Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Заробіток в інтернеті: вступна для новачків

Останнє оновлення: Середа, 14 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Заробіток в інтернеті

 На цій сторінці:

 1. Найбільш докладна і вичерпна відповідь на запитання про заробіток в інтернеті на будь-який колір і смак, будь-які амбіції, з вкладенням власних коштів і без, робота за фахом так і без особливих навичок і знань;
 2. Всі існуючі на сьогоднішній день способи обміну свого часу та енергії (а також часу інших людей) на гроші за допомогою ПК, ноута + всесвітньої павутини;
 3. В якості основної роботи, додаткового заробітку, власний бізнес, комерція, створення пасивного доходу і т. д.

 Про інтернет заробіток для новачків

Кнопка «Бабло»

Момент перший, найголовніший, з якого варто почати – кнопки «Бабло» не існує! Усвідомте це, прийміть даний факт, змиріться з тим, щоб не ставити завищених очікувань і вберегти себе від краху надій. Впоралися з цим завданням – можна читати далі. Далі – тільки хороші новини.

P.S. Кнопки бабло не існує, але це не точно – все ж є варіанти і це тема для окремої(их) статті(ей).

Заробіток в інтернеті

Скільки можна заробити в інтернеті?

Цукерберг заробляє мільярди, школяр, що працює на біржі лайків – копійки, яких навряд чи вистачить на оплату Інтернету. Можна працювати фрілансером виконуючи замовлення і займатися цим до 70-ти років, провівши життя на грані жебрацтва, або навпаки, стати кращим фахівцем в обраній області і відповідною оплатою своєї праці. Можна витратити рік, щоб створити свій проект і продати його за мільйони, або монетизувати, отримуючи доходи в сотню тисяч. Але також можна створити свій проект, і він не принесе нічого, крім витраченого часу, грошей, інших ресурсів, от правда, обдарує безцінним досвідом.

Називати конкретні цифри в тому що стосується заробітку в інтернеті – невдячне заняття. І все ж, що можна сказати напевно: витрачений час, витрачена одиниця грошей, вкладені в інтернет мають більший потенціал в тому, що стосується прибутковості, часу окупності і т. д., ніж той же ресурс, витрачений в офф-лайні (класичний бізнес або робота «на дядю» за наймом де-небудь в офісі).

Все залежить від вас

Власне, в продовження попереднього пункту... Те, скільки грошей, яким чином, яким способом, наскільки успішні ви будете у своєму заробіток в інтернеті залежить тільки від вас: вибраного вами способу, бажання навчатися і здатності до навчання, вже наявних у вашому арсеналі знань і навичок, вашої наполегливості, терплячості, працьовитості, дисципліни, від того, наскільки добре працює ваша голова і т. д. Загалом, нічого нового – все як і скрізь.

Види і способи заробітку грошей в інтернеті

У поточній статті лише побіжно торкнемося конкретних способів заробітку в інтернеті (p.s. їх кількість не обмежується цифрою кілька сотень, і кожен із способів гідний написання далеко не однієї статті), замість цього – основа основ для кращого розуміння теми тими, хто вперше задається питанням «як заробити гроші в інтернеті?», або хоче дізнатися більше. Отже…

У вас немає грошей? Ви можете почати заробляти не маючи їх, в тому числі, отримати гроші буквально в перший же день. Є гроші, хочете вигідно вкласти? Інтернет надає масу способів це зробити. Свій бізнес в онлайні - без проблем. Створити джерело пасивного доходу? Інтернет - найкраще місце де цього можна домогтися. В наявності вільний час, який хочете використовувати з користю? Оволодійте новою спеціальністю/професією – працюйте фрілансером, або розвивайте свій проект... Робіть все, що хочете: інтернет – океан можливостей, а в кінцевому рахунку, ви таки будете заробляти стільки, скільки забажаєте.

1. Заробіток без вкладень, без знань і навичок

Це те, на що слід звернути увагу в першу чергу, якщо ви нічого не вмієте і мало що знаєте. Йдеться про виконання примітивної роботи, виконання простих і нехитрих дій. Справиться навіть школяр: якщо ви знаєте як користуватися в Гугл або зареєструватися в Інстаграмі, заповнити профіль і розмістити фотографію - ця робота для вас. Ближче до конкретики:

 • встановити програму на свій мобільний телефон;
 • вступити в групу в соціальній мережі або поставити лайк;
 • розмістити повідомлення на форумі або залишити на сайті відгук про товар;
 • відповісти на пару питань платного опитування;
 • і т. д.

Очевидний мінус – багато таким чином не заробиш. Серед плюсів: через це, можливо, варто пройти, щоб зрозуміти, що без грошей, знань, навичок і досвіду в інтернеті пристойних грошей не заробиш. Але тільки в тому випадку, якщо вам не більше 15 років, в іншому випадку, пора вже братися за голову і припиняти займатися всякої х*рней, серед яких: пошук кнопки бабло. Освоюйте одну з інтернет-професій, які створять вам ціну, додадуть вартості вам, як працівнику/фахівцю. Або, на вибір: вивчайте справи «вебмайстерські» з тим, щоб навчитися створювати, розкручувати і монетизувати сайти, або починайте розбиратися в інтернет-комерції. Про все це - наступні способи заробітку.

2. Робота в Інтернеті за фахом

В якості віддаленого співробітника або виконуючи замовлення. Що необхідно для того, щоб отримати гроші? Знання та навички. Це і є фріланс в чистому вигляді. Писати тексти, займатися перекладом, адмініструвати сайти/інтернет-магазини / пабліки в соц. мережах, розробляти дизайн, малювати, створювати сайти-візитки на движках або займатися розробкою (програмуванням), розкручувати сайти або просувати що-небудь (товари, послуги), якщо хочете – віддалено вести бухгалтерію, надавати консультації і т. д. загалом, все, що можна робити віддалено, все на що є попит – на всьому цьому можна заробляти. Оплата праці залежить від вашої компетенції, умінні себе продати і продуктивності вашої роботи. У будь-якому випадку, з точки зору співвідношення витраченого часу до заробітку, це незрівнянно більш вигідно, ніж будь-який з способів заробітку, описаних в попередньому розділі (виконання простих завдань). Це також більш вигідно (але не факт), чим займатися тим же, але в офф-лайні, працюючи в офісі "на дядька". Потенціал заробітку – тисячі (аж до десятків тисяч, але це не просто) умовних одиниць на місяць. Саме стільки заробляють хороші фахівці. Не кожен впорається, потрібні знання. До щастя, навіть для того, щоб навчитися програмувати досить добре, щоб почати на цьому заробляти, не потрібно вчитися 5 років в університеті. Ні за півроку (за рік) ви не станете хорошим програмістом, але 6 місяців (втім, можна вкластися і в удвічі менші терміни) навчання достатньо для того, щоб можна було сміливо пропонувати свої послуги – отримувати свої перші гроші. Йшлося про програмування. Що стосується інших інет-професій, на кшталт копірайтингу, роботи в сфері дизайну - час на навчання - від пари тижнів. За місяць можна навчитися фотошопити, нехай криво, але все ж. Пара днів, тиждень потрібно на те, щоб розібратися з тим, як заробляти написанням текстів і отримати на руки перші гроші. І так, на цьому теж можна дуже навіть непогано заробляти. Для тих, кому не припали до душі ні програмування, ні копірайтинг, ні дизайн - у вашому розпорядженні більше півсотні інших спеціальностей. Вибирай що подобається…

3. Заробіток на своєму сайті

Заробіток на своєму сайті... досить специфічний. Потрапляє в поточну статтю лише тому, що таки приносить гроші, приносить дохід. Але! Це щось набагато більше, ніж просто заробіток. До цього ми повернемося буквально через пару пропозицій, для початку, відзначимо одну ключову особливість заробітку на своєму сайті, яку, з натяжкою, але все ж можна віднести до мінусів в порівнянні з іншими способами, озвученими вище:

Розраховувати отримати перші гроші в короткостроковій перспективі не доводиться. Сайт – це робота на перспективу (від 6 місяців). Свого роду, інвестиції свого часу і енергії в майбутнє. Тому, явно не підійде тим, кому потрібні гроші «на життя» на зараз. Але ідеальний для тих, хто вже має основний дохід/роботу, або ж запас коштів, що дозволяє вкладати свій час (ще краще, при наявності грошей).

А тепер про обіцяні абзацом вище особливості, що, в принципі, можна віднести до переваг, «плюсів»:

 • Оплачуване хобі. У більшій мірі відноситься до блогів, які нічим не гірше монетизуються, ніж сайти іншого плану. Ви займаєтеся тим, що вам подобається: спорт, рукоділля, політика... все, що завгодно. Розбираєтеся в цікавлячій Вас темі, розповідаєте про це на своєму блозі, отримуєте відвідувачів, а слідом за ними - гарантований дохід.
 • Свій бізнес. Як у будь-якому бізнесі, при наявності грошей, практично всю роботу можна делегувати, передоручити, виконувати руками інших людей, не інакше, як найманих працівників, залишивши на себе обов'язки по управлінню – те, чим займається керівник/власник бізнесу. Друге – результати залежать тільки від вас самих: чим більше ви приділяєте час свєму сайту – тим більше він приносить грошей. Ніяких обмежень як у випадку з заробітною платою найманого працівника: своєю працею він може заробити величезні прибутки, але це прибуток компанії, її власника.
 • Інвестиція. Не дарма доменні імена, і не меншою мірою сайти називають електронною нерухомістю. Нерухомість завжди вважалася одним з найнадійніших видів інвестицій. Трохи меншою мірою, але це стосується і сайтів. І якщо дозволити собі придбати об'єкт нерухомості можуть лише деякі. З сайтами ситуація простіше – інвестиційних коштів потрібно менше, але також можна обійтися і без них – вкладати свій час. Є вільні кошти? Сайти – відмінний інструмент для того, щоб вкласти їх. У кінцевому рахунку, з вами залишається і сам «об'єкт нерухомості» (електронної), який має свою вартість (до того ж, це високоліквідний актив), але також і постійний, регулярний прибуток, як у випадку зі здачею в оренду приміщення.
 • Пасивний дохід. Мрія всіх і кожного – пасивний дохід. У випадку з сайтом - це найяскравіший приклад того, що називають резидуальним доходом. В кінцевому рахунку, розкручений, грамотно монетизований сайт забезпечує свого власника стабільним прибутком. Вимагає все менше і менше часу і уваги. В тому числі, наприклад, інформаційний сайт з пошуковим трафіком може дозволити власнику не працювати над ним протягом місяців, півроку і більше, але буде продовжувати приносити дохід. Чи не мрія це?

4. Торгівля, електронна комерція, інтернет-магазин

Торгівля, як явище в 10 разів старше, ніж те ж землеробство і, можливо могла б посперечатися з «найдавнішою професією» в тому, що з'явилося раніше. Безумовно простіше виробництва, напевно простіше надання послуг. Що стосується потенціалу можливого доходу (заробітку) і тут торгівлі немає рівних. Сьогодні ж, завдяки можливостям, які відкриває інтернет, займатися комерцією стало ще простіше – далі нікуди. І якщо ще 5-10 років тому, електронна комерція являла собою обов'язкова наявність інтернет-магазину, що, нехай ненабагато, але все ж, трохи додавало клопоту, то зараз з тим же успіхом можна продавати: в соціальних мережах, витративши день часу на створення пабліка; на численних платформах, які надають можливості розмістити у себе ваш товар. Додати до цього, не обов'язковість наявності товару (робота з дропшипінгу) - що може бути простіше? Більш того, займатися електронною комерцією можна зовсім не маючи товару, але лише шукати клієнтів, одержуючи комісійні від кожного продажу.

5. Манімейкінг

Перераховані вище 4 групи способів заробітку і близько не охоплюють всі, їх безліч. Інтернет надає безліч інструментів інвестування, побіжно про це вже йшла мова в розділі про заробіток на власному сайті, які, до речі, не обов'язково створювати, адже можна купити повністю готовий, розкручений приносячий дохід проект. А як щодо інвестицій в ПАММ-рахунки? Цей список не має меж. Щодо саме заробітку: не фріланс, не на своєму сайті, без продажів? Тут також є безліч варіантів, серед яких, наприклад: заробіток на вилках на спортивні події – заробіток в чистому вигляді, з мінімальними ризиками: без знань теми – чисто технічна робота, не інакше як обмін свого часу на гроші. Сюди ж можна віднести і партнерський маркетинг. Про все це і багато чого з того, що не було відзначено в рамках поточної статті Ви можете докладно прочитати на сторінках нашого сайту, а саме в розділі itstatti.in.ua/zarobitok.html.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити