Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар Воронцовський

Як заробляти в мережі Інтернет: ТОП 18 способів

Останнє оновлення: Четвер, 18 липня 2019 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Заробіток в мережі інтернет

 Привіт, друзі! На моїх особистих сторінках в соціальних мережах підписники часто задають одне і те ж питання: "як заробляти в мережі інтернет?". Проблема в тому, що дати розгорнуту відповідь в коментарях складно. Тому і вирішив написати цю статтю. У ній наведено 18 способів, як отримувати дохід в інтернеті. Відразу хочу попередити – не варто таку діяльність розцінювати як щось несерйозне або просте. Гроші не стануть капати в кишеню самі по собі. Необхідно наполегливо працювати. Принаймні, спочатку. У майбутньому, можливо, ви зумієте налагодити свою діяльність так, щоб при мінімально витраченому часу і зусиллях отримувати солідний постійний дохід.

Заробіток в мережі інтернет: вступна інформація

Починається все з підготовки. Відкрийте гаманець/рахунок в системі електронних переказів. Найбільш популярними є наступні:

 • Webmoney;
 • Яндекс.Гроші;
 • Qiwi.

Всі перераховані системи електронних грошових переказів прості у використанні. Але перші дві зажадають від вас додаткових дій – авторизації, введення паролів, підтвердження особи.

З Qiwi все набагато простіше. Там достатньо свого номера телефону. Хоча з цією системою працює не так багато потенційних роботодавців, з якими ви будете співпрацювати в майбутньому.

Якщо у вас немає своєї банківської картки, її також потрібно отримати. Якому банку довіряти – вирішуйте самі.

Як заробити гроші в мережі: перевірені способи

У цьому розділі докладно опишу, як заробляти в мережі інтернет. Я відібрав для вас кращі методи, що дозволяють отримувати реальний дохід. Це як повноцінні професії, так і робота, що не вимагає додаткових навичок і знань.

1. Дрібні доручення

Існують спеціальні сайти, на яких розміщуються невеликі завдання. Їх публікують люди, у яких недостатньо часу на те, щоб виконати цю роботу, або їм просто лінь. Але вони готові заплатити іншим.

Наведу приклади завдань:

 • зареєструватися на сайті;
 • знайти дані в інтернеті;
 • зібрати інформацію;
 • перекласти текст;
 • вирішити задачу та ін.

Є завдання, що вимагають роботи в реальному світі. Наприклад, купити і принести квіти, полагодити кран і т. д.

2. Копірайтинг 

Це написання статей. Починати в сфері відносно складно. Тому що конкуренція досить висока. На перших порах розраховувати на величезні гонорари не доводиться. Але якщо набратися досвіду, приділити увагу самонавчанню, реально вже через кілька місяців стати успішним автором.

Шукати замовлення слід на спеціалізованих біржах:

 • Текст.ру;
 • Etxt;
 • Advego;
 • Contentmonster та ін.

До відома! Також замовлення на написання статей розміщуються на біржах фрілансу у відповідних розділах.

Другий варіант пошуку роботи - переглядати вакансії на сайтах з пошуку роботи. Там часто розміщуються оголошення про пошук співробітників не тільки для віддаленої діяльності, але і для роботи в офісі.

3. Як заробити в мережі Інтернет на підготовці курсових і дипломних робіт

Наступний метод, як заробити в мережі інтернет перегукується з попереднім. Тільки тут вже не просто писати статті, а чи не наукові роботи. Необхідно розбиратися в темі, мати непогані знання предмета.

Деякі студенти - часто отримують другу освіту або проходять курси підвищення кваліфікації - не мають ні часу, ні бажання писати такі роботи самостійно.

Їм на допомогу ви і прийдете. Пропозиції діяльності розміщуються на профільних сайтах або на біржах фріланса.

Якщо ви хочете зробити цей вид зайнятості постійним для себе, рекомендується створити групу в соціальних мережах і запрошувати до неї студентів.

4. Фотостоки

Якщо ви любите фотографувати, у вас є смак і бажання, рекомендую даний метод заробітку. Суть його полягає в тому, щоб робити якісні знімки і продавати їх через фотостоки. Це банки фотографій. На них потрібно зареєструватися і завантажувати в портфоліо роботи, підписуючи назви фото і прописуючи ключові слова.

Зверніть увагу! Фотографії повинні бути максимально якісними, красивими. Також пред'являються певні технічні вимоги – уважно читайте умови співпраці зі стоками.

Хто купує фотографії? Знімки купуються:

 • власниками сайтів;
 • книговидавцями;
 • редакціями засобів масової інформації;
 • рекламними агентствами і т. д.

Сьогодні все гостріше піднімається питання авторського права. Тому просто завантажувати безкоштовні зображення з пошукових систем – не вихід. Краще вже заплатити і отримати якісний візуальний контент, ніж скачати картинку в низькому дозволі і переживати, що рано чи пізно буде пред'явлений позов.

Читайте також: Заробіток на фотобанках і фотостоках

5. Особистий сайт/блог

На мою думку, це один з найбільш ефективних способів заробити гроші в мережі інтернет. Власний сайт – це золота бочка, але бездонна. Скільки з неї не черпай, а гроші там не закінчаться.

Звичайно, рівень конкуренції досить високий. Але досить керуватися головним принципом – «Роби краще, ніж інші» і тоді без проблем вдасться займати лідируючі позиції у своїй ніші.

Зверніть увагу! Заробіток на сайті, блозі зажадає часу. Потрібно почекати, поки сайт розкрутиться. І весь цей час працювати на перспективу. Але очікування того варте – вже повірте!

При створенні сайту або блогу потрібно правильно вибрати нішу, тематику. Вкрай настійно рекомендую віддавати перевагу напрямкам, які цікаві вам. Інакше дуже швидко набридне займатися веденням проекту.

Як зробити сайт або блог без солідних капіталовкладень? Дуже просто. Вибрати для проекту платформу WordPress. Вона функціональна, але проста в розумінні. Навіть якщо у вас немає знань, все одно реально сконструювати сайт.

Якщо ви будете наполегливо працювати, сайт швидко стане вашим основним джерелом постійного доходу. Розмір якого необмежений.

6. Група в соціальних мережах

Соціальні мережі міцно зайняли нішу в головах сучасних людей. Аудиторія мереж – необмежена. Але вони не тільки з'їдають час і розважають нас. Соцмережі здатні стати джерелом постійного заробітку.

Для цього потрібно створити групу, співтовариство і отримувати дохід від реклами. Однак доведеться докласти зусиль, щоб розкрутити співтовариство і залучити в нього людей, користувачів. Чим більше група, чим активніше в ній аудиторія, тим вище потенційний дохід від реклами.

Благо, тут вже все передбачено. Вибираєте тематику, створюєте співтовариство і працюєте:

 • наповнюєте групу цікавим і корисним контентом;
 • запрошуєте користувачів;
 • відповідаєте на коментарі;
 • модерируете співтовариство.

Є два основних напрямки залучення фоловерів. Перший - має на увазі поступовий розвиток проекту. Другий – потребує вкладів в рекламу, але зате і група стане популярною швидше, і заробляти на рекламі будете активніше.

Читайте також: Як заробити гроші в Інстаграмі - ТОП-10 способів

7. Youtube

Ще один варіант, як заробляти в мережі інтернет – зробити собі канал на популярному відео-хостингу. Блогери, які обирають такий формат спілкування з аудиторією, отримують по кілька тисяч доларів на місяць. Звісно, якщо їх відео цікаві і приваблюють глядачів.

До відома! Заробіток залежить від кількості фоловерів і кількості переглядів кожного окремого відео.

Але щоб стати успішним відео-блогером, необхідно враховувати високий рівень конкуренції. Крім того, особливу увагу приділяти якості роликів. Просто зняти на телефон, з поганим звуком і камерою низької якості, недостатньо – таке відео не приверне глядачів. Навіть якщо там буде мега-корисна інформація.

Тому знадобляться попередні вкладення:

 • у хоча б середню камеру;
 • мікрофон-петличку;
 • обладнання для монтажу.

Подивіться ролики популярних блогерів. Так ви зрозумієте в який бік потрібно рухатися, на який рівень орієнтуватися.

Читайте також: Як заробити на Ютубі з нуля

8. Партнерські програми

Продовжую розповідь, як заробити гроші в мережі і зупинюся на ще одному методі - улюбленому особисто мною. Він зручний тим, що не вимагає взагалі ніяких вкладень.

Зверніть увагу! Якщо у вас є власний сайт, партнерські програми стануть ще одним способом монетизації проекту.

Є чимало ресурсів, які готові платити комісійні або партнерські виплати тим, хто приверне клієнтів. Існує два варіанти співпраці:

 • % від суми замовлення, здійсненого залученим клієнтом;
 • фіксована сума за кожного наведеного на проект клієнта.

Суть роботи в даному випадку буде наступною:

 • ви реєструєтеся в партнерській програмі;
 • отримуєте своє партнерське посилання;
 • розміщуєте її на різних джерелах, з привабливим описом, мотивуючим користувачів перейти по ній.

Як тільки наведений користувач здійснить необхідну дію (оформить покупку, замовить послугу, залишить свої контактні дані), на ваш рахунок будете перерахована обумовлена сума.

Для публікації посилань і партнерських пропозицій зовсім необов'язково мати власний сайт. Їх можна розміщувати в соціальних мережах, на форумах, і т. д.

При виборі майданчика для публікації партнерської пропозиції, слід враховувати тематику. Погодьтеся, нерозумно розміщувати пропозицію про автомобільні шини на жіночому форумі, де обговорюють модне взуття.

9. Арбітраж трафіку

Ще один хороший спосіб, як заробляти в мережі інтернет – відносно новий вид діяльності. Суть його полягає в тому, щоб займатися перепродажем трафіку – потрібно залучати користувачів на певний сайт, щоб там вони виконали конкретну дію.

Для арбітражу трафіку необхідно використовувати рекламні проекти. Вони створюються спеціально під цільову аудиторію. Що забезпечує ефективність і раціональність.

Привабливість способу полягає в тому, що тут практично немає обмежень за рівнем доходу. Особисто мені знайомі реальні історії, коли команда з кількох людей за 3-4 дні заробляли до 10 тисяч доларів.

10. Перепродаж товарів за допомогою дощок оголошень

В Інтернеті багато дощок оголошень. При правильному підході до них можна непогано заробляти, займаючись перепродажем речей, товарів. Суть роботи має на увазі наступні дії:

 • переглядати стрічку оголошень;
 • шукати товари, вартість яких занижена;
 • викуповувати їх;
 • виставляти на повторний продаж за більш високою ціною.

Але для успішного ведення підприємницької діяльності будуть потрібні деякі навички. Зокрема, потрібно вміти правильно визначати вартість товару, щоб потім не прогоріти.

11. Виготовлення та продаж товарів hand-made

Товари ручної роботи завжди користуються попитом. Якщо ви вмієте робити щось дуже добре і красиво, чому б не зайнятися цим на комерційній основі? До таких видів діяльності належать:

 • мило ручної роботи;
 • вишивки;
 • шкатулки;
 • і багато іншого.

Для реалізації товарів шукайте різні методи і способи. Перший – звернутися на тематичні майданчики. Їх досить багато. Співпраця з ними передбачає виплату певного відсотка від продажу своєї роботи.

Ще один варіант - створити групу в соціальних мережах і залучати в неї користувачів, планомірно розкручуючи співтовариство.

12. Спортивні прогнози

Ще один метод, як заробити в мережі інтернет – стати капером. Це аналітики, які добре розбираються в спортивних подіях і продають свої прогнози бажаючим заробити на ставках.

Однак необхідно бути дійсно професіоналом, добре розбиратися в спортивних подіях, щоб не розчарувати потенційних клієнтів відразу ж.

Для залучення клієнтів потрібно створити групу в соціальних мережах або в месенджері. Там періодично публікувати безкоштовні прогнози. Так ви переконаєте потенційних клієнтів, що добре розбираєтеся в темі. Якщо безкоштовні прогнози будуть збуватися, то у вас будуть купувати і платні.

13. Репетиторство

Ще один спосіб, як заробляти в мережі Інтернет - надавати послуги репетитора. Для цього потрібно володіти глибокими знаннями в певній сфері. Наприклад, найбільш затребуваними є репетитори іноземної мови. Але і з інших предметів послуги репетитора затребувані.

Для ведення такої діяльності вам знадобиться:

 • ноутбук або комп'ютер;
 • підключення до мережі інтернет;
 • веб-камера;
 • мікрофон.

Викладання ведеться за допомогою скайпу або будь-якої іншої подібної програми. Зручність такого виду діяльності для репетитора – не потрібно залишати власний будинок, навчання ведеться безпосередньо з улюбленого крісла.

Як шукати клієнтів? Давати оголошення в соціальних мережах, на онлайн-дошках оголошень, розклеювати оголошення поруч зі школами у вашому районі і т. д.

14. Дизайн

Фахівці в області дизайну завжди були затребувані. Щоб стати успішним професіоналом в даній області, рекомендується пройти хоча б курси. Не обов'язкова профільна освіта. У деяких випадках досить курсів, тривалістю в кілька місяців. А далі все залежить тільки від вас – бажання, прагнення, працездатності! Іноді потрібно кілька років, щоб вийти на дійсно класний рівень.

Якщо говорити про те, як заробити гроші в мережі дизайнеру, виділяється три основних напрямки:

 1. оформлення сайтів;
 2. дизайн логотипів;
 3. дизайн товарів.

Хороший, професійний дизайнер дійсно затребуваний. Наприклад, фахівці в області веб-дизайну (сайтів і інтерфейсів) заробляють від 1000 доларів.

15. Адміністрування інтернет-проектів

Робота не така вже й проста, вимагає від претендента на таку посаду певних навичок, умінь. Для роботи потрібно знати основи:

 • програмування;
 • роботи з контентом;
 • наповнення сайтів;
 • просування проектів по пошуковим запитам;
 • інтернет-маркетингу;
 • і деякі інші тонкощі.

Як бачите, щоб стати повноцінним адміністратором, без навчання і досвіду не обійтися. Щоб зайняти посаду, доведеться потрудитися:

 • знайти вакансію;
 • пройти співбесіду;
 • довести свій професіоналізм і т. д.

Найчастіше адміністратор не виконує всі завдання, а контролює процеси, що виконуються іншими фахівцями. Для цього потрібні як перераховані вище навички і знання, багато часу. Зате і заробітна плата адміністратора онлайн-проектів досить висока.

16. SEO-просування

Щоб сайт був успішним, його необхідно підняти на високі позиції в пошукових системах. Чим вище проект, тим вище ймовірність, що на нього зайде відвідувач. А саме від рівня відвідуваності безпосередньо залежить дохід ресурсу. Справжні професіонали в цій сфері отримують досить високу заробітну плату.

Просування проекту має на увазі цілий ряд різноманітних маніпуляцій, серед яких:

 • аналіз ніші і сайтів конкурентів;
 • складання семантичного ядра, підбір ключових запитів;
 • опрацювання структури та її оптимізація;
 • зовнішня оптимізація;
 • нарощування посилальної маси;
 • і т. д.

Як бачите, робота вимагає певних навичок. Не кажучи вже про досвід. Щоб стати хорошим оптимізатором онлайн-проектів, потрібно пройти навчання, попрацювати і тільки потім самостійно братися за великі проекти.

Розмір заробітної плати визначається залежно від складності проекту. Найчастіше оплата здійснюється по-проектно. Кожен окремий проект може тривати кілька місяців.

17. Заробити гроші в мережі інтернет на іграх

І ще один напрямок, як заробити гроші в мережі інтернет – на іграх. Вони вже давно перестали бути простою розвагою і «вбивцями часу, перспектив і т. д.».

Ігри дійсно здатні стати справжнім джерелом реального заробітку. Досить великий. Ось кілька варіантів отримання доходу:

 • продавати артефакти, використовувані в грі;
 • розкручувати свій аккаунт, а потім продавати його;
 • робити навчальні огляди;
 • і т. д.

18. Програмування

Останній спосіб, описуваний в моїй статті, як заробляти в мережі інтернет – це програмування. Однак для нього потрібно отримати профільну освіту. Для цього потрібен час, гроші, бажання.

Навіть початківці програмісти отримують від 500 доларів. Тільки піти в самостійне плавання відразу ж не вдасться. Потрібно деякий час попрацювати в офісі, щоб отримати досвід, знання. І тільки при досягненні певного рівня кваліфікації можна починати працювати самостійно і віддалено.

Як заробляти в мережі Інтернет: особиста порада

Я привів для вас докладний опис 18 способів, як заробляти в мережі. Серед описаних методів напевно знайдеться як мінімум один, який зацікавить вас. Якщо у вас дійсно є бажання працювати і одержувати дохід, ви обов'язково зможете досягти успіху в обраному напрямку.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити