Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Реальна робота для підлітків і школярів

Останнє оновлення: Середа, 24 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити гроші підлітку і школяреві

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Батьки часто обмежують своїх дітей у витратах. У школярів, якщо порівнювати зі студентами та дорослими, є маса вільного часу, тому вони можуть легко вирішити цю проблему.

У них є різні способи отримання доходу, які можуть приносити до 1 000 грн в день. Але для початку потрібно отримати відповідь на головне питання – як, де і скільки можна заробити грошей школяреві.

Як підлітку заробити без інтернету

Знайти хороший варіант підробітку без інтернету, який можна поєднати з навчанням, досить складно. Пошук відповідного місця, включаючи співбесіди, забере багато часу. Основне завдання – знайти роботу за зручним графіком, щоб не пропускати заняття.

Але молоді люди мають ряд переваг: проявляють велику активність, працюють на межі можливостей, ними легко управляти, вони універсальні, швидко пристосовуються.

Роботодавці розуміють ці переваги (наприклад, в пунктах швидкого харчування), тому школяреві потрібно тільки показати себе у вигідному світлі.

Аніматор

Можливо, це ідеальна робота для підлітків від 15-16 років. Потрібно лише вміти ладити з людьми, веселити публіку, самостійно придумувати корисні і цікаві ігри. Потрібне міцне здоров'я, уважність. Зайнятість у аніматора є цілий рік (в тих же торгових центрах або магазинах, наприклад).

Часто аніматори самі формують свій графік, наприклад, школяру буде зручніше працювати по п'ятницях, суботах і неділях. Зарплата залежить від кількості відпрацьованих годин. У день можна отримувати приблизно 300 грн. Якщо пощастить із замовником, можна отримати бонуси.

Промоутер

Активна робота для підлітків від 14 років. Основне завдання – роздача листів або розклеювання оголошень для залучення клієнтів/покупців. Працюють такі фахівці на вулиці або поза офісом в будівлі.

Потрібно бути готовим до особливостей професії:

 • жарко, холодно, дощ, град – доведеться працювати в будь-яку погоду;
 • листівки розбираються повільно, а промоутер повинен роздати всю пачку;
 • розклеювачі стикаються з безліччю проблем.

Промоутером часто влаштовуються школярі і студенти, тому компанії без проблем дають можливість скласти власний графік. Якщо грамотно це зробити, то така робота не буде заважати навчанню. В день можна отримати приблизно 150 грн, все залежить від кількості витрачених годин.

Кур'єр

Одна з найпоширеніших халтурок для підлітків від 15 років. Завдання кур'єра - доставити папери / газети / товари за вказаною адресою. Доведеться багато переміщатися, причому за свій рахунок, працювати в будь-яку погоду, носити важкі сумки. В годину кур'єри заробляють 50-100 грн.

Хенд Мейд

Творча робота є особливо популярною у дівчаток-підлітків. Оригінальні прикраси, зроблені власними руками протягом літа, коштують дорого. Основна проблема – знайти покупців.

У цьому плані можуть допомогти батьки: розпитати на роботі, запропонувати друзям і знайомим, виставити на продаж в соціальних мережах. Доход залежить виключно від кількості проданих прикрас.

Як заробляти на хенд мейд: 10 крутих ідей

Різне

 • Прибирання чого-небудь (офісу, підсобки, підвалу).
 • Вигул собак за гроші.
 • Продаж непотрібних речей на OLX, або спекуляція (покупка, а потім продаж, але дорожче).
 • Макдональдс та інші пункти швидкого харчування.

Соціальні мережі

Сучасному поколінню складно уявити життя без Інтернету. Він дозволяє швидко знайти інформацію, спілкуватися з друзями/ колегами, грати в ігри, дивитися фільми і серіали. Поки одні люди витрачають час даремно, інші – заробляють в інтернеті гроші.

Школярі годинами сидять в соціальних мережах безкоштовно, не підозрюючи про можливість заробітку. Працювати можна в комфортній обстановці навіть з мобільного пристрою. Потрібно просто переглянути ставлення до лайків і репостам.

Як заробити гроші в соцмережі підлітку? Є кілька способів поліпшити своє фінансове становище:

 • Ставити лайки і робити репости. За лайки і репости люди готові платити по 1 грн.
 • Стати фоловером. Просто переходьте за посиланням і підписуєтеся на оновлення групи / спільноти.
 • Коментувати записи. На написання коментарів йде більше часу, але оплачуються вони значно краще. Наприклад, за коментар розміром в 300 символів можна отримати 10 грн.

Є кілька перевірених сервісів, де за це дійсно платять:

 • seosprint.net — дуже великий майданчик, де відбою від замовлень не буде.
 • socialtools.io — непогана альтернатива.
 • vprka.com — ще один варіант.

Гроші можна виводити на електронні гаманці. Зазвичай висновок проходить або миттєво, або досить швидко (до доби).

Таке заняття для школярів будь-якого віку неймовірно популярно, постійно відкриваються нові спеціалізовані майданчики. Наприклад, vprka.com - це сервіс, що дозволяє перетворити аккаунт в соціальних мережах в прибуткове джерело доходу.

Для початку заробітку на будь-якому з наведених вище сервісів необхідно виконати наступне:

 1. Пройти реєстрацію. На головній сторінці сайту є кнопка «Реєстрація». Після натискання на кнопку, вас перенаправить на сторінку для введення даних. Введіть адресу електронної пошти, два рази пароль, погодьтеся з умовами використання сервісу і натисніть «Зареєструватися».
 2. Встановити статус. Ви перейдете в Особистий кабінет, де можна встановити один зі статусів – виконавець або рекламодавець. Якщо потрібна робота, то вибираєте «виконавець». Статус "рекламодавець" необхідний для розкрутки власних проектів.
 3. Заповніть профільні дані. В особистому кабінеті є розділ "Мій профайл". Для формування довірчого ставлення з боку замовників необхідно заповнити його максимально детально.
 4. Вкажіть реквізити для виведення коштів. Зробити це можна в розділі «Банк». Вивід доступний тільки на платіжну систему PAYEER.

Публікація контенту

Контент-менеджер - людина, яка займається підбором і публікацією контенту для інформаційних ресурсів і пабліків соцмереж. До контенту відносяться продаючі і інформаційні тексти, зображення, відео та інше.

До роботи необхідно ставитися відповідально (адже роботодавець не повинен здогадатися, що ви школяр), володіти такими навичками:

 • Підбір графічного контенту. Необхідно знаходити відповідні під тему статті зображення за заданими параметрами. Бажано вміти користуватися Photoshop або іншим графічним редактором.
 • Оптимізація тексту. Рівномірний розподіл ключів по тексту, структурування, додавання списків, таблиць, перевірка на унікальність, воду, спам.
 • Розміщення та оформлення на сайті або пабліку соцмережі. Заголовки повинні бути оформлені виключно в тегах h1-h6, деякі слова або пропозиції виділені жирним/курсивом. Важливо вміти на мінімальному рівні працювати з CMS (система управління контентом), наприклад, WordPress, Joomla і так далі.

Таке заняття підходить для підлітків практично будь-якого віку, у яких є мінімум 2 години вільного часу. Навчитися додавати контент на сайт на CMS можна швидко, в інтернеті багато відео і статей на цю тему. Контент-менеджери вважають за краще отримувати гроші за опубліковану сторінку – 20-30 грн.

Деякі замовники пропонують роботу над великими проектами, встановлюючи конкретний розмір оплати в місяць.

Заробіток на написанні текстів

Копірайтер – один з найпопулярніших заробітків для школярів. Основне завдання - писати інформаційні та продаючі тексти на абсолютно різні теми. Інформаційні статті може навчитися писати кожен, тим більше багато хто вже в школі вчаться чітко і ясно викладати свої думки на папері.

Є кілька популярних бірж копірайтингу:

 • uatxt.com. Підходить як початківцям, так і досвідченим копірайтерам. Кожен день замовники публікують сотні замовлень, але конкуренція теж неймовірно висока. Виділитися допоможе рейтинг, позитивні відгуки, зірки по одному або декільком тестам на кваліфікацію.
  Для отримання рейтингу і перших відгуків доведеться виконувати недорогі замовлення, наприклад, по 10-20 грн за 1 000 символів. Поступове підвищення розцінок і створення бази постійних клієнтів дозволить вийти на пристойний дохід.
 • text.lviv.ua. По буднях приблизно 300-400 замовлень, у вихідні - до 200. Набагато менше, ніж на Textsale, але і конкуренція нижче. Є два розділи - Копірайтинг (Написання унікальних статей) і рерайтинг (написання своїми словами чужого тексту зі збереженням вихідного сенсу).
 • 2polyglot.com. Біржа копірайтингу з різноманітними типами завдань. Є завдання на копірайтинг, рерайтинг, переклади, репости, лайки.
  Популярністю у підлітків тут також користується вірусний маркетинг – різновид постингу, оплачувана за більш високим тарифом.

На написанні текстів можна заробляти по 2-4 тисяч грн на місяць, працюючи у вільний від навчання час. Спочатку доведеться писати за низькою ставкою, але поступово буде рости кількість замовлень і їх вартість. (Як заробити на копірайтингу в інтернеті. 5 кроків до початку заробітку)

Транскрибування

Під даним терміном мається на увазі розшифровка аудіо і відеофайлів в текст. Це відмінний підробіток школярам на літо, адже їм навіть не потрібно писати свій текст. Основне завдання - дослівно або з мінімальним редагуванням набрати текст в Word.

Якщо вирішили займатися транскрибуванням, знадобиться наступне:

 • Хороші навушники. Перекладати аудіо та відеофайли в Тексти необхідно в навушниках, інакше зовнішній шум буде постійно відволікати, а деякі слова ви просто пропустите.
 • Вміння швидко друкувати. Чим швидше друкуєте, тим більше зможете заробити. Навик буде розвиватися, швидкість набору текстів поступово збільшиться. Для тренування є спеціальні онлайн-тренажери, що дають можливість перевірити поточну швидкість набору тексту і поліпшити цей навик.

Часто потрібна дослівна транскрибація, саме тому така робота користується величезною популярністю у школярів. Іноді можуть попросити трохи відредагувати текст, зробити його читабельним. За 1 хвилину платять від 1 до 4 грн.

Наприклад, ви отримали замовлення на розшифровку двогодинного інтерв'ю за ставкою 4 грн за хвилину. Якщо виконати замовлення за день, вийде заробити 480 грн.

Замовлення на транскрибацію можна шукати на біржах фрілансу. Найдоступнішою з них є Воркзилла, де є завдання, які не потребують початкових навичок.

Написання відгуків та коментарів

Ми щодня пишемо коментарі та відгуки абсолютно безкоштовно. Чому б на цьому не заробити? Це підійде людям з купою вільного часу (в тому числі і школярам), які можуть зв'язно висловити свою думку, поділитися корисною інформацією з іншими людьми, непогано при цьому заробивши.

Є кілька популярних майданчиків для заробітку на відгуках і коментарях:

 • QComment. Можна отримувати гроші за лайки, репости і головне – за коментарі. В середньому за коментар розміром 300 символів платять 8-10 грн. На вартість впливає складність висловлювання, ранг користувача і наявність / відсутність додаткових вимог.
 • Advego. На цій біржі копірайтингу виконавці можуть не тільки писати тексти, а й брати замовлення на коментування. Оплата абсолютно різна: від 2 до 40 грн за коментар в 300 символів.
 • Forumok. Конкуренція висока, але якісне виконання завдань дозволить без проблем брати високооплачувані замовлення. Для початку роботи необхідно пройти реєстрацію і додати аккаунт в соціальних мережах. Є багато простих завдань, наприклад, коментар до фото або відео.

Мобільні додатки для заробітку

У більшості підлітків є тією чи іншою мірою крутості смартфони. Є мобільні додатки, які дозволяють заробити хоча б на оплату зв'язку та інтернету, а при належній старанності вистачить і на більше. Платять вони за виконання простих завдань типу установки програм, ігор або за перегляди відео.

Отже, серед тих додатків, які дійсно платять більш-менш пристойно, варто виділити:

 • Clickworker
 • CashPump
 • Whaff Rewards
 • CashPirate

Замовлення на цю підробіток дають розробники цих програм і ігор, щоб накрутити установки свого софта (або перегляди відео). Платять не так щоб багато, але платять.

Платні опитування

У мережі багато сайтів, що пропонують пройти опитування за гроші. Для підлітка головне при реєстрації на них не вказувати свій реальний вік, бо число пропозицій може істотно зменшитися.

А так дуже хороша і непильна робітка. Раджу зареєструватися якомога на більшій кількості сайтів, щоб пропозиції про проходження опитувань приходили постійно.

З тих сервісів, яким можна довіряти, я сформував цей невеликий список:

 • vlasnadumka.ua
 • surveyharbor.com/uk
 • new.opinion.com.ua
 • survimo.com/ua/
 • www.metroopinion.com/ua
 • tgmpanel.com.ua

Ще раз підкреслюю - думайте про те, що пишіть в анкеті при реєстрації і запам'ятайте це, бо система Вас буде постійно перевіряти на правдивість залишеної про себе інформації.

Читайте детально - Заробіток на опитуваннях

Всяке різне

Є варіант підробити на розгадуванні капчі (що це?). Так, за це платять. Трохи, але платять. При належних навичках і посидючості це буде непоганий варіант. Школярам на уроках буде саме те.

Є два основних сайту, які дають грошики за таку робітку:

 1. 2captcha.com/uk
 2. kolotibablo.com

Є додаток для браузера Surfearner. Ставите його і забуваєте. Трохи, але капати грошики будуть.

Сервіс seosprint.net. Там потрібно знову ж таки виконувати прості завдання, за які платять грошики.

Трохи криптовалюти можна наклайміть на так званих біткоін-кранах. Суть така - малу частку біткоіна або іншої криптовалюта вам платять за натискання на кнопку. Наступного разу можна буде натиснути тільки через певний проміжок часу.

Сайтів таких багато і можна практично безперервно зривати сатоши з цього щедрого дерева. Я раджу спробувати ось ці сервіси:

 • Bonus Bitcoin
 • BitFun
 • MoonBitcoin
 • MoonDogecoin
 • MoonLitecoin
 • Free Bitcoin
 • Free Dogecoin
 • Daily Free Bits

Висновок + відео

Чи можна заробити школяреві? Так, можна. Потрібно тільки знайти відповідний вид діяльності або надійний інтернет-майданчик. Краще починати з інтернету і влітку. До початку навчального року вже можна заробити трохи грошей, знайти постійне місце, отримати навички та скласти зручний графік на час навчання.

Читайте також - Заробіток в інтернеті на кліках

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити