Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як створити пасивний заробіток: способи без вкладень і кращі активи для інвестицій в цьому році

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як створити пасивний заробіток

Важко зустріти людину, яка не мріяла б отримувати пасивний дохід. Тільки уявіть: ви спите, займаєтеся хобі, проводите час з близькими людьми або подорожуєте, а гроші продовжують капати на ваш рахунок – і це не фантастика, а реальність вже для багатьох. Однак на ділі для створення джерел пасивного доходу доведеться набратися терпіння і докласти чималих зусиль. Адже якби заробляти на пасиві було так легко, в світі б майже не залишилося людей, які ходять на нелюбиму роботу. І ви можете вже сьогодні вивчити 15 працюючих способів і, найголовніше, ‼ почати їх впроваджувати.

Що таке пасивний дохід, і в чому його відмінність від активного заробітку

Пасивний заробіток - це стабільний приплив грошей, який не залежить від поточних зусиль людини. Класичним прикладом можна вважати отримання дивідендів по акціях. Інвестор вкладає свої кошти в цінні папери один раз, а потім отримує регулярний прибуток: раз на квартал, півріччя або рік.

На відміну від пасивного доходу, активний заробіток можливий тільки при постійній зайнятості. Наприклад, співробітник офісу кожен день їздить на роботу і отримує зарплату. Якщо він звільниться і не перейде в нову організацію, то приплив грошей вичерпається.

Створення пасивного доходу можливо в наступних випадках:

 1. Якщо ви вкладаєте гроші в активи. Наприклад, купуєте нерухомість, цінні папери, дорогоцінні метали, бізнес по франшизі.
 2. Якщо ви створюєте активи своїми силами. Наприклад, розробляєте новий онлайн-сервіс, пишите і видаєте книгу.

На практиці обидва підходи часто йдуть пліч-о-пліч. Так, будь-який інтелектуальний продукт потребує просування. А використання тільки безкоштовних способів розкрутки може розтягнутися на роки або взагалі не принести результату.

5 джерел пасивного заробітку в Інтернеті

Пасивний заробіток в Інтернеті володіє важливою перевагою в порівнянні з офлайном - доступністю. Вам необов'язково мати в запасі тисячі $ , щоб придбати високоприбутковий актив. А часто можна і зовсім обійтися без вкладень. Зараз ми розглянемо найдоступніші і порівняно нескладні.

Джерело 1. Інформаційний сайт

Інформаційний сайт приносить хороший пасивний дохід в Інтернеті за умови високої відвідуваності. Потрібно домогтися показника хоча б 2000 унікальних відвідувачів на добу, щоб заробляти від 200$ щомісяця.

Особистий досвід. Якщо вибрати тему сайту, пов'язану з грошима, то заробляти можна значно більше (1000$ при 2-3 тис. відвідуваності).

А ще важливо правильно вибрати спосіб монетизації. З одним моїм сайтом так і вийшло - зміна монетизації + напрямок сайту трохи в інше русло дозволило вийти на зовсім інший рівень доходу.

Монетизувати веб-ресурс можна наступними способами:

 • підключити рекламу Google;
 • повісити банери;
 • написати огляди товарів (сервісів, послуг), розмістивши в текстах партнерські посилання, і отримувати дохід у вигляді % від продажів.

Без навичок програмування створити свій сайт можна за допомогою конструктора або CMS WordPress. Далі буде потрібно вкладення грошей в домен 2-го рівня і платний хостинг (від 600 грн.в рік).

ВАЖЛИВО. Самостійне просування сайту в пошукових системах буде обчислюватися місяцями і роками. Якщо ви захочете прискорити процес, доведеться звертатися до допомоги SEO-фахівців або купувати рекламу.

Для отримання пасивного заробітку ви можете придбати і готовий сайт. Наприклад, на біржі Telderi. Зараз вартість веб-ресурсу обчислюється за такою формулою: дохід за місяць * 12 (рідше – 24).

Джерело 2. Блог в Instagram

Заробіток в Інтернеті без вкладень доступний блогерам Інстаграма. Зараз в соціальній мережі дуже популярні блоги про здорове харчування, сім'ю і дітей, подорожі, веб-дизайн. Якщо регулярно публікувати якісний контент (тексти, фотографії), то можна розкрутити сторінку вже через 4-6 місяців.

ЗВЕРНУТИ УВАГУ. Якщо вирішите створювати блог в Instagram для заробітку, важливо розуміти аудиторію соцмережі в цілому, і особливо свою цільову аудиторію.

Розмір пасивного доходу буде залежати від кількості підписників. Наприклад, реклама в блозі з 100 000 читачів коштує в середньому 1 200 грн. А в місяць ви зможете розмістити 4-8 таких постів.

ВАЖЛИВО. Зараз модним напрямком стало створення блогів в Тік Ток і отримання доходу від показів реклами. Однак у цієї платформи є особливість - короткий цикл життя. Тобто, Тік Ток дає багато показів тільки в перший тиждень після публікації матеріалу. Потім статистика різко падає. Така схема більше вписується в Критерії активного заробітку.

Джерело 3. Канал на Youtube

Youtube-канал генерує пасивний дохід при підключенні офіційної партнерської програми хостингу. Тоді блогеру починають "капати" гроші за покази контекстної реклами.

Однак вимоги до партнерів досить жорсткі:

 • не менше 4000 годин переглядів відео за останні 12 місяців;
 • більше 1000 підписників;
 • дотримання правил, що стосуються змісту контенту.

Взагалі, зараз заробляти на Ютубі стало важко через високу конкуренцію. Потрібно регулярно знімати і монтувати якісні ролики, бажано в команді професіоналів.

ВАЖЛИВО. Розміщення прямої реклами всередині роликів приносить набагато більше грошей, ніж пасивний дохід від офіційної партнерки хостингу.

Джерело 4. Мікростоки

Мікростоки (фотобанки) на кшталт Shutterstock, Dreamstime, Depositphotos – відмінні джерела пасивного доходу для фотографів. Такі сайти платять гроші за кожне скачування зображення. По суті автор отримує винагороду за використання його фотографії в комерційних цілях.

Клієнтами фотобанків виступають такі особи:

 • веб-дизайнери;
 • контент-менеджери;
 • власники блогів, інтернет-журналів;
 • автори електронних книг.

Отже, потрібно створювати фотографії, які будуть користуватися попитом у таких людей. Зазвичай на мікростоках добре продаються фони, зображення їжі, людських емоцій, робочих процесів.

ВАЖЛИВО. Щоб заробляти на мікростоках хоча б 100 $ пасивного доходу в місяць, потрібно завантажити не менше 1000 фотографій.

Джерело 5. Інфопродукти

Інфопродукти - це знання, "упаковані" в зручну для користувачів форму. До них відносяться електронні книги, навчальні відеоролики, майстер-класи. Для успішного інформаційного бізнесу потрібні експертні знання по темі і вкладення грошей в розкрутку особистого бренду.

Продавати інфопродукти і отримувати пасивний дохід можна наступними способами:

 • розмістити комерційну пропозицію на своєму сайті;
 • вдатися до допомоги партнерських програм (наприклад, Glopart);
 • використовувати сторонній інтернет-магазин книг (наприклад, Kindle Store на Амазоні).

Один комерційно успішний проект приносить прибуток роками і підвищує популярність експерта. Тоді процес створення наступних інфопродуктів займає вже менше часу.

5 видів пасивного доходу оффлайн

Нижче розглянемо, куди вкласти гроші для пасивного доходу в реалі. Головна особливість перерахованих джерел-висока прибутковість.

Вид 1. Здача в оренду нерухомості

Куди інвестувати гроші, якщо говорити про нерухомість? Зараз високий пасивний дохід (більше 10-12% річних) приносять гаражі, місця для стоянки авто і комерційні приміщення під офіси, склади.

Житлову нерухомість вигідно здавати подобово, особливо якщо вона знаходиться недалеко від туристичного центру. Але тоді буде потрібно вкладення грошей в хороший ремонт, регулярне прибирання приміщення і рекламу.

ВАЖЛИВО. Високим попитом у орендарів користуються невеликі квартири-студії.

Читайте розгорнуту інформацію про інвестиційну нерухомість 👈 тут.

Вид 2. Здача в оренду автомобіля

Автомобіль - хороше джерело пасивного доходу в Україні. Машини преміум-класу можна здавати в оренду молодятам на весілля, а бюджетні малолітражки на кшталт Reno Logan – службам таксі або приватним водіям.

Корисна порада. Якщо ви здаєте автомобіль приватнику, поцікавтеся його водійським стажем (як довго у людини права, потрапляв він в ДТП). До речі, згідно зі статистикою, найакуратніші водії - сімейні люди у віці 40-50 років.

Вид 3. Здача в прокат корисних речей

Види пасивного доходу від прокату дуже різноманітні і залежать від конкретного регіону. Так, у великих і середніх містах підприємці добре заробляють на наданні у тимчасове користування будівельної техніки.

Також люди відкривають прокат наступних речей:

 • спортивного інвентарю: велосипедів, електросамокатів, тренажерів;
 • туристичного інвентарю: наметів, спальників, рюкзаків, посуду;
 • ігрових приставок;
 • весільних та вечірніх суконь;
 • настільних ігор;
 • дитячі іграшки.

Для бізнесу на дорогих об'єктах потрібно офіційна реєстрація ФОП або ТОВ, вкладення в створення сайту, рекламу. Але дрібні речі цілком можна пропонувати в прокат через OLX та інші безкоштовні дошки оголошень. Тут детально розписано, як заробити на OLX.

Вид 4. Державна підтримка

Багато способів пасивного заробітку можна виявити, якщо вивчити чинне законодавство і регіональні програми державної підтримки. Хоча вам, швидше за все, доведеться витратити багато часу на збір документів і відвідування різних інстанцій.

В Україні, зокрема, передбачені наступні види державних виплат:

 • по вагітності та пологах;
 • за усиновлення (удочеріння);
 • по догляду за дитиною до 1,5 років;
 • по догляду на дитиною-інвалідом;
 • допомога по безробіттю;
 • допомога почесному донору;
 • допомога інвалідам та учасникам ВВВ, колишнім в'язням концтаборів;
 • субсидії на купівлю або будівництво житла, оплату послуг ЖКГ;
 • субсидії на відкриття бізнесу.

Як правило, претендувати на відчутний пасивний дохід від держави можуть незаможні громадяни та багатодітні сім'ї. Підприємцям-початківцям домогтися безоплатних виплат складніше, так як кількість субсидій обмежена.

Вид 5. Банківський вклад

Найпростіший спосіб пасивного доходу в офлайні - банківський вклад. Ви просто відносите гроші в банк і отримуєте невеликий прибуток за підсумками року. Сума до 350 тис. грн. застрахована державою, так що ризики зведені до нуля.

На жаль, в 2024 році українські банки сильно знизили відсотки за вкладами. Зараз максимальні ставки знаходяться в діапазоні 10-15% і ледь перекривають інфляцію.

ВАЖЛИВО. Для отримання відчутного доходу за рік потрібно інвестувати велику суму – від 100 тис.

Додатково для отримання пасивного доходу можна завести банківську картку з кешбек (краще дебетову). Тоді при розрахунках в магазинах-партнерах банку ви будете отримувати повернення частини грошей за покупки. Крім банків, звичайно, є й інші варіанти, куди можна вкласти гроші, щоб отримувати щомісячний дохід – читайте і заробляйте.

Як створити пасивний заробіток без вкладень в Україні: інструкція та приклади

Перед тим, як створити пасивний дохід без вкладень, задумайтеся про свої захоплення і здібності. Адже досягти успіху набагато простіше в тих заняттях, які доставляють вам задоволення.

Дотримуйтесь такого алгоритму:

 1. Почніть монетизувати улюблену справу, поєднуючи з основною роботою. Але намагайтеся приділяти йому хоча б 1-2 години в день.
 2. Пройдіть навчання. Необов'язково закінчувати ВУЗ. Корисну інформацію можна знайти в книгах, навчальних відеороликах, безкоштовних онлайн-курсах.
 3. Коли актив буде створений, підключіть до його просування своїх знайомих, безкоштовні дошки оголошень, соціальні мережі.

Які приклади пасивного доходу варто привести? Надихаючою можна назвати історію письменниці Наріне Абгарян. Свій перший блог вона завела ще в 2005 році, але незабаром закинула. Успіх прийшов до жінки лише в 2010-му, після написання автобіографічної повісті «Манюня». Зараз Наріне Абгарян отримує пасивний дохід, продаючи книги.

Почати можна з малого, а там зрозумієте – ваше чи ні, якщо ваше, то і бізнес можна відкрити і рухатися вперед вже більш швидко і впевнено.

З нуля свою справу починали і топові блогери Youtube:

 • Чоткий Паца;
 • Антон Птушкин;
 • Ukraїner;
 • ПроПоходи.

У 2009-2010 роках хороші джерела пасивного доходу в Україні мали майнери. Тоді ще можна було добувати біткоіни на звичайному процесорі ПК, не вкладаючи ні копійки. За 10 років курс першої криптовалюта виріс в тисячі разів.

Куди вкласти гроші для отримання пасивного доходу: 5 джерел

У цьому розділі розглянемо види фінансових активів, які приносять пасивний дохід за рахунок зростання вартості або спекулятивних операцій. Але спочатку інвестор повинен запам'ятати головне правило: "не можна класти всі яйця в один кошик". Інвестуйте кошти в різні джерела, щоб доходи за одними повністю перекривали збитки за іншими.

Таблиця 1 «Куди інвестувати гроші для отримання пасивного доходу»

Вид фінансового активу Прибутковість Важливі нюанси
Акції 10-30% річних Початківцям інвесторам краще вибирати "блакитні фішки" - акції топових компаній. Придбати акції можна у брокера (наприклад, відкриття Брокер, Фінам)
ПІФи-передача грошей в довірче управління професіоналам 15-25% річних Найвищий пасивний дохід в Украхні приносять ПІФи, які інвестують в цінні папери зарубіжних компаній
ETF-фонди-диверсифікований портфель інвестицій 20-35% річних Можна придбати у брокера. Вигідніше купувати ETF-фонди зарубіжних компаній (США, Європи, Азії), ніж українських
ПАММ-рахунки-вашими грошима управляє професійний трейдер на ринку Форекс Від 20 до 120% річних залежно від стратегії керуючого: консервативної, помірної, агресивної Інвестувати треба як мінімум в 5-7 різних керуючих, щоб знизити ризики. Важливо звертати увагу на термін існування ПАММ-рахунку і максимальну осідання
Криптовалюти Дохід непередбачуваний, в теорії може досягати сотні % річних Високі ризики. Більше підходять для короткострокового інвестування (трейдингу)

Детально про інвестиції в цінні папери для початківців читайте тут, це цікава тема, яка може принести хороше зростання прибутку.

Часті питання (FAQ)

Які найкращі способи отримання пасивного доходу?

Дивіденди. На мій погляд, акції, що виплачують дивіденди, є найкращою формою пасивного доходу. Володіючи акцією компанії, ви маєте право на частину прибутку.

Дивіденди зазвичай виплачуються раз на рік .

Недоліки дивідендів включають необхідність великих інвестицій для отримання значущого доходу і той факт, що компанії можуть скоротити дивіденди.

Дохід від оренди - ще одна популярна форма пасивного доходу, яка є золотим стандартом для інвесторів.

Ви здаєте свою власність потенційному орендарю, і, в свою чергу, цей орендар платить вам щомісячну орендну плату. Досить просто, але дохід від оренди зазвичай включає в себе великі початкові інвестиції.

Ведення блогу: якщо ви і так ведете блог, його можна додатково монетизувати.

Хочу відкрити бізнес в Інтернеті, щоб отримувати пасивний дохід, це можливо?

Ні. Бізнес в Інтернеті - це справжня і дуже складна робота. Але цікава.

Одна з причин, чому ви відкрили свій сайт або хочете почати вести свій сайт, полягає в тому, щоб заробити гроші в Інтернеті.

Ідея заробляти гроші, не працюючи активно, дивовижна в своїй наївності. Більшість, на жаль, прогорає.

Важливо розуміти, пасивний дохід це означає виконати роботу один раз, а потім отримати оплату за ваші зусилля на довгі роки.

Взяти, наприклад, Уоррена Баффета. Все, що він зробив, це інвестувати в цілий ряд компаній, які платять щоквартальні дивіденди. І ці компанії до сих пір платять йому шикарний пасивний дохід, коли він нічого не робить... крім участі в їх щорічних Загальних зборах.

Висновок + відео

Створити джерела пасивного доходу не так просто, як може здатися. Якщо ви збираєтеся купувати активи, то повинні володіти хоча б базовими знаннями про інвестування. А способи без вкладень вимагають великих витрат часу і зусиль. І все ж не можна покладатися тільки на активний заробіток і пенсію від держави, адже здоров'я не вічне. Про своє майбутнє потрібно піклуватися заздалегідь.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити