Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити на фотографіях в Інтернеті

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Заробіток на фотографіях

Доброго часу доби всім, хто відвідав наш ресурс про заробіток в мережі. Напевно, ви знаєте про те, що існує величезна кількість різноманітних методів отримання прибутку в інтернеті. У цій статті ми розповімо вам ще про один цікавий спосіб заробити. Якщо ви любите фотографувати і хотіли б не просто ділитися цим мистецтвом з іншими, але й заробляти, то ця стаття для вас! Ви дізнаєтеся про те, що собою являє заробіток на продажу фотографій, які його основні особливості. Ми надамо перелік надійних проектів, завдяки яким ви зможете збільшити свій прибуток і займатися улюбленою справою. Не бійтеся пробувати нові для себе сфери заробітку і отримувати хороший дохід в режимі онлайн.

Особливості заробітку на фотографіях

Напевно, у вас є папка або цілий альбом зі знімками, які ви зробили, але так і не знайшли їм гідного застосування. Сьогодні ви можете отримати непоганий прибуток за них.

Всім відомо, що в мережі існує величезна кількість всіляких зображень і безліч ресурсів, що дозволяють переглядати і завантажувати їх у вільному доступі. Однак незважаючи на це, завжди був і буде попит на нові актуальні знімки високої якості.

Практично кожна поважаюча себе фірма буде використовувати тільки високоякісні фото, авторство яких вона може придбати. Для цього створені фотобанки — спеціальні сервіси, де здійснюється купівля та продаж унікального контенту. Різним компаніям потрібні знімки для просування власних послуг, оформлення дизайну сайту, наповнення блогів, реклами та ін. Саме вони зазвичай є покупцями знімків на подібних ресурсах.

Щоб почати заробляти, вам не потрібно володіти якимись специфічними знаннями або навичками. Досить мати професійний фотоапарат або гаджет з хорошою камерою. На сьогоднішній день практично всі смартфони оснащуються потужними камерами, завдяки яким можна робити хороші знімки високої якості і дозволу. Чим більш вдалим і затребуваним буде знімок, тим більша кількість разів його зможуть купити у вас. Якщо ви вмієте бачити прекрасне і знаходити правильні ракурси, щоб зробити кадр ще більш якісним, це буде додатковим плюсом.

Така робота вважається способом пасивного заробітку, оскільки ви можете одну і ту ж фотографію розмістити на декількох різних ресурсах і продавати нескінченну кількість разів. На вартість одного кадру впливає його якість і розмір, а також затребуваність тематики. Так, на різних сервісах ви можете заробити на одному фото від 5 до 100 грн.

Перелік надійних проектів

Різні фотобанки встановлюють різні вимоги до зареєстрованих учасників. Тому обов'язково варто ознайомитися з правилами кожного ресурсу, який ви розглядаєте для роботи. На всіх ресурсах вам запропонують пройти процедуру реєстрації, на деяких буде потрібно вказувати свої паспортні дані з метою підтвердження своєї особи і подальшої передачі прав на знімки вашим покупцям. Також ознайомтеся з умовами за кількістю завантажуваних фотографій на місяць. Багато фотостоків мають обмеження.

Надаємо вашій увазі перелік найбільш популярних проектів:

 1. Shutterstock,
 2. IStockphoto,
 3. Fotolia,
 4. Bigstock,
 5. Dreamstime,
 6. Alamy,
 7. Crestock,
 8. Corbis,
 9. Getty Images,
 10. Thinkstock,
 11. Jupiterimages.

Завантаживши фотографію, вам доведеться дочекатися схвалення адміністрацією ресурсу. Після того, як ваш знімок схвалять, він буде доступний для продажу. У перший час розраховувати на високий заробіток не варто. Вам потрібно буде набратися досвіду, дізнатися про найбільш затребувані тематиках серед різних компаній і навчитися робити дійсно високоякісні кадри. Таким чином, з часом ви зможете продавати свої знімки за більш вигідною ціною.Заробіток на фотографіях

Скільки можна заробити?

Заробіток на фото можна віднести до одного з видів пасивного заробітку, оскільки одне і те ж фото можна продавати на різних фотостоках будь-яку кількість разів. Нехай не кожне з них куплять, проте вдалі фото швидко ростуть в рейтингу. Один рідкісний кадр по прибутковості може замінити більше двох десятків звичайних фото.

За одне зображення не отримати багато, особливо на початковому етапі. Ціни можуть варіюватися від 2 – 4 до 20 – 80 грн, дуже багато залежить від якості, розміру, унікальності, затребуваності тематики.

Тому, щоб порахувати заробіток, скажімо, за місяць, потрібно визначити, скільки хороших фотокарток ви можете виробляти для фотобанку.

Якщо заливати 1 – 2 тисячі знімків, цілком можна розраховувати на приємні додаткові гроші в розмірі 4-6 тисяч.

Популярні теми для знімків

Всупереч відомій думці, зовсім не потрібно мати інтимні фотографії популярних людей, щоб успішно продавати свої знімки. Визначимо основні категорії.

Продавати можна:

 • фотографії,
 • векторні зображення,
 • 3D графіку,
 • відео.

Можна швидко розвинути свою кар'єру фотодилера, якщо знімати різні об'єкти на однотонному тлі (білому, чорному і будь – якому іншому) - побутові предмети, інструменти, овочі і фрукти, кераміку, речі в насичених яскравих кольорах, кисті і фарби, матеріали, Тварин, Все що завгодно. Такі кадри дуже затребувані в рекламі і дизайні, оскільки дозволяють працювати з самим зображеним об'єктом, просто "вирізавши" його з фону.

Актуальні фото різних текстур-дерева, металу різних кольорів, гладкі, пухирчасті, рифлені, сітки, різного роду плетіння.

Популярність якісних фото з їжею і напоями не падає ніколи.

Також завжди потрібні фотографії людей, особливо з яскравими емоціями і вузьких спеціалізацій, наприклад, людей в спортивній формі або на заняттях йогою, художників в майстерні і за роботою, танцюристів, лікарів.

Якщо ви любите подорожувати і знімати різну архітектуру, легко зможете продати такий матеріал на будь-якому фотостоці. Цінуються не тільки панорамні види, а й цікаві шматочки і деталі, зняті крупним планом, де можна розгледіти подробиці орнаменту вежі або незвичайну будову прольотів, переходів поверхів, старовинних дверей і вікон, витіюваті візерунки ганків. Головне тут якість і хороша композиція, яку з часом і досвідом починає бачити будь-який дилетант.

Затребувані фотосерії, тобто фотографії, витримані в єдиному стилі і композиції. Наприклад, серія фотографій біля Пірса з відповідним унікальним освітленням і предметами або серія зображень плетених ляльок. Їх можна знаходити і фотографувати хоч по всьому світу, найголовніше – унікальність ідеї і першокласна реалізація.

З розвитком комп'ютерних технологій стало можливим створювати зображення буквально з нуля, в спеціальних растрових і векторних програмах, таких як Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw. Попит на них все більше зростає. Якщо ви відмінно малюєте, то можна подумати про підробіток в сфері комп'ютерної фотографії та ілюстрації.

У глобальній перспективі це ворота в веб-дизайн, графічний дизайн і дизайн інтерфейсів. Щоб успішно розвиватися, вам обов'язково знадобиться портфоліо з хорошими роботами.

Заробіток на обробці зображень

Даний напрямок включає в себе роботу з дизайнерськими програмами і всілякими редакторами, обробку, кольорокорекцію, форматування. Фотобанки і фотостоки приймають матеріал з обробкою, але тут важливо не перестаратися. Крім того, окремо за обробку платити вони не будуть, тому такий вид діяльності швидше відноситься до фрілансу.

На біржах фрілансу завжди можна знайти замовника, якому потрібна обробка особистого матеріалу або матеріалу для сайту. Хороший варіант, при наявності достатніх навичок – спробувати себе в верстці або поліграфії.

Поради для початківців

Якщо ви вирішили спробувати себе в ролі початківця фотографа, то варто ознайомитися з деякими рекомендаціями. Надаємо вашій увазі кілька основних порад, які допоможуть вам не розгубитися на початку свого шляху і правильно підійти до такого виду заробітку:

 1. Робіть якомога більше зображень. Якщо ви знайшли один красивий пейзаж або що-небудь інше, спробуйте зафіксувати це на знімках з різних ракурсів, наближаючи або віддаляючи, фокусуючи та ін. надалі вам буде потрібно відібрати серед зроблених кадрів декілька найбільш вдалих і якісних.
 2. Пам'ятайте: щоб заробити пристойні суми, недостатньо завантажити 5-10 знімків. Для початку вам буде потрібно зібрати портфоліо якісних фотографій в кількості 300-500 штук. Намагайтеся щодня завантажувати якусь кількість знімків, щоб підтримувати в проектах свій рейтинг і активність.
 3. Щоб збільшити ймовірність покупки тієї чи іншої фотографії, варто зареєструватися відразу в декількох проектах. Не ігноруйте сервіс, якщо він вимагає від вас паспортних даних. Така вимога, скоріше, навпаки, доводить серйозність сайту.
 4. Перед тим, як викласти фото на продаж, подумайте, чи воно несе якусь комерційну цінність для потенційного покупця. На фотостоках купуються знімки з комерційною, а не естетичною метою. Тому просто красивого зображення буде недостатньо.
 5. Дізнавайтеся про причини неприйняття тих чи інших знімків, розвивайте свої навички. Якщо необхідно відредагувати фото, зробіть це. Пробуйте працювати з різним освітленням, комбінувати різні стилі фотографування, виставляти тінь і пр.
 6. Практично до всіх фотографій потрібно завантажувати точні конкретні описи. Тоді є велика ймовірність того, що ваш знімок знайдуть і куплять. Тому, якщо ви реєструєтеся на іноземних фотостоках, запасіться перекладачем і приділіть час написання описів.
 7. Постійно цікавтеся тим, фотографії якої тематики зараз найбільш актуальні і затребувані серед різних компаній. Працюйте з популярними темами, тоді ви зможете заробляти більше.

Як бачите, почати заробляти на фотобанках зовсім не складно. Досить враховувати всі поради та рекомендації, переймати досвід відомих фотографів і вчитися робити свої знімки ще більш цікавими і якісними.

Почніть працювати прямо зараз! Зробіть кілька десятків вдалих кадрів, дізнайтеся детальну інформацію про діяльність різних фотостоків, реєструйтеся і пробуйте заробляти! Бажаємо вам успіхів!

Читайте також - Заробіток на Photoshop в інтернеті: 9 способів заробляти гроші

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити