Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Лайфхак: як заробити на ілюстраціях (малюнках) по інтернету

Останнє оновлення: Середа, 24 січня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Ідеї та джерела заробітку на малюнках всім художникам і творчим людям. Як заробляти в Інтернеті, і хто купує ілюстрації. Статистика реального доходу, типи малюнків та інструменти для отримання доходу. Практичні поради для роботи на популярних сайтах.

Не знайшовши роботу в реальному житті художник, сидячи вдома теж може заробити собі пристойні гроші. Пов'язано це з активним світовим розвитком комп'ютерних та електронних технологій. Так як щодня всесвітня мережа наповнюється новими сайтами і блогами, для всіх них художниками спочатку створюється оформлення у вигляді красивих ілюстрацій і картинок.

У цій статті детально розглянемо питання, як заробити на малюнках в інтернеті, де їх можна продати і як почати.

Що знадобиться для заробітку на малюнках в Інтернеті?

Перш ніж розбиратися, як заробляти на ілюстраціях в Інтернеті, потрібно дізнатися, які інструменти і програми для цього процесу можуть знадобитися:

 1. Комп'ютерна програма
  Adobe Illustrator і Photoshop - це дві найпопулярніші і доступні програми, за допомогою яких можна намалювати малюнок з нуля. Саме формати даних програм приймають різні сервіси з продажу зображень (про це докладніше поговоримо нижче).
 2. Цифрова ручка (за бажанням)
  Сучасний інструмент, який з'явився на споживчому ринку не так давно. До такої ручки зазвичай додається в комплект модуль-сканер, який можна накласти на звичайний аркуш формату А4. Після того, як художник їй створить малюнок на папері, вона переведе його в цифровий формат. Таким чином виходить створювати повноцінну копію звичайного зображення.
 3. Графічний планшет (за бажанням)
  Цей інструмент призначений теж для перекладу написаної інформації на ПК. У комплекті йдуть два предмети. Перший-перо, другий-плоский планшет (завдяки своїй високочутливості він може реагувати на натискання пера і навіть його близькість). Деякі фірми до комплекту докладають спеціальну мишку.

Намалюйте на папері ескіз, відскануйте (відповідно знадобиться сканер) або сфотографуйте і завантажте зображення в редактор. У майбутньому, коли почнете добре заробляти, картинки можете малювати на графічному планшеті, де відразу можна робити ескізи в комп'ютерній графіці.

До речі, якщо ескіз вдалий і яскравий, то його можна продавати, як готову графіку.

Крім технічних і спеціалізованих вимог, звичайно ж, щоб заробити на ілюстраціях художнику на дому потрібно:

 • Творче мислення;
 • Прекрасна уява;
 • Величезне бажання працювати і заробляти;
 • Прагнення до вдосконалення.

Як заробити на ілюстраціях в Інтернеті

Тим, хто цікавиться, як заробити на малюванні в Інтернеті рекомендується детально вивчити інформацію про мікростоках.

Мікростоки - це спеціалізовані інтернет-сайти, на яких будь-який автор може розмістити свої роботи для подальшої їх реалізації.

Причому подібні ресурси дозволяють заробити, як художнику самоучці, так і професіоналу.

Мікро - тому що реалізація контенту здійснюється за маленькою ціною, а стоки - тому що туди можна завантажити не тільки фотографії, але ще і відео, ілюстрації, малюнки і т. д.

Після покупки викладеного контенту, автор отримує грошове відрахування за безумовно встановленим ресурсом тарифом.

Невисока вартість компенсується можливістю продати одну і ту ж ілюстрацію або картинку безліч разів (без обмежень), що в рази збільшує заробіток автора. За рахунок автоматизованого процесу угода відбувається миттєво.

Автору потрібно відразу думати, для якого споживача розраховане зображення, яке буде продаватися, де його можна застосувати.

Сьогодні продають і купують:

 • Фотографія;
 • Векторну графіку;
 • Растрову графіку;
 • 3D зображення;
 • Flash.

Сайти, де можна заробити на малюванні

Питання, чи можна зараз заробити малюванням за допомогою інтернету ми вже розібрали. Тепер перейдемо до опису діючих онлайн-ресурсів.

Довідка! Відразу слід зазначити, що автор не обов'язково повинен вибрати якийсь один певний мікросток. Навпаки, почати заробляти спочатку рекомендується на декількох. По закінченні часу і з отриманого досвіду можна судити, яка торгова — майданчик більш вигідна.

У одного мікростока зашкалює рейтинг за кількістю продажів, інший славиться більш високою ціною на контент. Тому кожен автор повинен визначити для себе самостійно, то що йому підходить.

Для прикладу наведемо 3 найвідоміших і рекомендованих сайту, де можна заробити на малюнках, одночасно викладаючи свої роботи на всі стоки:

 • Shutterstock - на сьогоднішній день цей мікросток відноситься до наймасштабнішим торговим-майданчикам і в його базі знаходиться більше 20 млн. картинок та іншого контенту. Від вартості реалізації завантажених ілюстрацій і зображень автори отримують 60%. Виплачує щорічно авторам гонорар у розмірі $450 млн.
 • Dreamstime - простий і зрозумілий мікросток середнього рівня з продажу, відповідний навіть для новачків за рахунок того, що не потрібно проходити іспит. Приступити до продажу можна відразу ж після реєстрації. З купленого зображення автор може отримати від 30% до 50% від його вартості.
 • DepositPhotos - порівняно недавно створений (в 2009 році) мікросток.

Хто купує малюнки

У число клієнтів мікростокових сайтів входять дизайнери, рекламні агентства, блогери, газети, видавництва, журнали і ті, у кого без покупки зображення (або іншого контенту) не обходиться жодного робочого дня.

Наприклад, більшість зображень на нашому сайті було куплено саме на мікростоках, а саме на Shutterstock.

Скористатися подібним ресурсом - це відмінна можливість купити якісний контент за прийнятну ціну. При цьому не порушуються всі авторські права і навіть надаються папери.

Особливо підходить така пропозиція для невеликих проектів, на які просто невигідно в матеріальному плані і за тимчасовими витратами наймати чужу людину і пояснювати йому всі тонкощі з нуля. І не факт, що в кінцевому підсумку не виявиться, що замовник і виконавець так і не змогли зрозуміти один одного.

Скільки можна заробити на ілюстраціях і малюнках по інтернету

Питання, чи можна зараз заробити на стоках ілюстраціями, в середовищі художників дуже популярний. Відповідь на нього однозначно позитивна. Крім того, на сьогоднішній день помічено, що величина продажів ілюстрацій вже досягла за кількістю фотографії. А автори отримують набагато більший гонорар при однаковій кількості робіт в портфоліо ілюстратора і фотографа.

Пару років тому Shutterstock заборонив авторам публічно розголошувати інформацію про їх заробіток. Тому ми не будемо називати ім'я автора, але покажемо його статистику:

На вгорі ви можете побачити, скільки грошей принесла кожна картинка з моменту завантаження і скільки разів вона була завантажена.

На першу картинку автор витратив 3 години, і вона принесла йому за весь час більше $2200.

Нижче ви можете побачити доходи добірок (зібрані по темі зображення):

Перша добірка має 102 малюнки, і вони принесли $ 9,283. Наш знайомий автор займався мікростоками всього 4 місяці, а потім перестав завантажувати роботи. Але до сих пір він отримує щомісячні виплати, нехай вже і не так багато (в межах $100, при тому що вже 5 років цим не займається) так як його роботи залишаються затребувані.

Відрахування від продажу однієї ілюстрації або картинки приблизно варіюється від 0,25 до 0,40 центів. За витрачені півдня на виготовлення контенту це звичайно мало, але враховуючи, що одна робота на мікростоку купується безліч разів, в кінцевому підсумку виходить пристойна сума.

Тобто, чим більше автор додасть унікальних ілюстрацій і картинок в своє портфоліо, тим більше у нього вийде заробити. А при наявності величезного обсягу робіт можна навіть піти у відпустку на місяць і весь цей час отримувати відрахування в пристойному розмірі.

Від ціни угоди одного купленого зображення або ілюстрації автор отримує приблизно 20%-40% або 0,25 – 0,40 центів. Але якщо ваше зображення було куплено за розширеною підпискою, то ви можете отримати від $2,85 до $70 за одну продаж.

Довідка! Накопичивши в портфоліо близько 500 робіт, автор може отримувати з них приблизно 100 доларів на місяць. Якщо їх кількість зросте до 5 тис., то місячний сумарний дохід складе 1 – 5 тис. доларів.

Всі цифри вказані приблизно, не виключено, що автор при наявності маленької кількості робіт буде заробляти набагато більше 100 доларів, і такі реальні приклади в житті є і їх не мало. Тут все залежить від майстерності і затребуваності зображень.

Наприклад, горщик з квіточкою буде зовсім не популярний, а ось проста людина з дипломатом в руках може мати хороші продажі по темі бізнесу.

Як почати заробляти малюванням по інтернету?

Щоб почати заробляти на малюванні картинок за допомогою інтернету, потрібно знайти популярну комерційну тему і намалювати зображення з гарною якістю і яскравими приваблюючими квітами.

Якщо у автора виходить створювати якісні ілюстрації або зображення, то він може безпосередньо їх продавати. Для цього потрібно підготувати попередньо гарне резюме, розповісти в ньому історію свого навчання, досвіду роботи, а також вказати ціни і докласти для прикладу свої найкращі картинки або ілюстрації.

Після якісно виконаного замовлення художником-виконавцем замовники будуть звертатися до нього в наступні рази і може навіть передадуть його контакти і порекомендують іншим знайомим або колегам.

Ще один з можливих способів продажу малюнків - біржі для фрілансерів.

Крім цього, автор може додатково створити персональний блог (або аккаунт в Instagram), розповісти в ньому про себе і викласти власні унікальні роботи.

На нього будуть підписуватися різні люди, серед яких можуть бути навіть великі замовники.

Будь-яка людина може заробити на картинках, головне вибрати для якої ніші їх треба малювати.

Приємно зобразити красивий захід, закохану пару, апетитне печиво або цуценя, але частіше набагато цікавіше виглядає розібраний комп'ютер, віяло валют різних країн.

Визначте ніші на мікрострумах, які користуються популярністю, але картинок у них мало і спробуйте знайти себе там, що дозволить швидше почати заробляти, так як в популярних напрямках рівень конкуренції просто зашкалює.

Як заробляти на стоках з ілюстрацій

Не потрібно бути високопрофесійним художником або веб-дизайнером, щоб заробити на мікростоках продажем ілюстрацій.

Навіть не обов'язково працювати на графічному планшеті, деяким вистачає і базових знань редакторів Adobe.

До продажу допускаються як растрові, так і векторні ілюстрації, але другі більш популярні.

Також слід зазначити, що мікростоки висувають певні вимоги до ілюстрацій, які повинні бути враховані автором. Наприклад, формат для векторних зображень – EPS 8, колірна модель – RGB, розмір – максимум 15 мб.

Щоб заробити на мікростоку автору необхідно зробити наступні дії:

 1. Завантажити програму для створення або редакції ілюстрацій.
 2. Створити унікальну ілюстрацію.
 3. Перетворити її в потрібний формат.
 4. Вивантажити її на мікросток.

Також автор повинен ще додатково завантажити на сток файл-превью (формат – JPG, а розмір – від 4 до 25 мп). Якщо модератори схвалять роботу, то через деякий час вона з'явиться на сайті і буде доступна до продажу.

Після цього залишається тільки продовжити створювати нові ілюстрації і чекати моменту, коли почнуть купувати першу.

Поради з малювання для заробітку на мікростоках

Тим, хто активно шукає інформацію по темі, як добре заробити на малюнках в Інтернеті, рекомендується звернути увагу на ряд наступних порад:

 1. Знайти кілька блогів відомих стокерів і постаратися перейняти їх досвід. Це значно заощадить час і допоможе запобігти виникненню поширених помилок.
 2. Постійно покращувати навички роботи в програмі Adobe Illustrator шляхом переглядів навчальних відео-уроків.
 3. Розставити правильно пріоритети і більшу частину часу витрачати на створення ілюстрацій або навчання.
 4. Регулярно переглядати роботи, що знаходяться в топі на мікростоці. Щоб картинка була затребувана у покупців, потрібно малювати не те, що в голові, а те, що постійно купується У інших авторів.
 5. Стежити за опрацьованістю ілюстрацій, навіть якщо це невеликий логотип (можна подивитися за ключовим словом «Logo», що на даний момент з подібного контенту найбільше купують). Важливо приділяти увагу деталям і створювати хорошу типографіку.
 6. Створювати не один варіант, а кілька (зробити не одну рамку, а кілька або не одну іконку, а сет).
 7. Не зупинятися на досягнутому і постійно продовжувати збільшувати свій портфель якісними роботами.

При всьому цьому, не варто намагатися порівнювати за якістю свої ілюстрації з роботами досвідчених і топових стокерів. На кожну унікальну картинку рано чи пізно знайдеться свій покупець.

Висновок + відео

У цій статті ми розглянули, як правильно заробляти на малюванні за допомогою інтернету і спеціальних сайтів, які ще називаються мікростоками.

До заробітку на малюнках на мікростоках потрібно підходити серйозно. Якщо ставитися до нього як до хобі, то змін в доходах не буде, так як це копітка і щоденна робота. Винагородою при такій діяльності є постійний саморозвиток, вільний графік і самореалізація.

На сьогодні це один з вигідних і нескладних способів отримання не тільки додаткового, але і основного заробітку людьми, з навичками художників.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити