Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Написання текстів на замовлення

Останнє оновлення: Неділя, 21 лютого 2021 Автор: Вольдемар Воронцовський

Написання текстів на замовлення

В одній з минулих статей «60 способів заробити в інтернеті», ми перераховували способи заробити в інтернеті, там ми торкнулися такої теми як «копірайтинг» або написання текстів на замовлення.

Причини замовлення написання текстів і статей

З чого слід почати? Для початку необхідно визначитися, чи готові ви серйозно працювати і заробляти гроші. Якщо ви пішли на цей крок, то вам необхідно багато чому навчитися. Наприклад, навчитися працювати з електронними гаманцями (Введення, виведення, переказ в банк тощо), так само в майбутньому, вам просто необхідно буде зареєструвати себе як індивідуальний підприємець, інакше як ви потім будете податковій пояснювати, "звідки ви берете гроші і як ви заробляєте собі на життя?".

Перш ніж приступити до роботи «написання текстів на замовлення», вивчіть все, де заробляють, де шукають постійних клієнтів, де будуть затребувані ваші тексти.

А тепер про написання, ви повинні вміти грамотно писати тексти, тексти повинні бути цікаві. Все це само собою і досвід буде приходити поступово.

А тепер давайте подивимося, де можна заробляти початківцю і в майбутньому просунутому копірайтеру.

Для початківця необхідно визначиться з улюбленою тематикою, наприклад, тематика «бізнес ідеї», «вишивати гачком», «політика», «фотографії», «інвестиції». Пишіть тексти на вашу улюблену тематику, пишіть великі тексти на 5-6 тисяч символів.  І не забувайте писати якісний і унікальний контент.

Де розміщувати статті? Свої тексти ви можете розміщувати на біржах унікального контенту, наприклад Advego або Etxt. Для цього вам необхідно зареєструватись і писати тексти, тільки не потрібно відразу вказувати великі ціни (орієнтуйтеся по конкурентам), адже все приходить з досвідом, пам'ятаєте? На таких біржах ви будете розміщувати свої статті по певним категоріям, наприклад, «авіація», «бізнес і фінанси», «мода і стиль» і т. д. Подібних бірж типу Advego достатньо, пишіть, набирайте досвід і репутацію.

Після того як ви відчуєте в собі професіонала, коли вам будуть дякувати, і пропонувати співпрацювати на постійній основі, ви можете перейти на більш серйозний рівень і вже трохи підняти ціни.

Що мається на увазі перейти на більш серйозний рівень? Це говорить про те, що ви повинні пробувати писати тексти на замовлення не тільки своєї тематики, але і чужою. Наприклад, зареєструватися на форумі сервісу www.cy-pr.com, вивчити його і пропонувати свої послуги з написання текстів: копірайт, рерайт, на різні тематики. На таких форумах, ви будете швидко набирати популярність (Якщо робити все якісно). Хочеться відзначити, що таких форумів дуже багато.

Типи статей і текстів

У середовищі письменників текстів на замовлення вкоренилися два поняття до статей: копірайт (copyright) і рерайт (rewrite). Друге більш-менш вірно, це переписаний текст за враженнями письменника, перше ж, "копірайт" - невірно, так як це авторське право не тільки на текст і термін відображає не створення унікального продукту, а права на нього.

Правильніше ділити на райт / врайт (write-писати) і рерайт, хоча це все дивно, по-українськи ж говоримо і пишемо, Тому скажемо "твір" і "виклад". Твір це коли за певними критеріями і темі письменник виконує новий текст, складає його. Виклад, рерайт - коли автор вичитує кілька текстів і переписує їх своїми словами (до речі, пошукові системи вміють це обчислювати).

Тексти майже всі пишуться в якості рерайта-викладу, гарний "твір" буде вже коштувати відповідно своїй якості. Тому seo-фірми, що виробляють тексти і контент потоком, постійно економлять на якості. Економлять швидше в плані часу, ніж грошей, тому що замовник вже заплатив за низьким тарифом. Компанія займається написанням текстів на замовлення, виконують роботу так само потоком і швидко.

Інший спосіб вивуджування у замовника грошей - це умовні ділення цілей тексту, наприклад, "продаючі статті" або "seo тексти". Насправді якщо стаття хороша, то потенційний покупець їй зацікавиться і стаття виконає свою мету: донесення доступною, зрозумілою і лаконічною думки автора про продукт, послугу, фірму та інше.

SEO тексти, які багато недобросовісних виробників статей видають за більш складний і, відповідно, дорогий продукт - це виверт. Стаття, виконана кваліфікованим і відповідальним письменником для сайту, буде містити необхідні фрази і структуру для пошукових систем, але при цьому зберігаючи читабельність і цікавість для людини.

Схема написання хорошого тексту на замовлення

За якою схемою особисто я пишу статтю або інший текст, прийнявши його в замовлення:

 • Я кілька годин вивчаю інформацію по темі майбутнього матеріалу, вичитую цікаві та змістовні матеріали;
 • Складаю план майбутньої статті;
 • Пишу, перевіряю стилістику і цілісність;
 • Відправляю коректору (скажу чесно: я можу допустити пунктуаційні помилки), який перевіряє текст на можливі пунктуаційні та інші помилки.

Якщо ви хочете замовити у когось написання хорошого тексту, то рекомендую скласти технічне завдання на текст, щоб краще зрозуміти, що хочете отримати і мати свої побажання в документальній формі про відправці виконавцю:

 1. Тема статті;
 2. Приблизний обсяг (рекомендую не менше 3000 символів і не більше 8000, якщо це не розповідь);
 3. Ключові слова, які ви хочете бачити в тексті та/або заголовках;
 4. Стиль написання: літературний (наприклад, числа пишуться словами), вільний виклад, технічний (сухий виклад якостей, властивостей і функцій максимально інформативно);
 5. Настрій викладу: наприклад, огляд (максимально об'єктивний виклад), критика (цілісне виклад, але зі згадкою недоліків), розповідь (виклад особистого враження/уявлення) і так далі;
 6. Особисті побажання від вас, примітки, довідкова інформація, ТЗ по вашій формі опціонально, якщо є.

Ознаки хорошого і поганого тексту на замовлення

Розглянемо по пунктах найбільш явні ознаки поганого і хорошого тексту, щоб зрозуміти, як їх швидко відрізняти, навіть не маючи на руках, а тільки за рівнем пропозиції.

Поганий текст як послугу і продукт видають:

 • Низька ціна - 12-20 грн за тисячу знаків: це гроші, і кваліфікований фахівець не буде себе обтяжувати за таку оплату. За такі гроші замовник отримає кривий водянистий рерайт - виклад, який буде противний читачеві і безінтересний роботу пошукової системи. На ринку коректура (виправлення помилок) коштує від 20 грн за тисячу знаків, висновки очевидні;
 • Розподіл на різноманітні види тексту - стаття або хороша і якісна, або вона погана і зроблена "на коліні" за пару годин. Стаття може відрізнятися обсягом, темою, стилем, але вона повинна бути хороша як будь-який продукт;
 • Короткий час написання - уявіть собі, як можна технічному письменнику вивчити тему (адже він же не знавець всього і вся. Тексти замовляють і про труби, і про плюшки), скласти план статті, викласти її, перевірити стилістику і грамотність. Це все не може зайняти пару годин;
 • Відсутність портфоліо - якщо фірма або виконавець не може представити приклади своїх продуктів, то це підозріло. Адже текст це не літак сконструювати, кілька статей можна написати як приклад кваліфікації.

Хороший текст виявити може майже будь-хто, хто у своєму житті прочитав щось більше ніж журнали з коротенькими статтями. Краще замовляти текст у приватної особи, тут прості закони:

 • Немає посередників - менше витрати;
 • Ви оцінюєте виконавця, а не посередника;
 • У разі успішної співпраці письменника простіше знайти, якщо ви зв'язувалися з ним особисто, ніж шукати його у фірмі, де він, можливо, вже не працює.
 1. Краще замовляти статті безпосередньо у власника будь-якого сайту: подивитися його власні тексти і матеріали, зв'язатися з ним і замовити продукт. Зрозуміло, що ціна буде не маленька.
 2. Наступне джерело - це біржі-агрегатори (збирачі), які не є фірмою, що надає послугу, а всього лише посередничають між виконавцем і замовником. У таких бірж є інструменти - "портфоліо", "оплата праці при отриманні замовником тексту"та інші, наприклад, "відправити на доопрацювання". За Інструменти і швидкий підбір виконавця ви заплатите посереднику (не явно звичайно). Головний мінус, що на таких біржах велика частина виконавців пропонують статті огидної якості, що видно за ціною і термінами виконання замовлення.
 3. У фірм, що займаються створенням сайтів під ключ або чисто виконують тексти на замовлення, краще не купувати з причин, зазначених у першому параграфі.

Так що якщо ви зважилися працювати в затишній обстановці будинку, то вам слід трохи навчитися, і приступати до серйозної роботи!

Читайте також: 24 сайти для заробітку в інтернеті

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити