Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Заробіток на рецептах

Останнє оновлення: Середа, 14 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Рецепт

Вітаємо вас на нашому сайті ITstatti про заробіток.

 В інших статтях ви вже дізналися про те, що заробляти в Інтернеті може будь-хто, для цього достатньо тільки мати комп'ютер з виходом в Інтернет і трохи вільного часу. У цій статті ми познайомимо вас з одним з найбільш поширених і цікавих способів отримання доходу написання рецептів. Ви дізнаєтеся про різні способи заробітку на кулінарних рецептах, ознайомитеся з популярними проектами для роботи. Ми підкажемо вам, як написати якісний рецепт, який у вас обов'язково куплять, які критерії висуваються до написання. Також ви дізнаєтеся про середній рівень доходу, на який зможете розраховувати, займаючись такою діяльністю. Сподіваємося, ви зможете винести корисну для себе інформацію і почати заробляти прямо зараз.

Особливості заробітку на рецептах

Це вид підробітку, який відмінно підійде домогосподаркам. Ви можете займатися тими ж домашніми справами, що і зазвичай, однак при цьому розраховувати на певний дохід. Отримувати прибуток за написання рецептів дійсно реально, однак потрібно знати, що до них висуваються певні вимоги.

Існує безліч сайтів, на яких публікуються різноманітні унікальні рецепти з фотографіями. Такі ресурси отримують велику кількість відвідувачів за рахунок корисності контенту, а виконавці — свої чесно зароблені гроші.

Однак, щоб ваш рецепт прийняли на тому чи іншому сайті, важливо, щоб він відповідав певним вимогам:

 1. Всі фотографії процесу готування і безпосередньо приготованої страви повинні бути зроблені в хорошій якості. Ідеально, якщо ви підберете хороше освітлення, правильний ракурс і фон.
 2. Більшість ресурсів приймають тільки унікальні фотографії, тобто ті, які зроблені особисто вами. Однак є сайти, на яких допускається розміщення неунікальних зображень. Всі ці нюанси обов'язково варто уточнити, перш ніж починати співпрацювати з тим чи іншим ресурсом.
 3. Кожен рецепт повинен мати красивий і цікавий опис, якщо це висувається у вимогах.
 4. Щоб заробити на продажу рецептів непогані гроші, важливо писати їх на доступній мові, з покроковою інструкцією. Важливо описати всі кроки приготування з максимальною точністю, вказувати правильні пропорції інгредієнтів і робити рецепт зрозумілим для кожного.
 5. Одна з ключових вимог — грамотність. Всі рецепти потрібно писати без помилок, дотримуючись всіх норм і правил мови. Тільки такий контент зможуть прийняти і опублікувати.
 6. Всі тексти рецептів повинні бути унікальними. Різні сайти перевіряють цей показник в різних програмах (для перевірки унікальності найчастіше використовуються сервіси Адвего, Etxt, Текст.ру та інші).

Важливо писати рецепти на доступній для всіх мові, не використовувати складні терміни, адже читачами можуть бути абсолютно будь-які люди (навіть ті, хто займається готуванням раз в місяць).

Варто пам'ятати, що на початковому етапі ви можете зіткнутися з різними труднощами, такими як:

 • досягнення необхідного рівня унікальності; рецепти — це специфічна тематика, яка не допускає «води» і різних непотрібних словесних конструкцій; тому нерідко новачки можуть витратити на написання тексту близько однієї години, а на роботу з його унікальністю — близько 2-3 годин;
 • необхідність створювати унікальні фотознімки; щоб заробляти більше на рецептах, важливо фотографувати кожен свій крок у процесі готування, а це забирає більше часу;
 • необхідність самостійно готувати всі страви, щоб мати можливість зробити фото і правильно описати весь процес; за годину роботи на початковому етапі можна отримати зовсім невелику оплату;
 • зважаючи на велику конкуренцію в цій галузі, новачки можуть розраховувати на невелику оплату; а щоб отримувати більш значну винагороду за свою працю, доведеться довести свій професіоналізм як кулінара, фотографа і копірайтера.

У будь-якому випадку при наявності необхідної наполегливості і терпіння можна подолати всі ці труднощі, знайти хорошого роботодавця і займатися улюбленою справою за досить пристойну оплату.

Кращі способи отримання прибутку

На сьогоднішній день користувачі можуть заробляти такими методами:

 1. Писати на замовлення рецепти. Це найкраще реалізувати, якщо зареєструватися на різних біржах копірайтингу. При цьому тут не завжди потрібна наявність фотографій і необхідність самостійно готувати страви. Є замовники, яким потрібно тільки якісний глибокий рерайт вже розміщених в мережі рецептів.

У будь-якому випадку знайти таких замовників і заробити на написанні рецептів для них не складно, при цьому ви наберетеся досвіду в копірайтингу і зможете надалі пробувати себе в інших тематиках.

 1. Продавати власні рецепти. Такий вид роботи полягає в тому, що ви самі будете створювати рецепт і виставляти його на продаж на різних сайтах, зокрема, на тих же біржах копірайтингу.

Варто відзначити, що на продаж можна виставляти особисто ваші рецепти, які ви самі придумали, приготували, зробили фотографії процесу. В цьому випадку ви зможете ставити більш високу вартість своїх праць. Проте можна також шукати рецепти в мережі, додавати в них якісь родзинки, готувати і описувати процес. У будь-якому з варіантів ви зможете знайти замовників, яким сподобаються ваші роботи.

Однак новачкам в цій справі буде досить важко продати свої рецепти через відсутність належного досвіду, рейтингу і відгуків. Тому необхідно бути готовим до відсутності стабільності.

 1. Створити власний кулінарний блог. Такий вид діяльності вважається найбільш прибутковим, проте він зажадає від вас великих тимчасових і навіть фінансових витрат. Вам потрібно вивчити основи сайтобудування, проаналізувати потенційних конкурентів і створити ресурс, який буде вигідно відрізнятися на тлі сотень інших.

Тут, щоб заробляти на рецептах, вам знадобиться завоювати увагу аудиторії користувачів, домогтися гарної відвідуваності сайту і підключати рекламу. Все це можливо, якщо ви вмієте красиво і цікаво описувати процес приготування страв, підкріплювати інформацію «смачними» фотографіями і правильно просувати свій ресурс.

Це три основні способи, які підійдуть всім новачкам. Якщо ви сповнені ентузіазму, сил і терпіння, то можете спробувати створити власний ресурс. Якщо ж ви просто хочете спробувати свої сили в цій сфері і отримати невеликий додатковий дохід, то оптимально буде пробувати шукати замовлення на біржах копірайтингу.Рецепт

Список надійних проектів

Ми оформили список популярних і надійних сайтів, на яких ви зможете заробляти. Це найбільш підходящі ресурси для всіх, хто хоче отримувати оплату за написання унікальних рецептів.

Webspoon — цікавий сайт, що пропонує стабільну роботу з непоганим заробітком для професійних кулінарів. Тут виконавець обов'язково повинен знати основи кулінарного мистецтва і вміти робити якісні фотознімки.

Patee — ресурс, що дозволяє заробити на публікації рецептів. Тут оплата нараховується за перегляд іншими користувачами написаних вами матеріалів з фотографіями. До кожного рецепу висуваються певні вимоги, яким потрібно обов'язково слідувати. Чим більше підписників буде у вас і чим більш затребуваним буде ваш контент, тим більше ви зможете заробити.

Fotorecept — досить цікавий сайт, який платить користувачам за розміщення оригінальних рецептів. Кожна 1000 унікальних переглядів оцінюється до 200 грн. Виплати можна перевести на гаманець в системі Вебмані.

Iamcook — відповідний сайт для досвідчених кулінарів. Залежно від кількості опублікованих рецептів користувачі зможуть розраховувати на більш високу оплату. Однак є певний ліміт на кількість публікуються матеріалів на місяць. Для кожного користувача він визначається індивідуально.

Так, ми запропонували вам перелік найбільш вигідних і надійних сайтів для заробітку. Рекомендуємо вам обов'язково ознайомитися з умовами роботи на кожному з них, щоб оцінити всі їх плюси і мінуси. Це допоможе вам вибрати найвигідніший варіант для себе.

Скільки можна заробити?

Конкретний рівень заробітку на рецептах залежить від того способу, який ви виберете. Так, наприклад, новачки, які займаються пошуком замовлень на різних біржах копірайтингу, можуть розраховувати на досить невеликий дохід — близько 20-30 грн за кожну 1000 символів. Однак і вимоги тут зазвичай мінімальні-унікальність і грамотний виклад.

Якщо ж зареєструватися на одному з вищеописаних сервісів і регулярно публікувати там цікаві рецепти, то можна розраховувати на 150-200 грн за досить об'ємний матеріал з якісними фотографіями. Однак пам'ятайте, що є сайти, які платять за перегляди вашого рецепта іншими користувачами. Тому необхідно не тільки грамотно написати текст, але і вибрати затребувані рецепти, які обов'язково будуть цікаві широкій публіці.

Якщо ви вирішили створити власний ресурс, то зможете розраховувати на більш приємну винагороду, оскільки тут ви зможете підключити тематичну рекламу або навіть продавати свої страви. Однак цей варіант варто випробувати вже більш досвідченим кулінарам-копірайтерам. Тут ви зможете розраховувати на заробіток від 7 000 грн на місяць.

Не забувайте, що процес готування значно ускладнюється тим, що вам необхідно тримати під рукою фотоапарат і фіксувати кожен свій крок. Крім того, не завадять знання в області копірайтингу і обробки фотографій, щоб ваші рецепти були найцікавішими і завойовували свою аудиторію користувачів.

Як заробляти на рецептах більше?

Вдосконалюйте письменницьку майстерність. Вивчіть основи копірайтингу, сторітелінгу, набийте руку на текстах.

Вдосконалюйте науку фото. Підпишіться на Instagram, подивіться навчальні курси з фотосправи.

Вдосконалюйте кулінарні навички! Шукайте нові рецепти, освоюйте кухню народів світу, пробуйте нестандартні поєднання продуктів і розповідайте про них світу. І все вийде!

Як бачите, такий спосіб заробітку має свої недоліки і переваги. Якщо ви бачите, що ця робота для вас, і ви знайдете чим здивувати навіть найвибагливіших читачів, то сміливо пробуйте свої сили! Сподіваємося, що наша стаття була цікавою для вас, і ви зможете визначитися з найбільш прийнятним способом заробітку. Бажаємо вам успіхів!

Відео

Читайте також - Робота на дому онлайн

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити