Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як стати асесором в Google і скільки можна заробити таким способом?

Останнє оновлення: Середа, 25 грудня 2019 Автор: Вольдемар Воронцовський

асесором в Google

Робота асесором не вимагає спеціальної освіти. На цю вакансію набирають звичайних людей, при цьому можуть платити за українськими мірками непогано. В Інтернеті є відгуки про роботу асесором в Google, де люди отримували до $8 на годину при зайнятості до 20 годин в тиждень. За місяць можна заробити 640 доларів або трохи більше 15 тис. грн. Непогано? Але є нюанси, про які розповімо в статті.

Що робить асесор в Google?

Асесори розмічають дані, які використовуються для навчання алгоритмів штучного інтелекту. Вони в свою чергу застосовуються в пошукових алгоритмах компанії. Наприклад, вас можуть попросити оцінити, наскільки зміст певної сторінки відповідає пошуковому запиту, введеному користувачем.

Асессорская служба з'явилася в Google в кінці 2004 року. У ній працюють люди з різних країн світу, в яких присутня пошукова система. Часто асесори спеціалізуються. Наприклад, комусь дають завдання, пов'язані із запитами, комусь-з картинками або відеороликами.

Умови роботи асесором: зарплата, графік, навантаження

В Інтернеті є різні дані по зарплаті, яку платять асесорам в Google. Це може бути пов'язано з тим, що асесори працюють не безпосередньо з пошуковою системою, а через кадрові агентства. Умови роботи в них можуть відрізнятися, але про це розповімо нижче.

У досить старих публікаціях є дані, що асесорам платили до $12-15 доларів в годину. У більш свіжих джерелах цифри інші: від 80 грн.на годину до $6,26 - 8 на годину. Оплата може змінюватися в залежності від компанії, через яку ви працюєте з Google, кваліфікації асесора і типів завдань, які виконує фахівець.

Графік роботивільний, але потрібно відпрацьовувати мінімум 10 годин на тиждень. Максимальне навантаження - 20 годин на тиждень. Робота віддалена, можна працювати з дому. Завдання виконуються на спеціальному сайті, доступ до якого отримують асесори.

Зарплату платять на валютний рахунок у банку. Перша зарплата може прийти через 2-3 місяці після початку роботи. Податки з зарплати потрібно платити самостійно.

Вимоги до кандидатів

Формально робота асесором не вимагає спеціальних знань. Однак до кандидатів на дану вакансію є вимоги.

Для українців вони наступні:

 • Вільне володіння англійською мовою. Самі завдання можуть бути українською мовою, але інструкції та інтерфейс програми асесора - англійською. Оскільки інструкції часто доповнюються і змінюються, володіти англійською обов'язково.
 • Постійне проживання в Україні не менше 5-7 років. Дана вимога може відрізнятися в залежності від компанії, через яку ви будете працювати з Гугл.
 • Освіта не нижче бакалавра.

Як влаштуватися на віддалену роботу в Google?

Компанія Google не наймає асесорів безпосередньо, а набирає їх через аутсорсингові компанії. Зазвичай називають три таких компанії:

 1. Appen (Аппен). Вакансії даної компанії можна подивитися за посиланням нижче.
 2. Lionbridge (Ліон бридж). В даній компанії відбулося злиття з Аппен
 3. Leapforce (Ліпфорс або Лип форс). На жаль, сайту даної компанії знайти не вдалося, а знайдені посилання переводили на сайти Lionbridge або Appen. Можливо, Ліпфорс вже не наймає асесорів або з кимось об'єдналася.

Тому на данний момент існує лише компанія Appen (Аппен) - посилання на сайт https://appen.com/careers/ 

В Інтернеті радять вибрати компанію (Appen), яка набирає асесорів для Гугла і подати туди своє резюме. Для цього необхідно:

 1. Зайти на сайт компанії, наприклад, на «Аппен» і знайти там вакансію асесора (по-англійськи може називатися Raters, Search Engine Evaluator, Social Search Engine Evaluator, Search Quality Judge, Internet Safety Evaluator тощо). Іноді відкритих вакансій немає. Тоді потрібно почекати або шукати активну вакансію в іншій компанії, з якою співпрацює Google.
 2. Якщо ви знайшли вакансію асесора, відправте на неї заявку. Для цього потрібно заповнити форму і прикласти до неї своє резюме. Іноді вимагають докласти скани документів про освіту. Заповнювати форму потрібно дуже уважно і без помилок. Особливо важливо не допустити помилок в імені та прізвища – інакше потім не зможете отримати гроші. Вказувати недостовірні дані не можна: можуть відхилити заявку або звільнити потім, якщо розкриється обман. Також не рекомендують заходити на сайти роботодавців через VPN. Важливо, щоб ваш IP був українським.
 3. Зазвичай протягом 5 днів ви отримуєте відповідь на подану заявку, але він може прийти і пізніше. Якщо все добре, вас запросять пройти тест. Для проходження тесту потрібно вивчити інструкцію для асесорів англійською мовою. Інструкція велика – близько 150 сторінок. Прочитати потрібно дуже уважно.
 4. На проходження тесту дають тиждень. З огляду на необхідність прочитати інструкцію, це не так багато часу. Тест складається з теоретичної та практичної частини.
 5. Після тестування і здачі іспиту ви отримуєте доступ в систему, де виконуєте завдання. У перші дні і тижні завдань може бути небагато. Якщо ви успішно з ними справляєтеся, число завдань і навантаження збільшуються.
 6. Перша зарплата зазвичай приходить через 2-3 місяці після початку роботи. Можливо, зараз вже щось змінилося.
 7. Завдання потрібно виконувати уважно і відповідно до інструкцій. За порушення інструкцій звільняють, тому що-то робити на свій розсуд без опори на вимоги інструкцій не вийти.

Відгуки про роботу асесором в Google: чи варто йти на таку віддалену роботу?

При підготовці матеріалу я переглянув відгуки про віддалену роботу в Google людей, які є чинними асесорами або працювали в компанії в минулому. Вони виділяють такі особливості:

 1. Робота асесора вимагає уважності, посидючості і здатності до монотонної праці. Стандартне навантаження на асесора - виконання від 30 до 60 завдань на годину (для новачків норма вироблення відрізняється).
 2. Зазвичай після 2 годин вже починає накопичуватися втома і потрібна перерва.
 3. Потрібно працювати строго за правилами та інструкціями, інакше швидко розірвуть контракт.
 4. Кар'єрного зростання, як такого, немає. Єдина можливість заробити більше – це отримати доступ до більш складним і високо оплачуваних завдань.
 5. Потрібно самому платити податки.
 6. Робота віддалена, можна працювати з дому за гнучким графіком. Тому вакансія асесора підійде людям, яким потрібна підробіток або які постійно перебувають вдома і хочуть щось заробити.
 7. Враховуючи поточний курс долара, українці можуть непогано заробляти асесорами в Google.
 8. Вакансії відкриваються не завжди. Іноді доводиться чекати, поки в Google знову почнуть набирати асесорів.

Якщо ви працювали на Гугл асесором і хочете поділитися свої досвідом, будь ласка, залиште свій відгук про компанію в коментарях до даної статті. Буду вам дуже вдячний!

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити