Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Скільки можна заробити на своєму сайті? Приклади і цифри

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

заробити на своєму сайті

Зараз я хочу Вам розповісти про те, скільки можна заробити на своєму сайті. Розповім про види реклами, які способи можна застосовувати, і скільки можна з них "вижати" :).

Скажу відразу, я не буду розбирати теми нелегального отримання грошей з сайтів. А ось зосереджуся я на п'яти білих, найпопулярніших і легальних видах заробітку.

Уявімо, що Ви вже маєте невеликий сайт, скажімо, кулінарної тематики. Ви пишите всякі статті, викладаєте смачні рецепти і хочете почати отримувати зі свого сайту хоч якись грошики. Я Вам в цьому допоможу. Поїхали!

Види заробітку

1. Банерна реклама

Це графічне зображення рекламного характеру. Банери це один з найдавніших видів реклами не тільки в Інтернеті. Банери Ви можете зустріти як на вулиці, так і на кожному другому сайті в мережі інтернет.

Скільки платять? Ціна за банерну рекламу жорстко прив'язана до тематики Вашого сайту. Також безпосередньо на ціну впливає розмір банера. Чим він більший – тим він дорожчий. Наприклад, якщо у Вас сайт кулінарної тематики, то ціна за 1000 показів, буде 10-12 грн.

А от якщо у Вас вузькоспеціалізований сайт, а ще краще комерційний, наприклад "форекс", або медицина, або авто. То ціна за 1000 показів може бути від 50-100 грн і вище, аж до 250 грн.

Рахуємо

Кожен користувач в середньому дивиться 2 сторінки на сайті. Тобто 1 користувач робить 2 перегляду.

До Вас на сайт заходить 3000 чоловік в день. 3000*2 = 6000 переглядів в день. 6000 * 30 днів = 180 000 переглядів.

180 000 переглядів * 10 грн (за 1 тис. переглядів) = 1800 грн. в місяць. (при відвідуваності 3000 чол. на добу).

Так само не забуваємо, що банерів на сайт можна поставити 2-3 штуки (більше не потрібно). Основна складність монетизації банерами в тому, що Вам доведеться шукати прямого рекламодавця самому, готувати комерційну пропозицію, доводити, що Ваш майданчик краще і клієнтові варто розміститися у Вас. Плюс морока з договорами, податками і т. д.

При належній відвідуваності, прямі рекламодавці дають дуже хороший дохід, але цим потрібно займатися щільно. Не для новачків.

CPM (аббрев. від англ. Cost-Per-Thousand (M – римська цифра) — ціна за тисячу показів) – це рекламна модель, в якій ціна встановлюється за тисячу показів банера рекламодавця, іншими словами, показ рекламного блоку однієї тисячі відвідувачів.

2. Контекстна реклама

Це текстові оголошення, які показуються в спеціальному блоці на сайті. Оголошення підбираються виходячи з того, які запити раніше Ви робили в пошуковику.

Наприклад, якщо Ви година тому шукали "де купити гітару Gibson", то можете помітити, що тепер майже на всіх сайтах Вам ввижається реклама гітар Gibson.

Контекстну рекламу ви можете бачити на сайті Google (вона називається Google Adwords), а також на звичайних сайтах.

Як на ній заробити?

 1. Реєструєтеся і додаєте свій сайт в Google AdSense;
 2. Створюєте рекламний блок в конструкторі коду;
 3. Встановлюєте код на сайт і починаєте отримувати прибуток.

Відведіть на сайті спеціальні місця, де буде виводитися реклама. Наприклад, у Вас буде 3 місця під рекламу: перед статтею і після статті (якщо у Вас статейний сайт або блог) та 1 блок всередині статті, під яким небудь важливим елементом.

Рахуємо

Ви отримуєте гроші тільки тоді, коли відвідувачі вашого сайту, клікають по рекламі. І від того, скільки людей клікнуло по рекламі (за посиланням в оголошенні) залежить Ваш заробіток.

– Резонне питання, а скільки я зароблю з одного кліка? Припустимо я поставив блок контекстної реклами, до мене зайшов мій знайомий і клікнув по рекламі, скільки я отримаю?

Відповідаю: ціна кліка, безпосередньо залежить від тематики Вашого сайту і від того, який запити Ваш знайомий вводив раніше в пошук. Середня ціна одного кліка: від 1 до 20 грн.

Є тематики, де вартість кліка може досягати і 50-200 грн і вище!

– А скільки в середньому людей клікають по оголошеннях?

В середньому, з 100 відвідувачів зайшли до Вас на сайті, клікнуть 2-3. Тут все дуже сильно залежить від місця, де Ви розмістили рекламу, від CPM. Якщо Ви засунули її в кінець сайту, ближче до "підвалу", то звісно, її будуть менше помічати і менше по ній клікати.

Але не можна впадати в іншу крайність, не потрібно ставити рекламу скрізь, до статті, в середині, в кінці і так далі. Пам'ятайте, люди приходять до Вас на сайт за інформацією, а не заради реклами. Заспамлені рекламою сайти пошукові системи фільтрують. Ви ризикуєте втратити позиції і трафік з пошукових систем, не перевантажуйте сайт рекламою. Цілком достатньо буде 3-5 блоків на сторінку.

Припустимо у Вас є той же самий кулінарний сайт з 3000 відвідувачами на добу. Якщо з 100 чоловік клікнуть по рекламі 3, то з 3000 виходить 90.

90 кліків по ~2 грн. = 180 грн. на добу. Цілком непогано

В місяць виходить: 5 400 грн. Також не забувайте, що трафік на сайті протягом тижня сильно змінюється, і зазвичай у вихідні дні відвідуваність сайтів падає, в понеділок-вівторок – виростає.

Зареєструватися можна ось тут:

 • Контекстна реклама від Google: google.com/adsense

3. Партнерська програма

Або просто "партнерка" – це вид співпраці, коли продавець ділиться з Вами прибутком, а Ви натомість постачаєте до нього клієнтів.

Приклад: є якийсь Вася Пупкін і продає він свій супер-курс "100 страв з курячої грудки". Курс є в електронному форматі і на дисках DVD. І ось Вася каже Вам, якщо ти приведеш мені клієнта і він купить у мене курс, я заплачу тобі 30% від покупки. У підсумку, і я зароблю і ти. Всім вигідно, всі задоволені.

Видів партнерських програм дуже багато. Ви можете рекламувати послуги АВІА компанії, і заробляти на продажах квитків. Можете рекламувати Послуги косметичних фірм, і також отримувати відсоток від їх продажів. Можете рекламувати книги якогось інтернет-магазину, і його власник буде платити Вам комісійні.

"Партнерки" є майже у кожного великого магазину, сервісу, компанії або курсу. Так що, який би сайт у Вас не був, Ви знайдете для нього відповідну "партнерку".

Скільки на ній можна заробити?

Тут розкид цін також дуже великий. В інтернеті існує сотні сайтів, які пропонують свої партнерки. Я покажу приклад на дуже популярною партнерській програмі інфо-продуктів (навчальні курси на DVD, популярні не так давно).

Приклад: у вас все також є кулінарний сайт з відвідуваністю в 3000 чоловік.

 • Знаходьте в Інтернеті платні курси з вашої тематики;
 • Реєструєте в партнерській програмі;
 • В особистому кабінеті вам дають банери або посилання для реклами з унікальним ідентифікатором (Вашим id);
 • Банери або посилання розміщуєте на своєму сайті.

Тепер, коли користувачі Вашого сайті клікнуть по банеру курсу, перейдуть на сайт його власника і куплять його, Ви отримаєте свої комісійні.

Рахуємо

Отже, найприємніше. Припустимо, курс коштує 1000 грн. Стандартний відсоток комісійних – 30%. 1000 * 30% = 300 грн.

Ось саме 300 грн. ви і будете отримувати, якщо хтось придбає курс, перейшовши за вашим посиланням або банером.

У підсумку, чим більше буде відвідуваність вашого сайту, тим більше людей куплять курс, або інший продукт, який ви рекламуєте.

4. Розміщення статей та оглядів за гроші

Метод підходить практично до всіх сайтів, і полягає він ось в чому. Ви можете ПЛАТНО розміщувати на своєму сайті чужі рекламні матеріали.

Це відбувається наступним чином: до Вас звертається якийсь Вася Пупкін, і пропонує розмістити його рекламну статтю на Вашому сайті.

Для чого?

 • Завдяки таким рекламним статтям, люди можу рекламувати свій сайт, компанію, послугу;
 • Як правило в таких статтях є посилання, які добре впливають на рейтинг сайту, що просувається.

Як визначити, яку ціну запитувати за розміщення статті?

Все просто, знайдіть через той же Гугл схожі сайти (Ваших конкурентів), і відшукайте сторінки, які присвячені рекламі. І порівняйте, скільки вони беруть грошей за подібну послуги, і поставте трохи нижче.

Найважливіший фактор, при оцінці вартості рекламної статті – це відвідуваність Вашого сайту. А також його тематика і його SEO-показники (ІКС і PageRank). Чим вони вищі, тим дорожче можете продавати рекламу.

P. S. дізнатися SEO-показники можете в сервісі Serpstat. А також можете додати свій сайт в систему Collaborator. Раджу не сильно захоплюватися рекламними постами, це може знизити рейтинг Вашого сайту в пошукових системах, та й користувачам не дуже сподобається.

Скільки можна заробити?

Для кулінарного сайту з відвідуваністю 3000 осіб на добу, середня ціна буде 120-200 грн. за розміщення 1 рекламної статті. За місяць в середньому Ви розмістите близько 5-10 рекламних постів.

Загальна: ~1200 грн. в місяць.

5. Платний розділ

Що це означає? Припустимо, у Вас є якась ексклюзивна інформація, наприклад "супер рецепти шашликів", або як купувати сковорідки з 50% знижкою , або як не платити за газ на кухні. Та не важливо, головне у Вас є цікава, нова, і головне корисна інформація, з який ви хочете поділитися.

Ви можете створити на своєму сайті, або блозі, або форумі, спеціальний платний розділ. А пускати туди людей Ви будете тільки за невелику плату. Наприклад, 5$. Або 20, або 100$. Все залежить від того, що Ви будете пропонувати.

Для кулінарного сайту, ціна може бути невеликою. А під текст Ви продаєте авторський матеріал на комерційну тематику (наприклад, як збільшити відвідуваність сайту в 2 рази, або як збільшити вартість кліка в контекстній рекламі на своєму сайті в 3 рази). Ось за таку інформацію грошей можна брати в рази більше. Головне, щоб вона була корисна і актуальна.

5 найприбутковіших тематик сайтів і їх прибутковість

Як я вже згадував, від тематики сайту дуже залежать його доходи в майбутньому. Тому з усією серйозністю раджу підійти до вибору ніші майбутнього сайту.

Тематики бувають трьох типів:

 1. розважальні: кіносайт, новинний портал, гумор;
 2. інформаційно-пізнавальні: творчість і хобі, корисні поради, мистецтво, домашнє господарство, вихованці, психологія, здоровий спосіб життя;
 3. напівкомерційні: Бізнес, Фінанси, Юриспруденція, медицина, будівництво, авто.

Не плутайте сайти напівкомерційних тематик з комерційними. Останні-це майданчики, які створюються конкретно для того, щоб заробити на продажу товарів або просуванні послуг. Наприклад, інтернет-магазин дитячого одягу або сайт-візитка адвоката в Києві.

Якщо подивишся розцінки за клік в Google Adsense та інших рекламних мережах, то виявиться, що Сайти напівкомерційних тематик найбільш дохідні. Але і конкуренція в них зашкалює, адже заробити хочуть всі. Тому шукайте більш вузькі теми в рамках затребуваних Ніш.

ВАЖЛИВО. При грамотному підході ви можете непогано заробити і на інформаційно-пізнавальному порталі. Наприклад, писати статті про домашнє господарство і рекламувати інсектициди, обладнання для прибирання, побутову техніку.

А тепер перерахуємо 7 найприбутковіших тематик в Інтернеті. І порахуємо, скільки можна заробити на сайті.

Тематика №1. Бізнес і фінанси

Сюди ж входять Форекс, криптовалюта, заробіток в Інтернеті, банки і кредитування. Конкуренція скажена. Щоб заробити, треба глибоко розбиратися в темі або замовляти копірайт у авторів-експертів. Способи монетизації - будь-які.

 • контекстна реклама – 40-60 грн. за клік (як правило, по віконцю клыкають 1-2% відвідувачів сайту);
 • банерна реклама – 80-120 грн. за 1000 показів (в середньому один відвідувач оновлює сторінку 1 раз);
 • вартість інфокурсу про бізнес, Форекс або заробіток в Інтернеті - від 3000 грн.

Порахуємо, скільки заробляє сайт з відвідуваністю 1000 чол. / добу.
1) 1000 чол. * 0,01 * 40 грн. = 400 грн – контекстна реклама;
2) 80 грн. * 2 = 160 грн. – банери;
3) 3000 грн. * 30% (відсоток від суми угоди) * 5 продажів в місяць = 4 500 грн.
В місяць виходить стільки: 4 500 + (400 + 160) * 30 днів = 21 300 грн. Але це за умови грамотної монетизації.

Тематика №2. Автомобілі

Заїжджена тема - ремонт старих машин (ВАЗ, ГАЗ). Конкуренція висока, а якість трафіку середня. Якщо хочете заробити, робіть огляди нових авто. Заробити допоможуть контекстна і банерна реклама, розміщення рекламних статей. Розцінки такі:

 • контекстна реклама - 8-28 грн. за клік;
 • банерна реклама - 32-48 грн. за 1000 пок.;
 • ціна за розміщення рекламної статті - 800-1200 грн.

Скільки можна заробити на сайті автомобільної тематики з відвідуваністю 1000 чоловік в день? Порахуємо дохід.
1) 1000 чол. * 0,01 * 8 грн. = 80 грн – контекстна реклама;
2) 32 грн. * 2 = 64 грн. – банери;
3) 1000 грн. – 1 рекламна стаття в місяць.
Разом за місяць вийде: 1000 + (80 + 64) * 30 = 5 320 грн.

Але ж ще до монетизації можна підключити партнерки, збільшити добову відвідуваність і заробити в рази більше.

Тематика №3. Будівництво та ремонт

Після 2015 року багато сайтів про будівництво та ремонт потрапили під фільтр ПС через низькоякісного контенту. Так що ніша частково звільнилася, і ви можете в ній заробити.

Як завжди, монетизуємо майданчик за допомогою контекстної та банерної реклами, підключаємо партнерки через СРА-мережі та рекламні статті.

Скільки можуть заробити власники порталів про будівництво та ремонт при добовій відвідуваності 1000 чоловік?
1) контекстна реклама: 1000 чол. * 0,01 * 6 грн. за клік = 60 грн.;
2) банерна реклама: 12 грн. за 1000 пок. * 2 = 24 грн;
3) партнерські програми: середня вартість рекламованого товару 800 грн. * 20 продажів в місяць * 15% = 2400 грн.
Разом за місяць виходить: 2400 + (60 + 24) * 30 = 4 920 грн.

Тематика № 4. Юриспруденція

Мінус тематики - високі витрати на контент. Нормальний копірайтер попросить мінімум 20-24 грн. за 1000 знаків. А плюс в тому, що заробити на сайтах юридичної тематики можна безліччю способів:

 • контекстна реклама - 24-32 грн. за клік;
 • банерна реклама - 24-40 грн. за 1000 пок.;
 • розміщення рекламної статті (наприклад, про Адвокатське бюро) - від 1200 грн.;
 • продаж лідів юристам - 200 грн. за кожного залученого клієнта;
 • партнерська програма Lexprofit - 20% від суми договору (середня ціна – 6-8 тис. грн.).

А якщо ви самі працюєте юристом, тоді можете заробити на сайті вже за рахунок збільшення кількості клієнтів.

Порахуємо дохід вебмайстрів:
1) контекстна реклама: 1000 чол. * 0,01 * 24грн. = 240 грн.;
2) банерна реклама: 24 грн. * 2 = 48грн.;
3) рекламна стаття – 1200 грн.;
4) Ліди: 200 грн. * 5 залучених клієнтів в місяць = 1000 грн.;
5) партнерська програма: 6000 грн. * 3 клієнта в місяць * 0,2 = 3600 грн.
За місяць виходить стільки: (240 + 48) * 30 + 1200 + 1000 + 3600 = 14440 однак врахуйте, що доведеться потрудитися.

ВАЖЛИВО. Статті юридичної тематики постійно треба актуалізувати, тому що законодавство в Україні змінюється зі швидкістю світла.

Тематика №5. Туризм

Цікава і високоприбуткова тематика. Можна непогано заробити на партнерках-рекомендаціях авіаквитків, турів, екскурсій, трансферів, послуг з оренди автомобілів.

Порада. Добрими партнерками по туризму вважаються Travelata, Level.travel, Onlinetours, Misto.Travel. платять рекламнику 3,3-6% від вартості кожного проданого туру.

Порахуємо, скільки заробляють блогери, що працюють в ніші туризму:
1) контекстна реклама: 1000 чол. * 0,01 * 32 грн. за клік = 320 грн.;
2) банерна реклама: 24 грн. за 1000 пок. * 2 = 48 грн.;
3) партнерські програми: 28000 грн. (середня вартість туру) * 3 проданих туру в місяць * 0,033 = 2 772 грн.
Загальний дохід за місяць вийде таким: (320 + 48) * 30 + 2 772 = 13 812 грн. в кінці весни і влітку можна заробити більше, так як в цей час люди охоче скуповують гарячі путівки.

Інші високоприбуткові тематики:

 • медицина;
 • навчання;
 • нерухомість;
 • канцелярія і поліграфія;
 • промисловість;
 • комп'ютери та IT;
 • електроніка;
 • меблі, інтер'єр;
 • спорт.

Наведені вище цифри доходу приблизні. Ви можете заробити більше або менше в залежності від того, як будете монетизувати майданчик. У одних сайтів фінансової тематики вартість кліка становить 30 грн., У інших доходить до 120-300 грн. Ціна залежить не тільки від тематики, але і від регіону. В укрнеті дорожче коштують кліки з Києва.

Загалом + відео

І на солодке, давайте порахуємо, скільки ж можна заробити на сайті.

Дано:

 • Тематика: Будинок/діти;
 • Відвідуваність: 3000 на добу.

Використовуємо всі 5 методів і отримуємо суму:

 1. Розміщення банерів: 1 800 грн;
 2. Контекстна реклама: 5 400 грн;
 3. Партнерська програма: ~5 продажів, це 1 500 грн;
 4. Рекламні статті: 1 200 грн;
 5. Платний розділ: ~10 покупок, це 50$ (1 500 грн).

Разом: 11 400 грн.

Цілком непогана зарплата.

Тільки не спокушайтеся, і не думайте, що нічого не потрібно робити і гроші самі потечуть рікою. Не забувайте, що сайт потрібно розвивати, оптимізувати для пошукових систем. Потрібно замовляти унікальні статті, а це зарплата копірайтерам (або писати самому). Потрібно платити за хостинг і домен, потрібно вкладати в просування і всіляко рекламувати, щоб відвідуваність його не падала, а тільки зростала.

І дай бог, чистими у Вас залишиться половина з цих грошей. Але, ніхто не забороняє Вам створити 10 подібних сайтів на різні теми.

Читайте також - Заробіток в інтернеті — ТОП-60 способів заробітку

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити