Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити на акціях і цінних паперах

Останнє оновлення: Вівторок, 20 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити на акціях і цінних паперах

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Рано чи пізно кожен інвестор, готовий вкласти накопичення і заощадження, задається питанням, як заробити на акціях.

Навіть якщо ви не пробували заробити на фондовому ринку, то напевно чули від старших в сім'ї, що у них були або є якісь акції. Дійсно, відразу після перебудови деякі громадяни придбали цінні папери: акції, облігації, приватизаційні чеки банків, заводів, нових корпорацій і т. д. Як правило, у тоді ще радянських людей не було думок, як заробити на акціях - говорили купити, значить, купували. Так, власне, досі у багатьох ці акції лежать в ящиках комода, а їх власники часто навіть не підозрюють, що ці папери щось стоять. Звичайно, це абсолютно неправильна і навіть згубна модель поведінки.

Акції - це цікавий, ефективний і доступний практично для всіх інструмент фондового ринку. Причому приватним інвесторам вони цікаві подвійно: з одного боку, з допомогою брокера можна оперувати акціями та отримувати дохід від купівлі-продажу, з іншого - на акції нараховуються дивіденди, які можуть виявитися вигідніше банківського депозиту.

Заробляємо на акціях. Поради експертів

Акції як інвестиційний інструмент здаються простими і максимально безпечними. Так, справді, акції - це той інструмент, на якому інвестору складно розоритися до нуля або піти в глибокий збиток. Але тим не менш, все не так просто, як здається, тому варто прислухатися до порад експертів.

 1. Сформуйте свою мету інвестування. Заплануйте бажаний дохід або відсоток хоча б в рамках "не нижче". Так ви зможете не просто здійснювати угоди, а переглядати портфель і стратегію, просуваючись до мети.
 2. Будьте гнучкими - у разі, якщо змінилася зовнішня ситуація в економіці, що сталося з емітентами ваших цінних паперів, з'явилися несподівані ризики, не бійтеся переглянути свій портфель акцій, навіть з невеликими втратами.
 3. Керування ризиками - формуйте портфель цінних паперів з декількох активів, поєднуйте папери з різними термінами, ризиками і прибутковістю.
 4. Не уникайте зарубіжних емітентів - сьогодні на ринку багато цікавих компаній (особливо в технологіях), які здатні забезпечити зростання доходу по своїх акціях.
 5. Не довіряйте інтуїції, особливо якщо ви новачок. Купувати акції потрібно виходячи з аналізу ситуації всередині емітента і врахування безлічі показників, а не за принципом "ця компанія на слуху і не впаде, тому що нафта всім потрібна". Найкраще скористатися послугами персонального брокера або фінансового радника.
 6. Щодня (а краще щогодини) відстежуйте динаміку руху ваших активів і всього портфеля на фондовому ринку, рахуйте прибутковість.
 7. Відзначайте специфічні точки падіння або зростання курсів ваших акцій, щоб надалі було розуміння закономірностей.
 8. Слухайте і аналізуйте фон: інформацію про емітенти, індексах, ринку в цілому. Збирайте і знаходите статистику, звертайтеся за даними до брокера. Так ви зможете приймати зважені та обґрунтовані інвестиційні рішення.

Як заробити на акціях і цінних паперах

Отже, ми вже згадали, як можна заробити на акціях. Тепер підсумуємо:

 • отримати дивіденди - регулярні виплати власникам акцій (розподіл чистого прибутку компанії за акціонерам);
 • заробити на підвищенні: купити акції компаній дешево, а через якийсь час продати дорого;
 • заробити на зниженні: взяти акції в борг у брокера, продати за високою ціною; коли ціна впаде, викупити назад, повернути брокеру, залишитися в прибутку.

Чим допомагає брокер?

Ви можете придбати акції самостійно у емітентів або через банк, однак не отримаєте широких можливостей для здійснення операцій з ними. Максимум, на що ви можете розраховувати, - це дивіденди і продаж активу під час зростання. До того ж, коло емітентів для вас виявиться обмеженим - хоча б тому, що не всі світові емітенти доступні для покупки акцій без брокера. Значить, потрібно знайти брокера - кваліфікованого посередника, який від вашого імені і за свій рахунок купувати і продавати акції, щоб допомогти вам орієнтуватися в аналітиці, сплачувати необхідні податки і т. д. Саме завдяки брокеру ви отримаєте доступ до майданчиків у всіх точках світу: наприклад, бірж США, Китаю, Європи і т. д. Знову ж таки, брокер дасть вам доступ до експертної аналітики і головне - до спеціалізованого програмного забезпечення. За свою роботу брокер візьме комісійні - як правило, спочатку це зовсім невідчутні для приватного інвестора суми. Чим вище сума доходу, тим більше комісія (але не її відсоток!).

Звертаючись до послуг брокера, не економте на дрібницях - не варто зв'язуватися з малознайомими компаніями, які обіцяють золоті гори. Кваліфікований, професійний і чесний брокер - більше половини вашого успіху на фондовому ринку. Так що ризикувати точно не варто.

Як визначити прибуткову акцію?

Визначити прибуткову акцію не так складно. У відкритому доступі є котирування акцій різних компаній, причому більшість з них доступні в ретроспективі: ви можете подивитися на коливання курсу за період місяць, рік, а іноді навіть у три роки або за весь період існування акцій емітента. Це корисна інформація, вона дасть первинне уявлення про ті активи, які ви збираєтеся придбати. Однак дуже незручно ходити по різним сайтам, визначати, наскільки актуальна інформація, потім переходити на сторінки емітентів і шукати їх-новини... Весь цей процес забирає величезну кількість часу!

Ринок акції - заробіток

Існує два класичних варіанти роботи з фондовим ринком. Перший – це інвестування в цінні папери, а другий – трейдинг і спекуляція ними. Кожен варіант хороший по своєму і має сотні мільйонів шанувальників по всьому світу. Давайте більш детально розглянемо кожен з них.

Заробіток трейдера на фондовому ринку

Трейдинг цінними паперами проводиться за наступною схемою. Ви купуєте на фондовій біржі активи якої-небудь компанії, організації і т. д., причому купуєте їх не просто так, навмання, а провівши попередній аналіз. Який повинен показати, наскільки вигідною буде покупка певного активу в даний момент і які вигоди це обіцяє вам.

Купивши пакет цінних паперів і, фактично, ставши акціонером, ви починаєте вичікувати, коли курсова вартість акцій, що знаходяться у вас на руках почне зростати.

До слова, ціна акції - річ вкрай динамічна. Активи змінюються в ціні буквально щохвилини і з кожної зміни їх ціни можна отримати прибуток.

Якщо, а вірніше, коли такий момент настане, ви виходите на все ту ж фондову біржу, де у свій час купили цінні папери і продаєте їх іншому гравцеві, тільки вже за іншою ціною, яка може істотно відрізнятися від ціни купівлі. Різниця між цінами і складе вашу прибуток.

Дохід при цьому не обмежений нічим, крім ваших амбіцій, фінансової грамотності та чуття.

Заробіток інвестора на фондовому ринку

Більш консервативний варіант. Інвестування, в своїй основі, має на увазі покупку активу з тим, щоб отримувати з нього прибуток у вигляді дивідендів.

Що таке дивіденди? Це частина доходу компанії, в акції якої Ви вклалися. Наприклад, якщо прибуток компанії складе 10 мільйонів доларів (що для фондового ринку і великих компаній, загалом-то дрібниця), ваш дохід інвестора становитиме 100 000 доларів на кожен відсоток акцій, яким ви володієте.

Причому доходи великих компаній вимірюються не в мільйонах, а в мільярдах доларів. Звичайно, рядові інвестори рідко володіють навіть одним відсотком акцій великих компаній, але будучи володарем навіть 0,001% акцій транснаціональної компанії з мільярдними доходами можна отримувати дуже і дуже пристойно.

Обидва варіанти не можна назвати автономними, вони вільно переходять один в одного. Так, трейдер, в очікуванні подорожчання своїх активів, отримує з них дивіденди. А інвестор може в разі потреби продати свої цінні папери, заробивши на їх зрослої вартості.

Що потрібно для роботи на фондовому ринку?

По-перше, фондова біржа, на якій котируються активи. Біржі є практично в кожній країні. 

По-друге – фондовий брокер, який надасть вам вихід на біржу. 

По-третє – стартовий капітал, необхідний для первісної покупки активів. Величина його, всупереч поширеній думці, не обов'язково повинна бути величезною. Початківцю інвестору вистачить і пари сотень доларів.

Заробіток на фондовому ринку – відгуки

Побродивши по тематичних ресурсах і почитавши те, що на них пишуть, можна знайти безліч як хвалебних, так і негативних відгуків у бік фондового ринку.

Що можна сказати з цього приводу: будь робота з цінними паперами такою невигідною, безперспективною і взагалі марною, розвивалася б дана індустрія такими шаленими темпами, як це відбувається зараз? Вкладалися б щодня сотні мільйонів в різні активи і отримували б від них прибуток інвестори по всьому світу? Навряд.

І того, хто на питання «Як заробити на біржі акцій», відповідає – ніяк, це неможливо, не повертається язик назвати компетентною людиною. Нехай піде і скаже це тим, хто зробив на фондовому ринку цілий стан (а таких чимало), так і просто забезпеченим людям, які всі без винятку інвестують, хтось більше, хтось менше.

Ось, в принципі і все, що стосується базових аспектів роботи з ринком акцій. Але далеко не все, що стосується його тонкощів і практичних прийомів. Про все це, про трейдинг, інвестування, біржах, брокерах та інше ви можете почитати на нашому сайті в спеціалізованих розділах. Запевняю, знайдете багато корисного.

Читайте також - Інвестиції в інтернеті – топ 7 способів

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити