Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як стати фрілансером з нуля: покрокове керівництво

Останнє оновлення: Субота, 10 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Як стати фрілансером

Привіт всім! Якщо ви готові ризикнути і бажаєте повністю змінити своє життя – ця стаття для вас!

У ній я розповім, як стати фрілансером, описавши всі особливості віддаленої роботи. Зі статті ви дізнаєтеся, як перейти на новий формат діяльності, чим саме займатися і як шукати замовників. А ще поясню, що таке фрілансер простими словами. Розглянувши всі особливості роботи, переваги і недоліки, ви зрозумієте, чи підходить вам такий формат чи ні. Хоча, як показує досвід, переважна більшість не шкодують про прийняте рішення і навіть не замислюються про повернення в офіс.

Що таке фрілансер простими словами

У уявленні людей - це людина, що сидить за домашнім комп'ютером в халаті, що попиває чай і загрібає гроші лопатою. Та ще й наймають інших людей, щоб вони веслували цією самої лопатою.

Виглядає заманливо?

Тільки все не так красиво і романтично.

Фрілансер в інтернеті повинен працювати!

Тільки від працьовитості залежить кінцевий успіх і фінансова стабільність. Наступний важливий момент – навчитеся приймати рішення і брати на себе відповідальність.

Зверніть увагу! Сфери діяльності фрілансера можуть бути різними. Не обов'язково спеціалізуватися на одному напрямку. Якщо ваші знання дозволяють охопити кілька напрямків, чому б і ні? Тільки не розпорошуйтеся!

Фрілансер - це людина, що працює сама на себе. По суті, індивідуальний підприємець. Якщо ще кілька років тому такі віддалені працівники були, практично, неофіційними, то сьогодні переважна більшість:

 • реєструють підприємницьку діяльність;
 • платять податки;
 • їм йде робочий стаж.

Однак головні переваги все одно залишаються незмінними:

 • немає начальника;
 • можливість самостійно формувати свій графік (вирішувати, коли влаштовувати вихідний, о котрій годині починати роботу і т. д.).

Ось так можна пояснити, що таке фрілансер простими словами. Сподіваюся, тепер ні в кого не залишиться питань.

На який рівень доходу розраховувати

Відразу ж розглянемо ще один важливий момент – спробуємо хоча б приблизно підрахувати ймовірний рівень доходу. Він безпосередньо залежить:

 • від вашої працьовитості;
 • від рівня кваліфікації, досвіду;
 • від обраної сфери діяльності.

Зверніть увагу! Слід приділити увагу і питанню презентації себе, як фахівця. Про це – трохи нижче!

В цілому ж, при хорошій самоорганізації і здатності ретельно працювати, фрілансери здатні заробляти в 2-3 більше, ніж їхні колеги в офісі. Якщо цікавлять конкретні цифри – щомісячний "оклад" становитиме не менше 500 доларів на місяць!

Що цікаво - вийти на подібний рівень доходу під силу навіть тому, хто не має вищої освіти. Оскільки диплом у вас ніхто не питає – замовника більше цікавить здатність людини вирішувати поставлені завдання. Можливо, саме з цієї причини подібний напрямок діяльності добре підходить абсолютно всім:

 • студентам;
 • пенсіонерам;
 • фахівцям, які бажають набратися досвіду.

ДО РЕЧІ! Віддалений формат роботи підходить і тим, у кого є постійна робота. В такому разі це стане підробітком – додатковим джерелом доходу. Тільки ось працювати доведеться вечорами або у вихідні. І доведеться жертвувати особистим життям. Але додаткові 200 доларів на місяць отримати зможете.

Кваліфіковані, досвідчені фахівці, які приділяють роботі по 6-8 годин в день, заробляють понад 2-3 тисяч доларів. Але, звичайно, подібні суми "світять" тільки дійсно професіонали:

 • SEO-оптимізатори;
 • WEB-дизайнери;
 • програмісти і т. д..

Загалом, в будь-якому випадку рівень заробітку виявляється цілком прийнятним. Так, може, настала пора міняти своє життя?

Фрілансер в інтернеті: ще трохи загальної, але важливої інформації

Я дав вам вступну інформацію, розповів, що таке фрілансер простими словами. Здавалося б, все, можна приступати до основної частини "оповіді". Так, але ... ні! Є ще деяка загальна інформація, яка буде корисна всім новачкам.

Читайте також: Заробити гроші в інтернеті зараз!

Якості та навички

Перелік основних якостей:

 • впевненість у своїх силах, але не самовпевненість;
 • підприємливість;
 • працьовитість;
 • прагнення до досягнення цілей;
 • гнучкість;
 • відповідальність за свої дії та рішення.

І ще одна вкрай необхідна якість - здатність працювати в унікальному режимі "багатозадачності". Навіщо? Навіть якщо ви працюєте в одному напрямку, все одно бути готовим до того, що рано чи пізно доведеться вести паралельно кілька проектів.

Порада на майбутнє! Про особливості роботи ми ще поговоримо. Але відразу зазначу - намагайтеся планувати свою зайнятість таким чином, щоб у вас в черзі завжди стояв хоча б один проект. Інакше, закінчивши поточний проект, ризикуєте залишитися без роботи і «простоювати», поки знайдете наступний.

Обов'язково потрібно вміти правильно планувати свій час, щоб не зривати обумовлені з замовником терміни. Плануючи роботу, обов'язково додавайте до реальних термінів хоча б 20% часу. На випадок виникнення форс-мажорних ситуація.

Як правильно встановлювати ціну на свої послуги

Що цікаво, дане питання хвилює не тільки початківців фрілансерів. Часто їм задаються і досвідчені вільні працівники. В першу чергу необхідно зрозуміти справжню цінність вашої професії. Адже зрозуміло, що рівень заробітної плати досвідченого програміста і початківця копірайтера відрізняються.

ДО РЕЧІ! Справедливості заради варто сказати, що дійсно хороші, кваліфіковані копірайтери, які володіють словом, заробляють досить солідні гроші!

Кращий спосіб зрозуміти приблизний рівень цін – погортати профільні форуми. Там зазвичай вказується, скільки готові платити новачкам. Ще один метод-визначити, скільки коштує година роботи найманого, офісного співробітника і додати до цієї цифри 20-30%. У таку надбавку входять ваші витрати на організацію трудового процесу:

 • оплата електроенергії;
 • оплата інтернету;
 • створення робочого місця;
 • покупка канцелярії і т. д.

Виходячи з вартості години роботи, оцінювати загальний розмір гонорару за весь проект.

Як зрозуміти, чи підходить для вас фріланс

Дуже просто. Слід провести своєрідне дослідження, яке і дасть відповіді на всі питання, що цікавлять.

1) Які ваші мотиви?

Подумайте, чому ви стали замислюватися про те, як працювати фрілансером. Якщо ви налаштовані на зміни, які вони викликають у вас позитив, ви готові повністю змінити своє життя і взяти відповідальність за свою кар'єру на себе, сміливо прощайтеся з офісом.

2) Подумайте, якими якостями і навичками ви володієте?

Це необхідно для того, щоб правильно вибрати напрямок діяльності. Переважна більшість займаються тим же, що і робили в офісі. Інші-навчаються новій професії. Благо, це легко зробити, не покидаючи поки ще звичної офісної роботи. Але крім професійних навичок для фрілансера важливі і такі якості, як:

 • працьовитість;
 • цілеспрямованість;
 • вміння спілкуватися з людьми;
 • прагнення знаходити спільну мову навіть у складних ситуаціях;
 • любов до своєї справи;
 • педантичність.

А ще - бажання постійно отримувати нові знання та навички. Без них ви перестанете розвиватися і швидко залишитеся на узбіччі – вас обженуть інші фрілансери. Саме їм будуть діставатися самі «смачні» замовлення.

Як працювати фрілансером: перші кроки

Переходимо до докладного опису, як фрілансер з нуля починає свою трудову діяльність. Вам потрібно зробити кілька обов'язкових кроків.

1. Організувати постійний вільний доступ в інтернет

Укладіть договір з відповідальним провайдером, що забезпечує доступ до інтернету, оперативно реагує на проблеми.

Також вам потрібен хороший ноутбук або стаціонарний комп'ютер. Звичайно, домашні можуть ділити його з вами, але треба встановити чіткі правила – коли ви працюєте, ніхто вам не заважає.

Перевага фрілансера – самостійно встановлювати собі графік роботи. Однак вам потрібно відразу створити собі прийнятний графік і щодня дотримуватися його.

Порада! Не забувайте про вихідні. Подумайте, скільки днів на тиждень вам достатньо для відпочинку - двох, як зазвичай при офісній зайнятості, або достатньо і одного?

Під час роботи постарайтеся встановити суворе табу на:

 • сидіння в соціальних мережах;
 • постійну перевірку пошти;
 • ходіння по квартирі в пошуках печива;
 • перегляду кліпів и т.д.

Тобто, всього того, що відволікає від роботи. Краще зробити всю роботу за 5-ть годин, а потім відпочивати і розважатися. Чим постійно відволікатися на соціальні мережі, витрачаючи на те ж завдання 10-11 годин! У другому випадку вам гарантовані – втома, дратівливість, недосип.

2. Передбачте кілька варіантів отримання гонорару

Далеко не всі замовники готові оплачувати вашу роботу, переводячи гроші прямо на банківську карту. Якщо у вас немає можливості отримувати гроші на зручний замовнику рахунок, то, швидше за все, він не буде «заморочуватися» вашими проблемами і знайдете іншого виконавця.

Тому, крім банківської карти, створіть собі гаманці в різних електронних системах. Найбільш популярними протягом багатьох років залишаються:

 • Perfect Money;
 • PAYEER;
 • Payoneer.

Перерахованих систем повинно бути достатньо, але, при бажанні і можливості, створіть рахунки і в інших системах. У тому числі, і для отримання біткоінів.

Порада! В окремому файлі зберігайте свої дані по електронних системах. Наприклад, у вигляді таблиці з наступними стовпцями: іменування гаманця / системи - номер гаманця - пароль - Інша інформація.

3. Програмне забезпечення для вашої роботи

Важливо, щоб на вашому комп'ютері було встановлено програмне забезпечення, що дозволяє вирішувати поставлені завдання. Наприклад, для дизайнерів це різні графічні редактори-в залежності від особливостей роботи і переваг, але обов'язковими серед таких є два продукти від Adobe – Фотошоп і Ілюстратор.

Читайте також: Як заробити 100 грн в день в інтернеті без обману і вкладень

Звичайно ж, у кожного фахівця, в залежності від особливостей його роботи, будуть своїм програми.

Але в будь-якому випадку не обійтися без ряду програм, необхідним всім фрілансерам:

 • офісний пакет;
 • два-три браузера;
 • антивірус;
 • програма для скріншотів, інші подібні доповнення та розширення.

Тому, задаючись питанням, як працювати фрілансером, обов'язково подбайте про те, щоб у вас були всі потрібні програми.

4. Створення особистих професійних сторінок в соціальних мережах

Вони знадобляться вам для презентації себе, як фахівця і можливого спілкування з потенційними замовниками. Зрозуміло, що Шукати ви будете їх не тільки в соціальних мережах, але скинувши замовника посилання на свій профіль, позбудетеся від ряду питань. Адже правильно оформлена сторінка буде містити:

 • точний опис надаваних вами послуг;
 • приклади робіт;
 • вартість послуг і т.п.

Оформляючи сторінку, обов'язково додавайте свої реальні фотознімки – акуратні, гарні, презентують вас з кращого боку.

5. Установка програм для спілкування

Знову-таки, краще мати кілька контактів, щоб замовник міг сам визначатися, де і як з вами спілкуватися. Наприклад, сьогодні найчастіше спілкування ведеться в:

Всі вони гарні тим, що встановлюються не тільки на смартфон, але і на комп'ютер.

6. Виберіть напрямок діяльності

Наступний важливий момент в тому, як працювати фрілансером, полягає в правильному виборі напрямку діяльності. Про те, ким саме працювати – поговоримо нижче.

Фрілансер в інтернеті: вибираємо рід занять

Розглянемо кілька найбільш затребуваних і популярних професій. Вирішувати, який вид діяльності вибрати тільки вам. Якщо є навички і досвід в тій чи іншій сфері, вибір очевидний. В іншому випадку подумайте, який напрямок ви хочете освоїти.

Читайте також: Пасивний дохід в інтернеті: 8 способів заробляти від 500$

1. Все, що пов'язано з текстами

Сюди відноситься:

 • написання статей;
 • підготовка описів товарів;
 • текстове наповнення груп в соціальних мережах;
 • коригування та редагування текстів інших авторів.

До прикладу, якщо ви любите писати тексти, в школі ваші твори отримували високе визнання, чому б не стати копірайтером? Цей фахівець пише статті для сайтів.

В дану категорію можна віднести і людей, що займаються наповненням сайтів – контент-менеджерів. Вони також працюють з текстами, оформляючи їх. Але контент-менеджери повинні вміти працювати з графічними редакторами, готуючи зображення для сайтів. І розуміти принципи HTML-розмітки, користуватися тегами.

2. Програмісти, адміністратори

Хороший програміст, навіть якщо це фрілансер з нуля, здатний отримувати високу заробітну плату. В іншому, як і фахівець, на чиї плечі лягає адміністрування сайтів.

Однак якщо у вас немає профільних знань, доведеться пройти навчання. Курси бувають навіть онлайн. Проводяться вони в зручний час. Так що ви, якщо вирішили навчатися програмування, не кидайте поки основної роботи-навчитеся і тільки після закінчення курсів переходите на фріланс.

Зверніть увагу! Ще можна виділити такий вид діяльності, як верстка сайтів – це не програмування. Однак виділяти даний напрямок діяльності в окремий підпункт я не став. Простий знайте, що версткою реально заробляти великі суми.

3. Дизайн

Дизайнери бувають абсолютно різними. Вони створюють:

 • ландшафт;
 • оформлення інтер'єру;
 • оформлення сайтів;
 • малюють ігри;
 • малюють банери і т. д.

Бути майстром на всі руки практично не можливо, тому важливо визначитися з конкретним напрямком діяльності. І віртуозно працювати в графічних редакторах.

4. Просування і розвиток проектів

Ще один напрямок діяльності, що дозволяє відповісти на питання, як працювати фрілансером – це розвиток, просування проектів.

Наприклад, щоб сайт був успішним і приносив прибуток своєму власникові, важливо, щоб він знаходився на перших позиціях в пошуковій видачі. Рішенням цього завдання займається SEO-фахівець, який виконує комплекс дій і заходів, спрямованих на пошукову оптимізацію ресурсу.

Також вітаю фахівці, що займаються розвиток груп в соціальних мережах, що дозволяє залучати нових клієнтів, збільшувати обсяги продажів.

5. Коучинг

Ділитися власними знаннями і досвідом – модний напрямок. Тренінги проводяться буквально по всьому! Хоча серед практикуючих коучів зустрічаються і справжні обманщики, які не вміють нічого, але намагаються викладати.

Стати справжнім коучем під силу тільки тому, хто володіє дійсно унікальними знаннями і великим досвідом. Однак вести даний напрямок не так вже й просто. Необхідно розуміти, як організувати вебінар, як спілкуватися зі слухачами, як пропонувати свій продукт.

6. Власний проект

Кращий варіант, як стати фрілансером з нуля – це вести власний проект. Ідеально для нього підходить особистий сайт або блог. Наповнюючи його статтями, залучаючи читачів, ви зможете незабаром заробляти на цьому.

Щоб отримувати солідний дохід, який дозволить вам не просто існувати, але і жити в своє задоволення, необхідно:

 • зробити гарний і привабливий сайт;
 • правильно вибрати тематичну нішу;
 • готувати цікавий і пізнавальний для користувачів контент;
 • розвивати проект.

Перший час доведеться попрацювати на перспективу, без заробітку. Але якщо ви витримаєте ці кілька місяців, будете розвивати сайт та залучати відвідувачів, у вас з'являться відмінні перспективи заробляти по кілька десятків тисяч доларів на місяць. І це не порожні слова-це реальність.

Одні мої знайомі, які запустили тематичні сайти (на яких публікується цікава і корисна для користувачів інформація), вже сьогодні з одного проекту отримують не менше 5000 доларів.

На чому заробляють власники сайтів? Є кілька способів монетизації свого проекту:

 • підключення сервісів контекстної реклами;
 • банерна реклама;
 • розміщення платних статей і т. д.

Зверніть увагу! Акцентую ще раз вашу увагу – важливо правильно вибрати тематичний напрямок сайту. Найкраще писати на теми, в яких ви розбираєтеся.

Фрілансер в інтернеті: де шукати замовлення

Слід визнати, що фрілансер з нуля стикається з цілою низкою проблем і труднощів. Основна з них – де шукати роботу. Якщо проявити трохи холоднокровності, зберегти спокій розуму – виявиться, що нічого складного у вирішенні проблеми немає. Ось кілька варіантів, де знайти постійний заробіток.

Читайте також: Робота в Інтернеті

Біржі freelance-послуг

Це спеціалізовані майданчики, на яких замовники шукають виконавців і навпаки. Трохи нижче описані кращі з бірж.

Вакансії на сайтах роботи

Існує велика кількість сайтів з пошуку робіт. Обов'язково зареєструйтесь на них, склавши собі привабливе резюме.

На цих майданчиках досить часто шукають виконавців, як для разового замовлення, так і на постійну віддалену роботу.

До речі, постійно співпраця з однією компанією-непоганий варіант для фрілансера. Ви все також будете самостійно формувати свій графік, але зате у вас з'явиться постійна довгострокова робота. Для замовника головне не те, скільки ви працюєте, а настільки успішно справляєтеся з поставленим завданням. Цілком можливо, що у вас залишиться достатньо вільного часу, щоб «підрядитися» на ще один проект.

Фрілансер з нуля: коротка характеристика основних майданчиків

Якщо ви вже приблизно зрозуміли, як стати фрілансером з нуля, але ще не визначилися, де саме шукати замовлення, ось вам коротка характеристика основних бірж. На них представлені завдання для різних фахівців. Тут зможуть знайти роботи і програмісти, і дизайнери, і копірайтери, і фотографи....

freelancehunt.com

Мабуть, одна з найбільш відомих майданчиків. Тут знаходять роботу практично всі, хто захотів стати фрілансером і працює в сфері IT. На біржі збираються кращі фахівці, тут представлені дорогі замовлення. Однак і рівень конкуренції досить високий.

Справедлива система рейтингів дозволяє зрозуміти, наскільки той чи інший фахівець дійсно кваліфікований.

Weblancer

Ще один відмінний майданчик. Якщо ви фрілансер з нуля – рекомендую починати свою кар'єру саме тут. На сайті передбачені завдання для будь-яких фахівців і будь-якої кваліфікації.

Адміністрація сайту відстежує дотримання правил, оперативно реагує на звернення.

freelance.ua

Одна з найдавніших бірж українського сегмента Інтернету. Зрозумілий інтерфейс, велика кількість завдань, орієнтація на фахівців різного типу. Загалом, все, що потрібно для повноцінної роботи, як новачкові, так і досвідченому фахівцеві.

fiverr.com

Англомовний, але точно-один з найсучасніших майданчиків, що приваблює своїм унікальним підходом. Тут дійсно вибудувана особлива система спілкування, взаємовідносин замовника і працівника.

Читайте також: Як заробляти на fiverr.com

2polyglot.com

Це чисто текстова біржа. Тобто, сюди потрібно звертатися тим, що пише, коригує, редагує тексти. Тут же є власний сервіс перевірки унікальності написаної статті.

І ще багато, багато, багато....

І це далеко не повний перелік бірж і майданчиків, де представлені завдання для початківців і досвідчених фрілансерів. Зазначу, що багато подібних сайтів зажадають від вас плати за доступ до завдань. На деяких передбачена можливість залишати кілька безкоштовних відгуків під замовленнями. В цілому ж, розмір сервісного збору – не високий. І з лишком окупається навіть у новачків.

Як стати фрілансером з нуля: початок роботи на біржах фріланса

Щоб максимально швидко досягти успіху, знайти гарне замовлення і отримати його, ознайомтеся з основними правилами. Дотримуючись їх, ви точно отримаєте хороше завдання.

Читайте також: Заробіток на фрілансі: як вийти на дохід від 350 $ на місяць

1. Набирайтеся досвіду

Не беріться за складні завдання, що вимагають багато зусиль. Залишайте відгуки під простими замовленнями. Нехай вони не приносять багато грошей, але зате мають багато інших позитивних моментів:

 • ви напевно успішно впораєтеся з подібним завданням;
 • ви не тільки отримаєте перші гроші, але і впевненість у своїх силах – що важливо;
 • ви отримаєте позитивний відгук від замовника, а тому вже наступні роботодавці будуть не так насторожено ставитися до вас.

У міру напрацювання досвіду, отримання позитивних відгуків, переходите до більш складним і високооплачуваним завданням.

2. Зробіть портфоліо і постійно оновлюйте його

Ваше портфоліо – ваше обличчя. Згадайте, коли ви купуєте телефон або ноутбук, ви ж обов'язково шукайте всю інформацію про товар, читаєте відгуки? Точно так і з вашою роботою. Замовнику цікаво подивитися, кому саме він довіряє виконання свого завдання.

Портфоліо дозволяє оцінити справжній рівень кваліфікації, професіоналізму. Не тільки постійно оновлюйте портфоліо, додаючи в нього нові і кращі роботи, але і просите замовників залишити позитивні відгук.

3. Вчіться і розвивайтеся

Вище я вже побіжно згадував про необхідність постійного розвитку. Тільки так ви зможете залишатися «в темі», не відставати від останніх тенденцій. При кожному зручному випадку дивіться онлайн-тренінги, майстер-класи, читайте статті про вашу галузь.

Якщо є можливість, приходьте на оффлайн заходи. У великих містах вони проводяться якщо не регулярно, то відносно часто.

Порада! Періодично проходьте платні курси, що сприяють підвищенню вашої кваліфікації.

Загалом, запам'ятайте – вчитися ніколи не пізно і не соромно. Розвивайтеся і будьте професійні.

4. Зберігайте репутацію

Якщо хочете постійно отримувати хороші замовлення, ставитеся до своєї роботи відповідально, не розслабляйтеся і не дозволяйте халтурити, робити завдання в півсили. Вас повинні сприймати, як справжнього професіонала. Як тільки ви почнете робити роботу не якісно, ваша репутація тут же постраждає і відновити її буде дуже складно.

Поширені помилки фрілансерів-новачків

На початку свого "творчого" шляху фрілансери часто допускають одні й ті ж помилки. Вони якщо провокують не повний кінець кар'єри, то створюють величезні труднощі. Щоб уникнути їх, почитайте поради, що дозволяють уникнути неприємностей.

Будьте готові до «безробіття»

Мало хто з фрілансерів зміг уникнути «простою» в роботі, коли замовлень немає. Від слова зовсім.

Потрібно бути готовим до такої ситуації. Обов'язково створюйте для себе подушку фінансової безпеки, відкладаючи від кожного надходження невелику суму. Користуйтеся цією «подушкою», коли немає замовлень і грошей. Таке цілком можливо – в періодах між проектами.

Зверніть увагу! Тому так важливо завжди мати хоча б один проект в запасі. Тобто, починати пошуки нового завдання, коли попереднє завдання ще не закінчене. Просто правильно обумовлюйте терміни.

До речі – ще один момент. Ймовірно, ви захочете і повноцінну відпустку. На відпускні вам розраховувати не доводиться. Тому і на відпустку потрібно відкладати окремо.

Не бійтеся труднощів

Тепер ви можете розраховувати тільки на себе. Це в офісі – прийшов на роботу і заробітна плата вже «капає». На фрілансі все залежить тільки від вас.

Однак не варто боятися труднощів. Звичайно, уникнути їх не вдасться. Але якими б вони не були, вірте – у вас все вийде. Якщо наполегливо працювати і підвищувати рівень своєї кваліфікації.

Не розслабляйтеся

Ви повинні бути по-справжньому професійним. У всіх питаннях. Не пускайте справи на самоплив, а приділяйте увагу будь-яким "дрібницям". Тому що у вашій справі немає дрібниць. Ви повинні займатися:

 • адміністративними справами (ведіть звітність, що дозволить вам точно знати, скільки заробили, хто вже оплатив замовлення, а хто ще – в боржниках, коли терміни здачі чергового завдання);
 • маркетинговим напрямком - ведіть свої групи в соціальних мережах, поповнюйте портфоліо і т.п.;
 • виділяйте час пошуку нових замовлень.

Контроль – важливий аспект успішного і просунутого фрілансера. Так ви зможете виключити або мінімізувати ймовірність появи труднощів і «темних часів», коли ви будете без замовлень.

Не будьте довірливі

На жаль, шахраї все ще зустрічаються в мережі. Тому головна рекомендація цього розділу – обов'язкова передоплата. Тільки якщо ви вже працювали раніше з людиною і тепер довіряєте йому, чи ви знайомі з ним особисто – можете працювати без авансу. Розмір передоплата – не менше 25%, але не більше 50%.

Зверніть увагу! Не соромтеся говорити про аванс. Нічого поганого в цьому немає. Якщо замовник не бажаєте вносити передоплату, краще з ним не зв'язуватися.

Після виконання всього завдання, не поспішайте відправляти його новому замовнику відразу ж повністю. Вишліть невелику частину, щоб той переконався в закінченні проекту і перевів вам залишок суми. Після цього – віддавайте всю роботу.

Якщо замовник просить внести правки відповідно до первісного ТЗ - йдіть йому назустріч. Це позитивно позначиться на вашій репутації. Якщо це додаткові зміни, тоді за їх внесення беріть гроші.

Навчіться відмовляти

Правильно розраховуйте свій час і сили. Не хапайтеся за всю пропоновану роботу. Всіх грошей не заробите. А ось головний біль, фізичне і моральне виснаження – дуже швидко! А разом з ними – зірвані терміни і втрачена репутація. Та й якість вашої роботи постраждає.

Плюси і мінуси фрілансу

Плюси

Переваги фрілансу, через які в нього прагнуть потрапити люди з найму:

 1. Робота з будь-якої точки світу. Для роботи буде потрібно тільки комп'ютер і вихід в інтернет. Можна не чекати відпустки, щоб подорожувати. Ви вільно пересуваєтеся по світу без прив'язки до конкретного міста.
 2. Самі встановлюєте графік роботи. Якщо ви сова і любите починати роботу в другій половині дня, на фрілансі це можливо. Ви самі формуєте свій графік роботи, головне-вкладатися в дедлайни, поставлені клієнтом.
 3. Можна працювати з замовниками з усього світу. На фрілансі ви не обмежені географією роботодавця. Ви можете співпрацювати з замовниками з інших міст і країн.
 4. Багато цікавих проектів. Для тих, хто не любить рутину, різноманітність проектів і завдань дозволяє постійно бути в динаміці.
 5. Нетворкінг. На фрілансі потрібно постійно спілкуватися з новими людьми на різних проектах. Ви купуєте велике коло корисних знайомств.

Мінуси

При переході на фріланс багато хто забуває про його мінуси. Їх важливо враховувати, щоб не розчаруватися і не опустити руки в перший час роботи:

 1. Висока конкуренція серед фрілансерів. Без хорошого портфоліо складно отримати замовлення. Необхідно постійно розвиватися, проходити курси, поповнювати портфоліо, щоб конкурувати на ринку.
 2. Заробіток безпосередньо залежить від працездатності. Тут не можна відсидіти годинник, як на звичайній роботі і потім отримати зарплату. Скільки попрацював, стільки й заробив. Доводиться працювати більше і старанніше, ніж в наймі.
 3. Немає оплачуваних відпусток і лікарняних. Багато фрілансерів починають гнатися за проектами і бояться піти у відпустку, тому що тут же втрачають в заробітку. На цей випадок доведеться запланувати окремий бюджет і вчитися домовлятися з клієнтами.
 4. Немає гарантій. Вам може попастися нечесний замовник. На фрілансі ніхто не гарантує, що Ви отримаєте гроші за свою роботу.

Популярні питання від новачків (FAQ)

Якщо у мене нічого не вийде? Щоб все вийшло - виберіть найбільш цікавий напрямок, вивчіть його і подивіться на завдання на біржах в цій сфері. Якщо хвилюєтеся з приводу того, що не встигнете за термінами — обговоріть відразу всі питання з замовником. При виникненні непередбачених обставин клієнт підключить інших працівників або дасть вам додатковий час.

Якщо мені не заплатять за роботу? Для цього потрібно реєструватися тільки на перевірених біржах. З докладним списком можна ознайомитися в цій статті.

Що якщо я не знайду замовників? Такого не може бути, якщо ви зареєструєтесь на біржах фрілансу. Потрібно вибрати сферу, завдання і написати замовнику. Якщо не відповість перший, обов'язково відповість інший.

Як позбутися від страху почати? Пропоную всі страхи і сумніви покласти на онлайн-курси. Переваги такого дистанційної освіти:

 • Ви швидко і легко освоїте новий напрямок.
 • Керівництво курсів допоможе з працевлаштуванням ще під час навчання.
 • Ви зможете вивчати матеріал в зручний час і в зручному місці (віддалено).
 • У розділ "про себе" на біржі фрілансу ви додасте інформацію про досвід, а також зможете прикріпити портфоліо, що гарантовано викличе інтерес замовника.
 • Найголовніше - інформаційна підтримка. Досвідчені наставники дадуть відповідь на будь-яке питання, а також допоможуть розібратися в незрозумілих ситуаціях, підкажуть, як працювати фрілансером з урахуванням обраної спеціальності.

Особиста порада: як стати фрілансером

Я детально розповів вам, як стати фрілансером. Моя стаття допоможе вам почати нове життя. Якщо прислухаєтеся до порад. Резюмую основні моменти: будьте відповідальні, розвивайтеся, працюйте над власним ім'ям і не будьте довірливі. Цього достатньо, щоб стати успішним віддаленим працівником з вільним графіком і гідним рівнем заробітку.

Серед перерахованих варіантів роботи ви точно знайдете те, що Вам підходить. Хоча я згадав далеко не всі види зайнятості. Однак, на мій погляд, оптимальний варіант – створити власний проект. Блог або сайт.

Читайте також - Як заробити гроші — ТОП-45 способів швидкого заробітку 

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити