Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити гроші підлітку і школяреві

Останнє оновлення: Четвер, 20 грудня 2018 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити гроші підлітку і школяреві

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Батьки часто обмежують своїх дітей у витратах. У школярів, якщо порівнювати зі студентами та дорослими, є маса вільного часу, тому вони можуть легко вирішити цю проблему.

У них є різні способи отримання доходу, які можуть приносити до 1 000 грн в день. Але для початку потрібно отримати відповідь на головне питання – як, де і скільки можна заробити грошей школяреві.

Як підлітку заробити без інтернету

Знайти хороший варіант підробітку без інтернету, який можна поєднати з навчанням, досить складно. Пошук відповідного місця, включаючи співбесіди, забере багато часу. Основне завдання – знайти роботу за зручним графіком, щоб не пропускати заняття.

Але молоді люди мають ряд переваг: проявляють велику активність, працюють на межі можливостей, ними легко управляти, вони універсальні, швидко пристосовуються.

Роботодавці розуміють ці переваги (наприклад, в пунктах швидкого харчування), тому школяреві потрібно тільки показати себе у вигідному світлі.

Аніматор

Можливо, це ідеальна робота для підлітків від 15-16 років. Потрібно лише вміти ладити з людьми, веселити публіку, самостійно придумувати корисні і цікаві ігри. Потрібне міцне здоров'я, уважність. Зайнятість у аніматора є цілий рік (в тих же торгових центрах або магазинах, наприклад).

Часто аніматори самі формують свій графік, наприклад, школяру буде зручніше працювати по п'ятницях, суботах і неділях. Зарплата залежить від кількості відпрацьованих годин. У день можна отримувати приблизно 300 грн. Якщо пощастить із замовником, можна отримати бонуси.

Промоутер

Активна робота для підлітків від 14 років. Основне завдання – роздача листів або розклеювання оголошень для залучення клієнтів/покупців. Працюють такі фахівці на вулиці або поза офісом в будівлі.

Потрібно бути готовим до особливостей професії:

 • жарко, холодно, дощ, град – доведеться працювати в будь-яку погоду;
 • листівки розбираються повільно, а промоутер повинен роздати всю пачку;
 • розклеювачі стикаються з безліччю проблем.

Промоутером часто влаштовуються школярі і студенти, тому компанії без проблем дають можливість скласти власний графік. Якщо грамотно це зробити, то така робота не буде заважати навчанню. В день можна отримати приблизно 150 грн, все залежить від кількості витрачених годин.

Кур'єр

Одна з найпоширеніших халтурок для підлітків від 15 років. Завдання кур'єра - доставити папери / газети / товари за вказаною адресою. Доведеться багато переміщатися, причому за свій рахунок, працювати в будь-яку погоду, носити важкі сумки. В годину кур'єри заробляють 50-100 грн.

Хенд Мейд

Творча робота є особливо популярною у дівчаток-підлітків. Оригінальні прикраси, зроблені власними руками протягом літа, коштують дорого. Основна проблема – знайти покупців.

У цьому плані можуть допомогти батьки: розпитати на роботі, запропонувати друзям і знайомим, виставити на продаж в соціальних мережах. Доход залежить виключно від кількості проданих прикрас.

Як заробляти на хенд мейд: 10 крутих ідей

Різне

 • Прибирання чого-небудь (офісу, підсобки, підвалу).
 • Вигул собак за гроші.
 • Продаж непотрібних речей на OLX, або спекуляція (покупка, а потім продаж, але дорожче).
 • Макдональдс та інші пункти швидкого харчування.

Соціальні мережі

Сучасному поколінню складно уявити життя без Інтернету. Він дозволяє швидко знайти інформацію, спілкуватися з друзями/ колегами, грати в ігри, дивитися фільми і серіали. Поки одні люди витрачають час даремно, інші – заробляють в інтернеті гроші.

Школярі годинами сидять в соціальних мережах безкоштовно, не підозрюючи про можливість заробітку. Працювати можна в комфортній обстановці навіть з мобільного пристрою. Потрібно просто переглянути ставлення до лайків і репостам.

Як заробити гроші в соцмережі підлітку? Є кілька способів поліпшити своє фінансове становище:

 • Ставити лайки і робити репости. За лайки і репости люди готові платити по 1 грн.
 • Стати фоловером. Просто переходьте за посиланням і підписуєтеся на оновлення групи / спільноти.
 • Коментувати записи. На написання коментарів йде більше часу, але оплачуються вони значно краще. Наприклад, за коментар розміром в 300 символів можна отримати 10 грн.

Є кілька перевірених сервісів, де за це дійсно платять:

 • ВкТаргет — дуже великий майданчик, де відбою від замовлень не буде.
 • smmok2 — непогана альтернатива.
 • Форумок — ще один варіант.

Гроші можна виводити на електронні гаманці. Зазвичай висновок проходить або миттєво, або досить швидко (до доби).

Таке заняття для школярів будь-якого віку неймовірно популярно, постійно відкриваються нові спеціалізовані майданчики. Наприклад, Forumok - це сервіс, що дозволяє перетворити аккаунт в соціальних мережах в прибуткове джерело доходу.

Для початку заробітку на будь-якому з наведених вище сервісів необхідно виконати наступне:

 1. Пройти реєстрацію. На головній сторінці сайту є кнопка «Реєстрація». Після натискання на кнопку, вас перенаправить на сторінку для введення даних. Введіть адресу електронної пошти, два рази пароль, погодьтеся з умовами використання сервісу і натисніть «Зареєструватися».
 2. Встановити статус. Ви перейдете в Особистий кабінет, де можна встановити один зі статусів – виконавець або рекламодавець. Якщо потрібна робота, то вибираєте «виконавець». Статус "рекламодавець" необхідний для розкрутки власних проектів.
 3. Заповніть профільні дані. В особистому кабінеті є розділ "Мій профайл". Для формування довірчого ставлення з боку замовників необхідно заповнити його максимально детально.
 4. Вкажіть реквізити для виведення коштів. Зробити це можна в розділі «Банк». Вивід доступний тільки на платіжну систему WebMoney.

Публікація контенту

Контент-менеджер - людина, яка займається підбором і публікацією контенту для інформаційних ресурсів і пабліків соцмереж. До контенту відносяться продаючі і інформаційні тексти, зображення, відео та інше.

До роботи необхідно ставитися відповідально (адже роботодавець не повинен здогадатися, що ви школяр), володіти такими навичками:

 • Підбір графічного контенту. Необхідно знаходити відповідні під тему статті зображення за заданими параметрами. Бажано вміти користуватися Photoshop або іншим графічним редактором.
 • Оптимізація тексту. Рівномірний розподіл ключів по тексту, структурування, додавання списків, таблиць, перевірка на унікальність, воду, спам.
 • Розміщення та оформлення на сайті або пабліку соцмережі. Заголовки повинні бути оформлені виключно в тегах h1-h6, деякі слова або пропозиції виділені жирним/курсивом. Важливо вміти на мінімальному рівні працювати з CMS (система управління контентом), наприклад, WordPress, Joomla і так далі.

Таке заняття підходить для підлітків практично будь-якого віку, у яких є мінімум 2 години вільного часу. Навчитися додавати контент на сайт на CMS можна швидко, в інтернеті багато відео і статей на цю тему. Контент-менеджери вважають за краще отримувати гроші за опубліковану сторінку – 20-30 грн.

Деякі замовники пропонують роботу над великими проектами, встановлюючи конкретний розмір оплати в місяць.

Заробіток на написанні текстів

Копірайтер – один з найпопулярніших заробітків для школярів. Основне завдання - писати інформаційні та продаючі тексти на абсолютно різні теми. Інформаційні статті може навчитися писати кожен, тим більше багато хто вже в школі вчаться чітко і ясно викладати свої думки на папері.

Є кілька популярних бірж копірайтингу:

 • Textsale. Підходить як початківцям, так і досвідченим копірайтерам. Кожен день замовники публікують сотні замовлень, але конкуренція теж неймовірно висока. Виділитися допоможе рейтинг, позитивні відгуки, зірки по одному або декільком тестам на кваліфікацію.
  Для отримання рейтингу і перших відгуків доведеться виконувати недорогі замовлення, наприклад, по 10-20 грн за 1 000 символів. Поступове підвищення розцінок і створення бази постійних клієнтів дозволить вийти на пристойний дохід.
 • Text. По буднях приблизно 300-400 замовлень, у вихідні - до 200. Набагато менше, ніж на Textsale, але і конкуренція нижче. Є два розділи - Копірайтинг (Написання унікальних статей) і рерайтинг (написання своїми словами чужого тексту зі збереженням вихідного сенсу).
 • Advego. Біржа копірайтингу з різноманітними типами завдань. Є завдання на копірайтинг, рерайтинг, переклади, репости, лайки.
  Популярністю у підлітків тут також користується вірусний маркетинг – різновид постингу, оплачувана за більш високим тарифом.

На написанні текстів можна заробляти по 2-4 тисяч грн на місяць, працюючи у вільний від навчання час. Спочатку доведеться писати за низькою ставкою, але поступово буде рости кількість замовлень і їх вартість. (Як заробити на копірайтингу в інтернеті. 5 кроків до початку заробітку)

Транскрибування

Під даним терміном мається на увазі розшифровка аудіо і відеофайлів в текст. Це відмінний підробіток школярам на літо, адже їм навіть не потрібно писати свій текст. Основне завдання - дослівно або з мінімальним редагуванням набрати текст в Word.

Якщо вирішили займатися транскрибуванням, знадобиться наступне:

 • Хороші навушники. Перекладати аудіо та відеофайли в Тексти необхідно в навушниках, інакше зовнішній шум буде постійно відволікати, а деякі слова ви просто пропустите.
 • Вміння швидко друкувати. Чим швидше друкуєте, тим більше зможете заробити. Навик буде розвиватися, швидкість набору текстів поступово збільшиться. Для тренування є спеціальні онлайн-тренажери, що дають можливість перевірити поточну швидкість набору тексту і поліпшити цей навик.

Часто потрібна дослівна транскрибація, саме тому така робота користується величезною популярністю у школярів. Іноді можуть попросити трохи відредагувати текст, зробити його читабельним. За 1 хвилину платять від 1 до 4 грн.

Наприклад, ви отримали замовлення на розшифровку двогодинного інтерв'ю за ставкою 4 грн за хвилину. Якщо виконати замовлення за день, вийде заробити 480 грн.

Замовлення на транскрибацію можна шукати на біржах фрілансу. Найдоступнішою з них є Воркзилла, де є завдання, які не потребують початкових навичок.

Написання відгуків та коментарів

Ми щодня пишемо коментарі та відгуки абсолютно безкоштовно. Чому б на цьому не заробити? Це підійде людям з купою вільного часу (в тому числі і школярам), які можуть зв'язно висловити свою думку, поділитися корисною інформацією з іншими людьми, непогано при цьому заробивши.

Є кілька популярних майданчиків для заробітку на відгуках і коментарях:

 • QComment. Можна отримувати гроші за лайки, репости і головне – за коментарі. В середньому за коментар розміром 300 символів платять 8-10 грн. На вартість впливає складність висловлювання, ранг користувача і наявність / відсутність додаткових вимог.
 • Advego. На цій біржі копірайтингу виконавці можуть не тільки писати тексти, а й брати замовлення на коментування. Оплата абсолютно різна: від 2 до 40 грн за коментар в 300 символів.
 • Forumok. Конкуренція висока, але якісне виконання завдань дозволить без проблем брати високооплачувані замовлення. Для початку роботи необхідно пройти реєстрацію і додати аккаунт в соціальних мережах. Є багато простих завдань, наприклад, коментар до фото або відео.

Мобільні додатки для заробітку

У більшості підлітків є тією чи іншою мірою крутості смартфони. Є мобільні додатки, які дозволяють заробити хоча б на оплату зв'язку та інтернету, а при належній старанності вистачить і на більше. Платять вони за виконання простих завдань типу установки програм, ігор або за перегляди відео.

Замовлення на цю підробіток дають розробники цих програм і ігор, щоб накрутити установки свого софта (або перегляди відео). Платять не так щоб багато, але платять.

Платні опитування

У мережі багато сайтів, що пропонують пройти опитування за гроші. Для підлітка головне при реєстрації на них не вказувати свій реальний вік, бо число пропозицій може істотно зменшитися.

А так дуже хороша і непильна робітка. Раджу зареєструватися якомога на більшій кількості сайтів, щоб пропозиції про проходження опитувань приходили постійно.

Ще раз підкреслюю - думайте про те, що пишіть в анкеті при реєстрації і запам'ятайте це, бо система Вас буде постійно перевіряти на правдивість залишеної про себе інформації.

Читайте детально - Заробіток на опитуваннях

Всяке різне

Є варіант підробити на розгадуванні капчі (що це?). Так, за це платять. Трохи, але платять. При належних навичках і посидючості це буде непоганий варіант. Школярам на уроках буде саме те.

Є додаток для браузера Surfearner. Ставите його і забуваєте. Трохи, але капати грошики будуть.

Сервіс Толока — дітище Яндекса. Там потрібно знову ж таки виконувати прості завдання, за які платять грошики.

Трохи криптовалюти можна наклайміть на так званих біткоін-кранах. Суть така - малу частку біткоіна або іншої криптовалюта вам платять за натискання на кнопку. Наступного разу можна буде натиснути тільки через певний проміжок часу.

Висновок

Чи можна заробити школяреві? Так, можна. Потрібно тільки знайти відповідний вид діяльності або надійний інтернет-майданчик. Краще починати з інтернету і влітку. До початку навчального року вже можна заробити трохи грошей, знайти постійне місце, отримати навички та скласти зручний графік на час навчання.

Читайте також - Заробіток в інтернеті на кліках

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити