Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити на вебінарах?

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Заробіток на вебінарах

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua!

Якщо ви перебуваєте в пошуках прибуткової роботи в інтернеті, то ви потрапили за адресою. Серед численних способів заробітку є такі, які не вимагають зусиль і приносять середні доходи. А є варіанти, що вимагають від вас невеликої кількості часу і здатні вивести вас на будь-який рівень прибутку. Йдеться про вебінари - навчальні заняття або корпоративні наради, що проводяться в режимі онлайн. У цій статті ви дізнаєтеся докладніше про це поняття і зрозумієте, що собою являє заробіток на вебінарах. Ми надамо вам різні варіанти роботи, дамо інформацію з приводу організації та проведення вебінарів. Ви отримаєте цінні рекомендації і зможете почати заробляти, не виходячи з дому.

Особливості заробітку на вебінарах

Отже, як ви вже зрозуміли, вебінар являє собою навчальний семінар або тренінгове заняття, яке проводиться в режимі онлайн. Людина, яка проводить це заняття (спікер), збирає аудиторію зацікавлених слухачів і спілкується з ними у веб-режимі. Принцип дії тут трохи нагадує скайп, де можна зробити конференцію, об'єднавши велику кількість учасників.

Метою таких занять зазвичай є продаж або просування якого-небудь продукту, залучення користувачів на свій сайт, блог або проект, а також надання цінної інформації з приводу чого-небудь. Заробляти таким способом може кожен, хто має знання в будь-якій сфері. Наприклад, якщо ви добре розбираєтеся в питаннях інтернет-реклами, ви можете організувати таке онлайн-заняття, запросити туди цільову аудиторію і навчати її, отримуючи за це гроші.

Пропонуємо вам розглянути можливі варіанти заробітку таким способом:

1. Продаж своїх товарів і послуг. Це відмінний варіант для тих, кому є що продавати. Якщо ви випускаєте своє програмне забезпечення, пишете книги по вихованню дітей або маєте будь-який інший товар для продажу, можете спробувати залучати потенційних покупців з допомогою вебінарів. Однак тут варто пам'ятати, що ваше заняття будуть дивитися переважно в тому випадку, якщо ви, крім реклами і продажу свого товару, надасте користувачам цікаву і корисну інформацію по темі.

Онлайн-тренінг не повинен відповідати на запит «як купити товар у нас», він повинен давати слушні рекомендації. Наприклад, якщо ви хочете прорекламувати свою книгу про дитяче виховання, то у вебінарі варто дати якісь відповіді на питання, що стосуються даної тематики. Важливо, щоб учасники вашого заняття зацікавилися вами і вашою методикою виховання. Доречним буде вести зворотний зв'язок або застосовувати тактику «питання-відповідь». Тобто, обов'язковою умовою тут буде наявність знань з тематики вашого вебінару. Якщо ви покажете свій професіоналізм, то слухачам захочеться і далі переймати ваш досвід і вчитися у вас.

Такі вебінари можна влаштовувати періодично. Саме по собі проведення такої конференції не принесе вам грошей. Ви зможете заробити на тому, що учасники надалі почнуть цікавитися вашим продуктом і стануть вашими клієнтами.

2. Робота в якості організатора. Якщо у вас немає власного продукту, ви все одно можете заробляти на вебінарах. У завдання організатора входить не тільки пошук майданчика для проведення заняття, моделювання та надання цінних рекомендацій. Вам потрібно буде розробляти плани проведення веб-зборів, займатися монетизацією аудиторії, створювати звітності та розробляти схеми підвищення ефективності.

Крім того, ви можете отримувати непогану оплату за те, що будете приводити активних слухачів. Таким чином, ви зможете співпрацювати з багатьма, приводячи на їх вебінари потенційних покупців. Однак тут потрібно навчитися шукати і відбирати аудиторію, оскільки в цій сфері цінується також якість трафіку.

3. Робота спікером. Роль спікера є практично однією з найважливіших. Це людина, яка вміє говорити грамотно, цікаво, весело. Від правильного вибору спікера на 80% залежить успіх будь-якого вебінару, оскільки ця людина повинна вміти імпровізувати, додавати гумор там, де це доречно, правильно й доступно формулювати свої думки. Якщо мовець буде відповідати всім цим критеріям, це стане гарантією того, що слухачі продивляться відео-трансляцію до кінця і стануть потенційними покупцями.

Якщо у вас є навички оратора, ви маєте досвід публічних виступів або просто добре справляєтеся з великою аудиторією слухачів, то ви можете пропонувати різним компаніям свої послуги. Однак, крім хороших мовних навичок, ви повинні володіти посидючістю і терпінням. Працювати з живою аудиторією значно легше, ніж зі слухачами на вебінарі. Тому вам доведеться адекватно реагувати на те, що у відповідь на жарт ви не відразу почуєте сміх, що можуть бути різні перебої зі зв'язком та інше. У цьому випадку заробіток з проведення одного вебінару може становити до 30% від всього доходу — все залежить від того, наскільки ви компетентні в тій чи іншій сфері.

4. Написання сценаріїв. Такий спосіб сьогодні є не сильно популярним, але вельми перспективним. Така діяльність чимось схожа з копірайтингом (написання статей на замовлення), оскільки вам так само потрібно писати продає і інформативний текст, який буде промовляти спікер у своєму виступі. Однак є суттєва різниця. Перш за все, ваш текст повинен мати не тільки продаючу функцію, але і інформаційну. Тобто, необхідно красиво поєднати корисний контент і рекламу продукту. Крім того, ваше завдання — не просто написати сценарій, але й окреслити суть спікеру, щоб він міг природно і грамотно проговорити все те, про що ви пишете. Тобто, якщо ви вибираєте цей варіант, то вам потрібно буде працювати не тільки з текстом для вебінару, але і зі спікером.

Як бачите, така робота цілком реальна, якщо докласти трохи зусиль і витратити час на поглиблене вивчення будь-якої сфери. Вибирайте найбільш зручний для себе варіант і починайте заробляти!

Що потрібно для заробітку?

Щоб непогано заробляти на вебінарах, потрібно мати не тільки відмінні знання в якій-небудь темі, але і хороше технічне оснащення. Вам потрібно буде подбати про наявність якісної гарнітури і платформи для проведення вебінару.

Не варто розглядати варіанти з мікрофоном або іншим незручним технічним оснащенням. Виберіть якісну гарнітуру, бажано з USB-штекером, яка дозволить вам рухатися, жестикулювати і відчувати себе комфортно. Простежте за тим, щоб забезпечувалося хороше звучання без будь-яких перешкод.

Платформа (іншими словами, кімната) — це спеціальний онлайн-сервіс, який надає можливість користувачам проводити вебінари. Сьогодні існує безліч таких майданчиків, які пропонують різні умови користування. Для вас можуть виявитися корисними такі функції:

 • необмежений час запису відео;
 • необмежена кількість учасників веб-заняття;
 • можливість вмикати або вимикати коментарі слухачів;
 • нагадування учасникам за годину до початку трансляції;
 • збереження проведеного вебінару у відео-форматі;
 • можливість змінювати дозвіл відео та ін.

При виборі платформи звертайте увагу на ті нюанси, які мають для вас значення.

Ви зможете непогано заробити, якщо ретельно продумаєте назву свого вебінару, визначитеся з віковою категорією слухачів і якісно пропрацюєте план. Правильний підхід до підготовки заняття — половина успіху. Якщо глядачам буде все зрозуміло і, головне, цікаво, вони цілком зможуть скласти категорію ваших потенційних клієнтів. В цілому вся програма повинна бути побудована так, щоб кожен слухач по завершенню виніс для себе щось цінне.

 Зазвичай план всієї трансляції робиться у вигляді слайдів. Тобто, глядачі будуть чути і бачити вас, але періодично на екрані будуть з'являтися тематичні слайди. На слайдах ви можете позначити якісь контрольні точки свого виступу (наприклад, різновиди чого-небудь або способи вирішення якоїсь проблеми). Також ви можете використовувати різні графіки, схеми та інші спрощують розуміння елементи. Ця порада стане в нагоді вам і в тому випадку, якщо ви вирішите займатися розробкою сценаріїв для вебінарів.

Скільки можна заробити

Питання про те, скільки можна заробити на вебінарах, занадто загальний. Наприклад:

 • Невідомий нікому репетитор з англійської проводить індивідуальні заняття по скайпу і заробляє по 200 грн на годину. Джерело клієнтів - сарафанне радіо. Прибуток - 2 тисячі грн на тиждень;
 • Професійний психолог зібрав групу і проводить щотижневий майстер-клас. На рекламу витрачає по 2 тисячі на тиждень. Заняття відвідують 20 осіб, вхід — 400 грн. Його прибуток - 6 тисяч грн на тиждень.
 • Крутий рекламщик вирішив зробити курс з основ маркетингу для малого бізнесу. Знайшов експертів - платить по 3 тисячі за заняття, всього 12 тисяч грн. Реклама, податки та інше віднімають ще 20 тисяч. Курс коштує 8 тисяч, записалося на нього 100 осіб. Прибуток бізнесмена - близько 1 мільйона.

Вебінари і заробіток — це синоніми, якщо підійти до процесів грамотно.

Формати навчання

Не плутайтеся у форматах навчання. Умовно онлайн-освіту і заробіток на вебінарах поділяють на кілька підвидів.

Живий вебінар

Класичний підхід до онлайн-освіти. Експерт в кадрі. Це може бути студія, де трансляція ведеться з професійної камери. Або сесія, схожа на діалог в Скайпі, коли включена функція демонстрації екрану. Головне-експерт видно і читає лекцію прямо зараз.

Основний плюс-слухачі можуть в режимі реального часу задавати питання. Мінус-експерту доводиться витрачати час і сили.

Автовебінар

Фактично, це той самий вебінар. Лекція, на якій експерт пояснює тему, іноді відволікається на пояснення деталей. Ті, хто не в курсі, можуть подумати, що це прямий ефір. Але насправді слухачі бачать заздалегідь підготовлений запис. Часто автовебінари проводять як повторний запуск успішно проведеного курсу.

Мінус - немає зворотного зв'язку. Покупців такий формат може відштовхнути-все-таки хочеться дивитися на "живу" людину, а не на запис. Плюс - немає потреби відволікатися від запису нових курсів.

Навчальні ролики

Щось подібне можна знайти по будь-якій темі в Youtube. Це якісні навчальні відео, з режисурою і сценарієм. Ролики хорошої якості, часто зняті одночасно декількома камер, з грамотним монтажем. Експерт записує курс з декількох роликів і продає доступ до нього.

Дуже добре підходить для курсів формату»як зробити". Наприклад, як пекти торти, як малювати, як ліпити. Такий формат ефективний з точки зору педагогіки — слухач, якщо оператор і монтажер працюють професійно, бачить картинку з декількох сторін.

Комбінований формат

Найефективніший спосіб провести навчальний курс - комбінувати формати. Наприклад, це може виглядати так:

 • На сайті Відвідувачі можуть подивитися якісний промо-ролик з окремим уроком по темі;
 • Проводиться тестовий безкоштовний вебінар, де експерт сам розкриває тему;
 • Покупці отримують доступ до сервісу, де за графіком дивляться уроки і виконують домашні завдання;

В кінці курсу - великий вебінар, де розбираються питання.

Експериментуйте з форматами і шукайте той, який краще підходить до специфіки теми.

Рекомендації для початківців

Цілком можливо, що ви не відразу вийдете на бажаний рівень заробітку на вебінарах. Щоб прискорити це і почати відразу отримувати непогані суми, надаємо вам ще кілька цінних рекомендацій, які варто враховувати при організації та проведенні онлайн-заняття:

 • чітко визначте проблему (ваша аудиторія прийшла до вас за вирішення якихось питань, тому важливо показати, що ви розумієте їх проблему і можете її вирішити частково з допомогою свого навчального заняття і повністю завдяки своєму продукту);
 • вкажіть переваги (дайте слухачам зрозуміти, що за підсумком участі у вашому вебінарі вони отримають якісь цінні знання; важливо, щоб користувачі догледіли вас до кінця);
 • поділіться корисною інформацією (спробуйте дати учасникам відповідь на питання «що робити?» і «як це робити?», але робіть це так, щоб не видавати всіх професійних секретів);
 • покажіть ефективність свого продукту (краще, якщо це будуть приклади реальних людей, які завдяки вашому товару або послузі вирішили якісь свої проблеми).

Як бачите, така діяльність є не тільки досить прибутковою, але і вельми цікавою. По-перше, ви будете підвищувати свій професіоналізм, влаштовуючи різні заняття в режимі онлайн. По-друге, ваш прибуток буде залежати від ваших старань і вмінь.

Сподіваємося, ви дізналися багато нового про заробіток на вебінарах і зможете з легкістю застосувати ці знання на практиці. Читайте спеціалізовану літературу про правила і нюанси проведення вебінарів, вчіться шукати цільову аудиторію і зацікавлювати її з перших секунд. Бажаємо вам успіхів!

Відео

Також раджу почитати:

Як заробити на Ютубі

Як заробляти на стрімах

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити