Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити на курсі валют

Останнє оновлення: Четвер, 30 травня 2019 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити на курсі валют

В останні роки навіть люди, далекі від валютних спекуляцій, усвідомили, що на коливаннях курсу валюти можна заробляти. За прикладами далеко ходити не треба – та ж гривня знецінився більш ніж в 3 рази за короткий проміжок часу (2015-2016 роки) і ряд інших валют країн СНД від нього не відстає.

Значна девальвація, а те, що сталася вона в стислі терміни багатьох наштовхнуло на думку спробувати заробити на коливаннях вартості валюти.

Валютні спекуляції не заборонені законом і спробувати заробити на них може кожен, можливо, це кардинально змінить ваше життя в майбутньому.

Що потрібно знати про заробіток на зміні курсу валют

Новачків в цій області бентежить в основному відсутність знань про сам процес заробітку на коливаннях курсу. Здається, що все це недоступно звичайним людям, саме через це більшість і відступає. На ділі ж заробляти таким чином може кожен, профільна освіта не потрібна – тільки бажання і наполегливість.

У статті ми:

 • розглянемо всі можливі види заробітку за рахунок зміни курсу валют;
 • розберемося як саме це працює;
 • дамо ряд корисних порад для початківців валютних спекулянтів.

Коротко описати принцип заробітку на коливаннях курсу валюти можна парою слів – купити дешевше і продати дорожче чи навпаки, продати дорожче і потім купити дешевше. Різниця між цінами і становитиме наш заробіток.

Способи заробітку

Напевно, більшість з вас при переліку способів заробітку на зміні валютного курсу подумало про форекс. Але це не єдиний спосіб отримати дохід.

Як заробляє банк з обмінником

Банк крім інших функцій дозволяє купувати і продавати валюту. При цьому курс, за яким він готовий продати валюту і викупити її назад відрізняється, ця різниця і складає заробіток банку. За цим же принципом працюють всі обмінники і форекс брокери.

Банки встановлюють курс на покупку і продаж в залежності від волатильності на ринку. Робити різницю занадто великою невигідно, так як банк (обмінник) просто не витримає конкуренції, тому курси хоч і відрізняються, але незначно, в межах декількох відсотків. Чим більший банк, це можна оцінювати за рейтингом, тим кращі умови він може дозволити собі виставити.

Чи можна відкрити власний обмінник?

Це пов'язане з рядом труднощів:

 • самостійно займатися подібною діяльністю не можна, доведеться укладати договір з банком;
 • потрібен чималий стартовий капітал - доведеться робити відрахування банку (за інкасацію, ПО, обслуговування каси і т. д.), оренда місця коштує грошей, доведеться купувати обладнання, сейф, витрачатися на з/п касиру і охорони;
 • високі ризики – від пограбування ніхто не застрахований, а надійність обмінника за замовчуванням менше, ніж у банку.

Заробляти можна, але є способи більш привабливі з економічної точки зору.

Купівля валюти за готівку

Пересічні громадяни зазвичай так і роблять – купують долари, євро і зберігають їх вдома або в банку. Але такий підхід – швидше не спосіб заробітку, а захист капіталу від інфляції, навіть якщо національна валюта девальвує в рази, ви нічого не втратите.

Можна спробувати заробити на цьому якщо купувати/продавати валюту частіше і відстежувати економічну ситуацію в країні. Простий приклад - протягом тижня сформувався негативний щодо гривні фон, ближче до кінця тижня ви придбали долари. На відкритті тижня ринок зреагував на події минулого тижня, продавши валюту ви отримуєте прибуток в гривнях. За тією ж схемою можна працювати і протягом дня, але тут потрібно не прогадати з аналізом ситуації в економіці.

Відкриття валютного вкладу

Найконсервативніший і поширений варіант заробітку. Людина відкриває рахунок в банку і отримує стабільні відсотки. Є ризик того, що банк лопне, але він порівняно невеликий якщо не гнатися за великими відсотками і вибирати надійні банки.

Радимо придивитися до мультивалютних рахунків – свого роду валютний портфель, який складається із декількох валют. Такий розподіл коштів дає кращий захист від девальвації однієї з них. Наприклад, якщо в портфель включені гривні, долари, євро, євро і гривня сильно просіли до долара, але ви все одно залишаєтеся з прибутком за рахунок того, що частина коштів інвестована в долари.

Купівля валюти на біржі

Не плутайте покупку валюти на біржі з ринком форекс. При цьому робота ведеться тільки з компанією зі списку тих, які мають право працювати з валютою. Дії наступні:

 • відкривається рахунок, клієнт вносить на нього гроші;
 • купівля валюти проводиться через термінал, не потрібно йти у відділення банку або в обмінник;
 • з нюансів роботи відзначимо те, що різниця між цінами купівлі продажу набагато менше, ніж в банках. Компанія бере комісію за виведення коштів зі свого рахунку на банківські реквізити.

Такий метод можна використовувати і для спекулятивних операцій, і при необхідності просто купити валюту. При великих обсягах за рахунок більш привабливого курсу такий варіант має право на існування.

Поширена послуга довірчого управління. Її суть полягає в тому, що вашим капіталом буде керувати досвідчений трейдер за певну плату. Це хороший спосіб отримати дохід вище банківського відсотка, але і ризик є – немає гарантії, що керуючі не потерпить збитки.

Читайте також: Як заробляти на біржі

Робота на біржі FOREX

Принцип роботи схожий на купівлю валюти на біржі:

 • людина реєструється у форекс брокера;
 • поповнюється рахунок;
 • ведеться торгівля через торговий термінал, найчастіше використовується MetaTrader4.

З переваг відзначимо:

 • можливість роботи з величезною кількістю інструментів. Доступно кілька десятків валютних пар, можна торгувати акціями, сировинними товарами і т. д.;
 • робота ведеться в режимі 24×5 з перервою тільки на вихідні;
 • вхідний поріг невеликий.

Без недоліків також не обійшлося:

 • угоди багато брокерів на міжбанк не виводять (так звані «кухні»);
 • пропонується велике кредитне плече (співвідношення власних і позикових коштів), новачки купуються на це і торгують з максимальним плечем. У разі збитку високий шанс втратити все;
 • ризик невиплати заробленого – працюйте з перевіреними брокерами і цього не трапиться.

В цілому, якщо готові витратити час на навчання і відкрити великий рахунок, то форекс може забезпечити стабільний дохід.

Читайте також: Як заробляти на Форекс

Як заробити на бінарних опціонах

Бінарні опціони – цікавий тип біржового контракту прибуток за яким оговорений заздалегідь. За великим рахунком, є всього 2 варіанти завершення угоди - трейдер або отримує все (ставку + прибуток), або не отримує нічого, звідси і слово "бінарні" в назві.

Класичний тип бінарних опціонів Call/Put. Опціон Call – ставка на зростання активу, купуючи цей опціон ви робите ставку на те, що на момент закінчення опціону (термін експірації) ціна буде знаходитися вище рівня покупки хоча б на 1 пункт.

Експерти вважають, що бінарні опціони є більш ризикованим типом трейдингу в порівнянні з ринком форекс, але багатьох залучають із-за можливості швидкого заробітку. Даний вид трейдингу, крім загальних біржових понять, також вимагає хороших знань технічного і фундаментального аналізу.

Відкриття інтернет-обмінника

Інтернет-обмінник цікавий тим, що не вимагає витрачатися на оренду приміщень, охорону, касовий апарат сейв і т. д. Витрати зводяться тільки до розробки ПЗ, оборотних засобів (за рахунок яких і буде відбуватися обмін). Доведеться витратити час на вивчення умов співпраці з тими сервісами, з якими планується співпраця.

Суть роботи обмінника той же, що і звичайного валютного обмінника, але робота буде вестися вже з електронними грошима. Незручно те, що доведеться домовлятися з усіма сервісами, валюта яких буде доступна у вас в обміннику (Qiwi, YandexMoney, WebMoney).

Відзначимо величезну конкуренцію в цій сфері. Варіантів маса, переконатися в цьому можна на сервісі моніторингу обмінників, їх кількість обчислюється десятками, так що закріпитися на ринку складно.

Ринок криптовалют

Кріптовалютний бум стався в першій половині 2017 року і на них увагу стали звертати буквально всі інвестори. Історія Bitcoin, вартість якого за останні 7 років зросла в тисячі разів, багатьом не дає спокою.

Ринок криптовалют надзвичайно волатилен і поки в багатьох країнах статус "крипти" не визначений, багато в чому саме це стримує її зростання. Але в перспективі на кожен вкладений долар можна отримати сотні і тисячі доларів прибутку, звичайно, якщо пощастить вибрати вдалу криптовалюту.

Придбати її можна або через обмінники (якщо плануєте зберігати), або торгувати нею через криптобіржі. Принцип роботи той же, що і при спекуляціях на форекс – аналізуєте графік і укладаєте угоди.

Висновок

Коливання курсу валют можуть стати стабільним джерелом доходу, від вас вимагається лише наполегливість і бажання навчитися заробляти на цьому. Якщо зможете навчитися аналізувати графіки і вірно вибирати точки входу в ринок, то успіх стане лише питанням часу. Виняток - внесок у банку, тут вам нічому вчитися не доведеться, але і прибуток в такому випадку невеликий.

Так що все в ваших руках - пробуйте різні способи інвестування, вчіться і рано чи пізно свого Ви досягнете.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити