Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Скільки можна заробити на своєму сайті? Приклади і цифри

Останнє оновлення: Неділя, 17 лютого 2019 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

заробити на своєму сайті

Зараз я хочу Вам розповісти про те, скільки можна заробити на своєму сайті. Розповім про види реклами, які способи можна застосовувати, і скільки можна з них "вижати" :).

Скажу відразу, я не буду розбирати теми нелегального отримання грошей з сайтів. А ось зосереджуся я на п'яти білих, найпопулярніших і легальних видах заробітку.

Уявімо, що Ви вже маєте невеликий сайт, скажімо, кулінарної тематики. Ви пишите всякі статті, викладаєте смачні рецепти і хочете почати отримувати зі свого сайту хоч якись грошики. Я Вам в цьому допоможу. Поїхали!

Види заробітку

1. Банерна реклама

Це графічне зображення рекламного характеру. Банери це один з найдавніших видів реклами не тільки в Інтернеті. Банери Ви можете зустріти як на вулиці, так і на кожному другому сайті в мережі інтернет.

Скільки платять? Ціна за банерну рекламу жорстко прив'язана до тематики Вашого сайту. Також безпосередньо на ціну впливає розмір банера. Чим він більший – тим він дорожчий. Наприклад, якщо у Вас сайт кулінарної тематики, то ціна за 1000 показів, буде 10-12 грн.

А от якщо у Вас вузькоспеціалізований сайт, а ще краще комерційний, наприклад "форекс", або медицина, або авто. То ціна за 1000 показів може бути від 50-100 грн і вище, аж до 250 грн.

Рахуємо

Кожен користувач в середньому дивиться 2 сторінки на сайті. Тобто 1 користувач робить 2 перегляду.

До Вас на сайт заходить 3000 чоловік в день. 3000*2 = 6000 переглядів в день. 6000 * 30 днів = 180 000 переглядів.

180 000 переглядів * 10 грн (за 1 тис. переглядів) = 1800 грн. в місяць. (при відвідуваності 3000 чол. на добу).

Так само не забуваємо, що банерів на сайт можна поставити 2-3 штуки (більше не потрібно). Основна складність монетизації банерами в тому, що Вам доведеться шукати прямого рекламодавця самому, готувати комерційну пропозицію, доводити, що Ваш майданчик краще і клієнтові варто розміститися у Вас. Плюс морока з договорами, податками і т. д.

При належній відвідуваності, прямі рекламодавці дають дуже хороший дохід, але цим потрібно займатися щільно. Не для новачків.

CPM (аббрев. від англ. Cost-Per-Thousand (M – римська цифра) — ціна за тисячу показів) – це рекламна модель, в якій ціна встановлюється за тисячу показів банера рекламодавця, іншими словами, показ рекламного блоку однієї тисячі відвідувачів.

2. Контекстна реклама

Це текстові оголошення, які показуються в спеціальному блоці на сайті. Оголошення підбираються виходячи з того, які запити раніше Ви робили в пошуковику.

Наприклад, якщо Ви година тому шукали "де купити гітару Gibson", то можете помітити, що тепер майже на всіх сайтах Вам ввижається реклама гітар Gibson.

Контекстну рекламу ви можете бачити як на сайті Яндекс (вона називається Яндекс. Директ), так і на сайті Google (вона називається Google Adwords), а також на звичайних сайтах.

Як на ній заробити?

 1. Реєструєтеся і додаєте свій сайт в Google AdSense;
 2. Створюєте рекламний блок в конструкторі коду;
 3. Встановлюєте код на сайт і починаєте отримувати прибуток.

Відведіть на сайті спеціальні місця, де буде виводитися реклама. Наприклад, у Вас буде 3 місця під рекламу: перед статтею і після статті (якщо у Вас статейний сайт або блог) та 1 блок всередині статті, під яким небудь важливим елементом.

Рахуємо

Ви отримуєте гроші тільки тоді, коли відвідувачі вашого сайту, клікають по рекламі. І від того, скільки людей клікнуло по рекламі (за посиланням в оголошенні) залежить Ваш заробіток.

– Резонне питання, а скільки я зароблю з одного кліка? Припустимо я поставив блок контекстної реклами, до мене зайшов мій знайомий і клікнув по рекламі, скільки я отримаю?

Відповідаю: ціна кліка, безпосередньо залежить від тематики Вашого сайту і від того, який запити Ваш знайомий вводив раніше в пошук. Середня ціна одного кліка: від 1 до 20 грн.

Є тематики, де вартість кліка може досягати і 50-200 грн і вище!

– А скільки в середньому людей клікають по оголошеннях?

В середньому, з 100 відвідувачів зайшли до Вас на сайті, клікнуть 2-3. Тут все дуже сильно залежить від місця, де Ви розмістили рекламу, від CPM. Якщо Ви засунули її в кінець сайту, ближче до "підвалу", то звісно, її будуть менше помічати і менше по ній клікати.

Але не можна впадати в іншу крайність, не потрібно ставити рекламу скрізь, до статті, в середині, в кінці і так далі. Пам'ятайте, люди приходять до Вас на сайт за інформацією, а не заради реклами. Заспамлені рекламою сайти пошукові системи фільтрують. Ви ризикуєте втратити позиції і трафік з пошукових систем, не перевантажуйте сайт рекламою. Цілком достатньо буде 3-5 блоків на сторінку.

Припустимо у Вас є той же самий кулінарний сайт з 3000 відвідувачами на добу. Якщо з 100 чоловік клікнуть по рекламі 3, то з 3000 виходить 90.

90 кліків по ~2 грн. = 180 грн. на добу. Цілком непогано

В місяць виходить: 5 400 грн. Також не забувайте, що трафік на сайті протягом тижня сильно змінюється, і зазвичай у вихідні дні відвідуваність сайтів падає, в понеділок-вівторок – виростає.

Зареєструватися можна ось тут:

 • Контекстна реклама від Google: google.com/adsense
 • Контекстна реклама від Яндекса: partner.yandex.ru

3. Партнерська програма

Або просто "партнерка" – це вид співпраці, коли продавець ділиться з Вами прибутком, а Ви натомість постачаєте до нього клієнтів.

Приклад: є якийсь Вася Пупкін і продає він свій супер-курс "100 страв з курячої грудки". Курс є в електронному форматі і на дисках DVD. І ось Вася каже Вам, якщо ти приведеш мені клієнта і він купить у мене курс, я заплачу тобі 30% від покупки. У підсумку, і я зароблю і ти. Всім вигідно, всі задоволені.

Видів партнерських програм дуже багато. Ви можете рекламувати послуги АВІА компанії, і заробляти на продажах квитків. Можете рекламувати Послуги косметичних фірм, і також отримувати відсоток від їх продажів. Можете рекламувати книги якогось інтернет-магазину, і його власник буде платити Вам комісійні.

"Партнерки" є майже у кожного великого магазину, сервісу, компанії або курсу. Так що, який би сайт у Вас не був, Ви знайдете для нього відповідну "партнерку".

Скільки на ній можна заробити?

Тут розкид цін також дуже великий. В інтернеті існує сотні сайтів, які пропонують свої партнерки. Я покажу приклад на дуже популярною партнерській програмі інфо-продуктів (навчальні курси на DVD, популярні не так давно).

Приклад: у вас все також є кулінарний сайт з відвідуваністю в 3000 чоловік.

 • Знаходьте в Інтернеті платні курси з вашої тематики;
 • Реєструєте в партнерській програмі;
 • В особистому кабінеті вам дають банери або посилання для реклами з унікальним ідентифікатором (Вашим id);
 • Банери або посилання розміщуєте на своєму сайті.

Тепер, коли користувачі Вашого сайті клікнуть по банеру курсу, перейдуть на сайт його власника і куплять його, Ви отримаєте свої комісійні.

Рахуємо

Отже, найприємніше. Припустимо, курс коштує 1000 грн. Стандартний відсоток комісійних – 30%. 1000 * 30% = 300 грн.

Ось саме 300 грн. ви і будете отримувати, якщо хтось придбає курс, перейшовши за вашим посиланням або банером.

У підсумку, чим більше буде відвідуваність вашого сайту, тим більше людей куплять курс, або інший продукт, який ви рекламуєте.

4. Розміщення статей та оглядів за гроші

Метод підходить практично до всіх сайтів, і полягає він ось в чому. Ви можете ПЛАТНО розміщувати на своєму сайті чужі рекламні матеріали.

Це відбувається наступним чином: до Вас звертається якийсь Вася Пупкін, і пропонує розмістити його рекламну статтю на Вашому сайті.

Для чого?

 • Завдяки таким рекламним статтям, люди можу рекламувати свій сайт, компанію, послугу;
 • Як правило в таких статтях є посилання, які добре впливають на рейтинг сайту, що просувається.

Як визначити, яку ціну запитувати за розміщення статті?

Все просто, знайдіть через той же Гугл схожі сайти (Ваших конкурентів), і відшукайте сторінки, які присвячені рекламі. І порівняйте, скільки вони беруть грошей за подібну послуги, і поставте трохи нижче.

Найважливіший фактор, при оцінці вартості рекламної статті – це відвідуваність Вашого сайту. А також його тематика і його SEO-показники (ІКС і PageRank). Чим вони вищі, тим дорожче можете продавати рекламу.

P. S. дізнатися SEO-показники можете в сервісі pr-cy.ru. А також можете додати свій сайт в систему Miralinks.ru. Раджу не сильно захоплюватися рекламними постами, це може знизити рейтинг Вашого сайту в пошукових системах, та й користувачам не дуже сподобається.

Скільки можна заробити?

Для кулінарного сайту з відвідуваністю 3000 осіб на добу, середня ціна буде 120-200 грн. за розміщення 1 рекламної статті. За місяць в середньому Ви розмістите близько 5-10 рекламних постів.

Загальна: ~1200 грн. в місяць.

5. Платний розділ

Що це означає? Припустимо, у Вас є якась ексклюзивна інформація, наприклад "супер рецепти шашликів", або як купувати сковорідки з 50% знижкою , або як не платити за газ на кухні. Та не важливо, головне у Вас є цікава, нова, і головне корисна інформація, з який ви хочете поділитися.

Ви можете створити на своєму сайті, або блозі, або форумі, спеціальний платний розділ. А пускати туди людей Ви будете тільки за невелику плату. Наприклад, 5$. Або 20, або 100$. Все залежить від того, що Ви будете пропонувати.

Для кулінарного сайту, ціна може бути невеликою. А під текст Ви продаєте авторський матеріал на комерційну тематику (наприклад, як збільшити відвідуваність сайту в 2 рази, або як збільшити вартість кліка в контекстній рекламі на своєму сайті в 3 рази). Ось за таку інформацію грошей можна брати в рази більше. Головне, щоб вона була корисна і актуальна.

Загалом

І на солодке, давайте порахуємо, скільки ж можна заробити на сайті.

Дано:

 • Тематика: Будинок/діти;
 • Відвідуваність: 3000 на добу.

Використовуємо всі 5 методів і отримуємо суму:

 1. Розміщення банерів: 1 800 грн;
 2. Контекстна реклама: 5 400 грн;
 3. Партнерська програма: ~5 продажів, це 1 500 грн;
 4. Рекламні статті: 1 200 грн;
 5. Платний розділ: ~10 покупок, це 50$ (1 500 грн).

Разом: 11 400 грн.

Цілком непогана зарплата.

Тільки не спокушайтеся, і не думайте, що нічого не потрібно робити і гроші самі потечуть рікою. Не забувайте, що сайт потрібно розвивати, оптимізувати для пошукових систем. Потрібно замовляти унікальні статті, а це зарплата копірайтерам (або писати самому). Потрібно платити за хостинг і домен, потрібно вкладати в просування і всіляко рекламувати, щоб відвідуваність його не падала, а тільки зростала.

І дай бог, чистими у Вас залишиться половина з цих грошей. Але, ніхто не забороняє Вам створити 10 подібних сайтів на різні теми.

Читайте також - Заробіток в інтернеті — ТОП-60 способів заробітку

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити