Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Заробіток на фрілансі: як вийти на дохід від 350 $ на місяць

Останнє оновлення: Четвер, 01 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Заробіток на фрілансі

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Все більше людей переходять на віддалений формат роботи. Він має ряд переваг перед стандартною офісною зайнятістю.

Наприклад, не потрібно бути на роботі до певного часу і перебувати в офісі певну кількість годин, не потрібно витрачати час на дорогу і т. д. Головне зуміти вибрати нішу, яка буде давати хороший заробіток на фрілансі. В цій статті детально розповім про те, які саме плюси і мінуси існують у віддаленої роботи, а також як забезпечити собі нормальний, солідний і постійний заробіток. Ця стаття буде цікава всім, хто втомився від офісних буднів і бажає змінити своє життя. Адже фріланс – це свобода! Працювати можна з будь-якої частини земної кулі, хоча і певні труднощі є. Наприклад, часом буває складно заздалегідь прорахувати, який заробіток буде у тебе через місяць і чи буде взагалі робота.

Фріланс: плюси і мінуси віддаленої зайнятості

Деякі вважають, що заробіток на фрілансі – це просто манна небесна. Сиди собі вдома за комп'ютером, попивай чай в теплі, а гроші самі падають на банківський рахунок. Однак це жорстока помилка. Звичайно ж, фріланс має свої певні переваги, але і про негативні моменти забувати не варто.

Давайте в подробицях розглянемо плюси і мінуси такої теми, як «заробіток в Інтернеті фріланс».

Плюси

 1. Вільний графік. Так, отримавши замовлення, Ви будете поставлені замовником в певні часові рамки-тобто, завдання необхідно виконати до певного терміну. Але ви самі вирішуєте, скільки і коли працювати – вдень, ввечері або вночі.
 2. Можливість вибору. Офісна робота передбачає виконання фактично будь-яких завдань, навіть якщо вони вам не подобаються або здаються нудними. У фрілансера є можливість вибирати проект і працювати тільки над тим, що йому дійсно цікаве. Але варто розуміти, що може бути доведеться братися за будь-яку роботу, щоб заробити на прожиток.
 3. Самі встановлюєте собі «заробітну плату». Тобто, вказуєте розцінки, за якими хочете працювати. Звичайно, якщо їх занадто завищити, є ймовірність того, що вам просто не вдасться знайти замовника. Тому потрібно тверезо оцінювати себе і ринкові ціни.
 4. Робота з будь-якої точки планети. Так! Тут нічого заперечити-головне, щоб був доступ до Інтернету (хороший зв'язок!), щоб отримувати завдання, спілкуватися з замовниками і відправляти готову роботу.
 5. Незалежність. Повна. Ви залежите тільки від себе, від своєї працьовитості і здібностей. Вам не звільнять, оскільки єдиний ваш начальник навіть не замовник на конкретному проекті, а ви самі!

Зверніть увагу! Вільний графік не є синонімом словосполучення «вільний час». Насправді думка про те, що у фрілансера багато вільного часу – одне з найбільш жорстоких помилок.

Мінуси

 1. Мінливість замовлень. Бувають ситуації, коли замовників занадто багато і всім потрібно отримати ваші послуги моментально (припадати або відмовляти комусь, або менше спати), а бувають – коли роботи немає взагалі!
 2. Нерегулярність заробітку – з першого пункту випливає другий. Тому треба завжди мати певну подушку фінансової безпеки, щоб вона допомогла вам проіснувати, поки не з'явиться замовник. (Як навчитися економити та відкладати гроші?)
 3. Ризик бути обдуреним. На жаль, все ще зустрічаються нечесні замовники, які бажають нажитися на фрілансерах, і просто не оплачують їх роботу. Найчастіше з такими проблемами стикаються новачки, які не вміють визначати шахраїв і соромляться попросити передоплату.
 4. Нерозуміння з боку родичів. Іноді родичі не можуть адекватно оцінювати роботу фрілансера, вважаючи, що він просто сидить вдома за комп'ютером. У підсумку, постійно смикають, просять щось робити і т. д., не даючи концентруватися на роботі.
 5. Нудьга. Так-так, можливо і таке. Працювати ви будете самостійно. Найчастіше-вдома. Тобто, ваше спілкування з людьми – зведено до мінімуму. Це тільки на перших порах здається, що подібна робота ідеальна, але незабаром настає період, коли спілкування катастрофічно не вистачає.

ДО РЕЧІ! Інтроверти сповна оцінять подібний вид роботи, але потрібно бути аж надто "глибоким" інтровертом.

І ще один момент – заробіток на фрілансі дається тільки тим, у кого немає проблем з самодисципліною і самоорганізацією.

Види професій: чим саме займаються фрілансери

Якщо ввести пошуковий запит «заробіток в інтернеті фріланс», легко потрапити на різні біржі, де фрілансери і отримують замовлення. Давайте розглянемо, які ж саме види професій є найбільш затребуваними на таких біржах.

1. Розробка сайтів

Сайти потрібні всім – великим і дрібним компаніям, магазинах і кінотеатрах, спортивним клубам та блогерам, і т. д. Розробка сайтів – це цілий комплекс послуг, що включає в себе безліч напрямків.

Однак така робота і добре оплачується, якщо зроблена відповідально. Тому розробники – одні з найбільш високооплачуваних професій.

2. Програмування

Крім створення сайтів затребуваним залишається і програмування – це написання спеціальних програм, додатків, ігор і т. д.

Деякі компанії вважають за краще наймати на роботу віддалених співробітників. Це дешевше, ніж утримувати їх в штаті. Крім того, бувають ситуації, коли послуги програміста потрібні приватному замовнику.

3. Дизайн

У цю категорію вписується цілий ряд фріланс-послуг:

 • дизайн рекламних банерів;
 • дизайн етикеток, упаковок, обкладинок і т. д.;
 • дизайн сайтів;
 • дизайн інтер'єрів і багато іншого.

Сюди ж можна віднести розробку логотипів, фірмового стилю і тому подібної роботи – звичайно, це не дизайн в класичному розумінні, але все ж!

4. Робота з текстами

Ще один популярний напрям, що дозволяє отримувати заробіток на фрілансі - це робота з текстами. У цю категорію потрапляє:

 • написання статей для сайтів;
 • написання SEO-текстів, що використовуються в просуванні і розкрутці сайтів;
 • написання постів для соціальних мереж і ведення сторінок компанії в соціальних мережах;
 • переклад і багато іншого.

Також можна згадати редактуру – деякі видавництва воліють віддавати матеріали на вичитку віддаленим працівникам.

Загалом, що все так чи інакше пов'язано з буквами і словами, відноситься до цієї категорії. Мабуть, немає такої роботи з текстом, яку не можна було доручити фрілансерам.

4. Аутсорсинг

В цю нішу входить багато напрямків. Адже аутсорсинг передбачає передачі частини процесів іншій особі або підприємству. В даному випадку – фрілансеру. Серед таких процесів можна відзначити:

 • юридичні послуги;
 • бухгалтерські послуги;
 • кадрові послуги;
 • технічна підтримка;
 • послуги асистента і багато іншого.

5. SEO-просування та Інтернет-маркетинг

SEO-просування – це розкрутка сайтів за певними ключовими словами. Тим, за якими Користувач буде знаходити сайт серед тисяч інших подібних.

Інтернет-маркетинг – просування товару, компанії, послуги. Загалом, все те, що дозволяє залучити клієнта. Цікавий і вельми затребуваний напрямок. Адже досягти успіху здатні тільки правильно «розкручені сайти, а залучити нових клієнтів і збільшити обсяг продажів тільки ті, хто вміє працювати з людьми, розуміти їх потреби.

6. І це далеко не все

Якщо вас цікавить заробіток в інтернеті фріланс майже напевно дозволить проявити свої таланти. Адже крім згаданих напрямків віддалена робота може бути пов'язана:

 • з фото і відео (зйомка, монтаж);
 • з аудіо (наприклад, начитка рекламних оголошень, закадрового тексту і т. д.);
 • з графікою (створення 2D, 3D малюнків, анімації і т. д.);
 • і фактично будь-якими видами діяльності.

Я перерахував вам тільки основні види діяльності, та й то коротко. Наприклад, якщо говорити більш детально, наприклад, про такий напрямок, як програмування, то існує багато мов. Той же Apple Swift – один з нових і затребуваних. На його вивчення піде кілька місяців, але потім ви зможете отримувати до 2-3 тисяч доларів щомісяця, програмуючи на ньому.

Заробіток на фрілансі: де шукати роботу

Щоб отримувати заробіток в інтернеті фріланс фахівці реєструються на спеціалізованих біржах. Там публікуються завдання від замовників, потенційні виконавці залишають відгуки, а замовник вже вибирає, з ким йому працювати. Розповім про найбільш популярні і серйозні біржі.

1. freelancehunt.com

Популярна біржа зі зручним інтерфейсом і безліччю можливостей заробити. Після реєстрації вона відразу пропонує ввести свої платіжні дані, що трохи бентежить, але це потім, щоб підтвердити карту, на яку приходить оплата.

2. freelance.ua

Мабуть, найбільш популярний в цьому сегменті ресурс. На ньому представлені завдання в різній сфері, починаючи від простого коментування постів до створення серйозних програм.

Є система рейтингів, відгуків, відгуків (втім, як і на інших серйозних біржах), що дозволяє відразу визначити, чи не шахрай. Втім, на freelance.ua шахраї вже намагаються не сунутися.

3. Weblancer.net

Ще один хороший ресурс, але він більш підходить для початківців фрілансерів, ніж перша біржа. Конкуренція не так висока, а комісія за користування послугами сервісу нижче, ніж freelance.ua.

Також є рейтинги, оцінки, відгуки, галерея для портфоліо. Передбачена так звана безпечна угода – цей сервіс дозволяє уникнути обману.

4. Free-lance.ua

Більша частина завдань на цій біржі пов'язана з дизайном, програмуванням і копірайтингом. З плюсів - на біржі Free-lance.ua можна працювати абсолютно безкоштовно, нічого додатково оплачувати не потрібно, а комісія за роботу платформи включається в оплату проекту.

5. Lemon.io

Платформа працює виключно з українськими фрілансерами і командами, підбирає для них відповідні проекти від замовників в США, Австралії, Ізраїлі та Європі. Для того, щоб приєднатися до спільноти розробників, необхідно володіти англійською мовою і пройти невеликий скринінг на hard skills. Після успішного проходження команда Lemon.io самостійно підбирає проекти відповідно до досвіду і кваліфікації розробника (немає необхідності витрачати час на самостійний пошук проектів). Більшість проектів мають на увазі віддалену роботу фул-тайм в розподіленій команді, але зустрічаються і проекти з парт-тайм зайнятістю.

6. Kabanchik.ua

Ще одна біржа фрілансу для початківців з гарантією оплати і можливістю вирішити спірні ситуації за допомогою арбітражу. Платформа хороша тим, що тут є багато завдань, які не потребують високої кваліфікації. Потрібна оплата підписки.

7. Upwork.com

Ця платформа підійде тим, хто хоче спробувати сили в роботі з іноземними замовниками. Користуються Upwork і безкоштовно, але краще оплатити аккаунт - так профіль стане доступний для замовника, з вами зможуть зв'язатися, а ще ви побачите, які офери зробили клієнту конкуренти, щоб запропонувати більш вигідні умови.

8. studenthelp.com.ua

Особливість цього проекту в тому, що він виріс на базі форуму для фрілансерів. На біржі описані корисні поради для новачків, тут же легко попросити поради у більш досвідчених колег. Платформа підходить дизайнерам і програмістам, але замовлення цими сферами не обмежені.

9. vbaze.com.ua

Одна з найстаріших бірж фрілансу в інеті, що пропонує досить цікаві послуги. Наприклад, на сайті біржі є каталог професіоналів, в який можна потрапити, якщо заявку схвалять. Попадання в список забезпечує підвищений інтерес з боку замовників і додає мотивації: завжди приємно знати, що твої навички чогось варті. В іншому біржа схожа на вже розглянуті нами.

10. Вузькоспеціалізовані біржі

Якщо всі перераховані вище біржі орієнтовані на пошук роботи в різних напрямках, тобто ресурси, спрямовані на пошук виконавців в певних сферах. Найчастіше такі вузькоспеціалізовані біржі створюються для пошуку фрілансерів, що працюють з текстами:

 • копірайтерів та рерайтерів;
 • редакторів;
 • перекладачів.

Серед таких виділяються кілька:

 • uatxt.com
 • text.lviv.ua
 • 2polyglot.com
 • advego.com

Описувати докладно їх не буду. Принцип роботи схожий зі звичайними біржами. Єдине – для перевірки унікальностей статей кожна зі згаданих бірж використовує власні сервіси.

Заробіток на фрілансі: з чого почати новачкові

Новачкові важко ввійти на ринок фріланс-послуг, оскільки нульовий рейтинг не мотивує замовникам вибирати в якості виконавця такого працівника. Тому на перших етапах я рекомендую вам:

 • прокачувати аккаунт на декількох біржах відразу;
 • вибирати на початку кар'єри не надто складні завдання, щоб добре виконувати їх і отримувати хороші відгуки;
 • не ставити занадто високі ціни на свої послуги.

Звичайно, на перших порах буде складно, навіть-важко. Але якщо ви зможете вистояти перед труднощами, то пройде не так багато часу, як ваш рейтинг буде рости, а ви цілком обгрунтовано підвищите ціни на свої послуги.

Порада! Щоб підвищити шанси стати обраним виконавцем, у відгуку на заявку намагайтеся написати щось дійсно оригінальне, здатне привернути потенційного замовника до вашої персони.

Обов'язково заповніть свій профіль, поставте реальну фотографію і постійно поповнюйте портфоліо.

Як домогтися успіху: кілька складових

Солідний заробіток в інтернеті фріланс дійсно здатний приносити. За умови, що ви є фахівцем у своїй сфері і постійно розвивається в обраному напрямку.

Щоб домогтися успіху, необхідно:

 • мати хороший рівень навичок і знань в певній сфері, щоб надавати якісні послуги;
 • приділяти увагу поповненню свого портфоліо, додаючи в нього всі хороші роботи;
 • постійно розвиватися, стежити за змінами в обраній сфері діяльності, по можливості проходити профільні курси, відвідувати тематичні конференції;
 • відповідати пропонованим замовниками вимогам і вміти з ними спілкуватися;
 • намагатися отримати одразу кілька замовлень, але вміти правильно планувати час і розподіляти навантаження, щоб не завалити завдання по строкам;
 • намагатися оперативно відповідати на повідомлення замовника;
 • якщо бачите, що на виконання завдання об'єктивно потрібно більше часу, обов'язково потрібно повідомити про це замовнику і обумовити з ним нові терміни.

І ще одну складову успіху розберу окремо. Отже, потрібно вміти розділяти складні завдання на окремі етапи і виконувати їх послідовно. Тому що новачки часто не вміють правильно розібрати складне завдання. Вони його просто "завалюють" - через це або починають комплексувати, втрачають віру в себе, або взагалі розчаровуються у фрілансі.

Заробіток в Інтернеті фріланс: що ще знадобитися для роботи

Крім аккаунта на біржі, комп'ютера/ноутбука і доступу до інтернету, фрілансеру слід потурбуватися про наявність певних речей.

Зокрема, слід користуватися засобами для спілкування з клієнтом:

 • Skype;
 • Електронна пошта;
 • Telegram;
 • інші месенджери.

Порада! Не прагніть реєструватися у всіх. Інакше ви просто погрязните в них, заплутаєтеся і загубитеся. Вказуйте відразу прийнятні для вас способи спілкування. Напевно, хоча б один з них буде можливий для замовника.

Також знадобляться електронні гаманці – саме на них найчастіше замовники переводять гонорар. Рідко – прямий переклад з банківської картки на картку. Серед популярних електронних гаманців варто виділити:

 • Perfect Money;
 • PAYEER;
 • Payoneer.

А вже з них можна конвертувати за допомогою Бестчендж на карту у гривні. 

Навчіться планувати день і не лінуйтеся

Щоб заробіток на фрілансі став вашим основним, необхідно навчитися планувати свій день і мотивувати себе. Тому що відносно часто люди розслабляються. Їм здається, що у них ще повно часу — адже вранці не потрібно поспішати, немає необхідності бути в офісі до певного часу.

Рекомендую вам:

 • виробити чіткий графік;
 • намагатися не відхилятися від нього;
 • обов'язковою робіть перерви;
 • і влаштовуйте собі хоча б один повністю вихідний день.

Часті запитання (FAQ)

Питання 1. Як заробити на фрілансі?

Фріланс приваблює вільним графіком і можливістю вибирати ту роботу, якою хочеться займатися, але більшість початківців фахівців бояться залишати офіси через страх не знайти замовлення і залишитися без грошей.

На перших порах Фріланс поєднують з основною роботою: ви будете втомлюватися, але зате не доведеться переживати, що вам нічим платити за квартиру. Як тільки з'являться стабільні клієнти і гроші, тоді і час думати про повноцінний перехід на фріланс.

Потрібно бути готовим виконувати прості і дешеві замовлення, вартістю 1-2 тисяч грн. У таких замовлень один плюс: вони не зажадають особливих знань, а значить, ви не витратите багато часу на їх виконання. Скільки заробите - буде залежати від вашої швидкості і якості роботи.

Чим краще портфоліо і більше відгуків, тим вище шанс, що вам доручать більш складний і дорогий проект. Тому на самому початку важливо попрацювати на репутацію і зарекомендувати себе як відповідального виконавця, який не порушує встановлені терміни і робить роботу якісно.

Коли відчуєте впевненість у своїх силах, почніть шукати більш високооплачувані завдання. На цьому етапі до вибору проекту варто підходити дуже відповідально: іноді кілька дрібних замовлень можуть принести більше грошей за менший термін, ніж одна масштабна робота.

Крім біржі фрілансу для новачків, варто підключити і інші способи пошуку клієнтів, починаючи з особистих знайомств і закінчуючи соціальними мережами. Найчастіше круті проекти отримують тільки безпосередньо від замовника.

Питання 2. Як правильно працювати на фрілансі?

Виберіть спеціалізацію: якщо одночасно робити сайти, малювати логотипи, анімувати іконки і писати тексти, то заробити буде набагато складніше, адже так не вийде розвинути навички ні в одній з областей.

Потім проаналізуйте біржі фрілансу і замовлення на них, виберіть 3-5 найбільш підходящих, а вже потім заповніть профіль. Замовник повинен відразу бачити ваші сильні сторони і навички. Подумайте, що відрізняє вас від інших виконавців, і зробіть на цьому акцент.

Ніколи не подавайте заявку без супровідного листа — покажіть замовнику, що ви ознайомилися з проектом і здатні зробити роботу на хорошому рівні.

Не менш важливо уважно вивчати проекти, на які ви збираєтеся подати заявку, — щоб розуміти, що потрібно зробити і чи зможете ви впоратися з цим завданням.

Питання 3. Як налагодити віддалену роботу?

Спочатку варто розібратися з грошима: порахуйте, скільки грошей вам потрібно для комфортного життя, а потім подумайте, скільки замовлень доведеться виконати. Якщо ви легко вийшли на рівень бажаного заробітку, саме час ставити нову мету і збільшувати вартість години своєї роботи. Якщо ж ніяк не досягти гідної оплати, то варто проаналізувати ситуацію і виправити помилки.

Часто фрілансери стикаються з проблемою планування часу — організувати себе дуже непросто. Якщо ви розумієте, що час витікає крізь пальці, а справи стоять на місці, то варто подумати, як збільшити свою ефективність.

Глобальне завдання будь-якого фрілансера - працювати якомога менше і отримувати якомога більше. Частину часу, що звільнився краще витрачати на пошук перспективних проектів і замовників, отримання нових знань і вивчення нової програми. Ну або на свій особистий проект.

Питання 4. Як переконати замовника дати вам роботу?

Коли на один проект претендують відразу кілька людей, дуже важливо виділитися із загальної маси і заявити про себе. Якщо у вас немає прокачаного портфоліо і сотні відгуків, залишається підкорити клієнта при особистому спілкуванні.

Подаючи заявку на замовлення, не полінуйтеся і напишіть, які ідеї у вас з'явилися, — інтерес до роботи завжди підкуповує. Іноді клієнтам пропонують додатковий бонус: наприклад, якщо мова йде про дизайн сайту, то можна пообіцяти безкоштовний логотип або оформлення email-розсилки.

Якщо ви знайшли контакти замовника, завжди є сенс це зробити. Почати розмову можна з уточнення деталей проекту, а потім переконати замовника в тому, що ви — кращий кандидат для цієї роботи.

6 помилок початківців фрілансерів

Більшість фрілансерів допускають одні й ті ж помилки. Ось як уникнути популярних проблем.

1. Переоцінка власних можливостей

Якщо ви не маєте ні найменшого уявлення про те, як зробити отримане замовлення, варто подумати, як ввічливо відмовитися. Якщо не впораєтеся, платою стане репутація, яку доведеться дуже довго відновлювати. Ще краще-аналізувати свої можливості до подачі заявки і не чіплятися за кожну роботу.

2. Робота на знос

Успішно впоравшись з першими проблемами фрілансера і отримавши базу замовників, новачки починають працювати занадто багато. В результаті таких фрілансерів чекають проблеми зі здоров'ям, нервовий зрив і неможливість розвинути свої навички.

3. Відсутність освіти

Перші кроки у фрілансі роблять і без особливих знань, вибираючи максимально прості завдання. Але якщо не виберете спеціалізацію і не прокачаєтеся в ній, невеликі і часто нудні замовлення стануть основою вашої роботи. Подумайте над тим, де отримати гарну освіту, і приділіть достатньо часу розвитку навичок.

4. Відсутність плану

Складіть план дій, щоб завжди було розуміння, куди ви рухаєтеся і що робити, якщо щось піде не так. Для початку просто прикиньте, скільки грошей хочете заробити, скільки годин в день готові працювати і якими каналами залучення клієнтів будете користуватися.

5. Відсутність контролю над фінансами

Щоб добре заробляти на фрілансі, потрібно чітко розуміти, скільки грошей вам потрібно, скільки заробляєте і куди вони йдуть. В іншому випадку шанси залишитися без грошей великі, навіть якщо отримана виручка за місяць перевищила очікувану.

6. Повна відмова від роботи в офісі

Багатьох фрілансерів лякає навіть думка про те, що доведеться знову працювати в офісі, але якщо вирішили зайнятися новою для себе сферою, то попрацювати в компанії за цим напрямком буде не зайвим. За півроку легко набратися досвіду і навчитися справлятися з більшістю завдань під чуйним керівництвом директора, а вже потім думати про кар'єру фрілансера.

6 порад початківцям фрілансерам

Ці прості поради допоможуть почати роботу фрілансером, організувати робочий процес, виконувати завдання якісно і вберегти себе від багатьох проблем.

1. Робіть менше і краще

Завжди беріть стільки роботи, скільки точно зможете виконати добре і в строк. Краще на перших порах отримати менше грошей, але показати себе відповідальним виконавцем, і в результаті отримати більші замовлення.

2. Не порушуйте терміни

Якщо є звичка відкладати все на останній момент, працюйте над собою і розподіляйте час. Ніщо так не шкодить репутації, як недотримання термінів. Якщо це сталося, то попередьте замовника заздалегідь і постарайтеся вирішити проблему.

3. Беріть передоплату

Або працюйте через безпечну угоду - ця функція доступна на більшості бірж фрілансу. Так ви будете впевнені, що точно отримаєте оплату за свою роботу, а при виникненні суперечок можна завжди звернутися за допомогою до адміністраторів біржі.

4. Думайте, як збільшити дохід

Не обмежуйтеся відпрацьованими схемами, залишайте час, щоб спробувати себе в новій ніші або протестувати новий спосіб отримання клієнтів. Так завжди буде можливість отримати більш цікаві пропозиції.

5. Не працюйте з сумнівними клієнтами

Якщо вже на моменті обговорення замовлення ви розумієте, що перед вами складний клієнт, краще відмовитися від замовлення і втратити гроші. В іншому випадку ви ризикуєте витратити набагато більше часу і нервів на вирішення проблем і незліченні правки.

6. Працюйте над портфоліо

Актуальне портфоліо допоможе виділитися серед конкурентів і показати, на що ви здатні.

Заробіток на фрілансі: це реально! + відео

Заробіток на фрілансі в 350 доларів в місяць це цілком реально, якщо дотримуватися всіх перерахованих мною рекомендацій.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити