Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Копірайтинг: що це таке і де краще навчатися

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Копірайтинг

Привіт, мої читачі. Представляю вам черговий матеріал, присвячений особливостям роботи і заробітку в Інтернеті. У статті детально розглянемо копірайтинг. Ознайомившись з нею, ви зрозумієте, що пройшли копірайтинг навчання – у матеріалі розповідається, як оцінювати свою роботу і де саме шукати собі замовників. Стаття буде корисна не тільки починаючим авторам, але і тим, хто деякий час вже працює на профільному ринку.

Що таке копірайтинг

Це слово чув багато хто. Але далеко не всі знають, що ж воно означає. Отже, копірайтинг – це написання текстів різного типу і призначення:

 • рекламних;
 • інформаційних;
 • презентаційних та інших.

З розвитком інформаційних технологій стало затребуваним і копірайтинг онлайн навчання, яке проводиться на різних курсах і семінарах.

Обумовлена популярність даного напрямку тим, що сайтам потрібен якісний і корисний для читачів контент:

 • інформативні описи товарів для інтернет-магазинів;
 • цікаві статті для інформаційних проектів;
 • продаючі листи для компаній;
 • і так далі.

За допомогою хороших текстів підтримується діяльність компаній – вони залучають на свої сайти читачів. Якщо викладений в тексті матеріал дійсно корисний і захоплюючий, відвідувач залишиться на ресурсі. І навіть здійснить цільову дію, якщо мова йде про проекти, що продають товари та/або послуги.

Також поширеним є SEO-тексти. Суть їх полягає в тому, щоб використовувати спеціальні ключові слова, релевантні тематиці сайту, сторінці та послузі. Що забезпечує постійний приплив відвідувачів.

Зверніть увагу! Ключові слова повинні гармонійно бути вписаними в текст.

Для написання таких різнопланових матеріалів і запрошують на роботу копірайтерів.

Копірайтинг: хто може працювати за даною спеціальністю

У вищих навчальних закладах на копірайтерів не вчать. Освоїти професію може практично будь-хто.

ДО РЕЧІ! Найчастіше працюють за цією спеціальністю журналісти, вчителі, філологи.

Щоб писати статті на замовлення, потрібно не так вже й багато. Досить просто вміти складати логічні пропозиції. Осмислені тексти. Копірайтинг навчання онлайн дозволить зрозуміти, з чого починати, які особливості статей необхідно враховувати.

Тобто, копірайтером може працювати і студент, і пенсіонер, і будь-яка інша людина. При цьому – як на повну зайнятість, так і віддалено. В тому числі, і в якості невеликого підробітку.

Які тексти пишуть копірайтери 

Автори працюють над текстами різного типу. Про це я вже говорив вище. Тут повторюся і доповню:

 • опис товарів;
 • заповнення карток товарів;
 • опис розділів і категорій сайтів;
 • опис послуг;
 • інформаційні тексти;
 • сценарій;
 • продаючі тексти і листи;
 • слогани;
 • рекламні тексти;
 • і багато іншого.

Зверніть увагу! Не потрібно плутати слово «копірайт» з копірайтингом. Перше – це закріплене авторське право. До написання статей воно не має ніякого відношення.

Копірайтинг: трохи історії

Даний вид діяльності з'явився досить давно. Коли про інтернет ще навіть і не мріяли. Тоді такі автори спеціалізувалися на написанні рекламних текстів і оголошень. Вони складали тексти для вуличних торговців, що ходили від дверей до дверей, готували рекламні листи і пропозиції, і так далі.

Цікаво, що навіть за радянських часів вони вже успішно працювали. Саме їм належать такі відомі і виглядають дещо смішними сьогодні слогани, як: «Літайте літаками Аерофлоту», «Зберігайте гроші в Ощадкасі» і тому подібні. Хоча, звичайно ж, в ті часи такого слова ніхто в нашій країні не знав.

Навички копірайтера

Багато наївно думають, що досить бути відносно грамотним, вміти складати слова в пропозиції, володіти комп'ютером — і вуаля, можна займатися копірайтингом. Насправді навички в цій професії далеко не найпростіші — звичайно, якщо ми говоримо про міцного професіонала, а не біржовому копірайтері. Розділимо їх на hard і soft skills.

Hard skills (професійні навики)

 1. Вміння вирішувати завдання клієнта. Як і обіцяла, розповідаю докладніше. Недосвідчені або некомпетентні копірайтери не цікавляться бізнесом клієнта і завданням конкретного тексту. Отримали ТЗ, написали, перевірили унікальність і здали замовнику, а там хоч трава не рости. Досвідчений фахівець навіть для написання короткого тексту поцікавиться у клієнта:
 • Про що пишемо? Якщо продукт або послуга — що це, для чого він потрібен, його плюси і мінуси, його реальна користь. Якщо пишемо про людину-хто це, чим може бути цікавий читачам, які важливі моменти відобразити в тексті.
 • Для кого пишемо? Важливо запросити у замовника портрет цільової аудиторії, щоб представляти, хто буде читати матеріал. Від цього залежить і стиль подачі, і акценти в тексті, і тригери, які можуть зачепити ЦА. Одна справа писати для брутальних спортсменів, інша - для школярок-підлітків.
 • Навіщо пишемо? Будь-який текст має на меті: дати корисну інформацію, підвищити довіру до бренду, продати товар і т.д. потрібно визначитися з головною метою і виходячи з цього будувати весь текст.
 • Як пишемо? Потрібно вміти витримувати стилістику і tone of voice, які потрібні замовнику. Наприклад, я писала статтю про чоловічу косметику від імені брутального бороданя, використовуючи міцні вирази, а мій колега веде аккаунт від імені жінки-психолога. Головне - вжитися в "роль" і не сфальшувати.

Таким чином, хороший копірайтер повинен вміти проводити маркетинговий аналіз бізнесу клієнта: його ЦА, продукту або послуги. Також незайвим буде вивчити, що пишуть прямі конкуренти, і написати краще — відбудуватися від них.

 1. Грамотність, вміння писати. Очевидний пункт, який я поставила тим не менш не першим, а другим у списку. Помилки можна виправити, стиль можна причесати, але якщо текст не вирішує завдання — з цим нічого не можна зробити, хіба що переписати заново.
 2. Фактчекинг. Це вміння перевіряти інформацію, відокремлювати зерна від плевел, виявляти фейки і використовувати в текстах тільки достовірні джерела. Ця навичка є далеко не всіх, тому у видачі так багато поганих і відверто шкідливих текстів з неперевіреною інформацією.
 3. SEO-навички. Хороший копірайтер зобов'язаний знати базові принципи текстової оптимізації:
 • Вміти проставляти метатеги - H1, Title, Description.
 • Підбирати ключові слова самостійно або за завданням SEO-фахівця. Грамотно вставляти їх в текст, щоб не було переспаму.
 • Робити перелінковку на внутрішні сторінки сайту, статті, інші розділи - по ТЗ замовника або самостійно.

 Якщо копірайтер вміє це робити, він може сміливо підвищувати цінник: робота з оптимізації повинна оплачуватися.

 1. Розуміння, як працюють системи управління вмістом сайтів (CMS): «Бітрікс», WordPress, OpenCart, Joomla! та інші. Часто замовнику потрібно не тільки написати, а й опублікувати текст. Копірайтер, який вміє це робити, бере дорожче.
 2. Знання та вміння працювати з програмами та сервісами:
 • Перевірка унікальності, орфографії, SEO-параметрів тексту, якості тексту: Advego, "Орфограммка", "Главред".
 • Створення ілюстрацій, інфографіки: Photoshop, Canva, Easel.ly, Meme Generator.
 • Підбір ключових слів: Планувальник ключових слів Google.
 1. Вміння поширювати контент (дистрибутувати) по всіх каналах для максимального охоплення і переходів на сайт. Копірайтер, який вміє написати анонс матеріалу для соцмереж, лист-розсилку, зробити ресайз статті для Telegram-каналу, цінується на вагу золота.
 2. Навик аналітики. Недосвідчені копірайтери не цікавляться результатами тексту. Написали статтю - і неважливо, чи отримала вона достатньо переглядів, скільки переходів по ній було, яка стаття в блог сподобалася читачам, а яка не дуже. Досвідчені вивчають Google Analytics, аналізують статистику і обговорюють з клієнтом подальші дії.

Soft skills (особистісні якості)

 1. Вміння працювати в команді. Це тільки в дешевій рекламі копірайтер сидить під пальмою в гордій самоті і строчить собі Тексти. Насправді, якщо проект не разовий, великий і масштабний, копірайтери працюють у зв'язці з редакторами, SEO-фахівцями, SMM-щиками, маркетологами. Всі вони вирішують одне завдання - щоб контент вирішував завдання замовника. Якщо копірайтер очевидно вибивається з "зграї" і псує злагоджену роботу — не виходить на зв'язок, зриває терміни, лається з усіма — така людина в команді не потрібен, від нього одна шкода.
 2. Вміння чути замовника. Не менш важлива робота з безпосереднім замовником. Це і вміння брати необхідну експертизу для статті і отримувати відповіді на питання, і здатність знаходити компроміси в суперечках, і навіть відстоювання власної думки, якщо замовник не розбирається в копірайтингу. І таке буває!
 3. Відповідальність. Між геніальним бовдуром, який зриває терміни, але добре пише, і міцним середнячком, який нікого і ніколи не підводить, рано чи пізно виберуть другого. Він надійніше.
 4. Навик тайм-менеджменту. У хорошого копірайтера паралельно можуть бути десятки проектів — важливо правильно розподіляти час, щоб не підвести замовників і не вигоріти самому.
 5. Навик емпатії. Так-так! Здатність поставити себе на місце замовника-зрозуміти, яку мету він переслідує і що хоче отримати від тексту, і читача — про що він хоче прочитати і як написати, щоб зачепити його. Так що хороший копірайтер-завжди трохи психолог.

Які види копірайтингу існують

Якщо вас цікавить копірайтинг навчання безкоштовно, моя стаття дозволить вам отримати початкові знання. Вона стане для вас своєрідною базою. Дозволить зробити перші кроки в професії.

Даний вид діяльності прийнято розділяти на кілька окремих категорій. В залежності від типу підготовлених текстів. Виділю основні напрямки підготовлюваних матеріалів:

 • рерайтинг;
 • іміджеві статті;
 • статті, що продають;
 • SEO-тексти;
 • інформаційні статті.

Можливо, тільки по їх назві ви вже зрозуміли, що являє собою кожен напрямок. Але все-таки зроблю докладний опис.

1. Рерайтинг

Найбільш простий напрямок. Суть його полягає в тому, щоб взяти вже існуючу статтю і просто переписати її своїми словами. Тобто, зробити виклад матеріалу, як це все ми робили в шкільні часи.

Зверніть увагу! Важлива умова - зберегти суть і сенс тексту. А ось структура може залишатися точно такою ж.

Навіщо робиться таке переписування? Все просто – тексти повинні бути унікальними. Використовувати на своєму сайті текст з чужого сайту не можна. Пошукові роботи, що аналізують тексти і визначають позиції ресурсу в пошуковій видачі, строго стежать за показниками унікальності.

Якщо вони бачать, що на сайті статті не унікальні, а просто скопійовані з інших проектів, пошукова видача ресурсу буде суттєво занижена. А в деяких випадках можуть бути накладені навіть санкції або фільтри.

Тому, якщо власнику сайту потрібен текст по певній темі, він замовляє рерайт потрібного йому матеріалу.

2. Копіратинг: іміджеві статті

Вельми складний напрямок. Обумовлено це тим, що автору статті потрібно не тільки бути в темі матеріалу, але й володіти певними навичками в області маркетингу та психології.

До відома! Іміджеві статті коштують досить дорого. Вони вимагають значних часових ресурсів для підготовки матеріалу і написання.

За допомогою таких статей формується позитивний імідж:

 • конкретної персони;
 • компанії;
 • продукту;
 • послуги.

Перед початком роботи автору потрібно з головою зануритися в тематику, щоб знати всі деталі, особливості, окремі аспекти. Тільки в такому разі вдасться написати по-справжньому крутий текст, що дозволяє сформувати позитивний імідж.

3. Статті, що продають

Основне завдання, яке вирішують тексти такого типу, полягає у продажу товарів або послуг. Тобто, потрібно зробити так, щоб користувач, після прочитання матеріалу захотів зробити покупку або оформити замовлення.

Щоб інтернет-магазин ефективно продавав, одних лише текстових описів продукту недостатньо. Необхідно використовувати спеціальні прийоми, що дозволить створити дійсно продаючий текст.

ДО РЕЧІ! Розмір таких матеріалів – невеликий. Але тут грає роль кожне окреме слово!

Автори, що спеціалізуються на таких текстах, справжні професіонали. Вони, як чарівники. Вартість їх роботи досить висока.

4. SEO-тексти

Якщо ви будете проходити копірайтинг навчання безкоштовно онлайн, ви дізнаєтеся, що такі тексти одні з найбільш поширених. Їх особливість полягає в тому, що в статті використовуються спеціальні ключові слова.

Уміння їх правильно вписати в текст, щоб створити гармонійне входження — високий рівень професіоналізму. Крім того, важливо дотримуватися певних правил, щоб не використовувати ключі дуже часто. Що зробить статтю заспамленою, а це вже негативно буде сприйнято пошуковими роботами. Як результат – зниження пошукової видачі статті.

Ось приклад ключового слова: «копірайтинг як не з'їсти собаку». Суть його полягає в тому, щоб написати статтю, яка буде просувати книгу про копірайтинг «Як не з'їсти собаку». Автор статті повинен зробити так, щоб ключові слова були грамотно і гармонійно вписані в текст, який, у підсумку, буде видаватися на перших позиціях пошукових систем після того, як користувач введе відповідне словосполучення. Тобто, «копірайтинг як не з'їсти собаку».

5. Копірайтинг: інформаційні статті

Тексти, які дають користувачам корисну і цінну інформацію. За певною темою. Яскравий приклад інформаційної статті – перед вами. У ній я розповідаю вам, що таке копірайтинг.

Іноді, різні види статей можуть поєднуватися. Наприклад, SEO та інформаційні. Це продемонстровано за допомогою попереднього розділу. Адже в ньому я використовував ключовий запит «копірайтинг як не з'їсти ... ». Виходить, що в статті є конкретні ключові запити. Значить, вона не тільки інформаційна, але і трохи SEO.

Читайте також: Як заробити на копірайтингу в інтернеті. 5 кроків до початку заробітку.

Копірайтинг навчання: 5 порад від професіоналів

Копірайтинг навчання

Років 10 тому, може навіть менше, потрібно було просто підготувати будь-який унікальний текст з ключовими словами. Цього було достатньо, щоб він опинився на перших позиціях пошукових систем. Зараз все стало набагато складніше. Потрібно не тільки робити унікальний текст. Він зобов'язаний бути:

 • грамотним;
 • цікавим;
 • корисним;
 • читабельним.

Якщо ви вмієте писати тексти, які відповідають сучасним вимогам, ваш рівень доходу буде незмінно зростати. Я підготував для вас 5 порад від професіоналів, як стати хорошим і популярним автором.

1. Писати

Якщо ви вирішите пройти копірайтинг навчання безкоштовно, можете бути впевнені, що одна з порад буде, як можна більше писати.

Чим більше пишите, тим краще відточуєте свою майстерність. Обов'язково враховуйте всі критерії, які пред'являються до текстів.

Порада! Отримавши завдання від замовника, уважно вивчіть його. Якщо щось незрозуміло, не соромтеся задавати питання і уточнювати.

2. Удосконалюватися

Будьте готові до того, що вам потрібно буде постійно підвищувати рівень своєї кваліфікації. Тільки так можна залишатися затребуваним автором. Для цього:

 • регулярно відвідуйте тематичні блоги;
 • дивіться онлайн-тренінги;
 • читайте спеціалізовані книги.

Зверніть увагу! У великих містах часто проводяться тематичні майстер-класи. Не лінуйтеся і ходіть на них.

3. Розвивайте творчі здібності

Щоб готувати неординарні, захоплюючі тексти, які із задоволенням будуть читати, розвивайте свої творчі здібності.

Це дозволить готувати дійсно ефективні тексти. Вони оплачуються набагато дорожче, ніж звичайні статті. Навчившись писати подібні роботи, ви будете отримувати набагато більше, а працювати істотно менше.

Запам'ятайте основне правило - істинний секрет в написанні продаючих, але цікавих і захоплюючих статей полягає в творчому підході до роботи.

4. Копірайтинг: робіть цікаві статті

Хороші статті пишуться для читачів, відвідувачів сайту, а тільки потім вони вже повинні задовольняти вимоги пошукових роботів. Якщо стаття цікава, це істотно підвищить рівень відвідуваності проекту. Зросте конверсія. Читачі охоче ділитимуться статтею на своїх сторінках у соціальних мережах. Що, знову-таки, позначиться на відвідуваності проекту.

Зверніть увагу! Якщо ви будете готувати цікаві статті, ви сміливо можете встановлювати на них більш високий цінник.

 Вчіться подавати інформацію, щоб вона дійсно могла зацікавити читачів. Пишіть тільки про факти, викладайте думки максимально ясно і лаконічно.

5. Беріть складні завдання

Не бійтеся братися за складні проекти. Навіть якщо тема вам невідома, у замовника багато вимог і т. д. Це дозволить вам отримати корисний і цінний досвід, завдяки якому ви будете активно розвиватися.

Через деякий час такі замовлення вже не будуть здаватися вам чимось особливо складним або неможливим.

Копірайтинг: як визначити вартість своїх послуг

Проходячи будь-яке копірайтинг навчання, ви захочете дізнатися, як визначати вартість своїх послуг. Ціна багато в чому залежить від досвіду. Новачки часто починають саме з текстових бірж – там вони шукають замовлення для себе.

Зверніть увагу! У переважній більшості випадків ціна називається за 1000 символів без пробілів. Тобто, якщо умовно вартість однієї 1000 знаків становить 2 долари, а розмір статті 5000 знаків, 2 множиться на 5 і виходить 10 доларів за всю статтю в цілому.

Перший час доведеться працювати за мінімальними розцінками. Вони коливаються від 12 до 20 грн за 1000 символів. Проте висока конкуренція призводить до того, що новачки готові навіть на зниження такої оплати праці, тільки б отримати роботу.

Замовники з радістю платять мінімальні гроші. Адже вони отримують контент для своїх сайтів. Однак вони розуміють, що йдуть на ризик – оскільки якість статей не завжди висока.

Якщо потрібен дійсно високоякісний контент, замовники звертаються до більш маститим авторам. Вони готові платити великі гроші, але бути впевнені в тому, що отримані статті будуть:

 • унікальними;
 • оригінальними;
 • цікавими та корисними;
 • читабельними;
 • захоплюючими.

Тобто, стануть залучати на сайт відвідувачів. Вартість роботи досвідчених, професійних авторів коливається від 40 до 200 грн за 1000 знаків.

Зверніть увагу! Хороші автори заробляють досить солідні суми. Є серед них ті, хто отримує понад 2 тисяч доларів на місяць.

Працювати можна декількома способами. Перший – влаштуватися в компанію на повну зайнятість. Однак такий варіант не найкращий. Оскільки доведеться щодня їздити в офіс. Та й рівень заробітної плати у офісних копірайтерів залишає бажати кращого.

Щоб заробляти солідні суми, рекомендую пуститися у вільне плавання. Тобто, працювати віддалено тільки на себе. Шукати замовлення можна декількома способами:

 • через біржі фріланс-послуг;
 • через сайти з пошуку роботи;
 • через соціальні мережі;
 • через сарафанне радіо.

Кращі біржі для копірайтерів

А, може, і не найкращі. Незважаючи на те, що я так пафосно назвав даний розділ, це ще не означає, що в ньому представлені дійсно кращі біржі. Адже їх багато. І досвідчені копірайтери можуть бути не згодні з моїм переліком. Все тому, що кожен автор вибрав для себе одну пріоритетну біржу і працює саме на ній, вважаючи її кращою для себе.

Отже, 5 бірж, на яких варто шукати замовлення

 1. advego.com – одна з найстаріших і найбільших. З високим рівнем конкуренції. Цінник - від 20 центів.
 2. uatxt.com – хороший вибір для новачків. Вартість роботи стартує від 4 грн.
 3. text.lviv.ua - вельми сувора платформа, що передбачає суворий відбір учасників. Зате тут є безкоштовні курси. І рівень оплати істотно вище.
 4. 2polyglot.com – теж хороший варіант для новачків. Перевага майданчика в тому, що вартість визначає сам автор, а не замовник.
 5. freelancehunt.com – біржа, де представлені завдання для всіх фрілансерів, а не тільки копірайтерів. Зручна система роботи.

Відео

Тепер ви знаєте, що таке копірайтинг і як почати працювати в даній сфері. Успіху Вам!

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити