Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Скільки заробляють програмісти і як почати заробляти самому

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Скільки заробляють програмісти

Скільки можуть заробляти програмісти — це популярне питання, так як дана спеціальність дуже затребувана на ринку праці, і попит на неї буде тільки рости, і до її представників пред'являються все більш жорсткі вимоги.

Необхідно володіти новітніми міцними знаннями, щоб бути затребуваними і мати переваги перед конкурентами.

Що потрібно від програміста

Програміст пише тексти програм на одній (або більше) мов програмування. Ця спеціальність передбачає наявність ряду серйозних вимог, щоб стати справжнім «профі» в цій області.

Зважившись стати програмістом, виховуйте в собі такі якості:

 • старанність — це не означає, що потрібно по 12 годин писати код, не встаючи з місця, але потрібно володіти умінням не відволікатися на подразники, зосереджуючись на роботі;
 • уважність — необхідна будь-якому фахівцеві, чим уважніше ви будете, тим менше помилок допустите;
 • терпіння — програмістами не стають за кілька годин, днів. На це потрібні місяці і роки;
 • спокій — також важлива якість, потрібно навчитися не дратуватися через помилки, а вміти їх спокійно виявляти і виправляти;
 • логічне мислення — всі мови побудовані на принципах логіки, без вивчення або розуміння базових принципів складно досягти успіху в професії.

Це найкоротший перелік особистих якостей, необхідних успішному фахівцеві. Якщо немає якихось якостей, не сумуйте. Головне, намагайтеся досягти поставленої мети, а все інше обов'язково прийде.

Які мови програмування найбільш затребувані

Наведемо ряд областей для розвитку професійного кодера:

 • Прикладне програмування (розробник десктоп додатків) — створення програм, драйверів для настільних комп'ютерів (перспективна високооплачувана сфера вимагає серйозних великих знань у вивченні мов програмування: assembler, Сі, Сі++ та ін. низькорівневих).
 • Розробник мобільних додатків — створення додатків для Android і iOS – цікаве заняття і прибуткове, якщо володієте Java, XML, Kotlin, Swift та ін
 • Розробник web-додатків – затребуваний сегмент для вивчення новачками, низький поріг знань для входу дає відмінну можливість вивчити нові технології, створювати цікаві сайти (мова – JavaScript, Python, PHP).

Якщо не знаєте, з якої мови почати, тоді вибирайте один з високорівневих, вони більш зрозумілі і прості для вивчення.

Яку мову програмування вибрати

Відмінний вибір для початківців – мови, пов'язані з веб-розробкою. Синтаксис простий, програми писати не дуже складно. Вже через кілька місяців (при наполегливому вивченні) можна навчитися робити прості сайти. Наведемо кілька прикладів з цієї області:

 • JavaScript – мова для створення скриптів на сайтах (для натискання кнопок, галереї фотографій). При належній завзятості вивчити його реально за пару тижнів, а маючи спеціальні бібліотеки можна зробити занурення в мову ще простіше (Jquery та ін). Ця мова зараз особливо популярна. Більше 95% сайтів застосовують його в роботі. Зараз він став настільки потужним, що дозволяє створювати повноцінні сайти (крім front-end розробки, видимій частині сайту, на ньому пишуть і серверну — back-end).
 • Python - є однією з найпопулярніших мов серед програмістів усього світу. Вона відрізняється простотою та зрозумілістю синтаксису, що дозволяє легко та швидко створювати як прості, так і складні програми. Python використовується для різноманітних завдань, таких як розробка веб-додатків, аналіз даних, машинне навчання та іншого. Ця мова має велику та активну спільноту розробників, яка постійно розвиває та покращує її функціональність. Багата бібліотека та модулів, доступних для Python, дозволяє значно спростити процес розробки програм та збільшити продуктивність розробників.
 • PHP – мова для серверної розробки. На ньому написано багато сайтів і CMS (популярна WordPress). Java-мульти платформна мова (можна запустити скрізь: як на комп'ютері, так і на телефоні). Часто використовують для розробки мобільних додатків. Ява вже не вважається простою мовою, як два попередніх. Навчившись писати на ній, опануєте інші без труднощів.
 • Сі, Сі++ — має неосяжні можливості при створенні різних додатків, але частіше використовується при написання програмних модулів для операційних систем, драйверів, системних утиліт і додатків. Досить складна мова для новачків, але якщо ви освоїли його, то світ в інші мови буде вам відкрито 100%.

Вибирайте напрямок той, який Вам подобається і приступайте до вивчення. У мережі існує величезна кількість матеріалів для самонавчання. Головне, не боятися і діяти, тоді успіх буде на вашому боці.

Власні проекти

При вивченні нового матеріалу необхідно робити власні проекти. Це допоможе отримати необхідні знання і практику при вирішенні складних питань в процесі їх створення.

Якщо з декількох хоча б один виявиться вдалим, тоді його можна буде показати потенційному роботодавцю. Ваше портфоліо з проектів допоможе йому скласти про вас гарну думку. А розвиваючи далі, ви зможете впровадити його і навіть отримати якийсь прибуток.

Розміщувати свої проекти можна на спеціалізованих відомих сайтах, зараз таких з'явилося багато. Один з популярних - GitHub. Кожен день там з'являються сотні і тисячі проектів, які можна скачати до себе на комп'ютер і спробувати в роботі.

Де шукати вакансії і замовлення

Компаній, що шукають грамотних фахівців, дуже багато. Можна спробувати себе у пошуку роботи на сайтах: Robota.ua, Work.ua і аналогічних, але спочатку спробуйте звернутися на спеціалізований сайт Мой круг.

Сайт веде розсилку серед своїх користувачів. Якщо є вакансія, схожа на ваш профіль, то вам буде надіслано повідомлення про те, що компанія шукає такого співробітника. Потім переходьте за посиланням вакансії на сайт, прочитайте умови роботодавця і відгукуєтеся, якщо умови влаштовують вас.

Що стосується бірж фрілансу, то їх також достатнє число:

 • freelancehunt.com;
 • freelance.ua;
 • Weblancer.net та ін.

У багатьох для отримання дорогого замовлення доводиться купити pro-аккаунт. Тільки в цьому випадку є шанс отримати високооплачуванt замовлення і пристойно заробити.

На що звертають увагу при виборі співробітника

Залежно від пропонованої вакансії вимоги значно різняться. Але основними при відборі потрібного кандидата будуть наступні:

 1. Знати основи конструкції і синтаксису мови. Без розуміння базових принципів і структури мови краще на співбесіду навіть не приходити. Досвід створення коду обов'язково повинен бути. Навіть знаючи мову і маючи досвід написання коду, необхідно перед співбесідою «освіжити» свої знання. При співбесіді кандидати піддаються тестуванню, іноді їм пропонують вирішити нескладну задачу. Часто це прості завдання (наприклад, «Перевернути рядок»), але потрібно бути до цього готовим і не панікувати, а спробувати виконати задане.
 2. Знання і розуміння роботи базових алгоритмів, структур даних. Це важливий навик при відборі на вакансію. Якщо для вас поняття «бульбашковий алгоритм», хеш-таблиця або алгоритми пошуку здаються «темним лісом», тоді терміново беріться за вивчення цих тем. Необов'язково досконально знати, як працює алгоритм, але варто знати принципи його роботи.
 3. Вміти писати «чистий» код. Код повинен бути зрозумілим для інших розробників. Функції і змінні повинні мати читаючі і зрозумілі назви. Вимога відступів також має дотримуватися. Шматки програми не повинні йти суцільним полотном, ідеально, якщо код буде містити докладні коментарі.
 4. Вміння ефективно і швидко знаходити інформацію. Нині не обійтися без уміння швидко знаходити інформацію при виникаючій проблемі. Часто на співбесіді кандидатам дають шматок коду непрацюючої програми. Необхідно виявити, в чому помилка, і виправити її за вказаний час. При цьому дозволяється використовувати інтернет. Добре, якщо ви знаєте англійську мову в тій мірі, щоб використовувати в роботі матеріали іноземних сайтів.
 5. Вирішувати складні завдання. Знати синтаксис і особливості будови мови – це добре. Потрібно також вміти вирішувати проблеми, що виникають з архітектурою додатків або програми. Часто задають завдання на співбесіді: прискорити роботу запропонованого додатка.
 6. Розуміння специфіки роботи компанії. Вивчіть організацію, в яку вас запросили. Подумайте про те, чим ви могли б бути корисні. Якщо ваші проекти були близькі до сфери діяльності компанії, розкажіть про це. Якщо знаєте, де саме будете корисні, викладіть свої пропозиції. Це дасть можливість зрозуміти роботодавцю, що ви хочете працювати саме у них.
 7. Відбір за якостями особистості. Для будь-якої компанії важливо, щоб співробітник був активним, цілеспрямованим і замотивованим на роботу. Без цих якостей роботу отримати буде складно. Співробітник, гаряче бажає отримати вакансію, буде намагатися виконати роботу якісно, а здобувач з великим досвідом, але з меншим прагненням, не так відповідально поставиться до опрацювання завдання.

Важлива якість для кандидата – це товариськість, вміння витримувати стресові ситуації дедлайнів, вміння працювати в команді.

Залежно від компанії список вимог значно змінюється. Навіть якщо немає великих знань, не впадайте у відчай, необхідно вдосконалюватися, і успіх прийде!

Скільки заробляють програмісти

Розкид зарплат досить великий і залежить від того, на чому ви спеціалізуєтесь, які є навички, значення і досвід роботи, і регіон проживання.

У великих мегаполісах роботи завжди достатньо. В інших містах ситуація набагато гірша, але і там роботу знайти можна.

Одне з рішень – піти у фріланс. Це дозволяє вільно працювати з будь-якого місця, отримуючи замовлення і гроші. Спочатку заробити на фріланс-біржах буде нелегко. Необхідно ретельно будувати свою репутацію за рахунок позитивних відгуків замовників.

Іноді доведеться братися за більш дрібні замовлення (для підняття рейтингу). Але ваше терпіння послужить вам хорошу службу, приносячи невеликий, але стабільний прибуток у вигляді потоку постійних замовлень від лояльних до вас замовників.

Від чого залежить зарплата фахівця it технологій

Які критерії впливають на заробіток:

 • досвід і кваліфікація (чим більше, тим оплата вище);
 • регіон проживання;
 • компанія, в яку влаштовується здобувач;
 • мова програмування.

У різних компаніях критерії можуть відрізнятися. Але, чим досвідченіше фахівець, чим більше у нього знань, тим на більшу зарплату він має право претендувати.

Ось приблизні цифри зарплат для прикладних, мобільних і веб-розробників:

 • прикладний програміст (від 30 до 100 тис. грн.);
 • android-розробники (від 40 до 100 тис. грн.);
 • веб-девелопер (від 20 до 50-70 тис. грн.);

Ці цифри залежать від рівня кваліфікації претендента вакансії, вони дуже приблизні, але можуть послужити достатньою мотивацією, щоб стати хорошим програмістом.

Скільки реально заробляють програмісти в Україні

Сфера IT в Україні та в світі з кожним роком розвивається стрімкими темпами. Це обумовлено насамперед її перспективністю. Відповідно до наявних статистичних даних, середня зарплата українського початківця програміста в 2024 році склала 750 доларів США. При цьому варто розуміти, що з отриманням досвіду оклад того чи іншого співробітника в значній мірі зростає. Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні більш детально...

Однозначно відповісти на питання з приводу того, скільки заробляє програміст в Україні, неможливо. Це обумовлено тим, що на заробітну плату таких фахівців впливає велика кількість різноманітних факторів, які варто враховувати.

Для того щоб розуміти про які заробітні плати йдеться, слід звернути увагу на статистичні дані за попередній рік. Середній оклад українських програмістів, незалежно від мови програмування, був наступним:

 • Київ: 2400 доларів;
 • Львів: 2000 доларів;
 • Одеса: 2000 доларів;
 • Житомир: 2000 доларів;
 • Харків: 1800 доларів;
 • Тернопіль: 1200 доларів;
 • Рівне: 1150 доларів;
 • Суми: 1150 доларів;
 • Луцьк: 1000 доларів;
 • Черкаси: 1000 доларів;
 • Ужгород: 1000 доларів.

Графік зміни зарплат різних фахівців, складений на підставі аналізу 5950 анкет, показав наступний результат:

 • Junior SE: 650 доларів;
 • Software Engineer: 2000 доларів;
 • Senior SE: 3600 доларів;
 • Technical Lead: 4250 доларів;
 • System Architect: 5000 доларів.

Як і де навчатися програмуванню

Онлайн-навчання в тренді. Школи, навчальні програмування, ростуть як гриби. Найбільш розкручені у всіх на слуху («GeekBrains», «ЛофтСкулл», «HTML-академія»). Крім них існує багато дрібніших компаній.

У них є кілька вагомих переваг:

 • можливість навчання за допомогою інтернету;
 • наявність структурованої інформації (теорія і практика, перевірка домашніх завдань);
 • скорочений час навчання (спеціальність можна придбати за кілька місяців).

Але є і значний мінус, вартість таких шкіл «по кишені» трохи.

Самонавчання - дуже бюджетний і непоганий варіант, якщо багато вільного часу. У мережі є багато матеріалу для вивчення (навчальні відеоролики, добірки книг, цікаві статті).

Але є і мінуси. Коли починаючий вивчати програмування наданий сам собі, то він навчається не поспішаючи, і процес розтягується на роки, а результативність такого навчання невелика.

Починаючи свій шлях у вивченні програмування, не варто відразу задавати питання "Як більше заробити програмісту". В першу чергу необхідно вчитися, отримувати нові знання, робити нові проекти. Тоді успіх прийде, і у вас обов'язково все вийде!

Відео

 Читайте також - Як заробити гроші в інтернеті — ТОП-60 способів

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити