Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як почати заробляти на OLX. Особистий досвід і цифри

Останнє оновлення: Субота, 10 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як почати заробляти на OLX

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua!

Напевно всі користувачі Інтернету хоч раз стикалися з системою під назвою OLX (по-старому Slando). Навіть якщо ви і не продавали товари самі, то через пошукові системи все одно могли помітити посилання на сайт, пов'язані з продажем продукту.

У даній статті ми розповімо, як можна заробити на OLX досить багато і без серйозних фінансових вкладень. Як показує досвід людей які активно заробляють на дошках оголошень, дохід може перевищувати 50.000 грн в місяць.

Що таке OLX: суть роботи?

 Якщо про такий проект ви не чули раніше - коротко введемо в курс справи. OLX (ОЛХ) - найбільша і популярна українська дошка оголошень. За останніми даними кількість переглядів даного сайту в місяць перевищує 3 млрд. чоловік.

Число досить значне, воно означає, що всі ці десятки мільйонів людей – ваші потенційні покупці, завдяки яким ви зможете заробити на OLX. Не кривлячи душею, можна сказати, що продається абсолютно все: від дрібних побутових товарів до будь-яких професійних послуг.

На даний момент на сайт подано 12 658 683 оголошень про продажі в різних областях. У списку, розташованому нижче, ви можете побачити перелік основних категорій. Кожна з них включає в себе ще кілька підкатегорій, що свідчить про величезну широту вибору.

Чому люди купують товари «з рук»?

Ця дошка оголошень стала популярною за рахунок того, що тут дійсно можна купити який-небудь предмет практично в ідеальному стані набагато дешевше, ніж у магазині.

З плином часу все більше людей користуються послугами даного сервісу. Переважним моментом тут є і психологічна складова. Багато людей з великою довірою купують товари у таких же звичайних, простих людей.

Так виникає відчуття, що ризик обману мінімальний, відсутня величезна націнка і "холодна розважливість", на відміну від магазинів. Деякі покупці просто не володіють великими фінансами і не можуть дозволити собі придбати новий предмет з прилавка.

Інші – просто не бачать в цьому сенсу, вважаючи, що в міру підтриманий недорогий продукт нітрохи не гірше, і зможе ще довго служити своєму новому власникові. Завдяки вищенаведеним факторам можна сказати, що при грамотному підході заробіток за допомогою «OLX» може бути дуже вигідним і успішним.

Скільки можна заробити на дошці оголошень?

Читаючи відгуки в інтернеті, помітно, що доходи людей значно відрізняються між собою. Сума, яку ви можете заробити, заснована на ряді факторів, головні з яких:

 • що саме ви продаєте? (одяг, техніку, дитячі товари, книги, меблі і т. п.) від вибору категорії залежить багато чого. Очевидно, що доходи від продажу мобільного телефону будуть значно більшими, ніж від продажу квіткових горщиків.
 • яким саме способом ви намагаєтеся отримати прибуток (про численні способи буде розказано далі в статті)
 • наскільки ефективні ваші оголошення (реклама, заголовок, актуальність і т. п.). Дану область ми теж детально розглянемо в статті трохи пізніше.

Так дані свідчать про те, що на ОЛХ щомісяця можна заробляти від 2 до 50 тисяч грн. Вища стеля заробітку на OLX досягається, грамотним виборам партнерських програм.

Особистий досвід заробітку

Я, як один зі співробітників цього проекту, вирішив на особистому прикладі з'ясувати, скільки може скласти мій заробіток від продажу абсолютно непотрібних речей, які, якщо б я не продав – віддав куди-небудь в якості благодійності (або зовсім ганебне просто викинув би у смітник).

Час мого дослідження склало 2 тижні, за цей час я виклав приблизно 30 оголошень про продаж різних речей. 99% асортименту були мої старі речі: повсякденний одяг і взуття, пуховик, зимові та осінні чоботи.

Також я вирішив продати наручний годинник, яким було років 8. Стан практично всіх речей був хорошим, за винятком пуховика (він був д-д-дуже старим і хутро з нього лізло, як з дохлої кішки). За ці два тижні результати мене вкрай здивували: я отримав близько 3 тисяч грн!

Три тисячі за речі, які кілька років припадали пилом в пакеті і займали зайве місце в коморі! І це за умови того, що ціни на багато товарів я через скромність занижував від бажаної майже що в два рази.

Можливо, за трохи більший термін ці товари можна було б продати ще дорожче. Але що вже говорити - я і так залишився дуже задоволений, тому що крім фінансової вигоди зміг позбутися зайвого мотлоху. При цьому я продав близько 70-80% від кількості всіх викладених оголошень. Хочу зазначити, що одяг – не самий «ходовий» товар на OLX, тому вираз «новачкам щастить» до мене безумовно відноситься.

Ще один дивний факт, який мене здивував – люди купують майже будь-яке «барахло», головне, щоб воно було дешевим. Пуховик, який мені спочатку соромно було продавати через старість і линьки, у мене буквально "відірвали" за 400 грн. Туфлі, вид яких залишав бажати кращого, з палаючими очима купили за 30 грн.

Як заробити без вкладень на дошці оголошень

Нарешті ми перейшли до найголовнішої частини статті. Існує кілька способів заробітку за допомогою OLX. Деякі з них все ж вимагають мінімальних вкладень – але не турбуйтеся, тому що стартовий капітал можна заробити без жодних внесків. Представляємо вашій увазі основні шляхи отримання доходу за допомогою сервісу.

Продаж своїх непотрібних речей

Самий логічний і загальноприйнятий варіант, що відображає суть і призначення дошки оголошень. Розберіться в своїх шафах/коморах/гаражах і знайдіть там те, чим ви вже давно не користуєтеся, а викинути – шкода.

З особистого досвіду можу сказати - проводячи ревізію в своєму «мотлоху», ви будете впевнені, що багато речей вам обов'язково знадобляться! Захочеться дістати їх з комори і жити надією, що скоро ви неодмінно використовуєте колись занедбаний предмет. Поспішаємо запевнити: такого не станеться.

Весь мотлох, без якого ви жили раніше, не став кориснішим від того, що провів кілька років в коморі. Тому без жалю відбирайте речі на продаж і підходите до цього питання розумно, без синдрому Плюшкіна.

Моніторинг вигідних оголошень

Скупка предметів за низькою ціною і перепродажу за більш високою – особливо це характерно для оголошень про продаж техніки та електроніки.

Наприклад, користувач хоче продати смартфон, у якого заїдає передня сенсорна панель. Такий продукт навряд чи можна продати за високою ціною.

А лагодження легкої поломки в будь-якому сервісному центрі буде коштувати до 200 грн. Купивши такий смартфон задешево і усунувши проблему, цілком реально буде продати його в два, а то і три рази дорожче своєї первісної вартості.

Важливо. Також варто витратитися і докупити до таких пристроїв аксесуари, щоб вийшов повний комплект: зарядка, навушники і т.п.

Повний набір сприймається покупцем краще з психологічної точки зору. Створюється враження, що купується комплект абсолютно новий, навіть якщо насправді це не так.

Варіант такого заробітку на OLX з пошуком вигідних пропозицій і їх подальшої перепродажі відноситься не тільки до техніки. Також можна знайти будь-який товар за ціною нижче середньої, поторгуватися з продавцем, щоб він знизив ціну ще сильніше.

А потім, перепродавши продукт хоча б за середньою вартістю, - ви вже опинитеся в плюсі. Якщо ви володієте задатками підприємницького таланту, і це вам дійсно цікаво – справи можуть дуже швидко піти в гору.

Оптова закупівля дешевих товарів з Китаю

Цей метод заробітку більш серйозний і ризиковий, однак ми дамо кілька порад для того, щоб мінімізувати ризики.

У кожному сезоні «вистрілює» певна модна тенденція. Важливо вчасно зловити момент і зрозуміти, на які товари попит буде рости в найближчому періоді. Є таке поняття, як товари імпульсивного попиту.

Вони тримаються в лідерах продажів протягом якогось періоду, а потім йдуть з ринку, не залишаючи після себе ніякого сліду. Потрібно постійно стежити за такими трендами. Наприклад, останнім часом найбільш ходовими пристосуваннями були:

 1. Знаменита Black Mask для обличчя, виробники якої клятвено обіцяли прибрати навіть з самої безнадійної фізіономії прищі і чорні точки;
 2. Зовнішній акумулятор, що працює на сонячних батареях.
 3. Чоловічі елітні наручні годинники Amst.
 4. Чудодійний пояс для тих, кому терміново потрібно схуднути до літа — AB Gymnic.
 5. Тонально-маскуючий засіб для обличчя популярного виробника MAC.
 6. Корсет Waist Trainer для тих, хто все-таки не встиг скинути ненависні кілограми за допомогою — AB Gymnic
 7. Підсилювач риб'ячого апетиту або активатор Клювання Fish Hungry-обіцяє, що за допомогою цієї добавки риба стане особливо ненажерливою і з вдячністю проковтне свій останній в житті делікатес.

На основі відгуків можна здогадатися, що, як правило, подібні речі не відповідають заявленим обіцянкам і не відрізняються високою якістю. Проте, пару місяців люди охоче скуповують їх, піддавшись рекламі.

Якщо вам важко визначити, який предмет стає популярним і ходовим, є ще одна можливість дізнатися про споживчі переваги. Для цього розмістіть на дошці оголошень пропозиції про товари різного роду і впродовж тижня аналізуйте, який продукт виявився затребуваним.

Про затребуваність свідчить кількість переглядів оголошення, а також кількість дзвінків з бажанням придбати продукт. До речі, щоб з'ясувати, які позиції користуються успіхом, зовсім необов'язково мати їх в наявності.

Якщо вам подзвонять по оголошенню, а на руках у вас і в помині нічого не було, просто скажіть, що вже продали цю річ сьогодні, а оголошення прибрати ще не встигли. Так ви не зіпсуєте свою репутацію і з'ясуєте все, що потрібно для подальшої роботи.

Далі просто потрібно зробити дешеву закупівлю на китайських торгових майданчиках (відмінний і всім відомий варіант – Аліекспресс). Після чого можете перепродувати куплені продукти у себе в місті з націнкою.

Досвідчені дані говорять про те, що в залежності від виду товару націнка може становити від 10 до 1000 відсотків. Спочатку рекомендуємо купувати не надто великий обсяг китайських товарів, щоб не піти в мінус у разі відсутності попиту.

Пошук дешевих або безкоштовних товарів

Якщо ви сидите в соціальних мережах, то напевно встигли помітити, що там існують групи з назвами на кшталт «Віддам задарма» «віддам за шоколадку» «Віддам або обміняю» і т. п.

Дуже часто люди готові віддати дійсно непогані речі практично безкоштовно. Мені попадалися на очі оголошення про те, як дівчина міняла iPhone 4S (правда, з невеликою поломкою) на коробку цукерок.

Навіть не ремонтуючи цей телефон, можна було отримати за нього суму, в кілька разів перевищує вартість цукерок. Обміну та даруванню найчастіше підлягає Одяг, Техніка та товари, пов'язані з дітьми.

В якості бажаних предметів обміну я теж з дивовижною частотою зустрічаю порошки для пральної машини і підгузки. Деякі змінюють цілі коляски в нормальному стані за дві пачки прального порошку.

Це дивно і навіть трохи підозріло, однак такі «атракціони небаченої щедрості» дійсно існують, і на них можна пристойно заробити.

Продаж послуг

Ви вмієте робити щось добре, якісно і професійно? Чому б тоді не надати свої навички за винагороду? Сервіс «OLX» підтримує оголошення про послуги в різних сферах: прибирання приміщень, ремонтні роботи, послуги доглядальниць і нянь, послуги репетиторів і т. п. Таким чином ви знаходите собі додатковий підробіток, яка теж приносить дохід.

З методами заробітку розібралися. Але існує ще одна важлива деталь, ігноруючи яку ви забезпечите собі незначні доходи або повна їх відсутність. Будь-який товар потрібно вміти продавати.

Для цього потрібно як мінімум забезпечити виконання 4-х умов:

Правильний заголовок оголошення. Якщо ви продаєте, наприклад, валізу, то не потрібно писати в заголовку сухе і нудне «Валізу». Краще якось виділити цю позицію, написавши в заголовку "місткий чемодан в ідеальному стані". Назви до всіх продуктів краще складати саме на такий манер, відразу позначаючи всі переваги своєї пропозиції.

Правильно складений опис. Пам'ятайте: чим докладніше складено опис, тим більше довіри ви викликаєте у потенційного покупця. В описі повинні бути представлені всі основні характеристики пропонованого блага. Водночас опис має бути викладено людською мовою, а не сухим технічним текстом.

Намагайтеся писати ненав'язливо, але спокусливо, в оголошенні припустимо і вітається легкий гумор, головне – щоб він не виставляв ваш продукт в поганому світлі, навіть в жарт. Наприклад, продаючи що-небудь з категорії жіночих товарів, можна підписати: «Привабливим дівчатам з милою посмішкою – знижка», і т. п.

Припустимо злегка прикрасити ваше оголошення. Наприклад: ви купували продукт за тією ж ціною, за якою хочете продати зараз. В описі краще вказати, що продукт купувався дорожче. Так, доводиться хитрувати, і нехай це не зовсім чесно, зате вигідним чином діє на свідомість споживача.

По-перше, він думає, що спочатку річ була недешевою (це говорить про її престиж). По-друге, покупцю здається, що ви і так досить знизили ціну в порівнянні з початковою, тому більш охоче сплатить таку покупку, ніж ту, де зазначено, що товар продається за своєї початкової вартості.

Наявність красивих і якісних фотографій. Цьому питанню варто приділити особливу увагу, тому що недарма існує вираз "зустрічають по одягу". До сфери покупок в інтернеті воно відноситься як не можна до речі.

Фотографувати предмет потрібно з різних ракурсів, бажано хорошою камерою. Якщо знімаєте у себе в квартирі, зверніть увагу на те, щоб на задньому фоні не було неприбраних речей, які псують загальний вигляд.

Перед тим, як фотографувати, почистіть і приведіть в порядок всі речі, по можливості намагайтеся надати їм найбільш товарний вигляд.

Будьте ввічливі з покупцями. В наш час ввічливість стає рідкісним подарунком. Забезпечте своїм можливим клієнтам тактовне і доброзичливе ставлення, інтелігентно розмовляйте з ними по телефону, з'ясуйте насамперед, як до покупця слід звертатися.

Іншими словами, дотримуйтесь всі норми пристойності і не шкодуйте посмішки, тому що людський фактор і привітність відіграє велику роль в будь-яких продажах.

Ідеальний спосіб заробітку на OLX з нуля

Отже, якщо все перераховане вище підсумувати, то вимальовується ідеальна схема того, як заробити на OLX з нуля.

 1. Стартовий капітал. Шукаємо у себе вдома те, що не потрібно. Продаємо на ОЛХ. Тим самим ви вже отримуєте N суму грошей, на яку можете розвивати далі.
 2. Тест товарів. Зробіть список товарів, які ви вважаєте, що будуть добре продаватися. Викладаєте оголошення і чекайте дзвінків.
 3. Закуп товарів. Купуєте за однією з розглянутих вище схем товари, за якими найбільше будуть дзвонити.
 4. Продаєте куплені товари.
 5. Заробляєте гроші, розширюючи асортимент товарів.
 6. Попутно можете надавати послуги!

Ось так з нуля можна почати заробляти на ОЛХ. Головне почати і зрозуміти, цікаво вам це чи ні. Якщо цікаво, то у вас все вийде.

Додаткова рекомендація

Далеко не всім хочеться запрошувати сторонніх людей до себе додому, коли ті забирають покупку. Однак якщо ви продаєте одночасно кілька товарів з однієї категорії, краще запросити людину в таке місце, де зібрані всі предмети на продаж.

Це підвищить шанс, що на місці людина зробить у вас ще одну незаплановану покупку. Близько 50% своїх речей мені вдалося продати, коли клієнти приїжджали забирати зовсім інший товар.

Я просто пропонував їм поміряти інші речі. Часто виходило так, що, приїхавши за однією майкою за 40 грн, люди їхали від мене з купою речей і взуття, залишаючи мені тисячу.

Часом ті, хто приїжджав за светром, їхали без того самого светра, але з двома парами туфель замість нього. Так що буває всяке. Продаючи, використовуйте всі свої шанси по максимуму. Але тільки не будьте нав'язливі – це відштовхує.

Основні висновки + відео

Заробіток на OLX може стати відмінним видом додаткового доходу, часто допомагаючи позбутися вам від зайвих речей.

Наводьте порядок в гаражах і коморах, реєструйтеся на ОЛХ, розміщуйте оголошення, і перші доходи не змусять себе довго чекати. Сподіваюся більш ніж розгорнуто відповіли на питання як заробити на OLX.

Читайте також статтю: ЯК заробити гроші в інтернеті зараз

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити