Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

150 способів як заробити гроші в Інтернеті

Останнє оновлення: Неділя, 22 жовтня 2023 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

Як заробити в Інтернеті

Скільки минуло років з тих пір, як в нашому повсякденному житті стало з'являтися віртуальний простір? П'ятнадцять? Двадцять? У будь-якому випадку трохи. За мірками розвитку планети і технологій - сущі непомітні дрібниці. Але подивіться, наскільки за цей дріб'язковий відрізок часу змінився світ. Тепер ми вже не можемо уявити себе без щоденного часу на безмежних просторах Інтернету. Цей простір стає не просто місцем для розваги або передачі інформації. Воно стає нашим життям, проникаючи в усі сфери реального нашого існування.

Погано це чи добре - предмет дискусії зовсім іншої статті. Тут же ми поговоримо про можливості. Можливостях, які дає нам інтернет. І в першу чергу можливості заробітку грошей. Тому що саме гроші відкривають будь-які інші можливості. Та й доступ до Інтернету теж не безкоштовний.

Тому, якщо хочете дізнатися, як можна, не рухаючись з місця, не виходячи з дому, не випускаючи з рук телефон, або клавіатуру з мишкою заробити собі на життя, влаштовуйтеся зручніше і насолоджуйтеся. У цій статті ви знайдете найбільшу кількість способів заробітку, а також рекомендації від нашої редакції, чи варто ними взагалі користуватися. Приступимо.

ТОП-150+ варіантів заробітку в інтернеті з прикладами

Спосіб заробітку Рекомендація Примітка
Біржі копірайтингу (Адвего, 2polyglot.com, uatxt.com) Рекомендуємо Велика кількість замовлень. Оплата невелика. Але можна рости.
Фріланс (freelancehunt.com, freelance.ua, fiverr.com) Рекомендуємо Підходить для тих, у кого є мінімальні навички і бажання вчитися. Заробити можна в різних напрямках.
Торгівля хенд-мейдом через Інтернет Рекомендуємо Якщо ви вмієте робити речі своїми руками, то цей спосіб для вас.
Вкластися в свій проект Рекомендуємо Хороший спосіб, щоб не тільки заробити, але і отримати максимальне задоволення від успіху.
Партнерські програми Рекомендуємо Підійде власникам розкручених акаунтів і сайтів. Якщо у вас такий є, то можна непогано заробити.
Instagram Рекомендуємо Сторінка з великою кількістю підписників. Якщо цим хобі ви займаєтеся довго, то може принести прибуток.
Твіттер: Комерційний мікроблог. Рекомендуємо Хороший спосіб додатково заробляти, якщо ви вмієте писати цікаво і коротко.
Вконтакте: адміністрування групи Рекомендуємо  Дуже добре підходить для невеликого заробітку.
Ютуб: партнерська програма Рекомендуємо Партнеркою Ютуба користуються всі. Вона не впливає на репутацію сприйняття каналу.
Переклад текстів Рекомендуємо Перекладачі технічних текстів заробляють більше, ніж просто копірайтери.
Створення сайтів Рекомендуємо Велика конкуренція, але затребувана послуга.
Копірайт і рерайт Рекомендуємо Завжди затребувана послуга. Замовлень дуже багато.
Дропшиппінг Рекомендуємо Потрібен власний сайт. Потрібен товар і вміння піднести. В іншому - популярний вид справи.
Заробіток на чужій домашній роботі (Vsesdal, Homework, Reshatel) Рекомендуємо Якщо у вас є знання в тій, чи іншій сфері, сміливо можна застосовувати.
Продаж посилань на своєму сайті Рекомендуємо Використовується найчастіше на інформаційних ресурсах з новинами і статтями. Хороший спосіб додаткового заробітку.
Реклама в статтях і постах Рекомендуємо Як і попередній спосіб, реклама в статтях і постах сприймається користувачами спокійніше, ніж банерна і спливаюча. Тому-відповідний спосіб для власника сайту.
Заробіток на іграх: стріми Рекомендуємо На цьому можна добре заробити, але потрібно стати професіоналом і вміти робити цікавий контент. Творча робота, яка може принести гроші.
Заробіток на подкасті Рекомендуємо Найкращий варіант - це коли робота творча і цікава.
Заробіток на електронних книгах Рекомендуємо Якщо ви пишете, не пропустіть шанс робити це з фінансовою користю.
Помічник у Pinterest Рекомендуємо Навички просування і творчої дизайнерської роботи-відмінний спосіб розвинутися і трохи заробити.
Баг-Хантінг Рекомендуємо Якщо у вас є вміння, на них можна дуже добре заробити.
Instagram. Заробіток на масках Рекомендуємо Актуальний спосіб, що не вимагає вкладень.
Озвучка Рекомендуємо Відмінний варіант для тих, хто поставив собі голос і вміє ним управляти.
Продаж ескізів для тату Рекомендуємо Затребувана тема, постійний попит, якщо ви малюєте.
Оператор кол-центру Рекомендуємо Стандартна робота, завжди потрібно в банках та інших організаціях. Можна робити вдома через Інтернет і телефон. Зручно.
Instagram: послуги просування сторінок Рекомендуємо Підходить тільки тим, хто розбирається в темі і вміє доводити проекти до результату. Але стабільний заробіток можливий.
Твіттер: рекламні твіти Рекомендуємо На відміну від попередніх-якщо у вас є багато передплатників, вставляти рекламні твіти іноді можна. Але нечасто. Відмінно підійде як попутний заробіток.
Твіттер: партнерські програми Рекомендуємо Суть та ж - ви рекламуєте щось. Якщо це просто комерційна реклама, то репутація може постраждати. Втім, досить вибірково підходити до таких програм.
Твіттер: бізнес-аккаунт Рекомендуємо Але тільки тим, хто займається конкретним бізнесом і шукає нових клієнтів.
Вконтакте: продаж товарів через профіль Рекомендуємо Аудиторія велика, при належному старанні і просуванні можна досягти успіху.
Вконтакте: реклама в групах Рекомендуємо Потрібно розкручена група. В іншому-нічого складного.
Однокласники: інтернет-магазин Рекомендуємо Якщо у вас є що продавати, то ця соціальна мережа також як і інші зможе принести користь.
Однокласники: спільні закупівлі Рекомендуємо Давно популярна річ, на якій можна заробляти. Але потрібні організаторські здібності.
Ютуб: створення продаючих роликів Рекомендуємо Потрібні навички відеомонтажу та зйомки. В іншому-на цьому можна заробляти.
Ютуб: допомога в запуску свого каналу Рекомендуємо Щоб на цьому заробляти, потрібно розуміти, як швидко запустити і набрати першу аудиторію. Але якщо ви це вмієте, то чому б не скористатися.
Яндекс.Дзен Рекомендуємо Проблема в тому, популярністю користуються тільки "жовті". Якщо вмієте такі писати і любите це робити постійно, то рекомендуємо.
Яндекс. Толока Рекомендуємо Безліч завдань різного плану. Від перевірки контенту на 18+ до фотографування офісів. Але платять мало.
Заробіток на відгуках і коментарях (відгук, Qcomment) Рекомендуємо Гроші зовсім невеликі, але заробити можна.
Підписка на соціальні мережі, проставлення лайків і коментарів (Vktarget.ru, Socialtools.ru, V-like.ru, Vkserfing.ru) Рекомендуємо Оплата невелика, але заробити трохи можна
Гроші на файлообмінниках (Payperinst, Oxy.Cloud, Fix-Mix) Рекомендуємо Роботи багато, потрібно хороше з'єднання з Інтернетом і багато часу. Але заробити невеликі гроші все ж можна.
Заробіток на мобільних іграх і додатках (AppCent, Apperwall, AdvertApp) Рекомендуємо Потрібно багато пам'яті на телефоні. Але заробити можна.
Інтернет-аукціони (Auction.ru) Рекомендуємо Якщо є що продавати, то цим треба користуватися.
Продаж знімків (Stockphotos.ru) Рекомендуємо Для любителів фотографії нескладний спосіб.
Телеграм-канали Рекомендуємо Простий спосіб, але вимагає часу.
Блог про нудьгу Рекомендуємо Потрібне вміння зайняти аудиторію.
Писати розповіді і продавати Рекомендуємо Підходить будь-кому, хто може писати цікаво
Участь у конкурсах Рекомендуємо Відмінний творчий спосіб. Правда без гарантій.
Фотошоп. Заробіток на створенні банерів Рекомендуємо Хороший спосіб розвивати навички і підробляти
Фотошоп. Заробіток на оформленні соцмереж Рекомендуємо Можна заробити невеликі гроші, а для зростання використовувати навик для власної групи, яка теж може принести прибуток
Фотошоп. Заробіток на реставрації фото Рекомендуємо Цікаві замовлення, але спочатку може бути складно
Фотошоп. Заробіток на обробці фото Частково рекомендуємо Багато не заробиш, але в якості тренування і навчання – відмінно підходить. Або підходить тим, хто веде групу розважального контенту
Фотошоп. Нанесення водяних знаків Частково рекомендуємо Тільки в якості однієї з багатьох послуг, які ви зможете надати як дизайнер
Фотошоп. Заробіток на логотипах Частково рекомендуємо Підійде тільки в комплексі з іншими послугами
Фотошоп. Заробіток на візитках Частково рекомендуємо Підійде в комплексі з іншими послугами і допоможе знайти роботу штатного дизайнера-верстальника
Фотошоп. Заробіток на флаєрах Частково рекомендуємо Підійде в комплексі з іншими послугами і допоможе знайти роботу штатного дизайнера-верстальника
Фотошоп. Заробіток на іконках Частково рекомендуємо Як окремий вид послуги грошей принесе дуже мало, але для старту підійде
Заробіток на стікерах. Telegram Частково рекомендуємо Підходить тим, хто займається ілюстраціями.
Заробіток на стікерах. ВК Частково рекомендуємо Якщо ваше хобі-малювати, то чому б не спробувати монетизацію через цей спосіб.
Tik-Tok. Реклама в прямих ефірах Частково рекомендуємо Підходить для людей з великою аудиторією. Може негативно позначитися на аудиторії.
Tik-Tok. Донати в прямих ефірах Частково рекомендуємо При великій аудиторії-вигідний спосіб. Однак не слід робити нав'язливо.
Tik-Tok. Заробіток на партнерках Частково рекомендуємо Агресивна і постійна реклама сторонніх брендів через посилання може негативно позначитися на аудиторії.
Tik-Tok. Заробіток на накрутці Частково рекомендуємо Підходить тільки тим, хто розбирається в програмуванні ботів
Заробіток на WhatsApp-ботах Частково рекомендуємо Вимагає певних навичок і досвіду.
Заробіток на спорах в Інтернеті Частково рекомендуємо Те саме ставками і казино. Але як розвага, яка може принести дохід підходить.
Реклама на тілі Частково рекомендуємо Підходить далеко не всім.
Мобільний. Продаж ігрових персонажів. FunPay Частково рекомендуємо Підійде тільки тим, хто не перший рік в іграх і розбирається в механіках і специфіках.
Amazon і MFA-сайти Частково рекомендуємо Підійде тим, хто вміє аналізувати і знає мову.
Створення сайту. Дорвей Частково рекомендуємо Потрібні вміння та навички.
Створення сайту. Статейники Частково рекомендуємо Потрібні вкладення в копірайтинг.
Створення сайту. Тематичний Частково рекомендуємо Потрібні знання у вузькій спеціалізації.
Створення сайту. Нішеві Частково рекомендуємо Потрібне вміння аналізувати попит.
Онлайн-репетиторство Частково рекомендуємо Тренд нинішнього часу і легкий спосіб для тих, у кого є знання.
Заробіток на прослуховуванні музики. Musicray, BeatDec Частково рекомендуємо Тільки для меломанів. Заробіток наближається до нулю.
Заробіток на фотохотсингах Частково рекомендуємо Підходить тільки тим, у кого велика аудиторія.
Неймінг Частково рекомендуємо Шанси невеликі, але цікаво.
Живий будильник Частково рекомендуємо Не вимагає вкладень, але клієнтів знайти складно.
 Інтернет-магазин подарунків для себе Частково рекомендуємо Вимагає вкладень як повноцінний онлайн-бізнес.
Онлайн-копіцентр Частково рекомендуємо Пробувати тільки є вільні кошти і не шкода втратити.
Фотошоп. Заробіток на фотомонтажі Не рекомендуємо Підійде тільки для зовсім новачків, грошей приносить мало
Онлайн-покер Не рекомендуємо Підходить тільки тим, хто дуже добре грає. Небезпечно, можна втратити гроші.
Телеграм. Заробіток на ботах Не рекомендуємо Занадто невеликий вихлоп при великих витратах часу.
Заробіток на стікерах. Однокласник Не рекомендуємо Складний шлях, потрібен досвід і вміння продавати свій контент.
Tik-Tok. Реклама аудіотреків Не рекомендуємо Якщо у вас багато підписників, вам більше підійдуть інші способи заробітку.
Tik-Tok. Заробіток на лайках Не рекомендуємо Йде багато часу, а вихлоп невеликий.
Заробіток на Яндекс.Здоров'я Не рекомендуємо Підходить тільки професіоналам в медицині.
Заробіток на Яндекс.Аура Не рекомендуємо Прямих способів немає, підходить тільки для довгого і акуратного набору аудиторії блогу.
Продаж зірок Не рекомендуємо По суті, це шахрайство.
Email-розсилка по базі Не рекомендуємо Якщо ви знаєте, що ваші підписники нормально відреагують на рекламу на свою пошту, то спокійно користуйтеся цим інструментом. Всім іншим-ні.
Проведення платних вебінарів Не рекомендуємо Щоб зробити їх платними, потрібно спочатку завоювати довіру великої групи людей на безкоштовних.
Твіттер: виконання простих дій (коментарі, репости) Не рекомендуємо Гроші на цьому заробити можна, але зовсім невеликі.
Сайти, що купують кулінарні рецепти (Patee, 2edaa, Finefood) Не рекомендуємо Потрібно бути дійсно захопленим кулінарією, а ще добре фотографувати і писати тексти. Тому підходить тільки одиницям.
Огляд комп'ютерних ігор (Vgtimes, Ag.ru) Не рекомендуємо Підходить далеко не всім. Потрібно розбиратися, грати, а головне – добре писати статті.
Instagram. Власні фото Не рекомендуємо Підходить тільки тим, хто вміє якісно фотографувати і підходити творчо.
Твіттер: дизайн-акаунтів Не рекомендуємо Подібний метод вимагає конкретних навичок. Тому підходить не всім. Та й послуга на відміну від Instagram не така популярна. Легше звернутися до дизайнера, який зробить комплекс.
Тестування сайтів (Askusers.ru, Usertesting.com, Pagetester) Не рекомендуємо Робота скучна і нудна. Замовлень небагато.
Заробіток на іграх: прокачування персонажів Не рекомендуємо Підійде тим, хто любить грати і не чекає великого доходу.
Instagram: просування своїх послуг Не рекомендуємо Підходить тільки тим, хто заробляє на іншій справі. Можна збільшити продажі.
Твіттер: рекламна шапка Не рекомендуємо Підходить тільки тим, у кого вже багато підписників в цій мережі. Але може зіпсувати репутацію. Твіттер: рекламна шапка
Твіттер: продаючий блок особистих даних Не рекомендуємо Та ж історія, що і з шапкою.
Твіттер: монетизація фону Не рекомендуємо Третій варіант заробітку на рекламному місці в своєму акаунті.
Посередницькі послуги в Інтернеті Не рекомендуємо Щоб на цьому заробити, потрібен досвід і вміння шукати інформацію. Стабільності не буде.
Інфобізнес в Інтернеті Не рекомендуємо Потрібно володіти вміннями не тільки давати корисну інформацію, але і продавати її. Підійде далеко не кожному.
Заробіток на іграх: реферальная система Не рекомендуємо Підходить тільки тим, у кого вже є розкручений аккаунт, де ви розповідаєте про ігри. Однак може негативно позначитися на репутації.
Заробіток на іграх: змагання Не рекомендуємо Підходить тільки професіоналам. Любити ігри-недостатньо.
Заробіток на іграх: тестувальники Не рекомендуємо Складність в тому, щоб знайти таку роботу. Хороших пропозицій мало.
Вкластися в чужий проект Не рекомендуємо Так, працювати не доведеться. Але щоб були шанси не прогоріти, потрібно розбиратися в темі і аналізувати.
Твіттер: продаж комерційних блогів Не рекомендуємо Занадто довгий заробіток, що вимагає часу і зусиль.
Банерна реклама Не рекомендуємо Підходить тільки власникам сайтів з відвідувачами. Але може зіпсувати враження від самого ресурсу.
Вконтакте: розкрутка груп Не рекомендуємо Потрібні навички маркетолога. До того ж зараз подібні послуги продаються в комплексі.
Твіттер: спонсорство Не рекомендуємо Підходить тільки тим, у кого професійний аккаунт і є гроші. В якості рекламних цілей.
Однокласники: реклама в своєму акаунті Не рекомендуємо Потрібен розкручений аккаунт, а також розуміння, на яку аудиторію ведеться рекламна компанія. Вузький профіль.
Однокласники: додаток "купи-продай" Не рекомендуємо Можна заробити на перепродажі. Але потрібно багато часу і вміння знаходити інформацію, спілкуватися і домовлятися.
Ютуб: реклама Не рекомендуємо Корисний інструмент для розкрученого каналу. А ось для новенького недозволений. Зіпсувати репутацію.
Партнерські програми в Інтернеті Не рекомендуємо Підходять для тих, у кого є своя аудиторія. Але вибирати потрібно з розумом, так як легко «засмутити» своїх підписників шахрайством.
Партнерська реклама на банерах Не рекомендуємо Просто партнерські програми можуть принести прибуток, якщо ви будете продавати. Розміщувати оголошення на банерах - не найкраща ідея, якщо ваш сайт сам по собі не рекламний.
Лідогенерація Не рекомендуємо Підходить тільки тим, хто вміє створювати контент, який збере конкретну аудиторію в одному місці. А потім будуть потрібні навички продавця по телефону. Вузька спеціальність.
Інфобізнес Не рекомендуємо Якщо ви вмієте подавати і продавати інформацію, то заробити зможете. Решта-ні.
Розшифровка введення капчі (Rucaptcha.com, Kolotibablo.com, 2Capcha.com, Megatypers.com) Не рекомендуємо Оплата незначна, а обсяг роботи-величезний
Виконання простих завдань, серфінг і перегляд реклами (Socpublic.com, SeoPrint.net, VipIP.ru, ProfitCentr.com) Не рекомендуємо Занадто багато сумнівних завдань з реєстрацією на незрозумілих сайтах і казино
Платні опитування (Youthink.io, Internetopros.ru, Surveys.su) Не рекомендуємо Оплата відповідна. Але завдань практично немає
Заробіток на читанні листів (SeoPrint, Seofast, Socpuplic) Не рекомендуємо Погано співвідносяться обсяг роботи і оплата.
Заробіток на перегляді відео (Smmok, Cashbox, Moevideo) Не рекомендуємо Занадто незначна оплата, а часу йде дуже багато.
Продаж резюме (Resumarket.ru) Не рекомендуємо Зараз, коли на ринку працюють агрегатори працівників, це зробити складно.
Мобільний Серфінг. Bizhint.net Не рекомендуємо Дуже багато часу при маленькому вихлопі.
Мобільний. Клік-клуби. Не рекомендуємо Мінімальний вихлоп за великий час.
Мобільний. Спам-розсилки. Websms, SMSCoin, Prosto SMS Не рекомендуємо Платять мало, не варто того, щоб весь цей спам розгрібати.
Стати віртуальним помічником Не рекомендуємо Складно знайти клієнта.
Заробіток на Skype Не рекомендуємо Занадто маленький вихлоп.
Продаж кодів від акцій Не рекомендуємо Багато часу на пошук, мінімальний заробіток.
Стати онлайн-другом Не рекомендуємо Дуже багато часу піде на пошук клієнтів.
Слухати радіо за гроші. Bitradio Не рекомендуємо Оплата маленька і в криптовалюті.
Форекс Не рекомендуємо Тут потрібно володіти неабиякими вміннями, щоб щось вийшло.
Біткоіни-крани (Freebitcoin, Adbtc, Satoshi Hero) Не рекомендуємо Найпростіші дії, за які дають криптовалюта. Проблема в тому, що дають настільки мало, що на сигарети не вистачить.
Економічні онлайн-ігри (Entropia Univers, Rushplay) Не рекомендуємо Принцип той же, що і в браузерних. Хоча вивести гроші трохи реальніше.
Заробіток на браузерних іграх (Taximoney, Golden Birds, Goldenmines) Не рекомендуємо Доводиться вносити свої гроші. Заробити неможливо
Ставки на спорт Не рекомендуємо Шанси як в лотереї. Трохи менше, ніж мінімальний.
Економія на кешбек Не рекомендуємо Може принести прибуток, якщо користуватися з розумом.
Перепродаж сайтів Не рекомендуємо Підходить тільки досвідченим і тим, хто вміє аналізувати ринок і шукати інформацію.

Короткий огляд способів заробітку в Інтернеті

 1. Розшифровка введення капчі. Сайт, де платять за безперервне і правильне введення кодів з картинок. Оплата незначна, а обсяг роботи – величезний, як і навантаження на очі. Не рекомендуємо.
 2. Виконання простих завдань, серфінг і перегляд реклами. Занадто багато сумнівних завдань з реєстрацією на незрозумілих сайтах і казино. Не рекомендуємо.
 3. Платні опитування. Оплата відповідна. Але завдань практично немає. Не рекомендуємо.
 4. Підписка на соціальні мережі, проставлення лайків і коментарів. Оплата невелика. Рекомендуємо. Але тільки тим, кому не шкода свої акаунти, які будуть засмічені.
 5. Заробіток на браузерних іграх. Вся суть в підписці інших користувачів. Також доводиться вносити свої гроші. Заробити неможливо. Не рекомендуємо.
 6. Біржі копірайтингу. Велика кількість замовлень. Оплата невелика. Але можна рости. Рекомендуємо.
 7. Заробіток на відгуках і коментарях. Гроші зовсім невеликі, але заробити можна. Рекомендуємо.
 8. Заробіток на файлообмінниках. Роботи багато, потрібно хороше з'єднання з Інтернетом і багато часу. Але заробити невеликі гроші все ж можна. Рекомендуємо
 9. Фріланс. Підходить для тих, у кого є мінімальні навички і бажання вчитися. Заробити можна в різних напрямках. Рекомендуємо
 10. Тестування сайтів. Робота нудна. Замовлень небагато. Не рекомендуємо.
 11. Яндекс.Толока. Безліч завдань різного плану. Від перевірки контенту на 18+ до фотографування офісів. Але платять мало. Рекомендуємо. Але тільки тим, кому не шкода часу.
 12. Біткоін-крани. Найпростіші дії, за які дають криптовалюту. Проблема в тому, що дають настільки мало, що на сигарети не вистачить. Не рекомендуємо.
 13. Продаж резюме. Зараз, коли на ринку працюють агрегатори працівників, це зробити складно. Не рекомендуємо.
 14. Заробіток на мобільних іграх і додатках. Суть в тому, що ви завантажуйте додаток, зберігайте його від 2-х днів до місяця і виконуєте прості дії. Потрібно багато пам'яті на телефоні. Але заробити можна. Рекомендуємо.
 15. Заробіток на читанні листів. Погано співвідносяться обсяг роботи і оплата. Не рекомендуємо.
 16. Заробіток на перегляді відео. Занадто незначна оплата, а часу йде дуже багато. Не рекомендуємо.
 17. Сайти, які купують кулінарні рецепти. Потрібно бути дійсно захопленим кулінарією, а ще добре фотографувати і писати тексти. Тому підходить тільки одиницям. Не рекомендуємо.
 18. Огляд комп'ютерних ігор. Підходить далеко не всім. Потрібно розбиратися, грати, а головне – добре писати статті. Не рекомендуємо.
 19. Економічні онлайн-ігри. Принцип той же, що і в браузерних. Хоча вивести гроші трохи реальніше. Не рекомендуємо.
 20. Яндекс.Дзен. Суть у веденні свого блогу. Проблема в тому, популярністю користуються тільки "жовті". Якщо вмієте такі писати і любите це робити постійно, то рекомендуємо.
 21. Заробіток на чужій домашній роботі. Старий спосіб, який вийшов в Інтернет і обзавівся своїми біржами. Якщо у вас є знання в тій, чи іншій сфері, сміливо можна застосовувати. Рекомендуємо
 22. Торгівля хенд-мейдом через Інтернет. Зараз це основний канал для більшості хендмейдерів. Якщо ви вмієте робити речі своїми руками, то цей спосіб для вас. Рекомендуємо
 23. Посередницькі послуги в Інтернеті. Щоб на цьому заробити, потрібен досвід і вміння шукати інформацію. Стабільності не буде. Не рекомендуємо.
 24. Інфобізнес в Інтернеті. Потрібно володіти вміннями не тільки давати корисну інформацію, але і продавати її. Підійде далеко не кожному. Не рекомендуємо.
 25. Партнерські програми. Підійде власникам розкручених акаунтів і сайтів. Якщо у вас такий є, то можна непогано заробити. Рекомендуємо
 26. Вкластися в свій проект. Хороший спосіб, щоб не тільки заробити, але і отримати максимальне задоволення від успіху. Рекомендуємо
 27. Вкластися в чужий проект. Так, працювати не доведеться. Але щоб були шанси не прогоріти, потрібно розбиратися в темі і аналізувати. Не рекомендуємо.
 28. Заробіток на іграх: прокачування персонажів. Підійде тим, хто любить грати і не чекає великого доходу. Не рекомендуємо.
 29. Заробіток на іграх: стріми. На цьому можна добре заробити, але потрібно стати професіоналом і вміти робити цікавий контент. Творча робота, яка може принести гроші. Рекомендуємо
 30. Заробіток на іграх: змагання. Підходить тільки професіоналам. Любити ігри-недостатньо. Не рекомендуємо.
 31. Заробіток на іграх: тестувальники. Складність в тому, щоб знайти таку роботу. Хороших пропозицій мало. Не рекомендуємо.
 32. Заробіток на іграх: реферальная система. Підходить тільки тим, у кого вже є розкручений аккаунт, де ви розповідаєте про ігри. Однак може негативно позначитися на репутації. Не рекомендуємо.
 33. Instagram. Сторінка з великою кількістю підписників. Якщо цим хобі ви займаєтеся довго, то може принести прибуток. Рекомендуємо
 34. Instagram. Власні фото. Підходить тільки тим, хто вміє якісно фотографувати і підходити творчо. Не рекомендуємо.
 35. Instagram: просування своїх послуг. Підходить тільки тим, хто заробляє на іншій справі. Можна збільшити продажі. Для всіх інших - не рекомендуємо.
 36. Instagram: послуги просування сторінок. Підходить тільки тим, хто розбирається в темі і вміє доводити проекти до результату. Але стабільний заробіток можливий. Рекомендуємо
 37. Твіттер: Комерційний мікроблог. Хороший спосіб додатково заробляти, якщо ви вмієте писати цікаво і коротко. Рекомендуємо.
 38. Твіттер: продаж комерційних блогів. Занадто довгий заробіток, що вимагає часу і зусиль. Не рекомендуємо.
 39. Твіттер: рекламна шапка. Підходить тільки тим, у кого вже багато підписників в цій мережі. Але може зіпсувати репутацію. Не рекомендуємо.
 40. Твіттер: продаючий блок особистих даних. Та ж історія, що і з шапкою. Не рекомендуємо.
 41. Твіттер: монетизація фону. Третій варіант заробітку на рекламному місці в своєму акаунті. Не рекомендуємо.
 42. Твіттер: рекламні твіти. На відміну від попередніх - якщо у вас є багато підписників, вставляти рекламні твіти іноді можна. Але нечасто. Відмінно підійде як попутний заробіток. Рекомендуємо
 43. Твіттер: партнерські програми. Суть та ж - ви рекламуєте щось. Якщо це просто комерційна реклама, то репутація може постраждати. Втім, досить вибірково треба підходити до таких програм. Рекомендуємо
 44. Твіттер: спонсорство. Підходить тільки тим, у кого професійний аккаунт і є гроші. В якості рекламних цілей. Не рекомендуємо.
 45. Твіттер: бізнес-аккаунт. Рекомендуємо. Але тільки тим, хто займається конкретним бізнесом і шукає нових клієнтів.
 46. Твіттер: дизайн-акаунтів. Подібний метод вимагає конкретних навичок. Тому підходить не всім. Та й послуга на відміну від Instagram не така популярна. Легше звернутися до дизайнера, який зробить комплекс. Не рекомендуємо.
 47. Твіттер: виконання простих дій (коментарі, репости). Гроші на цьому заробити можна, але зовсім невеликі. Не рекомендуємо.
 48. Однокласники: реклама в своєму акаунті. Потрібен розкручений аккаунт, а також розуміння, на яку аудиторію ведеться рекламна компанія. Вузький профіль. Не рекомендуємо.
 49. Однокласники: інтернет-магазин. Якщо у вас є що продавати, то ця соціальна мережа також як і інші зможе принести користь. Рекомендуємо.
 50. Однокласники: додаток "купи-продай". Аналог магазину. Можна заробити на перепродажі. Але потрібно багато часу і вміння знаходити інформацію, спілкуватися і домовлятися. Не рекомендуємо.
 51. Однокласники: спільні закупівлі. Давно популярна річ, на якій можна заробляти. Але потрібні організаторські здібності. Рекомендуємо.
 52. Вконтакте: продаж товарів через профіль. Аудиторія велика, при належному старанні і просуванні можна досягти успіху. Рекомендуємо.
 53. Вконтакте: реклама в групах. Потрібно розкручена група. В іншому - нічого складного. Рекомендуємо.
 54. Вконтакте: адміністрування групи. Дуже добре підходить для невеликого заробітку. Рекомендуємо.
 55. Вконтакте: розкрутка груп. Потрібні навички маркетолога. До того ж зараз подібні послуги продаються в комплексі. Не рекомендуємо.
 56. Ютуб: створення продаючих роликів. Потрібні навички відеомонтажу та зйомки. В іншому-на цьому можна заробляти. Рекомендуємо.
 57. Ютуб: партнерська програма. Партнеркою Ютуба користуються всі. Вона не впливає на репутацію сприйняття каналу. Тому рекомендуємо.
 58. Ютуб: реклама. Корисний інструмент для розкрученого каналу. А ось для новенького недозволений. Зіпсує репутацію. Не рекомендуємо.
 59. Ютуб: допомога в запуску свого каналу. Щоб на цьому заробляти, потрібно розуміти, як швидко запустити і набрати першу аудиторію. Але якщо ви це вмієте, то чому б не скористатися. Рекомендуємо.
 60. Партнерські програми в Інтернеті. Підходять для тих, у кого є своя аудиторія. Але вибирати потрібно з розумом, так як легко «засмутити» своїх підписників шахрайством. Не рекомендуємо.
 61. Інфобізнес. Якщо ви вмієте подавати і продавати інформацію, то заробити зможете. Іншим-не рекомендуємо.
 62. Копірайт і рерайт. Завжди затребувана послуга. Замовлень дуже багато. Рекомендуємо.
 63. Створення сайтів. Велика конкуренція, але затребувана послуга. Рекомендуємо. Якщо у вас є навички.
 64. Переклад текстів. Перекладачі технічних текстів заробляють більше, ніж просто копірайтери. Рекомендуємо.
 65. Дропшиппінг. Потрібен власний сайт. Потрібен товар і вміння піднести. В іншому-популярний вид справи. Рекомендуємо.
 66. Лідогенерація. Підходить тільки тим, хто вміє створювати контент, який збере конкретну аудиторію в одному місці. А потім будуть потрібні навички продавця по телефону. Вузька спеціальність. Не рекомендуємо.
 67. Банерна реклама. Підходить тільки власникам сайтів з відвідувачами. Але може зіпсувати враження від самого ресурсу. Не рекомендуємо.
 68. Партнерська реклама на банерах. Просто партнерські програми можуть принести прибуток, якщо ви будете продавати. Розміщувати оголошення на банерах - не найкраща ідея, якщо ваш сайт сам по собі не рекламний. Не рекомендуємо.
 69. Продаж посилань на своєму сайті. Використовується найчастіше на інформаційних ресурсах з новинами і статтями. Хороший спосіб додаткового заробітку. Рекомендуємо.
 70. Заробіток на інтернет-аукціонах. Щоб продати що-небудь непотрібне, треба купити що-небудь непотрібно. Порийтесь в речах, напевно воно у вас вже є. А значить на цьому можна заробити.
 71. Продаж знімків. Якщо ви любите фотографувати просто так, не втрачайте можливість заробити на цьому. Не на кожній фотографії, звичайно. Але краще щось, ніж нічого.
 72. Заробіток на Форекс. Так собі ідея, але обійти цей варіант стороною ми не могли. У когось виходить.
 73. Заробіток на мобільному телефоні. Серфінг сайтів. Існують сервіси, які готові платити за те, що ви і так зазвичай робите.
 74. Заробіток на мобільному телефоні. Клік-клуби. Ще один варіант отримувати гроші від тих, хто готовий платити за перегляд реклами через мобільний.
 75. Заробіток на мобільному телефоні. Реклама в смс. Дасте згоду на отримання спам-розсилки - отримаєте гроші. Правда доведеться цю розсилку ще й читати.
 76. Заробіток на мобільному телефоні. Продаж ігрових персонажів. На цьому навіть великий бізнес вже роблять. Так що, якщо любите грати, не пропустіть можливість робити це не безкоштовно.
 77. Заробіток з Amazon і MFA-сайти. Створити власний сайт для заробітку в доларах на рекламі в Google AdScence. Для тих, хто вміє робити контент англійською.
 78. Заробіток на дорвеях. Створити даремний контент за допомогою програми, який обдурить пошуковики і принесе користь відвідувачам і рекламодавцям.
 79. Заробіток на сайтах-статейниках. Наповнити сайт статтями за допомогою копірайтера і залучити відвідувачів, а заробляти з реклами.
 80. Заробіток на тематичних сайтах. Вузька тематика приверне цільову аудиторію, інтерес якої можна буде продавати.
 81. Заробіток на нішевих сайтах. Дуже вузька спрямованість. Але самі цільові ліди і запити. Те, за що готові платити багато фірм.
 82. Реклама в статтях і постах. Як і попередній спосіб, реклама в статтях і постах сприймається користувачами спокійніше, ніж банерна і спливаюча. Тому-відповідний спосіб для власника сайту. Рекомендуємо.
 83. Email-розсилка по базі. Якщо ви знаєте, що ваші підписники нормально відреагують на рекламу на свою пошту, то спокійно користуйтеся цим інструментом. Всім іншим-не рекомендуємо.
 84. Проведення платних вебінарів. Щоб зробити їх платними, потрібно спочатку завоювати довіру великої групи людей на безкоштовних. Тому не рекомендуємо.
 85. Телеграм-канали в режимі самоізоляції. Світ перейшов в онлайн, а телеграм-канали зросли в 10 разів. На цьому теж можна заробити без вкладень.
 86. Блог про нудьгу. Заробіть на аудиторії, розповідаючи їй, як правильно поводитися в режимі самоізоляції, і які розваги врятують від нудьги.
 87. Писати розповіді і продавати. Робити це можуть не тільки професійні письменники за допомогою справжніх книг. Розповідати.
 88. Участь у конкурсах. У світі, де все онлайн, можна знайти величезну кількість конкурсів, брати участь і перемагати в них не виходячи з дому.
 89. Стати віртуальним помічником. Не тільки бізнесменам в наш час потрібні помічники. З таким може впоратися будь-хто, хто дружить з Інтернетом.
 90. Онлайн-репетиторство. Тренд, який в 2020 році отримав потужний поштовх. Якщо у вас є знання з якого-небудь предмету, не пропустіть можливість заробити на цьому з дому.
 91. Заробіток на Skype. Скайп теж використовується сервісами для розсилки рекламних повідомлень. Тому люди, які дозволять надсилати собі такі повідомлення добровільно і ще будуть їх читати, можуть заробити. Але трохи.
 92. Заробіток на прослуховуванні музики. Початківці музиканти іноді використовують різні сервіси для просування своєї творчості, фактично оплачуючи прослуховування власної музики.
 93. Заробіток на фотохостингах. Заробляти на фото можна різними шляхами, в тому числі і збільшуючи відвідуваність фотохостингів. Вміти фотографувати для цього не обов'язково.
 94. Неймінг. Творче мислення має бути оплачено. А компаній, яким потрібні нові назви і яскраві слогани, завжди багато. Конкурсна основа дозволяє взяти участь в процесі "допомоги" таким компаніям і може навіть заробити.
 95. Продаж кодів від акцій. Всі ці коди під кришечкою і на зворотному боці обгортці комусь потрібні. Якщо зможете дізнатися кому, а також знайти тих, хто продасть вам свої коди, то можна і підняти трохи грошей.
 96. Слухати радіо за гроші. Українських радіостанцій на таких сервісах майже немає, але ж це не біда. Слухати можна все що завгодно і фоном. Головне, щоб платили. Багато не будуть, але і робити особливо нічого не потрібно.
 97. Стати онлайн-другом на годину. В Азії вже практикується наживо. Сходити в ресторан, подивитися фільм, поговорити про життя. В онлайні більше можливостей, як і самотніх людей.
 98. Живий будильник. Який відсоток людства не може встати вранці з першого будильника? А не забути про зустріч о третій годині наступної середи? Будильники і органайзери не завжди рятують. Корисно мати під рукою і того, хто точно нагадає.
 99. Інтернет-магазин подарунків для себе. Себе потрібно балувати. Особливо за принципом "таємного Санти". Ідея для нестандартного бізнесу.
 100. Онлайн-Копіцентр. Чому в копі-центрах завжди такі великі черги? А якщо потрібно терміново? Допоможе дистанційний Копі-центр і кур'єрська доставка.
 101. Заробіток на подкасті. Вести свій подкаст-дуже творче і цікаве заняття, яке може і гроші приносити при належному старанні. Принцип такий же як у блогерства.
 102. Заробіток на електронних книгах. Якщо ви пишете, не пишіть "в стіл", використовуйте свої можливості і те, що пропонують сервіси на кшталт "Літреса". А якщо не писали, може бути варто спробувати?
 103. Помічник у Pinterest. Ваші вміння можуть стати в нагоді іншим людям. А ви можете за допомогою цього заробити.
 104. Онлайн-покер. Один із способів. Деяким навіть вдається. Але дуже великі шанси втратити більше.
 105. Баг-Хантінг. Такі навички можуть приносити дуже великі гроші. Залишилося зрозуміти, чи є вони у вас, а якщо ні, то чи готові ви цьому навчитися?
 106. Telegram. Заробіток на ботах. Підходить тим, хто знає і вміє, навчитися з нуля можна, але займе багато часу, а ринок вже майже наповнений.
 107. Заробіток на стікерах. Telegram. Якщо ви вмієте малювати, спробуйте направити своє вміння в русло додаткового доходу.
 108. Заробіток на стікерах. ВК. Підходить тим, хто вміє малювати. Багато не заробиш, але цікаво.
 109. Заробіток на стікерах. Однокласник. Якщо ви з ними не працюєте вже, то спеціально туди потрапити навряд чи вийде. Зосередьтеся на іншому. Гра не варта свічок.
 110. Tik-Tok. Реклама аудіотреків. Якщо ви популярні в Тік-Ток, чому б додатково не поповнювати бюджет допомогою початківцям музикантам?
 111. Tik-Tok. Реклама в прямих ефірах. Навіть у найпопулярнішого Тік-токера аудиторія не завжди шанує сторонню рекламу. Будьте обережні.
 112. Tik-Tok. Донати в прямих ефірах. Робіть все якісно і цікаво. Тоді й донати підуть. Не намагаючись розраховувати на них не варто.
 113. Tik-Tok. Заробіток на партнерках. Якщо ви популярний де б то не було, ви, напевно, вже розглядали партнерські програми. Хороший спосіб. Але вибирати партнерки потрібно дуже акуратно.
 114. Tik-Tok. Заробіток на лайках. Стандартна схема з платними лайками, як і в інших випадках приносить мінімальний дохід. Тому рекомендувати сенсу особливого немає.
 115. Tik-Tok. Заробіток на масках. Рекомендовано тим, хто це робити вміє. Якщо ж ви новачок і навіть не знаєте, що таке «маски», то на перший прибуток у вас може піти дуже багато часу.
 116. Заробіток на WhatsApp-ботах. Якщо ви захоплюєтеся написанням ботів для соцмереж, то зможете отримати клієнтів, продаючи свої послуги. Зараз тема затребувана. Для інших мало підходить.
 117. Заробіток на Яндекс.Здоров'я. Виключно для дипломованих лікарів, які хочуть працювати на удаленке.
 118. Заробіток на суперечках в Інтернеті. Забавний і азартний спосіб те саме покеру. Не будемо рекомендувати.
 119. Продаж зірок. Мати у володінні ділянку на місяці захочуть багато. Але взагалі, спосіб відверто шахрайський і підходить тільки в рамках продажу прикольних сувенірів (із зазначенням, що це несерйозний товар).
 120. Заробіток на Яндекс.Аура. Нова соцмережа від Яндекса поки що популярна тільки в невеликих колах. Але там немає реклами. Це приваблює людей. Але для прямого заробітку мережа не підійде. Тільки для ведення свого блогу і згодом переорієнтування людей на інші ресурси для здійснення продажу.
 121. Реклама на тілі. Популярний раніше спосіб привернути увагу, а моделям - заробити. Але таке підійде далеко не кожному.
 122. Оператор кол-центру. Пристойна робота, яку зараз люди виконують дистанційно. Нічого примітно, великого доходу немає. Але на життя вистачає. Тим більше графік можна вибирати.
 123. Озвучка. Поставлений голос в ціні в багатьох сферах. Так що рекомендуємо. Однак пам'ятайте, що недостатньо поставити голос. Потрібно ще його продати. Втім, як поставите, продати стане простіше.
 124. Продаж ескізів для тату. Якщо ви малюєте і робите це цікаво, стильно, оригінально, то зверніть увагу на таку сферу, як татуювання. Ведіть блоги в соцмережах, викладайте малюнки в чорно-білому кольорі, і до вас обов'язково звернуться ті, хто захоче зробити собі тату на вашу творчість. А ще краще-пропонуєте послуги тату-студіям.
 125. Фотошоп. Заробіток на створенні банерів. Затребувана в інтернет-бізнесі послуга. Якщо у компанії немає власного дизайнера, то за створенням промо-матеріалів для реклами вона звертається на сторону. Такі замовлення відмінно підійдуть тим, хто вміє в фотошоп.
 126. Фотошоп. Заробіток на оформленні соцмереж. На групах в соцмережах заробляють великі гроші. І основою первинного закріплення аудиторії вважається візуальна складова. Тому і попит на таку послугу є постійний.
 127. Фотошоп. Заробіток на обробці фото. Більше підходить скоріше для тих, хто займається контентом для розважальних груп, але в той же час це не скасовує того, що навик може приносити гроші. Особливо, якщо він йде укупі з іншими навичками роботи в Фотошопі.
 128. Фотошоп. Заробіток на реставрації фото. На відміну від інших навичок роботи в Фотошопі, реставрація старих фотографій зустрічається набагато рідше. Хоча в останні роки ця послуга стає популярною. Тому власникам такого досвіду можна розраховувати на замовлення.
 129. Фотошоп. Заробіток на фотомонтажі. У більшості випадків використовується для розваг, проте деякі заробляють на цьому, створюючи постійний і головне, унікальний контент для розважальних груп в соціальних мережах.
 130. Фотошоп. Нанесення водяних знаків. Не принесе багато грошей, просто тому що є безліч автоматичних сервісів. Але знову ж таки для власників великих груп важливо, щоб їх унікальний контент обзаводився водяними знаками, а якість фото при цьому не страждало. Зробити це автоматом не завжди можливо.
 131. Фотошоп. Заробіток на логотипах. Виробництво логотипів зажадає ще й дизайнерського вміння. Однак разом з ним замовлення знайти буде нескладно.
 132. Фотошоп. Заробіток на візитках. Зазвичай створенням і друком візиток займаються студії. Однак, якщо ви володієте рядом навичок, в числі яких і інші корисні для компаній і підприємців вміння, то спокійно можете пропонувати послуги з комплексного брендування. Попит є.
 133. Фотошоп. Заробіток на флаєрах. Створення флаєрів постійно потрібно не тільки компаніям, які рекламують свій товар через промоутерів, а й організатором різних заходів – від концертів до вечірок. Тому попит на якісні флаєри є завжди.
 134. Фотошоп. Заробіток на іконках. Такий навик потрібен в комплексі з іншими. Наприклад, розробка логотипів або створення банерів. Разом вони зможуть принести вам гроші.
 135. Ставки на спорт завжди вигідні для букмекерської контори і для тих, хто виграє. Але тих, хто виграє в десять тисяч разів менше, ніж тих, хто грає.
 136. Заробіток на кешбек по суті є економією. І тільки для тих, хто користується програмами кешбека з розумом, роблячи покупки там, де робив покупки і до цього.
 137. Перепродаж сайтів. Заробляти на цьому можна, як і на перепродажі доменних імен. Однак, якщо ви не розбираєтеся в сайтах, не знаєте, як аналізувати можливості монетизації і де шукати покупців, то заробити не зможете. А вчитися цьому доведеться виключно самому.

Плюси і мінуси роботи в Інтернеті

Плюси і мінуси індивідуальні. Може бути ви взагалі терпіти ненавидите комп'ютери і смартфони, тоді робота в Інтернеті стане для вас одним великим мінусом. Так, наприклад, не варто купувати популярні франшизи, якщо їх галузь вам не близька. Теж саме і з іншими способами заробітку. Ми взяли загальний зріз. Ось що вийшло.

Плюси заробітку в Інтернеті

 • Місце, час і графік не відіграють важливої ролі
 • Доступно всім
 • Навчитися може кожен

Мінуси заробітку в мережі

 • 90% способів можуть принести гроші, яких вистачить тільки на булочку з родзинками
 • Потрібен постійний самоконтроль
 • Багато шахрайських схем

Як уникнути обману в Інтернеті

Будь-який обман у всесвітній мережі починається з того, що ви самі щось робите. Даєте доступ до Пошти, вводите повні реквізити карти, переходите по "червивому" посиланню, підставляєте вуха під локшину…

Тому головне правило тут одне - не робіть дій, не обдумавши перш до чого вони навіть теоретично можуть привести. Особливо, якщо мова заходить про ваші особисті дані і фінанси.

Правило № 1: думайте головою, а не бажанням грошей

Будь-яку інформацію оцінюйте розумом, а не емоціями. Тому що більшість шахрайських схем працює саме на ваших емоціях і бажаннях. Хто встоїть перед пропозицією отримати гроші прямо ось відразу і зовсім (ну ось зовсім) нічого не роблячи? Жарти-жартами, а якщо розібратися в ситуації, на жаль, велика частина обману працює саме за цим принципом.

Правило №2: намагайтеся дізнатися про все

Логіка на поверхні - чим більше ви будете знати, тим менше шансів обдурити вас буде у шахраїв. Згадайте, як зараз реагують на дзвінки від типу «Ощадбанку» люди, часто проводять час в Інтернеті. Вони дізнаються шахраїв по першій же фразі. Але жертв у них до сих пір багато. Тому що величезний пласт людей нічого про це не знає.

Навіть якщо ви майбутній підприємець і вибирайте собі бізнес, спочатку потрібно підготуватися - хоча б дізнатися, що зараз популярно (для цього є рейтинг франшиз).

Правило №3: якщо вас просять внести передоплату, щоб потім заробити – це обман.

Навіть якщо передоплата фігурує у формі «депозиту», «покупки методичних посібників або інструкцій» і т. д.

Примітка: Ми зараз не говоримо про франчайзинг. Там є ціна франшизи. Та й до інтернету це не відноситься.

Правило №4: не покладайтеся на везіння

Біржі, ігри на продажу валюти та інші інструменти не працюють на везінні. Люди заробляють там тільки маючи знання, навички та досвід.

Будьте пильні і розраховуйте на факти і знання, а не на емоції. І все у вас буде добре.

Кому підходить заробіток в Інтернеті

Відповідь проста. Всім, хто вміє користуватися всесвітньою мережею. Але це коротко. І малоінформативно. Тому давайте виділимо кілька категорій людей, кому це могло б стати в нагоді. Можливо, серед них ви знайдете і себе.

 • Школярі. Що найбільше дратує в школі? Ні, не домашка (хоча вона теж). Бісить те, що у тебе немає своїх грошей. Доводиться просити у батьків на кишенькові витрати, а про роботу навіть і не замислюватися. Адже уроки ж. Відучись спочатку, потім вже думай. Але це не шлях самурая в наші часи, адже є Інтернет, в якому 90% школярів відчувають себе як риба у воді.
 • Студенти. Студентам із заробітком трохи простіше. Особливо тим, хто не ходить на пари (жарт, прогулювати пари – погана ідея, якщо хочеш стати фахівцем і заробляти). Для студентів, яким не менше потрібні гроші, тому що у батьків вже просити «не статусно», а працювати треба під час навчання, Інтернет дає багато можливостей.
 • Пенсіонери. На жаль для пенсіонерів всесвітня мережа значно складніший простір, ніж для молодого покоління. Але радує, що люди у віці знаходять в собі сили навчатися новому, та й курси спеціальні є. А так як Інтернет дозволяє займатися справами, не виходячи з дому і не витрачаючи багато фізичних сил, то і для пенсіонерів він може стати джерелом доходу.
 • Домогосподарки. Ось вже кому точно варто звернути увагу на заробіток в мережі. Утримувати будинок, управляти дітьми, піклуватися про затишок – те ще завдання, не кожен впорається. Але часто домогосподаркам не вистачає того почуття, яке приносить власний дохід.
 • Люди з обмеженими можливостями. На жаль, не всі фізичні обмеження дозволяють використовувати комп'ютер або телефон. Однак технології розвиваються швидко, і дуже радує, що в них все більше місця знаходиться тим, хто в можливостях обмежений.
 • Той, кому потрібен додатковий дохід. Інтернет може не бути основним джерелом доходу. Можливо у вас є стабільна робота, яка приносить хороші гроші. Але грошей адже багато не буває, та й заняття різною діяльністю йдуть на користь. Чому б не знайти собі хобі в інтернеті, яке може приносити прибуток?
 • Підприємці. Зараз величезна частка бізнесу існує тільки в Інтернеті. Та й після 2020 року будь-який оффлайн-бізнес бажано паралельно розвивати і в онлайні.

З тим, кому може стати в нагоді наша глобальна стаття, розібралися. Але перед тим, як перейти до власне варіантів заробітку, варто нагадати всім, що в інтернеті дуже багато шахраїв. І врятувати вас від них зможе тільки власна уважність і акуратність. Але і наші підказки.

Що не потрібно робити в Інтернеті для заробітку

 • Відправляти гроші в якості передоплати роботодавцю за робочу форму / тестове завдання / підтвердити наміри. Якщо вас просять це зробити, перед вами в 100% випадків шахраї. Вони збирають "зі світу по нитці", обманюючи величезну кількість людей. Будьте пильні.
 • Переливати гроші з гаманця на гаманець (так, є така схема заробітку. Ось тільки заробіток не для вас, а на вас!).
 • Брати участь в будь-яких формах фінансових пірамід. У будь-яких! Зрозумійте відразу - в піраміді заробляє тільки сама верхівка. Всі інші рівні - спочатку мають ілюзію заробітку, а потім втрачають гроші.
 • Хайпи. Це проекти, які отримують гіперпопулярність за короткий час, але за такий же короткий її втрачають. Ті, хто встиг, може заробити. Ось тільки, як і в разі фінансових пірамід, цим "кимось" буде, швидше за все, лише творець проекту.
 • Вкладатися в бінарні опціони і форекс. Заробити там можуть тільки ті, хто дуже добре розбирається в системі, а також, хто має економічне і фінансове чуття. Ну, ще й ті, хто вміє переконувати (переконувати в тому, що на цьому легко заробити).
 • Переходити за дивними посиланнями
 • Довіряти не перевіряючи. Вже де-де, а в Інтернеті ця приказка працює на всі 100%.

А тепер детальніше про кожен спосіб:

Спосіб. Розшифровка і введення капчі

Один з найпростіших способів. Все, що потрібно - Ваш час. Завдання - розшифровувати, що написано на спотвореній або розмитій картинці (капча) і вводити цей код на сайт.

Є кілька основних порталів, де пропонують вводити капчу за гроші. Невеликі, але все ж гроші.

Rucaptcha.com

Вважається кращим сайтом цього напрямку. Сервіс зручний, зрозумілий, постійно розвивається. Є спеціальна програма під Windows і під Android. Середній цінник - 60 рублів (25 грн) за 1000 капч і 100 рублів (40 грн) за 1000 рекапч. Є рейтинг працівників, який дозволяє при підвищенні отримувати більше. Гроші можна виводити починаючи з 15 рублів (3 грн) через різні платіжні системи.

Думка тестера: для новачка це дуже складна справа. Мало того, що доводиться постійно напружувати очі, так ще й платять тут за 1000 вводів капчі по 65 рублів (25 грн), перед якими потрібно буде пройти безкоштовний тест. Чи можна ввести 1000 поспіль за один день? Можливо, але оплата непорівнянна з витраченим часом. Та й останнім часом завдань такого плану там все менше.

Kolotibablo.com

Присутні всі зручні фішки - від статистики до рейтингу. Середня оплата - 0,0005$ - 0,0011$ за одну капчу. Щоб вивести гроші, потрібно накопичити хоча б півдолара і зробити не менше 500 капч.

Думка тестера: тут ще й таймер цокає. Вводити картинки потрібно на час. Якщо 1 раз не встиг, тобі загрожують блокуванням. Тобто треба 1000 штук ввести, не помиляючись і швидко без перерви. Стресова ситуація, а оплата мізерна.

2Capcha.com

Англомовний аналог Рукапчі. При цьому розібратися в ньому нескладно, навіть якщо англійської ви не знаєте. Середній заробіток - 0,5$ за 1000 вводів. Виводити можна через WebMoney.

Думка тестера: від перестановки мов, сума не змінюється. Маленька сума. Багато тут не заробиш.

Megatypers.com

Американський сайт, де також можна заробити на введенні картинок. Якщо вирішите попрацювати з ним, уважно прочитайте правила і правильно заповніть реквізити. Виведення грошей можливе тільки по понеділках.

Цього цілком достатньо, щоб зрозуміти, чи потрібен вам такий спосіб. Грошей великих тут не заробити, заняття не найвеселіше. Але зате вкладати потрібно не знання і гроші, а час.

Думка тестера: виведення грошей від трьох доларів, при цьому комісія від 0,8% за переказ. Можна було б спробувати, ось тільки при реєстрації був потрібен якийсь Invitation Code. Де його взяти незрозуміло.

Спосіб 3. Виконання простих завдань, серфінг і перегляд реклами

Ще один популярний канал, який дозволить заробити невеликі гроші, вкладаючи власний час. І давайте відразу до прикладів, на яких ресурсах таку роботу можна знайти.

Socpublic.com

Зручний сайт. Є власна програма, яка полегшує завдання. Середня сума по платі за завдання - 0,02 рубля. Завдань багато, можна збільшувати свій рейтинг, отримувати досягнення.

Думка тестера: є непогані завдання, за типом "додай в друз"і, "подивися ролик на Ютубі", "скачай додаток". Пару копійок (в прямому сенсі) за це дадуть. Ось тільки багато завдань і абсолютно сумнівного характеру. Якась реєстрація на незрозумілих порталах постійно зустрічається, так що треба бути гранично уважним. Хоча заробити можна все ж швидше чим на введенні капчі.

SeosPrint.net

Один з найпопулярніших сайтів, де платять за переходи по посиланнях. Оплата різна, якщо вдасться взяти хороші посилання, можна заробити і до 100 рублів в день. Крім цього, платять також за читання листів (відкриття), проходження тестів і завдань. Мінімальна сума для виведення - 2 рубля.

Думка тестера: 95% всіх завдань-шахраї або казино. Звичайні теж можна знайти ("проголосувати в конкурсі", "завантажити додаток"), але їх дуже мало. Таке відчуття, що модерації в принципі немає. Як виводити гроші абсолютно незрозуміло, а ось як їх туди для завдань класти – гранично ясно.

VipIP.ru

Завдань і роботи тут багато. Є зручна програма для виконання, все гранично просто і зручно.

Думка тестера: написано, що платять до долара за одне завдання. Ось тільки на ділі дуже великий вибір абсолютно дивних завдань, які довіри не викликають ніякої. Як наприклад реєстрація на підозрілих сайтах.

ProfitCentr.com

Схожий сервіс. Функціонал приблизно той же. Гарне місце для того, щоб заробити свою «копієчку». Завдань-кліків з переходом по посиланнях вистачає на всіх.

Думка тестера: сума для виведення - від 2х рублів. Комісія - до 9 відсотків. Завдання формату "пройди опитування і отримай стопятсот тисяч відразу, або краще зіграй в казино", "реєструйся у нас на найбезпечнішому в світі сайті", "отримуй криптовалюта просто так". Нікому не рекомендую навіть близько підходити, тому що на 1 пристойне завдання виходить 250 нагадують обман.

Спосіб 4. Онлайн-опитування

Наступний вид заробітку в Інтернеті відомий вже дуже давно. Проходження всіляких опитувань вимагає часу, але також здатне приносити гроші. Благо різним дослідницьким організаціям постійно потрібні масові відомості про поведінку людей. Та й для аналізу споживчого ринку їх використовують. Так що завдань в основному вистачає. Залишилося вибрати найцікавіші майданчики. Чим ми зараз і займемося.

Youthink.io

Цікавий, великий і зручний сайт з безліччю анкет і опитувань. Для новачків приємний бонус - 80 рублів (30 грн) за першу анкету. Тим, хто виконує все сумлінно, підвищують рейтинг і дають ще більше хороших замовлень.

Думка тестера: півтори години життя пішло на заповнення анкети. Обіцяли 80 рублів на баланс після цього. У підсумку, звичайно, не дали нічого. Більш того, жоден тест так і не запустився. Після введення відповідей на питання про тебе, виходить повідомлення «тест вам не підходить». Пробувалося 5 разів! У різних тестах! З різними відповідями!

Internetopros.ru

Популярний майданчик для тих, хто хоче взяти участь в дослідженнях за гроші. Діє рейтингова система, яка дозволяє отримувати більше дорогих замовлень при дотриманні правил і активності.

Думка тестера: після реєстрації потрібно відповісти на кілька питань про себе, за що обіцяють відразу забезпечити тестами, за які вже можна і гроші отримати. І що ж? Опитування пройдено, а тобі у відповідь - " упс, для вас немає нічого підходящого, але ви можете відповісти ще на пару безкоштовних питань про себе"…

Surveys.su

Портал з опитуваннями. Платні дослідження доступні тільки для громадян РФ, України та Білорусі і після 14 років. Середній час проходження одного тесту - 20 хвилин. Плата - від 20 до 120 рублів (50 грн) в залежності від складності і тривалості.

Думка тестера: 21 рубль (7 грн) за 15 хвилин. Так написано. Опитування пройдено цілком. Дійсно хвилин 15 на все знадобилося. І дійсно на баланс особистого кабінету був зарахований 21 рубль . Вивести можна буде, коли накопичиться 300 рублів. Ось тільки вони мабуть ніколи не накопичаться. Сайт не зміг нічого більше запропонувати крім одного цього опитування. Ех, а стільки було надій.

Читайте детельну статтю: Заробіток на опитуваннях.

Спосіб 5. Заробіток на соціальних мережах

Те, що ми зазвичай робимо для власного задоволення, може приносити гроші. Такий сенс порталів, де ви можете заробити на тому, що будете лайкати пости, вступати в групи, залишати коментарі і робити інші завдання. Суть в тому, що бізнесу потрібна активність на їх акаунтах в найпопулярніших соцмережах. Ось цю активність і продають, сплачуючи виконавцям - тобто вам.

Розглянемо кілька прикладів відповідних порталів, де такі завдання можна отримати.

Vktarget.ru

Один з найвідоміших і популярних порталів в цьому сегменті. Назвою не обманюйтеся, сайт працює також і з іншими соцмережами - Фейсбук, Твіттер. За виконані доручення тут вам можуть заплатити від 10 копійок до рубля. Користувачам з великими групами підписників - додаткові бонуси.

Думка тестера: сайт пропонує підписуватися на групи в різних соціальних мережах. За кожен вступ - 30-40 копійок.

Socialtools.ru

Великий і серйозний портал, який працює з безліччю соціальних мереж. Включаючи Mail.ru і Liveinternet. Відповідно роботи тут теж вистачає. Також радує і техпідтримка, яка стежить за тим, щоб і замовлення виконувалися, і оплати проводилися.

Думка тестера: що потрібно знати відразу – щоб хоча б подивитися, які там є завдання, потрібно додати в базу сайту свої соціальні мережі. При цьому видалити їх з бази можна буде тільки через місяць, якщо завдання раптом припадуть не до душі (якщо взагалі можна буде). Дизлайк.

V-like.ru

Ще один популярний сайт, який підходить всім бажаючим, працює з декількома соціальними мережами. Середня вартість завдань - від 10 до 20 копійок. Має приємний і зрозумілий інтерфейс.

Думка тестера: На момент тесту на сайті зайти не вдалося. Можливо тимчасові неполадки.

Vkserfing.ru

А цей представник сайтів для заробітку працює тільки з однією соціальною мережею. Тому, якщо ви хочете користуватися тільки Вконтакте і не хочете вибирати з безлічі невідповідних замовлень, користуйтеся ним. Оплата варіюється від 20 копійок до 7 рублів.

Думка тестера: Так собі варіант, тому що платять настільки мало, що і говорити соромно.

Спосіб 6. Заробіток на браузерних іграх

Відносно популярним напрямком в інтернеті стали так звані економічні або інвестиційні браузерні ігри. Суть їх в тому, що гравець отримує в грі досягнення/ігрові товари і може їх конвертувати у внутрішню валюту. А вже цю валюту використовувати або для вкладення в отримання ще більшої кількості товару і досягнень, або для виведення в реальні гроші.

І виводити дійсно можна. Проблема тільки в тому, що 100% цих ігор побудовано за принципом фінансових пірамід. І для того, щоб заробити реальні гроші, треба вкласти реальні гроші. А ось далі отримує так, що заробити більше, ніж вклали можуть тільки ті, хто приведе ще гравців в цю гру, які звичайно, теж вкладуть свої гроші. Суми там невеликі. Але якраз завдяки цьому люди активніше трапляються з мережі і не помічають простої математичної логіки – по-справжньому там заробляє тільки верхівка.

Ось приклади таких ігор:

Taximoney

Пропонує стати віртуальним таксистом. Вкласти гроші в машину, яка буде кожен день приносити прибуток. Чим дорожче машина, тим більше прибутку. Ну, ви зрозуміли. Віддавайте більше грошей.

Думка тестера: виступаємо в ролі таксиста. На виконання першого замовлення пішло 7 хвилин 39 секунд. Сидиш, чекаєш. Отримуєш нагороду - 43 алмазика. Ось тільки в особистому кабінеті відбивається як і раніше 0 рублів. Окей, друге замовлення. 5 хвилин на виконання. Знову нічого. Як зробити так, щоб щось заробити незрозуміло. Якщо пошукати в "відповідях на питання", то видно, що треба ще й «на роботу влаштуватися». Така функція є. Коштує скільки-то реальних грошей. Ще можна машину круту купити, фішки, або взагалі свій таксопарк. Звісно все за реальні твої! гроші. Суть проста - плати гроші і буде щастя. Це вони так пишуть. По факту - просто плати гроші. Щастя не продається.

Golden Birds

Суть в тому, що ви купуйте птахів, які несуть Вам яйця. Ці яйця можна обмінити на ігрову валюту. А за валюту купувати ще яйця, або виводити кошти. Таких ігор, саме з яйцями і птахами насправді кілька. Проблема та ж-вивести більше, ніж вклали (і навіть стільки ж) майже нереально без залучення нових гравців.

Думка тестера: щоб грати, треба купити пташку. Найдешевша пташка коштує 1 рубль і вміє нести 7 яєць на годину (для порівняння найдорожча вміє нести 125450 яєць на годину, тільки коштує вона 12 тисяч справжніх рублів). Яйця можна продавати за курсом 100 яєць = 1 копійка. Найпрекрасніше, що навіть якщо ти якимось макаром зміг заробити (після того як вклав звісно), то вивести всі гроші не можна! Доступно лише 30% від суми. Коротше, не можна тут заробити. Ох вже ці ринкові відносини і сільське господарство.

Goldenmines

Історія та ж, тільки в іншому антуражі. Замість покупки яєць вам пропонують найняти за гроші гномів, які будуть працювати на вас і добувати золото. А це золото вже можна конвертувати в реальні гроші. Нічого не змінюється. Схема та ж.

Існує безліч таких проектів. І якщо ви не хочете витратити зайві гроші заради того, щоб дізнатися кухню зсередини і поділитися з іншими негативним досвідом, то ми вкрай не рекомендуємо розглядати такі ігри, як можливість заробітку.

Думка тестера: поміняла поганка плями, а курки яйця. Та ж історія, що і в попередній грі. Тільки замість яєць, ти вирощуєш гномів. Наймаєш тобто. Гноми тобі копають руду, яку можна обмінювати. Дешева гномська сила - 2 рубля реальних грошей. Дорогий гном-2 тисячі реальних. Нічого не змінюється. Заробити не можна, витратити-спокійно.

Спосіб 7. Написання та продаж статей. Біржі копірайтингу.

Це найпопулярніший, якщо дивитися за чисельністю зайнятих там, спосіб заробити в Інтернеті без вкладень. Статті, контент, переклади, рерайт і копірайт текстів – все це затребуване зараз як ніколи. Початківцю там багато не заробити, але стелі немає. Удосконалюючи навички і напрацьовуючи базу клієнтів, можна досягти хороших показників. Основна маса замовлень зосереджена на декількох великих біржах. Знайти їх нескладно:

Адвего

Один з найбільших і популярних ресурсів. Роботи тут дійсно багато, як для новачків, так і для професіоналів. Діє система рейтингу, білі списки замовників, контроль оплати. Знайти можна завдання всіх текстових профілів.

2polyglot.com

Ще одна біржа контенту, яка встигла завоювати довіру як замовників, так і виконавців. Людям, які хочуть застосувати свої навички і заробити, не виходячи з дому – сюди.

uatxt.com

Зручний сервіс, де вартість завдання буде визначатися рейтингом. Гроші виводити можна три рази на тиждень. Доступні і гаманці.

Спосіб 8. Заробіток на відгуках і коментарях

Частково такі замовлення зустрічаються і на біржах, і на сервісах, які працюють по соціальних мережах. Ми писали про це вище. Однак зараз мова про профільних порталах, які дозволяють наймачам отримувати якісні відгуки для інтернет-магазинів і своїх сайтів.

Серед ресурсів можна виділити два найпопулярніших в цій сфері:

Отзовик

Оплачуються перегляди коментарів і відгуків, які залишають користувачі. Також на сайті часто можна зустріти конкурси від різних виробників і компаній, які хочуть привернути увагу до своїх новинок.

Думка тестера: на два відкликання пішло хвилин п'ять. За кожен дійсно дали по 2 рубля 40 копійок. Про те, від якої суми можна виводити нічого не написано. Мабуть їм без різниці. Ось тільки писати потрібно нормально, якщо робити це від балди, то швидко забанять. За 100 відгуків вийде рублів 250 (100 грн). А вже якщо до відкликання ще й фото-відео різні додавати, які змусять користувачів на цей відгук довго дивитися, то ще й бонуси зверху отримаєш. Жити можна.

Qcomment

Велика кількість замовлень на коментарі, відгуки, в тому числі і на сторінках в соціальних мережах. Є система рейтингу, а також попередній невеликий іспит на профпридатність, перш ніж вам дадуть платне завдання.

Спосіб 9. Гроші на файлообмінниках

Ті, хто часто шукає в інтернеті інформацію, знають, що існують цілі ресурси, де користувачі обмінюються файлами. Їх так і називають - файлообмінники. Але далеко не всі знають, що за таку діяльність можна ще й гроші отримати. Невеликі, але все ж.

Payperinst

Зручний інтерфейс, приємний дизайн. Оплата варіюється в залежності від регіону. В середньому - близько 4-х рублів (1 грн) за одне скачування. Також передбачає окремо мобільне скачування. Виводити гроші можна після 100 рублів (40 грн).

Oxy.Cloud

Цей варіант не передбачає завантажувача, що може бути великим плюсом для тих, хто зазвичай відчуває проблеми з антивірусом. Реклами небагато. А мінімальне виведення коштів йде від 10 доларів. В середньому за 1000 завантажень можна заробити 35 доларів.

Fix-Mix

А ось це вже зовсім новачок. Але обійти його увагою ми не змогли. Плата може доходити до 70 рублів (28 грн) за один запуск. Окремо оплачуються такі функції, як мобільне скачування і пуші.

Спосіб 10. Фріланс (дизайн-верстка та інше)

Ми вже частково говорили про такі напрямки фрілансу, як копірайт, рерайт. Але поняття фрілансу набагато ширше. На ринку фрілансу затребувано безліч умінь - дизайн, верстка сайтів, програмування, бухгалтерія, відеомонтаж і багато іншого. Але не тільки ті, хто володіє профільними навичками здатні знайти тут для себе замовлення. Є й прості, як наприклад, переклад аудіозапису в текстовий формат, розміщення оголошень в мережі і багато іншого. Знайти подібну роботу можна на біржах.

Freelance.ua

Одна з найпопулярніших бірж. Велика кількість замовників і виконавче, зручний дизайн, фільтр замовлень і інтуїтивний інтерфейс.

freelancehunt.com

Ще одна відома біржа фрілансу. Довела свою надійність як для тих, хто шукає роботу, так і для тих, хто шукає виконавців на свої замовлення.

fiverr.com

Англомовний портал, який тим не менш зміг швидко розкрутитися і стати популярною біржею, де ви можете знайти замовлення для себе.

Заробляти на цих біржах можна не тільки на завданнях, але і створюючи контент (наприклад, корисні унікальні статті), а потім продавати їх там же.

Спосіб 11. Тестування сайтів

Можете не лякатися, для подібної роботи не потрібні спеціальні навички і знання програмування. Навпаки, чим більше ви схожі на середньостатистичного клієнта сайту, тим більше цінної інформації по його роботі зможете дати власнику.

Щоб знайти подібні замовлення, яких теж багато, благо вся діяльність зараз проходить через Інтернет, подивіться на один з профільних ресурсів:

Askusers.ru

Портал дозволяє власнику сайтів задавати питання простим людям і отримувати зворотний зв'язок. Від вас не будуть потрібні спеціальні знання, а ось давати чіткі відповіді – так. Але це нескладно, а гроші, хоч і невеликі – платять.

Usertesting.com

А це-американський варіант. Якщо ви знаєте мову, то зможете оцінити опрацьованість порталу. Тестувати сайти по замовленнях тут можна не тільки з комп'ютера, але і з телефону, а гроші виводяться через систему PayPal.

Pagetester

Цей варіант трохи відрізняється від інших. Pagetester - це доповнення до браузера, а не окремий сайт. Але завдяки йому ви можете отримувати замовлення на тестування і виконувати їх. За ходом виконання система стежить сама.

Спосіб 12. Яндекс. Толока

Ми виділили Толоку в окрему категорію, тому що на цьому сервісі ви зможете знайти велику кількість замовлень абсолютно різного профілю. Але всі вони пов'язані з тим, що допомагають штучному інтелекту Яндекса краще розуміти поведінку користувача і реагувати на запити правильно. Так, наприклад, ви зустрінете завдання, де вам потрібно буде дивитися видачу Яндекса за певним запитом і вирішувати, чи правильно впорався комп'ютер, чи не видав чого зайвого. Або, наприклад, потрібно сфотографувати місце, яке зазначено на Яндекс.Карта.

Платять тут зовсім небагато, але і замовлення нескладні.

Спосіб 13. Біткоін-крани

Ще один спосіб для тих, хто зовсім вже нічого робити не хоче. Все що вам буде потрібно - перейти на сайт і здійснювати найпростіші дії. Найчастіше - просто дивитися рекламу і тикати по кнопці. Однієї і тієї ж. Раз на кілька секунд.

І за це дають криптовалюту. Так, ви не помилилися. Але! Природно, заробітку на цьому великого не буде. Ось приклад. Сайт буде давати вам за 1 годину близько 30 сатоши (криптовалют). Проблема в курсі. 10 000 сатоши дорівнюють 20 грн. Ось і думайте, за скільки можна таку суму заробити.

Freebitcoin

Інтервал, через який дають валюту – 60 хвилин. За раз можна отримати близько 31 сатоши.

Adbtc

Немає таймінгу, але крипту дають за переходи на інші сайти. За одне відвідування можна заробити від 15 сатоши.

Satoshi Hero

Варіант біткоін-крана з російською мовою на сайті. Після трьох запитів інтервал стає випадковим. Видають від 5-ти сатоши за раз.

Спосіб 14. Продаж резюме

Здавалося б, як можна заробити на власному резюме? Тільки якщо вважати заробітком роботу, яку за допомогою нього можна знайти. Але ні. Є ресурси, які готові вам платити по долару. Займається цим портал Resumarket.ru

Чому б, якщо ви шукайте роботу, не заробити ще й в процесі пошуку? Трохи, звичайно, вийде. Але все одно гроші.

Спосіб 15. Заробіток на мобільних іграх і додатках

Мобільні додатки для бізнесу зараз важливі не менше, ніж сайти. І звісно, компаніям потрібні люди, які ці додатки будуть завантажувати. Хоча б для статистики. Заробити можна і на цьому. Дізнатися, які програми потрібно завантажити собі на телефон можна на спеціалізованих сайтах. Важливо тільки розуміти, що зазвичай такі завдання припускають не просто скачування, але і відкриття і навіть якийсь період часу, протягом якого видалятися цей додаток не буде.

AppCent

Один з перших бізнесів в цьому сегменті. Дозволяє, коли закінчуються завдання на скачування переходити на схожий заробіток від партнерів.

Apperwall

Сайт позиціонує себе як можливість заробляти на відгуках до додатків. Однак насправді потрібні те ж скачування. Втім, це не применшує його цікавинки, якщо ви хочете зайнятися такою справою.

AdvertApp

Вважається найпопулярнішим сервісом в цьому сегменті. Принцип роботи той же. За одне завдання дають від 5 до 30 рублів (12 грн). Однак завантажувати потрібно з офіційного сайту. У маркетах його немає.

Спосіб 16. Заробіток в Інтернеті на читанні листів

Так, іноді листи читати корисно. Суть цього заробітку будується на тому, що ви відкриваєте і переглядаєте комерційну кореспонденцію. Тобто те, за що платять гроші компанії, роблячи розсилки базі своїх клієнтів, а ці клієнти лінуються відкривати і дивитися.

Ось кілька порталів, які за таку роботу Вам готові заплатити.

Seosprint

Приємний дизайн, зручний функціонал і простота у використанні.

Seofast

Портал займається не тільки листами, роботу там можна знайти і іншого напрямку. Мета у всього одна - створити трафік для підприємців.

Socpuplic

Також як і в попередніх варіантах, тут можна знайти не тільки варіант з листами. Сайт набирає обертів і стає все більш популярним серед тих, хто шукає легкий заробіток в Інтернеті.

Спосіб 17. Заробіток на перегляді коротких відео

Більшість з порталів, про які ми говорили в рамках блоку про заробіток в соціальних мережах і заробітку на листах, також надають можливість заробити і на перегляді чужих відео. Сенс у всьому цьому той же самий. Людям потрібно, щоб ролики з рекламою були проглядаючимися. А сервіси цю потребу задовольняє за допомогою тих, хто хоче заробити без зусиль. Нижче приклади таких сервісів, які ми ще не згадували:

Smmok

Сервіс по швидкому заробітку. Представляє можливість отримувати гроші не тільки за перегляд відео, але і за інші простенькі завдання. Авторизуватися на сайті можна і через соцмережу ВК.

Cashbox

Портал з приємним дизайном і простим інтерфейсом, на якому можна знайти безліч завдань різного типу. У тому числі і перегляд відеороликів за гроші.

Moevideo

Цей варіант відрізняється від попередніх і більше нагадує Ютуб. Як Ви знаєте, на переглядах в Ютубі заробляють автори роликів. А ті, хто створює канали і просто публікує у себе чужі роботи з часом баниться. На цьому ж порталі можна заробити саме на чужих відео. Тут немає таких обмежень

Читайте статтю: Заробіток на перегляді відео в інтернеті без вкладень з виведенням грошей – 10 популярних сайтів.

Спосіб 18. Сайти, які купують кулінарні рецепти

Можливо, вас це здивує, але деякі кулінарні сайти готові платити за публікації ваших рецептів. Просто так описати процес приготування страви і отримати за це гроші не вийде. Вам буде потрібно детально описувати кожен крок, текст повинен бути унікальним, як і фото процесу, які ви будете прикріплювати до статті. Тобто так, потягти чиєсь не вийде. Потрібно буде все робити самому і якісно. Але для тих, хто любить готувати і експериментувати з їжею – відмінний варіант. Ось кілька порталів, які надають такий варіант заробітку:

Patee

Платить за "взаємодії". Тобто вам недостатньо просто опублікувати рецепт, потрібно ще, щоб його скачували, додавали в обране. Але за 1000 взаємодій можна отримати від 350 рублів (150 грн).

2edaa

Портал про покрокові рецепти. Платить якраз за них. Описувати все потрібно максимально зрозуміло.

Finefood

На цьому порталі на додаток можна публікувати і відеорецепти. І платять за них більше, ніж за звичайні.

Спосіб 19. Заробіток на огляді комп'ютерних ігор

Ні, ми зараз не про Ютуб. А про профільні портали, які спеціалізуються на висвітленні інформації світу комп'ютерних ігор. Деякі великі майданчики готові платити за ваші огляди. Взагалі, багато тематичних сайтів з руками і ногами беруть тих, хто може створювати корисний і цікавий контент. Тому огляди можуть бути не тільки текстовими. Отримати гроші можна і за відео-огляд, і за різні гайди, і за Інструкції. Ось кілька тематичних майданчиків:

Vgtimes

Портал, який завжди шукає людей, що стежать за індустрією. Тому що їм важливо на швидкість публікувати останні новини зі світу комп'ютерних ігор. Може бути гарною підмогою в заробітку. Так, наприклад, новинники можуть отримувати від 50 рублів (20грн) за 1 новину, а стримери – 100 рублів (40 грн) за годину.

Ag.ru

Ще один інформаційний профільний портал, який завжди шукає нових авторів. Можна розміщувати рецензії, інтерв'ю, вести колонки та інше. Фактично вже повноцінна робота, якщо ви вмієте це робити.

Взагалі, на більшості порталів є можливість вести свій блог. І якщо ви знаєте, що це вам подобається і виходить, заходьте в розділ Вакансії у таких сайтів. Вони часто оновлюються, а на хедхантері їх не знайти. Так можна і в якусь ігроманію влаштується.

Спосіб 20. Економічні онлайн-ігри

Ми вже писали про браузерні ігри, які за фактом є фінансовими пірамідами, тому що, щоб вивести з них гроші, потрібно запрошувати інших людей і вливати свої гроші. Є ще схожий підвид. На цей раз більш дорого виглядає. Це онлайн-ігри з економічною складовою. За фактом принцип такої гри-зробити все можливе, щоб гравець заплатив хоча б один раз (краще багато) і запросив ще гравців, які теж заплатять.

Таких проектів теж багато. Вивести гроші з них простіше (тобто можливо, а не нереально). Але найчастіше Ви просто граєте, вкладаєте і підсаджуєте інших на те, щоб вони вкладали гроші. Перерахуємо кілька для того, щоб ви уявляли про що мова.

Entropia Univers

Симпатична на вигляд гра на розвиток персонажа з власним світом. Пропонує заробити реальні гроші, просто граючи. 99,9% гравців заробляють після того, як вклали. Не один раз і не протягом місяця. І менше, ніж вклали. Тобто не заробляють. Будьте уважні.

Rushplay

Це цілий ряд ігор, починаючи від покеру, закінчуючи шашками, де проти вас начебто грають реальні люди, а виграш можна забрати. За фактом перед нами онлайн-казино. І завдання їх - не тільки вам задоволення від гри принести, але і забрати гроші, а також настояти на приводі одного. Будьте уважні.

Спосіб 21. Яндекс. Дзен

Ще один сервіс, де ви можете публікувати свої тексти (з недавнього часу і відео). За фактом це гігантська автоматична (для самого Яндекса) ферма контенту. Більше 200 000 чоловік щодня щось та пишуть там. Тематика майже будь-яка. Ви самі вибирайте. Якість? Так теж. Подивіться на стрічку Дзена і зрозумієте, що цікаво людям. Тому вам не потрібно володіти ніяким письменницьким і блогерським талантом, щоб писати там. А заробити можна, якщо вас будуть читати. Правда небагато. Раніше було більше і швидше. Багато каналів на Дзені, ДО РЕЧІ, цьому і присвячено. Як заробити на Дзені. Інфобізнес в чистому вигляді.

Спосіб 22. Заробити виконуючи чужу домашню роботу

Так, свої знання, навіть якщо вони обмежуються шкільною програмою, можна продати. Існують портали, які збирають замовлення, де потрібно вирішити задачу, написати контрольну, реферат та інше. А відповідно, потрібні люди, які такі завдання будуть робити. Ось кілька сервісів, де можна брати такі замовлення. Як правило, на популярних порталах конкуренція дуже велика за такими завданнями. Однак можна почати з малого, підвищити свій рейтинг і отримувати замовлення цікавіше.

Vsesdal

Сервіс зі зручною системою рейтингів і оплати. Рішення задач - від 40 рублів (15 грн), контрольна – 300 рублів (120 грн) і так далі. Якщо ви розумієте, наприклад, математику, то чому б не отримувати за це гроші у вільний час?

Homework

Портал допомоги студентам. Так вони себе позиціонують. До освіти особливих вимог немає, однак, щоб отримувати замовлення, доведеться завантажити туди свої документи і пройти акредитацію.

Reshatel

А цей сервіс до всього іншого пропонує онлайн-допомогу на іспитах. Як то кажуть-до чого техніка дійшла. Заробити сайт пропонує приблизно 20 000 рублів (7000 грн) на місяць при постійних замовленнях.

Спосіб 23. Заробіток на інтернет-аукціонах

Суть цього способу не відрізняється від звичайного аукціону. І для того, щоб ним скористатися, потрібно бути володарем будь-якої більш-менш цінної речі. Але це не обов'язково повинні бути Колекційні монети або Антикваріат. Продавати на таких аукціонах можна навіть простий одяг.

Вб'єте двох зайців-позбудетеся від речі і зможете трохи заробити.

Спосіб 24. Продаж знімків

Спосіб ідеальний для тих, хто просто любить фотографувати. Причому підходить він не тільки професіоналам. Зараз діє безліч стокових сервісів, де фото з хорошою ідеєю, красиво зроблені, образні (але не обов'язково на професійному рівні) можна продати. Природно, це не означає, що всі ваші фотографії будуть купувати. Але для тих, хто просто любить знімати, це потрібний варіант.

Спосіб 25. Заробіток на Форекс

Тут потрібно чітко визначити кілька позицій:

 • Щоб заробити на біржі, не обов'язково потрібні великі вкладення.
 • Ніхто і ніколи не дасть вам гарантій, що ваші гроші, вкладені в біржу, повернуться.

Тому ми рекомендуємо дуже акуратно підходити до такого способу. А включили його в список, просто тому що він є. І про це потрібно сказати. Бажано, перш ніж починати, у всьому детально розібратися, і діяти знаючи механізми.

Але найважливіше тут - не ведіться на рекламу. Вона завжди обіцяє шалені суми від простих дій. Так не буде. Ні при якому розкладі. І якщо вже збираєтеся вкласти в це гроші, будьте готові їх втратити.

Спосіб 26. Онлайн-покер

Те, що на грі в покер можна заробити – відомо всім. Інша справа, що далеко не всі розуміють, що для заробітку потрібно володіти незвичайним умінням і талантом. Тому що по всьому світу грають величезна кількість людей. Проводяться професійні турніри зі значним призовим фондом. Але саме на цьому і заробляють онлайн-майданчики для гри в покер. І якби у всіх все чудово виходило, вони б розорилися. Тому, якщо раніше ви в покер ніколи не грали, або знаєте про це просто з чуток, то ми не рекомендуємо братися за цю справу. Гроші тільки втратите. А ще можете захворіти "ігроманією", якщо сильна частка азартності в характері.

Способи заробити в Інтернеті без вкладень

Для того щоб розуміти, чи можна заробити без вкладень в Інтернеті, потрібно визначити, що під цим мається на увазі. Тому що вкладення бувають різні.

 • Заробіток без фінансових вкладень. Можливий, тому що є безліч варіантів, що мають на увазі виконання замовлень і завдань, виконувати які можна дистанційно.

 • Заробіток без вкладення сил і часу. Варіанти, які не вимагають вкладення сил – є. А ось варіанти, які не вимагають вкладення часу доступні в основному там, де спочатку проведена велика робота (приклад: розкручена група може приносити дохід через рекламу).
 • Заробіток без сил, часу і фінансів. Таких просто не може бути. За що, власне, тоді вам платити? Хоча б час, але вкласти потрібно.

Примітка для новачків: на кожен варіант заробітку знайдеться схожий варіант шахрайських схем. Така природа великих можливостей, адже ними можуть користуватися всі. Тому перше правило-розглядати пропозицію з холодною головою і бажанням перевірити інформацію.

Що заважає заробляти в Інтернеті

У більшості людей, які починають пошуки варіантів заробітку в Інтернеті виникає одна психологічна проблема, яка може загальмувати пошук. Їм хочеться, щоб прибуток від заняття була достатньою (достатність тут вже розглядається індивідуально) і швидкою. Але всі варіанти з достатньою прибутком вимагають вкладення великої кількості часу. Ті ж варіанти, які пропонують швидкий прибуток, не можуть похвалитися великими сумами.

В результаті людина метається між небажанням витрачати час і небажанням заробляти мало. Хоча насправді, заробляючи по дрібниці, цілком можна створити стартовий капітал для реалізації великого проекту, який принесе відчутний прибуток.

Другий фактор може здатися дивним. Великий вибір. Дивно, але безліч варіантів тільки заважає зупинитися на чомусь одному. Починаєш порівнювати, виокремлюючи переваги і недоліки, і зупинитися не можеш. А вибирати є з чого. Починаючи від розвитку власної групи в соціальній мережі, власного сайту, фрілансу, закінчуючи перепродажем речей, аукціонами, інфобізнесом, адмініструванням та іншими речами.

Тому завдання нашої статті - показати основні способи заробітку в Інтернеті.

Спосіб 27. Торгівля хенд-мейдом через Інтернет

Чому, власне, ми почали з хенд-мейду? Тому що вироби ручної роботи - універсальний спосіб заробити. У тому числі і через Інтернет.

По-перше, вам не потрібно вкладати великі гроші, щоб почати. Досить купити матеріал в невеликих кількостях (дивлячись що саме ви збираєтеся робити), а потім через реалізацію перших виробів збільшити капітал, закупівлі і вкластися в недорогу рекламу.

По-друге, варіантів ручної роботи зараз настільки багато, що не знайти підходящий просто неможливо. І давно вже цей напрямок перестав бути, як багато хто вважав, жіночим. Окремим плюсом є те, що каналів продажів також багато. Починаючи від власної групи або сторінки в соціальній мережі (для ручної роботи ідеально підходить Instagram), закінчуючи спеціалізованими ресурсами, типу ярмарку майстрів.

По-третє, багато напрямків не вимагають багаторічного досвіду, а доступність безкоштовних обучалок і майстер-класів в Інтернеті, робить можливість заробляти на цьому доступною і реальною.

Спосіб 28. Посередницькі послуги в Інтернеті

Бути посередником в Інтернеті нескладно, якщо ви не відчуваєте проблем зі спілкуванням, так як суть такої діяльності полягає в знаходженні продавця і покупця. Причому зовсім неважливо, що це буде за товар.

Варіантів посередницької діяльності величезна безліч. Можна почати з простого, і перепродувати товар з Китаю, який ви будете замовляти, наприклад, на Аліекспресс. Можна взятися за тему складніше - знаходити продавця товару, де-небудь на сайтах типу OLX або спецмайданчиках, а потім знаходити на цей товар покупця.

Бути посередником можна не тільки в товарній ніші, але також перепродувати послуги, наприклад - написання текстів, рефератів, надання ріелтерських послуг, наймання водіїв і вантажників. У тому і принадність Інтернету в наші дні - всі шукають інформацію саме там. А хто володіє інформацією, той може на ній заробити.

Спосіб 29. Інформаційний бізнес

Ми вже написали, що той, хто може знайти інформацію першим, має всі шанси на ній заробити. Але є ще варіант, коли інформацією володієте ви спочатку. І тоді, цю інформацію можна запропонувати за гроші іншим людям у вигляді навчання.

Це сьогодні розвинена і поширена ніша, яка містить в собі безліч напрямків. Так, наприклад, людина добре володіє іноземною мовою може запропонувати свої знання за гроші іншій людині у вигляді уроків. Та ж схема працює з будь-якими знаннями, будь то рецепт смачної страви, або дихальна техніка для боротьби зі стресом.

Формати у інформаційного бізнесу теж різні. Найчастіше можна зустріти відеокурси, або індивідуальні консультації онлайн. Складність же тут одна - зацікавити потенційного покупця. Найпростіший спосіб зробити це - пробудити інтерес безкоштовними варіантами, щоб переконати людину в тому, що ви надаєте якісні послуги та корисні знання.

Спосіб 30. Партнерські програми

Це спеціальні програми співпраці від рекламодавців. Як невеликих, так і найбільших. Суть їх у тому, що користувач розміщує на ресурсі, яким володіє, рекламну інформацію, а аудиторія цього ресурсу нею користується. Рекламодавець залежно від компанії платить власнику за кліки, переходи або продажу.

Такий спосіб співпраці дуже зручний, тому що не вимагає ніяких додаткових вкладень. Ні грошей, ні сил, ні часу. Однак, щоб ним скористатися, потрібно бути володарем розвинених ресурсів з хорошою відвідуваністю. А ось цього ще потрібно досягти.

Всі ці варіанти не вимагають грошових вкладень, а якщо і вимагають, то мінімальних. Однак на перших порах прибуток буде мінімальний. Щоб збільшити його, потрібно витратити багато часу і сил – розвиватися, розкручуватися, стає популярним у конкретної аудиторії, яка прибуток і принесе, або ж напрацьовувати зв'язки і канали, якщо мова йде про перепродаж.

Способи заробити в Інтернеті, вклавши свої гроші

Цей розділ для тих, хто не хоче витрачати часу і сил, проте може дозволити собі вкласти деяку суму грошей. Його можна розділити на дві гілки.

Спосіб 31. Вкластися в свій проект

Вкласти гроші в свій проект, зробити його популярним і почати на ньому заробляти. Хорошим прикладом може послужити створення власного сайту. На те, щоб створити сайт і зробити його прибутковим піде багато часу, проте гроші допоможуть прискорити цей процес, якщо заплатити команді фахівців. Звісно, просто створити будь-який сайт - не варіант. Потрібно продумати концепцію, тематику, інтерфейс, сервіс. Що в ньому буде такого, від чого люди будуть ним користуватися? Зате, коли все буде готово, можна його або продати за хорошу суму, або використовувати для поступового заробітку на рекламі.

Спосіб 32. Вкластися в чужий проект

Стати інвестором. Нехай навіть і в той же сайт. Однак потрібно розуміти і бажано розбиратися в інвестиційних правилах, тому що гроші можна просто втратити. Крім сайтів, в мережі можна знайти і спеціальні майданчики, де виставляються проекти і стартапи, що вимагають вкладень для розробки.

У вкладень в проекти в Інтернеті є один великий мінус. Мала кількість дійсно вартих варіантів. Ні, самих проектів насправді багато, ось тільки за статистикою тільки 4 з 10 за результатами можуть принести прибуток.

Чому вкладення потрібні, і чому цього не треба боятися

Щоб ви розуміли, розміри вкладень можуть бути різні. І часто це не разова "акція". Вклав і відразу отримав. Розвиваючи свій проект в Інтернеті, ви будете вкладатися в рекламу, в платні сервіси, в залучення нових користувачів. Це нормально. Це теж частина бізнесу. Навіть просто завести свій сайт коштує грошей. Потрібно як мінімум оплатити розміщення сайту на сервері.

Але чомусь багато хто, як тільки чують "вкладення" відразу слухати далі не хочуть. Мовляв, грошей немає, я ж хочу заробляти, а не витрачати. Такий поспіх в судженнях призводить до того, що людина так нічого свого і не починає.

Між тим, вкладення не обов'язково повинні бути великими. Знову ж таки, приклад з сайтом. Ви створили сайт, де плануєте продавати речі. Припустимо, що створили його самі. Самий простий. Припустимо, що хочете почати продавати спочатку те, що є у вас, а не те, що треба буде спочатку купувати, також витративши гроші. Ви вкладаєте пару тисяч грн, щоб сайт заробив і можна було вже що-небудь та продати.

Одну продаж вчинено. Вкладення в сервер ви відбили. Але більше продажів немає, тому що той єдиний покупець був вашим знайомим, який вирішив вас підтримати. Інші просто не знають про ваш сайт. Потрібна реклама.

Ви вкладаєте ще 4 тисяч грн в рекламу і у вас з'являються перші відвідувачі. І ось тепер починаються траплятися справжні продажі, які цей бюджет на рекламу швидко відбивають.

Далі ви вкладаєте ще і ще, підвищуючи і клієнтопотік і кількість покупок з сайту. І повільно, але вірно розвиваєтеся.

Все це теж вкладення! Поступові, незначні і які приносять в результаті дохід. Тому не потрібно боятися слова «вкладення». Потрібно їх прораховувати і розуміти, що Ви отримаєте на виході і як зможете це використовувати.

Способи заробити в Інтернеті для новачків

Ще один незаперечний плюс заробітку в мережі - доступність. Знайти відповідний канал заробітку може хто завгодно, досить докласти зусиль. У тому числі реалізувати себе тут можуть і повні новачки. І не обов'язково потрібно буде довго і наполегливо вчитися.

Онлайн-ігри набрали популярність відразу ж, як Інтернет став загально-доступним. І якщо комусь здається, що це дрібні розваги, то він помиляється. Тому що індустрія насправді дуже велика. А плюс її для тих, хто ігри НЕ розробляє не тільки в тому, що він може отримувати задоволення, але і в тому, що він може на цих іграх заробляти. Так, багато із способів цієї ніші не принесуть відчутного доходу, але тим не менш, для новачків (а якщо новачок – школяр, або студент – тим більше) підійде.

Спосіб 33. Заробіток на іграх. Прокачування персонажів.

Справа в тому, що багато ігор мають на увазі систему, при якій персонаж гравця розвивається. З розвитком він отримує безліч переваг - рідкісні внутрішньоігрові речі і здібності. Але деяким хочеться відразу володіти таким персонажем, не витрачаючи часу на прокачування. Ось таким людям і можна продавати свої розвинені ігрові альтер-его. Система торгівлі прокачаними акаунтами в іграх розвинена давно. По суті, Ви продаєте свій час. З тією лише різницею, що від його витрати можете також отримувати задоволення.

Спосіб 34. Заробіток на іграх. Стріми.

Стрім називають онлайн-трансляції ігрового процесу. По суті метод пропонує вам стати відеоблогером, який буде насичувати свій ютуб-канал певним видом контенту - а саме, цікавими записами з ігор. На даний момент популярністю користуються як звичайні проходження, так і спеціальні відео з розборами механік, пасхалок та іншого. Заробіток в цьому випадку може йти різними шляхами. Наприклад, розвинений канал з безліччю підписників буде цікавий рекламодавцям, а самі підписники можуть робити «пожертвування» будь-якими сумами під час прямих трансляцій. Але для цього, звичайно, ви повинні робити те, що дійсно буде цікаво багатьом людям.

Спосіб 35. Заробіток на іграх. Змагання.

Вже багато було жартів про те, що кіберспорт визнаний спортивною дисципліною. Але жарти-жартами, а в наші дні змагання з різних комп'ютерних ігор дійсно можуть принести гроші. Головне - вміти добре грати і брати участь.

Спосіб 36. Заробіток на іграх. Тестувальники.

Ігри, як великі, так і дрібні, розробляються постійно. Але так як цей процес дуже складний і пов'язаний з довгим налагодженням, компаніям часто потрібні люди, які в пре-версії гри повинні знаходити помилки і повідомляти про них розробникам, щоб ті змогли випустити на ринок не сирий продукт, а якісний товар. Власне, на тестуванні ранніх версій гри і можна заробити. Відразу обмовимося-небагато. Тому що у великих компаній свій штат тестувальників, а дрібні не можуть багато платити.

Спосіб 37. Реферальна система в іграх.

Багато які браузерні ігри поширюються безкоштовно. І заробляють по дрібницях на тому, що гравці купують недорогі переваги. Відповідно, вони безпосередньо зацікавлені в тому, щоб гравців було якомога більше. Найцікавішим способом поширення гри стала реферальная система - коли один гравець зацікавлений в тому, щоб привести в гру іншого. Така собі піраміда. Система не просто ефективна, вона ще й цікава гравцям, тому що дає їм різні бонуси. Власне тому вони і запрошують інших гравців. Бонуси зазвичай внутрішньоігрові.

Однак ця ж система використовується і у вигляді рекламної компанії. Так, компанія-розробник може платити людям за те, що вони розміщують у себе посилання на гру, або промокод, за яким може зареєструватися новий учасник (за кожну реєстрацію платять гроші).

Заробіток в Instagram

Instagram з недавніх пір стала однією з найпопулярніших соціальних мереж у всьому світі. Кількість користувачів зашкалює. Але якщо для когось це лише привід знайти друзів і поділитися історіями свого життя, то для інших – це відмінний привід заробити.

До слова, зараз Instagram використовується не тільки обивателями, а й компаніями, які просувають свій продукт. Починаючи від модних брендів одягу, закінчуючи заводами. Але нам цікаво, як може в Instagram заробити будь-яка людина.

Читайте статтю: Як заробити гроші в Інстаграмі - ТОП-10 способів.

Спосіб 38. Instagram. Сторінка з безліччю підписників.

Універсальний спосіб заробити на будь-якій соціальній мережі - зробити так, щоб вашу сторінку або групу відвідувало дуже багато людей. Саме це і дозволяє їй стати привабливою для рекламодавців. Заробляти насправді на цьому можна дуже багато. Ось тільки з таким способом потрібно бути акуратніше, тому що ваші ж користувачі можуть залишитися незадоволеними з'явилася рекламою. Особливо, якщо її буде дуже багато. Щоб зробити сторінку популярною, потрібно розвивати її і постійно пропонувати аудиторії цікавий і якісний контент.

До слова, є варіант з накручуванням підписників, але він не призведе до позитивного результату. Ви тільки даремно витратите час.

Спосіб 39. Instagram. Власні фото.

Відомо, що унікальний контент, а особливо якісні фото дуже затребувані. Адже на контенті стоїть велика частина всіх інтернет-ресурсів. Тому унікальності контенту віддають додаткову увагу. Так, великі фірми, наприклад, намагаються не використовувати стокові фотографії, а викуповують фони і фото у фотографів і художників. Звичайно, в Україні так робить тільки невелика кількість компаній, проте навіть у нас цікаві, унікальні, незвичайні знімки приносять їх власникам гроші, якщо ними зацікавиться будь-яка компанія.

Більш того, для просування своїх знімків можна використовувати спеціальні сервіси. Вчитися на професійного художника можна і по ходу, для старту головне – креативний погляд і базові знання. Професійна техніка теж на перших етапах не обов'язкова, тому що хороші телефони з фото зараз справляються на відмінно.

Спосіб 40. Instagram. Просування своїх послуг

Сторінка в Instagram може служити не тільки способом заробити на рекламі, але і аналогом інтернет-магазину. У деяких випадках, навіть більш зручним аналогом. Особливо, якщо ви надаєте будь-яку послугу. Просування в соціальній мережі легше, ніж просування окремого сайту, підписники можуть бути більшою мірою цільові і їх значно більше при грамотній розкрутці. Тому так багато там, наприклад, всіляких магазинів одягу. Адже фото в Instagram - основа основ цієї мережі. Але просувати і продавати можна будь-які послуги - від товарів ручної роботи до психологічної допомоги. До слова, вміння писати короткі, ємні та цікаві тексти дуже сильно стане в нагоді при цьому.

Спосіб 41. Instagram. Послуги просування сторінок.

Як Ви вже встигли зрозуміти, просування сторінок в Інстаграмі - затребувана послуга, тому що популярна сторінка – джерело доходів. Ось тільки більшість потенційних замовників не можуть дозволити собі оплату професіоналів з рекламного агентства, тому користуються більш дешевими послугами фрілансерів. Тобто попит є. Залишилося ним скористатися. Але в цьому випадку, вам, звичайно, буде потрібно вивчити способи просування. Інша справа, що Ви зможете це зробити, попутно просуваючи свою власну сторінку, а не просто вивчаючи голу теорію. Подвійна вигода, тому що потім і зі сторінки можна отримати дохід.

Спосіб 42. Заробіток на Instagram. Створення масок

Фільтри в режимі доповненої реальності для соціальної мережі "Instagram" спочатку були доступні тільки обмеженій кількості людей, хоча і швидко набрали популярність. Але потім "Facebook" відкрила доступ всім бажаючим і понеслося. Тепер, щоб зробити маску не потрібно ні багато часу, ні грошей. Тільки трішки розібратися в технології, скористатися конструктором і найпростіша маска готова. Але тренд пішов далі. І якщо раніше маски представляли собою всілякі "вушка", "ріжки" та інше, то тепер люди роблять такі запаморочливі ефекти, що не у кожного вистачить фантазії. Але не це головне. Головне, що на них стали реально заробляти. За створенням маски звертаються відомі блогери і, що ще цікавіше – бренди. Тобто цей тип контенту став вже не просто розважальним, він став окремою індустрією, в якій заробляють.

Одночасно це ускладнює завдання. Тепер, просто створити маску - недостатньо. Потрібно робити дійсно цікаві маски, а якщо звертається бренд – ще й думати над тим, як вона спрацює на аудиторію. Однак навіть якщо не отримувати за це гроші, за допомогою масок можна збільшити кількість власних підписників. А це вже дасть вихід на інші способи заробітку в мережі «Instagram».

Як заробити в Твіттері

Ще одна популярна мережа. Твіттером користується дуже велика кількість людей по всьому світу. Причому, як не дивно, в Україні Твіттер не так сильно популярний як у всьому світі (також актуальний він тільки для мегаполісів). Проте, в четвірку популярних мереж він все одно входить.

Що стосується заробітку, то Твіттер знову ж чомусь обійшли увагою. Не в тому сенсі, що заробити там не можна. Навпаки можна. Ось тільки якщо більшість користувачів розібралися, як це робити з Вконтакте і Instagram, то з Твіттером досі виникають питання.

Тому давайте розбиратися. І насамперед, потрібно акцентувати увагу на тому, які плюси є у заробітку в цій соціальній мережі.

 • Там немає великих постів. (Великі пости часто користувач просто прокручує вгору, не читаючи).
 • За статистикою в Твіттері в рази частіше користуються пошуком, навіть за хештегами.
 • Аудиторія Твіттера - 400 мільйонів користувачів.
 • Твіттер дозволяє заробити навіть при мінімальних вкладеннях і відвідуваності вашої сторінки.

Спосіб 43. Твіттер. Комерційний мікроблог.

Навіть без функцій інтернет-магазину, в цій соціальній мережі можна отримувати гроші, продаючи власні товари або послуги. Для того, щоб зробити аккаунт максимально продаючим, потрібно якісно налаштувати зовнішній вигляд. Зробити шапку, де вказуються досягнення, нагороди та інше, що могло б вказати на те, що ви – експерт у справі. Розкручені акаунти дуже цінуються користувачами eBay.

Спосіб 44. Твіттер. Продаж комерційних блогів.

Так, комерційний блог може служити не тільки інструментом продажу, але і власне товаром. Будь розкручений тематичний аккаунт може залучити покупців з числа власників бізнесу. Так, наприклад, якщо ви вели блог про походи, де постійно розповідали про те, які намети використовували, який спортивний одяг купували і тим самим змогли підписати на себе безліч людей в цій темі зацікавлених, то ваш аккаунт легко зацікавить, наприклад, спортивний магазин.

Спосіб 45. Твіттер. Рекламна шапка.

Спосіб придатний для тих, хто не хоче засмічувати стрічку постами з рекламою і нервувати власних підписників. Зробити таку шапку нескладно. Причому, навіть якщо ви будете замовляти дизайн, обійдеться він недорого, тому що роботи небагато. Можна обійтися і без замовлення, намалювавши шапку самостійно за допомогою графічного редактора. Головне - відобразити побажання рекламодавця. Але звісно, що б рекламодавець взагалі з'явився, потрібно розкручений аккаунт.

Спосіб 46. Твіттер. Продаючий блок особистих даних.

Так, в Твіттері можна монетизувати навіть блок даних з особистою інформацією, який знаходиться під аватаром. Принцип такий же як і в шапці, хоча функціонал поменше. Туди можна вставляти посилання, які будуть вести на певну сторінку з послугами.

Спосіб 47. Твіттер. Монетизація фону.

Популярний нині інструмент. Суть в тому, що під фон замовляється спеціальний дизайн з рекламою. І якщо, наприклад, у вас той же блог про подорожі, фоном можна рекламувати гарячі путівки, або спортивний магазин.

У цьому способі є один вагомий мінус. Користувачі, що заходять на сторінку через мобільну версію, Цю рекламу не побачать. Тому що вона у них просто не відобразитися. А аудиторія мобільних телефонів зараз дуже широка.

Спосіб 48. Твіттер. Рекламні твіти.

Один з найпростіших і поширених способів в цій соціальній мережі. По суті, як і в інших соціальних мережах. Рекламні пости приносять гарний прибуток власникам розкручених акаунтів. Як завжди, сторінки з великою відвідуваністю дуже приваблюють рекламодавців.

Але не втомимося повторювати - з кількістю рекламних постів потрібно бути дуже акуратним, тому що аудиторія різко реагує на будь-які зміни в стрічці. І якщо раптом ви писали про щось цікаво, за що і заслужили популярність у користувачів, а потім раптом почали публікувати постійно рекламу, то не чекайте від своїх підписників доброго слова. Швидше за все частина відразу від вас відпишеться.

Спосіб 49. Твіттер. Партнерські програми.

Як і скрізь, в цій соціальній мережі також діють партнерські програми від різних компаній. Можна зустріти як невеликі, так і найбільші. Суть в тому, що ви розміщуєте рекламу в посилальному форматі, але рекламодавець платить вам не за розміщення, а за виконану користувачем корисну дію. Наприклад, перехід за посиланням, або навіть продаж. Власне, тому і такі речі і називаються партнерськими програмами - Ви допомагаєте реалізувати продукт або послугу фірмі.

Спосіб 50. Твіттер. Спонсорство.

Такий метод підходить для розкручених акаунтів напівпрофесійного типу. Щоб було зрозуміло, проведемо приклад. Візьмемо знову ж туризм. Ви професійний турист, який знає про походи все і веде блог в Твіттері. Ви даєте своїм підписникам рекомендації, оцінюйте новинки похідного обладнання та одягу і взагалі всіляко робите блог професійним. Доброю ідеєю в цьому випадку стане підвищення інтерактивності свого блогу. І більше того - проведення якогось змагання в реалі. Але як блогеру можна організувати машстабний Захід? Відповідь - зі спонсорською допомогою. І знайти спонсорів буде не так складно. У нашому випадку - це будуть магазини спорттоварів. Вони зможуть виділити гроші і призовий фонд у вигляді власного товару. Суть у всьому цьому - різке підвищення якості, професіоналізму, обсягу, статусу, інтересу користувачів і вигода для рекламодавців в класній рекламі.

Спосіб 51. Твіттер. Бізнес-аккаунт.

Твіттер хороший тим, що у нього в порівнянні з іншими соціальними мережами конверсія краще. І якщо, наприклад, у вас є власний магазин офлайн, а ви хочете продавати ще й онлайн, але не роблячи власний сайт, можна скористатися інструментами соціальних мереж. Функції продажу товару є і в інших соцмережах (Вконтакте, наприклад). Але в Твіттері це реалізовано цікавіше і часто ефективніше.

Спосіб 52. Твіттер. Дизайн акаунтів.

Вище ми говорили про те, що зробивши хороший дизайн для оформлення власного аккаунта в Твіттері, можна налаштувати його на продажну функцію. Цей же спосіб підходить зі зворотного боку. Якщо ви, наприклад, вміє малювати, то чому б не задовольняти попит на дизайн акаунтів. В Україні за це багато не платять, але заробити таким фрілансом цілком можна.

Спосіб 53. Твіттер. Прості дії.

Як в і будь-який інший соціальної мережі в Твіттері є попит на покупну активність користувачів. Маються на увазі всілякі дії з боку аудиторії – лайки, коментарі, репости та інше. Все це можна робити за гроші за допомогою спеціальних сервісів, за типом бірж. Оплата на таких сервісах невисока, тому доведеться провести багато часу в одноманітних діях, однак спосіб відрізняється тим, що ніяких навичок і фінансових вкладень не вимагає, відмінно підходить новачкові, навіть якщо цей новачок – школяр.

Як заробити на Однокласниках

Однокласники - ще одна соціальна мережа з розряду найбільших. Однак вона відрізняється від більшості своєю аудиторією. Багато хто навіть любить жартувати, що в ній зібралися всі кому за сорок. Але жарти жартами, а різноманітна аудиторія дає свої плюси. У тому числі і в плані заробітку.

Спосіб 54. Однокласники. Реклама у власному акаунті.

Як і будь-яка інша соціальна мережа, Однокласники мають можливість приносити гроші, якщо ваша сторінка популярна. Причому популярність може бути будь-яка-професійна, коли ви розкручуйте сторінку, забезпечуючи користувачів інформацією про роботу своєї фірми, або ж розважальна, коли ви просто робите цікавий контент. Чим більше користувачів, тим цікавіше ваша сторінка для потенційних рекламодавців. Особливо, якщо ваша аудиторія приходить на певну тему (туризм, наприклад).

Спосіб 55. Однокласники. Інтернет-магазин.

Як і інші популярні соціальні мережі, Однокласники можуть надати невеликий функціонал для продажу товарів онлайн. Принцип тут той же, тому зупинятися на ньому ми не будемо.

Спосіб 56. Однокласники. Купи-продай.

Фішка цієї мережі - додаток "Купи-продай", яке дозволяє публікувати оголошення про продаж і покупку того чи іншого товару. Ми вже говорили в нашій статті про можливий заробіток на перепродажі товарів. Так ось, Однокласники надають для цього інструменти.

Спосіб 57. Однокласники. Спільні закупівлі.

Спільні закупівлі - популярний спосіб заощадити в наш час. Люди об'єднуються для того, щоб замовити один і той же товар великою партією, на яку буде знижка. Це може бути товар Для виробів ручної роботи, або, наприклад, партія підгузників. Не суть. Головне - що організовуючи спільні покупки можна заощадити на покупці товару, а потім, наприклад, продати його з націнкою. Причому саме в Однокласниках аудиторія підходить для цього найкраще.

Спосіб 58. Однокласники. Заробіток на стікерах.

З представлених соціальних мереж. В Однокласниках художнику стікерів заробити найважче (за винятком Facebook, там взагалі не можна). Так як мережа сама завантажує в обіг стікерпаки. Однак ви можете піти обхідним шляхом. І малювати відразу для брендів. А ті вже, в свою чергу будуть пропонувати створені стікерпаки мережі. Але цей шлях складний для новачка, якщо ви не займалися раніше малюванням стікерів і роботою на замовлення.

Як заробити на Вконтакте

Незважаючи на те, що меіл.ру груп зробило так, що стало багато незадоволених політикою сервісу, Вконтакте – досі користується шаленою популярністю. І відповідно, приносить гроші тим, хто може з цієї популярності отримувати вигоду. Подивимося, як це робиться.

Спосіб 59. Вконтакте. Продаж товарів і послуг через профіль.

Вконтакте останнім часом багато уваги приділяє інструментам комерційних можливостей, які доступні як в окремих групах, так і в особистому кабінеті. Тому користувач соціальної мережі може спокійно розвивати свій профіль саме в бізнес-напрямку, торгуючи послугами і товарами.

Спосіб 60. Вконтакте. Реклама в групах.

Якщо ви звернете увагу на великі пабліки, які постачають своїх користувачів розважальним контентом, то побачите, що серед постів в день з'являється по 2-3 рекламних оголошення від фірм. Більш того, навіть не розважальні, а інформаційні та навчальні групи не соромляться такого розведення контенту, попереджаючи користувачів про необхідність таких заходів. Адже на ведення групи потрібні ресурси. За підсумком, можна непогано заробити, якщо ваш аккаунт, або група має велику (кілька десятків тисяч) аудиторію.

Спосіб 61. Вконтакте. Адміністрування групи.

Крім того, що адміністрування групи – необхідні дії для розвитку свого пабліку, це ще й затребувана функція. Так, багато великих паблік наймають адміністраторів, які ведуть паблік, стежать за дотриманням правил користувачами, розміщують рекламу і генерують контент. Адміністратор в такому випадку може вести відразу кілька груп і за підсумком буде отримувати непогані гроші.

Спосіб 62. Вконтакте. Розкрутка груп.

Ми вже згадували про такий спосіб заробітку. Справа в тому, що професійні агентства зосереджені більшою мірою на просуванні сайтів і порталів. А ось просуванням груп займаються в основному фрілансери. Вконтакте - мережа з більш ніж 70 мільйонами підписників і безліч малих, великих і середніх груп. Налаштовувати платну рекламу пабліку і просувати його теж потрібно вміти. Якщо ви хочете на цьому заробити, то можете вчитися спочатку на прикладі своєї власної групи, попутно і розкручуючи ресурс, і отримуючи досвід, а потім пропонувати свої послуги іншим паблік.

Спосіб 63. Заробіток на стікерах. Вконтакте.

Малювати стікери для ВК нескладно, особливо, якщо малюнки – ваше хобі. І на відміну від Telegram, їх можна більш відкрито монетизувати, продаючи. Однак, знову ж таки на відміну від тієї соцмережі, тут є модерація від самого ВК. Тобто вже не вийде вилити і продати будь-які стікери. Також варто відзначити, що сама соцмережа розробляє унікальні стікери для великих брендів. Користуватися ними можуть не всі. І вартість у них для бренду висока. Однак займаються цим все також ілюстратори, які працюють довго з соцмережею.

Заробіток на Ютубі

Ютуб - в прямому сенсі соціальною мережею не є. Однак це не заважає цьому сервісу бути мега-популярним ресурсом, де мешкає величезна аудиторія. Причому, в силу своєї специфіки, інструменти заробітку на Ютубі різноманітніше.

Читайте статтю: Як заробити на Ютубі з нуля — поетапна інструкція.

Спосіб 64. Ютуб. Продаючі ролики.

Знімати якісні відео-ролики - складніше, ніж робити пости в інших соціальних мережах. Саме тому, набрати достатню для монетизації популярність стає все складніше і складніше. Однак, можна не користуватися стандартною монетизацією, а знімати відео, які вже націлені на продаж будь-якого товару або послуги. Адже, коли людина не просто читає про товар, а бачить його, йому легше прийняти рішення про покупку. Товаром може бути все що завгодно - починаючи від китайської дрібнички, закінчуючи власним тренінгом.

Спосіб 65. Ютуб. Партнерська програма Ютуба.

У відеохостингу є власна партнерська програма, яка при належній відвідуваності вашого каналу може бути налаштована на показ спеціальної реклами, на якій ви будете заробляти.

Спосіб 66. Ютуб. Реклама.

Як і в інших соціальних мережах, фірми дуже зацікавлені в тих, кого дивляться тисячі інших користувачів. Тому, якщо у вас є розкручений канал, до вас можуть звертатися фірми, що продають товар для аудиторії, схожої з вашою. Варіанти реклами інших фірм можуть бути різні. Від простого посилання, прикріпленого до відео, до нативної реклами, коли Відеоролик будується так, що оповідач як би випадково розповідає про рекламований об'єкт. Але найпопулярніше реклама у вигляді оглядів. Найбільше вона поширена у популярних оглядачів техніки, які отримують новинки гаджетів для наступних оглядів.

Спосіб 67. Ютуб. Допомога в запуску свого каналу.

Не так давно ще ютуб був невеликим сервісом, а потім різко набрав популярність. На цей же час довелося масове бажання заробити на ютуб-каналах, тому що багатьом користувачам здається, що ця справа нескладна. Нескладним воно було кілька років тому, коли не було такої конкуренції в цьому сервісі. Тепер-складно. Але бажання залишилося. Тому на цьому бажанні можна заробити. Якщо ви знаєте принципи дії Ютуба, інструменти і фішки, які принесуть користь у розвитку каналу, то можете продавати свої послуги початківцям відеоблогерам. Бажано при цьому цінник не завищувати. Послуга схожа з розкруткою групи в інших соціальних мережах. Але нагадаємо, що в Ютубі зробити це складніше в силу характеру контенту.

Спосіб 68. Ютуб. Монтаж відео.

Знову ж таки, в силу того, що контент тут зовсім іншого характеру, не всі користувачі здатні грамотно його створити. Одна справа зняти відео, зовсім інше - вміло його змонтувати і накласти спецефекти, обробити і вибрати правильний відеоряд. На цьому також можна заробляти, якщо ви вмієте це робити і дружите зі спеціальними програмами. Пропонуйте свої послуги. Багато хто готовий буде заплатити. Складність тільки в тому, що новачки зазвичай не готові платити великі гроші. Порівняти цю послугу можна з послугами копірайтерів, які створюють унікальні тексти по темі.

Як заробити в Телеграм

Спосіб 69. Телеграм. Заробіток на ботах.

Автоматизація в телеграмі вже дійшла до певного піку. Більшість спільнот використовують ці дрібні програми для різних процесів, головним з яких є, звичайно, розширення аудиторії. Боти використовуються як інструмент, який мотивує людей підписуватися на різні канали та стежити за ними. При цьому тим, хто підписується через бота, також може дещо перепасти. В першу чергу це різні призи від спільнот. Але існують боти, які дозволяють і заробляти на підписках і рекламі користувачам. Список таких ботів ви можете знайти в Інтернеті на першому ж сайті за профільним запитом.

Суть проста. Ви підключаєтеся до бота, а він видає вам завдання з розряду «підписатися на канал» або «відкрити рекламу». За кожну дію можна отримати певну суму. Правда сума буде зовсім невеликою, не більше 5 грн в найкращому випадку. А враховуючи, що зазвичай виводити суми на рахунок можна після набору декількох тисяч, при тому, що завдання є не завжди, робота навряд чи підійде навіть для кишенькових витрат.

Спосіб 70. Заробіток на стікерах. Telegram

Малювати стікери для цієї соцмережі може кожен. Завантажувати - власне теж. Тому заробіток стає для новачка складним заняттям. Однак якщо ви Ілюстратор, або у вас хобі – малювати, то можливість отримати з цього гроші є. Справа в тому, що зараз багато компаній ведуть свої телеграм-канали для більшого охоплення і залученості аудиторії. Тому бренди часто звертаються до художників, щоб ті розробили для їх аудиторії профільні стікери. Просто так вас ніхто не найме, звичайно. Тому правильним рішенням буде малювати на свій розсуд і пропонувати компаніям роботи.

Читайте статтю: Як заробити гроші в Телеграм (Telegram) без вкладень - 9 актуальних, легких і прибуткових способів.

Як заробити на Tik-Tok

Спосіб 71. Заробіток на Tik-Tok. Реклама аудіотреків.

Відразу обмовимося, для цього потрібна велика аудиторія. Інша справа, що зібрати її для вас можливо неважко. А можливо вона вже навіть у вас є. Але до справи. Суть в тому, що мережа Тік-Ток популярна в тому числі і завдяки драйвовим відео під музику. А будь-яку музику хтось пише. Так ось, якщо канал у вас розвинений, то можна вставляти в нові кліпи певні композиції під замовлення. А за це брати гроші. Звичайно, ринок тут ще слабо розвинений. Та й в основному на це йтимуть музиканти-початківці, тому цінник на таку рекламу не повинен бути високим. Але тим не менш, це дозволить мати постійний невеликий дохід, що в разі творчого хобі – дуже навіть добре.

Так, до того ж із зростанням популярності Tik-Tok буде рости і цей вид реклами. А популярність сервісу явно зростає.

Спосіб 72. Заробіток на Tik-Tok. Реклама в прямих ефірах.

Прямі ефіри в цій соцмережі можна проводити, тільки якщо у вас є більше 1000 підписників. Та й насправді, якщо їх менше, то і рекламувати нічого не вийде. А так, якщо за вашим аккаунтом в Тік-Ток стежить безліч людей, вставляйте рекламу в свої прямі ефіри. Рекламувати можна або що-небудь по партнерській програмі від брендів, або що-небудь своє. Другий варіант, звичайно, краще з точки зору реакції підписників. Але якщо ви свого нічого не виробляєте, то можна заробити на чужому. Тільки будьте акуратніше. Користувачі на вас підписуються не для того, щоб рекламу дивитися. Можуть і неправильно зрозуміти. Тому чим креативніше ви підійдете до цього процесу, тим більше він вам принесе.

Спосіб 73. Заробіток на Tik-Tok. Донати в прямих ефірах.

Донати, тобто "пожертвування" від підписників – популярний спосіб заробітку для блогерів по всьому світу. В основному він поширений в Ютубі. Суть в тому, що популярний блогер проводить стріми, прямі ефіри та інші «події» для своїх підписників, а вони йому скидають за його «роботу» деяку суму грошей на добровільній основі. Зазвичай це невеликі гроші, але враховуючи, що на одному стрімі буває по кілька тисяч чоловік, сума в результаті набігає велика. До того ж є і ті, хто не скупляться на донати.

У мережі Тік-Ток є власний механізм донатів. Через налаштування соціальної мережі можна купувати монети (мінімум 100 штук за 75 рублів). За ці монети купуються стікери, а вони в свою чергу даруються авторам прямих ефірів. Подаровані стікери можна обмінювати назад на гроші і виводити до 80% вартості. Мінімальна сума для виведення - 10 доларів.

Таким чином заробляє на донатах і сама соціальна мережа і автори роликів. Однак, щоб це працювало, у вас повинно бути багато підписників.

Спосіб 74. Заробіток на Tik-Tok. Партнерки.

Партнерські програми від різних компаній - популярний спосіб заробітку для тих, у кого є своя велика аудиторія. На жаль, Тік-Ток не дозволяє поки що безпосередньо перенаправляти користувачів. Тому, якщо вам потрібен такий спосіб, доведеться публікувати додаткове посилання Instagram або ютуб-блог під відео. А вже звідти перенаправляти. Як правило, партнерські програми вибирають виходячи з тематики свого каналу. Однак якщо канал розважальний, то кращим варіантом буде косметика, ігри, одяг та розваги. Для знаходження партнерок можна використовувати salesdoubler.pro або mylead.global.

Знову ж таки, просто так ставити напрямок на оффери, якщо ви поки що не можете назвати себе популярним Тік-токером, сенсу особливого немає. Метод заробітку буде діяти при великій аудиторії.

Спосіб 75. Заробіток на Tik-Tok. Накрутка.

Відразу обмовимося, на відміну від інших способів, цей підходить для тих, хто розуміє в програмуванні. Тому що суть способу полягає в тому, щоб створити велику кількість ботів для Тік-Ток і продавати початківцям тіктокерам можливість накрутити собі перегляди, лайки і аудиторію. Чи буде користуватися така послуга популярністю? Безумовно, так. Тому що набрати велику базу підписників – складно, а починати з нуля багатьом лінь.

З іншого боку, ви повинні знати, не тільки як написати бота, а як зробити так, щоб їх було багато і все діяло автоматично при покупці у вас цієї послуги, інакше трудовитрати перевищать прибуток. Ну і звісно, займатися масовою накруткою ніхто не дасть. Сервіс не дурень, коли за раз на канал "вдається" по кілька тисяч осіб, підозрілу активність блокують. Це теж потрібно враховувати в роботі.

Спосіб 76. Заробіток на Tik-Tok. Оплата лайків

Для тих же, хто не вміє в програмуванні, можна самому стати «ботом». Тобто за гроші підписуватися на канали різних Тік-токерів, залишати там лайки і коментарі. Для цього вже існують спеціальні сервіси, як і в разі інших соціальних мереж. Однак багато звичайно на цьому не заробиш. Оплата за такі підписки мінімальна. Тому підходить тільки тим, хто сам постійно сидить в цій соціальній мережі. Щоб знаходити нові канали і підписуватися на них не просто так, а з користю, можна скористатися подібним сервісом.

Спосіб 77. Заробіток на Tik-Tok. Послуги для інших акаунтів.

Насправді, зростаюча популярність Тік-Току тільки зараз робить можливим швидке зростання популярності каналу без всяких хитрощів. Надалі, коли аудиторія досягне певного піку, блогери цієї соціальної мережі змушені будуть братися за якість контенту, інакше вже нових підписників не заробиш. Та й вже зараз деякі канали виділяються тим, що ролики на них змонтовані професійно, картинка чітка, ракурс правильний. А якщо зростає потреба в якісному контенті, то можна заробити і на тому, щоб створювати такий контент для інших за гроші. Тому якщо у вас є навички по відеозйомці або роботі з відеоредакторами, ви зможете їх використовувати.

Як заробити на Twitch

Для тих, хто не знає, Twitch – це популярна стрімінгова платформа, на якій люди ведуть прямі ефіри, показують, як грають в ігри і спілкуються зі своїми підписниками і глядачами. І коли ми говоримо популярна, ми дійсно маємо на увазі популярну. Щоб ви розуміли, багато ютуб-блогерів, маючи свої багатотисячні канали все одно йдуть на Twitch, або ведуть там свої канали паралельно ютубовскім.

Але так як Twitch все-таки молодше Ютуба, давайте докладніше розберемо, як же так виходить, що тисячі блогерів заробляють на цьому майданчику свою копієчку, і як зробити так, щоб опинитися в їх числі.

Як заробити на Twitch. Інструкція.

 • Крок перший. Створіть канал. Робиться це просто. Реєструємо аккаунт. Зробити це можна або стандартним заповненням форми, або підключившись через свій аккаунт на Facebook. Після реєстрації буквально в пару натискань і декількох годин придумування назви для свого майбутнього дітища ви станете щасливим володарем свого каналу на Twitch.
 • Крок другий. Зв'яжіть канал з програмою для запуску трансляції. Таких програм багато. Але серед СНД сегмента стримерів часто зустрічаються OBS і Xsplit (друга платна, дивіться уважніше).
 • Крок третій. Оформлення. Звертаємо Вашу увагу, що це один з найважливіших кроків. Тому що оформлення безпосередньо впливає на сприйняття користувача, який заходить до вас в перший раз. Чим цікавіше і правильніше, тим більше шансів, що він не закриє в паніці з криком «мої глоза» вашу сторінку. Хоча сподіваємося, нових глядачів буде залучати саме ваш контент, а не оболонка каналу. Оформляти вам доведеться банерну панель (береться стандартне оформлення з Інтернету, або замовляє у художника), відео-частина, чат і деякі інші елементи. Постарайтеся дізнатися про кожен окремо і зрозуміти, для чого який служить.
 • Крок четвертий. Вибір контенту. Те, що ви будете транслювати глядачам, безпосередньо впливає на те, скільки їх у вас буде. Але будьте уважнішими, популярні ігри дуже конкурентні. І треба буде заморочитися з контентом, щоб увага глядачів «дарувалася» саме вам.
 • Крок п'ятий. Розкрутка каналу. Щоб підвищити кількість підписників, користуйтеся всіма доступними способами. Насамперед, звичайно, робіть якісну роботу. Ну і вкладати невеликі суми в рекламу в тематичних пабліках теж добре.
 • Крок шостий. Підключайте монетизацію. Ось ми і дісталися до десерту. У Twitch є кілька варіантів заробітку. Коротко про кожного.

Спосіб 78. Twitch. Партнерська програма від Twitch.

Стандартний спосіб, як і на інших сервісах (наприклад, Youtube). Рекламні блоки від майданчика вставляються під час стріму. Ви будете отримувати свою копійку і від показів, і від кліків з переходами. За 1000 переглядів можна отримати до 3 доларів. Акуратніше з цим. Підписники можуть не оцінити вашу "жадібність".

Спосіб 79. Twitch. Платна підписка

Суть в тому, що така підписка дає користувачеві можливо дивитися стріми без реклами, а також користуватися різними «плюшками» для привілейованих, як унікальні смайлики та інші фукнції. Підписка коштує 5 доларів на місяць, з яких половина дістається вам.

Спосіб 80. Twitch. Донат

Як і в інших стрімінгових сервісах, тут вам доступний "збір" пожертвувань від глядачів. Донат - поширена річ серед хороших стримерів. Глядачі люблять заохочувати цікавий контент. Але ніколи не випрошуйте донат. Інакше швидко залишитеся з розбитим коритом. Для того, щоб використовувати цю можливість, підключіть одну з багатьох спеціальних програм.

Спосіб 81. Twitch. Спонсорська реклама

Якщо ви зможете похвалитися великою кількістю постійних глядачів, а ваші прямі ефіри будуть мати постійний стабільний рівень переглядів, то до вас почнуть звертатися рекламодавці. На такій рекламі теж можна непогано заробити. Однак будьте вибірковими. Не погоджуйтеся на рекламу того, що принесе шкоду вашим підписникам, або просто є «фігнею».

Спосіб 82. Twitch. Сторонні партнерські програми

Розміщувати посилання на сторонніх рекламодавців ви можете за допомогою тієї самої банерної панелі, яку оформляли спочатку. І та ж сама Вам рада, що і в минулий раз – не розміщуйте реферальні посилання на дурницю. Це не зробить вас багатшими, навпаки, позбавить підписників.

Спосіб 83. Як заробити в Skype

І навіть тут можна заробити, хоч і небагато. Незважаючи на те, що сервіс відеоконференцій безкоштовний, різні компанії також використовують його для розсилки реклами. Їм-то і потрібна допомога звичайних користувачів, які встановлять програму, зареєструють кілька профілів і будуть отримувати рекламні повідомлення. Заробити багато не вийде, але зате все буде проходити без вашої участі.

Спосіб 84. Заробіток на whatsapp-ботах.

Боти в соціальних мережах і месенджерах використовуються зараз величезною популярністю. Автоматизація процесів спілкування з потенційними клієнтами - ось основне завдання бота, який може навіть продати товар або послугу. А так як підприємці і фірми масово переходять в Діджитал-середу, намагаючись знайти своїх клієнтів де тільки можна і підтримуючи зв'язок через месенджери, тема не зменшує обертів актуальності. Відповідно послуга зі створення таких програм також затребувана. Тому якщо ви володієте навичками програмування, то можна знайти і собі пару клієнтів. А якщо навичок недостатньо, доведеться підучитися. Але ми рекомендуємо робити це тим, хто не з нуля збирається вивчати мову машин, інакше часу на навчання піде дуже багато.

Спосіб 85. Заробіток на Яндекс.Здоров'я.

Новий сервіс від Яндекса може допомогти з дистанційним обстеженням та лікуванням. Однак якщо ви самі дипломований фахівець в області медицини і шукайте способи підробити через Інтернет, то для вас цей сервіс може приносити гроші. Тому що лікарі отримують там за кожну консультацію. Втім, підходить такий метод заробітку в Інтернеті тільки тим, хто дійсно володіє профільними знаннями.

Спосіб 86. Заробіток на Яндекс.Аура

Відразу обмовимося, що це довгий шлях і підходить тільки тим, хто шукає не моментальний дохід, а додаткову аудиторію з метою подальшого і повільного залучення. Чому? Тому що аура-соцмережа без реклами. Швидше за все і далі реклами в ній не буде. Просто тому що у Яндекса є багато інших каналів для реклами, а цей він використовує для так скажемо навчання свого ШІ на прикладі живих людей. Тому пиляти пости в аурі з різними посиланнями на курси, товари і т.д. – не варіант. Вони просто нікому не сподобаються і вас будуть все менше і менше показувати людям (так воно працює в аурі, як і в Дзені). Але якщо ви будете вести «душевний» блог, ділитися думками і ситуаціями не вказуючи, що ви це робите заради грошей (це дійсно має бути живий блог), то аудиторія вам гарантована. І ось через неї, дуже акуратно і ненав'язливо можна збільшувати аудиторію свого товару або послуги. Тобто підходить цей спосіб тим, хто вже має канал продажів.

Легше тим, хто займається творчістю і потім його продає, ніж тим, хто хоче продати «послугу» типу психологічної консультації або смм-просування.

Спосіб 87. Заробіток на прослуховуванні музики

Суть в тому, що деякі починаючі музиканти готові платити, щоб розкрутити свої пісні максимально дешевим способом. Існують сервіси, наприклад, Musicray. Вони приймають замовлення від таких музикантів і забезпечують вам оплату при прослуховуванні. Єдине, що цей спосіб майже що не приносить доходу. Десь 2 центи за трек, та й то, не за кожен. Але для меломанів як варіант пасивного заробітку на оплату мобільного зв'язку цілком собі.

Спосіб 88. Заробіток на фотохостингах

Це не те ж саме, що фотобанки, де розміщуються якісні фото на продаж. Це безкоштовні сервіси, які готові платити за додаткову відвідуваність. Суть в тому, що ви розміщуєте оригінальні фото на сервісі, отримуєте на них посилання, а потім розміщуєте це посилання де-небудь. Дохід буде йти з тих, хто переходить за цим посиланням на фотохостинг. Оплата маленька. Не більше 50 грн за 1000 відвідувань. Але теж варіант отримати гроші без вкладень.

Спосіб 89. Неймінг

У багатьох виникають труднощі, коли доводиться придумувати назви чого-небудь. Любителі комп'ютерних ігор, де потрібно придумувати ім'я персонажу зрозуміють. Так, ось, це діє і в бізнесі. Придумати якісну назву фірмі-теж мистецтво. Тому за нього готові платити на деяких сервісах. Наприклад, Voltimenno, де можна кинути клич про допомогу, і вам придумають ім'я, бренд, гасло і так далі.

Заробіток можливий тільки в тому випадку, якщо ви виграєте в конкурсі і ваш варіант починають використовувати.

Спосіб 90. Продаж кодів від акцій

У наш час акції з можливістю виграти невеликі призи використовую мало не всі великі компанії. Від Кока-Коли до Данона. І стало їх настільки багато, що більшість вже не звертає уваги на всі ці коди під кришечкою. Більшість, але не всі. І якщо зайти на біржі замовлень і завдань, можна побачити, що серед них є такі, як «Надіслати код акції такий-то від такого-то продукту». Тобто попит на них є. А значить на цьому можна заробити. Основне завдання-знайти покупця і продавців. І тоді цим можна буде займатися повністю онлайн.

Спосіб 91. Слухати радіо за гроші

І за це теж платять! Правда нестандартно і виходить зовсім небагато. Існують сервіси, типу Bitradio. Вони запустили систему нарахування спеціальних токенів, якщо ви підключаєтеся до тієї чи іншої радіостанції онлайн (в основному зарубіжної), і слухаєте її. За це сервіс платить вам монетки, які потім можна обміняти на біткоіни. Звісно, настільки мало, що на один біткоіни ви будете довго збирати.

Спосіб 92. Заробіток на власному подкасті

Давно вже не тільки відеоблоги користуються популярністю серед великої аудиторії. Розмовний жанр в аудіоформаті в Україні, звичайно, не так розвинений. Однак стрімко набирає оборот. Навіть в популярних соцмережах типу "Вконтакте" є окрема категорія для прослуховування подкастів. Так що у тих, хто займається створенням свого власного аудіошоу є всі шанси на заробіток.

Монетизується подкаст за допомогою спеціальних майданчиків, які і займаються поширенням цього напрямку. На даний момент найпопулярніші з них - Google Podcasts, Apple Podcasts, Spotify, Castbox та інші.

Суть проста. Така ж як в монетизації блогів і відеоблогів. Чим більше ваша постійна аудиторія, тим більше буде можливість заробити. Але враховуйте, що конкуренція серед подкастерів зростає.

Ми рекомендуємо звернути на цей спосіб увагу, якщо вам цікавий сам процес створення подкасту, тому що для набору аудиторії потрібна велика віддача і багато часу. Найбільше підходить це тим, хто займався цим раніше у вигляді хобі. Але навіть якщо ви не з них, спробувати завжди варто.

Спосіб 93. Заробіток на електронних книгах

У наш час великою популярністю користуються книги в електронному форматі, так як вони, по-перше, значно економлять час, адже читати можна прямо з телефону в будь-яких умовах. По-друге, загальна цифровізація дає про себе знати. Все більше людей починають віддавати перевагу електронні версії книг, просто тому що звикли до своїх гаджетів. По-третє, електронні книги зараз просто дешевше. А паперові весь час в ціні ростуть.

Так що для тих, хто займається написанням художніх текстів, є прямий спосіб отримати додатковий заробіток. Варто відзначити, що різні сервіси на кшталт "Літреса" роблять це максимально зручним, проводячи навчання по правильному оформленню і надаючи якісний сервіс. Так що з технічного боку складнощів не виникне.

Але треба розуміти, що за цей сервіс і можливість продавати свою книгу в магазині з вас будуть брати комісію.

Спосіб 94. Стати помічником в Pinterest

"Pinterest" зараз дуже розвинена платформа. Фактично Соцмережа для творчих людей. Відвідуваність просто величезна. І складається вона в тому числі з різних блогерів, дизайнерів та інших «підприємців», які залучають нову аудиторію до себе за рахунок публікації якісних пінів (пости в «Pinterest»). Що це означає Для того, хто хоче заробити гроші? А то, що багатьом потрібні помічники. Назвемо їх адміністратори сторінки в "Пінтерест", які будуть займатися якісним представленням бренду в цій мережі.

Відповідно ви можете розібратися у всьому і знайти того, кому потрібен такий адміністратор. Такий заробіток не буде основним, проте може бути дуже ДО РЕЧІ тим, хто проводить багато часу в Інтернеті.

Почати можете з вивчення того, як створюються піни, оптимізуються зображення. А також вкрай корисними будуть знання про те, як правильно складати графіки розміщення постів і використовувати ключові слова в цій соцмережі.

Спосіб 95. Баг-Хантінг

Хакери бувають не тільки поза законом. Є навіть цілий напрямок, людей в якому називають "білими хакерами". Їх послугами користуються великі компанії, а завдання полягає в тому, щоб шукати уразливості. Це допомагає досягти більшої безпеки в питаннях захисту від звичайних хакерів, які можуть зламати сайт і вкрасти інформацію.

Звісно, просто так білим хакером не стати. Для цього потрібні і вміння, і досвід. Однак, якщо у вас такі здібності є, гріх ними не скористатися саме на цьому терені. Тому що компанії готові платити за знаходження вразливостей дуже добре. А людині при цьому навіть не потрібно виходити з квартири.

Спосіб 96. Озвучка

Що можна озвучувати в Інтернеті? Та все що завгодно! Ви уявляєте, скільки контенту створюється кожен день. Як відео, так і текстового. І на його озвучці теж можна заробити, якщо у вас добре поставлений голос, а також більш-менш пристойне обладнання для запису. Якщо в своєму голосі ви не впевнені, то це можна виправити. Є безліч курсів, як безкоштовних, так і платних, на яких ви дізнаєтеся, що голосом дуже навіть можна управляти. А потім будете пропонувати свої послуги всім.

Спосіб 97. Оператор кол-центру.

Переводити частину персоналу на удаленку різні структури типу банків почали ще задовго до того, як це стало мейнстрімом. Так що те, що який-небудь колл-центр повністю працює з різних міст – цілком собі звичайна річ. Після 2020 року ця тенденція тільки посилиться. Тому що зручно і вигідно. Тому, якщо ви шукайте можливість швидко знайти спосіб заробити, не виходячи з-за комп'ютера – пошукайте на сайтах офіційних вакансій.

Як заробити на Фотошопі. 10 способів застосувати свої навички

Фотошоп з самого початку поширення Інтернету був універсальним інструментом для величезного числа професій, зав'язаних на роботі у всесвітній мережі. І навіть зараз, коли Всесвітня павутина сповнена всілякими сервісами і програмами, які дублюють частково функціонал «монстра», все одно велика частина професіоналів продовжує користуватися цією програмою.

Тому, якщо у вас є бажання освоїти навик, за допомогою якого можна буде заробляти і є час на його освоєння – придивіться до фотошопу. Ну а ми поки що підкажемо, як за допомогою нього заробляють гроші в Інтернеті.

Спосіб 98. Фотошоп. Заробіток на створенні банерів

Фотошоп - один з основних інструментів для тих, хто виконує замовлення на створення банерів для рекламних компаній. Справа в тому, що зараз банерна реклама як і раніше вкрай популярна. Ми вже не раз писали навіть в рамках цієї статті про те, як можна заробляти на банерній рекламі. А тепер уявіть, якій кількості компаній потрібні банери. І 95% з них робляться за допомогою фотошопу. При тому що штатного дизайнера багато хто не тримає.

Причому ціна банерів не фіксована і залежить від багатьох параметрів - розміру, формату, виду (статичний або динамічний) та ін.

Спосіб 99. Фотошоп. Заробіток на оформленні соцмереж

Ще один затребуваний напрямок для майстрів фотошопу - соціальні мережі. Якщо ви прочитали нашу статтю, то напевно вже знаєте, що на веденні власних блогів, груп і паблік багато заробляють. Так от. Одна з необхідностей при цьому – красиве оформлення. А хто цим займається? Правильно! Ті, хто вміють користуватися фотошопом.

А тепер уявіть, що вашими потенційними клієнтами є не тільки ті, хто дійсно може заробити на своїх підписниках, а й ті, хто надихнувшись їх прикладом хоче теж створити свій крутий паблік. Підказка-таких в п'ять разів більше.

Спосіб 100. Фотошоп. Заробіток на обробці фото

Ще один канал заробітку фотошопера - замовлення інтернет-магазинів. Якщо ви думаєте, що в наш час вже всі, хто хотів свій інтернет-магазин створив, то помиляєтеся. Якраз зараз, коли будь-який бізнес волею-неволею змушений освоювати онлайн (особливо після самоізоляції 2020 року), Інтернет-магазини набирають все більшої популярності, а значить все більше контенту вимагає обробки.

Будь-який інтернет-магазин потребує обробки фотографій, картинок та іншого візуального контенту, тому людині, що володіє фотошопом буде чим зайнятися. До слова, навіть звичайна ретуш фото виходить за вартістю в 20 грн за одну штуку.

Спосіб 101. Фотошоп. Заробіток на реставрації фотографій

Неявний канал, проте зараз теж набирає популярність. Відновлення старих знімків. Причому мова йде як про просту реставрацію - коли у фото обірвані краї, або є заломи, так і про повноцінну професійну, коли фото старе і майже вицвіле. Клієнти як правило-звичайні приватні особи. У багатьох в альбомах лежать такі фото з незапам'ятних часів. І саме зараз настала та епоха, коли їх можна грамотно оцифрувати і зберегти ще на багато років. А значить і з'явилася робота у тих, хто вміє це робити.

Спосіб 102. Фотошоп. Заробіток на фотомонтажі

Створити простий колаж - справа легка. Для цього можна скористатися і будь-яким безкоштовним ресурсом, який в два кліка поєднає вам кілька фотографій або картинок. Ось тільки це "не шлях самурая". Адже нам потрібні гроші. А гроші водяться там, де є професійні колажі. Тому що зараз це популярний затребуваний, а головне – унікальний контент. У розважальних ресурсах, яких просто тисячі саме такий контент приносить аудиторію і гроші. А значить на нього є попит. Тому тим, хто вміє професійно і красиво робити з простих картинок складні і цікаві, робота знайдеться.

Більш того, навички фотомонтажу потрібні і при виробництві календарів, листівок та інших «більш корисних» ніж меми речей. Так що замовлення можна собі знайти досить різноманітні.

Спосіб 103. Фотошоп. Заробіток на нанесенні водяних знаків

Водяні знаки служать для вказівки джерела знімка і захисту візуального контенту від копіювання і розкрадання. Звісно, є безліч сервісів для автоматичного нанесення водяних знаків. Це недорогий і швидкий спосіб. Однак він підходить далеко не завжди, тому що програма не буде вибирати, куди і як ставить водяний знак. А від цього страждає саме фото. Тому в половині випадку вибирається ручна вставка водяного знака людиною, який не тільки вміє це робити, але і може сам вирішити, як цією міткою фото не зіпсувати і одночасно захистити. Замовниками в такому випадку виступають інтернет-магазини і власники сайтів.

Окремою послугою є розробка водяного знака. Тому у тих, хто вміє створювати і наносити такі мітки за допомогою фотошопа є кілька шляхів отримання прибутку від своїх навичок.

Спосіб 104. Фотошоп. Заробіток на логотипах

Ще одна підкатегорія заробітку за допомогою навички володіння фотошопа. Зовнішній вигляд сайтів, магазинів, груп, паблік в соціальних мережах грає величезну роль. І одна справа логотип просто вставити куди потрібно. Інша справа - логотип розробити. Відразу обмовимося, тут тільки навичками фотошопу не обмежишся. Тут потрібно ще й дизайнерське вміння. Але грошей це може приносити дуже багато. Тому що замовлення є завжди.

Фотошоп. Заробіток на стокових фото. Не найприбутковіший бізнес, тому що гарантій того, що ваші фото в фотобанках, де розміщуються стоки фотографій куплять – немає. Але якщо ви захоплюєтеся фотографією і володієте навичками фотошопу, таку можливість заробити не варто упускати. Суть в тому, що ви фотографуєте і робите за допомогою фотошопу знімки ще більш красивими і незвичайними, а потім викладаєте їх в стоки. Якщо їх купують, вам платять невелику суму. Вартість одного фото варіюється в районі 20 грн.

Спосіб 105. Фотошоп. Заробіток на візитках.

Популярна і затребувана послуга - друк візиток. Але щоб візитки надрукувати, їх потрібно спочатку створити, а для цього звертаються до людей, які володіють навичками фотошопу в тому числі. Так, велика частина поліграфій, які займаються друком візиток і промо-матеріалів самі надають таку послугу. Але якщо ви володієте фотошопом, то зможете знайти і замовлення для себе при належному старанні.

Спосіб 106. Фотошоп. Заробіток на листівках і флаєрах.

Ще одне відгалуження ніші створення рекламних продуктів. Точно так само як і у випадку зі створенням візиток, ви, володіючи фотошопом, можете пропонувати свої послуги дизайнера-творця таких матеріалів і шукати замовлення на біржах.

Попит на ці продукти є завжди, так як роздача флаєрів – популярний канал реклами, особливо в сфері заходів.

Спосіб 107. Фотошоп. Заробіток на створенні іконок.

І знову йдемо в океан діджитал-сфери, де кожен сайт, кожен інтернет-магазин, кожна фірма, що діє в онлайні потребує періодично в створенні іконок (маленьких схематичних зображення). Вартість створення звичайної іконки починається від 30 грн, все залежить від завдання і замовника. Зазвичай замовляють відразу групу іконок. Замовлення можна знайти на біржах і просто рекламуючи свої послуги. Не забудьте тільки, що для цього потрібні навички фотошопу.

Як заробити на партнерських програмах в Інтернеті

Крім того, що фірми, що продають товар пропонують свої партнерські програми в соціальних мережах, в Інтернеті за межами мереж їх також можна знайти у великій кількості.

Спосіб 108. Партнерські програми в Інтернеті.

Суть партнерської програми в тому, щоб хтось ще, а конкретно - ви, продавали товар або послугу будь-якої фірми. Просто продажі як правило не активні, а пасивні. У вигляді рекламних посилань і банерів. Але на відміну від рекламних посилань і банерів, за них рекламодавець не платить. Платить він тільки за те, що користувач здійснив активну дію. Наприклад, перейшов за посиланням і залишив свої дані.

Заробити на партнерках можна як великі гроші, так і зовсім маленькі. Все буде залежати від безлічі факторів. І від того, за що саме платить компанія, і від того, скільки користувачів ви самі змогли залучити, і що взагалі за тематика. Давайте уважніше подивимося на фактори, які впливають на заробіток у партнерських програмах.

Фактори заробітку на партнерських програмах:

 • Цікавість пропозиції. Якщо вам запропонують дуже вигідні умови з великою комісією за продаж, але при цьому сам товар або послуга буде просто ніяк не цікавою, то і вихлопу у вас з цього ніякого не буде. Або якщо ви, наприклад, рекламуєте послуги фірми, яка продає товар за ціною вище середньоринкової.
 • Кількість партнерських програм. Двоякий фактор. З одного боку, чим більше ви рекламуєте товарів, тим більше шанс, що щось з цього куплять. З іншого боку, якщо весь ваш контент буде складатися з реклами, то як ви будете залучати користувачів і утримувати аудиторію?
 • Кількість і якість трафіку. Не вийде продати туристичний намет тому, кого цікавить телефон. Тому партнерські програми потрібно вибирати з розумом. Якщо ви залучаєте аудиторію за конкретними інтересами, то і рекламувати потрібно товар цієї ніші. Від кількості теж багато залежить. Чим більше відвідуваність ресурсу, де йде реклама, тим більше шанс продати.

Інструкція для партнерської програми

 • Знайти партнерку
 • Проаналізувати її на придатність за всіма факторами
 • Отримати партнерське посилання. Бувають посилання на сторінку товару, а бувають відразу на сторінку оплати.
 • Реклама посилання. Залежно то того, який тип контенту ви використовуєте для залучення – Тексти, фото, відео або змішані варіанти, реклама буде будуватися по-різному. Насправді, так як рекламуйте ви це на свою аудиторію, вибирати те, як це робити тільки вам.
 • Після продажу отримати гроші.
 • Вивести гроші з рахунку.

Примітка: часто виведення коштів обмежується. Наприклад, можна виводити тільки гроші, не менше певної суми. Тому будьте уважні і знайомтеся з умовами партнерської програми ретельно.

Чи можна заробити на партнерських програмах без сайту?

Відповідь-можна. Але є у цього методі певні складнощі. Основна - вам доведеться шукати ресурси, де можна рекламувати і розміщувати посилання. Це можуть бути і сторонні сайти потрібної тематики, і тематичні блоги. Ось тільки часто розміщення посилань на цих сайтах - платне.

Хоча з урахуванням можливостей Інтернету, не виключено, що вам вдасться знайти і безкоштовний спосіб.

Примітка: для пошуку партнерських програм, ви можете скористатися спеціальними сервісами – агрегаторами.

Як заробити на продажу інформації

Давно вже відомий вислів – "Хто володіє інформацією-володіє світом". Та й сама інформація також давно сприймається як товар, на якому при належному старанні можна непогано заробити.

Спосіб 109. Інфобізнес

Суть в тому, щоб продавати свої знання і вміння. Варіантів такого продажу безліч. І найпопулярніший з них-продаж навчальних курсів.

Однією з причин, чому Інфобізнес не втрачає популярності, є той факт, що він не вимагає великих витрат. Причому ні часу, ні сил, ні грошей. Головна складова-те, що у вас вже є – ваші корисні навички.

Друга причина-інфопродукт створюється один раз, а продавати його можна необмежену кількість разів.

Третя причина-заробивши один раз на цьому, людина отримує величезний стимул пробувати ще і ще.

Але головне розуміти-сам по собі інфопродукт не буде продаватися. Потрібно його активно просувати. І чим більше користувачів його побачать, тим більше шанс, що хтось купить. Втім, таких проблем не виникне, якщо ви дійсно пропонуєте корисні знання.

Просувати інфопродукти можна різними способами - це і контекстна реклама, і агрегатори партнерських програм, і власний блог, і сайт…

Спосіб 110. Перепродаж доменних імен

Раніше - один з найпопулярніших способів. Але з швидким розвитком Інтернету він стає все складніше. Просто тому що заснований на ефективності доменних імен. Справа в тому, чим простіше і пряміше доменне ім'я, тим краще це для сайту. Але факт в тому, що по будь-якій темі самі «смачні» імена вже зайняті. Завдання перекупника доменних імен-знайти в продажу цікаве, купити його, а потім продати дорожче. Бажано при цьому розуміти, які домени користуються популярністю.

При вдалій угоді можна непогано заробити. І відсоток заробітку безпосередньо від якості доменного імені.

Як заробити на фрілансі

Завдяки можливостям, які дарує нам всесвітня мережа, людство дізналося про таку чудову штуку як віддалена робота по замовленнях. Інакше кажучи-Фріланс.

Переваги:

 • Гнучкість графіка. Сто відсоткова. Ви самі вирішуєте, коли брати роботу.
 • Прибутковість. Для початківця фрілансера, якщо тільки він не володіє навичками, які спочатку добре оплачуються, вийти на прийнятний дохід складно. Але чим більше вкладено часу і сил, тим вище стає цінник.
 • Свобода розташування. Ні, ми не будемо зараз підтримувати романтичні історії про роботу на пляжах Гоа. Але маючи під рукою стабільно тримає заряд ноутбук і зв'язок з інтернетом, можна працювати як вдома, так і в будь-якому іншому місці.
 • Економія часу і грошей. Мало хто в реальності вважає, скільки в середньому людина витрачає часу на поїздки з роботи додому і назад, а також, скільки він витрачає грошей на цей проїзд і обіди в офісі. А між тим, цей фактор дуже важливий, якщо у вас дійсно стоїть мета заощадити.

Фрілансер виконує функції незалежного підрядника в таких напрямках як копірайтинг, веб-дизайн, переклади, програмування, журналістика та ін.

Спосіб 111. Текстовий Фріланс

Необхідність в текстах ніколи не закінчиться, поки є всесвітня мережа і поки діє система, за допомогою якої пошуковики розуміють, чи важливий сайт для користувачів. Справа в тому, що будь-який онлайн-ресурс - від великого інформаційного порталу до сайту невеликої фірми вимагає для просування унікального і корисного контенту. І в першу чергу - це тексти. Враховуючи, що нові сайти з'являються щодня, а старі продовжують оновлювати і актуалізувати свій контент, попит на копірайтинг буде високим. Але високий попит і висока пропозиція (а це дуже конкурентна ніша у фрілансі) народжують складну систему, при якій починаючому копірайтеру вийти на хороший заробіток складно. Але це складно не означає неможливо.

Спосіб 112. Фріланс на створенні сайтів

Як ми вже сказали, сайти з'являються щодня. Зараз такий час, коли будь-яка фірма має бути присутня в Інтернеті, інакше її просто не помітять і буде сильно упущена вигода (якщо мова, звичайно, не йде про якийсь одиничний магазин біля будинку. Тут інша система).

Більшість з них не витрачається на складні багатофункціональні сайти. Їм цілком вистачає сайту-візитки або лендінга. Але їх настільки багато, що верстка і веб-дизайн також без замовлень в світі фрілансу не залишаться.

Спосіб 113. Фріланс для перекладачів

Якщо у вас відмінні знання мови і ви шукайте шляхи підробітку, пробуйте себе у фрілансі. В епоху Інтернету попитом користуються всі мови. Але будьте готові, що більшість завдань-технічного плану, тому мову в будь-якому випадку потрібно підтягнути.

Спосіб 114. Транскрибація

Суть в тому, щоб переводити аудіо і відео в текст. Насправді це один з видів фрілансу. І знайти такі замовлення можна на будь-якій біржі фрілансу. Ціна і обсяги завжди залежать від замовника.

Спосіб 115. Написання відгуків

Відгуки сьогодні важливі також як і текст для будь-якого сайту. Вони роблять його живим, породжують причини для активності користувачів і забезпечують просування. Тому (напевно на жаль), 85 відсотків всіх відгуків – замовні. З іншого боку на цьому можна заробити. Тому що за написання відгуків теж платять. І, наприклад, щоб залишити відгук про продукт, не обов'язково цей продукт бачити Наживо. Ніхто не засмутиться, якщо ви цей продукт в руках не тримали навіть, головне, щоб відгук був достовірним.

Спосіб 116. Написання контрольних, рефератів, курсових

Ще один спосіб для тих, у кого є певні навички. Це можуть бути навички в математиці, мові, фізиці і будь-яких інших предметах.

Щоб їм не пропадати просто так (якщо ви, звичайно, не працюєте за фахом), можна використовувати їх для заробітку. Тому що допомога у вирішенні контрольних і написанні курсових потрібно завжди і скрізь. Студентів менше не стає. До речі, якщо раніше цим займалися окремі агентства, то зараз велика частина роботи перейшла в онлайн-сферу. Знайти такі замовлення можна на біржах.

Бізнес на власному сайті або блозі

Створити власний сайт - відмінний спосіб надалі придбати постійний дохід, який можна буде збільшувати. Однак "створити сайт" - занадто розмите визначення, яке саме по собі нічого не говорить.

Якщо взяти трохи докладніше і розглянути основні глобальні кроки, то план дій буде виглядати так:

 • Насамперед, вам потрібно визначитися з нішею і тематикою вашого майбутнього онлайн-ресурсу.
 • Далі, взятися за розробку ресурсу.
 • Після створення - визначитися з планом розвитку ресурсу і контентом.
 • Далі починається наповнення контентом (яке не закінчується).
 • Запустити просування сайту.
 • Після йде розміщення на сайті реклами.
 • Останнім етапом буде аналіз роботи, результатів, усунення слабких місць і масштабування проекту.

Так стало трохи зрозуміліше, але потрібно розуміти, що схема дуже загальна. Кожен з перерахованих етапів містить в собі безліч пунктів, інформації, а головне – часу і роботи.

Однак мета одна - досягти того, щоб ваш ресурс був популярним – тобто мав цінність для інших людей. Цінність може виражатися як в корисному матеріалі, так і в розважальному характері.

Після досягнення цієї мети буде автоматично досягнута інша-відкриються можливості заробітку через рекламу. Це може бути банерна реклама, контекстна, тизерна, через статті, партнерська програма (яку ми тут вже обговорювали).

Але давайте подивимося, які варіанти власних сайтів популярні. Тобто, який можна зробити сайт, щоб вийшло на ньому заробити.

Спосіб 117. Свій сайт для продажу свого товару (дропшиппінг)

Один з найпопулярніших методів. Люди продають все. А інтернет їм в цьому сильно допомагає. Навіть якщо ви просто вирішили перепродувати товари з Китаю, власна сторінка з цим товаром – відмінний ефективний (і насправді, мало не єдиний) інструмент.

Як вибрати товар для продажу на власному сайті

Насамперед, потрібно проаналізувати ніші. Мета-з'ясувати, що популярніше. Допомогти в цьому можуть будь-які інструменти - від аналізу діючих інтернет-магазинів, до простих соцопитувань в мережах.

Далі під товар створюється сайт. Якщо сайт не вимагає складних рішень і структури, то можна скористатися конструктором сайтів. Про них ми вже детально розповідали.

Для готового сайту робиться рекламна компанія, з метою збільшення трафіку і отримання більшої ймовірності замовлення товару.

Після отримання замовлення, оплачується партія товару і завозиться. Можна зробити і навпаки. Відразу закупити товар, а потім продавати його, але тут більше ризиків.

До слова, першим способом можна також перевірити інтерес аудиторії до чого-небудь. Створюється простий лендінг і робиться посил для людей - цікаво - зроби дію (наприклад, залиш пошту, щоб ми змогли вислати тобі пропозицію, коли товар стане доступним).

Останнім етапом йде доставка товарів і прибуток.

Такий вид діяльності в Інтернеті називається дропшиппінг.

Спосіб 118. Лідогенерація

Лід - в сучасному побуті - потенційний клієнт, який зацікавився продуктом. Тобто по суті це заявка на продукт від людини, яка зацікавлена.

Принцип дії лідогенераціі простий. Онлайн-ресурс створюється і заточується на конкретну аудиторію. Наприклад, це інформація про бізнес. Тобто на сайт заходять люди, які безпосередньо цікавляться бізнесом, тому що пошуковики показують сайт саме їм.

У підсумку, коли відвідуваність сайту досягає хороших значень, він стає відмінним інструментом для тих, хто в цій аудиторії зацікавлений. У нашому прикладі це можуть бути продавці готового бізнесу, або ті, хто надає консультації підприємцям-початківцям. Таким чином, ви можете перетворити свій сайт на рекламний майданчик, що постачає потенційних клієнтів. Причому дуже цільових потенційних клієнтів. Інша справа, що домогтися цього легко не вийде. Щоб вивести сайт в запитні позиції, особливо такі, які і так популярні на інших сайтах, доведеться попрацювати і витратити чимало сил і часу.

Спосіб 119. Контекстна реклама Яндекс і Google

Контекстна реклама давно вже стала найпоширенішим способом реклами в Інтернеті. Дохід від неї залежить від безлічі параметрів. Так на нього буде впливати тематика сайту, яка кількість сторінок проглядається користувачами на вашому сайті, який відсоток клікабельності і т. д.

Як встановлюється контекстна реклама?

У обох пошукових систем є власні сервіси, які допоможуть правильно налаштувати контекстну рекламу. Так, У Яндекса, це РСЯ (рекламна мережа Яндекса). У Google - це Google Adsence. Причому, кожна система має свої критерії відбору для дозволу на контекстну рекламу. На момент написання статті, Яндекс мав більш жорсткі критерії відбору. Так, наприклад, щоб отримати можливість розміщення реклами у відео, потрібно, щоб відвідуваність була не менше 10 000 чоловік.

 Крім відвідуваності можуть бути обмеження по зручності сайту і його дизайну. Що сильно ускладнює життя тим, хто не сильно морочився з розробкою. З іншого боку, Яндекс все правильно робить. Потрібно видавати користувачеві якісний продукт.

Загалом, якщо будете замислюватися про контекстну рекламу, зверніть увагу, наскільки у вас хороший сайт за трьома критеріями:

 • Дизайн
 • Навігація
 • Унікальний контент

Якщо все зроблено добре, то ви зможете підключитися до реклами і заробляти на постійній основі.

Спосіб 120. Банерна реклама

Банерна реклама схожа на контекстну, так як теж показується відвідувачам вашого сайту. Але якщо контекстна підбирається Яндексом, то банери ви встановлюєте самі.

Заробіток на банерній рекламі може бути двома способами:

 • Розміщення банера на певний термін. Тариф йде на термін.
 • Тариф на кількість показів цього банера.

Як знайти клієнтів на продаж банера?

Можна виділити кілька способів знайти клієнтів під цю послугу.

 • Скористатися біржею. Такі біржі працюють автоматично, знаходячи рекламодавця. Ви складаєте опис сайту, даєте цінник і чекаєте, поки хто-небудь відгукнеться.
 • Прямі продажі. Тут вже мови про автоматизм не йде. Власник банерного місця у себе на сайті сам знаходить рекламодавців, дзвонить їм і пропонує угоду. Тут важливо грамотно скласти комерційну пропозицію і обґрунтувати, чому ваш сайт принесе прибуток рекламодавцю.

Примітно, що місце під банер на багатосторінковому сайті не означає, що продавати банер можна тільки відразу на всіх сторінках. По-перше, кожна з цих сторінок буде різною відвідуваності, по-друге, продавати можна і тільки на одній, і окремо.

Спосіб 121. Партнерська програма на банерах

Ідея поєднати два способи заробітку не позбавить вас прибутку, тому що у неї є певні плюси. Так, якщо спочатку вашої діяльності ви заповните заздалегідь виділені банерні місця парками, то не просто позбудетеся від простою. Адже партнерки все ж будуть іноді вистрілювати. А головне, потенційний рекламодавець буде бачити, що місця зайняті, а значить – користуються попитом. Цей психологічний момент може стати хорошим інструментом для приманювання рекламодавців, які будуть платити вже за саме розміщення, а не за активні дії або продажу, як це відбувається в партнерських програмах.

Спосіб 122. Продаж посилань на своєму сайті

Відмінний спосіб для розкрученого сайту заробляти гроші. Головний критерій тут - щоб у сайту був високий показник ТІЦ (по Яндексу), ну і інші показники, пов'язані з відвідуваністю.

Хто зацікавлений в посиланнях?

Можна подумати спочатку, що посилання потрібні для тих, хто хоче прорекламуватися – розповісти про свій проект або продукт іншим користувачам. Але насправді, в першу чергу їх потребують сео-оптимізатори. І так, їм теж - для реклами. Ось тільки не такий, який ми очікуємо побачити, а для машинної природної розкрутки сайту. Тому що це один з інструментів, який дозволяє вивести сайт в топ пошукових систем.

Примітка: Якщо сайту менше шести місяців від роду, не потрібно займатися продажем посилань. Це зашкодить його просуванню.

Також є спеціальні сервіси, на яких можна як купити, так і продати посилання.

Спосіб 123. Розміщення реклами в статтях і постах

Один з видів реклами-розміщення її не "в лоб", а у вигляді гармонійної інтеграції в яку-небудь статтю, або пост на схожу тематику. Також дуже популярний спосіб. Але все ще не так сильно дратує користувачів сайту як вилазить контекстна реклама.

Знову ж таки, чим більше людей відвідують сайт, тим дорожче можна продати таку рекламу. Гарною підмогою у продажу такої реклами буде пропозиція таку рекламну статтю написати. Тому що робити це вміють небагато.

Заробіток на продажу інфотовара на своєму сайті

Як окремий спосіб заробітку Інфобізнес ми вже виділяли. Але так як мова про те, як заробити на власному сайті, а інфопродукт продають частіше на власному сайті, то ще пару рядків ми цього «прекрасного» способу присвятимо.

Інфобізнес - одна з найширших ніш у сфері інтернет-підприємництва. Про нього ми вже писали. Головне-мати знання, які можуть бути корисні іншим людям.

Але навіть, якщо ви не володієте такими знаннями, ви можете стати учасником цієї індустрії. Тому що продавати можна і чужі знання. Звісно, якщо їх власник Не проти.

Відмінний варіант - знайти експерта в якій-небудь області і домовитися з ним, що ви його знання перетворюйте в цифровий продукт і починаєте продавати. Звісно за певний відсоток.

В такому випадку найзручніше створити нескладний сайт (лендінг) і на ньому проводити рекламу свого нового Інфо-товару.

Спосіб 124. Емеїл-розсилка

Чим ширше стає сайт, тим більше на ньому постійних користувачів. А в цьому випадку, їх контакти-те, що ніяк упускати не можна. Причому під контактами можна мати на увазі хоча б адресу електронної пошти. Збирати ці дані потрібно починати відразу, як сайт стане рости. Але робити звісно це дозволено тільки в коректній і добровільній формі. Клієнт сам повинен захотіти залишити вам свою адресу (наприклад він за це може щось отримати). І також він повинен розуміти, для чого він цю адресу надає. Законодавство зараз за цим уважно стежить.

Накопичена ж база адрес клієнтів, які спочатку є цільовими за певною тематикою, так як самі знайшли і зайшли на ваш сайт, є відмінним інструментом для заробітку.

Ні, ні в якому разі ми не пропонуємо продавати базу клієнтів стороннім людям. Це низько і показує лише ваше байдуже ставлення до власних відвідувачів.

Зазвичай ця база використовується для здійснення розсилки. Розсилку робите ви, а ось місця в ній стороннім фірмам можна продавати. Це рекламний проект. В результаті дані користувачів не переходять до чужих людей, вони отримують важливу інформацію, а фірми мають можливість таким чином точково прорекламуватися.

Примітка: у будь-якій розсилці повинна бути можливість від цієї розсилки відписатися.

Спосіб 125. Проведення платних вебінарів

Вебінари - ще один популярний спосіб. Але якщо раніше його використовували в для заробітку, то тепер він виступає в першу чергу як спосіб залучення клієнтів і встановлення зв'язку для продажу подальших послуг.

Суть будь-яких вебінарів - дистанційно продати знання і досвід. Вебінари можуть проводитися як в одиничному варіанті, так і групою по кілька за курс.

Алгоритм в організації вебінарів

 • Створити лендінг для розміщення інформації про майбутній вебінар.
 • Влаштувати рекламу.
 • Отримати заявки
 • Якщо вебінар платний - зв'язатися за заявками і отримати оплату.
 • Провести вебінар.

Здавалося б, прекрасна і легка схема. Однак платні вебінари можна проводити тільки тоді, коли люди будуть чекати вашого продукту. Ні, ніхто не забороняє робити це відразу з нуля. Однак розраховувати на те, що Вам прийде багато заявок – не варто. А ось витрати на рекламу можуть бути серйозними.

Або ж платні вебінари проводяться у форматі майстер-класів. Наприклад, ви збирайтеся показати там те, чого ще немає в безкоштовному форматі в Інтернеті (є майже все).

Самим же ефективним методом буде проведення ряду безкоштовних майстер вебінарів, які познайомлять аудиторію з вашою роботою і переконають, що робите ви корисні і потрібні речі, і те, що на платний ваш вебінар також обов'язково потрібно сходити.

Як заробити з мобільного телефону

Спосіб 126. Мобільний телефон. Серфінг сайтів

Існують сервіси, які готові платити за те, що ви будете щодня завантажувати по кілька мегабайт інформації і переглядати рекламу за посиланнями. Таким серфінгом сайтів можна займатися коли завгодно і де завгодно, якщо у вас хороший і дешевий Інтернет.

Спосіб 127. Мобільний телефон. Клік-клуби.

Ще один варіант заробітку за кліки. Ці сервіси також платять за те, що ви будете переглядати рекламу. Але заробіток починається після того, як Ви залишите в анкетних даних інформацію про сторінки в соціальних мережах.

Спосіб 128. Мобільний телефон. Заробіток на мобільних додатках.

В цьому випадку вам будуть платити за те, що ви встановлюйте мобільні додатки, залишайте на них відгуки і здійснюйте інші активні дії. Є сервіси, які пропонують робити це як на системі Android, так і на iOS. Після набору певної суми, вивести її можна буде на мобільний телефон, або ж через сервіс WebMoney.

Спосіб 129. Мобільний телефон. Реклама в смсках

Все, що вам потрібно, залишити на спеціальному сервісі згоду на отримання розсилки смс-повідомлень і відео, які потрібно буде відкривати і дивитися до кінця. Після перегляду надходить оплата. Правда дуже скромна.

Спосіб 130. Мобільний телефон. Продаж ігрових персонажів

Заробляти граючи-мрія багатьох, особливо школярів. Такий спосіб є. Для цього вам знадобляться ігри mail.ru. Алгоритм простий - Ви встановлюєте собі гру з цього розділу, потім граєте, домагаючись прокачаного персонажа, потім продаєте його в розділі «оголошення».

Ми коротко розглянули 130 способів заробітку в Інтернеті. Якісь з них можна використовувати тільки для мінімального заробітку у вільний час. Якісь підійдуть замість постійної роботи. Але якщо раптом, нічого з цього вам не сподобалося, рекомендуємо прочитати більш загальну статтю «Як заробити гроші. Топ-200 способів». У ній ви дізнаєтеся не тільки про онлайн-способи заробітку, а й отримаєте наведення, як заробити гроші не виходячи з дому, як заробити нічого не вкладаючи і як знайти підробіток, не звільняючись зі звичайної роботи.

6 способів заробити в карантин

На жаль, 2020 рік підніс чимало сюрпризів. І мова не тільки про нову кризу і поступове зростання цін. Мова про ситуацію з режимом карантину, який залишив величезну частину бізнесу без клієнтопотоку, а людей без роботи.

У цій ситуації, коли мільйони сидять по домівках, а гроші потрібні, як ніколи стає актуальною проблема заробітку. Тому нижче, без зайвих вступів, ми обговоримо кілька способів заробити гроші, коли ви сидите вдома, а в світі твориться чорт знає що.

Способи заробітку для тих, хто змушений сидіти вдома, але ніяких навичок не має. Головне пам'ятати, що єдині доступні вам ресурси зараз – це час і сила волі. З другим складніше, адже набагато цікавіше серфити в соціальних мережах, ніж займатися нудною і довгою роботою. Але без цього ніяк. Особливо, якщо іншого виходу немає.

Спосіб 131. Створити свої телеграм-канали

Перш, ніж кричати, що на те, щоб розкрутити його потрібні гроші, згадайте, в який час ми живемо. А ще корисно буде знати, що саме зараз, всі телеграм-канали – від розважальних, до інформаційних в кілька разів додали в кількості підписників.

Використовуйте свій час, щоб знаходити дійсно цікаві новини і публікувати їх з певною періодичністю.

Для безкоштовної реклами найкращим способом буде бартер з іншими каналами. Звичайно з розкрученим влаштувати взаємообмін не вийде, але пропонувати можна всім.

Мета-створити один або два канали з певною тематикою і контентом, який дійсно може зацікавити. Таким чином набрати аудиторію і поставити все на потік. А потім вже пропонувати рекламні послуги каналам компаній і блогерам.

Спосіб 132. Блог про нудьгу

Точніше про те, як цієї нудьги можна уникнути. Ідея не нова, її вже використовують у всю. І як показує практика, вона діє, якщо подача цікава.

Суть в тому, щоб розповідати про те, чим можна зайняти, як убезпечити себе, або навіть як заробити, поки ви перебуваєте в карантині. Контент може бути будь-який. Не обов'язково придумувати все самому. Шукайте ідеї. Але потурбуйтеся, щоб це було інтерактивно і дійсно цікаво. Інакше сенсу немає.

Мета-набрати якомога більше послідовників. Знову ж таки, з урахуванням зростання онлайн-сесій і часу проводження в інтернеті, зараз аудиторію набрати простіше.

Спосіб 133. Писати розповіді і продавати

Не поспішайте закочувати очі. У наш час, щоб заробити на творчості, не обов'язково публікувати книгу в паперовій палітурці. Більшість електронних майданчиків, де продаються книги, дозволяють робити це за певну комісію. Причому такі сервіси надають послуги і редактора і верстальника. Створити електронний варіант книги на них простіше простого.

Але тут, звичайно, все залежить від ваших здібностей. Однак, судячи з того, що зараз випускають на ринки, деяких це не зупиняє. Так чому повинно зупиняти вас.

До речі, не обов'язково писати дійсно великий роман. На це все-таки дуже багато часу буде потрібно. Це може бути добірка оповідань і навіть віршів. До речі, якщо викласти в безкоштовний доступ початок твору (цікавий початок), то шансів продати продовження буде більше.

Спосіб 134. Брати участь у конкурсах

Не відходимо далеко від творчої теми. Онлайн-конкурси і до карантину були поширені. А тепер їх кількість і різноманітність тільки підвищилася. Це можуть бути абсолютно будь-які конкурси - літературні, художні, журналістські, дизайнерські, дитячі, дорослі.

За більшість Ви багато не отримаєте. Але є конкурси і з хорошими призовими місцями. З'являються вони мало не щотижня. Є навіть спеціальні агрегатори конкурсів, які вам можуть повідомлення про нові надсилати. Наприклад, vsekonkursy.ru. Використовуйте свій час з користю.

Спосіб 135. Стати віртуальним помічником

Цього разу мова піде не про секретаря для бізнесу, а про допомогу тим, хто також опинився в ізоляції, але при цьому не володіє навичками «спілкування» з програмами та інтернетом. А таких зараз багато. Особливо, враховуючи, що всі школи також перейшли на дистанційне навчання.

Суть в тому, щоб пропонувати свої послуги з навчання володінню різними програмами та інтернет-сервісами. Якщо ви звичайно самі це вмієте робити, а також володієте терпінням і грамотною мовою.

Фактично, це тех-підтримка. Для початку, розробіть план, чому ви можете навчити і як (потрібен дистанційний, але найпростіший спосіб спілкування). Людям буде потрібна допомога в оволодінні сервісами дистанційного навчання, конференц-зв'язку, чатами, новинними сайтами, а також програмами для захисту даних.

Багато за такі послуги не попросиш, але заробити можна.

Спосіб 136. Онлайн-репетиторство

Цей тренд з'явився ще до карантинних заходів. А тепер він як не можна до речі для тих, хто раніше був репетитором, але зараз не може ні учнів до себе брати, ні їздити до них.

Якщо у вас є пізнання в конкретних науках, ви можете навчити правилам української мови, навчити вирішувати математичні приклади, знаєте англійську і при цьому вмієте все доступно пояснити, то можна зайнятися репетиторством. Зараз це затребуване не тільки у тих, хто надходить, або випускається. Репетиторів батьки наймають мало не з початкової школи.

Тим більше, що є спеціальні сервіси, для тих, хто може так викладати. Наприклад, Learn4Good і Remote.co.

Насправді, способів заробітку під час карантину набагато більше. Але всі вони вимагають тих, чи інших умінь. І ми не дарма про це нагадуємо. Тому що, ваш головний ресурс-час. А саме зараз його стало більше. Тому використовуйте з розумом. І якщо навичок як таких у вас немає, то придбайте їх за допомогою часу. Навчіться тому, що потім, якщо ситуація не вирішиться найближчим часом, або ще гірше – повториться знову, принесе вам легкий заробіток і ніколи не залишить без роботи.

Як заробити на своєму сайті. Частина 2. Який сайт створити

Спосіб 137. Заробіток з Amazon і MFA-сайти

MFA - Made for AdSence (сайти, зроблені спеціально під Google AdScence). Як правило, це невеликі нішеві сайти, які створюються спеціально під певні запити в дорогих тематиках. Простіше кажучи такі, які будуть висуватися рекламною нейромережею Google на перші позиції в тих запитах, в яких ціна кліка висока, тому що запит вкрай популярний.

Зазвичай такі сайти являють собою каталоги юристів або добірки тематичних статей, що відповідають на певні питання.

Приклад: 1 клік по рекламі в області страхування на території Штатів може принести власнику сайту, де ця реклама розміщується до 50$.

Причому тут Amazon? Сайти, створені під Amazon-товарні обзорники і отзовікі, які займаються професійним порівнянням товару.

Найпростіший і зрозумілий приклад, що пояснює чому реклама коштує там так дорого-варіант реклами про професійного блогера в певній тематиці. Наприклад, висвітлює телефонні новинки.

Заробити звичайній людині за допомогою цього можна через партнерські програми Amazon.

Тобто, по суті, мова йде про тих же партнерках, про які ми говорили. Однак у випадку з Amazon, схему заробітку тут можна масштабувати.

Ще раз для закріплення суті: Ви можете вести вузьконаправлені блог, сайт, журнал, канал, групу. (Те, що він вузьконаправлений-важливо). І за допомогою Партнерської програми від Amazon відривати собі шматок заробітку, розміщуючи у себе рекламу тих проектів, які добре заробляють через AdScence на іноземному ринку.

Є мінуси:

Вам буде потрібно контент, створений на інших мовах (найчастіше англійською). Тому що саме він дорожче, ніж наш.

З інших мінусів можна виділити необхідність набирати посилальну масу (Google приділяє цьому велике значення), а також брати участь в дуже конкурентному ринку.

Є плюси:

Дохід буде йти в доларах. Тут пояснювати нікому не потрібно. Подібні сайти легко продати.

Знову ж таки, такий заробіток підходить тільки тим, хто володіє мовою, вміє аналізувати ринок і здатний вкласти гроші в створення подібного нішевого сайту. За фактом це новий рівень для тих, хто заробляє на партнерках і має вже досвід.

Спосіб 138. Заробіток на дорвей-сайтах

Сайти, які не несуть цінності для споживачів контенту, тобто для користувачів. Звучить дивно. Але воно все ще працює. Важливий момент-працює воно тільки в тій тематиці, де відчувається дефіцит нормального контенту.

Тобто сайт створюється там, де нормального контенту мало. Оптимізується за допомогою тексту (наповнюється унікальним текстом). Потрібної інформації тексти при цьому можуть і не нести. А монетизація відбувається за рахунок партнерських програм, тизерної та банерної реклами. Основними показниками для успішної реалізації реклами, звичайно, буде відвідуваність. А вона набирається за рахунок видачі сайту в пошукових системах за конкретними запитами. Якість запитів при цьому відіграє не меншу роль.

Для інтернет-користувача все виглядає приблизно так: людина шукає інформацію по певній темі, наприклад «Фарбування авто в Черкасах», йому видається сайт, він переходить на нього, але ніякої якісної інформації там взагалі немає. Зате є безліч банерів з рекламою фарбувальних цехів. Тобто начебто і немає інформації, але є реклама від фірм, які цим займаються. Тобто сайт в теорії все одно цільовий. Тому що відмінно закриває потреби відвідувачів. Хоч і за допомогою реклами.

Цікаво, що контент для такого сайту може бути створений повністю програмним забезпеченням, а не руками копірайтера.

У чому мінуси. Пошуковики з такими сайтами намагаються боротися. Але поки що це відбувається в незначній частині запитів, а так як запити все-таки закриваються, то і боротися складніше. Тому, чим менш корисний сайт (менш вузькотематичний), тим швидше його поставлять в бан.

З очевидних плюсів: дешевизна контенту і простота створення.

Імовірність успіху-завжди по-різному. Часто, новачки в цій темі, після декількох невдалих спроб (сайт так і не виріс), перестають пробувати.

Спосіб 139. Заробіток на сайтах-статейниках

Подібні сайти зустрічаються в будь-якій тематиці. Щоб ви не вбили – «як вирощувати помідори вдома», або «як вибрати плитку», вам обов'язково зустрінуться подібні сайти.

Від дорвей-сайтів вони відрізняються тим, що контент створюється все-таки більш-менш «розумний». Як правило над ним працює копірайтер, або навіть група. Але від цього змінюється і окупність. Так як робота копірайтера платна, то дохід буде залежати безпосередньо від кількості витрачених грошей на створення статей. І чим дешевше обходиться вам ця стаття витрат, тим вигідніше сам сайт.

До речі, виходить цікава ситуація. Тому що, якщо взяти певні вузькі тематики, то можна помітити, що по ним для таких сайтів пишуть фактично одні й ті ж автори. Для інформації - 1000 знаків такого тексту у звичайного копірайтера на біржі можна купити за 20-30 грн, а то і дешевше.

Існування безлічі таких сайтів говорить лише про те, що бізнес поки що не користуються прогресивними методами роботи з потенційними клієнтами, не вивчає їх потреби, а вважає за краще купувати готові ліди. Але для тих, хто на таких сайтах заробляє, це і на краще.

Буває, що з таких статейних сайтів виростають великі проекти, які на базі своєї постійної аудиторії створюють дійсно великий і прибутковий рекламний бізнес. Але як правило так трапляється з тими, хто починає не тільки «збирати» гроші з сайту, але і вливати в нього всі можливі ресурси – гроші, час, сили.

Суть-така ж як і в інших випадках - зібрати цільову аудиторію по певній темі і продавати її інтерес рекламникам.

З явних мінусів можна виділити шалену конкуренцію. Так як подібні сайти створюються загалом просто, а контентом наповнюються ще простіше, справляються з цим багато. Власне, тут криється і плюс.

Ще один мінус-конкуренція в багатьох тематиках буде і з боку цілих команд, які володіють великими ресурсами.

Спосіб 140. Заробіток на тематичних сайтах

Ще один підвид. На відміну від дорвей і статейників, подібні сайти складніше за структурою. Це можуть бути агрегатори і каталоги. Об'єднує їх одне - вони всі вузькоспеціалізовані. Наприклад, це може бути каталог фірм, що займаються ремонтом кондиціонерів у Вашому місті.

Також відразу відзначимо, що подібні Сайти створювати вже набагато складніше. Тут без команди і навичок впорається навряд чи вийде. А якщо і вийде, то часу піде дуже багато. Але нічого не заважає об'єднатися з друзями.

Заробляти на таких сайтах можна не тільки за допомогою розміщення профільної реклами, але і через платні інструменти для розміщуваних фірм. Наприклад, ті, хто оплатить певний тариф, отримує кращі місця на сайті. Звісно, сайт для цього повинен бути відвідуваним. Третій варіант, який можна потім реалізувати – продаж товарів цієї ж тематики.

З плюсів можна виділити той факт, що якщо ніша не зайнята, то отримати хорошу видачу такому сайту праці не складе. З мінусів-без вміння аналізувати ринок буде складно. Тому що будь-яка ніша не підійде, сайт просто не буде приносити гроші.

Спосіб 141. Заробіток на нішевих односторінниках

По суті, це ті ж тематичні сайти, тільки ще більш поглиблені в одну конкретну тему, або проблему. Приклад - сайт, який описує одну конкурентну проблему в одній сфері і дає корисну інформацію, як з нею впоратися, які є інструменти і як їх використовувати.

Тобто це виключно корисний для людей сайт, але тільки в самій вузькій специфіці. Тут вже відписками або генерацією контенту не обійтися. Тут потрібна інформація, що називається, від професіонала.

Але ви можете бути професіоналом в будь-якій сфері. Адже це не обов'язково повинна бути сфера економіки, або продажів. Припустимо, ви собаку з'їли на олівцях. Знаєте, не тільки чим відрізняється м'який від твердого, але і на якому папері який краще застосовувати, ніж точити, яку фірму вибрати, як зберігати.

Це перебільшений приклад, але так воно все і працює. Пошуковики відмінно реагують на крайню корисність. Якщо вибрати правильну нішу, конкуренції ви не побачите. Але є і мінуси - "розгойдати" такий сайт до нормального заробітку складно, тому що відвідуваність буде завжди невеликою. З іншого боку, вона буде виключно цільовою. А за цільові ліди, фірми готові платити, та й правильні партнерки діють набагато ефективніше.

Незвичайні способи заробити в Інтернеті

Спосіб 142. Заробіток на спорах в Інтернеті

Є люди, яким сперечатися подобається в принципі. А є ті, хто заробляє. Причому заробляє і на самих суперечках, і на тих, хто сперечатися любить. Причому, ми говоримо не про різні підпільні казино і ставки. У всесвітній мережі існують сайти, які дозволяють тобі із задоволенням просто посперечатися на певні теми і навіть виграти на цьому гроші. Суть проста - є парі, є учасники, є ставки, є судді. Адміністрація сайту заробляє на модерації подібних парі, маючи відсоток зі ставок, а азартні люди – на вмінні красиво і логічно сперечатися. Все просто. Але ми б не рекомендували подібний спосіб тому, хто шукає заробітку. Це як покер. Потрібно вміти грати і вчасно зупинятися. Втім, якщо ви розбираєтеся в створенні сайтів і їх просуванні, можете спробувати організувати власний майданчик.

Спосіб 143. Продаж зірок.

Космос зараз нікому не належить. Поки що. Цей постулат ліг в основу діяльності декількох фірм, які випускають оригінальні сертифікати та дипломи. Що за сертифікати? Дуже прості. Вони всього лише "підтверджують", що конкретна людина є власником тієї чи іншої відкритої вже планети, або навіть ділянки на місяці. Щоб роз'яснити відразу всі нюанси, скажемо відразу. Ніхто по-справжньому не зможе вам продати ні планету, ні шматок місячного ділянки. Просто, тому що поки немає власника. Тобто подібні папери виступають в якості сувеніра або забавного подарунка. Ідея не нова. І знали б, скільки людей дійсно купували ці сертифікати. Питання у що вони при цьому вірили, ми звичайно не обговорюємо. Цей метод заробітку через Інтернет ми публікуємо, тільки тому що він існує. Але не рекомендуємо їм займатися всерйоз, тому що частина фірм підносило ці сертифікати як «справжні». Тобто займалася шахрайством. Якщо ж щось подібне робити, то тільки вказуючи, що це жартівливий недійсний варіант. Інакше можуть бути проблеми з тими, хто вам заплатить.

Спосіб 144. Реклама на тілі

Метод досить популярний в тих же соцмережах. До того ж, досить давно існують сервіси, які організовують розміщення реклами на тілі. В першу чергу "в хід йде" напівоголені жіночі груди. Проект скандальний, але має місце на арені бізнесу. І ось для таких сервісів якраз і потрібні люди, які будуть писати замовну рекламу у себе на тілі. Модель. Ясна річ, що спосіб підходить далеко не всім, адже потрібно і зовнішній вигляд, і хороша камера, та й з моральної точки зору не все гладко. Але ми не могли не написати про нього, так як це теж частина повсякденності.

Спосіб 145. Онлайн-друг на годину

Взагалі, ви може бути здивуєтеся, але ідея вже існує як бізнес. Людям потрібні не тільки "майстри - на годину". Але і співрозмовники. В умовах, коли багато хто змушений сидіти вдома, це відмінний варіант. Залишилося придумати, що ви можете запропонувати і якими сервісами користуватися.

Спосіб 146. Живий будильник

На що тільки люди не йдуть, щоб не проспати роботу. В основному, звичайно, на те, щоб ставити штук 5-6 будильників. Але деякі додумалися найматися живими будильниками. Суть в тому, щоб дзвонити (або іншими методами) будити людей в потрібний час. Сервіс можна розширити тим, що "напоминалкою" ви будете служити не тільки вранці, але і в інший час. Можна нагадувати про важливі зустрічі, режимах, тренеровках і т. д.

Спосіб 147. Інтернет-магазин з подарунками для себе самого

Як би сумно це не звучало, але людям іноді потрібні подарунки, тому що ніхто їм нічого не дарують. Цю ідею поєднують з функціоналом гри "Таємний Санта". Суть в тому, що люди купують у вас в магазині щось, що вони самі не знають. І це щось буде доставлено їм в певний день в якості подарунка самому собі. Ваше завдання-створити такий сервіс і зацікавити людей.

Спосіб 148. Онлайн-Копіцентр

Для реалізації ідеї вам буде потрібно вкластися в хороший принтер, який впорається з обсягами. Суть проста як три копійки. Ви створюєте інтернет-майданчик з дистанційних послуг копіювання та роздрукування. Клієнти надсилають вам електронною поштою документи на друк, а кур'єр відвозить на місце (не обов'язково додому). Це буде дорожче, але часто послуги друку потрібні терміново, а нормальних або вільних копіцентрів під рукою немає. Ваше завдання-переконати клієнтів, що це зручно і вигідно, а потім набирати тих, хто буде вашим постійним клієнтом.

Спосіб 149. Заробіток на ставках на спорт

Букмекерські контори, ставки на спорт... впевнені, що далі у вас в голові вже звучить музика одного з тисячі рекламних роликів, які постійно крутять на різних сайтах. Прийшов час зрозуміти, а чи можна на них взагалі заробити, або це лохотрон?

І для початку варто розібратися в тому, як взагалі це все працює. Простими словами, не вдаючись в глибокі подробиці.

Гроші ставляться на перемогу або поразку будь-якої спортивної команди. Відповідно, якщо прогноз виявиться вірним, то разом з вашою ставкою ви отримаєте ще й бонус. Розмір бонусу буде залежати від багатьох факторів. Але в першу чергу від того, наскільки складно передбачити результат.

Тобто, якщо ви збираєтеся поставити на перемогу команди, успіх якої не залишає сумнівів навіть у Вашого п'ятирічного племінника, то бонус буде мінімальним. Чим складніше передбачити результат, тим більше бонус. Відбувається так тому що в разі успіху, успіх цей буде у обмеженої кількості людей. У більшості ж це буде програш. Тобто букмекерська контора отримає гігантську кількість грошей з програшем і їй не складе труднощів поділитися з тими, хто вгадав хорошим відсотком. Адже хороший відсоток змусить більшість людей грати ще і ще. А значить і програвати. Щоб ви розуміли, контора в даному випадку ніколи не залишиться в мінусі.

Як підсумок - виграти в ставках на спорт можна. Але, якщо ви не професіонал з величезним досвідом, якщо не розбираєтеся не тільки в командах, але і в гравцях, і в ринку спорту, то будь-які ставки для вас будуть як лотерея. Шанс є. Але такий маленький, що програєте ви обов'язково більше. Зате хтось інший отримає свої великі бонуси якраз за рахунок вас.

Спосіб 150. Отримання кешбек

Кешбек означає повернення частини грошей, які ви витрачаєте, купуючи продукти або послуги. Це повернення забезпечують компанії (наприклад, банки), які працюють спільно з певними магазинами. Природно, в цьому ланцюжку виграють і компанії, отримуючи рекламу, продажі та переваги в конкуренції, і банки, тому що угоди проходять через них, та й певний відсоток вони теж мають.

Що стосується нас з вами, то на відміну від всяких пірамід, вигоду ми теж можемо отримати, якщо будемо діяти з розумом. Адже просто здійснювати покупки заради отримання кешбека-безглузде заняття, тільки гроші витратите. А ось купувати те, що ви і так зазвичай купуєте, але з використанням програм кешбека сенс має великий, тому що так ми заощадимо. І іноді навіть пристойно.

Проблеми тут дві. В Україні кешбек розвинений не так сильно, як на його батьківщині – Америці. Поки що дуже обмежена кількість магазинів мають партнерство з тими, хто пропонує кешбек. Друга проблема - фірми, які пропонують кешбек, діючи при цьому як піраміди.

Перша проблема створює умови, при яких кешбек підходить не всім. Друга проблема в тому, що компанії-піраміди пропонують нормальний товар, але зосереджені на прибутку зі своїх членів, які за це членство платять, а значить рано чи пізно, вся програма впаде, і кешбек у конкретної програми діяти перестане. Ну і кількість людей, які розчарувалися у всіх програмах, разом збільшиться.

Як підсумок - на кешбек можна заробити (заощадити), але тільки в тому випадку, якщо ви підійдете до цього сумом. Оцініть, в яких магазинах, підключених до програми, ви і так завжди купуєте продукти або послуги. І користуйтеся кешбеком там. В результаті залишитеся в плюсі.

Спосіб 151. Перепродаж сайтів

Ми вже описували такий спосіб заробітку, як перепродаж доменних імен. Однак крім, власне, корисних і звучних імен, продавати можна і готові діючі сайти. Все тому що ефективні сайти як Готовий бізнес приваблює тих, хто не хоче витрачати часу на створення і розвиток власних ресурсів.

І тут у вас два варіанти. Перший-створювати власні сайти, розвивати їх, доводити до ефективності і продавати. Або ж другий-перепродувати готові варіанти, також не витрачаючи часу на розвиток.

Власне, перепродаж працює для тих, хто вміє шукати інформацію. Тобто знаходити і покупців і продавців.

Подібний спосіб заробітку не підійде вам, якщо ви не розбирайтеся в тематиках сайтів і не можете провести аналітику ринку, а також зрозуміти, чи буде сайт володіти достатнім потенціалом для зміцнення і розширення монетизації.

Таким чином, рекомендувати цей спосіб заробітку можна лише тим, у кого є досвід.

Часті питання

Питання: Який спосіб заробітку в Інтернеті без вкладень найприбутковіший зараз?

Відповідь: По-перше, без вкладень взагалі обійтися не вдасться. Ви будете вкладати або гроші, або сили, або час. Але частіше-все разом.

По-друге, найприбутковішими будуть вважатися одночасно і самі сумнівні, де точно також легко втратити все. Це Форекс, бінарні опціони і різні ставки.

По-третє, якщо не враховувати перераховані вище способи, то найприбутковішим стане інтернет-магазин. Тут головне знайти свою нішу і товар. Але насправді, основний прибуток з будь-якого онлайн-ресурсу йде тільки після того, як його вдасться розкрутити. Після досягнення певного рівня відвідуваності перед вами відразу відкриється безліч способів монетизації.

Питання: Скільки грошей мені вдасться заробити в Інтернеті, якщо я новачок?

Відповідь: Хто б що не говорив, а новачкові в Інтернеті доведеться витратити чимало часу, щоб отримувати хороші гроші. В основному всі способи які дозволяють не вкладати навички оплачуються мінімально. Тому рекомендуємо запастися терпінням, часом і методично освоювати індустрію. Тому що, врешті-решт, вона зможе дати гідний прибуток.

В середньому, якщо займатися ресурсом постійно (мова про розкрутку сайту), то видимих результатів можна досягти десь за рік. А після цього можна розраховувати на прибуток від тисячі доларів.

Питання: Чи є універсальна формула заробітку мільйона?

Відповідь: Універсального способу немає. Є індивідуальні. Вкладайте в свої вміння і знання, і застосовуйте їх, щоб заробити. Все в ваших руках, а ми допоможемо знайти способи заробити.

Питання: Чи можна заробити великі гроші без вкладень?

Відповідь: Вкладення є завжди. Але це не обов'язково повинні бути гроші. Виберіть що вкладати-гроші, час або сили. Краще, щоб було хоча б два пункти. Тоді з'явиться і заробіток.

Питання: Як заробити гроші школяреві?

Відповідь: Використовувати можливості Інтернету і свої захоплення – Ютуб, соціальні мережі, біржі створення контенту. Підсилюйте навички та отримуйте знання безкоштовно (зараз з цим проблем немає), вкладайте свій вільний час.

Питання: Як заробити студенту?

Відповідь: Використовувати знання, які вже є (репетиторство, сервіси вирішення домашнього завдання, написання курсових і дипломів). А також свої захоплення (стрімінгові сервіси, власний блог, ютуб, групи в соціальних мережах).

Відео

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі  

# Роман 10.04.2023, 18:06
Обємна робота, жаль не має коментарів іще
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата