Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Заробіток на своєму сайті — з чого почати новачкові і яку тематику вибрати

Останнє оновлення: П'ятниця, 02 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити на сайті

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua

Сьогодні заробити в Інтернеті може кожен, хто має комп'ютер і доступ в мережу. Тільки одні хлопці отримують щомісяця тисячі доларів, а інші ледве дотягують до сотки. Заробіток на сайті – це перспективний напрямок, але тільки для тих, хто готовий наполегливо і забесплатно працювати сьогодні, щоб отримати високий прибуток через місяці.

Але якщо ви не маєте наміру так довго чекати, і цікавитеся реальними способами заробітку в інтернеті, де можна отримати прибуток набагато швидше, то рекомендую вашій увазі статтю, де описані 14 варіантів, що дозволяють вийти на гідний дохід в мережі за набагато менший час.

Чому вигідно заробляти на сайті?

В Інтернеті є дуже багато способів застосування своїх знань і навичок. Чому саме сайт? Давайте порівняємо його з іншими видами заробітку.

 1. Букси. Серфінг, виконання простих завдань – це копійчаний заробіток. В місяць вийде максимум 1000 грн. Сайт же здатний приносити нечувані суми, а заробіток обмежений тільки вашими зусиллями.
 2. Фріланс. Деякі фрілансери заробляють більше 1000$ в місяць. Але в чому мінус віддаленої роботи? Заробіток прямо пропорційний тимчасовим витратам. Якщо фрілансер втратить замовників, захворіє або поїде у відпустку, то нічого не заробить. А сайт приносить заробіток навіть тоді, коли його власник спить або відпочиває.
 3. Youtube-канал. Новачку легше і дешевше створити свій сайт або блог для заробітку, ніж youtube-канал. Не потрібно розбиратися в техніці, монтажі відеороликів, вміти писати сценарії і знати багато інших нюансів, про які я вже розповідав у статті «Як заробити на Ютубі з нуля».

Є ще одна причина, по якій вигідний заробіток за допомогою свого сайту. Багато способів монетизації (партнерки, Інфобізнес, аутсорсинг) добре працюють тільки при наявності власного розкрученого майданчика. Наприклад, партнерські посилання приносять більш високий заробіток, якщо розміщені на своєму сайті, а не на форумі, в чужому блозі або групі в соціальній мережі.

Що потрібно знати новачкові, перш ніж почати заробляти на власному сайті?

В Інтернеті я часто знаходжу ресурси, чий власник, так і не дочекавшись прибутку, опустив руки і закинув проект. Але в цьому бізнесі не буває легкого заробітку. Що потрібно знати новачкові перед початком роботи?

Види сайтів

Для початку потрібно визначитися, в якому форматі створювати свій сайт. Вибір буде залежати від того, яким чином ви збираєтеся монетизувати ресурс, скільки готові вкласти грошей і часу на розкрутку.

Блог

Як заробити на своєму сайті новачкові з мінімальним або нульовим бюджетом? Простіше створити саме блог. Як правило, блогер всі статті пише сам, на ту тему, в якій відмінно розбирається. Періодично ділиться з читачами особистим досвідом.

Зазвичай блог має меншу відвідуваність, ніж інформаційний сайт, але зате більш лояльну аудиторію. Тому найкращий спосіб заробітку на ньому - це партнерські програми.

Якщо ви добре розбираєтеся в якійсь темі і готові ділитися своїми знаннями та вести блог, рекомендую прочитати, як заробити на блозі в інтернеті – це матеріал з моїми особистими прикладами.

Інформаційний сайт

Ресурс з великою кількістю статей на певну тему. Власник майданчика може писати тексти сам або замовляти у копірайтерів. Зазвичай розкручувати сайт складніше, ніж блог, але він приносить більш високий заробіток на рекламі.

Одностраничник

Створюється для продажу конкретного товару (або однієї вузької групи товарів). Розмір заробітку залежить від багатьох факторів: привабливості тексту на сайті, грамотної настройки реклами, вміння знайти затребуваний на ринку продукт.

Інтернет-магазин

Як і у випадку з попереднім варіантом, мета створення ресурсу – заробіток на продажах. Тільки через інтернет-магазин підприємець реалізує більш широкий асортимент товарів. Умови високого заробітку такі ж, як і при продажах з односторінкових.

Сайт-візитка

Мета – залучити якомога більше клієнтів, щоб потім надавати їм певні послуги або продавати товари, в тому числі інфопродукти. Сайти-візитки часто створюють для заробітку фрілансери і вузькі фахівці: психологи, юристи, репетитори, бухгалтери. На своєму ресурсі вони розміщують експертні статті, портфоліо, відгуки клієнтів, а також ціни на послуги і контактні дані.

ВАЖЛИВО. Для більш високого заробітку різні види сайтів можна поєднувати. Наприклад, на інформаційному ресурсі по темі краси і здоров'я створити розділ "Магазин", через який продавати натуральну косметику, парфумерію і ефірні масла.

Коли можна отримати перші гроші?

Час отримання першого заробітку залежить від виду сайту і вкладених зусиль.

 • з односторінкових і інтернет-магазинів можна отримати гроші практично відразу після створення, якщо пропонувати затребуваний товар і вкласти кошти в рекламу;
 • сайт-візитка збільшує прибуток фахівця десь через 3-4 місяці після створення;
 • блог приносить перші гроші через 6 місяців наполегливої праці;
 • відчутний заробіток на інформаційних сайтах можливий не раніше, ніж через 8-12 місяців, і то за умови регулярного додавання контенту і грамотної SEO-оптимізації.

Загалом, щоб заробити на сайті, потрібно спочатку вкласти гроші і почекати. Але воно того варте, це вам не мобільний заробіток на кліках, якого тільки й вистачає, що на поповнення рахунку.

Порада: не потрібно поспішати монетизувати майданчик за допомогою реклами. Інакше ви віджахнете відвідувачів, що призведе до зменшення заробітку в довгостроковій перспективі.

Заробіток на інформаційних сайтах

Відразу хочеться дати кілька порад з приводу заробітку на інформаційних сайтах.

 1. Вибирайте тему, в якій можете поділитися з людьми новою інформацією. Пошуковики дуже негативно ставляться до рерайту.
 2. Не забувайте про конкуренцію. Новачкові небажано вибирати нішу заробітку в інтернеті або кредитів - там занадто висока конкуренція. Заробіток, звичайно, там теж привабливий, але новачки, в силу відсутності знань і досвіду, часто до нього взагалі не дотягують.

Ще хочу зазначити, що заробляти на сайті можуть усі – від пенсіонерів до школярів – було б бажання.

Отже, способи монетизації інформаційників і блогів.

Контекстна реклама

Самий «чистий» заробіток на сайті, який не шкодить пошуковому просуванню. Людина заходить на ваш ресурс – припустимо, про бізнес – і бачить збоку рекламне віконце схожої тематики (наприклад, «навчимо заробляти 1000$ в місяць на продажах).

Оплата нараховується за кожен перехід по рекламі. У українськомовному сегменті це в середньому 0,1-0,3$. Зазвичай клікабельність становить 0,5-2% від кількості відвідувачів. На вартість кліка впливає ніша і якість трафіку. Враховується, за яким запитом людина зайшла на ваш сайт, з якого регіону. Англомовний трафік коштує дорожче.

Контекстну рекламу підключають в системах Google AdSence. Скільки можна заробити в місяць на контекстній рекламі? При середній добовій відвідуваності в 1000 чоловік - від 15-20$.

Заробіток на інших видах реклами

Банерна реклама – це відображення рекламної інформації у вигляді графічного блоку. За що можна брати плату?

 • 20-100 грн за тисячу показів;
 • за розміщення банера на певний термін: тиждень, місяць, рік.

Де шукати рекламодавців? Продати місце під банер можна на біржі Rotaban і отримувати гроші в автоматичному режимі. Однак розцінки там невеликі, плюс треба платити комісію 15% посереднику. Вигідніше знаходити рекламодавців на великих сайтах, розсилаючи комерційні пропозиції, і пропонувати свої умови угоди.

Тізерна реклама дуже нагадує контекстну, тільки містить яскраві картинки з провокаційним текстом, наприклад: "Жир з боків піде за 2 дні!". Оплата нараховується за клік – 0,5-2 грн. Заробіток в місяць – від 400 грн.

ВАЖЛИВО. Тізерна реклама підходить для розважальних, жіночих ресурсів. Але вона не принесе великих грошей майданчику з серйозним контентом, зате зіпсує репутацію.

Пряма реклама – це не стільки вид, скільки форма співпраці. Вигідніше працювати з рекламодавцями не через біржі за якийсь відсоток, а безпосередньо. Наприклад, відразу отримати фіксовану суму в 1000 грн за написання і розміщення на майданчику огляду товару або рекламу в e-mail розсилці.

Нативна реклама – значить прихована, завуальована під щось інше. Наприклад, у вас є свій сайт на тему психології. Ви пишете статтю про те, як стати впевненим у собі. А потім згадуєте книжку, яка допомогла вам у вирішенні проблеми. Читач може навіть не здогадатися, що автор видання заплатив гроші за рекламу.

Продаж посилань і статей

Якщо ресурс з високою відвідуваністю посилається на інший сайт, то пошуковик просуває останній у видачі. Тому веб-майстри готові купувати посилання. В середньому це 50-500 грн за штуку, в залежності від показників майданчика: віку, ІКС, PR.

В місяць власники сайтів виходять на середній заробіток 1-2 тис. грн. Де знайти рекламодавців? Зареєструватися на біржах посилань: Gogetlinks, Getgoodlinks або Sape.

ВАЖЛИВО. Не варто захоплюватися таким способом заробітку, інакше ваш сайт опуститься в результатах видачі, а то і зовсім потрапить під фільтр. Пошуковики негативно ставляться до спаму.

Продаж рекламних статей – більш перспективний спосіб заробітку. Полягає в розміщенні на сайті готового унікального поста (від 500 грн за штуку). Можна заробити в 2-3 рази більше, якщо запропонувати рекламодавцеві послугу створення рекламного тексту.

Домовлятися про розміщення статей краще безпосередньо з рекламодавцем. Але можна піти і на біржі: Miralinks або Блогун.

Партнерські програми

Дозволяють заробити гроші у вигляді 5-25% з продажів товарів, послуг або інфопродуктів. Ви знаходите продавця самостійно (наприклад, переглядаєте великі сайти, інтернет-магазини) або реєструєтеся в СРА-мережі, отримуєте посилання.

Потім ваше завдання - розрекламувати продукт, замотивувати якомога більше читачів перейти за посиланням і зробити покупку. Якщо ви вмієте писати «смачні» оглядові статті, то заробіток на партнерках складе від 5 тис. грн на місяць.

Різновид партнерських програм – реферальні. Тут платять фіксовану суму за залучення нових учасників або нараховують партнеру 5-15% від заробітку або витрати кожного реферала в системі.

Лідогенерація

Лід – це відвідувач вашого сайту, який одночасно є чиїмось потенційним клієнтом. Лідогенерація являє собою платну передачу заявок від лідів тим, хто надає цільові послуги. Розповім, як відбувається цей процес, на прикладі юридичного сайту.

 1. Ви – власник правового порталу. Домовилися з юристом Мішею про те, що будете продавати йому ліди (наприклад, по 200 грн).
 2. Оформили на сайті спеціальну форму: «Замов консультацію професійного юриста прямо зараз».
 3. Люди читають статті і вважають сайт експертним. 10 людей хочуть отримати більш детальну інформацію для вирішення своїх проблем. Вони заповнюють форму, вказують П. І. П., телефон, адресу електронної пошти.
 4. Ви зв'язуєтеся з цими людьми, щоб переконатися в реальності намірів проконсультуватися з юристом.
 5. Потім повідомляєте Міші, що надійшло 10 заявок. Він платить 2000 грн, а ви передаєте йому контактні дані клієнтів.

Можна домовитися з юристом про те, що він буде платити не за заявки як такі, а якийсь відсоток з прибутку. Але тоді це буде вже не зовсім лідогенерація, а скоріше партнерка.

Заробіток через розсилку

Як заробити на власному сайті з високою відвідуваністю? Додати форму для збору підписників. Далі розсилайте людям цікаві свіжі матеріали, щоб вони не відписалися. Періодично можна надсилати рекламні статті, або пости з партнерськими посиланнями.

Тепер варіант для просунутих. Припустимо, у вас є сайт про заробіток. Самі класні та актуальні матеріали ви можете не викладати у відкритий доступ, а висилати тільки тим, хто оплатив платну підписку.

Як заробити на односторінковому сайті?

За допомогою односторінкових продають дешеві китайські або американські товари з шаленою накруткою в 2, 3, 5, а то і 10 разів. Закуповувати можна на Аліекспрессе, Алібабе або Амазоні. У що доведеться вкласти час і кошти?

 • створення одностраничника + дизайн;
 • написання продаючого тексту;
 • налаштування реклами та запуск рекламної кампанії;
 • закупівлю партії товарів після отримання заявок від клієнтів.

Як заробити на односторінковому сайті напевно? Потрібно знайти дуже затребуваний в конкретний період товар. Наприклад, спінер були на піку популярності навесні 2017 року.

ПОРАДА. Щоб зрозуміти, які продукти користуються найбільшим попитом, скористайтеся сервісом Вордстат або подивіться інформацію в мережі МаркетГід.

Допускається продаж різновидів одного товару, наприклад, футболок з символіками, клоунських масок, чоловічих годиників. Якщо продуктів багато, то без інтернет-магазину вже не обійтися.

Заробіток з інтернет-магазину

Принцип заробітку схожий з продажами через одностранічнік. Тільки доведеться вкласти на старті більше грошей (але і прибуток виявиться вище). Як правило, через інтернет-магазини продають товари, які користуються попитом завжди:

 • одяг та взуття;
 • косметику;
 • іграшки;
 • подарунки;
 • посуд;
 • дрібну техніку;
 • «розумні» гаджети.

Як заробити на власному сайті у вигляді інтернет-магазину? Є два способи.

Стандартний

Купувати речі у оптових постачальників, а потім продавати з націнкою. А також через інтернет-магазин можливий заробіток на своєму хобі - продажу виробів ручної роботи.

За системою дропшиппінгу

Ви розміщуєте описи товарів у своєму інтернет-магазині. Приймаєте заявки від покупців, отримуєте попередню оплату і тільки потім робите замовлення у оптовика на вказану адресу. Оплачуєте доставку. Перераховуєте оптову вартість товару постачальнику тільки після того, як покупець отримає своє замовлення. Таким чином, ви не ризикуєте залишитися з залишками. Але в разі проблем з доставкою або відсутністю потрібного товару на складі всі претензії будуть пред'явлені до вас.

Більше інформації про дропшіппінг, а також приклад з мого досвіду є в статті на тему: "Дропшиппінг — що це таке".

Надання своїх послуг за допомогою сайту

Як заробити на власному сайті тим, хто надає певні послуги? Потрібно показати себе справжнім експертом. Навіть невеликий сайт-візитка викликає у клієнтів довіру до фахівця.

Наведу кілька ідей для заробітку:

 • Ремонт комп'ютерів. Фахівець вказує на своєму сайті-візитці перелік надаваних послуг і вартість, відгуки задоволених клієнтів. В окремому розділі він може публікувати нотатки про те, чому на комп'ютері виникають ті чи інші проблеми.
 • Послуги SEO-просування. Фрілансер пише статті про створення і просування сайтів. Вже сам факт того, що його Тексти висять в топі пошуковика, говорять потенційному клієнту багато про що.
 • Блог про саморозвиток. Якщо люди вважають автора експертом в області психології, то він може успішно поєднувати заробіток на блозі з наданням послуг психолога або інфобізнес.
 • Кулінарний блог. Блогер пише статті про корисні продукти, публікує авторські рецепти. Додатково можна проводити платні вебінари (секрети випічки макарунів, тонкощі приготування страв італійської кухні, сніданки для схуднення) або пропонувати послуги виготовлення на замовлення тортів, цукерок, оформлення кенді-бару на свято.
 • Юридичний сайт. Дуже затребувана ніша: бери і заробляй. Потрібно писати статті на злободенні питання (найактуальніші оподаткування, стягнення боргу, трудові відносини, права автовласників), а заодно надавати платні юридичні консультації по електронній пошті або Скайпу, складати офіційні документи в суд і інші державні органи.

Таким чином, варіантів заробітку маса. Заробити на сайті з нуля може будь-який фахівець, чиї послуги затребувані на ринку.

Чи можливий заробіток на власному сайті без вкладень?

Ще 5 років тому в Інтернеті на кожному кроці кричали: «Заробити на сайті з нуля може будь-який новачок, не витративши ні копійки». А що сьогодні? На жаль, більшість прибуткових ніш (заробіток в Інтернеті, медицина, будівництво, краса і здоров'я, подорожі) давно зайняті. Там дуже висока конкуренція. Просувати майданчик тільки за допомогою якісного контенту не вийде, або це розтягнеться на роки.

Заробіток без вкладень реальний. Але тоді виходить, що людина «і читець, і жнець, і на дуді ігрець». Потрібно володіти знаннями в області створення сайтів, дизайну, копірайтингу, SEO, SMM, реклами та маркетингу.

ВАЖЛИВО. Вкрай небажано робити сайт на безкоштовному хостингу. Погана індексація в пошукових системах, відсутність авторитету у читачів і клієнтів, реклама хостинг-провайдера, яку неможливо відключити, низька безпека – і це не закритий перелік недоліків.

Рекомендую все ж вкладати гроші в сайт, але застосовувати принцип розумної економії. Що це означає?

 1. Хостинг і домен. Багато провайдерів надають домен в якості бонусу, при купівлі хостингу. Ви цілком можете знайти хороші пропозиції по 40 грн на місяць.
 2. Створення сайту. Можна зробити його самостійно, використовуючи WordPress або безкоштовний конструктор типу Ucoz, або заплатити 20-50$ фрілансеру.
 3. Дизайн. Необов'язково платити шалені гроші дизайнеру. Але я не рекомендую використовувати безкоштовні шаблони. Вони можуть бути заражені вірусом, та й сайт вийде безліким. Вартість хорошого шаблону - від 70$.
 4. Контент. По можливості пишіть статті на сайт самі. Якщо катастрофічно не вистачає часу, то йдіть на біржі контенту uatxt.com і 2polyglot.com. Там у авторів в ціновому сегменті 20-40 грн за 1000 знаків можна замовити якісні статті.
 5. Розкрутка. Бюджет залежить від тематики, обраних рекламних майданчиків, власних зусиль, тому важко назвати точні цифри. Є хлопці, які взагалі не витрачають гроші на рекламу і розкручують сайт за допомогою SEO-оптимізації, соціальних мереж і дуже «смачного» контенту.

А якщо вкласти зовсім нічого, спробуйте спочатку заробити трохи грошей іншими способами. Наприклад, якщо ви знаєте англійську мову, то зарубіжні сайти для заробітку – відмінний варіант.

Кілька порад для тих, хто вирішив заробляти на своєму сайті

 • По-перше, не намагайтеся монетизувати нові, щойно створені сайти. Багато на такому ресурсі ви не заробите, а тільки витратите час даремно. Якщо ви створили новий сайт, сконцентруйте всі сили на його просування. Працюйте на те, щоб завоювати аудиторію, сподобатися пошуковим системам і поліпшити свої позиції у видачі.
 • По-друге, вибирайте для реклами "білу" тему. Це означає, що краще відмовитися від сумнівних проектів, спаму і т.д. В ідеалі, реклама повинна допомагати користувачам, а не обманювати їх.
 • По-третє, вибирайте ту рекламу, яка співвідноситься з темою Вашого сайту. Тоді реклама буде ефективна і для замовника, і для вас.
 • По-четверте, якщо ви хочете монетизувати сайт з невеликою аудиторією, виберіть один рекламний проект і сфокусуйте на ньому увагу своїх відвідувачів. Тоді кліки не будуть розсіюватися на кілька банерів, а концентруватися на одній партнерці.
 • По-п'яте, комбінуйте різні способи монетизації і використовуйте їх в міру. Занадто нав'язлива реклама тільки відлякає користувачів.

Таким чином, заробіток на сайті – варіант не для ледачих. Потрібно розуміти, що це не тимчасова розвага, а повноцінний бізнес. Майже будь-який вид бізнесу вимагає вкладень часу, грошей, сил і окупається не відразу. Запасіться терпінням і не опускайте руки. Обов'язково настане той день, коли сайт буде приносити вам високий прибуток.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі  

# Ірина 25.02.2021, 09:39
Зацікавилася темою заробітку на своєму сайті, але питань море, а відповіді знайти не завжди виходило. У якийсь момент натрапила на ваш сайт, де ви все розклали по поличках. Все зрозуміло і просто. Дуже рекомендую.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата