день.

Прагнення до самореалізації

Сидячи в декреті, багато мам починають скаржитися, що вони «тупіють». В принципі, це нормально, адже в період догляду за дитиною жінка не веде професійну діяльність і, звісно, забуває свої навички, не розвивається. Тому так хочеться займатися тим, що подарує приємні емоції, дозволить активізувати розумовий процес, а також захопитися чимось новим і цікавим, що дозволяють реалізувати себе.

Прагнення підтримати кваліфікацію

В принципі, суть та ж, що описано в пункті вище. Дистанційна зайнятість дозволяти відстежувати всі зміни, що відбуваються в професійній сфері мами.

Бажання мати гроші на особисті витрати

Часте питання, як заробити мамі в декреті виникає через те, що жінка бажає мати особисті гроші на свої витрати.

 • По-перше, постійно просити у чоловіка не зовсім зручно і навіть соромно, особливо, якщо мова заходить про зовсім вже особисті витрати.
 • По-друге, набагато впевненіше себе почувати, якщо маєш можливість самостійно заробляти.
 • По-третє, деякі чоловіки, на жаль, стають жаднюгами, коли жінка втрачає своє джерело доходу.

Тому прагнення забезпечити собі хоча б мінімальну фінансову незалежність є досить потужним стимулом, який змушує жінку задуматися, як заробити сидячи в декреті.

Що робити після виходу з декрету

Наступна причина, по якій молода мама думає про те, як можна заробити в декреті полягає в бажанні жінки розуміти, чим саме вона буде займатися після того, як віддасть дитину в садок. Оскільки не всім жінкам вдається повернутися на попереднє місце роботи. Знайти нове - проблематично, тому що багато роботодавців бояться брати на роботу жінку з малюком. Адже це загрожує частими лікарняними через недуги дитини. Хоча офіційно відмовляти в прийомі на роботу з цієї причини не можна, роботодавці знайдуть ще десяток цілком обгрунтованих відмов. Тому, шукаючи способи, як заробити гроші сидячи в декреті, молоді мами замислюються про перспективі – тобто, вони хочуть розуміти, чим саме вони будуть займатися, коли зможуть повноцінно працювати.

Як заробити мамі в декреті в Інтернеті

Декрет - час цікавий. Кожен день матуся спостерігає за розвиток своєї крихти, ловить перші посмішки, перші звуки і слова, перші кроки. Крім того, малюк вимагає буквально постійної уваги.

Тому, замислюючись про те, як заробити сидячи в декреті, ви повинні відразу зрозуміти, які критерії слід пред'являти до потенційної роботи:

 • можливість самостійно планувати графік;
 • можливість в будь-який момент взяти паузу в роботі на кілька днів або навіть на пару тижнів;
 • не перенапружуватися під час роботи, щоб залишалося достатньо сил для малюка;
 • вибирати зайнятість, яка дозволить розвивати нові навички або підтримувати наявні;
 • бачити можливість зростання і розвитку, в тому числі – кар'єрного, фінансового, професійного.

(1-2). Заробіток на веденні особистого блогу

Заробіток на веденні особистого блогу

Робота повинна не тільки приносити задоволення, але і приносити достатньо грошей, щоб їх вистачало на дрібні особисті потреби і хоча б деякі, базові потреби малюка. У своїй статті я приготував для вас 65 способів, як заробити гроші сидячи в декреті. Велика частина з них згрупована за напрямками, що істотно спростить вибір відповідного для вас заняття.

1. Створення сайтів

Вельми цікавий напрямок, як заробити мамі в декреті. Воно має на увазі створення сайтів на замовлення. Не варто думати, що знадобляться навички програмування. Ні, займатися цим напрямком реально, навіть не маючи профільної освіти.

Досить освоїти всі особливості платформи Joomla.

Як створити свій сайт самостійно безкоштовно з повного нуля — поетапна інструкція + 7 важливих етапів створення сайту своїми силами.

2. Особистий блог

Другий дуже цікавий варіант, як заробити сидячи в декреті – створити особистий блог і вести його. Коли він стане популярним, вам буде доступно багато варіантів реального і постійного заробітку. У тому числі, пасивного. Суть блогінгу полягає в тому, що ви робите собі сайт, а потім публікуєте на ньому свої матеріали, розповідаючи про свої захоплення, свій досвід. Наприклад, про те, як ви виховуєте свого малюка.

Зверніть увагу! Тематика блогу може бути абсолютно будь-якою. Якщо ви хочете використовувати сайт, щоб відволіктися від материнства і дитячих турбот, вибирайте іншу тему, в якій ви розбираєтеся.

На поміч вам прийдуть наші статті:

(3 – 16). Як можна заробити в декреті, займаючись своїм хобі

Заробіток займаючись своїм хобі

Тепер поговоримо про те, як можна заробити в декреті, займаючись своїм хобі. Повірте, варіантів заробітку в даному випадку дійсно багато. Прочитайте їх і подивіться, чим саме ви можете займатися.  (Раніше ми писали статтю - Як заробляти на хобі від 150$ в місяць: ТОП-6 способів)

3. Пошиття дитячих речей

Багато мам у шкільні роки на уроках праці вивчали цей напрямок. Якщо виходило досить стерпно, чому б не перетворити захоплення в професію?

4. В'язання спицями або гачком

Перевага цього способу, як заробити гроші сидячи в декреті полягає в тому, що ви можете в'язати навіть на прогулянці, поки малюк тихенько спить у колисці під час прогулянки. В'язані речі – особливо дитячі – завжди залишаються затребуваними. Та й коштують вони відносно дорого. Тому в'язання – хороший метод отримати заробіток. А реалізувати це можна навіть через особистий блог в інстаграммі. ( Як зробити в інстаграмі персональний блог написано в нашій статті)

5. В'язання мережива

Цей напрямок досить тонкий, але зате дозволяє створювати справжні витвори мистецтва. Гарний напрямок, щоб прославити свої вміння, але і отримувати хороший рівень доходу.

6. Виготовлення іграшок

Цей напрям, як заробити сидячи в декреті, передбачає роботу з різними матеріалами:

 • валяння вовни;
 • використання картону;
 • пошиття з тканини і т. д.

В Інтернеті, у вільному доступі є велика кількість уроків, в тому числі – відео, викрійок і прикладів робіт.

7. Вишивка

Це може бути, як просто вишивка рушників, так і вишивка на одязі. Розшиті вручну різнокольоровими нитками предмети одягу коштують досить дорого в силу своєї унікальність, ексклюзивності і неповторності.

8. Створення гобеленів

Цей метод, як заробити мамі в декреті, передбачає досить виснажливу і тривалу процедуру. Оскільки на створення одного предмета даного типу піде багато часу. Необхідно терпіння і посидючість.

9. Печворк, батік, декупаж

Три різних напрямки, що передбачають роботу з різними матеріалами і абсолютно різний результат. Але дозволю собі об'єднати їх в один підпункт. Докладні уроки ви також можете знайти в інтернеті - з описом, з відео і т.п.

10. Ручна кераміка

Робота з керамікою – не таке вже просте заняття. Зате вельми цікаве, що дозволяє повноцінно розслабитися, відпочити і навіть наповнитися енергією. До того ж, результат перевершує всі очікування.

11. Плетіння з бісеру

Ще один напрямок, як заробити мамі в декреті - плетіння з бісеру. З цього матеріалу можна створювати фактично будь-які предмети, прикраси і т. д. Головне, трохи посидючості. Зате плетіння, що вимагає зосередженості і копіткості при роботі з дрібним бісером, дозволить скинути моральний вантаж материнства і позбутися від постійних переживань за дитину.

12. Виготовлення біжутерії

Прикраси ручної роботи – навіть якщо це не «ювелірка», а біжутерія – користуються великим попитом. В тому числі, і серед наречених. Особливо, якщо виготовляти повноцінні комплекти.

13. Виготовлення сумок, клатчів, гаманців і різних шкіряних аксесуарів

Відмінний спосіб, як заробити сидячи в декреті - освоїти роботу зі шкірою. Якщо навчитеся, зможете непогано заробляти. Хендмейд товари з натуральної шкіри коштують відносно дорого і можуть стати справжньою золотою жилою для вас. (Як заробляти на хенд мейд від 300$: 10 крутих ідей)

14. Виготовлення мила або свічок

Дуже цікавий напрямок, як можна заробити в декреті. Однак воно може припускати використання ароматизаторів і віддушок. Що не завжди прийнятно в квартирі з маленькою дитиною. Тому спочатку гарненько подумайте, перш ніж займатися виготовленням мила або свічок.

15. Скрапбукінг

О, скрап – на вершині популярності! Тільки подивіться, які справжні твори мистецтва можна робити з сімейних альбомів, книг або просто блокнотів. Для початку потренуйтеся на альбомах для себе. А потім вже пропонуйте свої послуги іншим. Ось тут ви не тільки зрозумієте, як заробити гроші сидячи в декреті, але і зможете сповна проявити свій творчий потенціал.

16. Розпис декоративних виробів

Метод підійде тим, хто вміє володіти пензлем. Суть його полягає в тому, щоб брати заготовки чашок, тарілок, глечиків, шкатулок та інших виробів і розписувати їх вручну. Ще один хороший варіант продажу своїх умінь.

Зверніть увагу! Продаж хенд-мейд товарів можна вести кількома способами. Через особисту сторінку в соціальних мережах, через власноручно зроблену тематичну групу в соціальних мережах, через сайти оголошень і через тематичні сайти, присвячені хенд-мейду. Краще задіяти всі варіанти, щоб клієнтська база була більшою.

 (17 – 21). Кулінарні вміння

Кулінарні вміння

Наступний напрямок, як заробити мамі в декреті передбачає використання кулінарних умінь. Якщо ви любите готувати, але ще й вмієте це робити, так чому б не заробляти на їжі?

17. Торти на замовлення

Поширений напрямок! Готувати незвичайні, красиві, прикрашені фігуркою з мастики торти – справжнє задоволення. А ще це заняття приносить непоганий прибуток!

18. Незвичайна випічка

Ще один хороший метод, як заробити сидячи в декреті – це приготування незвичайної випічки. Існує безліч рецептів оригінальних пирогів, кексів, солодощів. Ознайомтеся, який напрямок Вам подобається більше інших, і зробіть це своєю фішкою.

19. Авторські цукерки та солодощі

Це можуть бути льодяники, пряники або будь-які інші авторські солодощі. Наприклад, цукерки або енергетичні батончики.

20. Приготування обідів

Коли готував статтю і обговорював зі знайомими дівчатами і жінками, які перебувають в декреті можливий кулінарний заробіток, всплив цей варіант. Але потім, в процесі детального обговорення, багато матусь зійшли на думці, що, на жаль, цей напрям не зовсім підходить для жінок з маленькими дітьми. Оскільки воно вимагає постійного, щоденного приготування і доставки їжі в офіс. Однак регулярно, строго по годинах займатися цим не виходить - дитина вимагає уваги в різний період доби. Плюс походи до лікаря на огляд, на щеплення і т. п. Тому дотримуватися суворого графіка ніяк не вийде.

Пам'ятаєте? Вище ми говорили про те, що мамам слід вибирати ту роботу, яка має на увазі вільний графік. З приготуванням обідів про вільний графік не може бути й мови.

До того ж, обіди в офіс – це не дві тарілки салату і макаронів. Це повноцінне меню на кілька людей. А то й на кілька десятків людей. Я цей спосіб, як можна заробити в декреті все ж описав, тому що він сплив у процесі написання статті, а вже остаточне рішення – чи має він право на життя при конкретних умовах чи ні – приймати вам.

21. Майстер-класи з приготування солодощів та іншої їжі

Якщо ви дійсно готуєте красиві і оригінальні солодощі за унікальними рецептами, чому не давати майстер-класи? Є кілька варіантів створення таких навчальних матеріалів:

 • онлайн;
 • створити текстовий рецепт з картинками і розмістити його для продажу в магазинах на сайтах копірайтингу-наприклад, в advego.com або в 2polyglot.com;
 • робити відео-огляди і розміщувати їх в інтернеті.

Кращий спосіб заробити на майстер-класах – це вести кулінарний тематичний блог. Тобто, не продавати свої рецепти, а розміщувати їх опис, фотографії та відео-уроки на особистому сайті, або на відео-хостингу Ютуба. (Як заробити на Ютубі з нуля — поетапна інструкція)

(22 – 26). Послуги на дому

Послуги на дому

Хороші способи, як заробити гроші сидячи в декреті – надавати певні послуги на дому. Звичайно, цей варіант можливий, якщо дитина у вас спокійна і пару годин тихенько спить, не вимагаючи вашої уваги. Або вас на пару годин можуть підстрахувати бабуся або чоловік (наприклад, ввечері після роботи). Послуги на дому – різні, все залежить від ваших умінь. Перерахую основні варіанти такого доходу.

Зверніть увагу! Деякі перераховані способи доступні вам, навіть якщо у вас немає на даний момент профільної освіти. Досить пройти двох-трьох місячні курси.

22. Манікюр, педикюр та інші послуги, пов'язані з нігтями

Вашими клієнтками стануть матусі з найближчих будинків і жінки з сусідніх під'їздів. Досить поширити свої візитки і повісити оголошення.

23. Послуги візажу

В принципі, те ж саме, що і в роботі з нігтями. І клієнтура та ж. Думаю, ви вмієте володіти косметикою, а подивившись деякі відео, почитавши тематичні статті, дізнаєтеся сучасні тренди в стилістиці і зможете стати крутим візажистом.

24. Послуги масажу

Цей спосіб, як заробити мамі в декреті підійде лише тим, хто дійсно вміє робити масаж. Тут відео-уроками не обійтися. Все-таки масаж повинні робити професіонали, інакше від нього буде більше шкоди, ніж користі.

25. Послуги няні

А чому б і ні? Ви будете доглядати не тільки за своєю дитиною, але і за іншими дітьми. Оплата повноцінної няні не всім по кишені. Коли ваша дитина підросте, організовуйте вдома своєрідний дитячий клуб для малюків від двох років. Пару годин на тиждень будете грати з ними в розвиваючі ігри. І вашому малюкові цікаво, і вам заробіток буде.

26. Послуги організатора заходів

Наступний варіант, як заробити сидячи в декреті – стати організатором заходів. Наприклад, весілля, ювілею або іншого торжества. Багато питань легко вирішувати, просто маючи під рукою ноутбук і телефон. Однак в деяких випадках все ж доведеться їздити на зустрічі. Тому в такій ситуації можливо наступний розвиток подій – або ви берете дитину з собою, але потрібно бути впевненою, що він не завадить вам провести зустріч, або шукати, з ким її залишити.

(27-30). Торгівля

Торгівля

Хороший варіант, як заробити гроші сидячи в декреті – торгівля. Тим більше що існує безліч напрямків – як онлайн, так і оффлайн торгівля. Розглянемо кілька варіантів. А ви вже вибирайте, що вам більше до вподоби.

27. Оптова закупівля речей

Це може бути, як дитячий одяг, так і жіночий, косметична продукція і багато іншого. Суть методу в тому, що ви організовуєте оптову закупівлю речей на іноземних сайтах, а самі отримуєте за такі покупки бонуси і знижки. Вам доведеться створити тематичну групу в соціальній мережі або месенджері – постійно відстежувати знижки та акційні пропозиції на сайтах, скидати інформацію в групу, збирати замовлення і робити покупки. Бажано, щоб всі скидали вам гроші на карту до оформлення замовлення, щоб уникнути ситуації, коли людина відмовляється від товару після того, як ви його оплатили і він вже доставлений.

28. Торгівля косметикою

Йдеться про каталожну косметику. Не буду називати компанії, які пропонують таку продукцію – їх і так всі знають. Краще мати справу з дійсно серйозними, відомими виробниками та брендами, щоб випадково не стати учасницею ще однієї піраміди.

29. Продаж товарів через сайти оголошень

Наступний варіант, як заробити мамі в декреті - це продаж старого мотлоху. Якщо покопатися в шафі, на антресолях, завжди можна знайти масу не потрібного вам «наброду», але здатного принести дохід. До речі, також можна перепродувати речі, з яких виріс ваш малюк - якщо одяг, взуття в хорошому стані, навіщо ж його зберігати? Звичайно, якщо ви не збираєтеся потім заводити ще одну дитину і хочете зберегти одяг для нього. Крім того, надайте послуги з продажу старих речей своїм знайомим, родичам, сусідам. Робіть невелику націнку на оплату своїх послуг і торгуйте!

30. Консультант в інтернет-магазині

Якщо дитина дозволяє вам вільно говорити по телефону, то чому б не надати послуги консультанта в інтернет-магазині. Звичайно, слід вибирати для роботи магазини, які не надто завантажені торгівлею. Тому що у великих магазинах потік дзвінків занадто великий і постійно відповідати на них у вас не вийде.

(31 – 46). Робота з текстами

Робота з текстами

Ще хороший варіант, як можна заробити в декреті – це працювати з текстами. Тобто, писати статті, оголошення, рекламні слогани і так далі. Робота з текстами зручна тим, що ви можете самостійно планувати свій графік, обирати більш зручний для вас напрям. Є кілька варіантів для роботи з текстами:

 • шукати замовлення на фріланс-біржах або на текстових біржах;
 • продавати вже написані вами статті в магазинах текстових бірж;
 • працювати з замовниками безпосередньо (якщо у вас уже є налагоджені контакти);
 • влаштуватися віддаленим копірайтером в студію текстів, в SEO-студію, у видавництво і т. д.

Розглянемо кілька окремих варіантів, як заробити мамі в декреті, працюючи безпосередньо з текстами.

31. Написання текстів для сайтів: веб-райтинг

Хороший варіант заробляти для мам в декреті. Йдеться про такі варіанти, як:

 • рерайтинг - тобто, виклад вже написаних кимось статей своїми словами;
 • копірайтинг - написання авторських статей по темі, в якій ви є фахівцем або попередньо вивчили безліч джерел;
 • SEO-копірайтинг - написання статей на певні ключові запити.

Робота копірайтером на дому - читайте в статті.

32. Класичний копірайтинг

Найбільш престижний варіант роботи з текстами. Передбачає написання унікальних текстів, описів для магазинів, лендингів і т. п. сайтів. Оцінюється така робота набагато дорожче, ніж інші варіанти написання текстів. Однак і вимоги до них вище!

Як заробити на копірайтингу в інтернеті: 5 кроків до початку заробітку.

33. Веб-журналістика

Ще один хороший варіант, як заробити сидячи в декреті – це написання текстів для інтернет-видань. Наприклад, для сайтів жіночої спрямованості. Такий варіант роботи з текстами теж досить популярний. До того ж, досить приємний.

34. Контент-менеджмент

Суть цього напряму передбачає роботу з адміністративною панеллю сайту і публікацію написаних кимось статей, оформлення їх, додавання ілюстрацій і т. д. Звичайно, потрібно вивчити панель, щоб не було проблем з роботою в ній, однак нічого складного в цьому немає – всі адміністративні панелі робляться простими і зручними, інтуїтивно зрозумілими навіть для початківців адміністраторів контент-менеджерів.

35. Неймінг

Тут не таке вже й велике завантаження. Зате отримати за одне завдання можна набагато більше, ніж за кілька текстів. Суть неймінгу – придумувати звучні і ємні назви для комерційних проектів:

 • магазинів (в тому числі, і звичайних, а не тільки інтернет);
 • сайтів;
 • студій і т. д..

36. Вірші на замовлення

Цей метод, як можна заробити в декреті передбачає написання віршів на замовлення. Суть полягає в підготовці віршованих творінь для:

 • привітання;
 • рекламних кампаній;
 • для презентацій та корпоративів;
 • і т. д.

37. Постинг, написання коментарів

Мабуть, найменш оплачуваний варіант роботи з текстами, але підійде тим, хто лише починає шукати способи, як заробити гроші сидячи в декреті. Потрібно просто коментувати товари, послуги, залишати свої відгуки, тим самим створюючи позитивний імідж компанії.

38. Дистанційна робота у видавництві

Якщо у вас є освіта філолога, ви добре знаєте мову, можете влаштуватися на роботу у видавництво в якості коректора або редактора. Завдання вам будуть надсилати на пошту, а ви робити коректуру або редактуру.

39. Віддалений перекладач

Також досить поширений варіант віддаленої роботи. Студії перекладів надсилають тексти, а вам потрібно зробити їх переклад. Звісно, потрібно добре знати хоча б одну іноземну мову. Переклад може бути, як, наприклад, з англійської на українську, так і з української на англійську.

40. Специфічний перекладач

Але крім перекладу звичайних текстів, статей або документації, є і так звані специфічні перекладачі. Їх робота полягає в тому, щоб виконувати переклад:

 • книг;
 • пісень;
 • віршів.

41. Розшифровка записів

Якщо ви не володієте талантом написання статей, у вас виникають труднощі з фантазією, креативом, вибирайте роботу розшифровщиці записів – необхідно прослуховувати відео та аудіо записи і переносити слово в слово в текстовий документ.

Зверніть увагу! У деяких випадках може знадобитися не велике коригування слів, щоб надати їм більш літературне звучання і осмисленість фраз. Це обумовлюється завжди окремо.

Заробіток не найвищий, але теж цілком реальний.

42. Письменник

Цей метод, як заробити мамі в декреті не принесе відразу гроші. Але в перспективі може дозволити стати не тільки досить забезпеченою жінкою, а й знаменитою. Чому б не спробувати використовувати вільний час для написання книги:

 • дитячих казок;
 • фентезі;
 • жіночого роману і т. п.

Загалом, все залежить від вас і від вашої фантазії.

43. Автор нон-фікшен

Якщо ви перед вагітністю багато подорожували, чому б свій особистий досвід не вкласти в написання книги «1000 і 1 рада для початківця мандрівника»? Або у вас досвід в іншій сфері і ви знаєте «150 способів приготування м'яса»?

44. Сценаристика

Наступний спосіб, як можна заробити в декреті передбачає написання сценаріїв:

 • телевізійних передач і шоу;
 • рекламних роликів;
 • комп'ютерних ігор;
 • серіалів;
 • і так далі.

Чому б відразу не орієнтуватися на вищу касту в роботі з текстами і згодом не стати знаменитим сценаристом. Можливо, саме такий досвід первісної роботи зі сценаріями дозволить вам отримати необхідні навички і знання, щоб написати сценарій, яким зацікавляться голлівудські режисери.

45. Студентський фріланс

Суть цього заробітку полягає в тому, щоб допомагати студентам. Тобто, за певної винагород писати:

 • курсові;
 • реферати;
 • контрольні роботи;
 • дипломні роботи і т. д.

Зверніть увагу! Знайти замовлення можна на все тих же сайтах фріланс-послуг. Немає необхідності ходити і розвішувати оголошення по стовпах біля вузів.

Оптимальний варіант співпраці – через студію або бюро рефератів. Такі студії приймають замовлення, а потім роздають їх працівникам. Зрозуміло, що вони утримують певний відсоток з оплати, але зате вам не потрібно шукати замовника!

Такий варіант заробітку підійде тим мамам, які є:

 • викладачем у вузі;
 • учитель;
 • аспірант;
 • або просто відмінницею.

Тобто, тим, хто має хороші базові знання в певних дисциплінах. Наприклад, якщо ви практикуючий юрист, але зараз у відпустці по догляду за дитиною, чому б не надавати послуги по написанню курсових робіт по праву студентам юридичних Вузів?

46. Послуги репетитора

Хороший варіант, як можна заробити в декреті – послуги репетитора. Але тільки в тому випадку, коли є кому підмінити вас, якщо раптом дитина прокинеться або зажадає вашої уваги. Приймати учнів, студентів можна як вдома, так і надавати послуги через інтернет. Наприклад, по Скайпу.

Цей варіант підійде наступним категоріям молодих мам:

 • шкільним вчителям;
 • викладачам у вузі;
 • володіють фундаментальними знаннями в якомусь предметі.

Зверніть увагу! Крім того, можна стати репетитором учнів початкових класів. Справитися з завданнями і завданнями з підручників 1-3 класу не проблема. Було б бажання працювати.

(47-49). Консалтинг та аутсорсинг

Консалтинг та аутсорсинг

Ще кілька варіантів, як заробити гроші сидячи в декреті – це надання послуг консалтингу і аутсорсингу. Такі завдання також можна знайти на біржах фріланс-послуг або на сайтах роботи, де компанії, дрібні приватні підприємства шукають фахівців для віддаленої роботи. Перерахую деякі основні види подібного виду заробітку.

47. Бухгалтерія

Віддалена робота бухгалтера – стає все більш популярною. Далеко не всі можуть дозволити взяти собі в роботу бухгалтера на повний робочий день. А ось неповна віддалена зайнятість - це реальна можливість найняти бухгалтера, який веде справи невеликого приватного підприємства. Навіть надаючи послуги одному підприємцю можна непогано заробити. Враховуючи, що особливої завантаженості не буде, то можна взяти на обслуговування кілька підприємств.

48. Юридичні послуги

Все вищесказане відноситься не тільки до бухгалтерів, а й до юристів. Тобто, до фахівців, які будуть вести юридичну документацію підприємства.

49. Кадровик

І знову все, про що говорилося вище, але тепер уже по роботі з кадрами підприємства.

Зверніть увагу! В цілому, список фахівців, які надають віддалені послуги, досить широкий. Я не буду перераховувати їх усі. Просто подумайте, чи підходить ваша професія для надання аутсорсингових послуг.

50. Консультативні послуги

Ще кілька варіантів, як заробити сидячи в декреті припускають надання консультативних послуг. Це відноситься до наступних категорій професій:

 • психологи;
 • лікарі;
 • юристи;
 • фінансисти та економісти;
 • вже згадувані бухгалтери і т. д.

Існують спеціалізовані сервіси, на яких оплачують послуги консультантів. Головне, правильно піднести себе і довести, що ви дійсно висококласний фахівець.

Зверніть увагу! Деякі молоді мами стають консультантами ... інших мам! Наприклад, в області грудного вигодовування або в інших питаннях, пов'язаних з вихованням дітей. Просто потрібно викликати довіру у аудиторії і ділитися своїм досвідом. Хоча, звичайно, необхідно обов'язково почитати тематичну літературу, щоб розширити свої знання.

(51 – 55). Сфера IT

Сфера IT

Вище я вже трохи торкався питань IT-сфери, коли розповідав про створення сайтів, ведення власного блогу чи написання текстів і статей для інших сайтів. Тепер же розповім про те, як можна заробити в декреті, якщо сповна використовувати сферу IT. Наприклад, хороший варіант віддаленої роботи в IT:

 • програмування;
 • дизайн;
 • розробка додатків, ігор;
 • тестування програм, сайтів і т. д.

Сьогодні в IT все більше з'являється представниць прекрасної половини людства. Вони успішно конкурують з чоловіками. Хоча, звичайно, без профільних знань і попереднього навчання працювати не вийде. Але чому б перші два-три місяці декрету не використовувати для навчання на курсах? Тим більше, що вони є і онлайн, тобто, не потрібно залишати навіть будинок, а навчатися у зручний вільний час.

51. Інтернет-маркетинг

Маркетинг в інтернеті – реальний спосіб заробляти навіть в декреті. Звичайно, якщо ви займалися цим до того, як піти в декрет, то ніяких проблем з тим, щоб заробляти віддалено у вас не буде. Просто потрібно перебудуватися і створити собі зручний графік. (Інтернет-маркетинг - з чого почати?)

52. Фахівці в області реклами

Сюди можна віднести фахівців в таких областях, як:

53. Просування сайтів

Хороший варіант, як можна заробити в декреті – це SEO-просування сайтів. Тобто, їх розкрутка і виведення на перші позиції в пошукових системах. Якщо навички є, проблем не виникне. Якщо таких немає, пройдіть навчання. Тим більше, що багато матеріалу є у вільному доступі.

54. Фахівці SMO і SMM

Оптимізація сайтів під соціальні медіа, а також просування і ведення груп в соціальних мережах. SMM та SMO — шукаємо відмінності

55. Фахівці з арбітражу трафіку 

Суть цього методу - покупка трафіку в одному місці і продаж його в іншому. Зрозуміло, що потрібно зуміти купити його дешевше, а продати дорожче. Цілком реально навчитися цьому напрямку, щоб добре заробляти. Читайте статтю - Заробіток на арбітражу трафіку.

(56 – 65). Дизайн, фото, ілюстрації

Дизайн, фото, ілюстрації

Наступний напрямок, як можна заробити в декреті – це дизайн, фото, ілюстрування і тому подібні напрямки. Всі перераховані методи – творчі, тому можна сповна проявити себе, реалізувати свій потенціал і непогано заробити.

Зрозуміло, що для такої роботи необхідне знання певних програм:

 • Photoshop;
 • Illustrator;
 • InDesign та інших.

Зрозуміло, що не всіх і досконально. Але хоча б основи роботи в одній програмі вам знадобляться. До речі, вміння малювати зовсім необов'язково. Деякі види подібної зайнятості вимагають лише гарного смаку і посидючості.

56. Ілюстратор

В даному випадку вміння малювати все-таки може знадобитися. Якщо мова йде про малювання ілюстрацій для книг, журналів, розмальовок і т. п. Якщо ж мова йде про створення векторних ілюстрацій у програмі Illustrator, віртуозне володіння олівцями і пензликами вам навряд чи знадобиться.

До речі, такі малюнки можна створювати, як строго на замовлення, під вимоги конкретного замовника, так і малювати їх «з голови», а потім продавати на фотобанках або стоках. Серед таких сайтів:

 • Shutterstock;
 • iStockPhoto;
 • Dreamstime;
 • Fotolia та інші.

57. Графічний дизайнер

У цьому випадку мається на увазі створення логотипів, упаковок, обробку фотографій і тому подібна робота.

58. Дизайнер поліграфії

Тобто, те ж, що і графічний дизайнер, однак тут потрібно засвоїти особливості підготовки макетів до друку в друкарні. Необхідно буде створювати дизайн:

 • листівок;
 • буклетів;
 • календарів;
 • журналів і т. п.

59. Верстка

Цей спосіб, як заробити мамі в декреті має на увазі верстку:

 • журналів;
 • газет;
 • книг;
 • буклетів і т. д.

Тут про творчість мова особливо не йде, оскільки саме по собі напрямок більш технічний.

60. Веб-дизайнер

У цьому випадку мова йде про створення дизайнів сайтів. Необхідно не просто придумати гарне оформлення сайту, але і зробити його таким, щоб сайт був зручним для користувача і він відразу розумів, навіщо потрібна та чи інша кнопка.

61. Дизайн одягу

Також досить поширений напрямок. Необхідно придумувати нові дизайни одягу. Нещодавно на одному популярному сайті з пошуку роботи була опублікована стаття, як жінка передпенсійного віку сама, вдома вивчила пару програм і зараз малює дизайн одягу, продаючи її за кордон за валюту. Отримує досить і досить непогані гроші навіть для людей середнього віку, які мають знання в області iT, не кажучи вже про пенсіонерів.

62. Верстка сайтів

Тобто, «натягування» дизайну сайту на його движок. Ще один перспективний напрямок для віддаленої роботи.

63. 3D-дизайнер

Необхідно буде створювати тривимірні малюнки, картинки, об'єкти. Оплачується досить добре, але і вимоги високі.

64. Інші дизайнерські послуги

Ось ще кілька способів, як можна заробити в декреті, надаючи послуги дизайнера — це:

 • дизайн ландшафтів;
 • дизайн інтер'єрів;
 • дизайн екстер'єрів і т. д.

65. Послуги фотографа

Якщо ви дружите з фотокамерою, любите і вмієте робити хороші знімки, може вистачити знімати тільки свого малюка?

 • По-перше, ви можете надавати послуги фотографа іншим мамам – повірте, вони так само, як і ви, хочуть мати багато хороших і якісних знімків своєї дитини.
 • По-друге, можна знімати різні фото (пейзажі, предмети, натюрморти і т. д.) і готувати їх для продажу на фотостоках. Вони перераховані вище.
 • По-третє, якщо в якийсь вихідний день чоловік радий вас підмінити на цілий день і побути з дитиною, можна навіть стати весільним фотографом.

Як заробити мамі в декреті, щоб уникнути обману

Я розповів вам, як заробити мамі в декреті, але окремо хочу акцентувати увагу на тому, як уникнути обману. Тому що шахрайство, на жаль, активно процвітає в інтернеті. Трапляються, як не дуже чесні вакансії, так і не чисті на руку роботодавці, хоча і пропонують реальні вакансії. Ось невеликий своєрідний рейтинг обманів, які можуть зустрітися на шляху молодих мам до заробітку. Одним з найбільш поширених варіантів обману є вимога вислати «передоплату» за надання завдання. Нібито це є гарантією того, що ви будете серйозно працювати і не кинете завдання. Часто з шахрайством зустрічаються хендмейдери. Їм пропонують купити набір для виробів, обіцяючи, що обов'язково викуплять Ваші вироби за високою ціною. Звісно, ніхто нічого викуповувати не збирається.

Зрозуміти, що вас хочуть обдурити, можна і по спілкуванню з потенційним роботодавцем. Якщо вас щось бентежить, краще відмовтеся від роботи відразу. Повірте, знайти гідний варіант цілком реально.

Тепер ви знаєте, як заробити мамі в декреті і отримати гроші на свої потреби

Я представив на ваш суд 65 методів, як заробити мамі в декреті - серед них ви точно знайдете той, який підходить вам більше інших. Всі методи і способи - реальні і перевірені. Оскільки не мав на меті написати якомога більше способів, а прагнув показати вам тільки справжні методи, що приносять реальний дохід, що дозволяють вам дізнатися щось нове!

Часті запитання (FAQ)

Які переваги заробітку в декретній відпустці (чи хороша це ідея?)

 • Створення джерела доходу під час декретної відпустки може поповнити ваш дохід, допомогти виплатити борги або заощадити на чорний день.
 • Це можливість отримати досвід у новій навичці, яку ви зможете використати в майбутньому.
 • Це дає вам можливість зайнятися чимось продуктивним у цей час, що може допомогти вам відчути себе більш повноцінним.

Хоча декретна відпустка дає вам додаткову гнучкість і свободу, вона також пов'язана з серйозними змінами в житті та додатковими стресами. Перш ніж розпочинати будь-який проект із заробітку, оцініть свої фінансові ресурси, час, який ви маєте у своєму розпорядженні, та вимоги вашої нової ролі.

Як заробляти гроші в декреті без стресу?

 • Керуйте своїми очікуваннями. Ваша відпустка не буде тривати вічно, і у вас з'явиться нова людина, про яку потрібно піклуватися. Тож створіть належний план на весь період декретної відпустки і подумайте про довгострокову перспективу.
 • Скоротіть витрати, щоб зменшити тиск на вас. Якщо ваші витрати становлять $2 000 на місяць, а ви можете скоротити їх до $1 000 на місяць, зробіть це. Це допоможе вам менше турбуватися про підтримку свого способу життя, і ви зможете інвестувати частину грошей у свій новий бізнес
 • Зверніться по допомогу. Попросіть свого партнера, родину або друзів про допомогу. Вони будуть більш ніж раді допомогти вам.
 • Подивіться на державні програми допомоги. Ви можете подати заяву на отримання допомоги у зв'язку з декретною відпусткою або допомоги по безробіттю, залежно від місця проживання.
 • Використовуйте наявні навички. Якщо ви знаєтеся на бухгалтерському обліку або веб-розробці, подумайте про роботу в цій ніші.

Яку роботу можна виконувати під час вагітності (найкращі вакансії для вагітних жінок)

 • Нефізична офісна робота, наприклад, бухгалтерія, допомога адміністраторам або канцелярська робота
 • Робота на дому, наприклад, фріланс, написання текстів, введення даних або онлайн-репетиторство
 • Проекти пасивного доходу, такі як локальна генерація лідів або запуск бізнесу електронної комерції
 • Багато робіт можна виконувати під час вагітності. Просто уникайте фізично важкої роботи або роботи з небезпечними хімічними речовинами.

Мої висновки та рекомендації + відео

Як ви переконалися заробити мамі в декреті цілком можливо, все залежить від ваших зусиль і витраченого часу.

Якщо у вас мало часу і ви плануєте вже виходити на свою основну роботу, то рекомендую використовувати способи заробітку з початку статті.

Якщо ви плануєте провести вдома з дитиною кілька років, то рекомендую не витрачати час на прості способи заробітку, а відразу звернути свою увагу на створення сайтів, груп в соц. мережах або розкрутці аккаунта в Instagram.

Через кілька місяців наполегливої роботи ви вже зможете отримати істотну матеріальну підтримку.

Збережіть цю статтю в закладки, я буду додавати нові перевірені способи заробітку.

Так само ви можете пропонувати свої способи в коментарях або запитати у мене про перспективність тієї чи іншої роботи.

Читайте також - Робота в Інтернеті на дому без вкладень і обману для жінок і чоловіків: для мам в декреті, студентів, підлітків і школярів

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити