Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Робота «Набір тексту на дому» в інтернеті – реальні відгуки

Останнє оновлення: Четвер, 04 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Набір тексту на дому

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua!

Набір тексту на дому — дуже бажаний спосіб заробітку для більшості новачків зі знанням комп'ютера. Сидиш собі за монітором, передруковуєш якісь статті або книги, і отримуєш за це гроші, здавалося б - все просто і логічно! Але не тут то було, більше 90% вакансій про таку роботу в Інтернеті — шахрайство!

Схема обману

Схем обману пов'язаних з цією темою безліч, розповімо про дві найпоширеніші.

Обман перший: Ви відгукуєтеся на одну з подібних вакансій, у відповідь вам надсилають список завдань, де все детально розписано: тематика завдання, кількість аркушів, розмір оплати, строк виконання, формат файлу. І найголовніше — вказана сума страховки, яку необхідно перерахувати на рахунок роботодавця! Пояснюється це тим, що внесок стягується через безвідповідальних працівників, мовляв є люди, які беруть замовлення і не виконують його. Для цього і потрібна «страховка» яка йде на рахунок замовника, як неустійка.

Зрозуміло ніяка страховка нікуди не йде, та й завдання ваше ніхто перевіряти не буде. Після перерахування грошей роботодавець пропадає, і ніколи більше не вийде на зв'язок.

Обман другий: Ви знаходите «роботодавця», обговорюєте з ним деталі роботи, вам пропонують співпрацювати, але з одним але! Роботодавець говорить: «У нас так багато кандидатів на цю роботу, що ми стали змушені брати передоплату, щоб нас не кинули. Зрозуміло ми повернемо Вам всю цю передоплату з першою ж зарплатою.»

Як ви вже напевно здогадалися, ніхто нічого не поверне, та й власне, першої зарплати не буде.

Варіацій безліч, вам можуть запропонувати отримати матеріали для передруку пересиланням поштою, або навіть вручити особисто після оплати «страховки», або якогось необхідного внеску для оформлення вас на роботу і т. п. При цьому оплата праці буде обіцяна дуже гідна, порівнянна з зарплатою фахівців у різних областях. Ну, на обіцянки всі щедрі, побільше бажаючих набіжить. А ось суть одна, 90% сайтів і вакансій по набору тексту — це обман і лохотрон.

Читайте також: Реальні способи заробітку в інтернеті

Відгуки тих, хто працював набірниками тексту

Думаю відгуки тих, хто працював набірниками тексту, говорять самі за себе, більшість пропозицій про роботу набір тексту на ПК — це брехня і обман! Будьте гранично уважні при пошуку такого підробітку, і вже точно нічого не оплачуйте, платити повинні тільки вам за виконання роботи, але ніяк не навпаки. Далі ми дамо рекомендації, як розпізнати сумлінні пропозиції від справжніх роботодавців і білий список сайтів.

Чи реально заробити на наборі тексту без обману?

Вакансія «набірщик тексту на дому» існує насправді. Білий список роботодавців тут — це різноманітні видавництва, яким необхідно переводити рукописні матеріали в друкований вигляд для їх публікації.

Але будьте уважні, як Ви вже бачили в відкликав, шахраї часто представляються головним редактором будь-якого журналу або видавничої компанії. Якщо ви дійсно хочете працювати набірщиком тексту вдома, то має сенс обдзвонити видавництва і запропонувати свої послуги. Досить часто з вами будуть співпрацювати. Тільки відразу попередять про заробітну плату — вона буде складати близько 4 тисяч грн за повний робочий день, а не як в обіцянках шахраїв, 15-20 тисяч за пару годин роботи в день. Зрозуміло всякі страховки або вкладення не будуть потрібні. Всі тексти будуть висилатися вам електронно (скани або фото) або особисто передаватися (якщо роботодавець опиниться у Вашому місті).

Наборщик тексту: Професія чи міф?

— Так що ж: будь-яка робота по набору - це обман?

— Не зовсім.

"Нормальних" пропозицій дуже мало, але вони є. Наприклад, великим видавництвам або друкарням часом і правда буває потрібно набирати великі обсяги тексту. Тому, якщо ти все ще хочеш заробляти таким чином, то краще обдзвони подібні компанії в своєму місті. Можливо, десь потрібні співробітники.

Можна також пошукати вакансії набір текстів на біржах фрілансу, де, на відміну від сайтів вакансій, більше уваги приділяється безпеці виконавця і замовника.

В Інтернеті є сайти великих фірм, які займаються набором текстів. Найчастіше, їх штат повністю укомплектований, але ти можеш спробувати щастя і запропонувати свої послуги. Звичайно ж, в разі позитивної відповіді це буде робота без вкладень і страхових внесків.

Тільки є один нюанс - оплата за готові тексти не буде такою високою, як у вакансіях шахраїв. Зазвичай за один аркуш формату А4 пропонують 8-10 грн. У складних випадках: нерозбірливий почерк, таблиці, формули, графіки оплата може бути трохи більше. Але, в будь-якому випадку, вартість одного листа навряд чи перевищить 20 грн.

— А все ж, раз така робота досі існує, значить це кому-небудь потрібно?

І правда. Незважаючи на очевидні мінуси, Набір текстів на дому може стати непоганим способом заробити на кишенькові витрати для школярів, наприклад. Попутно вони і офісні програми освоять добре - а це точно корисний навик в наш час.

Та й старшому поколінню, якщо у них немає великої потреби в грошах, але є бажання вивчити щось нове, сучасне, така робота підійде. Можливо, вже в найближчому майбутньому навіть заяву на повернення товару в магазині вимагатимуть тільки в друкованому вигляді. Не кажучи вже про документи до Пенсійного фонду. Так що вміння набирати текст на комп'ютері виявиться незайвим.

Творча робота теж не всім потрібна. Комусь, навпаки, подобається монотонна однотипна праця — свого роду медитація. Такі люди теж можуть успішно займатися набором тексту за гроші.

Якщо ідея стати трішки багатшою, не виходячи з дому, вже здається тобі примарною мрією — не впадай у відчай. Зараз розповім, як ще можна заробляти в Інтернеті.

Заробіток на транскрибації (Переклад аудіо в текст)

А ось на транскрибації тексту вже цілком реально заробити навіть через інтернет. Транскрибація – це переклад аудіо або відео в текст, тобто потрібно в текстовому вигляді передрукувати текст, який вимовляє людина у відео або аудіо, наприклад в якійсь лекції на YouTube. Оплачується така робота від довжини аудіо, по 4-5 грн за хвилину.

Безліч подібних завдань від роботодавців можна знайти на сайтах:

 • freelancehunt.com
 • ua.jooble.org
 • Weblancer.net
 • kabanchik.ua

Звертайте увагу на дату реєстрації профілю роботодавця на цих сайтах, його рейтинг і відгуки. Надто свіжа дата реєстрації — привід насторожитися, але це необов'язково шахраї. Часто на таких сайтах роботодавці заводять профіль тільки при необхідності виконання будь-якої роботи. Просто не переводьте передоплати і нікому не повідомляйте дані банківської карти.

Набір капчі (введення символів з картинок)

Розпізнавання символів з невеликих картинок, які показуються при реєстрації на різних сайтах. Напевно, ви багато разів бачили капчу в інтернеті.

Так ось, на цьому можна заробити. Існують спеціальні сайти, на яких працівникам платять за введення тексту з цих картинок.

Читайте також: Заробіток на вводі капчі без вкладень

Ось найпопулярніші з них:

 • Anti-Captcha.com
 • 2Captcha.com
 • Kolotibablo.com

Тут ніяких роботодавців вже немає, ці сайти і будуть вашими роботодавцями, тому людський фактор виключений. Просто вводите текст з картинок, доводите свій баланс до мінімального порога виплат і замовляєте виплату на Qiwi, Webmoney або Яндекс.Гроші. За місяць цілком реально заробити на оплату інтернету, але як серйозний спосіб заробітку я б цей спосіб не розглядав. Головне що без обману!

naborteksta.kiev.ua

Найвідоміший сайт в СНД пропонує роботу по набору тексту на комп'ютері. Серед такого потоку шахраїв на цій темі, сайту «naborteksta.kiev.ua» доводиться не солодко, люди вже за звичкою відносяться до таких пропозицій з побоюванням.

І марно, це сумлінний сайт, який платить за виконання роботи! Нехай і не так багато, як обіцяють шахраї у своїх вакансіях, зате чесно. Передруковувати вам доведеться переважно рукописні матеріали такого плану:

Увага! Від імені сайту «naborteksta.kiev.ua» працюють шахраї! Будьте уважні, якщо ви зустрінете вакансії, нібито від сайту «naborteksta.kiev.ua» на майданчиках з пошуку роботи, це 100% шахраї. Тому що сайт не розміщує вакансії на сторонніх ресурсах, почати працювати набірщиком тексту на цьому сайті можна, лише заповнивши форму на цій сторінці —naborteksta.kiev.ua/tseny

Як відрізнити роботодавця від шахрая?

За назвами компаній це зробити практично неможливо, тому що вони постійно використовують нові. Вірна ознака шахраїв, це прохання що-небудь оплатити, внесок або страховку. Якщо вас просять заплатити за отримання роботи, будьте впевнені, це обман. Так само можуть попросити повні дані вашої банківської карти (з терміном дії і кодом на задній стороні), або фото карти. Ні в якому разі не відправляйте!

І щоб обмежити поширення цього обману, давайте разом складемо назви фірм і видавництв, під якими пропонують роботу шахраї. Ось тільки деякі з них:

 • ооо лидер плюс
 • Медиа-Инфо
 • Поли-c
 • Гриф
 • ИД ЛИРА
 • ООО Респект

Натисніть «Поділитися», щоб якомога більше людей дізналося про ці лохотрони і не попалися на нього.

Реальні роботодавці ніколи не беруть передоплату з виконавця. Ніколи. Виконавець має право запросити передоплату із замовника, але якщо замовник із виконавця просить гроші як заставу, це, мінімум, дивно, і має викликати у вас побоювання. Швидше за все перед вами шахрай, а сайт, який нібито виступає як "гарант", - підробка.

Буде набагато надійніше, якщо ви знайдете інформацію про компанію чи роботодавця в інтернеті. Також ви можете запросити у замовника посилання на сайт компанії або на соцмережі роботодавця. Це цілком нормально. Ви маєте повне право знати, з ким працюєте.

Однак і тут слід тримати вухо гостро: шахрай може провести вас, вказавши реально існуючу компанію та представившись її представником чи директором.

У такому випадку завжди перевіряйте, чи ця людина працює в даній компанії. Ви можете зв'язатися з самою компанією та запитати по телефону або в повідомленнях, чи співпрацюють вони з такою людиною і чи шукають вони на даний момент співробітника. Якщо ні, то вас обдурили.

Якщо так, але все одно ви запідозрили щось негаразд, запитайте, що вас бентежить, у потенційного роботодавця прямо. Якщо співрозмовник не відповідає на ваше запитання, починає "юлити" навколо, сипле незрозумілими фактами та цифрами, статистикою, підбирає слова, намагається згадати стандартні фрази для того, щоб ви йому повірили, починає м'ятися (якщо це голосові повідомлення), припиняйте спілкування тут же!

Якщо ви знаходитесь на біржі фрілансу, пожалуйся на обліковий запис замовника, вказавши “шахрайство” за допомогою спеціальної опції. Таким чином ви захистите себе та своїх колег від недоброзичливців.

Як правило, видавництва мають усі цифрові механізми, необхідні для того, щоб розпізнати слова з літер, написаних рукою, і перевести це в друкований текст на комп'ютері.

Тому навряд чи воно шукатиме наборщиків текстів – людей, яким потрібно буде платити. Натомість компанія скористається безкоштовними послугами пристрою для розпізнавання тексту.

Навіть якщо вам пропонують вакансію "набір тексту на дома без вкладень" не варто вірити: у якийсь момент гроші все одно попросять і просто кинуть вас.

Однак не засмучуйтесь, якщо, крім швидкого та грамотного набору тексту, у вас не виходить практично нічого. Можливо, вам варто спробувати себе як копірайтер – писати тексти на замовлення.

Однак намагайтеся і в цій справі не натикатися на шахраїв – вони зараз усюди, тільки на те й чекають, щоб застосувати свої схеми на якомусь простачку. Не ставайте таким!

Висновки: чи можна заробити набором текстів на дому

Коротко: можна, але дуже складно і небагато.

Більшість оголошень про пошук набір тексту на дому залишають шахраї. Уважно вивчай вакансії і ніколи не погоджуйся на передоплату.

Якщо все ж хочеш таким чином заробляти, то сам зв'яжися з друкарнями, видавництвами або великими компаніями по набору текстів. Уточни особисто, чи не потрібні їм співробітники.

Не засмучуйся, якщо такий підробіток знайти не вдасться. Подумай про інші варіанти: набір капчі, транскрибації, рерайтинг. А ще краще: подивися в бік веб-райтінга і копірайтингу. Вибери роботу до душі, щоб потім не шкодувати про втрачений час.

Відео з реальними вакансіями


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі  

# Світлана 08.02.2020, 08:07
Дякую за статтю! Дуже корисно і повчально! Я тільки почала шукати додатковий заробіток через Інтернет! Знаю, що на даний момент добре б у мене вийшли такі напрямки, як набір текстів і транскрибація. Надалі можливо копірайтинг і рерайтинг. Але скільки підводних каменів!!! Так рада, що Ваша стаття попалася мені на самому початку мого шляху заробітку в Інтернеті! Ще раз дякую!!! і ще величезна подяка всім, хто поділився своїм досвідом!!! Всім удачі!!!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
# Катерина 05.11.2020, 09:30
Добрий день! Гріф мене кинув.. Шкода що раніше не побачила дану статтю! Номер і пошта шахраїв +380933565095
Будьте обережні!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
# Светлана 27.11.2020, 17:36
Хотела бы попробывать работать
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
# Анна 01.04.2021, 10:02
Хочу попробовать работать с текстом! 
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата