Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити в Telegram на каналах, чатах і ботах?

Останнє оновлення: Середа, 13 лютого 2019 Автор: Вольдемар Воронцовський

Заробіток в Telegram

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua

Сучасне спілкування дуже відрізняється від того, яке було ще років 15 тому. Сьогодні воно в більшості випадків стало віртуалізованим. Різні Viber, Skype, WhatsApp, а також месенджери, вбудовані в соціальні мережі, призвели до того, що багато хто воліє спілкуватися саме в Інтернеті.

Здавалося б, на ринку вже досить створено подібних засобів. Однак кілька років тому з'явився ще й Telegram. В даний час кількість користувачів нового месенджера перевищила 100 мільйонів чоловік. Настільки швидке зростання популярності пояснюється надійністю, швидкістю і безкоштовністю даного сервісу.

Чому вигідно заробляти на Рекламі в Telegram?

Головна перевага для рекламодавця полягає в тому, що в Телеграм всі рекламні пости з'являються в тому ж списку, що і повідомлення від особистих контактів. І якщо на Фейсбуці рекламний пост прогляне 10%, а ВКонтакте – 20%, то в Telegram ця цифра становить 50%.

Таким чином, давати рекламу в Телеграм в 5 разів вигідніше, ніж на Фейсбуці.

Скільки заробляють на Телеграм-каналах?

Ціна одного рекламного постав залежить від кількості фоловерів. Що стосується точної вартості, то вона тримається в інтервалі 0,25-0,5 грн за одного підписника. У розкручених групах встановлюються свої фіксовані тарифи. Наприклад, канал «Цікаві статті» пропонує розміщувати рекламу за ціною 3 000 грн за один пост.

Чи варто створювати свій канал зараз?

Звичайно, варто. До того ж ви не ризикуєте втратити гроші. Адже розкрутитися в Telegram можна безкоштовно.

Багато творців каналів поширюють інформацію, що цей месенджер невигідний для заробітку. У більшості випадків справа в неправильно підібраній тематиці. Важливо знайти свою нішу, яка буде цікава великій кількості підписників.

Наприклад, був випадок, коли дівчина в онлайн-режимі писала про будні психлікарні. Її канал за кілька днів зібрав майже 4 000 шанувальників.

Також з практики, безліч фоловерів із задоволенням приєдналися до каналу "бібліотека", де щодня публікуються короткі розповіді.

Але найдієвішою вважається тема політики. Відомі канали на цю тему читають навіть в Верховній Раді і Адміністрації Президента.

Також користувачі Телеграм люблять читати різні цікаві факти, новини зі світу IT, особисті блоги.

А ось низькосортна еро*ика, "бородаті" анекдоти і кладовище фотографій люксових автомобілів, знайти які можна в мережі у величезній кількості мало кого зацікавить.

Читайте також: Як заробити в інтернеті новачкові

 З якою періодичністю варто розміщувати пости?

 Вважається, що оптимально додавати пости 1-5 разів щодня. При цьому рекомендується відразу поставити повідомлення в безшумний режим, щоб користувач не дратувався від звуку повідомлень, а міг ознайомитися з ними тоді, коли зручно йому.

Рекламні ж пости розміщувати потрібно не частіше одного в день, інакше підписники почнуть йти з вашого каналу.

Складнощі, з яким може зіткнутися власник каналу

Основна складність полягає в залученні підписників. Якщо на каналі менше 100 фоловерів, у вас немає шансів потрапити в безкоштовний каталог. Це каталог, де зібрані канали, які рекламують один одного. Тому на перший час рекламуйте себе будь-якими можливими методами: залучайте друзів і родичів з телефонної книги, розміщуйте посилання на канал в соціальних мережах, купуйте рекламу інших каналів.

Коли число фоловерів перевалить за 1000, почнуться перші пропозиції з приводу розміщення рекламних постів на вашому каналі.

Ще одна складність, з якою стикаються власники каналів – відсутність відгуку користувачів, адже коментарі в Телеграм технічно не передбачені. Але рішення у цієї проблеми є. Коли збереться перша тисяча шанувальників, створюйте груповий чат і спілкуйтеся зі своїми підписниками там.

І, нарешті, третя складність - низька мотивація постійно працювати над каналом. Перший час результату немає зовсім, і легко кинути це заняття. Однак пам'ятайте, що будь-яке починання вимагає деяких зусиль і часу. Якщо на самому початку ви махнете рукою, то так і не дізнаєтеся, вдалося б вашому каналу стати мега популярним, а вам заробляти непогані гроші на рекламних постах.

Альтернативні способи заробітку в Telegram

Не тільки на створенні каналу можна заробити. Існують і інші методи. Перерахуємо їх.

1. Читання постів

На перегляді постів можна заробляти. Для цього не потрібно володіти ніякими особливими знаннями. Все, що потрібно – це знайти спеціальний бот, призначений для цих цілей. Потім знайомитеся з вітальним повідомленням, шукаєте кнопку "Переглянути пост" і тиснете на неї. Далі читати потрібно до тих пір, поки не з'явиться інформація про нарахування грошей за перегляд.

Переглядати можна до тих пір, поки не буде вичерпаний денний ліміт.

2. Створення бота

Що це таке? В рамках Telegram – це робот, який використовується для виконання однотонних дій в автоматичному режимі з визначеною частотою.

За допомогою ботів користувачі можуть:

  • перекладати тексти на різні мови;
  • здійснювати розсилку новин;
  • навчати тим чи іншим навичкам;
  • генерувати паролі;
  • просувати акаунти;
  • і інше.

Роботів створюють програмісти, але кожен бажаючий може спробувати свої сили. Для цього існують такі помічники як @Manybot.io або @BotFather, а також інші.

Коли налаштуєте свій бот, можна пропонувати його послугу зацікавленим користувачам. Звичайно, багато грошей ви з цього не матиме, але все ж щось заробити вдасться.

Як варіант, можна замовити бот у досвідченого програміста, а потім продати його дорожче закупівельної ціни.

3. Злом протоколу безпеки Телеграм

Це щорічний конкурс, який проводить творець цього месенджера Павло Дуров. Таким чином, він доводить з року в рік високий рівень безпеки Telegram. Щороку будь-який бажаючий може спробувати зламати протолок і отримати за це 6 мільйонів рублів (майже 3 мілн. грн). Але поки це не вдалося зробити нікому.

Хочете спробувати свої сили в ролі хакера? Дійте! Хто знає, може це вдасться зробити саме вам?

4. Створення корисних додатків

Ще один конкурс, який проводиться засновником Телеграм – це створення з нуля додатків з урахуванням певного завдання. Переможець отримує грошовий приз у розмірі до 1 мільйона рублів (400 тис. грн). Анонсується подія в групі Телеграм або ВКонтакте.

Незважаючи на різноманітність соціальних мереж і месенджерів Telegram вдалося зайняти почесне місце в цій ніші. І заробляти тут може кожен.

Читайте також - Заробіток в інтернеті без вкладень: ТОП 15 способів

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити