Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Заробіток на біржі через Інтернет: види активів, способи і розмір доходу

Останнє оновлення: Четвер, 01 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Заробіток на біржі

Доброго часу, шановний читач ITstatti.in.ua.

Кричуща реклама Форекс в Інтернеті викликає відторгнення у скептиків. Адже вони в курсі, що більше 90% новачків моментально зливають депозит. Оптимісти ж шукають способи, як заробити на біржі, в надії розбагатіти за короткий термін. Хто з них правий?

Заробіток на біржі – це реальність. Але стабільним він стає тільки для тих, хто готовий постійно вчитися і тримати емоції під контролем. Тут не місце азартним гравцям і любителям халяви. Раніше ми вже писали як заробляти на Форекс, дивіться по посиланню.

Що таке біржа, і як на ній можна заробити?

Перше, що можна порадити початківцям трейдерам і інвесторам – вивчення термінології. Нижче ви дізнаєтеся, що таке біржа, і як на ній заробити.

Біржа – це майданчик, на якому ведеться торгівля різними активами. Зареєстрована як юридична особа.

Інвестори – люди, які вкладають свої гроші в певні активи з метою заробити в майбутньому і вийти на пасивний дохід. Інвестиції бувають трьох видів:

Трейдери – люди, які отримують прибуток від короткострокової зміни цін на активи. Діляться на «биків» і «ведмедів». «Бики» роблять ставку на зростання курсу. Межа між ними і короткостроковими інвесторами практично розмита. «Ведмеді» очікують зниження і відкривають позицію на продаж активу.

Брокери – юридичні особи, які виступають посередником при проведенні операцій на біржовому ринку. Вони відкривають доступ до активів, надають інструментарій і фінансову аналітику, контролюють транзакції. За свої послуги стягують комісію у вигляді % від угод, суми поповнення і виведення коштів, фіксованої оплати.

Перед тим як заробляти на біржі, ознайомтеся з перевагами і недоліками такого заняття. Вони перераховані в нижній таблиці.

Таблиця 1 «Плюси і мінуси заробітку на біржі»

Плюси Мінуси
Необов'язково вкладати велику суму на старті Наявність великої кількості шахраїв серед брокерів
Можливість торгівлі через віртуальний рахунок Початківцям трейдерам доводиться вивчати величезний обсяг інформації
Реальний шанс заробити багато грошей в Інтернеті Високий ризик втрати вкладень на старті
Різноманітність способів заробітку Комісії посередників (брокерів, довірчих керуючих) можуть перекривати розмір прибутку

 Якщо раніше біржова торгівля велася в спеціальних будівлях, то сьогодні став реальний заробіток в Інтернеті. Людина реєструється на майданчику брокера і отримує доступ до торгового терміналу.

У чому особливості онлайн-бірж?

 • щоб заробити на біржі, досить мати комп'ютер і вихід в мережу;
 • маленькі суми депозиту – багато майданчиків дозволяють починати торгівлю з 10-50$ (рахунок можна поповнити в Ощадбанк онлайн, Вебмані, Яндекс Гроші, а потім перевести гроші на баланс біржі);
 • наявність служби підтримки.

Якщо відкинути емоції, а додати розрахунки і знання, то цілком можливо заробити в інтернеті без вкладень і обману прямо зараз 500 грн. Ось нижче 4 варіанти, як це можна здійснити.

Скільки можна заробити на біржі? Стабільність або ризик – що вибрати…

Один з найчастіших запитів, які новачки вбивають в пошуковик: «скільки можна заробити на біржі?". Конкретні цифри назвати важко, тому що розмір доходу залежить від багатьох факторів.

 1. Суми депозиту
  Припустимо, ви вклали в акції 500$ і змогли заробити 15% річних, тобто 75$. Якби розмір інвестицій становив 10000$, Ви отримали б 1500$.
 2. Стратегії торгівлі
  Бувають консервативними і агресивними. Перші добре працюють на довгій дистанції і дозволяють заробити від 10% річних. Другі можуть забезпечити і 50, і 100, і 300% прибутковості за місяць, але рано чи пізно приведуть до повного зливу.
 3. Наявності досвіду
  Більшість трейдерів при торгівлі на валютній біржі виходять в плюс не раніше ніж через рік. Багатьом потрібно 3-4 роки, хтось взагалі розчаровується і кидає справу. А скільки заробляють на біржі професіонали? Показник 25-40% доходу за рік вважається дуже хорошим результатом.

ВАЖЛИВО. Іноді люди беруть на короткій дистанції прибуток 1000% від суми вкладень і вище. Але це поодинокі випадки. Не варто розраховувати тільки на фортуну для стабільного заробітку в Інтернеті.

4 варіанти заробітку на біржі – який краще?

Як заробити на біржі новачкові вдома? Взагалі, ідей для заробітку грошей в Інтернеті багато, але щодо бірж, тобто 4 основних способи.

Трейдинг на майданчику брокера

Загальна суть проста: треба визначити, в які проміжки часу (протягом години, доби або декількох днів) ціна активу впаде, а в які – максимально підніметься. А потім відкрити і закрити торговельну позицію в відповідні моменти, щоб заробити на курсовій різниці.

На практиці все виявляється набагато складніше. Торгівля тільки на інтуїції не дозволить вам заробити, а ось злити депозит – запросто. Трейдеру доводиться постійно враховувати індекси та графіки (технічний аналіз), стежити за фінансовими і політичними новинами (фундаментальний аналіз).

Ось якими якостями треба володіти, щоб заробити на самостійній торгівлі:

 • холоднокровність;
 • аналітичним складом розуму;
 • посидючість;
 • терпіння;
 • умінням обробляти великі обсяги інформації.

Новачкам краще не йти шляхом ведмедів, а грати на підвищенні ціни активу. Ризики будуть менше. Оптимальна стратегія на біржі валют - торгівля по тренду, при якій точки входу і виходу визначаються математичним шляхом.

Початківцям кріптотрейдерам підходить торгівля на новинах. Курси криптовалюти "скачуть" в широкому діапазоні (наприклад, на біткоіни ціна може помінятися в межах 300-1000$ за тиждень) і моментально реагують на події, що відбуваються в цифровому світі. Головне – отримувати інформацію в надійних джерелах.

Середньострокове і довгострокове інвестування

Один з кращих способів для новачка заробити гроші на біржі – вкласти кошти в акції приватних компаній і державні облігації. Річний дохід буде трохи вище банківського депозиту (10-15%), але і ризики ви зведете до нуля.

Ваша робота зведеться до вивчення фондового ринку і пошуку надійних активів. Якщо кожен місяць інвестувати в цінні папери частину заробітку, за 5-15 років реально заробити кілька тисяч $.

Ще один варіант заробити на біржі для чайників – вкласти гроші в ПАММ-рахунки на Форекс. Спосіб також називають довірчим управлінням.

Суть в тому, що професійний трейдер відкриває спеціальний рахунок, вносить туди частину своїх коштів (зазвичай від 40%) і додатково залучає гроші інвесторів. Далі веде торгівлю, а отриманий прибуток (за вирахуванням своєї комісії) розподіляє між собою і вкладниками згідно внесених часток.

ВАЖЛИВО. Багато хто помилково вважає, що заробити на ПАММ-рахунках здатний будь-який дурень. Однак, якщо вибирати агресивні рахунки з прибутковістю від 30% на місяць, високий ризик залишитися без грошей, особливо на довгій дистанції. Адже ваші вкладення не застраховані. Консервативні ПАММ-рахунки приносять до 30-50% річних.

Як новачкові гарантовано заробити гроші на передачі коштів в довірче управління?

 1. Вкладіть 70-80% заощаджень в консервативні ПАММ-рахунки, решту - в агресивні.
 2. Вибирайте рахунки, вік яких перевищує 6 місяців.
 3. Розподіліть гроші як мінімум між 5-7 різними рахунками.
 4. Зверніть увагу на максимальне просідання. Воно показує, скільки грошей ви ризикуєте втратити на довгій дистанції.

Не треба відразу вкладати велику суму. Почніть з 50-300$, спостерігайте за ситуацією, а попутно вивчайте літературу з ПАММ-інвестування. Почати заробляти 2000 грн в день при розумному управлінні цілком реально вже в перший рік.

Заробіток на партнерках

Як заробити на біржі новачкові вдома без вкладень? Партнерські програми брокерів Форекс, бінарних опціонів, криптовалютних бірж одні з найщедріших в Інтернеті. Ось приклади розцінок:

 • біржа валют Alpari – 25% з суми відкритих угод залучених клієнтів;
 • біржа криптовалют Exmo – 25% з комісій майданчика за операціями ваших рефералів;
 • біржа бінарних опціонів Verum Option – 70% прибутку, яку компанія змогла заробити від торгівлі залучених учасників.

Після реєстрації ви отримаєте партнерське посилання, яке треба поширювати в Інтернеті і супроводжувати рекламним текстом. Зацікавлені люди будуть по ній переходити, ставати вашими рефералами і приносити прибуток. При грамотному підході заробити на партнерських програмах бірж можна навіть більше, ніж на трейдингу.

Навчання трейдингу та інвестування

Цей заробіток на біржі через Інтернет підходить професіоналам зі стратегією, яка добре показала себе на довгій дистанції. Можна написати електронну книгу, зняти серію навчальних відеороликів, проводити вебінари, вести канал на Youtube. Або знайти учня і навчати за гроші офлайн.

Приклад. Вартість навчального курсу торгівлі на Форекс для однієї людини – 5-20 тис. грн. Це дуже прибутковий бізнес.

Вибір біржі: якими біржовими активами можна торгувати, щоб заробити

Отже, ви вирішили заробити на біржовому ринку. Залишилося вибрати актив для торгівлі і надійний майданчик. Нижче будуть перераховані кращі біржі.

Фондовий ринок

Як заробити на фондовій біржі? Цінні папери (акції, облігації) можуть приносити стабільний прибуток від 10-15% річних, поки ви ними володієте. Та ще й вирости в ціні через кілька років, так що ви зможете їх вигідно продати і заробити.

Кращі фондові біржі:

 • Nyse – величезна кількість акцій компаній світового рівня;
 • Nasdaq – цінні папери переважно технічного сектора.

На зміну курсу акцій впливають внутрішня політика компанії і події у світовій економіці, облігацій - стан справ у країні. Щоб заробити на фондовому ринку, потрібно освоїти фундаментальний аналіз.

Валютний ринок (Форекс)

Тут звертаються долари, євро та інші фіатні гроші. 85-90% учасників валютного ринку складають спекулянти («бики» і «ведмеді»), так як через інфляцію довгострокове інвестування стає неможливим.

Найбільшими і надійними біржами вважаються наступні:

 • AMarkets;
 • eToro;
 • Interactive Brokers;
 • FX Club;
 • Alpari.

Заробити на валютній біржі, якщо дивитися відгуки, можуть тільки досвідчені гравці. Варіант для новачків – інвестиції в ПАММ-рахунки.

Ринок криптовалют

Тут також є трейдери («бики» і «ведмеді») і середньострокові інвестори. Довгострокове інвестування - варіант спірний через високу волатильність криптовалют. Одні експерти прогнозують біткоін зростання до 50 000 $(а хтось-і до 1 млн.$) через кілька років. Інші вважають його фінансовою пірамідою і пророкують крах. Треті кажуть, що курс з часом стабілізується на середній позначці – 2000$.

Кращі біржі криптовалют в СНД - Binance І Exmo. Остання більше підходить новачкам, так як працює з фіатними грошима.

Порада. Кращий варіант заробити для новачка – сформувати портфель з 5-7 лідерів капіталізації і зіграти на зростанні. Наприклад, купити на спаді Біткоін, Біткоін Кеш, Лайткоін, Ефіріум, EOS, а через кілька місяців вигідно продати.

Як заробити на криптовалюті – читайте тут.

Товарний ринок

На таких біржах звертаються товари: Нафта, дорогоцінні метали, зернові культури, лісопродукція та інші. Найбільшою в світі вважається Чиказька товарна біржа (CME). Є спеціалізовані, зокрема, Лондонська біржа металів, Нью-Йоркська біржа бавовни.

Так як угоди з реальним товаром супроводжуються обов'язковою поставкою, для заробітку в Інтернеті цей спосіб торгівлі не актуальний. Як правило, зараз на товарних біржах торгують фінансовими інструментами – ф'ючерсами.

Фінансові інструменти

Популярні фінансові інструменти, що дозволяють заробити, відображені в нижній таблиці. Вважаються високоризиковими.

Таблиця 2 «Способи заробити на фінансових інструментах»

Вид інструменту Що це таке Звідки прибуток Кращі біржі (брокери, майданчики)
Ф'ючерси Контракти на купівлю (продаж) активу в задану дату, але за поточною ціною Різниця між покупною і продажною ціною ф'ючерсу OctaFX, Markets, XM Group
Бінарні опціони Контакти на вартість активу Вірний прогноз на зниження або підвищення ціни активу Binomo, Fimax, Binary, IQ Option
Фондові індекси Показують зміни у вартості групи цінних паперів Різниця між покупною і продажною ціною контракту на різницю індексів Avatrade, Axiory, Admiralmarkets, Lh-Broker

ВАЖЛИВО. Зараз в країнах СНД агресивно рекламують бінарні опціони. Однак 77% трейдерів у цій сфері зазнають збитків за підсумками року.

Заробіток на біржі через Інтернет: 5 основних кроків

Так чи реально заробити на біржі новачкові? Так, тільки доведеться набратися терпіння і обов'язково пройти наступні етапи.

 1. Крок 1. Навчання
  Визначтеся з активом. Відповідні варіанти для новачків - довгострокові інвестиції в цінні папери і середньострокові в топові криптовалюти. Якщо збираєтеся зайнятися спекуляціями, пройдіть навчання у професійного трейдера або хоча б онлайн-курси. Почніть стежити за фінансовими новинами.
 2. Крок 2. Вибір брокера (біржі)
  Можете вибрати з тих, що перераховані в статті. При самостійному пошуку звертайте увагу на наявність у компанії ліцензії, регулятора, час перебування на ринку, розміри комісій.
 3. Крок 3. Реєстрація та установка ПО
  Зазвичай треба вказати e-mail, придумати логін і пароль, підтвердити номер телефону і підключити двофакторну ідентифікацію. Деякі біржі вимагають пройти верифікацію облікового запису (вислати паспортні дані). Це нормально, адже ви збираєтеся заробити і вивести великі суми в майбутньому. ПО (термінал) краще завантажувати на сайті брокера. Однією з кращих для трейдингу вважається програма Quik.
 4. Крок 4. Віртуальна торгівля
  Демо-рахунок дозволяє перевірити обрану стратегію на практиці. Але у нього є серйозний недолік – відсутність емоційної складової. Більшість трейдерів роблять помилки через психологічні причини: жадібності, азарту, захоплення. Вони відступають від обраної стратегії в надії зірвати великий куш і зливають весь депозит.
 5. Крок 5. Реальна торгівля
  Перейти до цього етапу слід тоді, коли прибуток на демо-рахунку в 2 рази перевищить суму віртуального депозиту. Щоб почати реальну торгівлю і заробити, досить поповнити рахунок на біржі будь-яким доступним способом, наприклад, перекинути гроші через електронний гаманець. Далі залишається чітко слідувати обраної стратегії і не відступати від неї під впливом емоцій.

А поки будете виробляти навички в торгівлі, перегляньте інші сайти для заробітку в Інтернеті – там є хороші варіанти швидко заробити гроші без особливих навичок і знань.

Пам'ятка для новачків – як вийти в плюс зі старту

Ніхто не хоче витрачати на навчання кілька місяців, а потім ще й рік зливати гроші. Чи можна заробити на біржі відразу, без великих втрат? Дотримуйтесь наведених нижче правил.

 1. Почніть занурення в біржові ринки з інвестицій, а не трейдингу.
 2. Розподілити кошти між різними активами з упором на консервативні інструменти.
 3. Кожен день вивчайте новинні зведення по ринку. Читайте вузькоспеціальну літературу. Зокрема, уваги заслуговують книги Б. Грема "Розумний інвестор", Д. Сігела "Довгострокові інвестиції в акції".
 4. У перший рік вкладайте в біржові рахунки невеликі суми (50-300$), але регулярно.
 5. Не дозволяйте азарту взяти верх над розумом. Як правило, великий провал відбувається після низки успішних угод.
 6. Фіксуйте прибутки і збитки в письмовому вигляді, аналізуйте свої дії і помилки.
 7. Не женіться за кількістю угод.

А якщо збираєтеся заробити в Інтернеті без вкладень, вас завжди виручать партнерки. Тут буде корисно почитати літературу з копірайтингу та інтернет-маркетингу.

Часті помилки новачків

Всі помилки трейдерів - новачків умовно можна поділити на дві великі категорії:

 1. Психологічні;
 2. Технічні.

До психологічних помилок відносять ті помилки, які складаються в результаті неправильного ставлення до ринкових ситуацій і ринку в цілому внаслідок знаходження трейдера в емоційно завантаженому стані.

До них можна віднести:

 • Відсутність бажання до навчання. Отримавши прибуток з першої-другої виставленої позиції новачок, як правило починає розуміти, що він професіонал і в навчанні немає необхідності;
 • Торгівля "на удачу" або жадібність трейдера. Відкривши пару успішних позицій, трейдер усвідомлює, що кожне коливання ринку, яке він пропустив, це упущена вигода, його упущений капітал і, в результаті, починає хаотично без аналізу відкривати угоди;
 • Прагнення відігратися по збитковій позиції. Новачок як правило не звик до збитків, і для нього шок бачити в графі "прибуток" знак мінус, в результаті він починає намагатися відіграватися і приймає неправильні рішення;
 • Емоційність в торгівлі. Довірившись почуттям, на емоціях будь-яка людина завжди чинить помилково, так і в торгівлі;
 • Дотримання порад професіоналів. У знаменитій книзі Елдера є глава присвячена біржовим гуру, як правило біржові це везунчики, яким вдалося передбачити поведінку ринку на 1-2 роки вперед, а точніше влучно потрапляти в цей період в прибуткові угоди, період їх везіння обмежений і як правило закінчується розоренням їх послідовників.

До технічних помилок можна віднести:

 • Відсутність маніменеджмента. Грамотне управління капіталом може врятувати торговий депозит навіть у найважчій ситуації;
 • Торгівля проти тренда. Зарубіжні трейдери добре знають вираз "Тренд мій друг", його сенс в тому, що тільки торгівля в бік руху тренда в кінцевому підсумку може привести до успіху;
 • Торгівля без стоп ордерів. Є одне жорстке правило, яке допоможе в торгівлі навіть самому емоційно нестійкому трейдеру-відкрив позицію вистави Stop Loss;
 • Усереднення. Купівля додаткових лотів по збитковій позиції може на вигляд зробити збиток менш значним, але загрожує розоренням вашому торговому рахунку;
 • Відсутність "щоденника трейдера". Ведення щоденника дозволяє аналізувати, у вільний від торгівлі час, свої помилки, навчить бачити правильні рішення.

Висновок + відео

Біржа – не аналог казино. Головними козирями в руках професіонала виступають не фортуна і інтуїція, а ринкові сигнали і технічний аналіз. Успіх в трейдингу безпосередньо залежить від часу, витраченого на навчання, а також природних здібностей. Інвестування доступно простим смертним і в кінцевому рахунку зводиться до розуміння фундаментальних законів економіки. Почніть підвищувати фінансову грамотність сьогодні. Маленькі кроки приведуть вас до багатства через кілька років, і ви позбудетеся кайданів найманої праці.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити