Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як знайти роботу: ТОП-5 сайтів, де шукати роботу до душі + 7 способів, правила та поради з пошуку хорошої роботи

Останнє оновлення: Середа, 24 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Як знайти роботу

Здрастуйте, дорогі читачі «ITstatti.in.ua»! У цій статті мова піде про те, де і як знайти роботу. Сьогодні шукають роботу дуже багато. При цьому далеко не всі знають, які нюанси є в цьому процесі. Саме тому сьогоднішню публікацію ми вирішили присвятити правилам пошуку роботи, яка буде людині до душі.

Вивчивши статтю від початку і до кінця, ви також дізнаєтеся:

 • які правила в пошуку роботи слід дотримуватися;
 • де можна знайти роботу без досвіду роботи;
 • як знайти хорошу роботу по душі;
 • які поради допоможуть у пошуку роботи;
 • як зрозуміти, що ви знайшли роботу мрії – основні ознаки.

⚡  В кінці статті ви знайдете відповіді на часто виникаючі питання.

Представлена публікація буде корисна абсолютно всім. Навіть якщо у вас є робота, немає ніяких гарантій, що в найближчому майбутньому не доведеться шукати нову. Про те, як правильно зробити це – читайте прямо зараз 🔥.

Як правильно шукати роботу - 6 простих правил 📋

Багато хто вважає, що в пошуку роботи немає нічого складного. Досить подати оголошення і дочекатися від роботодавців запрошення на співбесіду. Однак така думка в корені неправильне.

Фахівці впевнені: практично 80% претендентів в кінцевому підсумку влаштовуються на роботу не за оголошенням.

Існує кілька елементарних правил, дотримання яких підвищить ймовірність успіху в пошуку роботи:

 1. Докладіть зусиль для розширення кола ваших знайомств і встановлення нових контактів. Зв'яжіться з друзями, колишніми колегами, однокласниками і однокурсниками. Цілком ймовірно, хто-небудь з них розповість своєму керівнику про вас як про досвідченого фахівця;
 2. Не варто просиджувати час в Інтернеті даремно. Краще зайнятися корисною справою, наприклад, пройти реєстрацію на професійних форумах, регулярно здійснювати спілкування з експертами. Важливо пам'ятати: навіть якщо зараз ви не плануєте змінювати роботу, корисні зв'язки завжди можуть стати в нагоді в майбутньому;
 3. Не варто розсилати резюме відразу в усі компанії. Роботодавці можуть дізнатися, що ви відгукуєтеся на всі вакансії поспіль. У підсумку може скластися думка, що ви самі не знаєте, чого хочете;
 4. Слід витрачати певну кількість часу на самоосвіту. Знання ніколи не виявляться зайвими. Займайтеся практиками, які допоможуть підвищити рівень самооцінки і впевненість у собі;
 5. На співбесіді не варто намагатися обдурити майбутнього роботодавця. Брехня може з легкістю відкритися, що виставить вас не в кращому світлі;
 6. Не варто погано відгукуватися про колишніх колег і керівника. Нікому не подобається, коли його за очі поливають брудом. Новий роботодавець навряд чи захоче працювати з таким співробітником, який у разі звільнення буде розповідати про нього гидоти.

Якщо на першій співбесіді можливе майбутнє начальство не викликало симпатії, а внутрішні правила, що діють в компанії, насторожують, немає сенсу ламати себе.

 • З одного боку, люди завжди можуть пристосуватися до будь-яких обставин.
 • Але з іншого боку, через невеликий проміжок часу це почне мучити.

Якщо роботодавець у вільному доступі розміщує зразок трудового договору та посадової інструкції, є сенс заздалегідь уважно вивчити його.

Дотримання представлених вище правил допоможе простіше знайти роботу. Але навіть якщо на початковому етапі нічого не виходить, не варто опускати руки. Хто шукає, той обов'язково знайде.

Читайте також статтю про те, як заробити гроші — ТОП-45 способів за посиланням. 

Де знайти роботу: ТОП-7 способів пошуку роботи + переваги і недоліки кожного з них

Сьогодні існує величезна кількість способів, які можна використовувати для пошуку роботи. Одні з них є більш ефективними, інші – менш. У будь-якому випадку кожен з них має переваги і недоліки. Тому є сенс заздалегідь вивчити всі можливі варіанти, де можна шукати роботу для себе.

Спосіб 1. Популярні веб-сайти, де можна знайти роботу

Інтернет може надати серйозну допомогу в пошуку роботи. Тут є чимало спеціалізованих сайтів.

Їх основними плюсами (+) є наявність наступних пунктів:

 • детальний опис вакансій;
 • вимоги до кандидата на посаду;
 • точний опис умов праці, а також посадових обов'язків.

Подібних ресурсів сьогодні досить багато. Однак не всі вони мають високий рівень надійності.

На яких сайтах шукати роботу?

Слід довіряти сайтам, рекомендованими фахівцями:

 1. jobs.ua – сайт, який в більшості рейтингів знаходиться на верхніх позиціях;
 2. jooble.org - ресурс, що дозволяє вибрати вакансії не тільки на території України, але і країн СНД;
 3. Work.ua - тут можна знайти оголошення як від великих міжнародних корпорацій, так і від маленьких місцевих компаній;
 4. OLX – популярний ресурс безкоштовних оголошень, де можна знайти сторінку з вакансіями, а також розмістити резюме;
 5. Rabota.ua — відомий веб-сайт зі свіжими вакансіями від роботодавців. На ньому ж можна створити своє резюме для пошуку хорошої роботи.

На представлених вище сайтах існує можливість знайти практично будь-яку посаду: від вантажника до керівника. Більш того, цей спосіб можна використовувати для пасивного пошуку роботи. Для цього достатньо зареєструватися, створити резюме і дочекатися пропозицій від роботодавців.

Спосіб 2. Соцмережі

У соцмережах сьогодні можна витрачати час не тільки на спілкування, але і отримати користь з такого проведення часу. Можна на своїй сторінці розмістити оголошення про те, що користувач шукає роботу. Цілком можливо, що саме такий спосіб дозволить знайти хорошу вакансію.

При цьому у роботодавця з'являється можливість до запрошення здобувача на співбесіду отримати максимум корисної інформації про нього.

Якщо прийнято рішення використовувати розглянутий спосіб, важливо підтримувати сторінку в соціальній мережі в належному вигляді. Не варто розміщувати непристойні записи, найкраще видалити фотографії та спільноти сумнівного змісту. У профіль слід додати інформацію про отриману освіту, а також досвід роботи.

Пошук вакансій в соціальних мережах найкраще підходить тим, хто шукає посаду в сфері програмування, творчості або продажу. Також цей варіант є ідеальним для тих, кому потрібна віддалена робота.

Спосіб 3. Звернення до родичів, друзів і знайомих

Цей спосіб пошуку є одним з найшвидших і доступних. При цьому здобувач заздалегідь знає, які вимоги роботодавця. Компанія в свою чергу вже до зустрічі з кандидатом на посаду має уявлення про всі його достоїнства.

Крім того, можливе лояльне ставлення до потенційного кандидата. В цьому випадку ніяких проблем з прийомом на роботу взагалі не виникає.

Спосіб 4. Друковані видання

Різні газети з оголошеннями про вакансії найкраще підходять тим, хто шукає роботу, що не вимагає високого рівня кваліфікації. Набагато рідше тут розміщують вакансії фахівців зі сфери юриспруденції і бухгалтерії.

Важливо розуміти, яку роботу можна знайти в друкованих виданнях. Тут вкрай рідко розміщують вакансії на різні керівні посади. Найкраще застосовувати газети в поєднанні з іншими варіантами пошуку роботи.

Спосіб 5. Рекрутингові компанії

Якщо метою пошуку роботи є працевлаштування в престижну організацію, є сенс відразу попрямувати в рекрутингову компанію. У більшості випадків саме тут свої вакансії розміщують найбільші організації. Тому тут з більшою ймовірністю можна отримати високооплачувану посаду.

Однак здобувач повинен знати: рекрутингові агентства працюють на роботодавця, який направив йому заявку на підбір співробітників. Сюди варто податися, якщо є впевненість, що ви ідеально підходите на пропоновану посаду. При цьому слід бути готовим до максимальної конкуренції.

Спосіб 6. Звернення безпосередньо до роботодавця

Звернення безпосередньо до роботодавця є хорошим способом повідомити про себе. Але слід враховувати: в дійсно велику компанію таким способом влаштуватися навряд чи вийде. Такі організації вважають за краще використовувати інші варіанти для пошуку співробітників.

Щоб знайти роботу цим способом, в першу чергу слід вивчити специфіку діяльності обраної компанії. На співбесіді кандидата швидше за все спитають, з якої причини він бажає працювати саме в цій організації.

Звичайно, звернутися безпосередньо в компанію під силу тільки тим претендентам, які повністю впевнені в собі і у власних силах. Якщо ж у кандидата відсутні ці риси характеру, невдача неминуча. Щоб зацікавити потенційного роботодавця, доведеться ретельно підготуватися.

Спосіб 7. Звернення у центр зайнятості

Сьогодні до послуг центрів зайнятості вдається величезна кількість людей. За прогнозами фахівців, скорочення кількості звернень до цієї організації найближчим часом не очікується.

Найчастіше в кожному центрі зайнятості створений відділ, в якому будь-який бажаючий може вивчити каталог вакансій.

Крім того, нерідко оголошення розміщують на спеціалізованих стендах. У більшості центрів зайнятості регулярно проводять відповідні ярмарки. Тут здобувачі отримують можливість особисто поспілкуватися з представниками компанії роботодавця.

Існує ще один спосіб пошуку роботи таким способом: реєстрація в центрі зайнятості як безробітного. У цьому випадку претендентові пропонують вакансії відповідно до вимог. Якщо він не підійде на 3 посади, зможе продовжити пошук роботи через центр зайнятості, отримуючи при цьому допомогу по безробіттю.

🔔 Важливо розуміти: знайти роботу до душі таким способом непросто. Тут в першу чергу пропонують вакансії на посади, які вимагають фізичної праці, а також на низькооплачувану роботу. Тим не менш, цей варіант також має право на існування. І насправді це далеко не найгірший спосіб пошуку.

У деяких шукачів виникають проблеми з постановкою на облік. Щоб уникнути їх, досить попередньо ознайомитися з переліком документів, необхідних для реєстрації. Це допоможе зібрати відразу весь потрібний пакет і уникнути повторного ходіння по інстанціях.


Таким чином, кожен спосіб пошуку роботи має свої нюанси. Важливо вибрати той, який ідеально підійде саме вам. Ще один варіант-використовувати в сукупності кілька способів.

В процесі пошуку роботи важливо враховувати власні професійні навички, а також психологічні особливості. Не зайвим буде вивчити переваги і недоліки описаних вище способів. Порівняти всі варіанти буде легше, якщо скористатися представленої нижче таблицею.

Таблиця «Переваги і недоліки різних способів пошуку роботи»

Спосіб Переваги Недоліки
Інтернет-сайти пошуку роботи
 • Можна вивчати вакансії будь-якого міста
 • Доступні пропозиції величезної кількості компаній
 • Дозволяє економити власний час
 • Немає гарантії, що вакансія розміщена не шахраями
 • Зрозуміти, що реально являє собою роботодавець через сайт складно
Соцмережі
 • Шукати роботу можна, не виходячи з дому або з роботи
 • Не потрібно витрачати додатковий час
 • Підходить для пошуку конкретних посад: для творчих професій, віддаленої роботи, програмістів
 • Легко зіткнутися з діяльністю шахраїв
Звернення до родичів, друзів і знайомих
 • Можливість заощадити час і сили
 • Можливо створити умови для професійного зростання
 • Здобувач залежить від людини, яка порекомендувала її
 • При виникненні проблем можуть прозвучати звинувачення на адресу порекомендувавшого здобувача людини
 • Колеги можуть ставитися до нового співробітника упереджено
Друковані видання
 • Економічна доступність
 • Відмінний додатковий спосіб пошуку вакансій
 • Швидке старіння вакансій
 • Доведеться регулярно купувати нові випуски газети
 • Найчастіше підходить для пошуку тільки робочих спеціальностей
Рекрутингові компанії
 • Можливість пошуку високооплачуваних посад
 • Допомога фахівців у складанні резюме
 • Нерідко здобувачеві доводиться оплачувати послуги агентства
 • Потрібен високий рівень професіоналізму
Звернення безпосередньо до роботодавця
 • Можливість самостійно скласти об'єктивну думку про потенційного роботодавця
 • Особисте спілкування з представником компанії
 • Немає гарантії, що є вакансії на бажану посаду
 • Необхідно бути дуже впевненим у собі людиною
Звернення у центр зайнятості
 • Можливість отримувати допомогу по безробіттю
 • Наявність ярмарків вакансій, де можна особисто поспілкуватися з роботодавцем
 • Найчастіше пропонують вакансії на низькооплачувані, а також вимагають важкої фізичної праці посади
 • Доведеться подати в центр зайнятості досить великий пакет документів

 Де шукати роботу без досвіду

Знайти роботу без досвіду роботи досить важко. Тим не менш, існують способи, які допомагають швидко знайти джерело доходу навіть тим, у кого немає професійних навичок. Нижче представлені поради, які допоможуть в кожному з випадків.

1) Студенти, які не мають досвіду

В інтернеті досить багато вакансій для студентів і випускників різних навчальних закладів. Але не варто спокушатися: далеко не всі з величезної кількості пропозицій дозволяють забезпечити стабільно високий заробіток.

Найчастіше учні можуть розраховувати на роботу з низькою↓ оплатою і високим рівнем витрат праці:

 • кур'єр в службу доставки;
 • промоутер на рекламу, роздачу флаєрів;
 • офіціант в недорогих кафе;
 • менеджер з продажу;
 • аніматор на дитячих заходах;
 • охоронець.

Крім того, ряд вакансій мають на увазі виключно сезонну роботу. Ці варіанти чудово підійдуть студентам, які можуть отримувати дохід під час літніх канікул.

Пошук роботи для учнів вузів істотно спростився і став набагато ефективніше з розвитком Інтернету. Сьогодні для підбору вакансій досить відвідати спеціалізовані сайти і проаналізувати представлену на них інформацію.

Крім того, більшість ресурсів пропонують розмістити на своїх сторінках резюме. У підсумку зацікавлені роботодавці самі зв'яжуться з потенційним кандидатом.

2) Без освіти

Вакансії для шукачів без освіти в більшості випадків приблизно такі ж, як і для студентів. При цьому є сенс розглядати варіанти працевлаштування в якості кур'єра, офіціанта, сторожа, а також працівника торгового залу в супермаркеті. Проте не варто розраховувати на високий рівень заробітної плати відразу після працевлаштування.

📢 Фахівці не рекомендують відгукуватися відразу на першу вакансію, яка попалася на очі. Є сенс вивчити і порівняти всі діючі на даний момент пропозиції. Після чого залишиться виписати їх в порядку убування привабливості.

Після цього можна сміливо починати розсилати своє резюме роботодавцям. Якщо з яких-небудь причин схвалена вакансія перестала цікавити претендента, він не повинен соромитися відмовити роботодавцю.

Деякі компанії пропонують новим співробітникам пройти безкоштовне навчання. Не варто боятися цього, адже таким чином можна придбати нові навички та досвід. Але не варто погоджуватися на платні курси, так як нерідко подібні варіанти пов'язані з шахрайством.

Навіть якщо вам запропонували стати стажистом, не варто відразу відмовлятися від цього. При належному бажанні і наполегливості є шанс досить швидко отримати привабливу пропозицію від цієї ж компанії.

3) У кризові часи

За часів кризи складна ситуація вносить в життя певні нюанси. Сьогодні можна побачити дисбаланс попиту і пропозиції. Особливо сильно він відзначається в столицях і інших великих мегаполісах.

Щоб знайти роботу в складній економічній ситуації, доведеться докласти величезних зусиль. Є сенс розмістити своє резюме в інтернеті. При цьому важливо використовувати не 1 сайт, а мінімум 3.

Важливо пам'ятати: у кризу витрати роботодавця на пошук нових співробітників обмежені. При цьому кадрові агентства нерідко стягують з претендента плату. Тому доведеться потрудитися, щоб повідомити про себе роботодавцю.


Насправді знайти роботу можна без досвіду, студентам і навіть у кризу. Однак при наявності обмежуючих факторів доведеться докласти багато зусиль. Якщо нічого не робити, то і влаштуватися на хорошу посаду не вийде.

Як знайти хорошу роботу – 16 слушних порад 📄

Знайти хорошу роботу непросто. Однак зробити це буде набагато легше, якщо скористатися порадами професіоналів. Нижче представлені рекомендації досвідченого HR-менеджера Брюса Тулгана.

Порада 1. Ретельно обмірковуйте мету пошуку

Важливо пам'ятати: чим довше розмірковуєш про свою мету, тим яскравіше проявляються деталі. Тому перш ніж приступити до пошуку, варто ретельно обміркувати всі нюанси.

Порада 2. Оцініть розмір накопичень

Важливо оцінити розмір фінансових накопичень з точки зору того, на яку кількість часу їх вистачить. При цьому слід враховувати всі цілі, які вимагають грошових витрат.

Це допоможе оцінити період часу, який можна буде витратити на пошуки ідеальної роботи. У підсумку не доведеться поспішно приймати рішення під впливом фінансових обставин.

Порада 3. Проаналізуйте власну кар'єру, подивившись на неї з боку

Корисно оцінити власну кар'єру, подивившись на неї з точки зору третіх осіб, наприклад, батьків. При цьому слід в першу чергу виділити основні помилки.

Наприклад, деякі люди не розуміють, яку посаду займають, які результати їх праці, не намагаються заслужити репутацію. Погляд з боку на власну кар'єру допомагає від помилок власної думки.

Порада 4. Виберіть напрямок для роботи

Сьогодні існує величезна кількість можливостей. При наявності бажання і прагнення вчитися можна розвиватися у величезній кількості, напрямків діяльності.

Порада 5. Виберіть компанію, в якій хочете працювати

Вибираючи бажану компанію, важливо звертати увагу не на назву або бренд, а на сферу діяльності. Можна подумати, в якій галузі є бажання працювати.

Порада 6. Не втрачайте себе

Для деяких пошук роботи стає метою життя. З одного боку, він може бути дуже захоплюючим. Але з іншого боку, тривалий пошук роботи неминуче тягне за собою формування стресу.

Порада 7. Проаналізуйте своє ставлення до роботи

Важливо зрозуміти, які саме посадові обов'язки приносять вам найбільше задоволення. Також варто задуматися, чи настільки вам потрібна робота по найму. Цілком ймовірно, ви вже прийшли до того, щоб створити власний бізнес. Радимо прочитати статтю — «З чого почати свій бізнес», де ми також перерахували деякі бізнес-ідеї.

Порада 8. Розробіть власну стратегію розвитку

Період пошуку роботи можна розцінювати як перепочинок перед новим стартом. Фахівці рекомендують заздалегідь зрозуміти, до чого ви будете прагнути.

Порада 9. Якщо у вас недостатньо розвинені мотивація і самодисципліна, складайте план діяльності як мінімум на тиждень

Якщо людина звільняється з роботи і починає шукати нову, у нього встановлюється новий режим дня. Він спить, скільки йому хочеться, дивиться телевізор, коли забажає. У підсумку стає досить важко змусити себе займатися не найцікавішою справою-пошуком роботи.

Порада 10. Не публікуйте у відкритому доступі власне резюме

Керівництву на поточному місці роботи можуть не сподобатися подібні дії співробітника. Щоб цього уникнути, слід доступ до резюме оформляти за посиланням або самостійно відгукуватися на вакансії.

Однак повністю приховати пошук роботи від поточного керівника навряд чи вдасться, так як при розгляді кандидата на посаду компанії нерідко вимагають від нього рекомендацій з колишнього місця роботи.

Порада 11. Оформіть перелік вимог до нової роботи

Будь-який претендент завжди пред'являє до нової роботи певні вимоги. Вони можуть стосуватися місця розташування, розміру заробітної плати, посадових обов'язків, графіка роботи та інших факторів.

Візьміть на замітку! Є сенс оформити таблицю, в якій буде проводитися порівняння різних вакансій з точки зору відповідності всім цим критеріям. Навіть якщо буде незрозуміло що вписати в будь-яку графу, таблиця в будь-якому випадку допоможе зробити вибір.

Порада 12. Якщо через 3-4 співбесіди влаштуватися на роботу не вийшло, є сенс зупинитися і проаналізувати результат

Щоб аналіз був найбільш ефективний, необхідно описати, які дії були зроблені, яка була зворотній зв'язок. Після цього залишиться проаналізувати свої помилки і розробити для себе поради на майбутнє.

Порада 13. На співбесіді варто уточнити, яким буде ваш робочий день

Важливо заздалегідь зрозуміти, як буде розподілятися робочий час між різними обов'язками. На співбесіді з безпосереднім керівником слід уточнити, які його пріоритети.

Порада 14. Якщо Співбесіда включає виконання будь-якого тестового завдання, варто отримати зворотний зв'язок за результатами його виконання

Дуже корисно вже на етапі співбесіди розуміти, наскільки актуальні наявні в нього знання і досвід для даного роботодавця.

Порада 15. Після працевлаштування варто розрахувати результативність процесу пошуку роботи

Розрахунок результативності процесу пошуку роботи дозволяє згодом орієнтуватися на його результати. Це допоможе уникнути стресу і не впасти у відчай.

Результативність, наприклад, можна оцінювати за наступною схемою:

Кількість позицій вакансій → кількість співбесід → цікаві співбесіди → кінцевий результат (куди вдалося влаштуватися)

Порада 16. Остерігайтеся депривації

Депривація являє собою процес, коли людину позбавили чогось важливого. Коли для вас робота займає основне місце в житті, але ви стаєте непотрібним керівнику, колегам і клієнтам, ви відчуваєте депривацию.

Скорочення впливу цього процесу на ваше життя допоможе зберегти почуття власної гідності. А це дуже важливо для будь-яких переговорів, в тому числі співбесід.

Представлені вище поради допоможуть знайти хорошу роботу. Важливо не тільки уважно вивчити їх, але і постійно дотримуватися.

Як знайти роботу до душі — 8 основних етапів пошуку

Якщо процес поточної діяльності не приносить задоволення, є сенс шукати нову роботу. Ще Конфуцій говорив, що той, хто знайде собі роботу до душі, не буде ніколи працювати.

Але слід мати на увазі: процес пошуку ідеальної роботи може настільки затягнутися, що людина змириться і буде задовольнятися тією роботою, яка є. Через багато років може виникнути відчуття, що дуже велика кількість часу витрачено даремно.

💰 Тільки робота, якою людина по-справжньому хворіє, здатна приносити не тільки моральне задоволення, але і матеріальний добробут. Вона здатна допомогти досягти в житті великого успіху.

Щоб знайти роботу по душі, варто дотримуватися представленого нижче алгоритму.

Етап 1. Виберіть заняття, яке буде приносити задоволення

Перш ніж знайти собі роботу до душі, необхідно зрозуміти, які види діяльності приносять задоволення. Фахівці рекомендують для цього скласти перелік 30 справ, якими людині подобається займатися.

Щоб полегшити собі завдання, варто подумати над наступними питаннями:

 1. Що Вам подобалося робити в дитинстві і юності? У людини дитячого та підліткового віку не стоїть завдання заробити собі на життя. Тому у нього є багато вільного часу, який він може присвятити тому, що подобається. Можливо, улюбленим заняттям були вишивка, ліплення або малювання. Якщо нічого подібного згадати не вдається, можна підключити до процесу батьків.
 2. Без яких занять ви не можете обійтися? Багато людей мають хобі, яким можуть займатися годинами. На цьому етапі варто задуматися, як перетворити своє захоплення в професію.
 3. Чому ви хочете вчитися? Якщо виникли складнощі з відповіддю на два попередніх питання, варто задумати про те, чого б ви хотіли навчитися. Фахівці рекомендують скласти список мінімум з 5 пунктів. При цьому не варто боятися, адже краще спробувати навчитися чомусь новому, ніж усвідомити, що займався тим, що не подобається.
 4. Чим ви категорично не любите займатися? Перелік нелюбимих занять також має принципове значення. Не варто ламати себе заради отримання доходу. Важливо знайти таке заняття, яке буде враховувати покликання і характер людини.

Етап 2. Зрозумійте, що у вас виходить робити на «відмінно»

На цьому етапі слід розібратися, що у вас виходить робити краще за всіх або не гірше багатьох. Щоб оцінка була об'єктивною, варто залучити друзів і близьких і попросити скласти список з 5 справ, які у вас виходить краще всього.

Етап 3. Визначте сферу своїх інтересів

Слід зрозуміти, якими джерелами інформації Ви користуєтеся найчастіше. Для цього достатньо поспостерігати за собою протягом тижня.

Етап 4. Виключіть вплив фінансової складової

З одного боку, високий рівень доходу може виступати мотивацією. Але з іншого боку, цей критерій не може впливати довгий час, якщо робота вам не подобається.

Важливо розуміти! Якщо діяльність не приносить задоволення, рано чи пізно продуктивність скоротиться↓ і з'явиться почуття пригніченості.

Щоб виключити вплив фінансової складової, слід скласти перелік занять, яким присвятили б свій час при наявності достатньої кількості грошей.

Навіть у разі наявності величезного капіталу займатися неробством рано чи пізно набридне, настане нудьга. Слід уявити, чим ви б зайнялися в цьому випадку. Варто скласти перелік мінімум з 10 справ, якими ви не проти зайнятися, якщо не буде потреби думати про отримання доходу.

Етап 5. Аналіз результатів і вибір способів роботи

Якщо до початку цього етапу у вас відсутні переліки діяльності, отримані на попередніх кроках, немає сенсу рухатися далі. Доведеться повернутися до самого початку, так як продовжувати пошуки буде безглуздо.

Якщо ж списки готові, необхідно надати своїм ідеям форму, визначитися, яка сфера діяльності найкраще підходить саме вам.

Етап 6. Пориньте в обрану діяльність

Щоб зрозуміти, наскільки підходить вам той чи інший вид діяльності, слід хоча б один раз спробувати вибране заняття. Мета-знайти таку роботу, якою буде дійсно приємно займатися. При цьому слід пам'ятати: мріяти про діяльність і виконувати її – різні речі.

Етап 7. Проведіть демонстрацію власної творчості

Коли буде проведена проба пера, слід поділитися результатом в соціальній мережі. Це дозволить зрозуміти, наскільки клієнти задоволені вашою роботою.

 При демонстрації результатів праці неприйнятна зайва скромність. Однак і хвастощі буде зайвим. Важливо знайти тут золоту середину.

Етап 8. Відпрацювання заперечень

На цьому кроці слід відпрацювати механізми, а також заперечення, які гальмують діяльність. Найчастіше зустрічаються стоп-фактори, а також їх спростування представлені в таблиці.

Таблиця: «Основні стоп-фактори при виборі роботи і їх спростування»

Заперечення Спростування
Заробити на цьому не вийде Якщо хтось може отримувати дохід від цього виду діяльності, чому я не зможу?
У мене немає необхідної освіти і досвіду У сучасному світі існує величезна кількість курсів, які дозволяють навчитися практично чому завгодно
Починати з нуля дуже страшно Щоб страх не заважав приступити до роботи, варто порівняти два можливих варіанти майбутнього. Для цього необхідно розділити лист на 2 частини, в одній описати майбутнє в разі продовження поточної роботи, в іншій - при зміні діяльності. Порівнявши обидва варіанти, вдасться вибрати найбільш вподобаний
У моєму віці пізно міняти життя Історія доводить, що вік не є перешкодою для зміни життя. Багато знаменитих людей почали заняття новою справою в 30 і навіть 40 років

Якщо послідовно пройти всі описані вище етапи, можна знайти роботу мрії. Однак для цього доведеться докласти велику кількість зусиль і запастися терпінням.

Читайте також: Робота в Інтернеті на дому без вкладень

Чому не виходить знайти роботу до душі - 5 основних причин

Буває, що людина ніяк не може знайти роботу, яка йому буде подобатися. В цьому випадку є сенс звернути увагу на 5 основних причин, що тягнуть такі наслідки.

Причина №1. Відсутність чітко сформульованої мети

Сам процес пошуку роботи не може бути метою. Здобувач повинен чітко розуміти, яку роботу він хотів би отримати.

Причина №2. Боязнь нового

Багато хто боїться міняти місце роботи не тому, що їм подобається поточне, а тому, що бояться всього нового. Однак це не повинно бути перешкодою для початку пошуку відповідних вакансій.

Боязнь змін неминуче буде гальмувати людину. Варто позбутися такого страху, зірватися з насидженого робочого місця і рухатися вперед.

Причина №3. Низький рівень відповідальності

Якщо вдалося знайти привабливу пропозицію від роботодавця, слід ретельно підготуватися. Необхідно оформити якісне резюме.

Якщо вас запросять на співбесіду, до нього також слід підготуватися, вивчивши інформацію про компанії, продумавши відповіді на передбачувані питання роботодавця. Важливо пам'ятати, що саме від першого враження може залежати рішення про прийняття на роботу або про відмову.

Причина №4. Невпевненість в собі

Невпевненість в собі є однією з найсерйозніших перешкод в процесі пошуку роботи до душі. Низький ↓ рівень професійної самооцінки заважає влаштуватися у велику компанію. Важливо навчитися підносити власні професійні переваги в максимально вигідному світлі.

Причина №5. Пасивність

Ніколи роботодавець сам не запропонує вам роботу вашої мрії. Щоб знайти її, доведеться робити певні дії, проявляти активність. Не варто забувати народну мудрість: "під лежачий камінь і вода не тече".

Важливо знати, які причини можуть перешкодити влаштуватися на роботу вашої мрії. Якщо вам не вдається знайти підходяще місце, є сенс проаналізувати і приміряти на себе всі описані вище обставини.

4 ознаки, що Ви знайшли роботу мрії 💸

Знайти роботу до душі мріє кожен. При цьому далеко не всім вдається відразу зрозуміти, що наявний варіант – кращий.

Психологи виділяють 4 ознаки того, що ви знайшли роботу мрії.

 1. Людина йде на роботу із задоволенням. В цьому випадку вдасться уникнути поганого настрою від необхідності працювати.
 2. Під час робочого дня людина не вважає хвилини до її закінчення.
 3. Заробітна плата є важливою, але не головною обставиною, чому людина ходить на роботу.
 4. Роботу виходить робити незалежно від оточуючих обставин.

Для людини має принципове значення займатися тим, що йому до душі. Далеко не всім вдається зрозуміти, що вони знайшли роботу мрії. Представлені вище ознаки допоможуть розібратися в собі і не відмовитися від улюбленої роботи.

Відповіді на часті запитання (Q&A)

Пошук роботи мрії – досить складний процес. У процесі вивчення його тонкощів може виникнути чимало питань. Щоб заощадити Ваш час, ми відповідаємо на найпопулярніші з них.

Питання 1. Як знайти роботу в Києві?

Знайти роботу в столиці непросто. Особливо це стосується періодів економічної кризи.

Слід мати на увазі, що на офіційне працевлаштування можуть розраховувати тільки ті, хто має прописку в Києві.

Вакансії на неофіційну роботу є досить популярними. Однак в цьому випадку співробітник сильно ризикує. При відсутності угоди, укладеної з роботодавцем, співробітник нічим не захищений і знаходиться в повній владі організації.

У будь-якому випадку, найенергійніші і амбітні завжди прагнули переїхати до Києва. Столиця пропонує величезну кількість можливостей тим, у кого є досвід, знання і якісну освіту.

Якщо є бажання переїхати до Києва, слід морально підготуватися до зміни ритму життя. Варто заздалегідь дізнатися рівень заробітних плат і цін. Це допоможе розподілити кошти між усіма життєво важливими витратами.

Питання 2. Не можу знайти роботу — що робити?

Може скластися ситуація, коли пошуки роботи заходять в глухий кут. В результаті в голові виникає тільки одне питання: Як бути? Нижче представлені поради та рекомендації про те, як виправити цю непросту ситуацію.

Найчастіше людина не може влаштуватися на роботу, коли його не беруть, куди хочеться, а куди є можливість влаштуватися – немає бажання йти. В цьому випадку в першу чергу слід розібратися, які причини ситуації, що склалася. Це допоможе зрозуміти, як діяти далі.

Отже, найчастіше люди не можуть знайти роботу в наступних випадках:

1) Претендент не знає, як правильно продавати себе

По своїй суті здобувач є продавцем. Він бажає реалізувати свої час і діяльність роботодавцю. Цілком природно, що одні продають себе правильно, а інші – ні. У перших ймовірність успішного працевлаштування значно вище.

Щоб навчитися правильно продавати себе, потрібно розуміти, які 2 основних напрямки включає цей процес:

 • Оформлення резюме. Якщо скласти його неграмотно або невірно, роботодавець, швидше за все, навіть не зверне увагу на здобувача.
 • Співбесіда. Воно є найважливішим етапом продажу себе. Якщо правильно поводитися на співбесіді, шанс того, що роботодавець вибере саме вас з великої кількості претендентів, істотно зростає.

2) Здобувач шукає ідеальну роботу, якої просто не існує

Якщо шукача дійсно потрібна робота, він повинен усвідомити, що ідеальних умов не може надати жоден роботодавець. Більш того, сучасний ринок праці діє на користь компаній.

Попит на працівників значно нижче ↓, ніж пропозиція. Звісно, роботодавці прекрасно розуміють, який розклад. Тому умови діяльності вони встановлюють на свою користь, а не на користь шукачів.

Фахівці впевнені, що найближчим часом ситуація навряд чи зміниться. Тому доведеться погодитися на пропоновані умови. В іншому випадку розраховувати на кращу роботу не має сенсу.

3) Піддаючись стереотипам, здобувач відмовляється від роботи, нав'язуваної як поганий

Найчастіше ця причина актуальна для тих, хто вважає, що не може знайти роботу, так як робочих місць просто немає. Насправді є чимало вакансій, які актуальні завжди. Досить придбати будь-яку газету відповідної тематики.

Багато хто відмовляється навіть цікавитися представленою в подібних друкованих виданнях роботою через банальних стереотипів.

Найчастіше це може бути одне з 3-х думок:

 • Занадто маленька зарплата. Припустимо, здобувачі рідко звертають увагу на низькокваліфіковану роботу. Тим часом, рівень доходу тут багато в чому залежить від витраченого часу. Найчастіше, заробити, докладаючи належні зусилля, на подібних вакансіях вдається не менше, ніж в офісі.
 • Така робота нижче мого гідності. Нерідко люди з вищою освітою принципово не бажають розглядати вакансії з низькою кваліфікацією. З одного боку, за наявності інших джерел доходу можна шукати й інші варіанти. З іншого боку, при відсутності засобів до існування і наявності обов'язкових витрат, коверзувати навряд чи має сенс.
 • Подібні вакансії – завжди розлучення. Багато хто вважає, що абсолютно всі оголошення з розмитим описом роботи і пропозицією високого доходу є розлученням. Тим часом і серед таких вакансій можна знайти гідну роботу. Тому перш ніж остаточно відкинути пропозицію, є сенс поцікавитися умовами.

4) Спосіб пошуку роботи обраний неправильно

Спосіб пошуку роботи повинен грунтуватися на тому, яку посаду бажає займати здобувач.

Наприклад, великі компанії практично ніколи не публікують оголошення в газетах, а бюджетні організації – не розміщують інформацію про вакансії на популярних сайтах.

Якщо складно зрозуміти, який спосіб пошуку варто використовувати, є сенс поєднувати всі можливі варіанти.

5) Пошуки роботи не систематизовані, хаотичні

В кожній справі, в тому числі в пошуках роботи, величезне значення має систематизований підхід. Він здатний принести набагато кращі результати, ніж безладне вивчення вакансій. Щоб знайти роботу, варто скласти план дій і строго дотримуватися його.

6) Здобувач володіє застарілим поданням про отримання доходу

Багато хто вважає, що робота являє собою працевлаштування за наймом з обов'язковою записом в трудову книжку. Однак близько 20 років активно розвиваються різні альтернативні напрямки заробітку. При цьому вони часто більш перспективні, ніж традиційні.

Найбільш популярними варіантами альтернативного працевлаштування є:

 • Фріланс – являє собою щось середнє між традиційним працевлаштуванням і власним бізнесом. Це найбільш популярний вид віддаленої роботи, який полягає в наданні різних разових і періодичних послуг. Про те, що таке фріланс і хто такий фрілансер, ми писали в одній з наших минулих публікацій.
 • Мережевий маркетинг – досить специфічний варіант. Він підходить далеко не всім. Тим не менш, деяким вдається отримувати за допомогою цього способу дохід, який навіть перевищує заробітну плату при традиційному працевлаштуванні.
 • Власний бізнес є досить перспективним напрямком для отримання доходу і досягнення самостійності. Але слід мати на увазі: підприємництво таїть в собі чималі ризики. Тому такий варіант підійде тільки тим, хто здатний до самостійності, готовий приймати важливі рішення і взяти процес у свої руки.
 • Інвестиції – спосіб, який дозволяє створити перспективний пасивний дохід. Однак при відсутності знань і досвіду існує величезний ризик не тільки нічого не заробити, але і втратити вкладені кошти. Відразу розраховувати на серйозний рівень доходу не має сенсу. Його розмір визначається досвідом, ставленням до ризику, а також вкладеними сумами. До речі, інвестування не вимагає великої кількості часу, тому може бути поєднане з пошуком іншого виду робота.

Уважно вивчивши представлені вище причини складнощів пошуку роботи, можна зрозуміти, які з них актуальні саме для вас. Це допоможе вибрати найбільш підходящі подальші дії.

Питання 3. Як знайти віддалену роботу в Інтернеті?

Віддалена робота є прекрасним варіантом для тих, хто не бажає далі працювати за наймом відповідно до жорстко фіксованим графіком. У мережі сьогодні можуть працювати фахівці всіх спеціальностей гуманітарної, а також технічної сфери.

Візьміть на замітку! Найбільшим попитом користуються послуги лінгвістів, програмістів, лікарів, дизайнерів, юристів і викладачів.

Щоб приступити до роботи, потрібно стабільний доступ в інтернет, а також рахунок в банку або гаманець в електронній платіжній системі. Крім цього необхідні прагнення вчитися і розвиватися. Для пошуку роботи в інтернеті можна використовувати один з перерахованих вище сайтів.

Робота через інтернет з'явилася відносно недавно. Однак вона стрімко набирає популярність. При цьому можна не тільки віддалено пропонувати свої послуги, але і створити власну справу.

В інтернеті існує можливість знайти застосування практично всім здібностям. У підсумку талант вдасться обміняти на грошові кошти.

Серед переваг віддаленої роботи можна виділити:

 1. Не завжди потрібна спеціальна освіта. Іноді для отримання необхідних в роботі знань достатньо вивчити спеціалізовані сайти, взяти участь у вебінарах і скористатися навчальними програмами.
 2. Самостійне формування зручного графіка роботи дозволяє повністю контролювати свій час, розподіляти зручним для себе чином працю і відпочинок.
 3. Можлива величина доходу не обмежена окладом. Працюючи віддалено, людина сама визначає свою планку. Вона залежить в першу чергу від докладених зусиль.
 4. Величезний потенціал для особистісного зростання. Людина - сама собі начальник. Він може самостійно визначати, які проекти йому реалізовувати. Вони можуть бути дуже амбітні і ризиковані.

Важливо розуміти: працюючи віддалено, досягти стабільно високого↑ доходу одразу навряд чи вдасться. Набираючи досвід, можна буде зрозуміти, як підвищити рівень ефективності та прибутковості власної праці.

Питання 4. Як швидко знайти роботу?

Щоб знайти роботу максимально швидко, слід дотримуватися наведеного нижче алгоритму.

Етап 1. Направте резюме

Вивчивши відповідні вакансії, слід переконатися, що здобувач відповідає вимогам роботодавця. Після цього залишається направити грамотно складене резюме в усі відповідні організації.

Варто враховувати: чим більше резюме призначене, тим вище є ймовірність потрапляння на співбесіду. Багато хто вважає, що це правило дуже банально. При цьому далеко не всі дотримуються його.

При пошуку роботи через інтернет-ресурси слід намагатися використовувати всі пропоновані ними можливості по максимуму. В першу чергу це стосується безкоштовних інструментів. Також важливо стежити, щоб розміщені на сайтах резюме були максимально повними і актуальними.

Етап 2. Пройдіть співбесіди

Багато хто не любить проходити співбесіди, тому що не знають, як поводитися на них. Тому є сенс дати кілька порад здобувачам.

Прийшовши на співбесіду, варто дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Не брешіть. Відповідайте на питання максимально чесно і відкрито.
 2. Продемонструйте впевненість у собі. Важливо пишатися власними досягненнями, продемонструвати їх роботодавцю з максимально вигідного боку.
 3. Намагайтеся на співбесіді демонструвати зацікавленість, задаючи питання. Постарайтеся відразу дізнатися всі нюанси і тонкощі роботи.
 4. Будьте собою. Прагнення прикрасити себе може відштовхнути роботодавця і послужити як антиреклама.

Етап 3. Переконайте роботодавця, що вакансія призначена саме для вас

Здобувач повинен не тільки сам бути впевнений, що посада ідеально йому підходить, але і переконати в цьому роботодавця. Варто пояснити йому, чому вас цікавить конкретна вакансія. Наполегливість в поєднанні з поважністю можуть мати серйозну силу.

В кінці співбесіди слід поцікавитися, що буде далі. Якщо не зробити цього, пізніше може бути відчуття, що ви не доклали максимум зусиль для отримання посади.

Етап 4. Не нехтуйте зворотним зв'язком

Фахівці не рекомендують нехтувати зворотним зв'язком. Вони радять висловити подяку кожному, хто брав участь у співбесіді. Для цього можна, в тому числі, використовувати електронну пошту. Подібні дії допоможуть продемонструвати роботодавцю, що ви налаштовані серйозно.

Етап 5. Не припиняйте спроб знайти ідеальну роботу

Пошук відповідного місця роботи-завдання не з легких. Найчастіше після декількох невдалих спроб опускаються руки, виникає бажання відмовитися від усього. Однак робити цього ні в якому разі не можна. Максимальна кількість відправлених резюме і пройдених співбесід обов'язково призведе до бажаного.

Питання 5. Чоловік не може знайти роботу, що робити?

Варто переконатися, чи дійсно друга половинка активно шукає роботу:

В пошуках роботи «Симулянт»
Постійно розсилає резюме і їздить по співбесідах. Весь день вдома, заявляє, що чекає запрошень на співбесіди.
Готовий погодитися на практично будь-які варіанти, коли довго немає роботи. Заявляє, що жоден роботодавець не задовольняє його запитам.
Про свої невдачі вважатиме за краще промовчати, буде говорити, що все в порядку. Постійно скаржиться і готовий годинами «нити», як же все погано.

Якщо чоловік потрапляє під першу категорію, то недостатньо створити здорову атмосферу в родині. Чи не дорікати і всіляко підтримувати, ще трошки і він знайде нормальну вакансію. У другому випадку не треба шкодувати «лінивця», досить в дохідливій формі пояснити, що ніхто не збирається утримувати і терпіти його звички. Нехай або знаходить роботу, або шукає іншу сім'ю.

Можливо, такий підхід надмірно категоричний. Але він протверезить і дає можливість людині усвідомити, що ігри закінчилися, пора всерйоз задуматися про майбутнє.

Висновок + відео

Пошук роботи – складне завдання. Вона вимагає максимальної концентрації і знання певних нюансів. При цьому не можна дозволити собі, щоб пошук став основною метою життя. Важливо уявляти, яка саме робота вам потрібна. Коли прийде усвідомлення, залишиться скласти план дій і строго слідувати йому. І тільки тоді, Ви зможете знайти хорошу роботу по душі.

На цьому у нас все.

Ми бажаємо читачам фінансового журналу «itstatti.in.ua» знайти роботу мрії. Нехай ваша праця приносить вам максимальне задоволення!

Якщо у вас залишилися питання, зауваження або доповнення по даній темі, то пишіть їх в коментарях нижче. Будемо також вдячні, якщо ви поділитеся статтею зі своїми друзями в соц мережах. До нових зустрічей!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити