Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Робота для мам в декреті вдома: 12 варіантів підробітку

Останнє оновлення: Середа, 24 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Робота в декреті

У нашому огляді ми розповімо про реальні способи заробітку для мам в декреті, які є в Інтернеті. Від найпростіших варіантів підробітку, які не зажадають багато часу і зусиль, до більш складних і вигідних у фінансовому плані.

Віддалена робота через Інтернет дозволяє самостійно визначати свій графік, навантаження і час, який ви можете присвятити роботі. Ви можете працювати, перебуваючи вдома з маленькою дитиною, і отримувати оплату на банківську карту або електронні гаманці.

Кар'єрні перспективи для декретних мам

Чи знаєте ви, що саме в декреті безліч жінок відкривають для себе нові горизонти і способи заробітку? Декрет вириває жінку з рутини офісного життя, з болота стандартної кар'єри. Страшно-або здорово? Як і будь-які кардинальні зміни в житті, декрет приносить працюючій жінці тривоги і переживання:

 • Чи вистачить сім'ї грошей?
 • Чи вдасться потім знайти роботу?
 • Як реагуватимуть роботодавці на наявність дитини?
 • Чи не застаріють знання і навички, чи не загубиться кваліфікація…

Відставити паніку. Декрет - це можливість зробити паузу в кар'єрних щурячих гонках і озирнутися по сторонах... а може, робота на дому для мам-набагато більш вигідний, комфортний, грошовий і перспективний напрямок? Може, ви набагато більше заробите, ставши хендмейкером, студлансером, копірайтером, інтернет-коучем, блогером, дизайнером, перекладачем?

Можливо, віддалена робота в декреті – це саме той шанс, на який би ви ніколи не звернули уваги, якби у вашій родині не сталося щаслива подія: поява малюка.

Удача - це вміння не упустити свій шанс. І для початку треба його розгледіти.

Декрет для жінки - дивовижний період життя. З одного боку, вона пізнає радості материнства. А з іншого-отримує можливість:

 • переглянути свої життєві плани;
 • присвятити час хобі та саморозвитку;
 • приступити до вивчення чогось нового, можливо - навіть оволодіти новою професією;
 • зайнятися пошуком нових кар'єрних перспектив.

Саме декрет може дати вам той поштовх, який змінить життя на краще!

Навіщо декретні мами шукають роботу?

Робота на дому для молодих мам стає і віддушиною, і способом заробітку, і методом підтримки мозку в тонусі. Якщо почитати форуми, на яких декретні мами обговорюють роботу на дому, можна виділити кілька основних причин для пошуку цікавого і грошового заняття в декреті:

 • Брак фінансів. Класичний випадок: двоє жили на дві зарплати, і начебто вистачало, а тепер – троє живуть на одну... ціни в магазинах ростуть, премії і навіть оклади повсюдно урізаються. Доходу чоловіка не завжди вистачає на те, щоб забезпечити сім'ю з дитиною.

- А у мене чоловіка в лютому звільнили, перебивається підробітками (спасибі хоч не лежить на дивані, як у деяких). Запаси круп вже проїли, фінансової подушки немає, зате повно кредитів. Волею неволею доводиться шукати заробіток!

Наталія П.

 • Необхідність самореалізації - потужний стимул. На форумах декретні мами часто скаржаться, що перетворюються в «овуляшок», тупіють без роботи, деградують в особистісному плані.

- Мені нема про що говорити з іншими мамами на дитячому майданчику. Вони базікають тільки про горщики, памперси, «покакульках», «пропердольках», «вкусносисях»... хто як поїв, хто як покакал. Я повільно божеволію!

Христина Д.

 • Бажання підтримати кваліфікацію, «не випасти з обойми». Зараз все більше стає професій, для яких три роки відсутності на робочому місці означає серйозне відставання від реалій. У цьому випадку віддалена робота на півставки або суміжна зайнятість (консультації, інтернет-коучинг, навіть написання дипломів на замовлення) дозволяє декретній мамі «тримати руку на пульсі».

- Я юрист. Дуже боюся відстати від життя за час декретної відпустки. Вирішила підробляти контрольними по праву і курсовиками, давати юридичні консультації онлайн. Це мотивує стежити за змінами в законодавстві!

Олена К.

 • Потреба в кишенькових гроші, а краще-велика сума на особисті потреби. На жаль, деякі чоловіки дивним (і неприємним) чином змінюються, коли дружина йде в декрет. Безліч жінок скаржиться на форумах на своїх «жмотів», у яких доводиться «клянчити гроші на прокладки». Інший чоловік, бачачи, що дружина тепер в залежності від нього, починає хортати і вести себе по-свинськи. В адекватному, здавалося б, чоловікові, прокидається домашній тиран. І адже, здавалося б, ніщо не віщувало!.. Фінансова незалежність в декреті-одна з найважливіших причин, що спонукають сучасну жінку шукати роботу на дому.

- Навіть не уявляла, що буду відчувати таке приниження, випрошуючи у чоловіка гроші на всяку дрібницю. Вирішила хоча б 2-3 години на день підробляти в Інтернеті. Трохи, але це дало мені впевненість у собі. Я знаю, що якщо буде потрібно, можу заробити більше.

Ольга Ф.

 • Роздуми про те, чим зайнятися після декрету – ще одна причина пошукати роботу. Не завжди жінці вдається повернутися на попереднє місце роботи. Не завжди мамі з дитиною, навіть якщо він ходить в дитячий сад або школу, раді роботодавці. Тому, вивчаючи вакансії для мам в декреті, багато жінок шукають роботу з таким розрахунком, щоб продовжити нею займатися і після закінчення декретної відпустки.

- У мене народився третій малюк. Старшим три роки і сім. З ідеєю повернутися на свою роботу розпрощалася: хто мене буде відпускати то в школу, то в дитячий сад, то в поліклініку? То один чхає, то іншого здуває – я ж з лікарняних вилазити не буду. Шукаю надомну роботу з вільним графіком, інших варіантів немає.

Ксенія С.


Впізнали свою ситуацію в одному з цих прикладів? Значить, вам точно потрібна робота на дому для мам.

А може, у вас є своя причина для пошуку надомної роботи на період Декрету? Поділіться своєю історією в коментах!

Яка робота ідеально підходить для мами з дитиною?

Декретна відпустка - це період, який мама проводить зі своїм малюком. Це чудовий час, коли ви насолоджуєтеся посмішками крихти, стежте за його першими кроками, ловите перші слова... і, звичайно, робота на дому для мам не повинна позбавляти вас цих природних радощів.

Ідеальна робота на дому для мам в декреті дозволяє:

 1. Планувати графік так, щоб залишався час і на домашні справи, і на спілкування з дитиною.
 2. Можливість, при необхідності, взяти екстрену відпустку, залишити роботу на деякий час.
 3. Чи не перенапружуватися в процесі роботи, і вже явно не займатися важкою фізичною працею. Тому миття під'їзду залишимо осторонь.
 4. Розвиватися інтелектуально і творчо, дізнаватися нове і розкривати свої таланти.
 5. З упевненістю дивитися в майбутнє, бачити перспективи зростання – як професійного, так і фінансового.
 6. Заробляти стільки, скільки потрібно. У кожної жінки-свої цілі. Комусь достатньо кількох тисяч на місяць, щоб балувати дитину іграшками і вкусняшками, а хтось мріє про такий внесок в сімейний бюджет, який допоможе швидше виплатити іпотеку…
 7. Отримувати задоволення від своїх занять. Хіба вам не набридла звичайна трудова рутина? Давайте ПІДШУКАЄМО роботу на дому цікавіше!

Наскільки це реально? Якщо перебирати звичайні професії, що вимагають присутності на робочому місці, – то практично жодна не дає таких можливостей. Звичайно, ви можете віддати дитину няні або бабусі, і вийти на роботу хоч відразу після пологів. Але як же радості материнства? Як же психіка малюка, відірваного від мами, вважай, на цілий день?

Про такі професії ми говорити в нашому огляді не станемо. Наша мета-пошук вакансій для мам в декреті, що дозволяють працювати на дому (як мінімум) і, бажано, за вільним графіком. Адже гроші і самореалізація-це далеко не все, що потрібно люблячій мамі, правда? Спробуємо підшукати альтернативу офісним кар'єрним гонкам!

Декретна мама XXI століття: які у неї можливості?

Отже, підшукуючи собі роботу, сучасна декретна мама шукає вакансії, що дозволяють працювати на дому, у вільному графіку. Така можливість у жінок з'явилася порівняно недавно - і нею треба користуватися!

Адже що ми бачимо в історичній ретроспективі? Майбутня і годуюча мама протягом тисячоліть займалася практично тією ж працею, що і інші жінки. І добре ще, якщо це була надомна праця: замішування тіста, ручне прання, прибирання... в жердину селянки народжували прямо в поле. Дітей залишали "в холодочку, за снопом", як писав Тарас Шевченко, і в короткі хвилини відпочинку приходили погодувати грудьми. Або залишали в колисці, на піклування напівсліпої Старої або п'ятирічної дочки. Звільнення від панщини зазвичай давали на три дні. А якщо потрібно було йти на своє поле, то тут мало яка сім'я давала породіллі відлежатися... Сіно пріє, зерно обсипається!

Продаючи рабиню на американський південь, работорговці забирали немовля, щоб він не заважав жінці працювати. На деяких плантаціях були викопані спеціальні ями-в них животом вниз укладали вагітних рабинь, щоб порка не пошкодила майбутньому майну господаря. У "старій добрій Англії" жінки буквально до пологів стояли біля фабричних верстатів, а відразу після пологів виходили на роботу.

Жахливо, так? Нормальні декретні відпустки стали з'являтися тільки в ХХ столітті. І то, як правило, недовгі. Наприклад, КЗпП СРСР в 1922 році давав мамам аж шість тижнів відпустки до пологів і шість – після (для працівниць фізичної праці – вісім). Тижнів, не місяців!

З 1933 року по 1975 рік жінка в СРСР після пологів могла відпочивати три місяці. З шести місяців немовлят приймали в ясла. Багато залишав дітей в яслах і дитсадках на цілий тиждень, як в інтернаті. А що робити з трьох місяців до шести?

Можна було брати дитину на роботу:

Годуючим матерям і жінкам, які мають дітей у віці до 1 року, надаються (крім загальної перерви для відпочинку і харчування) додаткові перерви для годування дитини не рідше ніж через 3 години тривалістю не менше 30 хвилин кожен.

(З Програми КПРС 1961 року, глава «Поліпшення побутових умов сім'ї та становища жінки»).

З введенням тривалих відпусток по догляду за дитиною в кінці ХХ століття у жінок з'явилася можливість присвятити час дитині, але практично зникла можливість заробити в декреті. Ну ким йти, якщо у тебе немовля на руках, а то і пара погодок? Прибиральницею на кілька годин? Шити на дому для знайомих?

Так що становище сучасних мам куди краще! Адже у них є Інтернет, а значить-безліч можливостей для заробітку в декреті. Ми нарахували більше 12 варіантів роботи на дому для мам з дітьми, доступних сучасній жінці!

12 напрямків заробітку для декретної мами

1. Рерайтинг: 100-150 грн в день

Ви будете писати нові тексти на основі наданих замовником матеріалів. Це популярна послуга, яку замовляють власники сайтів, які бажають отримати недорогий і якісний контент. Вони просять вас переписати тексти з інших сайтів своїми словами без спотворення сенсу. І таким чином отримують контент для своїх проектів.

Знайти замовлення на рерайтинг можна на біржах статей. Спочатку вам доведеться брати дешеві замовлення і напрацьовувати рейтинг. Після накопичення рейтингу і позитивних відгуків ви зможете отримувати більш дорогі замовлення. Досвідчений рерайтер може заробляти за день 100-150 грн. за умови неповної зайнятості.

2. Копірайтинг: від 400 грн на день

Під копірайтингом в Інтернеті розуміють написання статей або текстів з використанням великої кількості джерел, на основі особистого досвіду автора. Це більш якісні і опрацьовані тексти, ніж у випадку рерайтингу, і платять за них більше.

Окремий вид копірайтингу – рекламні тексти. Наприклад, тексти для продаючих сторінок (лендінгів), інтернет-магазинів. Щоб їх писати, необхідно розбиратися в рекламі і маркетингу.

Вартість копірайтингу починається від 30-80 грн. за 1000 знаків з пробілами. Кращі автори отримують 150-200 грн. за 1000 знаків з пробілами. За день можна заробити від 500 грн. і вище, написавши всього одну статтю.

Багато молодих мам, перебуваючи в декреті, освоюють копірайтинг і починають заробляти на дому написанням текстів для сайтів. Плюс цієї роботи – вільний графік, що дозволяє підробляти з маленькими дітьми.

Читайте статтю: Як заробити на копірайтингу в інтернеті. 5 кроків до початку заробітку

3. Ретуш фотографій: від 100-200 грн на день

Вам потрібно буде обробляти фотографії в програмі Photoshop. Наприклад, часто замовляють ретуш весільних знімків, щоб зробити їх вид ідеальним. Люди замовляють відновлення старих і архівних фотографій, що мають різні дефекти.

Вартість простої корекції – від 4-5 грн. за знімок, складною – від 30-100 грн. за фото. Освоїти ази ретуші можна за безкоштовними уроками в Інтернеті. Якщо вам цікавий даний вид заробітку на дому то можна розвивати в собі ці навики.

4. Спільні покупки

Популярний спосіб заробітку на дому для мам в декреті. Ви купуєте що-небудь дрібним оптом, а потім продаєте подругам в роздріб з невеликою націнкою. Це цікавий варіант роботи, якщо у вас велике коло знайомих.

Ряд магазинів дають оптовикам значні знижки. Відповідно, ви можете перепродати речі набагато дорожче, ніж їх купили. Ваші подруги при цьому теж залишаться в плюсі, тому що отримають товари зі знижкою від ціни магазину.

5. Робота для мам в декреті в соціальних мережах: від 6-8 тис. грн. на місяць

У цій сфері є кілька варіантів роботи для жінок в декреті:

 1. Адміністратор групи. Вам потрібно буде знаходити і викладати в групі нові пости, стежити за порядком, блокувати порушників, відповідати на питання учасників групи і виконувати іншу роботу в соц. мережах на прохання власника. За ведення однієї групи можуть платити кілька тисяч грн на місяць. Брати в роботу можна будь-яку кількість груп в залежності від вільного часу в декреті.
 2. Модератор групи. Ваше завдання - стежити за дотриманням правил, контент оновлювати не потрібно. Платять модераторам менше, ніж адміністраторам.
 3. Спеціаліст по SMM. Ця професія дуже затребувана сьогодні. Фахівці з SMM придумують концепцію групи, контент-план (які пости і коли публікувати), займаються просуванням груп і пабліків та іншими роботами. Платять SMM-фахівцям від 8 тис. грн. на місяць, при цьому працювати можна з дому.
 4. Ви можете вести власні проекти в соціальних мережах і заробляти на рекламі.

6. Онлайн-консультант в магазині: 4-6 тис. грн. на місяць

Багато інтернет-магазинів наймають консультантів, які відповідають на запитання відвідувачів в онлайн-чатах. Вам буде потрібно перебувати онлайн і допомагати відвідувачам вибирати товари, робити покупки і вирішувати їх проблеми. Працювати можна вдома, головне – щоб у вас був стабільний Інтернет.

Платять консультантам від 4-6 тис. грн. на місяць. Іноді дохід залежить від продажів магазину. Знайти таку роботу можна на біржах віддаленої роботи.

Читайте також: Як заробити на консультаціях онлайн

 7. Робота для мам в декреті в Фотошопі: від 7-8 тис. грн. на місяць

Програма Photohop дозволяє створювати різні графічні продукти: від простих банерів і обложок для груп в соціальних мережах до виконання фотомонтажу і дизайну сайтів. Цей варіант надомної роботи підійде для творчих мам в декреті.

Освоїти Фотошоп можна за безкоштовними уроками в Інтернеті. Простим роботам ви зможете навчитися за 1-2 тижні. При цьому вартість одного банера або обкладинки, на яку ви витратите 1-2 години часу, може бути 100-200 грн.

Докладно про цей вид заробітку для мам в декреті написано в статті про способи заробітку в Photoshop.

8. Ведення відеоблогу на YouTube

Багато мам в декреті починають знімати відео, і часто хобі перетворюється на джерело додаткового доходу. Сьогодні кожен може відкрити свій канал в Інтернеті і викладати відеоролики. Автори популярних каналів заробляють пристойні суми на розміщенні реклами. Вартість рекламної вставки в ролик може бути 10-20 тис. грн. і більше.

Наприклад, молода мама, перебуваючи в декреті, може створити популярний блог на тему материнства, виховання дітей, догляд за дитиною – це дуже популярні теми в Інтернеті. Знайти однодумців - таких же мам в декретній відпустці - і стати популярним відеоблогером, думка якого цікавить безліч людей.

Читайте: Як заробити на YouTube

9. Продаж хенд-мейду: від 200-500 грн. за виріб

Часто дівчата в декреті починають займатися рукоділлям і захоплюються хенд-мейдом. Ви можете робити роботи не тільки для себе, але і на продаж. В Інтернеті є спеціальні сайти, на яких майстри продають свої роботи. При цьому вартість прикрас ручної роботи може бути досить високою: кілька тисяч грн за виріб.

Как заработать на хенд-мейд?

10. Виконання студентських робіт

Ви можете виконувати для студентів курсові, реферати та інші роботи і заробляти на цьому гроші. В Інтернеті є студентські біржі, які пропонують співпрацю авторам студентських робіт. Ви можете там зареєструватися і заробляти гроші.

11. Онлайн-репетитор

Даний варіант роботи на дому підходить мамам в декреті, що працюють в школі або знають іноземні мови. Ви можете запропонувати послуги репетитора і вести заняття по Скайпу. Є спеціальні каталоги репетирів, в яких можна розмістити інформацію про себе і рекламувати послуги. Важливо, щоб під час занять хтось міг посидіти з дитиною, тому що відволікатися під час уроку ви не зможете.

Більш детально читайте тут.

12. Програмування: від 1000-2000 $ на місяць

Якщо ви – активна мама в декреті з математичним або технічним складом розуму, спробуйте освоїти веб-програмування. Послуги програмістів дуже затребувані в Інтернеті і добре оплачуються. Працювати можна з дому, віддалено. При цьому вашими замовниками можуть бути як українські, так і іноземні компанії.

Програмісти-початківці можуть розраховувати на заробіток 10-15 тис. грн на місяць, люди з досвідом – від 15-20 тис. грн. і значно більше. Програмісти, що працюють із зарубіжними клієнтами, можуть отримувати $ 30-50 за годину роботи.

Основи веб-розробки можна освоїти самостійно за безкоштовними уроками на YouTube.

Які професії може освоїти мама в декреті?

Крім простої роботи, в Інтернеті можна знайти високооплачувану роботу для фахівців. Але для цього необхідно володіти потрібними знаннями і досвідом в області програмування, дизайну, SMM та інших сфер, затребуваних в мережі.

Нижче опублікований список професій, які можна освоїти самостійно і непогано заробляти в цих сферах з дому:

Затребувана в Інтернеті професія Рівень заробітку за місяць
SEO-копірайтер 10 000 – 16 000 грн.
Копірайтер 8 000 – 10 000 грн.
Веб-дизайнер 12 000 – 20 000 грн.
Ілюстратор 12 000 – 20 000 грн.
Графічний дизайнер 12 000 – 20 000 грн.
Моушн дизайнер 22 000 – 30 000 грн.
Веб-програміст 20 000 – 40 000 грн.
Спеціаліст з просування сайтів 16 000 – 20 000 грн.
Директолог 12 000 – 28 000 грн.
SMM-спеціаліст 12 000 – 24 000 грн.
Відеомонтажер 12 000 – 20 000 грн.

Де шукати роботу молодій мамі в декреті?

 1. Біржі фрілансу. Спеціальні сайти, де публікуються проекти. Деякі сервіси проводять угоди через сайт, що забезпечує безпеку замовника і виконавця.
 2. Сайти з вакансіями. Тут теж можна пошукати варіанти підробітку для жінок в декретній відпустці і з маленькою дитиною.
 3. Групи з вакансіями в соціальних мережах. Тут можна знайти замовників на різні послуги. Однак про всі умови роботи потрібно домовлятися безпосередньо з клієнтом.
 4. Біржі статей. Тут публікуються замовлення на тексти. Робота ведеться через сервіси, що гарантує оплату в разі якісно виконаної роботи.
 5. Компанії, що пропонують віддалену роботу. Ряд фірм готові наймати фахівців для роботи з дому. Для новачків і людей без кваліфікації варіант не підійде.

Як не попастися шахраям?

Поряд з чесними клієнтами в інтернеті зустрічаються ШАХРАЇ, які обманюють людей, охочих отримати роботу. Щоб не стати жертвою обману, обов'язково прочитайте статтю:

В Інтернеті існує безліч способів заробити для молодої мами в декретній відпустці. Грамотно підійшовши до працевлаштування, ви зможете знайти вигідні варіанти підробітку на дому.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити