Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити на арбітражі трафіку: покрокова інструкція для початківців + конкретні суми , скільки можна заробити

Останнє оновлення: Середа, 31 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський
Зміст[Сховати]

заробіток на арбітражі

Розвиток онлайн-торгівлі призвів до появи нової форми співпраці між продавцями і рекламниками – CPA-маркетингу. Сьогодні тисячі вебмайстрів отримують заробіток на арбітражі, а самі просунуті об'єднуються в команди, щоб збільшити дохід. Однак вимоги до фахівців постійно змінюються, оффери застарівають, а рекламні мережі посилюють модерацію оголошень. У цій статті ви дізнаєтеся, як почати заробляти на арбітражі трафіку в 2024 році і уникнути типових помилок.

Що таке арбітраж трафіку, і як на цьому заробити гроші

Перед тим як заробити на арбітражі, потрібно вивчити професійні терміни. Вони зустрічаються в навчальних матеріалах, на форумах і в особистому кабінеті вебмайстра.

Що таке трафік

Трафік - це відвідувачі рекламного майданчика (вебмайстра). Простими словами, потенційні клієнти і покупці.

Що таке арбітраж трафіку

Арбітраж означає залучення трафіку на власні майданчики з метою перенаправлення на інші сторінки. Отже, арбітражник - це фахівець, який отримує прибуток описаним способом.

Арбітраж трафіку буває безкоштовним і платним. У першому випадку вебмайстер вкладає час і сили в створення власного ресурсу (сайту, спільноти в соціальній мережі), а потім розміщує на ньому партнерські посилання. У другому - купує трафік або орендує рекламні місця з розрахунком на те, що отриманий заробіток перевищить суму витрат.

Що таке лід

Лід - це потенційний клієнт, який перейшов на сайт продавця за партнерським посиланням вебмайстра. А іноді таким терміном називають особу, яка залишила контактні дані для зв'язку: П.І.Б., телефон, e-mail.

Що таке партнерська програма

Поняття означає схему співпраці між продавцем і вебмайстром, при якій останній отримує винагороду за допомогу в залученні клієнтів. У партнерській програмі (партнерці) можуть передбачатися наступні форми оплати:

 1. СРС - Cost Per Click. Вебмайстер отримує гроші за переходи користувачів на сайт продавця.
 2. CPA – Cost Per Action. Арбітражник заробляє тоді, коли клікнули по посиланню відвідувачі здійснюють цільові дії. Наприклад, реєструються на сайті, залишають заявки, зв'язуються з менеджером. СРА-найпоширеніший тип винагороди в арбітражі трафіку.
 3. CPL – Cost Per Lead. Вебмайстер отримує заробіток за Ліди, тобто надання контактних даних потенційних клієнтів. Така форма винагороди часто практикується на юридичних, медичних та інших ресурсах, що надають людям платні консультації.
 4. CPS – Cost Per Sale. Арбітражник отримує частину прибутку продавця від досконалої угоди. Як правило, сума винагороди знаходиться в діапазоні 3-15%. Модель CPS часто пропонують партнерки інтернет-магазинів.

Каталоги партнерських програм зазвичай називаються CPA-мережами. Навіть якщо окремі продавці всередині системи пропонують вебмайстрам оплату за моделями CPA, CPL або CPS. Тут є список партнерських програм для заробітку без свого сайту.

ВАЖЛИВО. Арбітраж трафіку в Інтернеті не варто плутати з діяльністю арбітражного керуючого. Останній призначається судом при відкритті процедури банкрутства, займається переговорами з кредиторами і виплатою боргів.

Основні напрямки заробітку на арбітражі трафіку і оцінка їх ефективності

Перше, з чого слід почати вебмастеру – вивчити і проаналізувати різні напрямки того, як можна заробити на арбітражі трафіку. У кожного способу є свої переваги і недоліки.

Напрямок 1. СРА-мережі

Початківцям арбітражникам простіше заробити в СРА-мережах. Останні мають наступні плюси:

 1. Великий вибір офферів. Один каталог може об'єднувати сотні і навіть тисячі партнерок товарів, послуг, онлайн-сервісів та ігор. Вебмастеру досить один раз зареєструватися в СРА-мережі, щоб почати підбирати відповідні оффери для заробітку на арбітражі трафіку.
 2. Наявність зручного інструментарію для арбітражу трафіку. Великі СРА-мережі надають арбітражникам промо-матеріали, корисні плагіни, сервіси аналітики. Крім того, вебмастер може уточнити у менеджера, які оффери найбільш популярні і прибуткові в конкретний період.
 3. Надійність. СРА-Мережа виступає гарантом безпечної угоди між продавцем і арбітражником. Перший отримує впевненість в якісних джерелах трафіку, другий-оплату.

Однак за свою роботу партнерська мережа бере комісії. Як правило, збори стягуються з суми винагороди арбітражника, а також за виведення коштів. Крім того, більшість CPA-мереж встановлюють мінімалку і холд від 3 днів до місяця.

Довідка. Мінімалка - це сума заробітку, яку повинен набрати вебмастер для виведення коштів з системи. Холд-термін, протягом якого CPA-мережа перевіряє, чи не порушив арбітражник правила в процесі залучення трафіку.

Напрямок 2. Партнерські програми

Великі компанії, що працюють через Інтернет, часто пропонують вебмайстрам заробіток на арбітражі трафіку без посередників. Зазвичай в партнерських програмах передбачена оплата за моделями CPA або CPS і більш високу винагороду. Наприклад, Монобанк готовий платити партнерам 100 грн за кожного залученого клієнта, який підключився до зарплатного проекту.

Програми можна знаходити через пошуковик, а також рекомендації на блогах і форумах арбітражників. Найбільш високий заробіток приносить участь в гемблінг-партнерках. А реальний пасивний дохід забезпечують реферальні програми.

Довідка. Гемблінг - це партнерські програми онлайн-казино, букмекерських контор і бінарних опціонів. Як правило, там платять % від суми програшу залучених гравців. Реферальні програми є у буксів, сайтів фрілансу, кешбек-сервісів. Цей тип арбітражу трафіку передбачає виплати вебмайстру % з доходів або витрат залучених на проект користувачів.

Більш детально, як заробити на партнерках вже написано в окремій публікації.

Напрямок 3. Пряма співпраця

Якщо ви хочете заробити на цьому напрямку арбітражу трафіку, то повинні знаходити партнерів самостійно. Наприклад, при наявності власного юридичного порталу можна написати керуючому партнеру адвокатського бюро і запропонувати допомогу в залученні клієнтів. При цьому домовитися про оплату за Ліди або у вигляді % від суми договору на надання правової допомоги.

У разі успіху з пошуком цільової аудиторії прибуток виявиться вище, ніж за участю в звичайних партнерках і СРА-мережах. Однак при прямому співробітництві існує високий ризик кидалова з боку продавця.

Напрямок 4. SMS-партнерки

При такій схемі співпраці продавець виплачує арбітражнику винагороду в тому випадку, якщо користувач вводить спеціальний код в SMS. При цьому відбувається покупка інфопродукту, замовлення послуги або активація платної підписки.

ВАЖЛИВО. Сьогодні отримати заробіток на SMS-партнерках практично нереально через обмеження, які накладають оператори зв'язку. Крім того, все менше людей довіряють пропозиціям відправити SMS з кодом на невідомий номер.

Де брати трафік для арбітражу - умовно-безкоштовні варіанти

Новачки часто цікавляться, чи реально заробити на арбітражі трафіку без вкладень. Теоретично - так, якщо у вебмайстра вже є власні майданчики. Однак їх просування в Інтернеті часто вимагає грошей або великих витрат часу, тому схему швидше можна назвати умовно-безкоштовною.

Власний сайт або блог

На власному ресурсі можна розміщувати велику кількість партнерських посилань і стабільно лити трафік на сторонні сайти. Така схема заробітку на арбітражі має масу переваг:

 • лояльна аудиторія, яка охоче відгукується на рекомендації блогера (улюбленого автора);
 • відсутність модерації оголошень;
 • можливість просувати будь-які продукти, в тому числі гемблінг і адалт;
 • можливість публікувати повноцінні огляди товарів і послуг.

Головний же мінус - обмеженість у виборі офферов. Вони повинні хоча б частково перетинатися з тематикою ресурсу або бути універсальними. Наприклад, відвідувачів блогу про ЗСЖ можуть зацікавити засоби для схуднення і спортивні товари.

Як правило, при створенні сайту потрібно вкласти гроші в оплату хостингу та реєстрацію домену 2-го рівня, але можна і створити сайт для заробітку безкоштовно самому з нуля на конструкторі або безкоштовних платформах Blogger, LiveJournal.

Важливо! Для отримання з сайту першого доходу потрібно або величезна трата часу, або вкладення грошей в покупку контенту, внутрішню seo-оптимізацію, нарощування посилальної маси, рекламу.

Спільноти в соціальних мережах

Популярні соціальні мережі (ТІк Ток, Facebook, Instagram, Твітер) – бездонне джерело трафіку. Постійні підписники спільнот ставляться до реклами лояльно і навіть охоче переходять за посиланнями. Високий CTR спостерігається в постах, де користувачі активно обговорюють будь-яке питання. Наприклад, досвідчені автолюбителі радять новачкові купити певні запчастини, або жінки діляться один з одним секретами схуднення. У такі коментарі слід додавати ненав'язливі посилання.

Арбітраж трафіку за описаною схемою володіє наступними мінусами:

 • обмеження у виборі офферов, як і у випадку з блогом;
 • високий ризик бана сторінки за порушення правил;
 • не всі СРА-мережі і партнерки приймають трафік з соціалок.

Просувати спільноти в соціальних мережах простіше і дешевше, ніж сайт на окремому хостингу. Сьогодні одним з найбільш вигідних напрямків заробітку на арбітражі вважається Telegram. Там поки невисока конкуренція, і канали з цікавим контентом швидко набирають багатотисячну аудиторію. А через особливості формування стрічки пост в Telegram переглядають 30-50% підписників (в залежності від тематики).

Довідка. CTR - це відсоток людей, які перейшли за партнерським посиланням, від загальної кількості відвідувачів сторінки.

Канал на YouTube

Якщо ваша діяльність в Інтернеті тісно пов'язана з блогінгом, спробуйте завести свій канал на YouTube. По суті, популярний відеохостинг являє собою ще один великий пошуковик поряд з Google. Ви можете оптимізувати відео під конкретні запити і розміщувати партнерські посилання в описах під роликами. Скільки платить Ютуб за перегляди ми вже детально розповідали раніше.

Така схема арбітражу вимагає великих витрат часу і зусиль:

 • на вивчення трендів;
 • на написання сценаріїв;
 • на зйомку;
 • на монтаж і обробку відео;
 • на оформлення контенту і заповнення тегів.

Бажано, щоб в тиждень виходило не менше 2-3 нових роликів. Інакше розкрутити канал на YouTube з метою заробітку на арбітражі трафіку не вийде.

E-mail розсилка

Щоб займатися арбітражем трафіку за допомогою e-mail розсилки, необхідно зареєструватися в спеціальних сервісах (наприклад, Sendpulse, Mailchimp) і додати код форми підписки на свій сайт. Хоча деякі конструктори (зокрема, WordPress) надають таку опцію за замовчуванням.

Як правило, користувачі, які підписалися на e-mail розсилку, більш лояльно реагують на рекламу, ніж випадкові відвідувачі сайту. Однак підписників теж не варто завалювати спамом.

Порада. Якщо ви хочете швидко збільшити базу передплатників сайту, Запропонуйте людям безкоштовний продукт в обмін на e-mail. Наприклад, електронну книгу або коротку версію онлайн-курсу.

Постинг на форумах

На тематичних форумах часто заробляють вебмайстри з нульовим бюджетом. Успіх в арбітражі трафіку залежить від уміння «відчути біль» потенційного клієнта, а також комунікативних навичок.

Так, на жіночих форумах можна радити відвідувачкам косметику, дитячі товари, засоби для схуднення. На майданчиках про заробіток - залучати рефералів на букси і біржі фрілансу. А також люди охоче переходять за посиланням, коли вебмайстер обіцяє знижку, промокод або інші бонуси.

Важливо! На жаль, сьогодні багато форумів не дозволяють розміщувати у себе активні посилання. Або ж модератори блокують акаунти арбітражників за спам. Найвищий ризик опинитися забаненими у недавно зареєстрованих користувачів.

Платні джерела трафіку для арбітражу

Робота з платними джерелами трафіку вимагає навичок в області інтернет-маркетингу і налаштування реклами. А вміння отримувати прибуток з арбітражу приходить з досвідом. Але це дуже перспективний напрямок для бізнесу в кризу в 2024 році.

Контекстна реклама

Являє собою оголошення, які розміщуються в Google Adwords. Особливість контексту в тому, що рекламу на сайтах бачать тільки ті користувачі, які раніше шукали аналогічну або схожу інформацію в пошукових системах. Тобто, люди, вже націлені на покупку.

Оголошення налаштовуються в особистому кабінеті точно під цільову аудиторію, не містять дезінформації і спаму.

Тому контекстна реклама - самий "білий" спосіб арбітражу трафіку. Вона дозволена у всіх партнерках і СРА-мережах.

Перераховані плюси перекриваються одним жирним мінусом - високою вартістю реклами. Особливо при використанні в оголошеннях комерційних запитів: «купити», «замовити» і т. д. Тому заробляти з допомогою описаної схеми арбітражу можуть лише досвідчені фахівці, які вміють аналізувати статистику і знають методи зниження витрат (використання околоцелевых запитів, налаштування гео і часу показів, ретаргетінг та інші).

Реклама в соціальних мережах

У соцмережах часто використовуються два формати реклами: таргетована і органічний посів. У першому випадку арбітражник реєструє особистий кабінет на спеціальному майданчику (наприклад, маркет-платформі Тік Ток), створює оголошення і налаштовує параметри цільової аудиторії:

 • стать;
 • вік;
 • регіон;
 • соціальний статус;
 • світогляд;
 • захоплення і т. д.

Якщо робота буде виконана правильно, то рекламу побачать «прогріті» користувачі. Результатом стануть високі показники CTR і продажів, що дозволить окупити вкладення в рекламу. Однак описаний спосіб арбітражу досить витратний, а початківці вебмайстри рідко отримують якісний трафік з соцмереж. На даний час найбільша ймовірність ефективно налаштувати рекламу і, відповідно, заробити гроші є в Інстаграммі.

Органічний посів - це розміщення рекламного поста з партнерським посиланням на стіні спільноти. Зазвичай арбітражники знаходять партнерів через біржі (зокрема, Sociate, Epicstars), але можуть домовлятися з власниками груп і безпосередньо. Оплата стягується 1 раз за факт розміщення поста або певний час, що дозволяє знизити витрати. Необов'язково купувати дорогу рекламу в пабліку-мільйоннику. Краще розміщуватися в невеликому тематичному співтоваристві, але з активною і платоспроможною аудиторією.

ВАЖЛИВО. Органічний посів дозволяє експериментувати з різними форматами реклами для арбітражу трафіку. Наприклад, вебмайстер може розміщувати в чужих спільнотах особисті історії, цікаві відео, повноцінні огляди товарів.

Банерна реклама

Банери - це рекламні оголошення, які складаються з графічного блоку і тексту. Якщо користувач клацає по картинці, переходить на сайт продавця і здійснює цільову дію, вебмайстер отримує прибуток.

Розміщувати графіку з партнерським посиланням можна наступними способами:

 • підключитися до банерної мережі (наприклад, Rotaban, Traffic.Sape) і купити / орендувати рекламне місце;
 • обмінятися з іншим вебмайстром рекламними місцями по бартеру (для цього потрібен власний ресурс з високою відвідуваністю).

Крім того, для заробітку за допомогою описаної схеми потрібні навички в веб-дизайні. Або доведеться замовляти банери у фахівця, що збільшить витрати на арбітраж трафіку.

Тизерна реклама

Тизери - це різновид банерної реклами. Вони являють собою картинки з кричущим змістом. Напевно ви не раз помічали на сайтах оголошення на кшталт «цей напій з содою спалює жир за 3 дні!».

Тизери, як платні джерела для арбітражу трафіку, володіють двома мінусами:

 • знижують довіру користувачів до ресурсу, так як часто містять дезінформацію;
 • рідко дозволяють залучити платоспроможний трафік.

У той же час на певних сайтах (наприклад, розважальних або про народну медицину) така реклама має високий CTR. Крім того, вона обходиться вебмайстру набагато дешевше, ніж контекст, таргетинг і банери. Тому скидати таке джерело трафіку з рахунків не варто.

Як заробляти на арбітражі трафіку - покрокова інструкція для новачків

Освоїти заробіток на арбітражі трафіку допоможе покрокова інструкція, наведена нижче. Однак новачкові потрібно бути готовим до того, що перші спроби необов'язково принесуть прибуток. Більше 50% успіху в арбітражі трафіку залежить від уміння аналізувати і виправляти допущені помилки.

Крок 1. Реєстрація в партнерській програмі

Новачкові краще починати свій шлях з СРА-мереж, так як вони надають розширену статистику переходів і виступають гарантом безпечної угоди. Перед тим як реєструватися в черговому каталозі, детально вивчіть його умови (особливо про дозволені джерела трафіку, мінімалку, холд) і почитайте відгуки на форумах вебмайстрів.

Увага! Найнадійнішими і зручними партнерками для арбітражу вважаються mylead.global, salesdoubler.pro, drop1.top.

Крок 2. Вибір офферов

Визначте, які товари/послуги/сервіси ви збираєтеся використовувати для заробітку на арбітражі трафіку.

Ідеальний оффер відповідає 2 критеріям:

 1. Знаходиться на піку популярності. Наприклад, у квітні 2017 року в мейнстрім увійшли спіннери.
 2. Викликає у вас інтерес і довіру. Вебмастеру важко рекламувати товари, в яких він не розбирається або вважає марним мотлохом. А користувачі добре відчувають нещирість.

Блогерам, власникам спільнот в соцмережах також важливо враховувати тематику ресурсу та інтереси цільової аудиторії. Після вибору оффера система сама згенерує посилання, яке потрібно буде розмістити на рекламному майданчику.

Крок 3. Вибір рекламних майданчиків і залучення трафіку

Початківцям вебмайстрам більше підходять умовно-безкоштовні варіанти для арбітражу: сайти, блоги, спільноти в соцмережах, форуми. Перед тим як розміщувати на майданчику партнерське посилання, потрібно написати до нього переконливе оголошення або текст, які розігріють цільового користувача.

Наприклад, у вас є канал в Telegram про заробіток в Інтернеті. Тоді ви можете написати статтю про затребуваних віддалених професіях і порекомендувати підписникам певні біржі фрілансу для пошуку замовлень.

Користувачі, які зареєструються за посиланнями і почнуть активно заробляти, стануть вашими рефералами і забезпечать пасивний дохід на довгі роки.

Крок 4. Аналіз результатів і коригування рекламної кампанії

Найважливіший етап в арбітражі трафіку. Після запуску рекламної кампанії необхідно регулярно аналізувати наступні фактори:

 • показники CTR для різних типів оголошень;
 • які джерела дають кращу конверсію, а які тільки «з'їдають» бюджет даремно;
 • який формат промо більше привертає увагу людей;
 • в який час доби користувачі активніше переглядають рекламу.

Така оцінка дозволяє внести правильні корективи в арбітраж трафіку. Зокрема, відмовитися від застарілих промоматеріалів, змінити тексти оголошень або налаштування таргетингу, переглянути перелік офферов.

5 типових помилок новачка-арбітражника, або як не злити гроші в мінус

Начитавшись надихаючих статей про те, скільки грошей заробляє досвідчений арбітражник, новачок швидко «загоряється» і відключає здоровий глузд. Найчастіше до зливу бюджету призводять такі помилки:

❶. Спроби розпорошуватися

Не потрібно намагатися одночасно освоїти арбітраж трафіку за допомогою контекстної реклами, соціальних мереж і блогів. У кожного напрямку заробітку свої підходи і особливості цільової аудиторії. Поверхневе ознайомлення з кожним з них призведе лише до втрати грошей.

❷. Недооцінка якості трафіку

Початківці арбітражники часто розміщують посилання на ресурсах з високою відвідуваністю. Однак забувають врахувати активність, платоспроможність і реальні інтереси аудиторії. В результаті отриманий від арбітражу заробіток не окупає витрати на рекламу.

❸. Інтуїція замість аналізу

Ви не можете на 100% бути впевнені в тому, що знаєте ринок і цільову аудиторію. Тому при арбітражі трафіку краще використовувати спеціальні мітки і сервіси для відстеження статистики, а не покладатися виключно на внутрішнє чуття.

❹. Використання заїжджених креативів

Користувачі мляво реагують на промоматеріали, які вже бачили неодноразово. А розумні люди ще й розпізнають типові прийоми фахівців з арбітражу.

Приклад. Всім давно набридли фотографії "олігархів" з Інтернету на тлі дорогих джипів або історії молодих матусь з провінції, які заробляють в мережі 40 000 грн, приділяючи справі всього 2-3 години в день.

❺. Неправильний підбір офферов

При оцінці оффера важливо враховувати не тільки його популярність, але і те, на якій стадії він знаходиться: підняття або спаду. Фаза спаду - негативний сигнал для арбітражника.

Скільки можна заробити на арбітражі трафіку - реальні приклади

В інтернеті немає однозначної відповіді на питання про те, скільки грошей можна заробити на арбітражі трафіку. Конкретні цифри залежать від безлічі факторів:

 • досвід;
 • умов партнерок;
 • типу офферов;
 • вкладення;
 • налаштувань реклами;
 • якості посадочних сторінок.

Більшість новачків в перші 2-3 місяці взагалі зливають бюджет. Або отримують до 4-5 тисяч грн на місяць. А ось зрозуміти, скільки досвідчені вебмайстри заробляють на арбітражі, дозволяють кейси, розміщені у відкритому доступі. Зазвичай там згадуються цифри 40 000 грн в місяць і вище.

Так, в 2017 році один арбітражник використовував Google Adwords для заробітку на оффере Royal Black Mask (очищає маски для обличчя). Рекламу налаштував на жінок 16-35 років з Іспанії та Італії. Чистий прибуток в день склав 700$.

А в 2018 році вебмастер зміг за 10 днів заробити більше 50 000 грн доходу за допомогою оффера Gardenin FatFlex 198 (комплексу для зниження ваги). Цільова аудиторія - жінки 25-45 років. Трафік лив з Інстаграма.

Висновок + відео

Отже, арбітраж трафіку - це цікаве, грошове, але дуже складне заняття. Воно знаходиться на стику seo, маркетингу, копірайтингу. На жаль, арбітражу трафіку неможливо навчитися за книгами і навіть онлайн-курсами. Потрібні роки практики з постійним аналізом результатів і коригуванням. У цьому напрямку не існує схем, які працювали б вічно. Тому хороший арбітражник повинен володіти холодним і гнучким розумом.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити