Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Заробіток в соціальних мережах

Останнє оновлення: Понеділок, 22 лютого 2021 Автор: Вольдемар Воронцовський

Заробіток в соціальних мережах

З цієї статті ви дізнаєтесь, як можна заробити в соціальних мережах за допомогою реклами: реальні приклади успішного заробітку, який може приносити хороші гроші.

Заробіток в соціальних мережах

Говоримо про те, як отримувати гроші за допомогою соціальних мереж. Без кліків, ботів і накруток — лише способи, що дозволяють заробляти легально від 4000 грн на місяць.

Як заробляти в соціальних мережах без вкладень?

Існує 3 найпоширеніших способи, пов'язаних з наданням послуг:

 1. розкрутка чужих брендів та/або груп (SMM),
 2. налаштування системи продажів в соціальних мережах,
 3. таргетинг (настройка реклами).

Заробіток на розкрутці чужих брендів та / або веденні груп (SMM)

Сотні компаній зараз тільки починають просування в соціальних мережах. Вони гостро потребують фахівців, які збиратимуть аудиторію і залучатимуть її в діалог. Вакансії розміщують під назвою "адміністратор соціальних мереж" або "SMM-менеджер". Стандартний набір обов'язків: підбір картинок і написання постів, складання контент-плану, прийом заявок, спілкування з потенційними покупцями, чистка групи від спаму.

Досвідчений адміністратор має можливість вести відразу 3-5 проектів і заробляє в середньому 12-20 тисяч грн на місяць.

Налаштування системи продажів в соціальних мережах

Створення системи продажів можна поєднувати з веденням груп. Варіант підходить для тих, хто віддає перевагу технічну частину спілкуванню з людьми: налаштувати роботу месенджерів, встановити бота для початку спілкування, пов'язати з аналітикою і основним сайтом та інше. Сюди відносяться продаючі пости і статті, плюс аудити і коригування вже існуючих систем продажів.

Заробіток на налаштуванні реклами (таргетинг)

Реклама в соціальних мережах обходиться дешевше контекстної і дуже затребуваний бізнесом і приватними фахівцями. Таргетолог з успішними прикладами в портфоліо заробляє від 20 000 грн на місяць. Щоб стати таким фахівцем, доведеться навчитися налаштуванню в myTarget, роботі в рекламних кабінетах ВКонтакте і Facebook Ads.

Знання тонкощів запуску реклами дозволить заробляти на послугах лідогенераціі (залучення клієнтів для бізнесу з оплатою за кожен контакт). Тонка настройка рекламних кампаній може використовуватися для заробітку на партнерських програмах. Ви приводите клієнтів і отримуєте винагороду за кожну покупку.

Можна заробляти і на власних групах, спільнотах і навіть на особистому бренді. Якщо хочете почати власну справу, не любите працювати "на дядю" чи не хочете освоювати тонкощі SMM і таргетингу — такий заробіток підійде вам набагато більше, ніж перераховані вище варіанти. Тим більше що публікація реклами займає від сили 30 хвилин в день, а підготовка інших постів — 2-3 години.

Заробіток на групах і спільнотах

Група або спільнота з 10 000 активних учасників приносить власнику від 12 000 грн на місяць за розміщення рекламних постів. Хочете заробляти так само? Виберіть затребувану нішу (здоров'я, гроші, навчання, гумор) і починайте працювати.

Без вкладень можна набрати перші кілька тисяч підписників, запрошуючи їх вручну. Просіть друзів про перепост і запрошення від їх імені. Приділіть увагу назві та опису групи - вони повинні містити ключові слова. Тоді вище буде шанс, що користувачі, які шукають пабліки по темі, знайдуть вас в пошуку і підпишуться.

Реклама в розкручених групах значно скоротить шлях до заробітків. Купувати рекламу можна безпосередньо у адміністраторів пабліків Facebook, Однокласники, Instagram, на внутрішній біржі ВКонтакте. Головне — переконайтеся, що аудиторія групи "жива" і ваш пост дійсно побачать.

Допоможе в цьому аналітика. Наприклад, ВКонтакте є статистика підписок, переглядів і кількості учасників у вигляді графіка. Він буває публічним або закритим - у другому випадку треба попросити доступ у адміністратора групи. Якщо на графіку немає або мало різких стрибків, приріст рівний, публікації набирають більш-менш однакову кількість переглядів — все в порядку, можна домовлятися.

Другий критерій, який допоможе відрізнити хороший майданчик - активність. Чим більше осмислених коментарів під постами, лайків і переглядів — тим краще. Якщо в групі сотні тисяч підписників, але пости майже не набирають лайків, краще вибрати інший майданчик.

До речі, замість грошей можна запропонувати рівноцінний обмін. Якщо є групи суміжних тематик, у кожній по 15 000 підписників і у вас стільки ж — чому не обмінятися рекламними постами? І "свіжу кров" отримаєте, і гроші залишаться в кишені.

Варіанти заробітку на групі в соціальних мережах

 • Продавайте рекламні місця. У паблік про спорт можна рекламувати екіпіровку, туристичне приладдя, турагенства, похідний посуд і павербанки на сонячних батареях. У музичних пабліках - концерти та інші пов'язані з культурою події, нові музичні альбоми, персональні музичні привітання. Для кожної теми знайдеться з десяток рекламодавців.

Важливий нюанс. Слідкуйте за тим, щоб платні пости відповідали потребам вашої аудиторії. У кінцевому рахунку, це вплине на їх ефективність і на те, скільки вам будуть готові платити.

 • Розміщуйте посилання на партнерські продукти (інформаційні або фізичні) і заробляйте комісійні з кожної покупки (в середньому від 10 до 50% від суми). В цьому плані вигідніше просувати інфобізнес. Приклад: тренінг, присвячений відносинам, ціна — 10 000 грн. Якщо за вашим посиланням оформлять замовлення, то заробіток складе від 1 000 до 3 000 грн. І це лише з одного продажу. Зазвичай, продукти до 1 000 грн мають високий відсоток, а програми дорожче — до 30%, але їх вигідніше просувати. ( Читайте про Заробіток на арбітражу трафіку)
 • Створіть бізнес і отримуйте клієнтів з соцмереж. Наприклад, з пабліку про автомобілі можна отримувати замовлення на запчастини або СТО. З групи крою і шиття прийдуть заявки на консультації, пошиття одягу, навчальні курси, покупку унікальної тканини. Найпростіший варіант — продавати товари за схемою дропшиппінга. Домовтеся з постачальником про співпрацю і заробляйте на різниці між вашою і його ціною.

Скільки можна заробити на власній групі?

Залежить від тематики групи, якості контенту і залученості аудиторії. Найприбутковіші пабліки ВКонтакте - в бізнес-тематиці. При розмірі в 100 000 підписників в кишені власника виявляється від 40 000 грн щомісяця. Вдалося розкрутити групу до 1 мільйона чоловік — отримаєте в середньому 160 000 грн при 3-х рекламних публікаціях в день.

На п'яти бізнесу і саморозвитку наступають жіночі спільноти — до 2 000 грн за рекламний пост. На мистецтві та атмосферності заробляють групи типу "Just Art" і " Albertina —  в середньому 6 000 — 15 000 грн на місяць. Гумор в основному окупається за рахунок партнерських програм — наприклад, друк унікальних коміксів (намальованих для пабліка) на футболках і чашках під замовлення.

Заробіток на особистому бренді

Відразу обмовимося, що тут "особистий бренд" — це репутація людини і його вплив. Дослідження показують, що люди охочіше купують у інших людей, ніж у абстрактних компаній. Також, за даними компанії Nielsen, 83% потенційних клієнтів довіряють рекомендаціям людей, яких знають. Для порівняння, інформації на офіційному сайті довіряє 70% опитаних, а e-mail розсилок — 56%. Це відкриває двері до заробітку на особистому бренді.

Як створити особистий бренд?

 1. Зрозумійте, якої мети ви хочете досягти. Створити репутацію експерта в обраній області? Заробляти на стилі життя? Монетизувати хобі? Будувати особистий бренд має сенс на основі того, чим ви будете зайняті як мінімум 5 наступних років.
 2. Визначте інтереси і улюблені соціальні мережі вашої цільової аудиторії (ЦА). Для продажу товарів добре підходять ВКонтакте і Однокласники. У Фейсбуці легше знайти бізнесменів, топ-менеджерів, інтернет-маркетологів, коучів та інших фахівців. Територіально вони знаходяться в основному в Київі, Харкові та інших великих містах. Тут найкраще продаються "стиль життя" і освітні програми, плюс локальний бізнес.
  Відразу вибирайте собі друзів за інтересами, дивіться, що вони публікують, на які групи підписані. Саме якісно підібране коло спілкування в результаті допоможе вам здійснювати продажі.
 3. Публікуйте продуманий контент. Розповідайте про професію, про хобі, про особисте.
 4. Будьте собою - повідайте і про радощі, і про провали. Головне — дотримуватися співвідношення інформації. Близько 70% — інформаційні пости, пов'язані з тією частиною життя, яка допомагає продажу (подорожі, стиль життя, оцінка місць громадського харчування, розповіді про роботу і роздуми тощо) Сім'я, хобі, особисте — 10-15%, гумор (якщо ви не комік) — не більше 5%.
 5. Рекламні пости можна розміщувати в співвідношенні 1:10, максимум 1:5, якщо аудиторія лояльна до вас.

Після того, як мета позначена, а ЦА знайдена, приступайте до ведення сторінки. Для особистого бренду цілком вистачає звичайного акаунту.

Що можна продавати за допомогою особистого бренду?

Відповідь — майже все, що завгодно, якщо ви експерт, або користуєтеся продуктом або послугою. Експертні продажі розглядати не будемо, візьмемо стиль життя як варіант, що не вимагає спеціальних знань для заробітку в інтернеті. Ось кілька ідей:

 • Давайте платні консультації або створіть навчальний курс.
 • Відкрийте інтернет - магазин і направляйте туди людей з особистої сторінки.
 • Продавайте товари своїх партнерів і отримуйте за це комісійні.
 • Рекламуйте продукти і отримуйте гроші за кожен розміщений на сторінці пост.

Скільки можна заробити за допомогою особистого бренду?

Від нуля до нескінченності. Все залежить від вкладених зусиль, кількості та якості вашої аудиторії. Наприклад, рекламний пост в Інстаграмі коштує від 10 до 40 грн за 1 000 підписників в залежності від тематики і залученості аудиторії. Люди з акаунтами до 100 000 підписників можуть в місяць заробляти від 15 000 грн на місяць при розміщенні 10-12 рекламних постів.

Блогери відзначають, що рекламодавці починають проявляти інтерес до їх акаунтів з моменту набору 10 000 підписників. Часто вони приходять не безпосередньо, а з бірж — це зручніше. 

Виняток в плані числа підписників - особисті продажі. Наприклад, ви подорожуєте, ведете блог і вирішили провести платний вебінар про відпочинок в Азії. Якщо аудиторії дійсно це цікаво, ви заробите, навіть маючи менше 10 000 фоловерів.

Підведемо підсумок

Заробіток в соціальних мережах можливий без спеціальних знань. Найголовніше — визначити свої бажання, сильні і слабкі сторони. На цій основі можна вибрати оптимальний майданчик і побудувати групу, співтовариство або особистий бренд. Правильний контент (Тексти, фото, відео) в цьому допоможе.

Прибуток залежить від популярності групи / спільноти і залученості аудиторії, або довіри до вас особисто. Монетизація тематичних груп і спільнот починається від 10 000 фоловерів. Це правило діє для всіх соцмереж. Виняток — продаж через особистий бренд, в цьому випадку можна заробляти при меншій кількості друзів або підписників.

Якщо ж вам потрібно заробляти в соц мережах нічого не "розкручуючи" та прям зараз, тоді для вас стаття - Як заробити на лайках, репостах, підписках в соціальних мережах? 

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити