Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити на віршах

Останнє оновлення: Середа, 24 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Заробити на віршах

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Серед початківців поетів поширений спосіб продажу віршів власного твору через Інтернет.

Багато хто пишуть вірші, а потім складають їх в стіл або викладають на своїй стіні вконтакте. І лише деякі знають, що на віршах можна заробити!

Скільки можна заробити на віршах в інтернеті

Розцінки дуже різні і залежать від безлічі факторів:

 • Тематика
 • Розмір
 • Замовник
 • Ваш досвід
 • Якість
 • Грамотність

Перераховувати можна довго, але сенс в тому, що ціна чотиривірші коливається в межах 2 – 50 грн. Так що дуже важливо правильно вибрати напрямок і замовника.

Як заробити на віршах

Для початку потрібно вибрати напрямок. Відразу кажу, якщо у вас не лежить душа до святкових віршів, вибирайте щось інше. Краще написати 10 коротких чотиривіршів в улюбленому жанрі, ніж за цей же час насилу скласти неякісний вірш.

 1. Пишіть про прийдешні свята: новий рік, 14 лютого, 6 грудня, 8 березня і т. д. Не забудьте про весілля, новосілля, дні народження, народження дитини та інші значущі події.
 2. Романтичні освідчення в коханні теж користуються популярністю.
 3. Веселі чотиривірші, віршики-пиріжки йдуть нарозхват на деяких сайтах.
 4. Про релігію, гучні події в світі або просто сумні вірші про життєві цінності - все те, що може отримати відгук у читача.

Де продати вірші

 1. Сайт https://freelancehunt.com/ua/freelancers/robota-tekstami/virshi-pisni-proza створений спеціально для поетів і письменників, так що ви зможете поспілкуватися з однодумцями. Щоб заробити на віршах, потрібно зареєструватися і викласти свої поеми на сайт. Ціну ви призначаєте самостійно, але сайт забере від неї певний відсоток за обслуговування.
 2. Можна скористатися біржами: Адвего, 2polyglot.com, uatxt.com та іншими. На них є розділи з віршами, де ви можете або викласти у вільний продаж (uatxt.com), або знайти замовників.
 3. Але крім цього можна самостійно шукати сайти, що продають вірші, і пропонувати їм свої послуги. Для цього вам потрібно створити невелике портфоліо з прикладами віршів. Додайте його або на своєму сайті, або в профілі біржі.
 4. Якщо ви любите і вмієте писати цікаві віршики («пиріжки»), можна знайти спільноту в фейсбуці, де їх розміщують, і попросити до них адміністратором. Надайте пару прикладів «віршиків-пиріжків» і свої розцінки. Але, так як там потрібно кожен день складати багато віршів, оплата за 1 штуку може бути невелика.
 5. З веселими віршиками можна спробувати свої сили на сайті OLX. РОзмістити там оголошення.
 6. Якщо ви відчуваєте в собі талант і вашими віршами захоплюються багато, спробуйте пробитися вище – в музичну індустрію. Спробуйте запропонувати свої вірші музичним продюсерським центрам, студіям звукозапису, композитором і співакам.

Як бути з авторськими правами?

З точки зору закону це невід'ємне право автора, але на практиці багато починаючіх письменників продають вірші і не претендують навіть на авторство (впевнений, це неправильно). Продаючи твір ви продаєте лише майнові права, але за вами залишається, наприклад, право називатися автором.

Які вірші користуються попитом

Розглянемо 2 варіанти заробітку: писати на замовлення або продавати вірші. Тут працює правило "вам платить спонсор, а не цінитель поезії". З цього можемо зробити простий висновок: найпопулярніші вірші — привітання.

Великим попитом користуються:

 • Привітання на свята.
 • Поздоровлення жінок.
 • Привітання начальників.
 • Поздоровлення партнерів.

Для того щоб мати хороші відносини з близькими людьми або з колегами і начальством, люди готові платити непогані гроші. Найбільші замовлення-привітання боса. І вимагають не так багато.

Чи варто намагатися заробляти віршами

Якщо ви впевнені в своїх силах, у вас вже є читачі, а не просто «мама сказала, що я класний поет», то можете спробувати свої сили в заробітку на віршах. Але врахуйте, що вам доведеться вдосконалюватися, і, швидше за все, ваша робота з натхнення закінчиться в той же момент, як ви почнете заробляти гроші.

Ви готові взяти на себе ризики, змусити себе працювати і писати без натхнення? Тоді заробіток на віршах для вас. Якщо немає, то краще навіть не намагатися і до себе на стіну Вконтакті.

Відео

Читайте також - Як заробляти на хобі

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити