Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Найперспективніші професії майбутнього: ТОП-20 професій

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

професії майбутнього

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Сьогодні я хочу поговорити про те, які перспективні професії майбутнього виявляться найбільш затребуваними. Прогнози – справа невдячна. Але, спираючись на сучасні тенденції в сфері розвитку інформаційних технологій, можна робити деякі висновки і обґрунтовані припущення. Якщо ви ще дуже юні, або хочете залишатися затребуваним фахівцем, моя стаття буде корисна для вас. Прочитавши її, ви зрозумієте, чого саме потрібно навчатися, які навички будуть найбільш корисними і потрібними.

Професії майбутнього нові і перспективні куди піти: що прогнозують фахівці

Зовсім скоро світом будуть правити роботи. Не в прямому сенсі цього слова. Однак нас чекає роботизація. Вона прийде набагато раніше, ніж ми можемо собі уявити. Адже інформаційні технології розвиваються надзвичайно швидко.

Поява роботів істотно полегшить життя людям. На машини ляже вся неприємна робота:

 • важка;
 • рутинна;
 • небезпечна.

Багато професій стануть неактуальними. Автоматизовані системи і прилади успішно замінюють цілий пласт фахівців.

До відома! Три-чотири роки тому найбільш перспективними вважалися такі галузі, як журналістика, програмування і економіка. Але вже сьогодні вони втрачають свої позиції.

Вчені, фахівці в області ринку праці провели ряд аналітичних досліджень. Вони піднесли якщо не сенсаційні, то вельми несподівані (і вже точно цікаві) результати.

1. Зникнення деяких професій

Технології розвиваються, машини стають розумнішими і самостійнішими. Наприклад, якщо ви шукайте професії майбутнього нові та перспективні куди піти вчитися, точно викиньте з цього списку можливість отримання освіти перекладача.

Алгоритми, системи перекладів постійно вдосконалюються. То там, то тут з'являються новини про створення спеціального обладнання, що переводить слова людей в режимі реального часу. Тобто, в недалекому майбутньому, цілком реально, досить буде взяти такий прилад, включити його і розуміти, що говорить іноземець.

Доля залишитися безробітним загрожує, за оцінками фахівцям, людям наступних професій:

 • трактористам і водіям сільськогосподарської техніки;
 • машиністам;
 • кондукторам;
 • і деяким іншим.

І станеться це досить швидко – приблизно в найближчі десять років. Або трохи пізніше.

2. Зміни звичних професій

Трансформування чекає багато спеціальностей. Тут поки важко спрогнозувати, які саме. Але, наприклад, вірогідні суттєві зміни в роботі вчителів. Вони не зникнуть повністю. Їм потрібно буде переформатувати свою роботу і підлаштуватися під нові реалії.

Зокрема, урок буде вестися не в звичному нині режимі, а у вигляді трансляції в режимі онлайн.

3. Відродження деяких спеціальностей

Розглядаючи професії майбутнього нові і перспективні не можна не відзначити очікуваного відродження деяких спеціальностей. Пару десятків років тому, а може і раніше, перестала користуватися популярністю і повагою спеціальність агронома. Та й інших фахівців сільськогосподарської сфери.

Однак уже сьогодні спостерігається гострий дефіцит кваліфікованих агрономів. Особливо фахівців, здатних працювати в сучасних умовах. Тих, хто вміє реагувати на потреби ринку продовольства. Так, власники великих сільськогосподарських корпорацій і холдингів стверджують, що дуже складно знайти агронома, який розбирається в органічному сільському господарстві.

Враховуючи постійне зростання чисельності населення і зростаючі потреби в якісній, здорової їжі, фермери дуже скоро можуть зайняти нішу елітарних працівників.

4. Поява нових професій

Розповідаючи про те, які професії майбутнього нові і перспективні куди будуть розвиватися, не можна не відзначити і появу абсолютно нових спеціальностей. І сьогодні вони не здаються такими вже дивними і фантастичними. Адже мова йде про фахівців у сфері:

 • робототехніки;
 • віртуальної реальності;
 • відновлення природних ресурсів;
 • і так далі.

В одному зі звітів говориться, що в найближчі кілька десятиліть з'явиться більше 130 професій.

Читайте також: Як створити сайт — керівництво Все-в-Одному

Проміжний підсумок

У свою чергу Крістофер Піссарідес, лауреат Нобелівської премії, висунув припущення, що ніколи не зникнуть спеціальності, що мають на увазі діяльність людини в сфері:

 • охорони здоров'я;
 • освіти;
 • домогосподарств;
 • прийому гостей.

Будуть затребувані фахівці, які надають ті чи інші персональні послуги.

Продовжуючи думки нобелівського лауреата, можна сміливо припустити, що не втратить свою актуальність і ведення власних інтернет-проектів. Адже люди все також будуть прагнути шукати нову і корисну інформацію для себе.

Тому ведення власного сайту або блогу, нехай і умовно, можна прирівняти до професії майбутнього. Перевага такого виду діяльності полягає в тому, що її можна вести з будь-якої точки земної кулі.

До того ж, вона не обмежує дохід людини – рівень заробітку залежить тільки від власника сайту. Чим більше праці і сил він вкладе, тим більше буде заробляти.

Читайте також: Скільки можна заробити на своєму сайті

Найперспективніші професії майбутнього: 20 спеціальностей, які завоюють світ

Переходжу до основної теми моєї розповіді. Розповім про те, які професії майбутнього нові і перспективні стануть затребуваним на світовому ринку праці. У цьому списку представлені, як ті, що вже нікого не дивують, так і інколи фантастичні.

1. Віртуальні гіди

Незабаром зовсім необов'язково потрібно буде вирушати до Франції, щоб відвідати Лувр. VR-технології дозволять вирушати на реалістичну екскурсію, перебуваючи у власному затишному кріслі. Допомагати в огляді якраз і будуть віртуальні гіди.

Тільки їм потрібно не просто бути знайомими з творами мистецтва, але і володіти знаннями в області VR-технологій.

2. Космічні гіди

Багато аналітиків стверджують, що вже в 2030 році космічний туризм стане досить популярним. В першу чергу, природно, для багатих людей.

Тому й виникне необхідність у новій професії - космічного гіда. Це не банальний екскурсовод, а повноцінний помічник, що супроводжує людину в цікавій подорожі. Такий гід допомагатиме у всьому, підтримувати туриста.

3. Дизайнери віртуальної реальності

Ринок VR-пристроїв поступово, але впевнено розвивається і зростає. За прогнозами, вже в найближчі 5-7 років його щорічний обсяг складе 45 мільярдів доларів США.

Люди будуть проводити частину вільного часу у віртуальній реальності. Але хтось же її повинен створювати? Ось тут-то і виникне потреба в таких дизайнерах, які стануть проектувати різні простори.

4. Аналітики для побутових приладів

Побутові прилади, техніка стає все "розумнішою". У неї – спеціальне програмне забезпечення. Вона може працювати автономно, за заданою програмою. А ще – побутові прилади можуть навіть обмінюватися даними.

Вже в найближчі кілька років побутова техніка істотно модернізується. Але для цієї роботи будуть потрібні профільні фахівці. Їх завдання-проводити аналітичні дослідження, щоб визначити більш ефективні способи інтеграції приладів в системи "розумних будинків".

5. Інженери для нових джерел живлення енергією

Описуючи найперспективніші професії майбутнього, не можна не відзначити цю. Людство все активніше переходить на використання енергії сонця і вітру. У майбутньому - вона стане основною на планеті.

Однак людству потрібно вирішити головну проблему – експлуатувати прилади і отримувати достатньо енергії в хмарні і/або безвітряні дні. Фахівці, що працюють в цій сфері, будуть вельми затребуваними.

6. Фахівці в області робоетики

Їх завдання – розробляти норми поведінки і правила етики для роботів. Щоб ті могли співіснувати з людьми, легко інтегруватися в суспільство і не завдавати шкоди живим істотам. Такі фахівці зможуть виключити появи так званих «поганих роботів».

7. Фахівці в сфері екосистем

Природні ресурси Землі активно витрачаються. Вони буквально виснажуються. Причиною тому – зростаючі потреби людей, зростаюча чисельність населення планети.

І тут потрібно говорити про виснаження не тільки природних копалин, але і про зменшення популяції тварин, птахів, зменшення дерев, рослинності.

Тому важливу роль у збереженні і розвитку планети гратимуть фахівці, які вирішують питання відновлення природи. Передбачається, що в майбутньому люди таких професій зможуть навіть відродити тварин, які вже вимерли. Для цього вони використовують зібрані в результаті різних розслідувань генетичний матеріал.

8. Боді-дизайнер

Передбачається, що через 5-7 років величезний стрибок зробить Біоінженерія. Пройде ще кілька років і вже буде реалізована ідея заміни органів і тканин штучними.

Крім того, пластична хірургія буде розвиватися не менш активно. Дизайнери тіла без проблем будуть втілювати будь-які побажання людини, яка бажає змінитися.

9. Біо-хакери

Такими фахівцями є не професійні вчені, а любителі, які проводять власні дослідження в сфері молекулярної біології. Вони допомагатимуть вченим шукати відповіді на актуальні питання. Зокрема, як лікувати небезпечні і складні хвороби.

10. Піклувальники персональних даних

Через кілька років будуть затребуваними спеціальні інтерфейси, завдання яких об'єднати мозок з комп'ютером. Завдяки цьому вдасться проводити запис:

 • спогад;
 • думок;
 • планів;
 • і т. д.

Завдяки чому такі записи можна транслювати в соціальні мережі або відправляти друзям. Піклувальники персональних даних вирішуватимуть важливу проблему-формуватимуть із записаних відомостей інформацію, адаптувати її.

11. Менеджери космічного туризму

Вище ми відзначали появу такої професії, як космічний гід. Однак не менш затребуваною стане і спеціальність менеджерів, що працюють в даному напрямку. Їх завдання – організовувати польоти для туристів. Потреба у фахівцях виникне вже через 15 років.

12. Молекулярний дієтолог

Кожна людина – індивідуальна. Щоб ефективно худнути, домагатися поставлених цілей, потрібно обов'язково проводити аналіз особливостей організму на молекулярному рівні.

Завдяки отриманим результатам вдасться складати індивідуальні програми схуднення.

13. Онлайн-доктор

Продовжую розмову про те, які професії майбутнього нові та перспективні куди піти вчитися, хочеться відзначити таку спеціальність, як онлайн-доктор. Ймовірно, що в найближче десятиліття надавати профільні консультаційні послуги будуть безліч віддалених докторів.

14. Реконструктори архітектурних пам'яток

Час нещадний. Архітектурні пам'ятники, будови поступово занепадають. Багато хто приходить в аварійний стан. Нова спеціальність передбачає перебудову і відновлення будівель, але з обов'язковою умовою – приведеним до первозданного вигляду.

15. Майнд-фітнес

Їх завдання - допомагати в розвитку інтелекту, удосконалювати його. Наприклад, освоїти швидке читання, розвинути пам'ять до неймовірних глибин і т. д.

16. Проектувальники для 3D-принтерів

Одна з причин, по якій принтери об'ємного друку ще не завоювали світ – відсутність висококваліфікованих фахівців, здатних налаштувати обладнання і підготувати макет до друку. У майбутньому ж потреба в таких професіоналах буде тільки зростати. Тому, якщо ви хочете освоїти перспективну професію, розгляньте даний напрямок.

17. Сіті-фермер

Його завдання – озеленювати місто. Але не тільки звичайними деревами, але і фруктовими. Передбачається, що в майбутньому овочі та фрукти будуть вільно рости на міських вулицях, на дахах будинків розіб'ють фруктові сади.

18. Цифровий лінгвіст

Допоможуть у встановленні взаєморозуміння машин і звичайних людей. Таким чином, люди будуть розуміти роботів, а роботи зможуть спілкуватися з людьми.

19. Проектувальники побутових роботів

Вже сьогодні нікого не дивує робот-пилосос і робот-мийник. Через десяток років побутових роботів буде ну дуже багато. Але хтось же повинен їх проектувати і розробляти? Щоб бути затребуваним фахівцем, розгляньте дану професію майбутнього!

20. Проектувальник фінансової траєкторії

Кілька абстрактний опис професії, за яким ховається вельми цікава спеціальність. Суть її - формування індивідуального плану розвитку і побудови кар'єри.

Тобто, такий проектувальник, враховуючи особливості, навички, знання та прагнення свого клієнта, складатимуть для нього чітку програму руху кар'єрними сходами.

Читайте також: Як заробити гроші в інтернеті зараз

Професії майбутнього нові та перспективні: особиста порада

Ми розглянули професії майбутнього нові та перспективні куди піти вчитися теж стало зрозумілим, щоб бути затребуваним фахівцем. У списку – 20-ть позицій. Деякі можуть здатися фантастичними, деякі – смішними. Однак, враховуючи розвиток людства та інформаційних технологій, нічого дивного в описаних спеціальностях немає.

Кожна з них - цілком обгрунтована і реалістична. Тому ви можете сьогодні вибирати, в якому напрямку розвиватися.

На завершення хочу додати - є й ті професії, які завжди будуть актуальними. Серед таких – ведення особистого сайту або блогу. Даний напрямок діяльності дозволяє отримувати солідний дохід. Досить просто зробити свій сайт, наповнювати його корисним і цікавим контентом.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити