Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити на кризі 2024: сфери і заняття, яким не страшний спад в економіці

Останнє оновлення: Середа, 27 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити на кризі

 Ціни в магазинах ростуть, національну валюту "штормить", компанії скорочують співробітників. А тут ще й коронавірус приєднався, остаточно добиваючи економіку. Отже, у багатьох громадян виникає питання: «Як заробити в кризу?». Є дві новини: погана і хороша. Якщо продовжувати працювати за колишньою схемою, доходи ще сильніше впадуть. Однак ви можете перейти в нові, перспективні галузі або створити продукт, який поліпшить життя людей в кризу. У цій статті ви дізнаєтеся, як пережити важкі часи в економіці.

Особливості заробітку грошей в кризу

Ринкова економіка циклічна і послідовно проходить 4 стадії: спад, криза, пожвавлення, підйом. Питання лише в тривалості кожного проміжку. Попередня світова фінансова криза почалася в 2008 році, а наступну експерти очікували якраз в 2024-му. Зараз проблеми в економіці посилив коронавірус, через який держави виявилися змушені вводити карантинні заходи.

Найсильніше в кризу 2024 року постраждали працівники наступних секторів:

 • туристичного;
 • пасажирських перевезень;
 • косметологічних послуг;
 • громадського харчування;
 • деяких медичних сфер (зокрема, стоматології).

Якщо ви опинилися в їх числі, задумайтеся про пошук додаткових способів заробити або навіть зміну професії. У найближчі місяці пожвавлення в зазначених сферах не передбачається.

Як можна заробити в кризу? Для початку слід вивчити ринок і зрозуміти, чого зараз реально потребують люди. Так, навесні 2020 року різко зріс попит на медичні вироби та ліки, деякі продукти харчування, послуги доставки товарів. Збільшилася кількість клієнтів у інтернет-магазинів. Люди стали більше часу проводити в Інтернеті.

ВАЖЛИВО. Аналіз ринкових тенденцій допоможе вам зрозуміти, як заробити на кризі 2024 року.

Криза - це хороший період для формування інвестиційного портфеля. У ціні падають акції та ETF-фонди, які згодом можуть зрости на сотні відсотків. Наприклад, в кризовому 2008 році акції Ощадбанку коштували 13,5 грн., а в 2018 році піднялися до 270 грн., дозволивши інвесторам заробити 2000%. Тут корисна стаття про те, як почати інвестувати – переходьте і вивчайте.

Однак далеко не всі галузі можуть пережити кризу. Тому в спробах заробити потрібно скуповувати цінні папери лише тих компаній, які перебудовуються під нові умови ринку.

Як заробити на кризі 2024 року - 7 напрямків, в яких можна розвиватися

Заробити гроші в кризі дозволять послуги, які затребувані незалежно від рівня доходів населення. Всі хочуть їсти, одягатися, стежити за своїм здоров'ям. Що стосується розваг і навчання, то в період коронавірусу люди шукають альтернативу в Інтернеті. Нижче розглянемо, на чому можна заробити в кризу.

Їжа та продукти харчування

У 2020 році через коронавірус заклади громадського харчування втратили багато клієнтів. Однак люди стали частіше замовляти продукти харчування і готові страви додому. Використання безконтактного способу оплати (наприклад, за допомогою банківської карти або електронного гаманця) дозволяє звести ризики до мінімуму. Ви можете відкрити такий бізнес, щоб заробити в умовах кризи.

УВАГА. Бізнес на перспективу - виробництво органічних продуктів. При наявності земельної ділянки у власності ви можете вирощувати на продаж овочі, фрукти, ягоди, зелень. Однак більше грошей можна заробити на реалізації переробленої продукції, наприклад, джемів, заморожених сумішей, консервів. Більше ідей у публікації про бізнес на селі.

Одяг, взуття, аксесуари

Якщо ви хочете заробити в кризу 2024 року, шукайте способи запропонувати людям якісний товар за мінімальною ціною. Підійдуть такі варіанти:

 1. Організація спільних закупівель
  Знаходьте затребувані речі на оптових інтернет-майданчиках. Збираєте гроші у кількох покупців з урахуванням комісії в розмірі 10-15%. Потім замовляєте партію товару у постачальника. В результаті люди можуть заощадити на покупках, а ви – заробити на посередництві.
 2. Дропшиппінг
  Щоб заробляти на дропшипінгу, потрібна своя онлайн-майданчик. Наприклад, магазин на OLX, сайт-одностранічнік або інтернет-магазин. Суть бізнесу в тому, щоб продавати товари партнерів по передоплаті від своїх клієнтів. Закуповувати і зберігати речі у себе на складі не потрібно. Дропшиппер займається тільки просуванням і організацією доставки.
 3. Самостійне шиття і ремонт
  При наявності навичок дизайнера і швачки можна заробити гроші на виготовленні речей на замовлення. У кризу до таких послуг вдаються забезпечені громадяни.
  А люди з низькими доходами частіше звертаються до майстрів, які ремонтують одяг і взуття. Це дозволяє економити бюджет, так як нові речі в кризу коштують дорого.

Блогерство

Застряглим на карантині людям потрібно якось розважатися. Одні сидять в соціальних мережах і читають статті, інші намагаються придбати корисні в житті навички. Тому ведення блогу точно принесе вам гроші в кризу.

ВАЖЛИВО. З іншого боку, в цій ніші зростає конкуренція. Немає сенсу заводити блог на заїжджену тему або переписувати чужі статті. Так ви не зберете широку аудиторію і не зможете заробити гроші на рекламі.

Заробити на веденні блогу допоможуть наступні платформи:

 • LiveJournal;
 • Blogger;
 • Instagram;
 • Telegram;
 • Youtube;
 • Tik Tok.

Про заробіток в Телеграм докладно описано 👈 тут.

А якщо у вас є навички в SEO-просуванні і рекламі, створіть власний сайт. Для його розкрутки будуть потрібні вкладення і час (12-18 місяців). Однак в перспективі сайт дозволить заробити більше грошей, ніж блоги на сторонніх платформах.

Репетиторство та навчання

Криза ставить перед кадрами жорсткі умови - виживають тільки професіонали. Тому батьки, незважаючи на падіння доходів, хочуть дати своїм дітям гарну освіту. Щоб ті згодом могли заробити гроші в престижних фірмах або відкрити свій бізнес.

Без клієнтів в кризу не залишаться репетитори, які заробляють на своєму профільному предметі і готують підлітків до вступу в університети. Коронавірус - не перешкода навчанню. Проводити заняття можна віддалено по Скайпу. Початкова ставка за 1 годину – 100-150 грн.

Крім того, зараз багато хто хоче навчитися інтернет-професіям, щоб не залежати від конкретного роботодавця. Якщо ви професіонал у своїй справі, створіть корисний курс і продавайте новачкам.

УВАГА. У перспективі ви можете зібрати свою команду професіоналів і відкрити онлайн-школу. Такий бізнес дозволяє заробити 800-3000$ в місяць в залежності від кількості клієнтів.

Мережевий маркетинг в Інтернеті

Мережевий маркетинг - це збут товарів (надання послуг) з одночасним запрошенням нових учасників в проект і отриманням відрахувань з їх заробітку. Аналогом такого бізнесу в Інтернеті виступають реферальні програми. Їх власники зацікавлені в залученні великої кількості користувачів. А для партнерів Інтернет і мережевий маркетинг – це відмінний шанс побудувати пасивний дохід за рахунок своїх рефералів.

Щедру винагороду пропонують наступні проекти:

 • Playattack.Club;
 • Rioaffiliates;
 • VkTarget;
 • Etxt;
 • Weblancer;
 • Globus-Inter;
 • Traders-Union.

Заробити на реферальних програмах допоможе власний сайт (блог). Пишіть оглядові статті, розміщуючи в них посилання. Або навчіться арбітражу трафіку, щоб залучати рефералів за допомогою контекстної реклами.

IT-спеціальності

Найменше в кризу постраждали представники IT-спеціальностей. Вони як і раніше можуть добре заробити.

І на це є як мінімум 3 причини:

 1. Дистанційна зайнятість. Фрілансер не прив'язаний до конкретного роботодавця і географічного регіону.
 2. Низький рівень конкуренції. Освоїти IT-професію набагато складніше, ніж іншу інтелектуальну роботу (наприклад, написання текстів або роботу в Photoshop). Тому в ніші залишаються тільки найстійкіші і розумні. Дорогих замовлень на всіх вистачає.
 3. Зростання ринку ПЗ. Життя все більше перетікає в онлайн. З'являються нові комп'ютерні програми, мобільні додатки, корисні сайти та онлайн-сервіси. Отже, потрібні фахівці, які займаються розробкою ПЗ.

Якщо ви хочете змінити професію і заробити, задумайтеся про придбання IT-спеціальності. Звичайно, навчання буде довгим і важким, зате окупиться вам сторицею.

УВАГА. Необов'язково ставати програмістом. У сфері IT є маса інших професій: тестувальник, верстальник, сисадмін, аналітик, веб-дизайнер.

Ремонт техніки

У кризових умовах багато хто відмовляється від покупки нових автомобілів, побутової техніки, меблів, гаджетів. А ламаються такі речі постійно. Щоб заощадити гроші, люди звертаються до майстрів з ремонту. Якщо ви готові запропонувати клієнтам високий сервіс за ціною трохи нижче ринкової, то точно зможете заробити в кризу.

Зараз особливо затребуваний ремонт наступних речей:

 • пральних і посудомийних машин;
 • ноутбуків;
 • мобільних телефонів;
 • кузовів, двигунів, коробок передач автомобілів.

Однак зменшилася кількість замовлень на обробку приватних квартир і будинків. Все ж в кризу люди відкладають ремонт житла на кращі часи або намагаються все робити своїми руками.

Як заробляють в кризу інвестори і трейдери

Заробити на біржі та інвестиціях у фінансові інструменти можна в будь-які часи. Змінюються тільки підходи. У кризу працює відома цитата: "багаті стають ще багатшими, а бідні – ще біднішими". Нижче розглянемо, як примножити, а не втратити свої активи.

На біржі

Біржа Форекс - світовий фінансовий ринок, на якому йде торгівля грошовими знаками. У кризу національні валюти підтверджені сильним коливанням, що дозволяє трейдерам заробити на різниці курсів. Причому не важливо, в який бік відхиляється вартість.

Так, при падінні курсу національної валюти використовується коротка позиція. Виглядає ця схема так:

 1. Трейдер запозичує у біржі активи за поточною ціною.
 2. Вартість валюти ще сильніше падає.
 3. Трейдер купує активи за низькою ринковою вартістю і повертає позику біржі.

Різниця, що залишилася – і є прибуток. Однак така стратегія ризикована. Якщо курс валюти все ж піде вгору, до збитків додадуться відсотки по угоді і комісія біржі.

УВАГА. У зв'язку з падінням курсів національних валют, довгострокові інвестори можуть заробити на кріптовалютном ринку. Зокрема, вкладати більше фіатних грошей в біткоіни, Ефіріум та інші цифрові активи.

На фондовому ринку

У кризу вартість акцій сильно падає. І хоча експерти радять вкладати готівку в цінні папери, щоб заробити в майбутньому, для багатьох інвесторів це хворобливий захід. Як мінімум з двох причин:

 1. Невідомо, в який період Фондовий ринок досягне дна. Наприклад, сьогодні акція коштує 10$, а через 3 місяці впаде до 5$. Тобто, виникають труднощі з визначенням відповідного моменту для інвестування.
 2. Невизначеність з приводу термінів кризи. Можливо, вартість акцій повернеться до початкової позначки через 3 роки. Але може пройти і 5-10-15 років. Далеко не всі інвестори готові жертвувати сьогоднішнім днем заради забезпеченої пенсії.

Йти на такі ризики чи ні – вирішувати тільки вам. Зараз українські інвестори вкладають гроші в акції компаній з сильними фундаментальними показниками, здатні відіграти свої втрати після закінчення кризи.

Трейдинг на фондовому ринку дозволяє заробити гроші навіть при падінні вартості цінних паперів. Для цього використовується відкриття коротких позицій.

Це цікаво. Деякі учасники ринку реєструються у брокерів бінарних опціонів і намагаються заробити на прогнозах. Однак це ризикований спосіб, оскільки серед таких контор багато шахраїв, які нічим не відрізняються від казино.

На нерухомості

У спокійний економічний період інвестори вважають за краще вкладати гроші в житлову нерухомість на початковому етапі будівництва, щоб згодом перепродати на 30-40% дорожче. Однак у кризу багато забудовників банкрутують, а через низьку купівельну спроможність населення попит на квартири в новобудовах падає. Тому інвестор ризикує залишитися без грошей.

Однак заробіток на нерухомості в кризу все ще реальний. Можна використовувати такі варіанти:

 1. Купівля житла в жалюгідному стані, ремонт і перепродаж з націнкою.
 2. Реалізація майна банкрутів.
 3. Здача в оренду житла економ-класу, наприклад, кімнат, квартир-студій.
 4. Вкладення в подешевшавші земельні ділянки з метою будівництва або перепродажу підприємцям в майбутньому.

Зараз експерти радять інвесторам не робити різких рухів. Криза 2022-2024 років тільки почалася, а ринок нерухомості не так швидко реагує на зміни, як фінансова галузь.

Який бізнес можна відкрити в умовах кризи

Гроші нікуди не пропадають з економіки. Через кризу відбувається їх перерозподіл з одних галузей в інші. Який бізнес відкрити сьогодні, щоб завтра не залишитися без клієнтів? Нижче перераховано 5 відповідних ідей.

Пам'ятайте - тільки та справа, що приносить задоволення зможе принести великі гроші.

Інтернет-магазин

У 2024 році багато-хто відкриють бізнес з продажу затребуваних товарів через Інтернет. Наприклад, одягу та взуття, посуду, техніки, книг. Вкладення - 20-80 тис.грн. в залежності від стратегії торгівлі (дропшиппінг або перепродаж речей з зарубіжних майданчиків).

ВАЖЛИВО. Конкуренція серед інтернет-магазинів висока. Якщо хочете швидко заробити, постарайтеся знайти вільну нішу.

SEO-студія або SMM-студія

Раз бізнес стрімко перетікає в Інтернет, зростає попит і на його просування. SEO-фахівці покращують позиції інтернет-магазинів в пошукових системах, а SMM-менеджери залучають клієнтів за допомогою соціальних мереж. Зберіть команду професіоналів, вкладіть кошти в рекламу і отримуйте гроші від інтернет-підприємців.

УВАГА. Якщо ви професіонал в просуванні, то можете поки не відкривати студію, а просто делегувати частину замовлень фрілансерам з бірж. А якщо новачок, то можете завести блог в соцмережах, публікувати корисну інформацію і пропонувати послуги. У статті про заробіток в Instagram є інформація на цю тему. Саме ця соціальна мережа, на мій погляд, найкраще підходить, щоб заявити про себе.

Аптека

Через пандемію коронавірусу у багатьох людей зріс інтерес до питань здоров'я. Відповідний період, щоб відкрити аптеку і заробити гроші на продажу ліків.

Мінімальні вкладення в бізнес складуть 0,5 млн грн. термін окупності – від 6 місяців.

УВАГА. Ще один спосіб заробити в ніші здоров'я - вкласти гроші в розробку сервісу онлайн-діагностики та медичних консультацій.

Доставка товарів

У кризу можна найняти кілька водіїв-кур'єрів і організувати компанію, яка виступає посередником між магазинами і покупцями. Не у всіх торгових точок сьогодні є своя кур'єрська служба, і вони втрачають клієнтів.

Комісійний магазин

Комісійний магазин - це торгова точка, яка приймає на реалізацію б/у РЕЧІ. Як випливає з назви, власник може заробити на комісіях з продажів.

У кризу у таких магазинів зростає потік покупців. Люди шукають будь-які способи заощадити.

Висновок + відео

Таким чином, криза – це не хрест на роботі і бізнесі. Просто в такий період заробити в кризу виходить у людей, які готові перебудовуватися, перенавчатися, знаходити нестандартні підходи до клієнтів і нові ніші. А для інвесторів кризові часи дають шанс придбати вигідні активи за мінімальною ціною. Не впадайте у відчай! Ви не єдиний, хто відчув на собі тиск кризи. Візьміть себе в руки і не здавайтеся.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити