Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Поради для новачків, як стати копірайтером з нуля

Останнє оновлення: Четвер, 01 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

як стати копірайтером

 Як стати копірайтером: суть професії + огляд вимог напрямку. Від дилетанта до профі + 5 кроків на шляху до якісного контенту. ТОП-5 помилок копірайтерів + методи їх вирішення.

Заробіток в Інтернет без вкладень - один з найактуальніших запитів в пошукових системах на сьогодні. Так, працювати вдома і отримувати за це хороші гроші, досить приваблива перспектива, але спеціалізацій, що дозволяють повноцінно відчути кошти в кишені, не так вже й багато. Одна з найдоступніших професій-копірайтер. Хоча писати тексти дано і не всім, але навчитися це робити куди простіше, ніж зануритися в верстку сайтів або займатися перекладами. Сьогодні ми поговоримо про те, як стати копірайтером з нуля на сьогоднішній день.

У статті буде подана покрокова інструкція, яка спростить планування дій + поради, що полегшують просування на перших порах в новій для вас ніші.

Хто такий копірайтер і скільки він заробляє?

Так уже повелося, що копірайтером зараз називають практично будь-яку людину, пов'язану з написанням текстів за гроші. Якщо поглянути в суть терміна з оглядкою на історію, то копірайтер - це творець рекламних текстів. Автори, які з нуля створюють SEO-тексти, або інформаційні статті, скоріше відносяться до веб-райтерів.

Чим саме займається копірайтер:

 • публікації в соціальних мережах;
 • розділ торгових сайтів, де описується сама компанія;
 • різні маніфести;
 • наповнення одностраничников;
 • сторителлинг – коли копірайтер впливає на читача через розповідь з міфічними персонажами в якості прикладу;
 • створення з нуля слоганів і назв для брендів – неймінг;
 • складання з нуля пропозицій комерційного типу;
 • складання рекламних робіт для масової розсилки листів електронною поштою;
 • сценарії для рекламних роликів.

Все, що в будь-якій мірі рекламується за допомогою тексту, створює копірайтер. Слід розуміти, що якісно написати з нуля продаючий контент може не кожен. Є як низькопробні копірайтери, так і профі своєї справи. Почавши займатися даним видом діяльності з нуля, 98% авторів відносяться до першої категорії. Пропрацювавши в ніші від півроку, завдяки особистісному зростанню і напрацюванні досвіду, 30% -35% переходить в розділ середнячків, інші кидають цю роботу і перестають бути копірайтерами.

Параметр Копірайтер Рерайтер
Джерела інформації Може бути кілька джерел або копірайтер пише роботу на основі своїх знань і досвіду. Одне джерело інформації, надане замовником.
Суть роботи На основі особистого досвіду, знань або зібраної в Інтернеті інформації написати новий текст. Переписати наданий замовником текст своїми словами, щоб у вихідному і новому контенті не було однакових пропозицій.
Вимоги до роботи Копірайтеру важливо не тільки написати текст без помилок, але і зробити його цікавим для читача. Мінімальні – надати контент Мінімальні – надати контент без помилок.

Копірайтера часто плутають з рерайтером. Так, ці дві професії часто суміжні і є невід'ємною частиною одного автора, однак, технічне завдання для написання текстів з нуля тут поставляється різне. Більш детально ознайомтеся з відмінностями копірайтера і рерайтера в таблиці вище.

Що повинен знати і вміти копірайтер:

 • швидко вникати в тематику статті.

  Деякі копірайтери позиціоную себе як вузькоспеціалізовані автори. Вони пишуть тексти з нуля якісно, але лише за кількома напрямками. Назвати таких копірайтерів істинними профі не можна, так як справжній творець продаючого контенту, зобов'язаний вміти писати, про що завгодно.

  Для більшого занурення копірайтер може використовувати консультації фахівців, або вивчення відповідної літератури власними силами;

 • здатність змінювати стилістику.

  Умілий копірайтер може скласти з нуля як огляд на товар, так і кейс/аналітичну статтю. Щоб всі роботи не йшли під одну гребінку, необхідно заздалегідь вивчати особливості стилю написання того чи іншого продає тексту;

 • навички з маркетингового аналізу.

  Особливо важливо копірайтерам, що створюють контент з нуля для просування певного товару. Дослідження конкурентів, аналіз цільової аудиторії, робота з Google Analytics, знання принципів по SEO і SMM-це мінімальний набір вимог до копірайтера, що висуваються серед замовників від маркетингових агентств.

  Якщо хочете отримувати хороші гроші, соизвольте все це вивчити заздалегідь;

 • програмна освіченість.

  Знання копірайтером базових редакторів Word, Excel, PowerPoint – умови за замовчуванням. Крім цього, для роботи з лендінгами, копірайтеру будуть потрібні навички користування Google Docs, Axure і Moqups.

Нехай копірайтер і не є профі у цій тематиці, він повинен у зворотному переконати читача, так як добитися необхідного результату без ефекту занурення просто не вдасться. Використання штампів, канцеляризмів і мудрих словосполучень – негативні звички копірайтера, які необхідно припиняти на корені.

Скоринка з філології - це не пропуск у світ копірайтерів. Автор повинен поєднувати аналітичний склад розуму з активною візуалізацією. Чисті технарі або гуманітарії тут затримуються вкрай рідко.

Список особистісних якостей копірайтера:

 1. Товариськість.

  Командна робота серед копірайтерів – рідкість, але не виняток. Крім того, автору потрібно вникати в суть тематики, дивлячись на товар з точки зору пересічного покупця, а зробити це без особистісного досвіду в спілкуванні копірайтеру буде дуже складно.

 2. Спокійне сприйняття критики.

  Багато копірайтери відносять критику на особистий рахунок, але це в корені не вірно. Потрібно розуміти, що замовник має свою суб'єктивну думку щодо майбутнього контенту, і не завжди (точніше дуже рідко) воно буде збігатися з вашим. Пам'ятайте, текст можна завжди переробити. Нехай на це і піде зайві пара десятків хвилин, Ви отримаєте схвалення (і грошики), до якого так прагнули.

 3. Планування.

  Копірайтер зобов'язаний реально оцінювати терміни здачі тексту з нуля, а також розставляти пріоритети на ті чи інші замовлення. В такому випадку, робочий час копірайтера буде витрачатися максимально продуктивно, тим самим, надаючи більше можливостей для відпочинку.

Знання англійської мови для копірайтера не критично, але знижує його заробіток з професії на 30%-40%. Справа навіть не в замовленнях з іноземним ухилом, а в тому обсязі інформації, що зможе переробити автор для написання власної роботи. Адже чим більше джерел даних за тематикою буде вивчено, тим якісніше контент видасть копірайтер з нуля.

Тепер поговоримо про цифри прибутку копірайтера. Новачок з нуля може отримувати від 6 до 16 грн за 1 000 символів без пробілів. Якщо цей заробіток перевести на місячний, то вийде до 5 600 грн – це при неповному робочому дні у себе вдома + пара вихідних в тиждень. Після того, як копірайтер освоїться в ніші, його дохід зросте до 10 000 грн за місяць. Можна вийти і в більш відчутні фінансові показники, але доведеться обмежувати себе щодо вихідних і часу на відпочинок по буднях. Високорівневі копірайтери здатні в місяць з нуля набирати до 20 000 грн, але це якщо вдало складеться з замовленнями, адже, як ви розумієте, більшість авторів в даному напрямку є вільними творцями.

Що потрібно знати копірайтеру

Крім елементарної грамотності і навичок роботи в текстових редакторах для написання статей копірайтеру необхідно:

 • Вміти швидко вникати в тему. Добре, якщо автор працював з тим, про що він пише. Або у нього завжди під рукою потрібні фахівці, які дадуть консультацію. Якщо ні-доведеться швидко і глибоко зануритися тему самостійно.
 • Володіти різними стилями письма. Для копірайтера важливо, з одного боку — мати свій стиль, з іншого — вміти підлаштовуватися під формат, необхідний замовнику. Бажано вміти писати в різних форматах (інструкція, огляд, аналітична стаття, кейс та ін.) і оптимізувати тексти під сучасні вимоги пошукових систем.
 • Вміти писати для людей. Потрібно мати легкий склад і вміти донести інформацію до читача зрозумілою мовою: без канцеляризмів, штампів і витіюватих фраз.

Для написання рекламних і продаючих текстів необхідні більш глибокі і різнобічні знання. Потрібно вміти:

 • Проводити маркетинговий аналіз цільової аудиторії та конкурентів. Важливо зрозуміти, кому конкретно ви будете продавати, і з'ясувати: хто і на яких умовах продає аналогічний товар.
 • Писати під різні продукти і формати.
 • Працювати з Google Analytics. Щоб мати можливість оцінити, чи виконує текст поставлені завдання, і в якому конкретно місці є недоробки.
 • Володіти сервісами Google (Таблиці, документи, сайти) і MS Office (Word, Excel, PowerPoint).
 • Знати принципи SEO і SMM. Щоб грамотно просувати ваші тексти в пошукових системах і соціальних мережах.
 • Працювати з програмами для створення прототипів лендінгів (Google Docs, Axure, Moqups).

Покрокова інструкція для новачків, як стати копірайтером з нуля

як стати копірайтером

Ви помітили, що в інтернеті люди все більше і більше проводять свого особистого часу – покупки, розваги, освіта тощо. Створення і просування сайтів вже давно перестало бути підробітком на кишенькові гроші, а стало повноцінним мережевим бізнесом. У кожного нового ресурсу в кістяку лежить 2 елементи - програмний і контентний. Копірайтери орієнтуються саме на другу складову. Так як кількість сайтів постійно зростає, зростає попит і на копірайтерів, відповідно, без роботи не залишиться навіть ті, хто почав займатися написанням текстів з нуля ще зовсім недавно.

У сфері копірайтингу можна часто зустріти журналістів, однак, слід розуміти, що даної спеціальності немає в класичних вищих закладах України. Так, зараз поширені курси, що видають на руки скоринку копірайтера, але скажемо чесно, 90% тієї інформації, що впарюють за гроші, можна отримати у вільному доступі через світову мережу інтернет.

Щоб реалізувати себе в якості копірайтера, необхідно подолати 4 основних кроки + закріпити успіх на п'ятому. Давайте розберемо алгоритм становлення копірайтером з нуля більш детально.

Крок №1. Вибір напрямку + навчання з нуля

Дайте відповідь для себе на питання - "Навіщо мені це потрібно?". Якщо ви прямуєте модним тенденціям, це зовсім не погано, проте, коли душа не лежить до роботи, видати по-справжньому якісний контент для копірайтера нереально.

Так, через рік-два ви з нуля станете повноцінним автором текстів, однак, робота через силу не буде приносити задоволення. Рано чи пізно психологічний фактор візьме гору, звівши всі ваші старання стати автором продаючого контенту нанівець.

В яких напрямках починати працювати:

 • рерайт.

  Коли автор змінює формулювання тексту, але структуру залишає ту ж. Ключове завдання – довести унікальність контенту до 100%. Технічне завдання містить невелику кількість пунктів, що підійде копірайтерам, які почали роботу в ніші з нуля зовсім недавно;

 • копірайт.

  Основний тип діяльності копірайтера, до якого приходять після 2-3 місяців рерайта;

 • SEO-копірайт.

  Робота для копірайтерів, які виконують замовлення на підвищення рейтингу сайту в пошуковій видачі. Автор зобов'язаний вміти оперувати такими поняттями як нудота по слову/фразі, водянистість тощо;

 • продаючий копірайт.

  Для роботи в даній ніші від копірайтера потрібні знання по організації продажів через мережу інтернет, а також навички в складанні поведінкових моделей клієнтів. Ну і само собою зрозуміло, володіння інструментами мережевого маркетингу;

 • переклад.

  Робота для копірайтерів, що якісно володіють іноземними мовами. Іноземний копірайт в ціні завжди – за 1 000 знаків без пробілів заплатять в 3-4 рази вище, ніж за українськомовний контент;

 • правка.

  Це скоріше підробіток для копірайтерів, що почали роботу з нуля зовсім недавно. Виправлення помилок, підгін унікальності, переробка структури-копірайтер повинен буде не написати текст з нуля, а внести правки лише в якийсь елемент.

  Роботи менше, але і заробіток відповідний. Як правило, оплата йде фіксованою ставкою за 100% виконаної роботи з подальшими правками на вимогу замовника.

Вчитися самому або у когось? Одне з актуальних питань для тих, хто не стикався з цією професією ніколи в житті. Тут все залежить від потенціалу самої людини – якщо йому самостійне навчання дається легко, краще заощадити гроші, якщо ж це проблема – йдіть на курси копірайтера з нуля, або шукайте наставника.

При виборі курсів копірайтера, враховуйте такі моменти:

 • хто їх автор.

  На скільки копірайтер зміг показати себе в практиці. Якщо людина викидає в мережу курс, але сам в цій ніші з нуля не зміг досягти ніякого успіху, довіряти словам такої особистості явно не варто. Шукайте наставників, які крутяться в копірайтингу більше 5 років + їх імена відомі не жменьці людей, а великим масам авторів;

 • відгуки.

  Якщо курси вже не перший місяць на ринку, не зайвим буде дізнатися про успіхи вже закінчили їх копірайтерів. Як правило, відгуки з офіційного сайту покупні, бо, шукайте ресурси, на яких фактор суб'єктивності зведений до мінімуму – тематичні форуми копірайтерів, веб-сайти отзовики тощо;

 • структура програми навчання і тривалість курсу.

  Чим більше інформації надається від автора, тим швидше ви зможете навчитися професії копірайтера з нуля. Деяким потрібно всього кілька тижнів для створення свого першого продаючого тексту, інші ж можуть витрачати на досягнення цієї мети куди більшу кількість часу, аж до пари місяців;

 • обіцянка.

  Якщо автор запевняє, що відразу після випуску ви зможете отримувати від 12 000 грн на місяць без напрягу – це відверта брехня. Одні курси не зможуть з нуля перетворити людину в профі копірайтера. Орієнтуйтеся на менш пихатих спікерів, які реально оцінюють ситуацію і надають правдиву інформацію, а не замилюють своїм учням очі, з метою викачування з них грошей.

Найбільш відповідальні копірайтери воліють консультувати своїх підопічних особисто, доводячи їх з нуля до повноцінного результату, у вигляді першої проданої статті на біржі копірайтингу, або отримання віддаленої вакансії за обумовленою спеціальністю.

Тепер поговоримо про безкоштовне навчання професії копірайтера, що виробляється власними силами. В основі лежать книги, ролики фахівців з ніші, а також блоги найбільш успішних копірайтерів, які перетворили даний тип діяльності з тимчасового підробітку в стабільне джерело доходу.

ТОП-13 книг для копірайтерів

 1. Дмитро Кот. Копірайтинг. Як не з'їсти собаку. Створюємо тексти, які продають
 2. Сергій Бернардский. Продаючі Тексти. Як перетворити читача в покупця
 3. Саша Карепіна. Пишемо переконливо. Сам собі копірайтер
 4. Міхель Фортин. 5 копирайтерских формул
 5. Ден Кеннеді. Лист, що продає. Як правильно написати рекламний лист, щоб залучити максимальну кількість клієнтів
 6. Еліна Слободянюк. Настільна книга копірайтера
 7. Віктор Орлов. Сам собі копірайтер, Магія твоїх текстів (3 книги)
 8. Девід Огілві. Одкровення рекламного агента
 9. Джозеф Шугерман. Мистецтво створення рекламних послань. Довідник видатного американського копірайтера
 10. Денис Каплунов. Копірайтинг масового ураження
 11. Роберт Чалдіні. Психологія впливу
 12. Аллан Піз. Як писати так, щоб було зрозуміло всім
 13. Максим Ільяхов, Людмила Саричева. Пиши, скорочуй. Як створити сильний текст

Крім самих книг для копірайтерів, існують і спеціалізовані сайти. Мінус в тому, що більшість з них англійською. 

Крок №2. Вибір майданчика для роботи + просування

Копірайтерам, розпочав роботу у напрямку з нуля, може бути проблематично знайти проекти, на яких реально заробити через написання статей і текстів. Перше, що спадає на думку – вбити запит в пошуковику і перейти по перших-ліпших посиланнях. Логіка вірна, але через комерційної складової, знайти щось вартісне у вас таким чином не вийде. Купа реклами буде перешкоджати відбору, через що, на фільтрацію потрібних ресурсів може піти купа часу.

 Читайте також:Кращі біржі фрілансу і сайти віддаленої роботи (150+) для новачків і професіоналів

Канали пошуку роботи для копірайтера:

 • контент-біржі;
 • фріланс-біржі;
 • розміщення резюме на спеціалізованих сайтах з пошуку роботи;
 • дошки безкоштовних рекламних оголошень;
 • спільноти копірайтерів в соціальних мережах;
 • прямі продажі – варіант більше підійде для копірайтерів з підвішеним язиком, так як просувати свої послуги доведеться власними силами.

Крім основних каналів для пошуку роботи копірайтера, автор може використовувати допоміжні інструменти, спрямовані на самостійне просування – персональна сторінка користувача в соціальних мережах, активну участь/співволодіння групами, розробка сайту-візитки або блогу, публікації в загальновизнаних форумах серед копірайтерів тощо.

На яких ресурсах копірайтер може знайти роботу:

 • https://uatxt.com/

Це біржа контенту для копірайтерів, що визнана однією з кращих в рамках укрнета. Конкуренція тут вище, але і заробітна плата, в разі успішного взяття проекту, відповідна. Гідність біржі – чуйність служби підтримки, що дуже корисно для копірайтерів, які стартували в ніші з нуля;

 • https://text.lviv.ua/

Маленька біржа копірайтерів, доступ на яку відкривається лише після проходження тестування з боку адміністрації. Підійде для авторів, що працюють в сфері вже не перший рік їх рівень складання текстів досяг профі. Мінімальний заробіток в 8 000 грн тут собі можуть забезпечити навіть самі ледачі копірайтери, що приділяють написанню текстів не більше пари годин в стуки;

 • https://searchengines.guru/

Окремий розділ на форумі фахівців з різних напрямків. Щодня публікується близько 20 замовлень з написання текстів з нуля і більше 15 щодо чистого копірайтингу;

 • http://2polyglot.com/

Ще одна біржа з відповідним розділом, де роботу можуть знайти як профі копірайтингу, так і новачки, які почали писати тексти зовсім недавно. Завдяки системі рейтингу, відрізнити реального замовника від розводили буде простіше простого.

Не забувайте, для копірайтера, фріланс — це не просто інструмент, а елемент бізнесу. Від правильної подачі себе улюбленого і своїх послуг безпосередньо залежить успіх на майданчику. Аналогічна ситуація і з іншими сайтами. Замовники вже відвикли від сухого речитативу, їх розбалували профі в написанні текстів. Якщо хочете вибити власне місце під сонцем, будьте готові віддатися творчості в роботі з головою.

Крок №3. Пишемо тексти...багато текстів

Щоб написати якісний текст з нуля, копірайтер повинен слідувати певному алгоритму дій. Природно, говорити про будь-якої завершеною формулою немає сенсу, але приблизний розподіл етапів, що повинні бути в голові автора, скласти можна.

Читайте також:10 корисних сервісів для копірайтера: пишемо ідеальний текст

Для написання якісного тексту, копірайтер повинен пройти 6 етапів.

Етап №1. Постановка задачі

Результат вашого тексту, написаного з нуля. Підсумок залежить від типу замовлення. Якщо для оглядової статті - це інформативність, то для торгового сайту - упор на позитивні сторони об'єкта просування.

У більшості випадків, завдання подаються від самого замовника. Копірайтеру потрібно просто їх дотримуватися. Але бувають ситуації, коли клієнт сам є новачком у сфері, і поки не знає, як робити технічне завдання правильно. Тут в хід повинні вступити комунікативні навички копірайтера – спільне обговорення проблеми і знаходження методів її вирішення.

Етап №2. План тексту

Написати текст з нуля без заготовки можуть одиниці, і то, структуру роботи вони все одно триматимуть в своїй голові. Каркас статті – це той елемент, завдяки якому автор може створити з нуля по-справжньому якісний контент. Структура не повинна бути занадто простою, але і робити більше 10 розділів також немає сенсу. Розраховуйте на один пункт до 3 000 знаків без пробілів. Якщо загальний обсяг статті більше 20 000, стелю можна підняти до 4 500 сбп.

Варіант структури для статті з нуля:

 1. Заголовок.
 2. Вступ.
 3. Основна частина з 2-3 розділів з підрозділами. Саме тут копірайтер розкриває тему у всіх її деталях.
 4. Висновок.

Залежно від типу статті (інформаційна, аналітична, що продає), в кістяк проекту можуть вноситися дрібні поправки, але сильно згортати з накатаної доріжки не бажано.

Де ж тут творчість, про яку стільки говорилося раніше – запитаєте ви. Творчість в тому, щоб копірайтер зміг класичну подачу піднести з родзинкою. Повірте, зробити подібне можуть дуже небагато навіть серед процвітаючих авторів.

Етап №3. Пошук інформації

Для тих копірайтерів, що розкривають проблему з нуля, відштовхуючись від власного досвіду, даний пункт можна пропустити. Для інших - це дуже важлива частина роботи, від продуктивності якої багато в чому залежить підсумковий результат.

Джерела інформації з високою об'єктивністю:

 • офіційні ресурси державного і не комерційного типу;
 • сторінки центрів науки або навчальних закладів;
 • офіційні засоби масової інформації. Не плутайте з «жовтою» пресою;
 • експерт-блоги у вашій тематиці за статтею;
 • офіційні джерела в соціалках;
 • рейтинги корпоративних компаній;
 • конференц-матеріали;
 • новинні сайти з хорошою репутацією;
 • інші офіційні канали даних.

Прикладами джерел даних для написання текстів копірайтерами можуть служити та ж Вікіпедія, Slideshare, YouTube, scholar.google.com.ua та інші подібні проекти в мережі інтернет. Не забувайте і про пошуковиків, адже саме через них початківці копірайтери отримують більше 80% інформації для своїх робіт.

Етап №4. Безпосередньо текст

І ось у нас є план + є інформація по тематиці. Залишається вивчити питання і написати якісний текст з нуля, грунтуючись на тих даних, що є на руках копірайтера. При написанні, копірайтер повинен уникати витіюватості і великої кількості вступних конструкцій з оборотами. У пріоритеті розміщувати підзаголовки кожні пару тисяч символів.

Спирайтеся на факти і цифри, а не лийте воду – читачі цього не люблять. Порівняння копірайтеру краще подавати у вигляді таблиці – це збільшує наочність і спрощує сприйняття інформації з боку. Не обходиться без списків з нумерацією або простими пунктами. Кінець статті зобов'язаний підводити підсумки всього сказаного раніше + формулювати певні висновки, які будуть максимально об'єктивними, навіть якщо вас просять написати рекламний текст з нуля для певного продукту.

Етап №5. Заголовок статті

Той етап, в якому копірайтер повинен неабияк попітніти. Привернути увагу читача потрібно моментально, адже лише 10% відвідувачів продовжують читання матеріалу, не отримавши інтриги від заголовка роботи.

Типи заголовків:

 • питання;
 • інтрига;
 • цитата;
 • цифрові тощо.

Довжина заголовка, при написанні статті копірайтером, повинна бути не більше 8 слів. Складати даний елемент статті краще відразу після її написання. За час осмислення тексту, на думку прийде куди більше цікавих варіантів, ніж при опрацюванні заголовка через пару годин або днів.

Етап №6. Вичитка і корекція роботи

Після написання статті з нуля, копірайтеру краще зробити паузу на пару годин, щоб при вичитуванні, його голова прояснилася, і могла по новій обробити ту інформацію, що була видана в тексті раніше.

Порядок вичитування статті:

 1. Фактична перевірка помилок – невідповідність дат та інших цифрових даних.
 2. Виправлення помилок і граматики.
 3. Пошук шорсткостей в звучанні – смислові помилки. Легко знаходяться копірайтером, при читанні роботи вголос.
 4. Оформлення тексту відповідно вимог замовника.

Чітко дотримуючись описаного алгоритму, навіть у початківця копірайтера повинен вийти цілком адекватний текст. Пара-трійка доробок – не страшно. Дуже рідко зустрічаються роботи новачків, які замовники приймають з першого разу.

Крок №4. Формуємо портфоліо

Початківці копірайтери стикаються з загальною проблемою — у них відсутні замовники, отже, вони не пишуть тексти, а значить, їм просто нічим наповнювати власне портфоліо. Отримуємо замкнуте коло, з якого молодому копірайтеру потрібно якось знаходити вихід. І він дійсно є. Їх навіть два - писати статті по одній-двом тематикам чисто для портфоліо, або виконувати замовлення за символічну плату.

Формувати портфоліо копірайтера в пріоритеті на особистому сайті. В інтернеті є маса конструкторів, з допомогою яких людина всього за пару годин може сам зібрати непоганий ресурс з нуля. Інший, менш респектабельний варіант – Google.Диск.

Як наповнювати портфоліо копірайтера:

 • розподіл текстів за категоріями.

  Не потрібно замовника напружувати зайвим пошуком матеріалу. Якщо людина хоче знайти приклад тексту з нуля в тематиці подорожей, він повинен це зробити відразу, а не вовтузиться в ваших документах 20-30 хвилин;

 • вибірковість.

  Припустимо, ви старанний копірайтер, що пише тексти з нуля кожен день по парі штук. За 2-3 місяці роботи, кількість готових текстів стане досить велике, і вкидати їх все в портфоліо не логічно. Копірайтер повинен відібрати, на його погляд, лише кращі роботи – це по 2-3 тексту в кожній з тематик;

 • додавання кейсів.

  Для об'єктивної оцінки роботи копірайтера, замовник повинен бачити перед очима не тільки готовий текст з нуля, але і вимоги до нього. У SEO-це технічне завдання, для односторінкових-показник конверсії, і так далі.

Якісно складене портфоліо копірайтера збільшує його авторитетність в очах замовника, як мінімум, удвічі. Крім того, клієнт заздалегідь бачить потенціал автора, не змушуючи його писати по 2-3 тестових завдання.

Крок №5. Самовдосконалення і поліпшення навичок копірайтера

Без цього, копірайтеру нікуди. Хоча тенденції до змін тут не настільки відчутні як в програмуванні або маркетингу, але вони також є. Крім читання книг про копірайтинг, потрібно робити упор на SEO-складову, так як саме вона зазнає найбільших змін кожні півроку-рік.

Поступове самовдосконалення призведе до кращого написання текстів з нуля, відповідно, повинна зрости і оплата за них. При стабільному потоці замовників, не соромтеся підвищувати цінники (в межах розумного). Втративши пару клієнтів, ви все одно вийдете в плюс за рахунок збільшеної ставки по оплаті своєї праці.

Час на проходження описаних п'яти кроків для кожного копірайтера своє. Одні впораються за рік, іншим буде потрібно пару років, а може і більше. Старанність і зацікавленість – два основних чинники впливу на просування копірайтера в ніші. Чим вони яскравіше горять в людині, тим швидше він зможе домогтися поставленої мети.

5 помилок копірайтерів і шляхи їх вирішення

Потрапляючи в нове робоче середовище, людині потрібно адаптуватися. Для копірайтера це особливо актуально, так як місце його роботи – дім. Відволікаючі чинники, такі як бажання відпочити, сторонній шум, крики дітей тощо – невід'ємна частина його нового типу діяльності. Сукупність внутрішніх і зовнішніх факторів призводить до помилок, багато з яких копірайтеру можна було б уникнути. Давайте розглянемо найбільш істотні з них.

Помилка №1. Відсутність розуміння об'єкта і ЦА

Копірайтер пише продаючий тексти з нуля. Щоб люди реально купували його рекламний продукт, потрібно визначити і виділити причини, на підставі яких ті роблять усвідомлений вибір. Роль може грати не тільки вартість або якість товару/послуги, але і менш помітні фактори, що ховаються десь всередині. Чим швидше копірайтер зможе розібратися з цим питанням, тим якісніше у нього вийде текст.

Помилка №2. Невірна структурованість тексту

Вступна частина статті + заголовок – перше, що побачить читач. Якщо копірайтер написав там якусь нісенітницю – це моментально буде помічено. Відвідувач винесе вирок і закриє вкладку в цю ж хвилину.

Як робити правильно:

 1. Заманюємо заголовком.
 2. Зацікавлюємо читача першими абзацами.
 3. Підсилюємо ефект фактами і подачею тексту.
 4. На завершення проводимо стимуляцію до дій-купівля, дзвінок тощо.

Більше 70% продаючого контенту в мережі інтернет обходять ці рекомендації стороною, як наслідок, низькі показники продажів і негативні відгуки в бік копірайтера.

Помилка №3. Штучна подача

Багато копірайтерів цим грішать, самі того не помічаючи. Що продає вміст, який розробляється з нуля для будь-якого продукту, не повинен виглядати «важко» та відчужено. Відчуйте себе в «шкурі» покупця, і видайте такий контент, який людині буде приємно читати.

Помилка №4. Де факти?

Якщо розсудити з точки зору відвідувача, дуже неприємно вовтузиться в статті, щоб знайти ключові моменти. Пишете про телефон, подайте в описі його характеристики і виділіть їх одним блоком, а не розкидайте крупинки в 5-10 абзацах. Копірайтер повинен оперувати цифрами, подаючи їх в "м'якому" вигляді, а не працювати від зворотного-розбавляти роботу корисними вставками.

Помилка №5. Недоробка візуалізації

Схеми, фотографії, таблиці, виділення жирним/курсивом/кольором, цитати, діаграми – якщо копірайтер може доповнити свою роботу даними елементами, зробити це явно варто. Звичайно, перетворювати рекламний контент в новорічну ялинку також немає потреби. Дотримуйтесь золоту середину, і зворотний зв'язок з боку відвідувачів не змусить себе довго чекати.

Дотримуйтесь даних 5 напуттям, і якість вашої роботи покращиться вже через тиждень. Пам'ятайте, краще вчитися на чужих помилках, ніж пожинати плоди власних.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити