Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як стати асесором в Google і скільки можна заробити таким способом?

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

асесором в Google

Робота асесором не вимагає спеціальної освіти. На цю вакансію набирають звичайних людей, при цьому можуть платити за українськими мірками непогано. В Інтернеті є відгуки про роботу асесором в Google, де люди отримували до $8 на годину при зайнятості до 20 годин в тиждень. За місяць можна заробити 640 доларів або трохи більше 15 тис. грн. Непогано? Але є нюанси, про які розповімо в статті.

Що робить асесор в Google?

Асесори розмічають дані, які використовуються для навчання алгоритмів штучного інтелекту. Вони в свою чергу застосовуються в пошукових алгоритмах компанії. Наприклад, вас можуть попросити оцінити, наскільки зміст певної сторінки відповідає пошуковому запиту, введеному користувачем.

Асессорская служба з'явилася в Google в кінці 2004 року. У ній працюють люди з різних країн світу, в яких присутня пошукова система. Часто асесори спеціалізуються. Наприклад, комусь дають завдання, пов'язані із запитами, комусь-з картинками або відеороликами.

Умови роботи асесором: зарплата, графік, навантаження

В Інтернеті є різні дані по зарплаті, яку платять асесорам в Google. Це може бути пов'язано з тим, що асесори працюють не безпосередньо з пошуковою системою, а через кадрові агентства. Умови роботи в них можуть відрізнятися, але про це розповімо нижче.

У досить старих публікаціях є дані, що асесорам платили до $12-15 доларів в годину. У більш свіжих джерелах цифри інші: від 80 грн.на годину до $6,26 - 8 на годину. Оплата може змінюватися в залежності від компанії, через яку ви працюєте з Google, кваліфікації асесора і типів завдань, які виконує фахівець.

Графік роботивільний, але потрібно відпрацьовувати мінімум 10 годин на тиждень. Максимальне навантаження - 20 годин на тиждень. Робота віддалена, можна працювати з дому. Завдання виконуються на спеціальному сайті, доступ до якого отримують асесори.

Зарплату платять на валютний рахунок у банку. Перша зарплата може прийти через 2-3 місяці після початку роботи. Податки з зарплати потрібно платити самостійно.

Вимоги до кандидатів

Формально робота асесором не вимагає спеціальних знань. Однак до кандидатів на дану вакансію є вимоги.

Для українців вони наступні:

 • Вільне володіння англійською мовою. Самі завдання можуть бути українською мовою, але інструкції та інтерфейс програми асесора - англійською. Оскільки інструкції часто доповнюються і змінюються, володіти англійською обов'язково.
 • Постійне проживання в Україні не менше 5-7 років. Дана вимога може відрізнятися в залежності від компанії, через яку ви будете працювати з Гугл.
 • Освіта не нижче бакалавра.

Як влаштуватися на віддалену роботу в Google?

Компанія Google не наймає асесорів безпосередньо, а набирає їх через аутсорсингові компанії. Зазвичай називають три таких компанії:

 1. Appen (Аппен). Вакансії даної компанії можна подивитися за посиланням нижче.
 2. Lionbridge (Ліон бридж). В даній компанії відбулося злиття з Аппен
 3. Leapforce (Ліпфорс або Лип форс). На жаль, сайту даної компанії знайти не вдалося, а знайдені посилання переводили на сайти Lionbridge або Appen. Можливо, Ліпфорс вже не наймає асесорів або з кимось об'єдналася.

Тому на данний момент існує лише компанія Appen (Аппен) - посилання на сайт https://appen.com/careers/ 

В Інтернеті радять вибрати компанію (Appen), яка набирає асесорів для Гугла і подати туди своє резюме. Для цього необхідно:

 1. Зайти на сайт компанії, наприклад, на «Аппен» і знайти там вакансію асесора (по-англійськи може називатися Raters, Search Engine Evaluator, Social Search Engine Evaluator, Search Quality Judge, Internet Safety Evaluator тощо). Іноді відкритих вакансій немає. Тоді потрібно почекати або шукати активну вакансію в іншій компанії, з якою співпрацює Google.
 2. Якщо ви знайшли вакансію асесора, відправте на неї заявку. Для цього потрібно заповнити форму і прикласти до неї своє резюме. Іноді вимагають докласти скани документів про освіту. Заповнювати форму потрібно дуже уважно і без помилок. Особливо важливо не допустити помилок в імені та прізвища – інакше потім не зможете отримати гроші. Вказувати недостовірні дані не можна: можуть відхилити заявку або звільнити потім, якщо розкриється обман. Також не рекомендують заходити на сайти роботодавців через VPN. Важливо, щоб ваш IP був українським.
 3. Зазвичай протягом 5 днів ви отримуєте відповідь на подану заявку, але він може прийти і пізніше. Якщо все добре, вас запросять пройти тест. Для проходження тесту потрібно вивчити інструкцію для асесорів англійською мовою. Інструкція велика – близько 150 сторінок. Прочитати потрібно дуже уважно.
 4. На проходження тесту дають тиждень. З огляду на необхідність прочитати інструкцію, це не так багато часу. Тест складається з теоретичної та практичної частини.
 5. Після тестування і здачі іспиту ви отримуєте доступ в систему, де виконуєте завдання. У перші дні і тижні завдань може бути небагато. Якщо ви успішно з ними справляєтеся, число завдань і навантаження збільшуються.
 6. Перша зарплата зазвичай приходить через 2-3 місяці після початку роботи. Можливо, зараз вже щось змінилося.
 7. Завдання потрібно виконувати уважно і відповідно до інструкцій. За порушення інструкцій звільняють, тому що-то робити на свій розсуд без опори на вимоги інструкцій не вийти.

Відгуки про роботу асесором в Google: чи варто йти на таку віддалену роботу?

При підготовці матеріалу я переглянув відгуки про віддалену роботу в Google людей, які є чинними асесорами або працювали в компанії в минулому. Вони виділяють такі особливості:

 1. Робота асесора вимагає уважності, посидючості і здатності до монотонної праці. Стандартне навантаження на асесора - виконання від 30 до 60 завдань на годину (для новачків норма вироблення відрізняється).
 2. Зазвичай після 2 годин вже починає накопичуватися втома і потрібна перерва.
 3. Потрібно працювати строго за правилами та інструкціями, інакше швидко розірвуть контракт.
 4. Кар'єрного зростання, як такого, немає. Єдина можливість заробити більше – це отримати доступ до більш складним і високо оплачуваних завдань.
 5. Потрібно самому платити податки.
 6. Робота віддалена, можна працювати з дому за гнучким графіком. Тому вакансія асесора підійде людям, яким потрібна підробіток або які постійно перебувають вдома і хочуть щось заробити.
 7. Враховуючи поточний курс долара, українці можуть непогано заробляти асесорами в Google.
 8. Вакансії відкриваються не завжди. Іноді доводиться чекати, поки в Google знову почнуть набирати асесорів.

Якщо ви працювали на Гугл асесором і хочете поділитися свої досвідом, будь ласка, залиште свій відгук про компанію в коментарях до даної статті. Буду вам дуже вдячний!

Майбутнє асесорів в Україні та за кордоном

Вже зараз зрозуміло: у світі існує гостра потреба у перевірці, підтвердженні та розмітці колосальних обсягів даних. Безумовно, машини та алгоритми продовжують удосконалюватися, але перевірка роботи машинних алгоритмів все ще потребує людських ресурсів. Розмітка даних, отриманих на основі машинних методів навчання, буде актуальна у найближчі десятки років.

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити