Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як стати блогером і почати заробляти хороші гроші – від livejournal до instagram

Останнє оновлення: Субота, 16 лютого 2019 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як стати блогером

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua

Інтернет перестав бути лише засобом для розваги і пошуку інформації. У наш час він може приносити дохід. Якщо у вас є креативні ідеї і думки, якими ви хочете поділитися з оточуючими, тоді для вас таким джерелом прибутку може стати власний блог.

Існує розхожа думка, що заробіток в Інтернеті — доля ледачих. Але для того, щоб діяльність в блогосфері почала приносити вам фінансову користь, необхідно зусилля, терпіння і продумана стратегія. Про те, як стати блогером і заробляти на цьому гроші, читайте далі в статті.

Хто такі блогери і чим займаються

З появою Інтернету кожен може стати медійною особистістю, незалежно від місця проживання, освіти та професії. Журналіст, письменник, маркетолог і шоумен — в наш час всі ці іпостасі поєднують в собі блогери. З модного хобі блогінг переріс в професію, а його представники стали інфлюенсерами - авторитетними особистостями, що впливають на громадську думку.

Основним інструментом блогерів є їх веб-сторінка. Вона може мати вигляд аккаунта в соцмережі, веб-щоденника або журналу, який наповнений авторським контентом розважального, інформаційного або пізнавального характеру.

У чому ж полягає блогерська діяльність? Серед основних завдань можна виділити кілька пунктів:

 • Створення контенту — найважливіша частина даної роботи. Ви можете публікувати фотографії, тексти, відео та аудіозаписи.
 • Розміщення постів — до ведення блогу потрібно ставитися серйозно і відповідально. Щоб підтримувати інтерес до своєї сторінки серед підписників, потрібно систематично розміщувати нові записи і розуміти основи роботи з системами CMS.
 • Монетизація — для заробітку в інтернеті недостатньо створювати якісний контент. Щоб заробити гроші, блогерам потрібно розбиратися в SMM-інструментах, наприклад, використовувати парсери для таргетованої реклами, розміщувати платні публікації і офферы.

Перевага такої діяльності — можливість працювати на самого себе. Єдине начальство — це ваші фоловери, а головна мета — створити пости, які їм сподобаються.

З чого почати

Більшість з нас користуються соцмережами і розміщують на них публікації, але цього недостатньо, щоб вважатися блогером. Якщо ви зважилися створити власний блог, необхідно продумати спосіб залучення підписників, стиль контенту і визначитися з цільовою аудиторією. Важливо знайти свою фішку і сильні сторони, публікуючи те, що вас щиро цікавить. Блог – це щоденник, який відображає ваші погляди, смаки і життєвий досвід.

Не розраховуйте на швидкий результат. Навіть найякісніші творіння не дають гарантію моментального успіху. Багато хто думає, що вірусний контент набирає популярність спонтанно. Насправді, за ним стоїть цілеспрямована, добре спланована рекламна стратегія. Будьте готові витратити гроші і час на розкрутку свого проекту, тоді вас чекає задовільний результат.

Формат блогу

Перше, з чим потрібно визначитися початківцю блогеру — формат подачі інформації. По виду контенту можна виділити такі категорії:

 • Фотоблог — для такого формату візуальна частина є основною складовою. Якщо ви вмієте створювати красиві фотографії і малюнки, маєте власне оригінальне бачення кадру, володієте фотошопом чи володієте фотогенічною зовнішністю, тоді цей вид блогінгу вам підходить. Такий спосіб подачі контенту підходить для просування фешн-брендів, каналів про подорожі, або сторінки з власною творчістю — все залежить від вашої фантазії.
 • Текстовий блог — найстаріший вид блогінгу. Він набув поширення ще в 90-х, за часів виникнення Живого Журналу і Blogger і не втрачає популярності досі. Такий формат нагадує традиційну журналістику, але на відміну від неї, у статтях блогу автор не просто описує факти і події, а дає їм суб'єктивну оцінку. Він повинен володіти хорошим складом, виробити власний стиль письма, вміти піднести свою точку зору і не боятися піднімати спірні питання.
 • Відеоблог (влог) — тип онлайн-журналу, в якому інформація передається через відео. Найчастіше, відеоблогери ведуть свій канал на Youtube, отримуючи від глядачів фідбек у вигляді лайків, дислайків, підписок і коментарів. Відеоблогери можуть робити кліпи, онлайн-трансляції (стріми) і відеоролики.
 • Мікроблог — підійде тим, хто вважає за краще лаконічність. Такий формат передбачає короткі публікації у вигляді заміток, поруч з якими можна розміщувати посилання або медіафайли. Найпопулярнішою платформою для мікроблогінгу вважається Twitter, але також використовуються Facebook і ВКонтакте. Головне для постингу в мікроблозі — вміння вмістити основну суть думки в 140 символів. Буде перевагою, якщо ви вмієте подати інформацію з часткою іронії і дотепності. Також спробуйте "зафорсити" власний хештег. Він допоможе вам швидше знайти читачів.

Ви можете комбінувати кілька форматів блогінгу, наприклад, поєднуючи фотографії з текстом, або розміщуючи посилання в мікроблозі на свій влог. Після того, як ви визначилися з видом контенту, потрібно вибрати стиль подачі інформації. При виборі формату блогу, враховуйте свої цілі, тему і цільову аудиторію.

Особистий блог

Цей формат блогінгу нагадує онлайн-щоденник. У нього немає чіткого контент-плану, найчастіше, в ньому розміщуються публікації особистого характеру. У них автор ділиться емоціями, розповідає про події з життя, міркує про цікавлячі йому теми і задає відвідувачам сторінки хвилюючі питання. Часто подібні сторінки оформлені в стилі лайфстайл-блогу.

У підписників такого блогу створюється враження, що вони добре знайомі з автором записів, так як в них він ділиться своїми переживаннями і дозволяє дізнатися більше про себе, як про особистість.

Такий формат має свої переваги:

 • Автор не обмежений тематичними рамками. Він наділений повною свободою творчості, може змінювати спрямованість блогу в будь-який момент або поєднувати кілька тем.
 • Блогеру простіше підтримувати зворотний зв'язок з фоловерами.
 • Господар блогу може висловлювати суб'єктивну думку з будь-якого приводу.

Крім переваг, цей формат також має недоліки. На розкрутку такого блогу може піти багато часу. Крім того, публічність завжди пов'язана з конфліктними ситуаціями і недоброзичливцями. Будьте готові до того, що у вас з'являться хейтери.

Корпоративний блог

Головне призначення такої сторінки — реклама послуг. Блог подібного формату ведеться від імені компанії і націлений на просування комерційних інтересів. Автором записів може бути одна людина, або команда співробітників. На такій веб-сторінці публікуються новини компанії, інформація про її працівників та корисна інформація, яка повинна викликати довіру у потенційних покупців і ділових партнерів.

Портфоліо

Цей напрямок підійде для людей, які хочуть продемонструвати плоди своєї роботи широкій аудиторії. Такий формат особливо актуальний для людей зі сфери моди і творчості: художників, фотографів, візажистів, дизайнерів, архітекторів і моделей. Мета блогу-портфоліо — звернути увагу на плоди своєї роботи потенційних партнерів і нових замовників.

При створенні такого блогу вміння обробляти фотографії виходить на перший план. Від якості зображення та оформлення сторінки залежить загальне враження від портфоліо.

Тематичний блог

Вести такі блоги непросто, так як свобода творчості автора обмежена вузькоспеціалізованої темою. В даному аспекті, такий вид блогінгу вважається повною протилежністю особистого блогу.

Хороший тематичний блог — на вагу золота. Якщо ви вважаєте себе експертом в певній сфері, тоді цей формат вам підійде.

Намагайтеся регулярно вивчати свою тему і отримувати нову інформацію, інакше ви ризикуєте списатися.

Вибір своєї ніші

Якщо ви хочете стати конкурентоспроможним блогером, необхідно вибрати свою нішу. Щоб визначитися з нею, необхідно задати собі кілька питань:

 • На яку цільову аудиторію ви орієнтуєтеся?
 • Чим ви збираєтеся її залучити?
 • Які у вас є навички, інтереси і сильні сторони?
 • Хто ваші основні конкуренти і чим ви від них відрізняєтесь?

Таким чином, ніша — це ваш козир, що допомагає вам захоплюючи і оригінально підносити обрану тему.

Помилка багатьох початківців блогерів-вибирати "хайпові" теми, розраховуючи на запаморочливу популярність. Такий підхід забезпечує короткочасний сплеск інтересу з боку учасників, але не зможе утримати їх увагу надовго. Діліться з аудиторією інформацією, яка вас щиро цікавить.

Оформлення блогу

Якщо ви знайомі з веб-дизайном, тоді цей пункт для вас не складе труднощів. В іншому випадку, краще звернутися до фахівця, який допоможе створити естетичне і зручне оформлення вашої сторінки.

Для оформлення дизайну веб-сайту знадобиться оригінальна тема. Ви можете звернутися до веб-дизайнера, щоб він створив її з нуля. Але також можна придбати готовий шаблон.

Навіть якщо ви створюєте захоплюючий контент, користувачі не стануть його дивитися, якщо ваш сайт є хаотичним і неакуратним користувальницьким інтерфейсом. Подбайте про комфортну систему навігації, щоб ваші публікації було простіше знайти.

Набагато простіше оформляти сторінки в соцмережах. У цьому випадку, вам не потрібно шукати шаблон для сайту і налаштовувати інтерфейс. Для них знадобляться лише шапка, аватар, фон і меню групи.

Вибір платформи для створення блогів

Створення власного сайту — витратний і трудомісткий процес. Блогінг-платформи здатні заощадити початківцям авторам час, надаючи готовий до використання ресурс, що не вимагає додаткових налаштувань.

За останні 10 років кількість цих сервісів збільшилися в рази, кожен з них має свої фішки. Щоб вам було простіше вибрати відповідну платформу, розглянемо найпопулярніші з них.

Майданчик livejournal

Живий Журнал — одна з найстаріших блог-платформ, яка користується популярністю в Рунеті з моменту її заснування в 1999 році. За цей час в Livejournal утворилося величезне співтовариство. Сервіс має елементи соцмережі, що дозволяють спілкуватися з іншими користувачами і ділиться з ними записами і коментувати їх пости. Ці інструменти дозволяють залучити нових читачів. Реєстрація в ЖЖ безкоштовна, але за платну підписку можна отримати 100 ГБ місця в хмарному сховищі сервера.

Майданчик blogger.com

Цей сервіс від Google поряд з ЖЖ є піонером серед блогінг-платформ. Її відмінні риси — мінімалістичний інтерфейс, простота у використанні і вбудовані опції для кастомізації зовнішнього вигляду блогу. На відміну від WordPress, можливості Blogger не можна розширювати сторонніми плагінами. Серед сервісів контекстної реклами доступний тільки Google AdSens. Інші способи монетизації не підтримуються.

Майданчик tumblr.com

Tumblr відрізняється особливою атмосферою. Його основна аудиторія — художники, підлітки і представники фендому різних ігор, фільмів і коміксів. Користувачі цієї платформи підтримують імідж інклюзивності своєї спільноти.

Платформа нагадує інші відомі соцмережі і пристосована для різних видів публікацій. Наприклад, на Tumblr можна створювати записи в мікроблозі на зразок твітів. На майданчику можна ставити лайки і робити репости (reblog) за аналогією зі схожими функціями в Фейсбуці. Також свою тамблер-сторінку можна перетворити в фотоблог, як в Інстаграмі.

Майданчик на typepad.com

Цей сервіс має зручний інтерфейс, можливість вибирати теми для оформлення, а також імпортувати / експортувати дані з інших акаунтів. Від аналогів TypePad відрізняється умовами реєстрації користувачеві доведеться заплатити мінімум $8.95.

Блог на WordPress

WordPress — популярна CMS-платформа в блогосфері. Вона універсальна і підходить для створення блогу будь-якого формату. Крім того, вона володіє широкими можливостями кастомізації, підтримує установку сторонніх плагінів і шаблонів, має безліч фільтрів і SEO-інструментів. Сайт на WordPress безкоштовно, але за додаткову плату можна отримати преміум можливості, в які входить розширене обслуговування хостингу.

Як стати блогером в Ютуб і Інстаграм

Сьогодні в блогосфері домінує YouTube і Instagram. Саме на цих ресурсах блогери отримують найбільший прибуток. Але пробитися в ТОП на цих ресурсах не просто, так як в них присутня велика конкуренція, а підписникм стали більш вимогливі. Щоб аккаунт в ютубі і Інстаграмі почав приносити прибуток, необхідно попередньо витратити багато часу і грошей.

Youtube

Діяльність ютуб-блогерів все менше нагадує самодіяльність, а їх контент становить серйозну конкуренцію телевізійному продукту. Щоб витримати конкуренцію, новачкові потрібно серйозно підготуватися.

Для створення професійного контенту, потрібно навчиться використовувати відеоредактори, купити обладнання для освітлення, камеру, штатив та інші пристосування. Але іноді можна обійтися публікацією звичайних слайд шоу з закадровим голосом або записом власного екрану.

Рекомендується публікувати ролики тривалістю не більше 10 хвилин. Вони легші для сприйняття, ніж довгі відео.

Читайте також: Як заробити на Ютубі

Instagram

Інстаграм став не просто соціальною мережею, а й бізнес інструментом. Щоб він почав приносити користь, рекомендується дотримуватися таких правил:

 • Зробіть свою стрічку гармонійною. Буде плюсом, якщо ваші публікації будуть витримані в одному стилі і колірній гамі.
 • Заведіть бізнес аккаунт, на ньому можна дивитися статистику активності відвідувачів.
 • Не зловживайте накрутками. Тільки живі мотивовані підписники можуть підвищити залученість, взаємодіючи з вашими публікаціями. Фейкові читачі лише зіпсують статистику.
 • Встановіть зворотний зв'язок з аудиторією, коментуйте пости і ставте взаємні лайки.
 • Використовуйте геотеги і хештеги.

Найголовніше в інстаграмі - публікація оригінального контенту. Банальні Селфі не зроблять ваш аккаунт популярним. Привернути увагу фоловерів може лише індивідуальність.

Читайте також: Як заробити гроші в Інстаграмі 

Наповнення блогу

Після того, як ви визначилися з форматом, нішею і платформою для блогу настає фінальний етап — розміщення контенту. Давайте розглянемо базові правила про те, що, як і коли публікувати на своїй сторінці.

Як писати і оформляти пости

Навіть саму пізнавальну і захоплюючу інформацію важко осилити, якщо її неправильно подати. При написанні довгого тексту, не забувайте їх структурувати. Списки, заголовки та абзаци акцентують увагу читача на важливих тезах.

Розбавляйте пост зображеннями. Візуалізація допомагає людині легше сприймати великий потік інформації. Фотографія, яку ви розміщуєте в тексті повинна асоціюватися з темою тексту.

І найважливіша частина публікації — ваш склад. Не бійтеся висловлювати свою думку і творити. Підписників цікавлять ваші думки та індивідуальний погляд, а не сухий текст.

Як часто робити пости

Не існує універсальної формули частоти розміщення постів. Ви робите публікації на свій розсуд. Головне — дотримуватися правила золотої середини.

Якщо довго нічого не публікувати, підписники вважатимуть це за неповагу і почнуть відписуватися. Аналогічно і з занадто частими постингами. Ніхто не любить спам в стрічці, тому якщо у вас виникла цікава думка — не поспішайте її публікувати. Запишіть її в блокнот і розмістіть в своєму блозі пізніше.

Частота постингу для кожного блогу визначається індивідуально. З часом, коли ви вивчите цільову аудиторію, охоплення публікацій і інші фактори, ви можете створювати календар публікацій. Вважається, що пік інтересу користувачів до соціальних мереж виникає після обіду.

У більшості соцмереж і блогінг-платформах є функція відкладених публікацій. Якщо її немає, тоді можна скористатися сторонніми додатками. Таким чином, вам не доведеться кожного разу робити публікації вручну. Система автоматично розміщує публікацію в обрані вами дату і час.

На чому заробляють блогери

Блог не відразу буде приносити дохід. Спочатку вам потрібно його розкрутити, щоб зацікавити у співпраці рекламодавців. Коли ваш блог набере достатню кількість фоловерів і досягне стабільного трафіку, його можна монетизувати.

Розміщення платних посилань

Оптимізатори сайтів придумали спосіб, як пробитися в ТОП пошукової видачі Google і Яндекса. Для цього вони звертаються за допомоги бірж посилань-сервісів, що розподіляють посилання оптимізаторів на сторінках веб-майстрів.

Тобто, ви можете звернутися в такий сервіс і розмістити у себе в блозі таке посилання. Поки вона буде перебувати у вас на сайті, ви будете отримувати пасивний дохід, а веб-оптимізатор - хороші пошукові видачі.

Підготовка платних постів

Якщо рекламодавцям сподобається ваш блог, вони можуть запропонувати вам розмістити у себе на сторінці платний запис. Такі пости називають нативною (завуальованою) рекламою. На відміну від звичайних рекламних записів, вона органічно вписана в контекст інших публікацій блогу. Підписники з першого погляду не пізнають в ній рекламу, тому вона не викликатиме в аудиторії відторгнення.

Банерна реклама

Отримувати пасивний дохід можна також з банерної реклами. Рекламодавець орендує на вашому сайті місце для реклами, де розміщується банер. Оплата може призначатися за кількість показів реклами або за кліки відвідувачів на неї.

Пряма реклама

Цей вид реклами нагадує нативну. Рекламодавець оплачує відеоблогеру сюжет про певну послугу або товар, який органічно вставляється в контекст основного відео. Наприклад, у ролику на Ютубі про подорож до Бразилії, блогер починає рекламувати каву.

Участь у партнерських програмах

В даному випадку, ви співпрацюєте з партнерами, яким ви допомагаєте продати певну продукцію чи послугу. У себе на сторінці ви розміщуєте реферальне посилання. Дохід буде залежати від того, скільки підписників по ній перейшли і придбали товар. За кожного покупця з числа ваших відвідувачів Ви отримуєте відсоток прибутку.

Скільки заробляють блогери

Дохід від блогінгу безпосередньо залежить від кількості фоловерів і їх залучення. Рекламодавцям вигідно співпрацювати з блогерами, які можуть забезпечити їм потенційних покупців.

У 2018 році умови монетизації на Youtube були посилені. Згідно з новими правилами, канал може брати участь у партнерській програмі лише за наявності 1 тис. підписників і 4 тис. годин перегляду відео за рік. Щоб отримувати $100 доларів, необхідно мати більше 500 тис. щомісячних переглядів на каналі.

В інстаграмі можна розраховувати на дохід, після того, як ваш аккаунт подолає позначку 10 тис. підписників. Ціна за рекламний пост на таких сторінках стартує від 2 тис. грн.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити