Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як стати блогером і заробляти на цьому гроші — покрокова інструкція, з чого почати + ТОП-9 способів заробітку і корисні поради, як стати популярним і успішним блогером

Останнє оновлення: Середа, 24 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Як стати блогером

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua

Інтернет перестав бути лише засобом для розваги і пошуку інформації. У наш час він може приносити дохід. Якщо у вас є креативні ідеї і думки, якими ви хочете поділитися з оточуючими, тоді для вас таким джерелом прибутку може стати власний блог.

Існує розхожа думка, що заробіток в Інтернеті — доля ледачих. Але для того, щоб діяльність в блогосфері почала приносити вам фінансову користь, необхідно зусилля, терпіння і продумана стратегія. Про те, як стати блогером і заробляти на цьому гроші, читайте далі в статті.

Хто такі блогери і чим займаються

З появою Інтернету кожен може стати медійною особистістю, незалежно від місця проживання, освіти та професії. Журналіст, письменник, маркетолог і шоумен — в наш час всі ці іпостасі поєднують в собі блогери. З модного хобі блогінг переріс в професію, а його представники стали інфлюенсерами - авторитетними особистостями, що впливають на громадську думку.

Основним інструментом блогерів є їх веб-сторінка. Вона може мати вигляд аккаунта в соцмережі, веб-щоденника або журналу, який наповнений авторським контентом розважального, інформаційного або пізнавального характеру.

У чому ж полягає блогерська діяльність? Серед основних завдань можна виділити кілька пунктів:

 • Створення контенту — найважливіша частина даної роботи. Ви можете публікувати фотографії, тексти, відео та аудіозаписи.
 • Розміщення постів — до ведення блогу потрібно ставитися серйозно і відповідально. Щоб підтримувати інтерес до своєї сторінки серед підписників, потрібно систематично розміщувати нові записи і розуміти основи роботи з системами CMS.
 • Монетизація — для заробітку в інтернеті недостатньо створювати якісний контент. Щоб заробити гроші, блогерам потрібно розбиратися в SMM-інструментах, наприклад, використовувати парсери для таргетованої реклами, розміщувати платні публікації і офферы.

Перевага такої діяльності — можливість працювати на самого себе. Єдине начальство — це ваші фоловери, а головна мета — створити пости, які їм сподобаються.

З чого почати: як перевірити свою готовність стати блогером

Більшість з нас користуються соцмережами і розміщують на них публікації, але цього недостатньо, щоб вважатися блогером. Якщо ви зважилися створити власний блог, необхідно продумати спосіб залучення підписників, стиль контенту і визначитися з цільовою аудиторією. Важливо знайти свою фішку і сильні сторони, публікуючи те, що вас щиро цікавить. Блог – це щоденник, який відображає ваші погляди, смаки і життєвий досвід.

Не розраховуйте на швидкий результат. Навіть найякісніші творіння не дають гарантію моментального успіху. Багато хто думає, що вірусний контент набирає популярність спонтанно. Насправді, за ним стоїть цілеспрямована, добре спланована рекламна стратегія. Будьте готові витратити гроші і час на розкрутку свого проекту, тоді вас чекає задовільний результат.

Професіонали дають 2 основні рекомендації, які допоможуть перевірити себе на готовність стати блогером:

 1. Перш ніж запустити проект, необхідно протягом не менше 10 днів постійно створювати контент. Багатьом новачкам набридає така справа, адже з красивої мрії воно перетворюється в звичайну рутину. Важливо пам'ятати: отримувати дохід відразу після створення блогу не вдасться. Доведеться набратися терпіння. Щоб вистачило сил дочекатися монетизації, важливо дуже сильно любити обрану справу.
 2. Є сенс в першу чергу поділитися своїми думками та ідеями з друзями і близькими людьми, їм можна довірити свої переживання, попросити дати оцінку, вислухати поради. Тільки після цього слід повертатися до думки про створення блогу. Нерідко на початковому етапі майбутнього блогера переповнюють емоції. Саме для того щоб їх почули, багато блогерів починають писати. Однак немає ніякої гарантії, що передплатникам це буде цікаво. Тому часто деякі блогери закидають свій проект, як тільки виговоряться.

Якщо після проходження представлених вище етапів виявиться, що людина досі бажає висловлювати всьому світу свої думки і почуття, значить є сенс приступити до створення блогу.

В якій сфері можна стати популярним блогером - ТОП-6 категорій

Сфера блогерства налічує величезну кількість тематик. Однак можна виділити кілька, які користуються найбільшою популярністю. Нижче представлені основні категорії блогерів, яким сьогодні вдається отримувати найбільший дохід.

1) Travel блогери

У перекладі з англійської travel означає Подорож. Такі блоги присвячені поїздкам в різні країни і міста. Їх творці не тільки розповідають про свої враження від подорожей, але і діляться всілякими лайфхаками.

Передплатники блогу цікавляться, куди і як краще поїхати відпочивати, вони люблять дивитися на життя подорожуючих. Популярність travel блогів постійно знаходиться на досить високому↑ рівні.

2) Б'юті-блогери

Блоги категорії б'юті (beauty) присвячені:

 • догляду за собою;
 • різним косметичним засобам;
 • правильному нанесенню макіяжу;
 • іншим подібним тематикам.

Раніше б'юті блогерами ставали виключно дівчата. Останнім часом поступово зростає популярність хлопців, які демонструють непогані навички в якості візажистів.

Приймаючи рішення стати б'юті блогером, важливо бути готовим до того, що в перший час доведеться витрачати велику кількість коштів на косметику. Б'юті-блогери постійно тестують її, розповідають про результати застосування, а також відповідають на питання передплатників. Згодом у разі успішної діяльності Косметичні компанії можуть пропонувати випускаються ними кошти блогерам з метою реклами.

Поступово зі зростанням популярності зростають можливості б'юті блогерів. Вони починають їздити за кордон, деяких і зовсім запрошують на телебачення (як приклад можна привести дівчину-блогера Maria Way).

Далеко не завжди б'юті-блогери працюють у форматі відео.

Деякі вважають за краще писати огляди косметичних засобів, поради щодо їх нанесення, а також коментарі про досвід використання.

3) Food блогери

Творці фут блогів пробують різну їжу, яка здається нам як абсолютно їстівною, так і не дуже. Вони представляють у своїх журналах все, що пов'язано з харчуванням. Це можуть бути Рецепти домашньої кухні, опис екзотичних страв з різних країн.

Фуд блоги можуть створюватися в різних форматах:

 • фотографії куштуємих страв;
 • детально описані рецепти;
 • зняті на камеру приготування та / або проба.

4) Фітнес блогери

У такому блозі розповідають про те, як скинути зайву вагу, накачати м'язи, організувати правильне харчування.

Конкуренція в цій сфері досить висока. Тому якщо є бажання стати фітнес блогером, доведеться знайти власну фішку 👍 . Крім того, є сенс для початку привести свою фігуру до ідеального стану.

5) Книгоблогери

Творці книгоблогів присвячують величезну кількість часу читанню книг. Свої думки і почуття з приводу вивчених творів вони викладають в різних оглядах.

Варто враховувати! Особливою популярністю користуються блоги, в яких читачам пропонуються добірки якісної літератури певної тематики.

6) Fashion-блогер

Блоги категорії Fashion присвячені моді і стилю. Їх автори публікують огляди нових колекцій від різних дизайнерів, вчать правильно поєднувати різні речі і кольори, розповідають, який одяг вибрати для певного типу фігури.

Нерідко такі блогери відвідують всілякі модні покази.


Насправді список перерахованих тут напрямків блогів далеко не вичерпний. Писати можна практично про що завгодно.

Можна зустріти популярні журнали, які присвячені догляду за домашніми тваринами, рукоділля, вирощування різних рослин і іншим темам. Їх автори по Успіху можуть змагатися з блогерами, які працюють в представлених вище категоріях.

Найголовніше, що допоможе домогтися від Блогу доходу, — це підхід до справи з душею. Успішні блогери ніколи не кидають своє заняття на півдорозі, навіть зіткнувшись з труднощами.

Формат блогу

Перше, з чим потрібно визначитися початківцю блогеру — формат подачі інформації. По виду контенту можна виділити такі категорії:

 • Фотоблог — для такого формату візуальна частина є основною складовою. Якщо ви вмієте створювати красиві фотографії і малюнки, маєте власне оригінальне бачення кадру, володієте фотошопом чи володієте фотогенічною зовнішністю, тоді цей вид блогінгу вам підходить. Такий спосіб подачі контенту підходить для просування фешн-брендів, каналів про подорожі, або сторінки з власною творчістю — все залежить від вашої фантазії.
 • Текстовий блог — найстаріший вид блогінгу. Він набув поширення ще в 90-х, за часів виникнення Живого Журналу і Blogger і не втрачає популярності досі. Такий формат нагадує традиційну журналістику, але на відміну від неї, у статтях блогу автор не просто описує факти і події, а дає їм суб'єктивну оцінку. Він повинен володіти хорошим складом, виробити власний стиль письма, вміти піднести свою точку зору і не боятися піднімати спірні питання.
 • Відеоблог (влог) — тип онлайн-журналу, в якому інформація передається через відео. Найчастіше, відеоблогери ведуть свій канал на Youtube, отримуючи від глядачів фідбек у вигляді лайків, дислайків, підписок і коментарів. Відеоблогери можуть робити кліпи, онлайн-трансляції (стріми) і відеоролики.
 • Мікроблог — підійде тим, хто вважає за краще лаконічність. Такий формат передбачає короткі публікації у вигляді заміток, поруч з якими можна розміщувати посилання або медіафайли. Найпопулярнішою платформою для мікроблогінгу вважається Twitter, але також використовуються Facebook і Інстаграм. Головне для постингу в мікроблозі — вміння вмістити основну суть думки в 140 символів. Буде перевагою, якщо ви вмієте подати інформацію з часткою іронії і дотепності. Також спробуйте "зафорсити" власний хештег. Він допоможе вам швидше знайти читачів.

Ви можете комбінувати кілька форматів блогінгу, наприклад, поєднуючи фотографії з текстом, або розміщуючи посилання в мікроблозі на свій влог. Після того, як ви визначилися з видом контенту, потрібно вибрати стиль подачі інформації. При виборі формату блогу, враховуйте свої цілі, тему і цільову аудиторію.

Особистий блог

Цей формат блогінгу нагадує онлайн-щоденник. У нього немає чіткого контент-плану, найчастіше, в ньому розміщуються публікації особистого характеру. У них автор ділиться емоціями, розповідає про події з життя, міркує про цікавлячі йому теми і задає відвідувачам сторінки хвилюючі питання. Часто подібні сторінки оформлені в стилі лайфстайл-блогу.

У підписників такого блогу створюється враження, що вони добре знайомі з автором записів, так як в них він ділиться своїми переживаннями і дозволяє дізнатися більше про себе, як про особистість.

Такий формат має свої переваги:

 • Автор не обмежений тематичними рамками. Він наділений повною свободою творчості, може змінювати спрямованість блогу в будь-який момент або поєднувати кілька тем.
 • Блогеру простіше підтримувати зворотний зв'язок з фоловерами.
 • Господар блогу може висловлювати суб'єктивну думку з будь-якого приводу.

Крім переваг, цей формат також має недоліки. На розкрутку такого блогу може піти багато часу. Крім того, публічність завжди пов'язана з конфліктними ситуаціями і недоброзичливцями. Будьте готові до того, що у вас з'являться хейтери.

Корпоративний блог

Головне призначення такої сторінки — реклама послуг. Блог подібного формату ведеться від імені компанії і націлений на просування комерційних інтересів. Автором записів може бути одна людина, або команда співробітників. На такій веб-сторінці публікуються новини компанії, інформація про її працівників та корисна інформація, яка повинна викликати довіру у потенційних покупців і ділових партнерів.

Портфоліо

Цей напрямок підійде для людей, які хочуть продемонструвати плоди своєї роботи широкій аудиторії. Такий формат особливо актуальний для людей зі сфери моди і творчості: художників, фотографів, візажистів, дизайнерів, архітекторів і моделей. Мета блогу-портфоліо — звернути увагу на плоди своєї роботи потенційних партнерів і нових замовників.

При створенні такого блогу вміння обробляти фотографії виходить на перший план. Від якості зображення та оформлення сторінки залежить загальне враження від портфоліо.

Тематичний блог

Вести такі блоги непросто, так як свобода творчості автора обмежена вузькоспеціалізованої темою. В даному аспекті, такий вид блогінгу вважається повною протилежністю особистого блогу.

Хороший тематичний блог — на вагу золота. Якщо ви вважаєте себе експертом в певній сфері, тоді цей формат вам підійде.

Намагайтеся регулярно вивчати свою тему і отримувати нову інформацію, інакше ви ризикуєте списатися.

Як стати блогером і заробляти на цьому гроші-покрокова інструкція, з чого почати новачкові

Створенням блогу може займатися не тільки одна людина, а й група авторів. Принципове значення при цьому має оригінальність концепції, унікальність оформлення, а також якісний контент. Якщо ці характеристики присутні, все інше додасться.

Однак стати успішним блогером і почати заробляти з нуля на цьому занятті не так вже й просто. Доведеться витратити чимало зусиль. Щоб полегшити ваше завдання, ми наводимо покроковий алгоритм, який допоможе початківцям блогерам.

[Крок 1]. Вибір тематики і формату блогу

На першому етапі важливо вибрати тематику майбутнього блогу. При цьому слід спиратися на власні переваги та інтереси. Варто вибрати область, в якій достатньо знань і життєвого досвіду.

Фахівці попереджають: чим ближче тема блогеру, тим легше йому буде вести проект. При цьому зовсім не обов'язково, щоб тематика спочатку користувалася величезною популярністю. При професійному підході цікавою можна зробити практично будь-яку тему.

Щоб почати отримувати дохід від Блогу, доведеться запам'ятати: спочатку необхідно створити якісний контент, розкрутити проект, вкласти в нього час, сили і власні знання. Тільки після цього вдасться отримати закономірний результат.

Якщо немає досвіду, можна для початку вивчити популярні блоги. Також варто розібратися, яким чином знаменитим блогерам вдалося домогтися популярності. Майже напевно, новачкові стане ясно, що принципове значення для досягнення успіху мають терпіння, наполегливість, а також вміння наполегливо працювати, не чекаючи моментального результату.

Крім того, важливо бути готовим до того, що далеко не всі проекти приносять створили їх блогерам дохід. В інтернеті чимало сайтів, які автори закинули, так і не отримавши від них ні копійки. Їх творці розчарувалися в обраній тематиці, в передплатників або взагалі в житті.

Таким чином, при створенні будь-якого блогу новачок завжди бере на себе певні ризики. Тим, хто хоче гарантій доходу, варто працювати за наймом. Однак завжди більш перспективним є власна справа, в тому числі створення блогу.

Необхідно докласти чимало зусиль, щоб проект був популярним, а його творець став успішним і креативним. Незважаючи на наявність труднощів на самому початку, воно того варте.

[Крок 2]. Вибір майданчика для створення блогу

Існує 2 основні варіанти для початку розвитку блогу:

 1. створення власного сайту (платно або безкоштовно). Цей спосіб є більш складним, так як вимагає наявності певних знань. Однак він надає набагато ширші можливості.
 2. використання готового ресурсу (наприклад, LiveJournal, Blogger, Instagram та інші). Їх перевагою є відсутність необхідності працювати над оригінальним оформленням, не потрібно розробляти дизайн і запускати сайт.

Якщо блогер приймає рішення розвивати проект у форматі відеороликів, завдання дещо спрощується. Досить створити канал на YouTube і наповнювати його цікавими відео.

 

Вибір платформи для створення блогів

Створення власного сайту — витратний і трудомісткий процес. Блогінг-платформи здатні заощадити початківцям авторам час, надаючи готовий до використання ресурс, що не вимагає додаткових налаштувань.

За останні 10 років кількість цих сервісів збільшилися в рази, кожен з них має свої фішки. Щоб вам було простіше вибрати відповідну платформу, розглянемо найпопулярніші з них.

Майданчик livejournal

Живий Журнал — одна з найстаріших блог-платформ, яка користується популярністю в Рунеті з моменту її заснування в 1999 році. За цей час в Livejournal утворилося величезне співтовариство. Сервіс має елементи соцмережі, що дозволяють спілкуватися з іншими користувачами і ділиться з ними записами і коментувати їх пости. Ці інструменти дозволяють залучити нових читачів. Реєстрація в ЖЖ безкоштовна, але за платну підписку можна отримати 100 ГБ місця в хмарному сховищі сервера.

Майданчик blogger.com

Цей сервіс від Google поряд з ЖЖ є піонером серед блогінг-платформ. Її відмінні риси — мінімалістичний інтерфейс, простота у використанні і вбудовані опції для кастомізації зовнішнього вигляду блогу. На відміну від WordPress, можливості Blogger не можна розширювати сторонніми плагінами. Серед сервісів контекстної реклами доступний тільки Google AdSens. Інші способи монетизації не підтримуються.

Майданчик tumblr.com

Tumblr відрізняється особливою атмосферою. Його основна аудиторія — художники, підлітки і представники фендому різних ігор, фільмів і коміксів. Користувачі цієї платформи підтримують імідж інклюзивності своєї спільноти.

Платформа нагадує інші відомі соцмережі і пристосована для різних видів публікацій. Наприклад, на Tumblr можна створювати записи в мікроблозі на зразок твітів. На майданчику можна ставити лайки і робити репости (reblog) за аналогією зі схожими функціями в Фейсбуці. Також свою тамблер-сторінку можна перетворити в фотоблог, як в Інстаграмі.

Майданчик на typepad.com

Цей сервіс має зручний інтерфейс, можливість вибирати теми для оформлення, а також імпортувати / експортувати дані з інших акаунтів. Від аналогів TypePad відрізняється умовами реєстрації користувачеві доведеться заплатити мінімум $8.95.

Блог на WordPress

WordPress — популярна CMS-платформа в блогосфері. Вона універсальна і підходить для створення блогу будь-якого формату. Крім того, вона володіє широкими можливостями кастомізації, підтримує установку сторонніх плагінів і шаблонів, має безліч фільтрів і SEO-інструментів. Сайт на WordPress безкоштовно, але за додаткову плату можна отримати преміум можливості, в які входить розширене обслуговування хостингу.

[Крок 3]. Оформлення власного блогу

Якщо блог створюється у форматі власного сайту, йому буде потрібно якісне оформлення. При наявності у власника проекту достатніх знань у сфері веб-дизайну, із завданням створення ресурсу він може впоратися самостійно. Якщо їх немає, доведеться витратитися і звернутися за допомогою до професіоналів.

Важливо пам'ятати: незручний сайт з непривабливим інтерфейсом відлякає потенційних читачів ще до того, як вони почнуть вивчати його.

Однак і занадто ідеальний проект, який сильно схожий на інші подібні і не має індивідуальності, навряд чи приверне велику кількість відвідувачів. Доведеться придумати оригінальну концепцію, зробити сайт особливим, щоб він відразу запам'ятовувався.

[Крок 4]. Підготовка якісного контенту

Якісний дизайн сайту не має ніякого сенсу, якщо підводить зміст. Автор проекту повинен давати своїм відвідувачам хороший контент. Не обов'язково (і навіть надмірно) публікувати по 10 постів і більше щодня.

Візьміть на замітку! Оновлення проекту 1 раз на добу є ознакою хорошого тону. Такий підхід допомагає довгий час утримувати інтерес відвідувачів на блозі.

Також домогтися успіху Проекту допомагає спілкування з читачами. Слід активно підтримувати з ними зворотний зв'язок, відповідати на запитання та коментарі до постів. Іншими словами, сайт повинен бути інтерактивним, читачі не повинні на ньому занудьгувати.

Більш того, спілкування з передплатниками допомагає зрозуміти, що їм цікаво. Блогер, який не прагне познайомитися зі своєю аудиторією, швидко втрачає інтерес до свого проекту.

[Крок 5]. Залучення відвідувачів та монетизація

Без якісного проекту домогтися успіху блогу неможливо. Однак це далеко не все. Сьогодні в Інтернеті діє жорстка конкуренція. В таких умовах почати заробляти новачкам непросто, навіть якщо у них талановитий контент.

Блогери нерідко користуються методами штучної розкрутки, які довели свою ефективність. Не варто цього соромитися, але і захоплюватися цим способом просування також не слід.

Для залучення передплатників можна користуватися спеціалізованими платними ресурсами:

 • Якщо проект ведеться в Instagram, можна звернутися в спеціалізовані сервіси. За просування проекту доведеться платити від 1000 грн щомісяця. За це блогер отримує близько 50 тисяч унікальних переглядів і 5 тисяч підписників за 30 днів.
 • Накрутити кількість підписників в YouTube, Twitter і Інстаграм також дозволяють спеціалізовані сервіси. Вони, як правило, гарантують широке охоплення аудиторії за прийнятною ціною. Ще однією перевагою сервісу є служба підтримки, яка працює цілодобово.

Слід пам'ятати: монетизація блогу – тривалий процес, йти до нього необхідно поступово.

Деякі нетерплячі власники проекту практично відразу після його створення запускають на ньому партнерські програми і рекламу. Природно, бажаного результату вони не отримають.

Перш ніж блог почне приносити відчутний прибуток, варто не тільки його якісно оформити, але і розкрутити. Фахівці попереджають: хороші заробітки будуть приносити тільки блоги з історією.


Таким чином, отримання доходу від власного блогу-процес цікавий, але досить тривалий. Якщо запастися терпінням і наполегливо працювати, можна домогтися непоганих результатів.

Як стати блогером в Ютуб і Інстаграм

Сьогодні в блогосфері домінує YouTube і Instagram. Саме на цих ресурсах блогери отримують найбільший прибуток. Але пробитися в ТОП на цих ресурсах не просто, так як в них присутня велика конкуренція, а підписникм стали більш вимогливі. Щоб аккаунт в ютубі і Інстаграмі почав приносити прибуток, необхідно попередньо витратити багато часу і грошей.

Youtube

Діяльність ютуб-блогерів все менше нагадує самодіяльність, а їх контент становить серйозну конкуренцію телевізійному продукту. Щоб витримати конкуренцію, новачкові потрібно серйозно підготуватися.

Для створення професійного контенту, потрібно навчиться використовувати відеоредактори, купити обладнання для освітлення, камеру, штатив та інші пристосування. Але іноді можна обійтися публікацією звичайних слайд шоу з закадровим голосом або записом власного екрану.

Рекомендується публікувати ролики тривалістю не більше 10 хвилин. Вони легші для сприйняття, ніж довгі відео.

Читайте також: Як заробити на Ютубі

Instagram

Інстаграм став не просто соціальною мережею, а й бізнес інструментом. Щоб він почав приносити користь, рекомендується дотримуватися таких правил:

 • Зробіть свою стрічку гармонійною. Буде плюсом, якщо ваші публікації будуть витримані в одному стилі і колірній гамі.
 • Заведіть бізнес аккаунт, на ньому можна дивитися статистику активності відвідувачів.
 • Не зловживайте накрутками. Тільки живі мотивовані підписники можуть підвищити залученість, взаємодіючи з вашими публікаціями. Фейкові читачі лише зіпсують статистику.
 • Встановіть зворотний зв'язок з аудиторією, коментуйте пости і ставте взаємні лайки.
 • Використовуйте геотеги і хештеги.

Найголовніше в інстаграмі - публікація оригінального контенту. Банальні Селфі не зроблять ваш аккаунт популярним. Привернути увагу фоловерів може лише індивідуальність.

Читайте також: Як заробити гроші в Інстаграмі 

На чому заробляють гроші блогери - ТОП-9 способів отримання доходу

Далеко не всі вірять, що шляхом створення і розвитку блогу можна отримувати непогані гроші. Багато хто впевнений: тільки за кордоном реально домогтися високого доходу, в Україні ж блогера задавлять податки. Скептики здивуються, якщо почують, який реальний розмір доходу українських блогерів.

Як приклад можна привести Василя Блінова, який є творцем сайту, присвяченого віддаленій роботі. Він розвиває проект і при цьому буквально за кілька років зумів домогтися від нього доходу, який перевищує 100 000 грн. Звісно, він докладав величезних зусиль для досягнення успіху і беззастережно вірив в успіх.

Існує кілька способів отримання доходу від блоггерства. Нижче представлені основні з них.

Спосіб 1. Підключення контекстної реклами

Найпопулярнішим способом отримання доходу від блогу є підключення контекстної реклами. До недавніх пір, поки не з'явилися блокувальники реклами, цей варіант приносив непоганий дохід.

По суті, блогер не розміщує медійну рекламу. Кожному користувачеві показується те, що він найчастіше шукає в пошукових системах. Вибір реклами здійснюється на підставі пошукових запитів.

Наприклад, якщо ви шукали в інтернеті інформацію про заробіток на Форекс, то вам буде показуватися контекстна реклама (банери та інші оголошення) на тему валютного ринку Forex.

Спосіб 2. Розміщення статей на замовлення

Розміщення рекламних статей може приносити блогеру непоганий дохід. Досить розмістити пост і отримувати замовлення. Оплата може становити кілька сот тисяч грн за 1 статтю.

Важливо! Розмір доходу залежить від кількості унікальних відвідувачів блогу. В кінцевому підсумку проект, який щодня відвідує близько 5000 унікальних користувачів, може щомісяця приносити близько 30 тисяч грн.

Варто також розуміти, де шукати клієнтів. Найчастіше в їх якості виступають власники інтернет-магазинів, SEO фахівці, а також інші люди, для яких принципово важлива реклама в Інтернеті, а саме в блогах.

Спосіб 3. Відеореклама

Багато користувачів помічають, як в середині будь-якої статті з'являється рекламний відеоролик. Цей варіант заробітку на блозі зручний тим, що він не порушує дизайн, структуру сторінки і відображається в окремому плеєрі. Коли рекламний договір блогера з клієнтом закінчиться, таке вікно з плеєром можна без проблем прибрати зі статті.

Щоб отримувати дохід таким способом, в першу чергу необхідно зареєструватися на відповідному сайті, наприклад, МоеVideo, Videonow. Після цього блогер отримує унікальний код плеєра, який необхідно вбудувати в інтернет сторінку. За кожну 1 000 показів платять певну суму. В середньому вона становить близько 100 грн.

Насправді, кількість сайтів, що пропонують заробляти на відеорекламі, досить багато. Блогер може вибрати той з них, умови якого його влаштовують.

Спосіб 4. Партнерські програми

У цьому випадку блогер допомагає продавати чужі товари та послуги. За це він отримує відсоток від кожної угоди.

Щоб почати заробляти, в першу чергу необхідно вибрати партнерську програму, яка за тематикою буде близька до блогу.

Серед популярних партнерських продуктів можна виділити:

 • страхові послуги;
 • товари з Китаю зі спеціалізованих сайтів, наприклад, AliExpress або Joom;
 • бронювання готелів;
 • придбання квитків на літаки та поїзди;
 • різні онлайн-курси;
 • книги.

Принципове значення має, щоб "партнерка" була максимально близька до тематики блогу.

Наприклад, якщо ресурс присвячений подорожам, є сенс заробляти на партнерках від турагентств, компаній з продажу квитків і бронювання готелів.

Якщо ж блогер розповідає про саморозвиток, можна рекомендувати на проекті до прочитання книги, придбані в конкретному інтернет-магазині.

Крім того, якщо у блогу досить велика кількість передплатників, можна безпосередньо звертатися в компанії, Товари і послуги яких вирішено рекламувати.

Розмір доходу при такому способі визначається кількістю покупок і кліків, яке вдасться набрати. Таким чином, блогер отримує практично необмежений джерело пасивного доходу. Однак, щоб домогтися заробітку, необхідно навчитися мотивувати відвідувачів блогу.

Візьміть на замітку! Зрозуміти величину попиту на конкретний товар допомагають такі сервіси, як Підбір слів від Гугл Планер.

Перш ніж приступити до реклами, блогер повинен визначити, наскільки продукт затребуваний у споживачів. Для цього необхідно ввести його назву в сервіс і вибрати історію запитів. Отримані результати дозволяють оцінити, як часто користувачі інтернету цікавляться розглянутим товаром, сезонний чи попит на нього, дізнатися багато іншої корисної інформації.

Після цього необхідно зрозуміти, в якій статті посилання на обраний товар буде виглядати найбільш гармонійно. При цьому не варто віддавати перевагу виключно самим високочастотним запитам. За ним занадто висока↑ конкуренція.

Обрану тему також слід прогнати через сервіси Гугла. Тільки в тому випадку, якщо отримані результати блогера влаштовують, можна писати пост і розміщувати його в своєму проекті.

Спосіб 5. Брендування

В цьому випадку блогер розміщує на тлі або в підкладці свого проекту картинку або анімацію. У деяких випадках змінюється повністю колірна гамма блогу відповідно до фірмового стилю замовника.

За подібні дії можна отримати найбільш високий↑ дохід, тому що така реклама не залишиться непоміченою. Наприклад, брендування у популярного проекту Кінопошук обходиться в 100 тисяч грн і більше за 24 години.

Важливо розуміти: при занадто маленькому трафіку блогу отримати такий дохід не вдасться. Якщо ж кількість відвідувачів досить багато, то тільки тоді можна приступати до пошуку рекламодавців. Для цього доведеться направляти в різні компанії відповідні листи з пропозицією про брендування.

Щоб лист не залишився непоміченим, варто відразу прикріплювати до нього інформацію про наявний трафіку. Якщо кількість унікальних відвідувачів перевищує 3 000 на добу, є шанс, що рекламодавець зверніть увагу на пропозицію.

Спосіб 6. Торгівля посиланнями

Якщо ресурс згадується в різних блогах, це допомагає йому просунути його в пошуку. Тому багато власників інтернет-проектів (вебмайстра) готові платити непогані гроші за розміщення їх посилань.

Схема заробітку досить проста. Блогер створює пости певної тематики, в який гармонійно вписує посилання на сайт рекламодавця. При цьому слід писати тільки правду, так як при іншому розкладі постраждає ваша репутація.

Насправді ідеально працює наступна формула: при написанні статті необхідно через певну проблему цільової аудиторії продемонструвати важливість конкретного товару. Наприклад, в постах по опису або порівнянні товарів можна використовувати посилання на сайти, що займаються їх продажем.

Для пошуку найбільш дохідних тем можна використовувати Сервіс Підбір слів від Гугла. Цей варіант є незамінним помічником блогерів.

Спосіб 7. Продаж власних товарів

Нерідко блогери після розкрутки свого проекту приймають рішення про відкриття власного магазину. В кінцевому підсумку особистий блог вони починають використовувати для рекомендації своїх товарів. Наприклад, у відеоблозі під роликом вказується конкретне посилання на інтернет-магазин. До речі, про те, як створюється інтернет-магазин, ви можете прочитати в статті за посиланням.

При цьому зовсім не обов'язково займатися продажем товарів. Існує чимало прикладів, коли блогер починає надавати певні послуги або запускає навчальні онлайн-курси. Досить визначитися, які унікальні знання і досвід може продавати конкретний блогер.

Спосіб 8. Просування власних послуг

Щоб заробляти таким способом, необхідно писати статті, знімати відеоролики, робити якісні фотографії, тематика яких відповідає професії блогера. При цьому принципове значення має щирість, а також вміння висловлювати власну думку.

Якщо блогеру довіряють, рано чи пізно Передплатники, яким знадобиться допомога в його професійній сфері, обов'язково звернуться до творця проекту.

Такий спосіб допомагає заробляти не тільки фрілансерам, а й юристам, кухарям і людям інших професій. Нерідкі випадки, коли медик професійно веде блог, паралельно рекламуючи власну книгу або лекції.

Спосіб 9. Продаж популярного блогу

Якщо блогер приділяє власному проекту не менше 3 годин кожен день, то приблизно через 2 роки він зможе продати його за досить високою ціною.

Варто враховувати! Вартість визначається індивідуально і залежить від кількості активних відвідувачів, популярності тематики та інших критеріїв. Нерідко вона може досягати 200 000 грн і більше. Отримати ще більший дохід вдасться, якщо веб-ресурс входить в ТОП-видачу пошуковиків.

Для продажу розкрученого блогу необхідно розмістити оголошення. Зробити це можна в соціальних мережах, форумах або на спеціалізованих сервісах (наприклад, Телдері).


Таким чином, існує кілька способів отримання доходу від Блогу. Багато з них можуть забезпечити досить гідне існування. Головне, щоб творець проекту любив своє дітище, був сповнений ентузіазму і ніколи не зупинявся на досягнутому.

Як стати успішним блогером і розбагатіти - 5 порад для початківців

Процес створення і розвитку власного блогу досить складний. Є сенс вивчити поради, які дають професіонали новачкам.

Порада 1. Полюбіть своїх передплатників

Якщо блогер займається своїм проектом виключно заради підвищення самооцінки, не бажає спілкуватися зі своїми передплатниками, йому неважливо думку читачів, проект швидко провалиться.

Важливо розуміти! Домогтися успіху може тільки той, хто любить і поважає свою аудиторію. Тільки в цьому випадку читачі дадуть відповідь взаємністю проекту.

Порада 2. Ведіть базу адрес електронної пошти передплатників

Фахівці рекомендують з самого початку розвитку блогу вести базу адрес електронної пошти передплатників. Згодом це допоможе в організації розсилки читачам. При цьому важливо знати міру: відправка листів передплатникам не повинна бути занадто нав'язливою. Не варто засипати їх величезною кількістю щоденних листів і повідомлень.

Розсилка повинна бути адекватною: варто регулярно нагадувати про свій блог, але робити це вкрай делікатно.

Порада 3. Діліться з передплатниками власними знаннями

Блогер повинен засвоїти важливе правило: такі проекти створюються для людей. Якщо вони виявляються передплатникам марні, сайт не врятує ні шикарний дизайн, ні якісна SEO-оптимізація. Незважаючи на те, що необхідно вміти працювати з пошуковиками, підвищену увагу все-таки слід приділяти читачам.

Порада 4. Розповідайте про себе

У блозі творець повинен представити себе. Важливо, щоб він був собою навіть при створенні проекту вузької тематики.

Слід пам'ятати: у світі чимало людей, які мають схожі погляди. Також фахівці попереджають: блогер не повинен звеличувати себе над читачами.

Порада 5. Не бійтеся помилок

Абсолютно всі блогери, які зуміли домогтися успіху, на початковому етапі робили чимало помилок. Багато з них закривали сайти і починали з самого початку.

Помилки є неминучою умовою навчання. Тільки через них можна отримати досвід. Але ж тільки з досвідом приходить розуміння бажань передплатників, легкість написання і, в кінцевому підсумку, довгоочікуваний дохід.

Важливо розуміти: з порадами треба не просто ознайомитися, а постійно їх дотримуватися. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на успіх.

Відповіді на поширені запитання

У новачків, які прийняли рішення розвивати власний блог, може виникнути величезна кількість питань. Щоб заощадити Ваш час, ми відповідаємо на найпопулярніші з них.

Питання 1. Чи можна стати популярним і успішним блогером з нуля?

Стати популярним блогером можна навіть при відсутності спеціальної освіти. Величезна кількість успішних сьогодні авторів каналів на YouTube починали свою кар'єру ще в юності.

Наприклад, є діти, які домоглися успіху на YouTube вже в 10 років, просто додаючи на канал відеоролики про ігри та різні вироби. Однак такі акаунти реєструються на батьків. Справа в тому, що правилами цього проекту встановлено, що реєструвати канал на власне ім'я можна тільки при досягненні 13 років.

Насправді в сучасному світі стати блогером під силу кожному. Для цього буде потрібно тільки комп'ютер або ноутбук з доступом в Інтернет, а також відеокамера і мікрофон. ДО РЕЧІ, 2 останніх елемента можуть замінити звичайні Смартфони.

Однак домогтися реального успіху під силу не кожному. Основна його суть полягає в тому, щоб проект вигідно відрізнявся від величезної кількості інших йому подібних. Для цього блог повинен відповідати цілому ряду критеріїв:

 • безперервно розвиватися і вдосконалюватися;
 • пропонувати новий контент, який актуальний в поточній ситуації;
 • відрізнятися високим↑ рівнем креативності;
 • відповідати потребам цільової аудиторії;
 • підтримувати зворотний зв'язок з читачами.

Питання 2. Як стати видеоблогером ? З чого почати починаючому видеоблогеру?

Нерідко новачки, які вирішили отримувати дохід від каналу на YouTube не знають, з чого почати. При цьому мало одного бажання знімати ролики і ділитися ними з іншими. Будуть потрібні певні знання і навички технічного характеру.

Щоб процес пішов швидше і вдалося уникнути частих помилок початківців блогерів, варто скористатися представленою нижче покроковою інструкцією.

Крок 1. Створення власного каналу

Отримання доходу від YouTube завжди починається зі створення облікового запису в Google. Саме до нього буде прив'язаний канал.

Коли реєстрація на ресурсі пройдена, важливо не помилитися при виборі подальшої концепції розвитку. Доведеться проаналізувати досвід блогів з високим рейтингом і оцінити власні можливості. Тільки після цього можна приступати безпосередньо до розвитку каналу.

Щоб створити успішний відеоблог, потрібно пройти ряд етапів:

 1. Вибір цільової аудиторії. До неї відносяться люди, яким контент блогу допоможе дізнатися щось нове і цікаве. Саме такі відвідувачі каналу згодом стануть основою блогу.
 2. Фіксація постійної тематики. Обрана тема повинна бути актуальна і цікава максимальній кількості користувачів YouTube. Важливо, щоб відвідувачі сайту шукали відповіді і саме на даному каналі.
 3. Вибір назви. Воно повинно бути незабутнім і лаконічним. Важливо, щоб назва каналу чіпляло майбутніх передплатників і було помітним.

Крок 2. Створення, редагування та завантаження відеороликів

Якщо блогер прийняв рішення знімати відео, в яких він сам буде брати участь, в першу чергу необхідно вибрати відповідне обладнання. Як мінімум, це повинна бути відеокамера, що має хороший мікрофон. Також доведеться подбати про якісне освітлення.

Коли ролик буде знятий, його необхідно відредагувати. Практично неможливо з першого разу зробити ідеальне відео без будь-яких недоліків. Тому блогеру доведеться освоїти хоча б мінімальні навички відео і звукомонтажу.

При цьому важливо враховувати: монтаж можна зробити набагато швидше, якщо користуватися для цього досить потужним комп'ютером або ноутбуком.

Коли ролик відредагований, його залишається завантажити на сервер YouTube. Зробити це нескладно, якщо є стабільний високошвидкісний доступ в інтернет.

Крок 3. Розкрутка і монетизація каналу

Навіть якщо представлений на каналі контент буде цікавий і актуальний, немає ніякої гарантії, що блог буде успішним у користувачів. Відповідно, неможливо заздалегідь зрозуміти, чи вдасться отримувати стабільно високий дохід таким способом.

Справа в тому, що заробляти можна тільки у випадках великої кількості переглядів. При цьому Відеоролик ще необхідно знайти в Інтернеті. Домогтися популярності допомагає якісна розкрутка каналу.

Корисно знати, що постійна аудиторія YouTube перевищує 1 мільярд людей, тобто практично третина всіх користувачів Інтернету.

Коли вдасться непогано розкрутити канал, тобто збільшити кількість його передплатників приблизно до 1 000, слід приступати безпосередньо до монетизації.

Для монетизації каналу можна скористатися 2 способами:

 1. партнерки безпосередньо на ресурсі YouTube за допомогою облікового запису Google AdSense;
 2. співпраця з різного роду посередниками, в якості яких виступають медіамережі.

Рекомендуємо також прочитати статтю - «Як заробити на Ютубі з нуля», де описується докладна інструкція і приблизні заробітки відомих блогерів-ютуберів.

Питання 3. Де брати натхнення для розвитку каналу?

Нерідко у початківців блогерів виникає питання: де брати ідеї, натхнення для розвитку проекту? Нижче представлені найбільш популярні та ефективні джерела.

Джерело натхнення Пояснення
YouTube Практично всі сучасні люди періодично дивляться відеоролики на YouTube. Можна підійти до цього процесу інакше-використовувати ресурс не для розваги, а для пошуку цікавих ідей.
Хобі Багато фахівців впевнені, що хобі може стати кращою ідеєю для блогу. Люди присвячують своїм захопленням величезну кількість часу, на цьому грунті досить просто шукати однодумців.
Професія Багато фахівців можуть створити успішний блог, грунтуючись на своїй професії. Юристам вдасться вести сайт, що допомагає у вирішенні відповідних питань, кухарям і кондитерам – з описом різних рецептів. Важливо проаналізувати свій професійний досвід і подумати, чим він може бути корисний.
Життєві події Нерідко люди мають життєвим досвідом, який потрібен і іншим. Наприклад, блогер нещодавно переїхав на постійне проживання в іншу країну. Він може ділитися зі своїми передплатниками особливостями життя там.
Література Якщо блогер любить читати, йому варто відвідувати книжкові магазини. Тут можна зрозуміти, що цікавить людей, ніж привернути їх увагу.
Від рідних і близьких Рідні та близькі – ті, хто нас добре знають і розуміють. Вони можуть не тільки розповісти, що їм цікаво. Рідні здатні допомогти блогеру зрозуміти, в чому він дійсно розбирається.

Питання 4. Скільки заробляють блогери

Дохід від блогінгу безпосередньо залежить від кількості фоловерів і їх залучення. Рекламодавцям вигідно співпрацювати з блогерами, які можуть забезпечити їм потенційних покупців.

У 2018 році умови монетизації на Youtube були посилені. Згідно з новими правилами, канал може брати участь у партнерській програмі лише за наявності 1 тис. підписників і 4 тис. годин перегляду відео за рік. Щоб отримувати $100 доларів, необхідно мати більше 500 тис. щомісячних переглядів на каналі.

В інстаграмі можна розраховувати на дохід, після того, як ваш аккаунт подолає позначку 10 тис. підписників. Ціна за рекламний пост на таких сторінках стартує від 2 тис. грн.

Висновок + відео

Блогерство - дуже цікаве заняття. Воно здатне приносити серйозний дохід і забезпечити безбідне існування.

Щоб домогтися успіху, варто вибрати тему, яка цікава великій кількості користувачів. Після цього залишиться зібрати максимум корисної інформації на одному ресурсі. Головне, постійно розвиватися і не здаватися при виникненні перших труднощів.

Ми бажаємо нашим читачам знайти вірний шлях до успіху і домогтися від Блогу серйозної популярності. Головне, займайтеся тим, що Вам цікаво. Тоді вдасться знайти максимум передплатників.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити