Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити на курсі валют в 2024 році

Останнє оновлення: Четвер, 25 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити на курсі валют

В останні роки навіть люди, далекі від валютних спекуляцій, усвідомили, що на коливаннях курсу валюти можна заробляти. За прикладами далеко ходити не треба – та ж гривня знецінився більш ніж в 3 рази за короткий проміжок часу (2015-2016 роки) і ряд інших валют країн СНД від нього не відстає.

Значна девальвація, а те, що сталася вона в стислі терміни багатьох наштовхнуло на думку спробувати заробити на коливаннях вартості валюти.

Валютні спекуляції не заборонені законом і спробувати заробити на них може кожен, можливо, це кардинально змінить ваше життя в майбутньому.

Що потрібно знати про заробіток на зміні курсу валют

Новачків в цій області бентежить в основному відсутність знань про сам процес заробітку на коливаннях курсу. Здається, що все це недоступно звичайним людям, саме через це більшість і відступає. На ділі ж заробляти таким чином може кожен, профільна освіта не потрібна – тільки бажання і наполегливість.

У статті ми:

 • розглянемо всі можливі види заробітку за рахунок зміни курсу валют;
 • розберемося як саме це працює;
 • дамо ряд корисних порад для початківців валютних спекулянтів.

Коротко описати принцип заробітку на коливаннях курсу валюти можна парою слів – купити дешевше і продати дорожче чи навпаки, продати дорожче і потім купити дешевше. Різниця між цінами і становитиме наш заробіток.

Плюси і мінуси заробітку на валюті в кризовому 2024 році

Заробіток на валютних операціях в кризу приваблює людей. Адже якщо в простій ситуації коливання курсів протягом дня часто не виходять навіть за межі 1%, то в кризовий період курс за кілька хвилин може підвищитися відразу на 3-5 грн і тут же повернуться назад. Але треба не піддаватися азарту, а діяти розумно. Перед спробами отримати дохід на операціях з іноземними грошима слід оцінити всі переваги даного способу заробітку.

Головні плюси заробітку на валютних операціях в кризу:

 • Різні способи здійснення операцій з валютою та інвестування в неї. Можна підібрати оптимальний варіант і формат вкладення заощаджень з урахуванням власних апетитів до ризику і готовності до втрат. Потенційно обмежень по сумі доходу практично немає.
 • Високий рівень волатильності. У кризу істотних змін курсу не доведеться довго чекати. Ситуація на ринку навіть за 1 день може змінитися багато разів.
 • Низький поріг входу. Відсутність великих накопичень не стане проблемою. Деякі способи дозволяють почати заробляти, навіть маючи всього кілька доларів.
 • Можливість проведення операцій дистанційно. Заробіток на валюті через Інтернет зараз реальний як ніколи раніше. Всі операції можна проводити онлайн з комп'ютера, планшета або смартфона.

До недоліків заробітку на валютах в кризовий час можна віднести високі ризики. Цілком ймовірно завтра купити долари або євро можна буде дешевше, ніж сьогодні. Причому зміни можуть бути досить значними. Частково ці ризики нівелюються високою волатильністю, але повністю вони не зникають і враховувати їх треба.

Додатково до недоліків заробітку на валютних операціях можна віднести наявність спредів (різниці між курсом купівлі та продажу). Існують також різні комісії, плати за обслуговування і т.д. Дохід від операцій повинен перекривати всі витрати. Інакше сенс в них просто зникне.

Способи заробітку

Напевно, більшість з вас при переліку способів заробітку на зміні валютного курсу подумало про форекс. Але це не єдиний спосіб отримати дохід.

Як заробляє банк з обмінником

Банк крім інших функцій дозволяє купувати і продавати валюту. При цьому курс, за яким він готовий продати валюту і викупити її назад відрізняється, ця різниця і складає заробіток банку. За цим же принципом працюють всі обмінники і форекс брокери.

Банки встановлюють курс на покупку і продаж в залежності від волатильності на ринку. Робити різницю занадто великою невигідно, так як банк (обмінник) просто не витримає конкуренції, тому курси хоч і відрізняються, але незначно, в межах декількох відсотків. Чим більший банк, це можна оцінювати за рейтингом, тим кращі умови він може дозволити собі виставити.

Чи можна відкрити власний обмінник?

Це пов'язане з рядом труднощів:

 • самостійно займатися подібною діяльністю не можна, доведеться укладати договір з банком;
 • потрібен чималий стартовий капітал - доведеться робити відрахування банку (за інкасацію, ПО, обслуговування каси і т. д.), оренда місця коштує грошей, доведеться купувати обладнання, сейф, витрачатися на з/п касиру і охорони;
 • високі ризики – від пограбування ніхто не застрахований, а надійність обмінника за замовчуванням менше, ніж у банку.

Заробляти можна, але є способи більш привабливі з економічної точки зору.

Купівля валюти за готівку

Пересічні громадяни зазвичай так і роблять – купують долари, євро і зберігають їх вдома або в банку. Але такий підхід – швидше не спосіб заробітку, а захист капіталу від інфляції, навіть якщо національна валюта девальвує в рази, ви нічого не втратите.

Можна спробувати заробити на цьому якщо купувати/продавати валюту частіше і відстежувати економічну ситуацію в країні. Простий приклад - протягом тижня сформувався негативний щодо гривні фон, ближче до кінця тижня ви придбали долари. На відкритті тижня ринок зреагував на події минулого тижня, продавши валюту ви отримуєте прибуток в гривнях. За тією ж схемою можна працювати і протягом дня, але тут потрібно не прогадати з аналізом ситуації в економіці.

Відкриття валютного вкладу

Найконсервативніший і поширений варіант заробітку. Людина відкриває рахунок в банку і отримує стабільні відсотки. Є ризик того, що банк лопне, але він порівняно невеликий якщо не гнатися за великими відсотками і вибирати надійні банки.

Радимо придивитися до мультивалютних рахунків – свого роду валютний портфель, який складається із декількох валют. Такий розподіл коштів дає кращий захист від девальвації однієї з них. Наприклад, якщо в портфель включені гривні, долари, євро, євро і гривня сильно просіли до долара, але ви все одно залишаєтеся з прибутком за рахунок того, що частина коштів інвестована в долари.

Купівля валюти на біржі

Не плутайте покупку валюти на біржі з ринком форекс. При цьому робота ведеться тільки з компанією зі списку тих, які мають право працювати з валютою. Дії наступні:

 • відкривається рахунок, клієнт вносить на нього гроші;
 • купівля валюти проводиться через термінал, не потрібно йти у відділення банку або в обмінник;
 • з нюансів роботи відзначимо те, що різниця між цінами купівлі продажу набагато менше, ніж в банках. Компанія бере комісію за виведення коштів зі свого рахунку на банківські реквізити.

Такий метод можна використовувати і для спекулятивних операцій, і при необхідності просто купити валюту. При великих обсягах за рахунок більш привабливого курсу такий варіант має право на існування.

Поширена послуга довірчого управління. Її суть полягає в тому, що вашим капіталом буде керувати досвідчений трейдер за певну плату. Це хороший спосіб отримати дохід вище банківського відсотка, але і ризик є – немає гарантії, що керуючі не потерпить збитки.

Читайте також: Як заробляти на біржі

Робота на біржі FOREX

Принцип роботи схожий на купівлю валюти на біржі:

 • людина реєструється у форекс брокера;
 • поповнюється рахунок;
 • ведеться торгівля через торговий термінал, найчастіше використовується MetaTrader4.

З переваг відзначимо:

 • можливість роботи з величезною кількістю інструментів. Доступно кілька десятків валютних пар, можна торгувати акціями, сировинними товарами і т. д.;
 • робота ведеться в режимі 24×5 з перервою тільки на вихідні;
 • вхідний поріг невеликий.

Без недоліків також не обійшлося:

 • угоди багато брокерів на міжбанк не виводять (так звані «кухні»);
 • пропонується велике кредитне плече (співвідношення власних і позикових коштів), новачки купуються на це і торгують з максимальним плечем. У разі збитку високий шанс втратити все;
 • ризик невиплати заробленого – працюйте з перевіреними брокерами і цього не трапиться.

В цілому, якщо готові витратити час на навчання і відкрити великий рахунок, то форекс може забезпечити стабільний дохід.

Читайте також: Як заробляти на Форекс

Як заробити на бінарних опціонах

Бінарні опціони – цікавий тип біржового контракту прибуток за яким оговорений заздалегідь. За великим рахунком, є всього 2 варіанти завершення угоди - трейдер або отримує все (ставку + прибуток), або не отримує нічого, звідси і слово "бінарні" в назві.

Класичний тип бінарних опціонів Call/Put. Опціон Call – ставка на зростання активу, купуючи цей опціон ви робите ставку на те, що на момент закінчення опціону (термін експірації) ціна буде знаходитися вище рівня покупки хоча б на 1 пункт.

Експерти вважають, що бінарні опціони є більш ризикованим типом трейдингу в порівнянні з ринком форекс, але багатьох залучають із-за можливості швидкого заробітку. Даний вид трейдингу, крім загальних біржових понять, також вимагає хороших знань технічного і фундаментального аналізу.

Відкриття інтернет-обмінника

Інтернет-обмінник цікавий тим, що не вимагає витрачатися на оренду приміщень, охорону, касовий апарат сейв і т. д. Витрати зводяться тільки до розробки ПЗ, оборотних засобів (за рахунок яких і буде відбуватися обмін). Доведеться витратити час на вивчення умов співпраці з тими сервісами, з якими планується співпраця.

Суть роботи обмінника той же, що і звичайного валютного обмінника, але робота буде вестися вже з електронними грошима. Незручно те, що доведеться домовлятися з усіма сервісами, валюта яких буде доступна у вас в обміннику (Qiwi, YandexMoney, WebMoney).

Відзначимо величезну конкуренцію в цій сфері. Варіантів маса, переконатися в цьому можна на сервісі моніторингу обмінників, їх кількість обчислюється десятками, так що закріпитися на ринку складно.

Ринок криптовалют

Кріптовалютний бум стався в першій половині 2017 року і на них увагу стали звертати буквально всі інвестори. Історія Bitcoin, вартість якого за останні 7 років зросла в тисячі разів, багатьом не дає спокою.

Ринок криптовалют надзвичайно волатилен і поки в багатьох країнах статус "крипти" не визначений, багато в чому саме це стримує її зростання. Але в перспективі на кожен вкладений долар можна отримати сотні і тисячі доларів прибутку, звичайно, якщо пощастить вибрати вдалу криптовалюту.

Придбати її можна або через обмінники (якщо плануєте зберігати), або торгувати нею через криптобіржі. Принцип роботи той же, що і при спекуляціях на форекс – аналізуєте графік і укладаєте угоди.

Скільки можна заробити на зростанні і падінні валют

Чи можна заробити великі гроші на коливаннях валютних курсів? Це питання виникає у кожного, хто розглядає можливість отримання доходу даним способом. Ніяких обмежень по сумі заробітку немає. Реальних прикладів тих, хто заробив величезні суми на коливаннях валюти, досить багато. Але важливо розуміти, що заробіток кожного інвестора буде залежати від безлічі факторів:

 • обраний спосіб заробітку на валюті;
 • сума вкладень;
 • апетит до ризику;
 • якість прийнятих рішень.

Ніхто не дає гарантій заробітку. Більш того, завжди є ризик зазнати втрат. Потрібно розуміти, що отримання прибутку на валютних інструментах, тим більше в період кризи, доведеться аналізувати безліч інформації.

Способів як заробити на валюті досить багато. У кризовий період вони стають цікавими для багатьох українців, які бажають вигідно вкласти власні кошти. Але підходити до вибору конкретних варіантів інвестицій, партнерів і прийняття рішень треба з особливою увагою.

Висновок + відео

Коливання курсу валют можуть стати стабільним джерелом доходу, від вас вимагається лише наполегливість і бажання навчитися заробляти на цьому. Якщо зможете навчитися аналізувати графіки і вірно вибирати точки входу в ринок, то успіх стане лише питанням часу. Виняток - внесок у банку, тут вам нічому вчитися не доведеться, але і прибуток в такому випадку невеликий.

Так що все в ваших руках - пробуйте різні способи інвестування, вчіться і рано чи пізно свого Ви досягнете.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити