Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як навчитися писати статті на замовлення за гроші в Інтернеті і заробляти на цьому

Останнє оновлення: Понеділок, 29 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Заробіток на статтях

 Вітаю всіх постійних читачів і гостей цього блогу. Сьогодні хочу поділитися з вами своїм досвідом роботи в Інтернеті. Вперше про заробіток на статтях я дізнався, коли вчився на 3 курсі Вузу. До цього письменство було просто моїм хобі. А тут такий шанс: можна займатися улюбленою справою, та ще й гроші отримувати. До стипендії додалося 20-50 $ на місяць. А через 5 років я повністю відмовився від нудної роботи за фахом. Я задихався від офісної рутини, і Інтернет став справжнім порятунком для мене і можливістю працювати на себе.

Якщо ви, як і я, вмієте писати тексти, і хочете дізнатися, як зробити заробіток на статтях основним джерелом доходу, тоді читайте статтю далі.

Що таке заробіток на написанні статей, і кому він доступний

У Всесвітній павутині постійно з'являється багато інформаційних і корпоративних сайтів, блогів, інтернет-магазинів, спільнот. Хтось повинен наповнювати їх статтями і текстами? Таких людей називають копірайтерами.

Вони знаходять клієнтів на спеціальних майданчиках (сайтах фрілансу, біржах контенту) або просто в Інтернеті. Послуги копірайтерів потрібні веб-майстрам, блогерам, власникам бізнесу. Фахівець отримує технічне завдання і пише статтю відповідно до побажань замовника.

Як правило, мінімальні вимоги до роботи такі:

 • дотримання термінів;
 • унікальність статті вище 90% (наприклад, по сервісу uatxt.com);
 • відсутність помилок і описок;
 • мінімум води;
 • доступний виклад і корисність матеріалу;
 • наявність структури: коротких абзаців, підзаголовків, списків.

Як тільки клієнт приймає замовлення, копірайтер втрачає право повторно продати статтю в Інтернеті за гроші. Однак за спеціалістом зберігаються особисті немайнові права. Так, замовник не може опублікувати текст автора під своїм ім'ям без отримання згоди.

Теоретично заробіток на статтях доступний будь-якій людині, яка вміє шукати корисну інформацію, доступно викладати свої знання і писати без помилок. Необов'язково мати вищу освіту філолога або журналіста. В заробітку на статтях важливі три речі: дисципліна, самонавчання, досвід. Думаєте, як заробити гроші в 16 років? Копірайтинг – цілком відмінний варіант! Професійним автором може стати і вчений з трьома дипломами, і мама в декреті, і пенсіонер.

5 варіантів заробітку на статтях + відео

Як заробити на статтях? Нижче я покажу 5 основних способів, як заробити гроші, використовуючи майстерність письменства, а також перерахую їх основні плюси і мінуси. 

Журналістика

Журналістика – це написання інформаційних статей, новин і текстів інтерв'ю для ЗМІ. При спробі влаштуватися в штат у вас можуть запросити «корочку». До позаштатних журналістів онлайн-видань вимоги менш суворі. Аби фахівець умів спілкуватися з людьми і писати статті цікаво.

Таблиця 1 «Плюси і мінуси професії журналіста»

 

+ -
Творча робота Часто заробіток на удаленке не перевищує 200$
Відсутність технічних вимог до статей: по ключам, заспамленности, воді, нудоті Важко влаштуватися на роботу без вищої освіти і досвіду
Перспектива вирости до головного редактора і збільшити заробіток Іноді робота носить роз'їзний характер

 Написання статей на замовлення для сайтів за гроші

 Це найпоширеніший джерело заробітку для багатьох авторів. Написання статей за гроші ділиться на три види.

1. Рерайтинг

Ви читаєте статті інших авторів, а потім просто переписуєте своїми словами. Як переказ в школі. Можете використовувати синоніми, змінювати структуру статті, додавати нові думки. Головне, щоб на виході вийшов унікальний текст (від 90%).

ВАЖЛИВО. Перевірити унікальність статті можна на сайті uatxt.com або за допомогою програм "Etxt Антиплагіат", "Адвего Плагіатус".

2. Копірайтинг

Ви створюєте авторський текст на основі своїх знань по темі. При цьому можете використовувати в якості джерел інші статті з Інтернету, але після глибокого опрацювання матеріалу.

Дивіться тут як заробити на копірайтингу.

3. SEO-копірайтинг

Вписуєте в авторську статтю ключі - окремі фрази і слова, які позначив замовник. Дотримуєтеся інші технічні вимоги: по заспамленності, воді, оцінці Главреда і так далі. (10 корисних сервісів для копірайтера.)

ВАЖЛИВО. SEO-копірайтинг дозволяє просунути статтю в ТОП пошукової видачі, щоб її прочитало велика кількість людей.

Багато блогерів пишуть, що заробіток на рерайтингу статей - низький, на копірайтингу - середній, а на SEO – високий. Ні. Зазначений поділ умовний. Я помітив, що 80% замовників хочуть отримати «3 в 1». Зазвичай копірайтер пише авторську статтю, додає туди переписані фрагменти з чужих текстів, попутно вставляючи ключі. А розмір заробітку залежить від досвіду і конкретного замовника.

Таблиця 2 «Плюси і мінуси написання статей на замовлення»

+ -
Високий заробіток, якщо приділяти справі 6-8 годин в день Потрібно строго дотримуватися дедлайни
Дохід не обмежений Іноді трапляються проблемні клієнти
Постійне підвищення ерудиції та професійної майстерності Нестабільність заробітку на статтях в перші місяці

Продаж статей

Заробіток на продажу статей - це та ж робота, що і в попередньому пункті. Тільки ви пишете тексти не для замовників, а для розміщення в магазинах бірж контенту. Цей спосіб заробітку більше підходить досвідченим авторам, які знайомі з популярними тематиками статей і чітко розуміють, що хоче отримати вебмастер.

Таблиця 3 «Заробіток на продажу статей: плюси і мінуси»

+ -
Вільний вибір теми статті Нестабільність заробітку: в день можна продати 2-3 статті за гроші або не продати жодної
Відсутність дедлайнів і будь-яких вимог Статті з ціною вище 20 грн./1000 (без пробілів) купують неохоче
Творче заняття, що викликає інтерес і азарт До кожної статті потрібно зробити докладний опис

Заробити на написанні статей вам допоможуть магазини бірж контенту uatxt.com, text.lviv.ua, 2polyglot.com. Самі популярні тематики в 2024 році такі: краса і здоров'я, юриспруденція, заробіток в Інтернеті, бізнес, криптовалюти, будівництво і ремонт.

Заробіток на перепродажі статей

Якщо вам самому лінь строчити тонни кілознаків на клавіатурі, спробуйте заробіток на перепродажі статей. Його суть полягає в наступному:

 1. Розміщуєте на одній біржі контенту ТЗ для копірайтерів. Ставите мінімальну ціну: 5-10 грн./1000.
 2. Віддаєте замовлення в роботу.
 3. Перевіряєте статті. Якщо є якісь проблеми, відправляєте на доопрацювання.
 4. Приймаєте замовлення і оплачуєте роботу авторів.
 5. Розміщуєте статті на іншій біржі контенту за ціною 15-20 грн./1000.
 6. Чекаєте продажів.

Заробляти на статтях інших копірайтерів ви зможете лише в тому випадку, якщо навчитеся знаходити талановитих новачків. Якийсь час вони працюють за копійки лише заради підвищення рейтингу і напрацювання портфоліо.

Таблиця 4 «Плюси і мінуси заробітку на перепродажі статей»

+ -
Не треба самому писати статті Потрібні витрати часу на пошук авторів, перевірку статей, редагування і розміщення в магазині
Високий заробіток при грамотній організації роботи Хороші автори швидко відмовляються від співпраці, тому що втомлюються від низьких заробітків
Перспектива масштабування бізнесу Потрібні вкладення грошових коштів

Переклад текстів

Заробіток на перекладі текстів доступний людям, які добре знають хоча б англійську мову. Є й інший шлях: заливати статті в Google-перекладач, а потім робити грамотний рерайтінг. Так можна отримати заробіток 15-30 грн./1000. А ось професійним перекладачам платять від 40-50 грн. за той же обсяг. Переходьте за посиланням, якщо хочете докладніше дізнатися, скільки заробляють перекладачі.

Таблиця 5 «Плюси і мінуси заробітку на перекладі статей»

+ -
Конкуренція нижча, ніж серед звичайних копірайтерів Без відмінного знання мови у вас не буде високий заробіток (максимум-300 $ в місяць)
Перспектива отримувати заробіток 16 тис. грн. на місяць і вище В основному замовникам потрібні переклади вузькопрофільних статей: з медицини, юриспруденції, IT
Стабільний потік замовлень Часто робота носить монотонний характер

5 сайтів для заробітку на написанні статей

Тепер ви знаєте, як заробляти за допомогою статей. Але де шукати замовників і продавати готові тексти? Пропоную звернути увагу на 5 майданчиків, які дозволять вам працювати в комфортних умовах і поступово збільшувати дохід.

uatxt.com

Моя улюблена біржа контенту, з якою все і почалося. Тут дружелюбна служба підтримки, велика кількість замовлень на будь-які теми, зручний інтерфейс. Майданчик бере одну з найнижчих комісій в Інтернеті – 5%.

Новачкам платять в середньому 10-20грн/1000. З часом ви можете підняти рейтинг, зібрати позитивні відгуки, здати тест на підвищення кваліфікації. Тоді ваш заробіток на статтях збільшиться в 3-5 разів, як це було у мене.

Це цікаво. Мені здається, готові статті найкраще купують саме на uatxt.com. За 3 роки я продав на майданчику 447 текстів за ціною 15-20 грн./1000. Більшість статей купили в перші 2 тижні після розміщення.

text.lviv.ua

Заробіток на написанні статей на text.lviv.ua радує своїми розцінками. Відразу після реєстрації, з нульовим рейтингом мені вдавалося вихопити замовлення з оплатою 30 грн./1000. Цікаво, що замовники зазвичай самі просять виконавців позначити вартість послуг, а потім вибирають потрібну людину.

На сайті є дві біржі: копірайтингу та рерайтингу. Раджу працювати на першій – заробіток буде вище. Комісія майданчика становить 10%.

text.lviv.ua, раніше можна було продавати готові статті в магазині text.lviv.ua за хорошими розцінками. За додавання кожного тексту ще й нараховували бали рейтингу. Але з 3 квітня 2018 року магазин закрили. А шкода.

Це цікаво. На text.lviv.ua є щоденна вікторина: можна виграти кілька балів рейтингу.

Advego

Це найстаріша біржа для написання статей за гроші в Інтернеті. Ще тут доступно багато способів заробітку для новачків. Можна писати коментарі та відгуки, займатися перекладом аудіозаписів в статті, робити репости.

Замовлення на Адвего різні. Є копійчані, є високооплачувані. Але, чесно зізнаюся, я не зміг працювати на цій біржі. Занадто висока конкуренція серед виконавців. Але якщо ви вмієте красиво себе піднести - реєструйтеся і заробляйте.

Комісія майданчика-10%. Є зручний сервіс для перевірки SEO-показників статті: заспамленності, нудоти, води. А ось програма унікальності «Адвего Плагиатус» не дружить з копірайтерами: часто видає низькі показники і гальмує.

2polyglot.com

Біржу контенту 2polyglot.com можу порекомендувати вам як майданчик для заробітку на продажу готових статей. Вона сама позиціонує себе як магазин унікального контенту. Комісія біржі – 10%, середні розцінки – 30 грн./1000. Хоча є багато новачків, які демпінгують і псують життя іншим авторам. Не робіть так. Шануйте свій і чужий труд.

Порада. Перед тим як писати нову статтю, раджу заглянути в розділ «запити». Там ви побачите, які тематики найбільш затребувані зараз.

Багато копірайтери скаржаться на службу підтримки 2polyglot.com. У разі суперечки між автором і замовником перевага завжди отримує останній. Тому не раджу брати замовлення на цій біржі. А ось з продажами готових статей проблем немає.

freelancehunt.com

Freelancehunt.com - це український сервіс для пошуку та замовлення послуг фрілансерів. Тут можна знайти фахівців у різних галузях, таких як веб-розробка, дизайн, переклад, контент-маркетинг та багато іншого. Сервіс надає зручну систему розміщення та виконання замовлень, контролю якості та оплати послуг. Freelancehunt.com також надає корисні інструменти для спілкування з клієнтами та фрілансерами, а також можливість відгуків та оцінювання фахівців за виконання замовлень.

На сервісі Freelancehunt.com можна заробляти на копірайтингу, який є однією з найбільш популярних послуг серед фрілансерів. Копірайтинг включає написання текстів для різних цілей, таких як статті для сайтів, описи товарів, рекламні тексти та інше. Сервіс надає зручний інтерфейс для пошуку та замовлення послуг фрілансерів у цій галузі, а також забезпечує контроль якості та оплату виконання замовлень.

За посиланням можна подивитися Робота копірайтером на дому.

Як стати висококласним і дорогим копірайтером: 7 порад

Скільки можна заробити на продажу статей різним замовникам? На жаль, більшість авторів ледве дотягують до планки 200-300$ в місяць. Хоча в Інтернеті ходять чутки, що професійні копірайтери співпрацюють з прямими замовниками: компаніями, ФОП. А їхні заробітки перевалюють за 1000$. Як стати висококласним і дорогим фахівцем?

 1. Вчіться писати рекламні (продаючі) тексти
  За них платять в 1,5-3 рази більше, ніж за інформаційні статті. І така робота вчить вас продавати, в тому числі свої послуги.
 2. Читайте професійну літературу
  Мені в письменницькій кар'єрі дуже допомогли такі книги: П. Панда «Копірайтер, рости!», Д. Кіт «Як не з'їсти собаку», Д. Каплунов «Нейрокопирайтинг». А Артур Грант у своєму виданні «Копірайтинг високих гонорарів» вчить знаходити грошових замовників поза бірж.
 3. Створіть особистий бренд
  Заведіть копірайтерський блог. Існує кілька сайтів, де можна завести копірайтерський блог в Україні. Ось декілька з них:
  - WordPress.com - безкоштовна платформа для створення та розміщення власного блогу. Тут можна створити копірайтерський блог та публікувати свої тексти.
  - Blogger.com - ще одна безкоштовна платформа для створення та розміщення блогу, яку надає Google. Тут також можна створити копірайтерський блог та публікувати свої тексти.
  - Medium.com - це платформа для публікації статей та інших текстів, яка дозволяє залучати аудиторію та отримувати зворотний зв'язок від читачів.
  - Livejournal.com - ця платформа дозволяє створювати свій власний блог та ділитися своїми думками та ідеями з іншими користувачами.
  - Tumblr.com - ще одна платформа для створення блогу, яка спеціалізується на мікроблогінгу. Тут можна публікувати короткі тексти, фотографії, відео та інше.
 4. Красиво оформіть портфоліо
  Зазвичай спочатку замовник побіжно переглядає готові статті автора. А вже потім вникає в суть комерційної пропозиції.
 5. Бережіть репутацію
  Ніколи не дозволяйте собі зривати терміни, раптово пропадати з поля зору замовника, брехати. Якщо вибирати між талантом і надійністю, більшість клієнтів віддадуть перевагу другому.
 6. Станьте профільним фахівцем
  На статтях в Інтернеті по 20 різних тематиках багато грошей ви не заробите. Будете витрачати багато часу на вивчення нової інформації, а отримувати в підсумку посередні тексти. Освойте 3-5 профільних тематик і вдосконалюйтеся в них.
 7. Не продавайте себе за копійки
  Багато авторів цікавляться, як заробити на статтях хоча б мінімальну зарплату. Дуже просто. Не треба хапатися за всі дешеві замовлення поспіль. Краще на місяць затягнути поясок тугіше, але знайти адекватних замовників. А потім рік жити в шоколаді.

Переваги та недоліки такої роботи

Будь-яка професійна діяльність має як свої позитивні сторони, так і негативні.

Копірайтинг сьогодні активно розвивається, тому варто відзначити переваги і недоліки даного ремесла.

Плюси:

 1. Відсутність режиму. Копірайтер може писати тексти в будь-який зручний для нього час доби. Немає ніяких будильників, необхідності п'ять днів на тиждень до 9 ранку їхати в офіс через численні пробки.
 2. Відсутність начальників. Фрілансер-це сам собі начальник, це людина, яка самостійно розподіляє свій час, вибирає для себе найбільш привабливі замовлення і звітує про виконану роботу безпосередньо замовнику.
 3. Можливості кар'єрного росту. Талановиті і професійні копірайтери також можуть знайти собі дійсно високооплачувану роботу, так як сьогодні багато компаній і рекламні агентства знаходяться в пошуках таких співробітників. Тому, якщо підходити до виконання кожного замовлення відповідально, то можна не тільки заробити собі на досить безбідне життя, а й знайти собі штатне місце роботи зі зручним графіком і хорошим матеріальним винагородою.
 4. Для того, щоб почати працювати копірайтером, не потрібен обов'язковий червоний диплом про вищу освіту, багаторічний досвід роботи і жити в центрі Києва. Віддалено можна працювати з будь-якого провінційного містечка нашої країни, не маючи ні досвіду, ні спеціалізованої освіти. Це відмінна можливість почати нове життя для кожної людини.

Копірайтинг, як один із сегментів фрілансингу, має безліч позитивних якостей. Але головне-це бажання і завзятість, саме на цих «китах» і тримається весь успіх в написанні текстів за гроші.

Однак Копірайтинг, як і будь-яка інша діяльність, має і другу сторону медалі, про яку варто згадати.

Мінуси:

 1. Стрес. Робота з людьми завжди вимагає стресостійкості, так як в рідкісних випадках зустрічаються дійсно розуміють і адекватні замовники, які можуть чітко сформулювати те, що вони хочуть отримати від копірайтера. Варто бути готовим до того, що, здавалося б, ідеальний текст Замовник без кінця буде відправляти на доопрацювання, а в кінцевому підсумку може і зовсім відмовитися оплачувати вашу роботу. Тому вміння стримувати свої емоції і не переживати через дрібниці – це одне з основних якостей, яким повинен володіти будь-який фрілансер.
 2. Порушення режиму і проблеми зі здоров'ям. Фрілансери не мають чіткого розпорядку дня, у них завжди є можливість поспати довше, але, якщо раптом з'явився термінове замовлення, доведеться над ним працювати на шкоду своєму відпочинку. Сидяча робота за комп'ютером, іноді по 10-12 годин, негативно позначається на здоров'ї. У будь-якому випадку, який би рід діяльності ви не вибрали, в першу чергу варто думати про своє здоров'я і обов'язково давати організму час для відпочинку.
 3. Поступове перетворення в соціофоба. Робота в офісі, магазині, торговому центрі – це завжди живе спілкування з людьми, бажання кожен день виглядати добре, приходячи на роботу. Фрілансери-це люди, які можуть обходитися без живого спілкування, і поступово така людина втрачає своє коло спілкування, залишаючись один на один зі своєю роботою. Тут важливо навчитися працювати в мережі, але і не йти з головою у віртуальний світ, не втрачати спілкування зі своїми близькими людьми.

Почати писати тексти на замовлення може кожен, для цього достатньо мати комп'ютер з виходом в Інтернет і шалене бажання освоїти цю сторону віртуального життя.

Висновок + відео

Я вважаю копірайтинг є однією з найцікавіших і перспективних професій для заробітку. Написати статтю за гроші в Інтернеті може навіть 16-річний школяр. Але перетворити письменницьке ремесло в основне джерело заробітку під силу лише розумним, працьовитим і цілеспрямованим людям. Копірайтинг не тільки приносить гроші, але і розвиває інтелект, пам'ять, вчить переконувати людей. Якщо вас не лякають труднощі професії і низькі заробітки на старті, приєднуйтесь.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі  

# Вікторія Миколаївна 08.05.2021, 17:28
Заробіток для підлітків !!!
В наш час більшість підлітків хочуть бути самостійними , і дуже добре , що таке можливо . Дуже хороша пропозиція це менеджер .
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата