Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Замовлення та написання текстів на замовлення

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Написання текстів на замовлення

В одній з минулих статей «60 способів заробити в інтернеті», ми перераховували способи заробити в інтернеті, там ми торкнулися такої теми як «копірайтинг» або написання текстів на замовлення.

Причини замовлення написання текстів і статей

З чого слід почати? Для початку необхідно визначитися, чи готові ви серйозно працювати і заробляти гроші. Якщо ви пішли на цей крок, то вам необхідно багато чому навчитися. Наприклад, навчитися працювати з електронними гаманцями (Введення, виведення, переказ в банк тощо), так само в майбутньому, вам просто необхідно буде зареєструвати себе як індивідуальний підприємець, інакше як ви потім будете податковій пояснювати, "звідки ви берете гроші і як ви заробляєте собі на життя?".

Перш ніж приступити до роботи «написання текстів на замовлення», вивчіть все, де заробляють, де шукають постійних клієнтів, де будуть затребувані ваші тексти.

А тепер про написання, ви повинні вміти грамотно писати тексти, тексти повинні бути цікаві. Все це само собою і досвід буде приходити поступово.

А тепер давайте подивимося, де можна заробляти початківцю і в майбутньому просунутому копірайтеру.

Для початківця необхідно визначиться з улюбленою тематикою, наприклад, тематика «бізнес ідеї», «вишивати гачком», «політика», «фотографії», «інвестиції». Пишіть тексти на вашу улюблену тематику, пишіть великі тексти на 5-6 тисяч символів.  І не забувайте писати якісний і унікальний контент.

Де розміщувати статті? Свої тексти ви можете розміщувати на біржах унікального контенту, наприклад 2polyglot.com або uatxt.com. Для цього вам необхідно зареєструватись і писати тексти, тільки не потрібно відразу вказувати великі ціни (орієнтуйтеся по конкурентам), адже все приходить з досвідом, пам'ятаєте? На таких біржах ви будете розміщувати свої статті по певним категоріям, наприклад, «авіація», «бізнес і фінанси», «мода і стиль» і т. д. Подібних бірж типу Advego достатньо, пишіть, набирайте досвід і репутацію.

Після того як ви відчуєте в собі професіонала, коли вам будуть дякувати, і пропонувати співпрацювати на постійній основі, ви можете перейти на більш серйозний рівень і вже трохи підняти ціни.

Що мається на увазі перейти на більш серйозний рівень? Це говорить про те, що ви повинні пробувати писати тексти на замовлення не тільки своєї тематики, але і чужою. Наприклад, зареєструватися на форумі сервісу www.cy-pr.com, вивчити його і пропонувати свої послуги з написання текстів: копірайт, рерайт, на різні тематики. На таких форумах, ви будете швидко набирати популярність (Якщо робити все якісно). Хочеться відзначити, що таких форумів дуже багато.

Типи статей і текстів

У середовищі письменників текстів на замовлення вкоренилися два поняття до статей: копірайт (copyright) і рерайт (rewrite). Друге більш-менш вірно, це переписаний текст за враженнями письменника, перше ж, "копірайт" - невірно, так як це авторське право не тільки на текст і термін відображає не створення унікального продукту, а права на нього.

Правильніше ділити на райт / врайт (write-писати) і рерайт, хоча це все дивно, по-українськи ж говоримо і пишемо, Тому скажемо "твір" і "виклад". Твір це коли за певними критеріями і темі письменник виконує новий текст, складає його. Виклад, рерайт - коли автор вичитує кілька текстів і переписує їх своїми словами (до речі, пошукові системи вміють це обчислювати).

Тексти майже всі пишуться в якості рерайта-викладу, гарний "твір" буде вже коштувати відповідно своїй якості. Тому seo-фірми, що виробляють тексти і контент потоком, постійно економлять на якості. Економлять швидше в плані часу, ніж грошей, тому що замовник вже заплатив за низьким тарифом. Компанія займається написанням текстів на замовлення, виконують роботу так само потоком і швидко.

Інший спосіб вивуджування у замовника грошей - це умовні ділення цілей тексту, наприклад, "продаючі статті" або "seo тексти". Насправді якщо стаття хороша, то потенційний покупець їй зацікавиться і стаття виконає свою мету: донесення доступною, зрозумілою і лаконічною думки автора про продукт, послугу, фірму та інше.

SEO тексти, які багато недобросовісних виробників статей видають за більш складний і, відповідно, дорогий продукт - це виверт. Стаття, виконана кваліфікованим і відповідальним письменником для сайту, буде містити необхідні фрази і структуру для пошукових систем, але при цьому зберігаючи читабельність і цікавість для людини.

Схема написання хорошого тексту на замовлення

За якою схемою особисто я пишу статтю або інший текст, прийнявши його в замовлення:

 • Я кілька годин вивчаю інформацію по темі майбутнього матеріалу, вичитую цікаві та змістовні матеріали;
 • Складаю план майбутньої статті;
 • Пишу, перевіряю стилістику і цілісність;
 • Відправляю коректору (скажу чесно: я можу допустити пунктуаційні помилки), який перевіряє текст на можливі пунктуаційні та інші помилки.

Якщо ви хочете замовити у когось написання хорошого тексту, то рекомендую скласти технічне завдання на текст, щоб краще зрозуміти, що хочете отримати і мати свої побажання в документальній формі про відправці виконавцю:

 1. Тема статті;
 2. Приблизний обсяг (рекомендую не менше 3000 символів і не більше 8000, якщо це не розповідь);
 3. Ключові слова, які ви хочете бачити в тексті та/або заголовках;
 4. Стиль написання: літературний (наприклад, числа пишуться словами), вільний виклад, технічний (сухий виклад якостей, властивостей і функцій максимально інформативно);
 5. Настрій викладу: наприклад, огляд (максимально об'єктивний виклад), критика (цілісне виклад, але зі згадкою недоліків), розповідь (виклад особистого враження/уявлення) і так далі;
 6. Особисті побажання від вас, примітки, довідкова інформація, ТЗ по вашій формі опціонально, якщо є.

Ознаки хорошого і поганого тексту на замовлення

Розглянемо по пунктах найбільш явні ознаки поганого і хорошого тексту, щоб зрозуміти, як їх швидко відрізняти, навіть не маючи на руках, а тільки за рівнем пропозиції.

Поганий текст як послугу і продукт видають:

 • Низька ціна - 12-20 грн за тисячу знаків: це гроші, і кваліфікований фахівець не буде себе обтяжувати за таку оплату. За такі гроші замовник отримає кривий водянистий рерайт - виклад, який буде противний читачеві і безінтересний роботу пошукової системи. На ринку коректура (виправлення помилок) коштує від 20 грн за тисячу знаків, висновки очевидні;
 • Розподіл на різноманітні види тексту - стаття або хороша і якісна, або вона погана і зроблена "на коліні" за пару годин. Стаття може відрізнятися обсягом, темою, стилем, але вона повинна бути хороша як будь-який продукт;
 • Короткий час написання - уявіть собі, як можна технічному письменнику вивчити тему (адже він же не знавець всього і вся. Тексти замовляють і про труби, і про плюшки), скласти план статті, викласти її, перевірити стилістику і грамотність. Це все не може зайняти пару годин;
 • Відсутність портфоліо - якщо фірма або виконавець не може представити приклади своїх продуктів, то це підозріло. Адже текст це не літак сконструювати, кілька статей можна написати як приклад кваліфікації.

Хороший текст виявити може майже будь-хто, хто у своєму житті прочитав щось більше ніж журнали з коротенькими статтями. Краще замовляти текст у приватної особи, тут прості закони:

 • Немає посередників - менше витрати;
 • Ви оцінюєте виконавця, а не посередника;
 • У разі успішної співпраці письменника простіше знайти, якщо ви зв'язувалися з ним особисто, ніж шукати його у фірмі, де він, можливо, вже не працює.
 1. Краще замовляти статті безпосередньо у власника будь-якого сайту: подивитися його власні тексти і матеріали, зв'язатися з ним і замовити продукт. Зрозуміло, що ціна буде не маленька.
 2. Наступне джерело - це біржі-агрегатори (збирачі), які не є фірмою, що надає послугу, а всього лише посередничають між виконавцем і замовником. У таких бірж є інструменти - "портфоліо", "оплата праці при отриманні замовником тексту"та інші, наприклад, "відправити на доопрацювання". За Інструменти і швидкий підбір виконавця ви заплатите посереднику (не явно звичайно). Головний мінус, що на таких біржах велика частина виконавців пропонують статті огидної якості, що видно за ціною і термінами виконання замовлення.
 3. У фірм, що займаються створенням сайтів під ключ або чисто виконують тексти на замовлення, краще не купувати з причин, зазначених у першому параграфі.

Так що якщо ви зважилися працювати в затишній обстановці будинку, то вам слід трохи навчитися, і приступати до серйозної роботи!

Затребувані тематики для написання текстів

Не можна бути професіоналом у багатьох темах одночасно, досвідчені копірайтери це розуміють і намагаються спеціалізуватися на 1-2 напрямках. Резюме "пишу про все" більше відштовхує замовників, адже вони розуміють, що неякісний контент не приверне покупців, і гроші будуть витрачені даремно. Тому перш ніж вибрати для себе напрямок, в якому цікаво працювати, новачкам краще уточнити, які теми користуються попитом.

Невелика підказка - перелік найбільш затребуваних напрямків:

 1. Ігри: огляди, лайфхаки, новини.
 2. Інтернет: поради з написання матеріалів, пошук інформації.
 3. Секс і відносини.
 4. Автомобілі.
 5. Комп'ютери: ремонт, робота з ПК.
 6. Нерухомість.
 7. Свята: сценарії, привітання у віршах і в прозі, тости.
 8. Мода і здоров'я: рецепти, поради, новинки.

Переваги замовлення текстів за своїми вимогами

Якщо власнику сайту потрібен контент, у нього є 2 варіанти: підібрати відповідний матеріал у вже готових статтях на біржах фрілансу або оформити свою пропозицію. Друге рішення набагато краще, тому що знайти відповідний текст не просто.

Викладений на продаж контент може бути написаний толково, але шаблонно. Або креативно, але без фактажу і згадок важливих для наймача аспектів.

Тому надійніше вибрати копірайтера, який вміє писати матеріали за складеним ТЗ з дотриманням ключових слів, за затвердженим контент-планом.

Середні розцінки на замовні тексти

На ринку копірайтингу, як і на будь-якому іншому, є різні за ціновим цензом «лавки». Професіонали свої праці оцінюють високо, але гарантують дотримання термінів і якість. Щоб скласти враження, замовнику потрібно ознайомитися з портфоліо претендента або запропонувати йому тестове завдання.

Новачки згодні працювати за невелику плату, але не всі з них здатні впоратися зі складною роботою. Тому вдалим рішенням буде вибрати копірайтера середнього рівня, добре знає правила і вимоги, створює матеріали не завжди унікальні, але добротні, з урахуванням умов пошуковиків. Крім того, вартість контенту залежить від теми, тобто чим важче завдання, тим оплата призначається вище.

Середні розцінки за 1000 знаків:

 1. Статті про кулінарію, туризм, музику, психологію — 12-20 грн. Інформація для візиток, сервісних центрів, ресторанів — 40-80 грн.
 2. Матеріали для медклінік, магазинів елітних товарів, послуг ландшафтного дизайну, салонів краси — 80-160 грн.
 3. Ѕео-контент - 80-200 грн.
 4. Продають Тексти - від 1200 до 2000 грн.
 5. Лендінг - 600-4800 грн.

Де вигідніше замовляти для свого ресурсу статті та тексти

Оптимальний для наймача варіант-укласти договір про співпрацю з 1 досвідченим копірайтером. Єдиний недолік такого рішення в тому, що професіонали беруть недешево за свою роботу. Можна заощадити, якщо найняти фахівця середнього рівня або новачка з хорошим потенціалом, але завжди залишається ризик, що, набравшись досвіду, він знайде більш щедрого роботодавця.

Зручніше замовити текст для сайту майстрам, які виставляються на майданчиках фрілансу, там же можна подивитися їх портфоліо, оцінити рівень претендента. Якщо текстові матеріали для сайту потрібні від випадку до випадку, зручніше наймати разових виконавців, тоді і відсоток за послуги посередника бірж не буде великим. Замовникам, які постійно потребують контенту, вигідніше домовитися з 1-2 копірайтерами безпосередньо.

Крім того, авторів вигідно Шукати:

 1. У персональних блогах, де працюють досвідчені майстри.
 2. У соціальних мережах, на форумах. На пропозицію про роботу миттєво приходять десятки заявок від претендентів.

Як самому навчитися писати тексти на замовлення

Багато власників сайтів приймають рішення заощадити, намагаються зайнятися контентом самі. Якщо людина вміє грамотно викладати думки, то освоїти цю науку вдасться. Перше, що потрібно виконати — визначитися зі стилем. Вибирають, який доречніше виглядає на сторінці: розмовний, науковий, діловий, публіцистичний або художній.

Алгоритм, як правильно вибудувати процес:

 1. Вивести тип статті. Найпопулярніші: новина, огляд, інтерв'ю, список, керівництво.
 2. Скласти план. Якщо потрібен аналіз, потрібен аналітичний, де контент починається з проблеми. Коли передбачена багатопланова подача, вибирають діалектичний, для відображення подій хороший Історичний, якщо матеріал викладається в хронологічному порядку. Для списків, оглядів і статей складають тематичний план.
 3. Провести аналіз цільової аудиторії. Це можна зробити за допомогою опитувань, конкурсів.
 4. Придумати помітний заголовок, щоб відразу привертав увагу.
 5. За планом написати матеріал, потім відредагувати за допомогою онлайн-сервісів з перевірки унікальності.

Що потрібно врахувати

Навчитися складати читабельні Тексти-тільки половина справи. Для вдалого просування сайту контент треба постійно оновлювати, залучати користувачів цікавою інформацією, викладаючи статті хоча б 1 раз в 2 дні. Для людини, яка щільно зайнятий справами бізнесу, таке завдання може виявитися непосильним через брак часу.

Автору текстів необхідно:

 1. Добре знати тему і її специфіку.
 2. Бути грамотним.
 3. Вміти користуватися сервісами перевірок.
 4. Застосовувати схеми, техніки і формули продаючих текстів.

Поради щодо написання

Щоб матеріал отримав високу оцінку при перевірці на Антиплагіат і задовольнив замовника, обмежитися тільки дотриманням правил не вийде. Текст повинен зачіпати за живе, тому важливо знайти потрібну струну, яка знайде відгук у аудиторії.

Досвідчені копірайтери дають рекомендації, як писати якісний контент:

 1. Дотримуватися теми. Чи не відхилятися від суті, йдучи в філософські роздуми, тільки факти.
 2. Спиратися на позиції досвідчених експертів, якщо стаття аналітична. Застосовувати цитати, правильно їх оформляти, інакше сервіси перевірки зарахують як плагіат.
 3. Розкручуючи відвідувача сайту на відповідну реакцію, робити акцент на емоції, щоб «хочу» превалювало над іншими доводами.
 4. Детально розписувати інструкції та рекомендації, щоб користувач міг досконально вивчити товар.
 5. Брати за зразок історії, як вдалося розбагатіти популярним людям, такий приклад викликає у користувача бажання повторити їх досвід.

Відео

Читайте також: 24 сайти для заробітку в інтернеті

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити