Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

ТОП-7 способів заробітку грошей в домашніх умовах

Останнє оновлення: Вівторок, 27 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Заробіток в домашніх умовах

Вітаю вас, друзі. З вами – ITstatti і нескінченно захоплююча тема заробіток в домашніх умовах. Пропоную сьогодні розглянути дві поширені ситуації, що змушують людину заробляти на хліб насущний у домашніх умовах.

 1. Перша: вас звільнили з роботи (скоротили або вижили), а ви, тим не менш, прекрасний фахівець у своїй галузі, та й просто грамотна людина. Як ви зробите в цьому випадку? Звичайно ж, ні за що не погодитеся на низькооплачувану посаду, аби вдома не сидіти, а будете думати, як можна заробити гроші в домашніх умовах. Причому Вас буде цікавити заробіток не нижче, а, бажано, вище колишнього. І це можливо, якщо у вас відповідна для фрілансу (віддаленої роботи) спеціальність, або ви здатні на швидку перекваліфікацію.
 2. Друга: ви звільнилися за власним бажанням, оскільки вам остогидла офісна рутина, прискіпливий начальник і маленька зарплата. А в іншому – Ви такий же творча і самодостатня людина, як і звільнений фахівець з першої ситуації, Ви талановитий висококласний фахівець і цілком здатні подбати про свій добробут.

Різниця між цими ситуаціями тільки в тому, як психологічно людина сприймає своє звільнення, і наскільки швидко він почне використовувати ситуацію собі на благо.

Другий випадок більш сприятливий - адже працівник, який збирається звільнятися, зазвичай, готує грунт для цього. Написавши заяву, він, швидше за все, не тільки знає, як заробити гроші в домашніх умовах, але і вже заробляє їх.

Перший випадок – більш трагічний для працівника, але і в ньому можна знайти позитивний момент: Ви вільні! Ви можете використовувати ту енергію і той талант, який раніше віддавали в «загальну скарбничку» компанії, тільки для себе і заробити на цьому набагато більше, ніж у Вас було. А якщо вас ще й не оцінили, то тим більше, ви маєте на це повне право.

Згадуючи себе, можу зазначити, що я не належу до жодного з цих випадків, так як мені пощастило і я ще в універі усвідомив, що мені пора вчиться заробляти віддалено. А до закінчення, та й на останньому курсі, мій дохід вже був більше 3 000 грн на місяць. Так що, якщо цю статтю читають студенти і навіть старшокласники, то будьте впевнені: Ви теж цілком здатні почати заробляти гроші в домашніх умовах вже сьогодні. Вже повірте, на практиці я ні раз зустрічав школярів, які заробляють в інтернеті дуже нескромні гроші.

1. Як заробити в домашніх умовах, з чого почати?

Інтернет - геніальний винахід і підтримка для безробітних всього світу. Адже куди йшли всі звільнені і розрахувавшіся ще 20 років тому? Правильно – на біржу праці, в вантажники або йшли в затяжну депресію. А зараз не всі, але більшість з них йдуть на пошуки віддаленої роботи в інтернет.

Ті, хто залишилися в офісах і на підприємствах, можуть хоч до нестями іронізувати, що, мовляв, тепер їх колишній колега «сам начальник, сам – дурень», але я б радив їм притримати свою злу іронію – ті, хто працюють в інтернеті, не виходячи з дому, далеко не дурні люди. Можливо, за цими професіями – майбутнє, адже вже зараз конкуренція серед фрілансерів дуже висока і тенденція до її зростання триває. Тому претендентам віддаленої роботи слід задуматися не тільки про те, як заробити в домашніх умовах, але і як грамотно почати вибудовувати свою кар'єру, щоб не розчаруватися в цьому виді заробітку, і з часом вийти на високий рівень доходів.

Почніть з вивчення бірж фрілансу, а таких на просторах інтернету безліч. Не розчаровуйтеся, що новачкам на деяких з них платять зовсім мало - при належному таланті і старанності ви зможете швидко вийти на середній, а то і високий рівень. Не раджу шукати замовників на форумах – серед чесних добропорядних людей, там можна знайти відвертих шахраїв, готових роздягнути-роззути кого завгодно. Від такої оплати своєї праці навіть не чекайте, хоча обіцяти вони можуть багато і відразу.

Якщо ж Вас не влаштовують умови бірж, для початку «промацайте» свого замовника з форуму, візьміть аванс за роботу, якщо людина виявиться адекватним в плані оплати і спілкування – Вам казково пощастило.

Якщо вас зацікавила певна компанія, якій хотілося б запропонувати свої послуги на постійній основі, уважно прочитайте всі відгуки про неї, якщо вони не викликають підозри, грамотно і креативно складіть резюме, але креативте в міру – не злякайте потенційного роботодавця.

Для фрілансера важливо наявність інтернету з хорошою швидкістю і комп'ютера з якісним дозволом і наявністю певних програм. Забезпечте себе всім цим.

Ну, і проаналізуйте власні навички. Для фрілансера важливі:

 • володіння відмінними навичками роботи на ПК;
 • знанням програм Microsoft Office, Photoshop;
 • певний рівень грамотності.

А решта, як то кажуть, докладемо власними зусиллями.

2. Топ-7 способів інтернет заробітку в домашніх умовах

Ну, про рукоділля це я так – до слова. Хоча ті, хто вчасно зрозумів, як заробити на в'язанні в домашніх умовах, вже відкрили авторські бутіки. Принцип хорошого заробітку, хоч на в'язанні шкарпеток, хоч на написанні текстів один і той же – необхідно вміти правильно (тобто дорого) продавати свій талант.

Нехай ханжі кривляться і кажуть, що талант не продається. Шановні мої, продається все! Якби талант неможливо було купити-продати, то не бачити б нам досі одеколонів Гуччі, маленьких чорних суконь, комедій геніального Гайдая і всіх тих речей, до яких ми звикли і які нам дорогі.

Тому раджу покопатися в собі як можна глибше і видати на-гора об'єктивний висновок про наявність або відсутність у себе певного таланту.

У наведеному нижче списку дивіться, які таланти і онлайн-професії найбільш затребувані і у відповідності з ним плануйте, як зробити справжні гроші в домашніх умовах.

2.1. Робота з текстами. До переліку професій, пов'язаних з текстами, входять:

 • Копірайтер – творець унікальних текстів;
 • СЕО-копірайтер – творець текстів, оптимізованих для упіймання за ключовими запитами;
 • Рерайтер – суть його роботи полягає у видозміні готового тексту, унікализації шляхом підбору синонімів, зміни порядку слів у реченні, форми оповіді;
 • Перекладач – осмислена інтерпретація тексту на іншій мові;
 • Набір тексту – рутинна однотипна, але гідно оплачувана робота, яка полягає в наборі готового тексту.

2.2. Веб-дизайн – створення та оформлення сайтів

Досить високооплачувана праця, та й затребувана. Зараз дуже багато бажаючих створити власний ресурс для заробітку.

Якщо самому дизайну навчиться не так вже і просто в силу того, що потрібно вміти малювати, то такий підрозділ як «верстка сайтів» цілком можна освоїти за 2-3 місяці.

2.3. Програмування – створення комп'ютерних програм і розумних сайтів під замовлення

Хоча програмісти тісно пов'язані і з веб дизайном, вони можуть у лічені години забезпечити клієнта і сайтом з оригінальним оформленням, і програмкою під нього. Також ці люди займаються створенням комп'ютерних додатків та ігор.

Освоїти цю професію можна відносно швидко, в залежності від інтенсивності навчання і захопленості. Тут звичайно бажано мати технічний склад розуму.

Читайте також: Скільки заробляють програмісти і як почати заробляти самому

2.4. Менеджмент

Ще одні щасливчики за професією, який може займатися своєю роботою, не виходячи з дому – менеджер. Підбір персоналу на основі перегляду анкет не обов'язково проводити в умовах офісу, тим більше, що широке поширення в сучасних умовах набула відправка резюме за електронними адресами.

2.5. Фотографія

Якісні оригінальні фото були і залишаються на вагу золота в мережі. Якщо Ви вважаєте себе талановитим фотохудожником, а не просто штампуете стандартні фото, якщо у Вас є кілька робіт, цінних для новинних або «жовтуватих» сайтів, сміливо пропонуйте їх в якості товару і зробіть фотографію основним джерелом доходу.

2.6. Репетиторство і навчання

Я розглядаю ці дві категорії заробітку, як суміжні, але між ними існує відмінність.

Репетиторство – уроки по скайпу з можливістю повноцінного спілкування вчителя і учня, з можливістю робити зауваження і задавати питання. Навчання – тематичні ролики, вебінари, розсилка книг, де спілкування між коучем і слухачами можливе тільки під час онлайн семінарів, і то - слухачі пишуть в чат, коуч відповідає усно.

2.7. Маркетинг та продажі

Організація власного інтернет-магазину, розробленого, як під реальний товар, так і під дропшиппінг. В одній з попередніх статей я вже пояснював суть роботи дрошиппера.

Власне, заробіток на в'язанні можна застосовувати в сьомій категорії - Ви будете не просто продавцем, але і автором виробів. А за умови, що ваші в'язані речі виграють в порівнянні з покупними, як в дизайні, так і в практичності, то дуже скоро у вас з'являться свої клієнти.

Наскільки я знаю, попитом користуються в'язані дитячі речі, затишні органайзери, різноманітні чохли (як для смартфонів, так і для крісел), підставки та іграшки.

Читайте також: Як заробляти на хенд мейд.

3. Де і як знайти роботодавця

Знати про можливості і різні професії - це навіть не півсправи, адже спочатку потрібно придбати знання, а потім ще знайти людину, яка готова платити вам за ваші послуги. Просто величезне число новачків спотикаються саме на етапі пошуку роботодавців, тому цього процесу присвячено багато статей не тільки на моєму блозі, але і на багатьох інших.

Якщо говорити зовсім коротко і по справі, то для успішного пошуку роботодавця необхідно проявити трошки терпіння. Вам можуть відмовити більше десяти, а то і ста разів. Але проявивши вміння робити висновки з помилок, пошук роботодавця стає звичайною справою і вирішується максимум за кілька годин. Загалом-то, не буду розповідати про те, що вже і так написано У мене на блозі ще раз. Кому цікаво, можете подивитися на мої рекомендації тут: «Як стати фрілансером з нуля: покрокове керівництво».

А також, я думаю, багатьом може бути цікаво прочитати цю: «Робота копірайтером на дому» і цю: «Як заробити на копірайтингу в інтернеті. 5 кроків до початку заробітку» статтю.

4. Можливості та ризики

Я навмисне не вживаю заїжджені терміни "переваги і недоліки" або "плюси і мінуси". Адже якщо людина почала замислюватися, як можна заробити в домашніх умовах, значить, вона шукає нові можливості для творчої самореалізації та підвищення якості життя.

 • Перша можливість, яку дає фріланс – свобода від офісної рутини. Однак існує ризик розслабитися, відкладати нетермінові замовлення на потім і в результаті не встигнути до дедлайну. Це неприпустимо. Це непрофесійно. Щоб не піддаватися ліні, щодня мотивуйте себе. Вселите собі думку про те, що Ви – класний фахівець, про якого, правда, ще мало знають замовники. Переконайте себе, що самодисципліна - основний двигун вашого професійного зростання (та що переконувати, так воно і є!) і без неї будь-який талант може зійти нанівець.
 • Друга можливість: величезна кількість різноманітних вакансій, серед яких ви знаходите роботу по душі. Ризик – роботі мрії не відповідає рівень освіти або основної спеціальності. Але це - самий незначний з ризиків, оскільки завжди є можливість радикально змінити професію.
 • Третя можливість – складання графіка роботи під себе. Але і тут переслідує ризик скласти його надто вже лояльно.
 • Четверта – отримання замовлень з гідною оплатою за роботу. Ризик – з перших же днів ганятися за складними дорогими замовленнями, можна не впоратися із завданням і втратити рейтинг, ще толком і не напрацювавши його.

Ось і все, що я хотів розповісти Вам сьогодні. Сподіваюся, мої поради виявилися корисними і своєчасними. Діліться ними зі своїми друзями в соціальних мережах. А я поки напишу для вас ще що-небудь корисне. До зустрічі.

5. Як заробити гроші в домашніх умовах без Інтернету - ТОП 11 способів

На даний момент далеко не у всіх існує справне підключення до мережі Інтернет. У віддалених від центру регіонах бувають істотні перебої, які не дозволяють займатися інтернет-роботою на регулярній основі. Але і такі люди здатні знайти собі заняття на дому. Пропонуємо розглянути кілька хороших вакансій, які здатні принести чималий дохід. Як заробити гроші вдома без Інтернету:

 1. Для тих, хто проживає в курортних містах, відмінним варіантом стане виробництво сувенірів. Люди позитивно ставляться до всяких дрібниць, які через роки будуть нагадувати їм про чудову подорож. Залежно від своїх умінь і переваг, можна вибрати виготовлення листівок, магнітиків, чашок, прикрас, брелоків та інших милих дрібниць.
 2. Шиття одягу стає все популярнішим. Модниці бажають володіти унікальними речами, проте на вироби від знаменитих дизайнерів у них не вистачає коштів. Талановита швачка може створити справжній витвір мистецтва і вигідно його продати. При цьому навіть не обов'язково залишати своє житло. Встановіть в одній з кімнат швейну машинку і запрошуйте клієнтів на примірку в імпровізований кабінет. Це дуже економічний і зручний варіант.
 3. Випічка святкових тортів-дуже прибуткове заняття. Разом з тим, отримувати від цього прибуток зможе далеко не кожен. Індивіду необхідно володіти відповідними знаннями, досвідом і природним талантом. Лише так з'являється можливість створити дійсно красиві вироби і знайти покупця. Після виготовлення декількох тортів можна викласти в газету рекламу і чекати замовлення, виконуючи їх в мінімальні терміни.
 4. Букети з цукерок є відносно новим видом заробітку. Ця ніша практично не зайнята, що дозволяє почати продуктивний бізнес. Для старту будуть потрібні мінімальні вкладення, а окупається проект досить швидко. Варто запастися штучними квітами і різними цукерками, після чого зробити кілька різних букетиків і торгувати ними в зручному форматі. Можна приймати замовлення, виготовляючи предмети мистецтва на смак кожного окремого Клієнта.
 5. Вирощування кімнатних квітів - цікаве заняття для любителів рослин. Воно особливо добре підійде всім, хто має в своєму розпорядженні приватний будинок з великою земельною ділянкою. За якісну розсаду платять відмінні гроші, тому такий бізнес швидко принесе прибуток. Єдиним недоліком є те, що займатися підприємництвом взимку не вийде.
 6. Ремонт різної техніки. Якщо чоловік добре розбирається в механізмах, він може зайнятися платним ремонтом. Спочатку буде доречно запропонувати свої послуги сусідам, а після, через "сарафанне радіо", кількість клієнтів буде поступово збільшуватися.
 7. Манікюр і педикюр вельми зручно надавати на дому. Обладнайте одну з кімнат і запрошуйте до себе клієнтів. Рекламу можна розмістити в газетах або почати зі знайомих, які пізніше рекомендуватимуть послуги свого майстра іншим людям. Виконуйте роботу якісно, адже нігті клієнтів-найкраща візитна картка!
 8. Репетиторство приносить хороший заробіток, проте лише в тому випадку, коли виходить добре порозумітися з дітьми. Поміркуйте над тим, наскільки добре вдається доносити до дитини потрібну інформацію і знайомити з новим. Якщо у людини достатньо терпіння, він зможе вибрати відповідну для себе дисципліну і зайнятися навчанням школярів. Особистість, яка має спеціальну вищу освіту, отримує можливість готувати студентів. Як правило, такі послуги оплачуються більш щедро.
 9. Письменство підійде для тих, хто відчуває в собі непереборне бажання поділитися своїми знаннями зі світом. Якщо володієте хорошим стилем і знаєте, як зацікавити людей – починайте писати власну книгу! Здійснювати це найзручніше в спокійній домашній обстановці, коли ніхто не порушує внутрішньої гармонії.
 10. Створення предметів на 3D-принтері-новий і дуже популярний напрямок. На матеріали доведеться витратити близько 2 000$, проте з часом вкладення окупляться. Людині необхідно буде навчитися працювати на цій машині і якісно виконувати замовлення. Тоді кількість клієнтів буде з часом тільки збільшуватися. За допомогою технологій можна створювати сувеніри, посуд, канцелярію, прикраси і т. д.
 11. Міні-ясла для дітей дошкільного віку. Сьогодні дитячі садки переповнені, тому трудящі батьки часто змушені відмовлятися від кар'єри. Багато з них будуть раді щодня відводити своє чадо в домашню групу, яку веде досвідчена і турботлива мати. Якщо у жінки є кілька своїх дітей, буде непогано організувати ясла. Це зробить дозвілля більш веселим і корисним для всіх, а також принесе відмінний прибуток.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити