Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як стати багатим і успішним з нуля - мислення, 10 порад успішних людей

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як стати багатим з нуля думає кожна друга людина в нашому матеріальному світі. Про великі гроші не мріють хіба, що діти і істинно духовні люди, яким чужі фізичні цінності. Решта населення планети майже фанатично бажає отримати гроші, щоб, нарешті, знайти щастя. На цю тему знято безліч документальних фільмів і написано розумних книг. Всі джерела цінної інформації, як один стверджують, багатство - не випадковий збіг, а виснажлива праця. На шляху до "золотої" мети, реорганізації піддаються всі складові особистості: свідомість, самооцінка, життєві пріоритети.

Змінюємо мислення

Суть всіх популярних фільмів про те, як стати багатим, зводиться до одного – розтягнута за часом порада «думай, як мільйонер».

Під цією загадковою фразою ховається ціла наука. Світові світила психології, в ході численних і багаторічних досліджень, склали 7 основних відмінностей між бідними і багатими людьми:

 1. Люди низького соціального класу більш сприйнятливі до зовнішніх загроз, ніж заможні верстви суспільства. Бідна людина скрізь шукає і знаходить небезпеку – освіта тільки для мажорів, здоров'я дороге задоволення, правосуддя існує тільки для заможних людей. Пильність скрізь і в усьому негативно позначається не тільки на фінансовому благополуччі, а й тривалості життя.
 2. Бідні люди не знають, що таке почуття особистого контролю над стресовою ситуацією. Вони схильні звинувачувати інших у своїх невдачах і жити минулим (якби мої батьки не розлучилися, я б точно став мільярдером). У той же час, багаті люди вважають за краще направляти емоційні сплески на досягнення нових цілей.
 3. Самооцінка малозабезпеченої людини заснована на громадській думці. Вільні гроші майже завжди витрачаються на поліпшення свого іміджу в очах оточуючих (новий телефон, брендовий одяг і неважливо, що куплена в кредит). Багата людина ніколи не піде на поводу байдужого соціуму – концепція самодостатності позбавляє від необхідності пускати «пил в очі».
 4. Бідна людина відчуває більше співчуття до оточуючих, ніж багатий. Глибоке проникнення до емоцій інших людей часто заважає стати успішним.
 5. Люди з низьких соціальних верств приписують свої особисті заслуги і досягнення подіям, збігу обставин. Заможна людина повністю віддає звіт, завдяки чому досяг успіху - тільки власним силам.
 6. Нужденні люди схильні вважати, що соціальна ієрархія – несправедлива закономірність, дана з народження. Клас "обраних", навпаки, чітко усвідомлює, що виключно особисті заслуги сприяють просуванню вгору.
 7. І нарешті, бідна людина думає тільки про завтрашній день, максимум про перспективи на місяць. Багатий - мислить на кілька років вперед, що дозволяє реалізувати довгострокові проекти з відмінними фінансовими прогнозами.

Погодьтеся, важко ось так взяти і повністю відмовитися від своїх переконань і стати багатим?

Все, що навіювалося з дитинства, формувалося в юності, визначалося в дорослому житті – не має рівно ніякого значення. Усвідомити цей факт, значить зробити перший крок до благополуччя. Важка робота над собою вимагає максимальної концентрації і внутрішнього натхнення. А що найкраще мотивує до праці? Правильно - мета або точне уявлення, навіщо взагалі потрібно багатство.

Цілі та наміри

Важке рішення стати багатим, ви приймаєте усвідомлено, і з цього моменту не маєте право на помилку. Тепер кожна секунда часу відведена на досягнення мети. І ось вона, несподівана друга трудність. Більшість з нас мають якісь фінансові бажання - погасити борг, купити будинок або квартиру, заробити гідну пенсію. Завтра настрій зміниться і захочеться відкрити власний бізнес з нуля або придбати дачу в глухому лісі.

 На жаль, цілі легко змінюються, часто забуваються або ігноруються. Коли швидкоплинні бажання стрімко змінюються в свідомості, це не твердий намір, а просто шалені думки, гра, під назвою «якби». Вони не мають нічого спільного з істинними намірами і тому мрія стати багатим, залишається тільки приємною казкою на ніч (полегшує засинання після стомлюючого робочого дня).

Щоб втілити "золоту" мрію в життя, необхідно повністю зосередитися на цілях. Тільки аналітичний підхід і якісний аналіз. Потрібен будинок? Пропишіть всі складові, аж до дрібниць:

 • місце розташування;
 • поверховість;
 • площа будинку і ділянки;
 • кількість спалень і санвузлів;
 • матеріал стін, фундаменту і даху;
 • декор і вид з вікна;
 • меблі, техніка, посуд;
 • машини в гаражі і т. д.

Скільки вийшло в результаті - 2, 5, 10 млн.? Ось тепер можна рухатися до реалізації мрії. Механізм ідентичний для постановки будь-яких цілей і є непоганим способом відсіювання «порожніх» мрій. Проаналізувавши, таким чином, свої бажання, можна цілком реалістично намалювати картинку майбутнього багатства, в якій не існує боргів, півстолітнього стажу заробляння пенсії або чергового флагмана корпорації Apple.

Тільки справжні, заховані глибоко в підсвідомості цілі і наміри допоможуть стати багатим.

Цінні якості

У психології існую цілі теорії, яким набором якостей повинна володіти людина, щоб стати багатим.

Заглиблюватися в наукові дослідження в рамках однієї статті не має сенсу, роботи докторів займають не один книжковий том. Розглянемо найцінніші риси:

 • Завзятість - здатність долати труднощі, і виносити з невдач тільки корисні для майбутнього розвитку уроки, обов'язкова складова багатства. Яскравим генієм виняткової завзятості був Томас Едісон. Його знаменита фраза: "Ніяких невдач не було. Я відкрив десять тисяч непрацюючих способів", у відповідь на співчуття одного в черговому провальному експерименті, стала девізом для всіх сумніваючихся людей, готових здатися вже після перших труднощів.
 • Віра - мова не йде про релігію, хоча досвід успішних людей показує, що істинно віруючі, побожні люди в кілька разів швидше досягають мети, ніж переконані атеїсти. Безмежна впевненість в успіху проекту, його користь для оточуючих, особистих здібностях і силі в буквальному сенсі творять чудеса. Організм ніби мобілізує всі внутрішні можливості, щоб направити їх на підкорення вершин.
 • Знання - неможливо досягти мети і стати багатим без "розумового багажу". Це відображення реальності у свідомості людини. Чим більше кут внутрішнього зору, тим більше шансів вийти на пряму дорогу. Талановитий художник так і залишиться любителем, якщо не зможе змішувати фарби, застосовувати специфічні техніки мазків і розрізняти грифелі олівців по жорсткості. Це не означає, що він не зможе продавати свої картини, але знання допомогли б йому вийти на зовсім інший рівень. І так в будь-якому виді діяльності, починаючи від астрології і закінчуючи прибиранням приміщень.
 • Схильність до праці - рідко зустрінеш людину, яка хоче і любить працювати. Здебільшого, люди бажають відпочивати і розслаблятися, така особливість сучасного «Homo sapiens», позбавленого від головних небезпек навколишнього світу . Але, як з'ясувалося, в ході цікавого психологічного експерименту, працездатність повністю залежить від захопленості справою. Іншими словами, заняття улюбленою справою матиме більше шансів на успіх, ніж вимушена діяльність. Приклад - класична зайнятість на основному місці. Який би кваліфікацією і досвідом не володіла людина, якщо він кожні 10 хвилин дивиться на годинник, чекаючи закінчення робочого дня, він не на «своєму» місці.

Всі перераховані якості може розвинути в собі будь-яка людина. Як правило, вони формуються паралельно.

Тобто, чим глибше стає віра, тим більше бажання працювати, а в міру накопичення знань, з'являється завзятість, тверда впевненість у своїх силах і можливостях стати багатим.

Історії багатих людей

Досвід заможних людей - цінна історія розвитку особистості, з якої можна почерпнути натхнення і мотивацію.

Джоан Роулінг

«Хлопчик, який вижив» приніс своєму творцеві, британській вчительці англійської мови Джоан Роулінг, 650 млн.$.

Саме в стільки оцінив журнал Forbes стан письменниці на грудень 2018 року. Примітно, що Джоан в 2004 році була доларовим мільярдером, але втратила статус через благодійні пожертви в розмірі 200 млн.$. У 1993 році молода, творча дівчина залишилася в буквальному сенсі біля розбитого корита – в розлученні, без роботи і з маленькою дитиною на руках. Але була ідея, яка повільно, але вірно втілювалася в життя – 3 глави легендарного Гаррі Поттера чекали свого зоряного часу.

За чотири роки до виходу в світ першого тому роману, Джоан Роулінг пережила всі властиві бідним людям позбавлення – виживання на допомогу по безробіттю, депресію. Багато чого з чорної смуги відбилося в книгах про чарівний світ. Але в підсумку, Роулінг, за відносно короткий період, стала першою людиною в світі, яка заробила багатство тільки на одній історії – безпрецедентний випадок в літературному середовищі. Приклад гідний наслідування або, принаймні, уважного вивчення.

Хамді Улукая

Американський мільярдер турецького походження, щорічно входить в рейтинги найбагатших людей планети зі значним статком в 1,7 млрд.$.

Свою йогуртову імперію Chobani Хамді створював з нуля. Істинний провінціал Улукая народився в сім'ї курдського фермера. Незважаючи на кочовий спосіб життя, молодий чоловік отримав гарну освіту – в 1994 році закінчив Політологічний факультет Анкари. На досягнутому вирішив не зупинятися. У 20 років переїхав до США, щоб вивчати англійську мову в університеті Адельфі, Нью-Йорк.

У 1998 році Хамді Улукая влаштувався на роботу до приватного фермера на півночі штату Нью-Йорк. Візит батька в тому ж році поклав початок власному бізнесу. Потомственому фермеру категорично не сподобався місцевий сир "Фета" і він запропонував синові імпортувати якісний продукт з рідної Туреччини, звісно власного виробництва. У 2002 році завод «Євфрат» — став першим дітищем Улукаї. Бізнес приносив дохід, але ще більше проблем. 2 роки Хамді долав численні перешкоди з розвитку власної справи. У 2005 році йому на очі випадково потрапило оголошення про продаж йогуртової фабрики. Після огляду будівлі та обладнання, молодий підприємець вирішив купити завод, всупереч логіці, боргах і порад фінансових консультантів. Скориставшись державною програмою з кредитування малого бізнесу, Улукая почав тернистий, але успішний шлях на вершину матеріального благополуччя.

Хамді Улукая в численних інтерв'ю заявляє, що багатство може отримати будь-яка людина, якщо буде чесний, наполегливий і вірний своїй меті.

Опра Вінфрі

Опра Вінфрі не вибуває з рейтингів найбагатших людей світу. Важке дитинство в неблагополучній родині не зломило, а тільки зміцнило рішучість дівчини домогтися чого-небудь вартого в цьому житті. Вагітність в 14, народження мертвої дитини – події, які повністю вплинули на становлення особистості Опри. На тлі поступового скочування в прірву, мати майбутньої знаменитості приймає єдино правильне рішення-відправляє її до батька, в інший штат.

У 15 років дівчина потрапляє до суворого, але більш благополучного батька, який в пріоритет поставив отримання освіти. За рік "суворого режиму" Опра змогла увійти в число найуспішніших студентів, виграти кілька великих конкурсів і зробити перші кроки в журналістиці.

Таланти активної і красномовної дівчини швидко помітили впливові продюсери з медіа середовища. У 17 вона вже стала повноцінним репортером. У 1986 році, у віці 31 року Опра Вінфрі запускає власне шоу, яке зробило її не тільки знаменитою на весь світ, але і дуже багатою жінкою. Список нагород, досягнень, благодійних і комерційних проектів телеведучої можна перераховувати до нескінченності. Але висновок один-все залежить від людини і його ставлення до ситуації. Хтось витягує цінні уроки і підкорює вершини, а хтось боляче падає з висот, даних з народження.

Це лише крихітна частина впливових, знаменитих і дуже багатих людей, які почали свій бізнес з нуля, маючи за плечима тільки безмежну віру у власні можливості. У них є чому повчитися підприємцям-початківцям. Якщо чорношкірій дівчинці з гетто, безробітній жінці в розлученні або турецькому курду з провінції вдалося увійти в списки Forbes, то це зможе зробити кожен. Треба тільки дізнатися, з чого починати.

Власна справа

Відкрити свій бізнес - надійний, перевірений часом спосіб вирішити питання, як стати багатим.

Всі представники еліти - це бізнесмени в різних сферах економіки і промисловості. Сміливо вступайте в ряди мільйонерів. Тим більше що сьогодні почати розвивати власну справу можна мало не зі шкільної лави. Підприємницька діяльність умовно ділиться на два великих класи – з початковими інвестиціями і без вкладень.

Бізнес з нуля можна відкрити:

 • в якості посередника - дропшиппінг;
 • продаючи речі на сайтах безкоштовних оголошень;
 • надаючи послуги – репетиторство, консультації, переклади, ремонти;
 • стати ріелтором;
 • почати працювати у фрілансі;
 • монетизувати хобі.

Для більш серйозного старту потрібно стартовий капітал. Але варіантів настільки багато, що без праці можна вибрати з мінімальними вкладеннями:

 • купити франшизу - тисячі пропозицій у всіх сферах бізнесу, починаючи від автобізнесу і закінчуючи ритейлом;
 • створити прибутковий сайт (блог, інформаційну сторінку, інтернет-магазин, аккаунт в соцмережах);
 • організувати бізнес на дому - манікюр, ательє, хенд-мейд і т. д.

Якщо глибоко вивчити ідеї та пропозиції, то з'ясується, що, принаймні, 10 способів підходять вам ідеально. У міру нарощування обороту, відкриваються нові точки, розширюються виробничі приміщення, укладаються партнерські угоди з великими компаніями. Зрозуміло, що намальована схема умовна і в житті буде далеко не просто реалізувати плани. Але головне - почати.

Інвестиції

Існує безліч видів інвестицій для того, щоб стати багатим. Вони підбираються з урахуванням індивідуальних особливостей людини: темпераменту, віку, характеру (схильність до ризику). Але механізм інвестування ідентичний у всіх випадках. Для наочності, розіб'ємо його на кілька етапів:

 1. Складання фінансової мети. Поняття "багатство" різне для кожної людини. Для когось це гроші, для когось майно. Але для всіх, без винятку - фінансова мета, з різною вартістю і термінами досягнення. На першому етапі складається список завдань. Для кожної визначається ціна і період реалізації. Наприклад, пенсійні заощадження - 30 років і 7 млн. грн, заміський будинок – 5 років і 2 млн. грн.
 2. Визначення суми і прибутковості вкладень. Людина хоче через 30 років, після виходу на пенсію отримувати 20 000 грн на місяць. Капітал, що дає в місяць таку суму, розраховується за формулою 20 000 х 12 = 240 000/0,06 = 4 млн. грн. Але за цей термін інфляція знизить купівельну спроможність грошей, тому необхідна сума множиться на коефіцієнт 2,66 (середній рівень інфляції). Разом: 10,6 млн. Передбачувана прибутковість інвестицій - 12% на рік. Значить, буде потрібно відкладати не менше 8 000 грн на місяць.
 3. Вибір інвестиційної стратегії - активна або пасивна. У першому випадку, вкладення піддаються постійному частому аналізу. У другому «купив і тримай».
 4. Розподіл інвестиційного портфеля. Інвестувати можна в акції, цінні папери, банківські вклади, нерухомість. Співвідношення залежить від цілей, терміну вкладень і схильності до ризикованих фінансових операцій.
 5. Вибір інвестиційних інструментів. Для пасивних інвесторів - це ПІФи, фонди ETF. Для активних підійдуть будь-які фондові біржі, де можна мало не щодня купувати/продавати цінні папери.
 6. Регулярне оновлення інвестиційного портфеля. Навіть для пасивних інвесторів цей крок обов'язковий, тому що економіка дуже динамічна, а вартість портфеля повинна залишатися, як мінімум, на початковому рівні.

Тема інвестицій вимагає детального вивчення і ретельної підготовки. Не нехтуйте фінансовою освітою.

Стати багатим не можна без базових економічних понять.

Нерухомість

Інвестори в нерухомість - це апріорі люди, які прагнуть стати багатими. Для отримання доходу необов'язково мати величезний капітал, більш того, можна скористатися іпотекою, для придбання першого об'єкта.

Стратегія проста - вкласти гроші в потенційно привабливу для широкого кола людей нерухомість (сучасний житловий комплекс, старий фонд в центрі міста, заміський будинок в районі з розвиненою інфраструктурою). Підготувати приміщення для здачі в оренду – зробити ремонт, купити меблі, техніку (вартість оренди збільшується в 2-3 рази). Знайти квартиронаймачів на довгостроковій основі, отримувати пасивний дохід.

Таким чином, ви створюєте власну фінансову "зону безпеки". Знімаючи з себе тривоги про завтрашній день (звільнення, страх втратити замовників у фрілансера, можливі хвороби), ви звільняєте цінний час для планування і самоосвіти. На думку аналітиків, людина відчуває себе вільно і впевнено, при доході від 1 000$ в місяць.

Інший варіант - перепродувати будинки, квартири, офіси. Суть - інвестуєте в нерухомість на етапі будівництва (краще до 2-3 поверху), після здачі об'єкта в експлуатацію (1-2 роки) робите косметичний ремонт і продаєте об'єкт на 40-70% дорожче. Також можна скористатися іпотекою і споживчими кредитами для початкових вкладень.

Як тільки пасивний дохід від нерухомості стає 60-80 тисяч грн на місяць, можна починати інвестувати в інші активи (акції, цінні папери). Поступово нарощуючи інвестиційний оборот, можна за 1-2 роки вийти на постійний прибуток в 500 000 тис. грн на місяць. А це вже практично фінішна пряма на тернистому шляху отримання багатства.

Акції

Інвестування в акції рівносильно вкладенням в бізнес. Ідеальний фінансовий інструмент для людей, які не мають стартового капіталу або просто не готові відкривати власний бізнес.

Акціонер може отримувати дохід двома способами:

 • Дивіденди - пасивний прибуток, який нараховується за результатами діяльності компанії один раз на квартал, за 9 місяців або рік. Для отримання відчутного доходу знадобиться серйозний капітал.
 • Курсова різниця - торги на фондовій біржі. Починати можна з 1 000 грн. Оптимальний варіант для початківців інвесторів. Стати багатим тут можна всього за рік, як втім, і втратити все в один момент. Такий вид вкладень вимагає аналітичного складу розуму і впевнених знань в області економіки.

Незалежно від обраного способу інвестицій в акції, досвідчені підприємці радять дотримуватися трьох золотих правил:

 • Детально вивчати бізнес, в який ви збираєтеся вкладати гроші.
 • Знаходити компанії з надійним управлінським складом (бажано, з багаторічним досвідом).
 • Навчитися оцінювати акції, щоб купувати за оптимальною вартістю і не зробити вкладення збитковими.

Для отримання цінного досвіду, вибирайте надійного брокера. 

Цінні папери

Для інвестора інтерес представляють облігації.

Але перед практикою, краще "потренуватися" на акціях, щоб напрацювати достатній досвід і кваліфікацію. Облігації мають складну класифікацію і далеко не всі підійдуть для того, щоб стати багатим. Вибирають цінні папери за такими критеріями:

 1. Прибутковість - купон і курсова різниця. Купон-аналог банківських відсотків, виплачується один раз на квартал, півріччя або рік. Середня ставка на сьогоднішній день - 8%. Курсова різниця - спекулятивний дохід, отриманий від перепродажу на фондовій біржі.
 2. Амортизація - номінал за облігаціями погашається не в кінці терміну, а частинами протягом усього періоду обігу цінного паперу.
 3. Дата погашення - коли виплачується номінал.
 4. Надійність - оптимальним варіантом стають облігації державного зразка, випущені мінфіном.
 5. Ліквідність - показник наскільки просто купити або продати облігацію. Чим більше торгів проводиться і здійснюється угод, тим краще. Оцінити можна на спеціальних сайтах або в торговому терміналі.
 6. Податки - деякі облігації обкладаються держмитом, щоб не було неприємних сюрпризів, слід звернути увагу на цей нюанс ще до покупки цінних паперів.

Порахувати прибутковість цінних паперів можна на облігаційному калькуляторі (просто вбити в рядок пошуку у вашому браузері).

Банківський вклад

Класичні вклади - це скоріше захист грошей від інфляції, але не інструмент для збагачення. Щоб спокійно жити на відсотки, треба вже бути мільйонером. Наприклад, для щомісячного прибутку в 1 000$ необхідно тримати на депозиті не менше 3 млн. грн. Теоретично ці гроші можна накопичити за 20-30 років. Щоб стати багатим в найближчій перспективі, такий термін не підходить. Тому розглядаємо вклади, як "подушку безпеки" на час активної діяльності щодо поліпшення фінансового добробуту.

Перед тим, як зберігати гроші в банку вивчаємо наступні моменти:

 • страхування вкладів - банк повинен бути учасником державного ССВ (системи страхування вкладів), в іншому випадку законність діяльності ставиться під сумнів;
 • виплата відсотків - щомісячна, в кінці терміну;
 • терміни депозиту - чим триваліше, тим більше процентна ставка;
 • прибутковість - щорічні відсотки (Зараз на рівні 10-12%);
 • надійність банку - віддавати перевагу великим організаціям, навіть на шкоду парі пунктів ставки;
 • не зберігати всі гроші в одному банку - розподіліть свій капітал між кількома фінансовими установами, якщо метою є зберегти гроші на 1-2 роки або створити «подушку безпеки» на період становлення власного бізнесу.

ПІФ

Пайові інвестиційні фонди об'єднують вкладення всіх інвесторів, а потім управляє ними через власну КК (керуючу компанію). Таким чином, у кожного інвестора є частка в об'ємному портфелі, яка підтверджується цінними паперами – паями.

ПІФи бувають:

 • цінних паперів (облігації, акції);
 • універсальні (змішані інвестиції);
 • венчурні інвестиції (високий ризик);
 • індексні (ставка на динаміку відповідного біржового індексу);
 • нерухомість;
 • кредитні (вкладення в МФО);
 • товарний ринок;
 • антикваріат, мистецтво;
 • довгострокові прямі інвестиції.

Можливості інвестицій в ПІФах великі і різнобічні. Можна створювати дуже ефективні портфелі, з прибутковістю до 100% на рік. Але більшість вкладень мають куди більш скромну ставку-10-15%. Все залежить від таланту керуючого складу. Тому не пошкодуйте час на вивчення фондів, зокрема відгуків на форумах.

Але в будь – якому випадку, для новачків - один з кращих варіантів отримати багатство з мінімальними ризиками і вкладеннями (поріг входу починається з бюджетних 1 000 грн).

Благодійність

Як така благодійність, звичайно ж, не принесе багатства. Поняття настільки складне і спірне, що багато хто відкидає допомогу ближнім, мотивуючи свої переконання елементарними питаннями: "хто б мені допоміг?" або "чому я повинен віддавати те, що належить по праву?". Але існують ще закони рівноваги і балансу в природі. Зацикленість на матеріальному аспекті не дає повною мірою усвідомити факт – чим більше віддаєш, тим більше отримуєш. Це ж не доведено наукою, значить не дійсно. Але людина ще не прийшов до розуміння багатьох фізичних явищ атмосфери, не вивчені величезні науки, як астрономія і космологія. Але це ж не означає, що повітря, інших галактик і всесвітів не існує.

Благодійність стає психологічним прийомом, для запуску команди власному мозку: "у мене достатньо грошей, щоб не тільки забезпечити свої потреби, а й надати допомогу нужденним людям". Розум знайде спосіб ефективно взаємодіяти з реальністю, щоб установка спрацювала. Переважна більшість мільярдерів і просто багатих людей займаються благодійністю. Які б не були їхні мотиви, результати в наявності - стан збільшується з кожним роком, що можна відстежити в рейтингах Forbes.

Експерти в області великих грошей радять завести відразу два накопичувальних рахунки-один ощадний, інший благодійний. Який відсоток з доходів перераховувати, вирішувати тільки вам. Але загальноприйнятий стандарт пожертвувань-10%. Ставка не випадкова, має давнє коріння (описана в Старому Завіті) і чітке визначення «Закон десятини». Згідно з правилом, віддаючи частину своїх грошей, ви запускаєте потужні процеси, які призводять до того, що матеріальних благ стає ще більше. Але важливо розуміти один момент-це не хабар, не інвестиція, не відкуп від гріхів. Ви платите, тому що вже маєте, тобто безкорисливо, з радістю діліться своєю енергією з знедоленими людьми.

Помилки

Стати багатим - значить переглянути свої звички, спосіб життя, оточення і ставлення до грошей. Але, навіть скрупульозно виконавши всі пункти, можна зіткнутися з тим, що матеріальних цінностей так і не додалося.

Швидше за все, допущені типові помилки:

 1. Працюєте з великою ретельністю... на колишньому місці. Від того, що ви звалили на себе додаткові обов'язки або стали з більшою відповідальністю ставитися до своєї праці, багатства не додасться. Світить тільки невелике підвищення зарплати. Шукайте додаткові способи доходу, поза стандартного формату роботи "на чужого дядька".
 2. Ви занадто зосереджені на заощадженнях. Тотальна економія, обов'язкові заощадження у вигляді 20% від зарплати, але грошей більше не стає – типова помилка олігарха-початківця. Необхідно паралельно збільшувати свій дохід, тоді результат не змусить себе чекати. Наприклад, ви заробляєте 500$ в місяць, з них 100$ йде на депозит. Щоб отримати 100 000$ знадобиться 83 роки (!!!). Чи не занадто довгий термін?
 3. Цілком влаштовує поточний рівень доходів. Завзятість, знання і праця принесли свої плоди – ви стали заробляти не 500$ в місяць, а 3 000$. Цього цілком вистачає на безбідне життя і подорожі, більше нічого не треба. Що ж, залишається тільки привітати - це ваш персональний рівень багатства. Жоден мільярдер не зупиняється на досягнутому рівні. Грошей завжди, апріорі мало.
 4. Ви ще не почали інвестувати. В середньому мільйонери вкладають щорічно 20% доходу в перспективні проекти. Багатство в елітному середовищі вимірюється не заробітком, а інвестиціями – чим більше, тим відповідно, багатшими. Не потрібно бути семи п'ядей у лобі, геніальним фінансовим експертом або заробляти відразу величезні гроші. Почніть з доступних вкладень в ПІФи або цінні папери через брокера.
 5. У гонитві за чужою мрією. Щоб досягти успіху, ви повинні любити свою роботу. Якщо професія стала результатом бажань батьків, вплив друзів, порад родичів, то результату не буде. Ключовий момент багатства - пристрасть і любов до своєї діяльності. Проаналізуйте, що вам найбільше подобається в житті.
 6. У вас немає планів щодо майбутніх «великих» грошей. Багаті люди вважають за краще прагнути до досягнення певного рівня добробуту. Це вимагає концентрації, сміливості, знань і великих зусиль — але це можливо, якщо є чітке бачення, що далі робити з отриманими благами.
 7. Витрачаєте, потім відкладаєте. Якщо ви хочете стати багатим, спочатку потрібно зберегти гроші, а потім платити за рахунками. Отримали зарплату, відразу відкладіть відсоток на депозит, залишок пускайте на обов'язкові щомісячні витрати. Не вистачає - шукайте додаткові доходи.
 8. Ви все ще думаєте, що стати багатим не гідні. Більшість людей вважають, що багатство - це привілей, доступний тільки щасливчикам. Але, правда лише одна, ви маєте повне право стати заможною людиною в будь-якому цивілізованому суспільстві, до якого без сумніву належать українські громадяни. Почніть з питання: "Чому не я?".

Робота над помилками важка, об'ємна і, найчастіше, довгострокова. Знову ж таки, все впирається в універсальне рішення – не затягуйте, працюйте над собою сьогодні.

Поради

Щоб стати багатим, застосовуйте на практиці поради заможних людей. Їх можна знайти в інтерв'ю, біографіях і книгах. Представляємо вашій увазі найефективніші рекомендації.

Починайте прямо зараз

Чим раніше ви почнете діяти, тим швидше знайдете фінансову свободу. Незалежно від справжнього матеріального становища, економте і відкладайте гроші сьогодні. Не дозволяє зарплата - знаходьте додатковий дохід. Благо, в світі високих технологій, досить способів заробити зайві 50-100 грн в день. І нехай вас не бентежить сума. Пам'ятайте одне - довгий шлях починається з маленького кроку.

 Автоматизуйте свої заощадження

Найбільший ворог багатства - ви самі. Занадто часто людина піддається спокусі і витрачає більше, ніж може собі дозволити. У підсумку заощаджень немає, а є тільки боргові зобов'язання. Найкращий спосіб захистити гроші від власних слабкостей - автоматизація ощадного процесу. Це означає регулярний переказ певної суми з зарплатної / дебетової картки на інвестиційні або депозитні рахунки. Таким чином, ви не тільки позбавляєтеся від шкідливих звичок купувати непотрібні речі, але і зберігаєте гроші, які напевно підуть в «нікуди».

 Живіть скромно

Чи траплялося вам зустрічати людину, яка своїм аскетичним способом життя викликав співчуття, а пізніше з'ясовувалося, що насправді він доларовий мільйонер? Якщо ні - почитайте дивовижні історії вкрай економних багатіїв. Ми не закликаємо відмовитися від усіх матеріальних благ і фанатично відкладати кожну копієчку, на шкоду здоровому харчуванню, якісному одягу та особистому зростанню. Але перед покупкою чергових джинсів від супер модного і мега дорогого бренду, задумайтеся, чи так вже потрібна річ, ціна якої завищена, принаймні, в 100 разів. Корисна звичка витрачати мінімально і грамотно в майбутньому принесе відчутні дивіденди.

 Уникайте спокус

Навколо мільйон спокус жити не за коштами. Телебачення, журнали, друзі, сім'я, колеги – скрізь нав'язується покупка, зачіпаючи найчутливіші струни свідомості. Чим я (моя дружина/чоловік, дитина, батьки) гірше інших? Обов'язково треба придбати такий же телефон, як у менеджера Сергія або телевізор, як у двоюрідної сестри Олени. Проблема полягає в тому, що спонтанні покупки часто призводять до боргів і довгострокової фінансової нестабільності.

Боротися з інформаційною атакою нелегко, але можливо: уникати торгових центрів, всю рекламу на електронній пошті відправляти в спам, твердо навчиться говорити ні самому собі і близьким людям, якщо мова йде про дорогі, але багато в чому непотрібних предметах побуту.

Отримуйте економічну освіту

Успішні люди знаходять час, щоб вивчати ключові фінансові концепції. Інформацію можна отримувати зі спеціальних журналів, телевізійних та інтернет каналів, нарешті, книг. Візьміть за правило, читати фінансові новини замість пліток про чужого життя або порожнього спілкування в соціальних мережах. І нехай спочатку буде нудно, незрозуміло, нецікаво. Вже через тиждень пазл почне складатися в картинку, прийде розуміння, а з ним і знання.

Але будьте обережні і вибіркові, не приймайте на віру всю підряд інформацію. І особливо акуратно прислухайтеся до інвестиційних порад - великий ризик нарватися на шахраїв, і надовго відстрочити отримання бажаного багатства.

Міняйте оточення

Людину визначають його сім'я, друзі, колеги. І якщо рідних людей треба приймати, розуміти і любити, то з усіма іншими можна розлучитися, якщо єдиний плюс в спілкуванні – весело відзначити чергове свято. Важко стати багатим, працюючи слюсарем на заводі або маючи коло знайомих, єдина мета яких, дочекатися п'ятниці і феєрично відзначити закінчення тижня. Знову ж таки, це не означає, що відразу треба відкинути всі прихильності. Ні, навпаки, більше спілкуватися, знайомитися з новими людьми, заводити друзів. На шляху до успіху все одно відбудеться "природний відбір". У ваших силах прискорити процес.

Практикуйтеся в психології

Вивчайте мистецтво спілкування з людьми. Комунікабельність з елементами маніпуляції допоможе сформувати позитивне коло знайомих, які в майбутньому зможуть і захочуть надати вам підтримку. Справити перше враження, сподобатися, зацікавити співрозмовника з першої хвилини – цінні якості. Без психологічних прийомів тут не обійтися. Тому читайте, вчіть і застосовуйте на практиці поради світових «гуру». Обов'язково знайдеться тактика поведінки, яка беззастережно підійде особисто вам.

Постійно думайте про те, як стати багатим

Мрії - це дуже добре, вони мотивують і надихають. Але ще потрібні ідеї. Без роздумів про способи заробітку, потрібні думки не прийдуть просто так в вашу світлу голову. Перебирайте варіанти, уявляйте ситуації, які сприяють отриманню доходу, приміряйте на себе будь – які ролі-від зірки світового кінематографа до нафтового магната. Бажано записувати кожну ідею, якою б безглуздою вона не здавалася. Місяць-два роздумів і з'являться перші плоди – реальні і цілком здійсненні методи отримати багатство в найближчій перспективі.

Поєднуйте все і відразу

Роздуми, як стати багатим, глибокий аналіз власної особистості, самоосвіта прекрасно поєднуються з діями. Теорія + практика = успіх. Ніхто ж вам не заважає підвищувати кваліфікацію, поки ви займаєтеся підготовкою до відкриття магазинчика китайських товарів або інвестуєте в акції відомих компаній. Прискорюйтеся, пробуйте, робіть помилки – удача любить наполегливих і цілеспрямованих.

Робіть упор на свої таланти

Кожній людині від народження дані здібності, які можна розвивати і вдосконалити в будь-якому віці. Глибока помилка думати, що вас природа обділила (переконання, властиве кожному другому жителю планети). Напевно є те, що ви вмієте робити краще своєї сім'ї, друзів, колег, жителів району, міста і т.д. В'яжете, шиєте, геніально готуєте, прибиваєте полки, встановлюєте програми, ремонтуєте побутову техніку – монетизуйте свої навички. Бізнес, заснований на хобі, захоплення, знання, кращий варіант стати багатим.

Шість правил для тих, хто вирішив стати багатим

Бути фінансово успішним і незалежним – мрія мільйонів. Але тільки деякі з них знають, що для цього зовсім необов'язково більше працювати. Насамперед слід змінити своє ставлення до грошей.

Справжні мільйонери стали такими не тільки тому, що багато працювали, а завдяки вмінню грамотно розпоряджатися особистими фінансами. Вони розуміють, що до грошей слід ставитися шанобливо і не варто розкидатися ними направо і наліво, заявляючи, таким чином, про своє благополуччя. Хочете на власному прикладі дізнатися, що таке забезпечене життя? Тоді рекомендуємо уважно вивчити правила ставлення до грошей, перевірені кар'єрою найбагатших людей планети.

 1. Прагнучи стати багатим, треба не більше працювати, а більше заробляти. Якщо ваша зарплата далека від бажаної, не впадайте у відчай. Обговоріть з начальством, що ви могли б зробити, щоб ваш дохід виріс. Можливо, для цього доведеться пройти якісь навчальні курси, вивчити нову іноземну мову або комп'ютерну програму. Навіть якщо оплачувати навчання доведеться вам самим, не варто засмучуватися. Адже нові знання ви досить скоро зможете монетизувати.
 2. Мріючи про багатство, треба ще й щось робити. Сидячи на дивані багатим не станеш. Якщо тільки у вас немає величезного рахунку в банку, з якого щомісяця капають відсотки. Кожна історія багатства починалася з якоїсь ідеї: людина відкривав свою справу, придумував нові рішення давно знайомих йому завдань, працював над розширенням клієнтської бази і пр.тому, не забувайте: мріями ситий не будеш. Дійте!
 3. Не сподівайтеся розбагатіти за рахунок «легких» грошей (виграші, подарунки, спадок та ін.). Як правило, такі гроші також легко і непомітно йдуть. Згадайте хоча б історії людей, які виграли великі суми в лотереях. Мало хто з них зміг розпорядитися виграшем з розумом і стати по-справжньому багатою людиною.
 4. Не шкодуйте часу і грошей на підвищення власної фінансової грамотності. Ці знання допоможуть вам правильно вкладати накопичення і отримувати з них відчутні дивіденди.
 5. Заведіть собі правило: не витрачати якусь частину щомісячного доходу (мінімум 30 відсотків). Це внесе деякі коригування у Ваше звичне життя і змусить скоротити витрати, але зате з'явиться більше шансів до кінця року зібрати відчутну суму грошей, які можна або вкласти в розвиток власного бізнесу, або витратити на інші давно бажані потреби, на які раніше не вистачало грошей.
 6. Не дозволяйте собі зависати в соцмережах під час робочого дня. В крайньому випадку, дозвольте собі побродити по мережі в обідню перерву. В іншому випадку, витрачаючи робочий час на порожні розмови з незнайомцями або читання розважальних статей, ви позбавляєте себе можливості заробити більше грошей. А значить, стати багатшими.

Висновок + відео

Якщо ви хочете поліпшити спосіб життя, розширити кругозір, стати багатим і незалежним, необхідно виходити із зони комфорту, і відправлятися в захоплюючу подорож по фінансовому світу. Кожен крок, нове знання або цінний досвід, дозволяє створювати додаткові джерела доходу і повністю перебудовувати своє життя. Особиста свобода, можливість розпоряджатися часом, заняття улюбленою справою – вже на середині шляху якість життя помітно покращиться. Якщо ви читаєте цю статтю, значить, ви вже готові до змін. Різнобічна інформація на перших етапах – ключовий момент становлення майбутнього мільйонера.

Залишайте коментарі, задавайте питання, оцінюйте і критикуйте. Поділіться своїм поняттям багатства - це тільки гроші або свобода від матеріальних турбот?

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити