Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Купівля біткоіна в 2024 році через біржі, обмінники, p2p-майданчики, сайти платіжних систем, гаманці

Останнє оновлення: Середа, 27 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Купівля біткоіна

 Купівля біткоіна - хоча і не складний, але відповідальний процес. Необхідно оцінити перспективність такого кроку, вибрати безпечні способи придбання і зберігання криптовалюти. Редакція розглянула всі нюанси купівлі Bitcoin на 2024 рік, які допоможуть безпечно і зручно придбати монети навіть починаючому користувачеві.

Чи варто купувати біткоіни зараз: що думають експерти

Денис Винокуров з Bequant і Гай Хірш з eToro припускають, що після минулого ралі, в якому BTC дістався до курсу понад $50 000, можливий відкат на 20-40%, проте в цілому перспективи позитивні. Зараз спостерігається тенденція до розвитку всієї екосистеми криптовалют. Відкритий інтерес до ф'ючерсів на BTC стабільно зростає, але при цьому капітал також перетікає і в альткоіни, що сприяє цільовому розподілу активів і подальшого дозрівання більш широкого ринку.

Конкретні цифри називають в своїх прогнозах наступні люди:

 • Майк Новограц з Galaxy Digital - 65 000 доларів.
 • Майк МакГлон з Bloomberg - 170 000 доларів.
 • Том Фітцпатрік з Citibank - 318 000 доларів.
 • Тайлер і Кемерон Вінклвосси з Gemini - 500 000 доларів.

Однак ряд інших експертів, наприклад, Майкл Хартнетт і Девід Розенберг, називають біткоін величезним міхуром і пророкують йому плачевне майбутнє. Проте, загальна ситуація показує, що Bitcoin зараз вдала інвестиція, але з розрахунком не на швидке зростання, а на подорожчання в довгостроковій перспективі.

Варіанти купівлі Біткоіна в 2024 році

Купівля через біржі

Централізовані і децентралізовані біржі – інший дуже популярний спосіб придбання BTC на вигідних умовах. Багато з них дозволяють використовувати для покупки фіатні кошти, правда, вимагають для цього верифікації аккаунта. Криптовалютні біржі (Binance, Currency.com, EXMO, Cex.io і інші) мають великий торговий функціонал і додаткові опції, так що з їх допомогою можна ефективно управляти фінансами.

Купівля біткоіна через біржу виглядає так:

 1. Реєстрація та верифікація аккаунта.
 2. Поповнення рахунку потрібним активом, який хочете віддати в обмін на BTC.
 3. Здійснення обмінної операції через торговий термінал або сервіс миттєвої конвертації, в залежності від того, які можливості пропонує біржа.
 4. Вивід біткоіна на адресу гаманця.

Купівля через обмінники

Кількість біткоін-обмінників в мережі обчислюється сотнями за рахунок високої затребуваності цієї криптовалюти для покупки або продажу. Можна навести такі приклади, як: Enter-Change, Bitality, MChange, ABCobmen. Купівля біткоіна в обміннику включає в себе наступні етапи:

 1. Реєстрація та підтвердження електронної пошти, якщо потрібно.
 2. Вибір платіжного напрямку (в якості віддається валюти вказується той гаманець, карта або інший рахунок, з якого збираєтеся купувати, а в якості одержуваної Bitcoin).
 3. Зазначення суми обміну та платіжних реквізитів.
 4. Створення та оплата заявки за інструкцією, протягом певного часу.
 5. Отримання підсумкової суми на свій біткоіни-гаманець.

Купівля через платіжні системи

Електронні платіжні системи (Payeer, AdvCash, Capitalist та інші) дозволяють управляти фіатними і цифровими активами, в тому числі купувати біткоіни з карти, продавати його зручними способами і мн.перекази між своїми рахунками миттєві, комісії теж невисокі. Тому такий спосіб можна назвати одним з найбільш зручних і простих. Етапи покупки біткоіни через ЕПС:

 1. Реєстрація та підтвердження аккаунта, якщо необхідно.
 2. Поповнення рахунку потрібною фіатною валютою або криптовалютою.
 3. Обмін наявних активів на біткоіни за допомогою вбудованих функцій біржі/обмінника/конвертера.
 4. Вивід BTC на зовнішній гаманець.

Купівля через P2P-біржі

 Майданчики, що працюють за технологією peer-to-peer служать для покупки криптовалюта за фіатние гроші без використання посередника у вигляді самої біржі. Приклади таких платформ - Binance P2P, Paxful, LocalBitcoins, Monabey, LocalCryptos, Cryptolocator, Bitpapa. Купуючи на них біткоіни, вам буде потрібно перевести фіатние кошти безпосередньо продавцеві, а він, в свою чергу, підтвердить вашу оплату. Робота з P2P-обмінником здійснюється так:

 1. Реєстрація аккаунта.
 2. Пошук відповідної пропозиції в розділі "Купити". Пропозиції створюють самі користувачі.
 3. Можна за допомогою фільтрів вибрати те, яке найкращим чином задовольняє вашим умовам.
 4. Вибрати оголошення і в ході листування з продавцем дізнатися його реквізити для оплати.
 5. Здійснити оплату, підтвердити цю дію на сайті.
 6. Дочекатися, поки продавець випустить заблоковані у нього біткоіни на ваш рахунок.

Купівля через телеграм-боти

Багато які p2p-біржі і обмінники, щоб дати більше свободи дій своїм користувачам, запускають ботів за допомогою функціоналу месенджера Telegram. Ними можна користуватися, просто натискаючи кнопки у вікні чату і переходячи на інші ресурси тільки для оплати покупки. Деякі робочі Telegram-боти: Chatex, Bitzlato, BTC_CHANGE_BOT, NiceChange, BitpapaExpressBot.

Функціонал ботів може відрізнятися в залежності від того, належить він обміннику або p2p-платформі. У першому випадку обмін здійснюється за тим же курсом, що встановлений на сайті, доступні ті ж валютні пари. У другому випадку вам запропонують список оголошень, знову ж узятих з основного сайту. Керуйте ботом за допомогою спеціальних кнопок і дотримуйтесь інструкцій розробників.

Купівля через гаманці

Придбати Bitcoin дозволяє більшість з популярних криптовалютних гаманців. Можна зробити це безпосередньо з карти або через підключеного платіжного провайдера (найчастіше це Simplex). Іноді деякі обмінні пари можуть бути недоступні, тоді можна розглянути інші варіанти. Також в гаманцях легко обміняти будь-яку іншу криптовалюта на біткоіни. Гаманці з підтримкою таких функцій: Trust Wallet, Trustee Wallet, Atomic Wallet, Exodus і мн.др.

Для покупки біткоіна необхідно:

 1. Завантажити гаманець. Завантажуйте софт виключно з офіційних сайтів.
 2. Встановити додаток, зберігши у себе seed-фразу, яка в майбутньому може стати в нагоді для відновлення доступу.
 3. Перейти в розділ "Buy Crypto" і зробити покупку одним з підтримуваних платіжних методів. Куплені монети надійдуть на баланс гаманця.

Купівля через криптомати

Якщо ви живете у великому населеному пункті, то, ймовірно, маєте доступ до криптомату – пристрою, що нагадує банкомат, але призначеному саме для покупки/продажу крипти. Найближчий Bitcoin ATM можна знайти за допомогою спеціалізованих карт в інтернеті, наприклад, https://coinatmradar.com. Працювати з криптоматом нескладно:

 1. Встановіть заздалегідь на свій телефон Bitcoin-гаманець, куди буде зараховуватися криптовалюта.
 2. Натисніть на екрані кнопку "Купити".
 3. Введіть потрібну суму.
 4. Внесіть позначену кількість коштів готівкою.
 5. Піднесіть телефон до сканера QR-кодів, щоб пристрій визначив адресу вашого гаманця.
 6. Дочекайтеся проведення транзакції. Вам буде виданий чек з інформацією про неї.

Рекомендації щодо безпечної купівлі біткоіна

Фахівці радять дотримуватися наступних правил, купуючи Bitcoin або інші криптоактиви:

 • Ретельно вибирати Біржі та обмінники, не користуватися сервісами з негативною репутацією або зовсім без неї. Це загрожує крадіжкою не тільки грошових коштів, але і конфіденційної інформації.
 • Зустрічається й інший вид шахрайства: штучно завищені курси і приховані комісії. В результаті ви витрачаєте більше, ніж розраховували. Надійні платформи слід вибирати через авторитетні агрегатори і моніторинги, так ризик потрапити на шахраїв значно скорочується.
 • Щоб уникнути фішингу, ретельно перевіряйте адреси бірж та інших сайтів, де вводите свої паролі або платіжні дані. Досить замінити одну букву на схожу, і багато користувачів, не помічаючи підступу, думають що знаходяться на потрібному їм сайті. Заходити на сервіси краще через закладки браузера або вводячи адресу вручну.
 • Перед покупкою біткоіна виберіть надійний гаманець, де будете його зберігати. Якщо зупиняєте вибір на кастодіальному сервісі, то тільки на тому, який позитивно себе зарекомендував і працює кілька років. Якщо сервіс не кастодіальний, тобто ключі зберігаються у вас, то подбайте про безпеку самого пристрою, захист від вірусів і троянів.

Нарешті, інвестувати можна тільки ті гроші, які не шкода втратити. Падіння курсу криптовалют може трапитися в будь-який момент, як це вже було не раз, а піднятися після цього-тільки через кілька років.

Де зберігати біткоіни після купівлі

Куплені активи зберігаються в кріптовалютном гаманці, але як вибрати саме так сервіс, який влаштовує за всіма параметрами? Більшість експертів сходиться на думці, що це залежить від обсягу куплених монет і тривалості їх зберігання.

Великі суми або на довгий термін необхідно розмістити на апаратному гаманці (Ledger або Trezor). Пристрій платне, але зате забезпечує найвищий рівень збереження ключів від гаманця. Вкрасти кошти, що зберігаються таким чином, практично неможливо. Для здійснення транзакцій потрібно підключитися до комп'ютера і ввести пін-код.

Невеликі суми на повсякденні витрати можна зберігати і в програмному гаманці (наприклад, Electrum для ПК, Trustee Wallet для мобільних пристроїв, Blockchain.com - в онлайн-режимі). Також розглядається варіант зберігання на кріптобіржі, але тільки в тому випадку, якщо планується найближчим часом застосовувати біткоіни для торгових операцій.

Висновок + відео

Уважне ставлення до вибору сервісів і до здійснення операцій з купівлі Bitcoin допоможе зберегти і гроші, і час, і нерви. У мережі зустрічається багато невигідних або шахрайських варіантів, тому не ризикуйте і ретельно аналізуйте кожну свою дію. Це відноситься і до перспективності активу - в будь-який момент ситуація на крипторинку може докорінно змінитися, тому попередньо проведіть власне «розслідування», ознайомтеся з думками експертів.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити