Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Заробіток в Інтернеті на створенні сайтів на замовлення

Останнє оновлення: Вівторок, 20 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Заробіток в Інтернеті на створенні сайтів

Привіт, друзі! Незважаючи на те, що сьогодні Інтернет переповнений всілякою інформацією про створення і просування сайтів, більшість підприємців вважають за краще не витрачати свій час для її вивчення. В результаті можливість заробити на створенні сайтів на замовлення з'являється у професійних фрілансерів і тих, хто вважає за краще працювати віддалено. Тим більше навіть у багатьох великих компаніях в штаті відсутні посади як програмісти і веб-дизайнери.

Такий спосіб заробітку є досить перспективним напрямком діяльності і доступний практично кожному навіть без вкладень, якщо звичайно буде бажання. Достатньо лише знайти відповідні знання в даному питанні і почати застосовувати свої навички на практиці. Далі піде мова про те, як в цій сфері освоїтися новачкові. При цьому інформація буде корисна також і фахівцям.

Тут ви зможете дізнатися не тільки з чого почати, скільки можна заробити на створенні одного сайту або як робити дизайн і заробляти в даній сфері без вміння програмування, але і про те, як навчитися отримувати стабільний високий дохід. Засвоївши отриману інформацію, ви зможете почати заробляти собі хорошу репутацію, після чого у вас вже не виникне проблем з роботою, клієнтами і грошима.

Як створюють і працюють сайти

Спершу потрібно розібратися, з чого складаються сучасні сайти, що вони собою представляють і в чому полягає послуга їх створення.

Головні складові будь-якого сайту:

 • Дизайн і верстка - ця частина також відома як шаблон. Простіше кажучи, це зовнішній образ проекту, який бачить користувач, відкривши його в своєму браузері. Дану частину заповнюють контентом, що представляє собою тексти, зображення, відео і т. д.
 • CMS - система з адміністрування, що представляє собою спеціалізовану програму, що дозволяє управляти сайтом. З її допомогою можна створити новий розділ, додати інформацію, встановити новий модуль і в цілому, управляти всілякими функціями.
 • База даних - потрібна для зберігання інформації. Після завантаження Користувачем сторінки в браузері система адміністрування бере з бази даних необхідне (наприклад, текст) і виводить на запитану сторінку, яка генерується з дизайном і відкривається в браузері.

Для новачка на старті найкраще користуватися безкоштовними конструкторами сайтів. Вони являють собою повністю автоматизовану систему, що дозволяє створювати нові сторінки навіть не маючи навички програмування. За допомогою таких конструкторів можна без будь-якої підготовки створити прості сайти, що дозволить заробити від 8 до 20 тис. грн. за місяць.

Для тих, хто хоче займатися створенням сайтів професійно не обійтися без ряду фахівців, що працюють в областях:

 • Веб-дизайну - малювання в графічному редакторі дизайну створюваного сайту у вигляді макета-зображення.
 • Frontend-розробка - отриманий макет переводиться в код і налаштовуються функції необхідних форм, якими користувач зможе згодом скористатися (наприклад, форми для реєстрації, для зворотного зв'язку і т.д.).
 • Backend-розробка - установка на хостингу та налаштування системи адміністрування, а також створення бази даних.
 • Контент-менеджмент - наповнення сайту контентом (текст, зображення, товари, відео та ін.).
 • Менеджмент проекту - Організація роботи фахівців, взаємодія із замовниками.

Щоб створити якісний сайт необхідно пройти такі етапи:

 1. Поставити завдання
 2. Підготувати договір на розробку
 3. Розмалювати і узгодити дизайн
 4. Зробити верстку з інтеграцією в CMS
 5. Встановити і налаштувати на хостингу CMS
 6. Розробити необхідний функціонал і протестувати його
 7. Наповнити сайт контентом (іноді за окрему плату)
 8. Здати сайт клієнту

Зрозуміло, даний процес створення сайту вимагає витрат і певного часу, але і оплата такої розробки істотно вище. Вартість подібного сайту може становити від 20.000 грн до декількох мільйонів в залежності обсягу роботи, її складності і брендовості веб-студії.

Скільки можна заробити на створенні сайтів

При розробці інтернет сайтів з використанням конструкторів і шаблонного дизайну можна розраховувати на заробіток в розмірі максимум від 8 до 15 тис. Втім, в кінці статті будуть вказані способи, як цю суму можна збільшити.

При індивідуальній розробці під замовлення ви можете розраховувати на дохід вже від 40 до 120 тис. Однак такий вид діяльності зажадає відкриття своєї веб-студії з командою фахівців, які будуть в ній працювати. При цьому необхідно володіти компетентними навичками інтернет-маркетингу для пошуку клієнтів, готових платити за роботу серйозні суми.

Для того, щоб отримувати за свою роботу гідну оплату, потрібно враховувати якість створюваного вами проекту. Зараз в даній сфері просто неможливо уникнути серйозної конкуренції, тому ні в якому разі не можна «халтурити». Клієнти за свої гроші хочуть отримувати якісний продукт. Тільки працюючи "на совість" і залучаючи до співпраці справжніх фахівців, можна домогтися успіху.

Після закінчення 3-6 місяців після початку своєї діяльності повинні з'явитися замовники, які звернулися до вас за рекомендацією попередніх клієнтів. Цього можна домогтися тільки шляхом якісного виконання своєї роботи. Якість завжди окупається і створює репутацію, яка згодом перетворюється в прибуток.

Де і як заробляти на розробці сайтів

Існують ряд способів заробітку на створенні сайтів, що розрізняються складністю і відповідно, вартістю. Для того, щоб ви змогли визначити для себе найбільш оптимальний спосіб і зорієнтуватися щодо того, який дохід можна отримати, розглянемо кожен з них окремо.

Створення сайту за допомогою конструктора

Конструктор - являє собою інтернет-платформу, на якій без підготовки кожен може швидко сконструювати сайт. Для цього необхідно тільки оформити реєстрацію в будь-якому з конструкторів, визначитися з вподобаним шаблоном і створити за допомогою наявних технологій онлайн-конструктора потрібні сторінки з необхідною інформацією. За складністю дані дії аналогічні заповнення профілю в який-небудь соцмережі.

Як приклад конструкторів, що дозволяють створити корпоративний сайт або просту візитку, можна назвати Wix, Tilda і SitePro. Якщо потрібно створити невеликий інтернет-магазин можна використовувати конструктори Elbuz, InSales і Nethouse.

Багато клієнтів, які бажають отримати простий недорогий сайт, який можна створити в звичайному конструкторі, нерідко просто самі не хочуть витрачати на його створення час. Їм простіше заплатити комусь, щоб отримати вже готовий результат. Пропонуючи свої послуги таким клієнтам, найкраще заздалегідь пояснити, яким чином і де сайт буде створюватися.

Це дозволить замовнику визначитися з можливим варіантом дизайну, а від вас буде потрібно створити необхідні сторінки і наповнити їх інформацією. Вартість такої послуги зазвичай від 1 до 4 тис. грн. При цьому витрачений час на подібну розробку може становити від декількох годин до 2 робочих днів.

Сайт на безкоштовних CMS і готових шаблонах

Існує безліч CMS, що дозволяють самостійно і з нуля створити web-сайт безкоштовно, навіть без навичок програмування. Це трохи складніше роботи з конструктором, але розібратися у всьому, можна не маючи ні досвіду, ні особливих знань.

В якості найкращого прикладу найбільше підходить CMS - WordPress, яка є не тільки безкоштовним движком, але і має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. При роботі з ним навіть у новачків не повинно виникнути проблем.

Переваги створення сайтів на WordPress:

 • Немає необхідності знати мову програмування щоб освоїти CMS на початковому рівні.
 • Сама система для створення готового сайту абсолютно безкоштовно. При цьому існує можливість купувати окремі модулі для наповнення сайту додатковими функціями.
 • WordPress має велику кількість вже готових шаблонів дизайну, пристосованих для швидкої і нескладної установки, яка займає не 15 хвилин.
 • Велике число плагінів, за допомогою яких можна налаштувати додатковий функціонал.
 • Головною перевагою в порівнянні з конструктором є можливість реалізації будь-яких функцій за бажанням замовника шляхом редагування будь-яких системних файлів. Змінювати дизайн можна в спеціальному редакторі. Крім того, за окрему плату можлива установка унікального шаблону.

Створення сайту на ВордПресс може принести дохід у розмірі до 8 тис. грн., при цьому, витрачений час становитиме не більше 3-5 днів.

У разі, коли замовник хоче, щоб на сайті була реалізована функція, зі створенням якої у вас можуть виникнути складнощі, завжди можна залучити до роботи веб-програміста, який зможе налаштувати нестандартний функціонал.

Це сприятиме розширенню клієнтської бази і, відповідно, заробітку. Фахівців з цього движка дуже багато по всьому світу, тому їх легко можна відшукати серед бірж фрілансу і на різних форумах відповідної спрямованості.

Розробка індивідуальних сайтів на замовлення

При замовленні індивідуального сайту клієнт дає опис необхідного йому функціоналу і дизайну. Після чого все створюється з нуля. Ніякі загальнодоступні шаблони використовувати не допускається. Створення такого проекту поодинці практично неможливо.

Для його реалізації необхідна команда фахівців, кожен з яких професіонал в конкретній області. Створення такого проекту коштує досить дорого і займає за часом 1-2 місяці, а іноді і більше, в залежності від складності.

Коштувати такий сайт може від 40 тис. грн. до декількох мільйонів. Остаточна ціна може залежати від декількох факторів: складність, терміни, Популярність вашої веб-студії. При цьому в суму оплати не входить наповнення сайту контентом. Ця робота оплачується окремо. Іноді, замовник може надати вже готовий матеріал для наповнення.

Копіювання уже робочих сайтів

Така послуга затребувана у клієнтів, які не бажають надмірно витрачатися і втрачати час на створення чогось ІНДИВІДУАЛЬНОГО. Створити аналог шаблону, який вже є в мережі може коштувати до 2 тис. грн. найбільший попит така послуга має у тих, хто після створення сторінки за допомогою конструктора відмовляється від послуг на підтримування проекту сервісом у зв'язку з високими тарифами.

Створити і розкрутити сайт для продажу

Готовий сайт можна продати на спеціальних біржах-гарантах з продажу онлайн ресурсів. Вартість буде залежати від ніші майданчика, щомісячного доходу, а також показників трасту в пошукових системах Гугла.

sedo.com - є найбільш популярною в інеті біржею сайтів, на якій кожен може продати або купити проект. Вона працює за принципом аукціону. Вартість може бути від 100 грн до мільйонів. Для перегляду чужих лотів потрібно зайти в меню «купити», тут можна знайти детальну статистику і фільтри для відбору продаються майданчиків.

Достовірність представлених даних про доступні сайти підтверджується внутрішнім завантаженням метрик зі статистичних систем і т.п. Відповідно, потенційний покупець може побачити, який дохід приносить той чи інший сайт. Показники беруться виходячи з даних останніх двох місяців роботи проекту.

Крім того, лоти на біржі сортуються за параметрами: віку, мови, тематики та ін.основним плюсом сервісу є гарантія безпеки проведених угод, яка досягається за рахунок того, що гроші покупця блокуються на сайті до тих пір поки не надійде двостороннє підтвердження факту того, що сайт переданий; тільки після цього гроші переводяться з Біржі на рахунок продавця.

Зрозуміло, сайти зі слабкою відвідуваності або не монетизовані навряд чи вдасться продати більш, ніж за 2-6 тис. грн. потрібно бути готовим до того, що спершу доведеться витратити багато часу і зусиль на розкрутку, а в середньому це не менше 6-9 місяців.

Відкрити свою веб-студію

Відкриття своєї веб-студії має на увазі заробіток за допомогою інших людей - ваших підлеглих. Зазвичай цим займаються онлайн-підприємці або досвідчені розробники, які напрацювали клієнтську базу і готові частково або повністю передати роботу іншим фахівцям.

Для створення веб-студії потрібно пройти кілька етапів:

 • Підшукати кадри. Найпростіше кваліфікованих фахівців підібрати серед фрілансерів на відповідних біржах. У зв'язку з великою конкуренцією багато хто готовий створювати якісний продукт за невелику плату.
 • Скласти портфоліо. Потрібно створити сайт-візитку, на якому буде вказано список послуг, що надаються, приклади виконаних робіт і прейскурант.
 • Оформити свою діяльність. При наявності в штаті 2-3 співробітників або в разі залучення фрілансерів найкраще зареєструвати ІП, що дозволить спростити звітність і сплату податків.
 • Підготувати документацію. Це має на увазі створення типового договору з клієнтом, комерційної пропозиції і опитувальника (бриф).
 • Знайти замовників. Найбільш "жирних" клієнтів найкраще шукати в офлайні, а не на всіляких біржах де вже величезна конкуренція.

Також буде корисно прописати в умовах договору передоплату за свою роботу (солідні фірми беруть від 50%). Це дозволить убезпечити вас від халявщиків та інших можливих ризиків.

Як почати заробляти на створенні сайтів

Описані нижче поради можуть служити інструкцією, дотримуючись якої, абсолютно будь-який початківець вебмайстер отримає свої перші серйозні замовлення, і як наслідок, зможе розраховувати на приплив стабільного доходу. Все що потрібно-пройти всі етапи створення сайту, і вже через кілька місяців можна побачити результат, який приємно здивує.

1. Створення власного сайту

Даний спосіб особливо хороший, якщо до цього ви ніколи не були знайомі з процесом розробки. Для того щоб почати працювати, потрібно буде вибрати надійний хостинг і освоїти простий движок для адміністрування сайту — WordPress. Всього за пару місяців з їх допомогою можна отримати початкові знання про роботу в цій сфері, і зрозуміти, що ще належить вивчити в майбутньому.

2. Просування своїх послуг серед знайомих

Як тільки ви починаєте працювати, перед вами постає логічне запитання - де брати клієнтів?. Для початку ними можуть стати ваші друзі і знайомі. Запропонуйте їм зробити свій особистий сайт, причому іноді навіть абсолютно безкоштовно. Це допоможе вам отримати перші гроші, унікальний і безцінний досвід, а також посприяє наповненню портфоліо.

3. Створення портфоліо

Після завершення роботи потрібно обов'язково зберігати всі результати, після чого викласти їх на свій сайт-візитку. Саме він допоможе залучити потенційних клієнтів. Крім цього, майданчик з вашими проектами значно спрощує спілкування з замовником. Подивившись портфоліо він може вказати на конкретний приклад, який буде відповідати його побажанням і вимогам.

4. Пошук клієнтів

Як тільки портфоліо досить наповнилося роботами, можна сміливо приступати до пошуку клієнтів. Дуже часто новачки губляться на цьому етапі і не знають, що робити далі. Перш за все, одним з найголовніших джерел потенційних клієнтів є біржі віддаленої роботи.

У разі, якщо у вас є вже команда, і ви на професійному рівні займаєтеся створенням сайтів, можна спробувати укласти партнерство з однією з великих веб-студій. Для цього достатньо знайти компанію, яка зацікавлена на умовах підряду укласти з вами договір. Також попередньо необхідно відправити їм приклади робіт для того, щоб ваша заявка була розглянута.

5. Розвивайтеся і заробляйте більше

До тих пір, поки ви не перестанете спеціалізуватися на простих, шаблонних сайтах, ваша прибуток не буде помітно зростати. Без нових знань ви ризикуєте досягти так званої стелі, більше якого заробити вже не вийде. Тому найголовніший критерій успіху-постійний розвиток.

Для початку потрібно освоїти верстку, це допоможе виправляти вже наявні шаблони, а також надавати сайту власний, унікальний дизайн. Після цього, можна вивчати повноцінні мови програмування, особливо PHP і JavaScript. Це дозволить вам працювати з більш складними замовленнями, які значно збільшать ваш дохід.

Є й альтернативний шлях розвитку. Якщо в процес роботи ви зрозуміли, що тяжієте до дизайну, то професія веб-дизайнера буде відмінним вибором. Знайшовши хорошого верстальника і веб-розробника можна сміливо створювати власну команду. Також не варто забувати про підвищення вартості ваших послуг. У міру розвитку вас як фахівця зростає і сума замовлень, які ви будете виконувати.

Де шукати замовлення на розробку сайтів

Перш ніж почати працювати, потрібно знайти замовника. Нижче наведено список основних джерел для отримання роботи. На перший час цього цілком вистачить для виходу на стабільний місячний дохід.

Фріланс біржі

Це один з найбільш основних джерел отримання замовлень, особливо для початківців вебмайстрів. Тут дуже часто можна знайти нескладні проекти, з невеликою доплатою. Це ідеальний спосіб, щоб отримати корисний досвід і перші позитивні відгуки. Для того щоб прискорити процес пошуку клієнтів, можна зареєструватися відразу на декількох сервісах.

fiverr.com - унікальний у своєму роді сервіс, що працює за принципом маркетплейсу онлайн послуг. Тут досить часто знаходять легкі замовлення, які не зажадають від вас великих знань. Як і на більшості Фріланс бірж, fiverr заповнений різними завданнями зі сфери IT. Знайти роботу можна буквально по кожному напрямку, від верстки і розробки сайтів, до створення різних скриптів.

В якості одиниці послуги сервіс використовує - "гіги". Він може включати в себе абсолютно різний обсяг послуг, умова одна-вартість не повинна бути нижче 5$. Всі Гіги згруповані за різними категоріями, що робить їх пошук більш зручним. Заробляти на цій платформі можна двома способами.

Перший і найпопулярніший, має на увазі розміщення особистої послуги та отримання відповідного замовлення. Для цього необхідно просто пройти реєстрацію і розмістити свій Гіг. Другий спосіб полягає у виборі відповідного замовлення на біржі проектів, і розміщення заявки на його виконання. Якщо ваша кандидатура сподобається замовнику, то він вибере вас в якості виконавця.

Цей сервіс добре підходить для просунутих, так як він англомовний. На ньому прийдеться працювати з іноземними замовниками. Почавши тут працювати, Виконавець може розраховувати на 20.000-25.000 грн на місяць. З ростом вашого рейтингу і зі збільшенням позитивних відгуків заробіток значно збільшиться. Відмінним прикладом можуть послужити топові фрілансери, чий щомісячний дохід становить близько 100.000 грн.

Weblancer.net - одна з найстаріших і перевірених в інеті Фріланс-бірж. За час свого існування, а саме з 2003 року, платформа об'єднала величезну кількість замовників і виконавців. Кожен день на ній розміщуються тисячі замовлень, серед них величезний відсоток займають наступні напрямки: верстка сайтів, Створення сайтів з нуля «під ключ», веб-дизайн, Розробка додатків і т. д.

Щоб почати шукати замовлення, необхідно зареєструватися в якості виконавця, після чого можна приступити до заповнення профілю своїми даними. Як тільки цей крок зроблений-сміливо відгукуйтеся на вакансії замовників. Підвищити шанси на схвалення заявки, може добре заповнений аккаунт з реальним ім'ям і фотографією.

freelancehunt.com - ще одна з найбільших бірж віддаленої роботи, на якій можна знайти замовлення будь-якої спрямованості. За понад 16 років існування на майданчику зареєструвалося понад 1.000.000 виконавців. Як і на інших аналогічних платформах тут безліч роботи для фахівців IT сфери. Щоб знайти замовлення, потрібно регулярно оновлювати стрічку з вакансіями і відгукуватися на вподобані.

Після реєстрації користувачеві видається безкоштовна обліковий запис.

На перший погляд може здатися, що знайти замовлення на таких біржах досить важко, адже конкуренція дуже висока. Але не потрібно сильно переживати, вихід є завжди-пропонуйте свої послуги за нижчою ціною, тоді замовники точно звернуть на вас увагу. Поступово, аккаунт буде набувати позитивну репутацію і отримувати роботу стане набагато простіше.

Пошук в соціальних мережах

Зараз соцмережі стали місцем, де збираються мільйони людей, об'єднані спільними інтересами. Дуже часто потенційного замовника можна знайти в групах або спільнотах, присвячених розвитку малого бізнесу. Зазвичай індивідуальні підприємці навіть не замислюються про створення власного веб-ресурсу.

Ваше завдання - розповісти про переваги створення сайту, наприклад про те, що з його допомогою можна значно поліпшити просування товарів або послуг. Як тільки людина зацікавиться-пропонуйте свої послуги.

Сайти з вакансіями

Менш ефективний спосіб, в порівнянні з попередніми, але теж досить дієвий. Крім роботи, на таких сайтах можна зустріти оголошення про пошук Партнерів. Для цього скористатися можна наступними майданчиками:

 • Work.ua
 • Jobs.ua
 • robota.ua

На таких майданчиках можна моніторити вакансії пов'язані з розробкою або збирати контакти підприємців для розсилки послуг зі створення сайтів. Об'єднавши обидва методи, можна буде домогтися більшої віддачі.

Курси для навчання

Останні кілька років все більшої популярності набирають різні онлайн-школи, що пропонують послуги навчання різних спеціальностей. У разі, якщо час і фінансове становище вам дозволяють записатися на такі курси, то найкраще вибрати сайтобудування. Це допоможе отримати цінний досвід і перші роботи в портфоліо, що значно полегшить подальший пошук замовників.

Багато онлайн-школи, після їх завершення, надають працевлаштування своїм випускникам. Якщо пощастить, є непоганий шанс потрапити у велику організацію і отримати престижну, високооплачувану посаду.

Як збільшити потік клієнтів

Багаторічний досвід роботи в заробітку на створенні сайтів допомагає виділити перелік домінуючих факторів, які впливають на кількість клієнтів і дохід. Нижче наведено список порад, дотримуючись яких можна значно збільшити число замовлень.

 • Більшість клієнтів погано розбираються в програмному коді, куди більшу увагу вони приділяють зовнішньої складової, тобто дизайну. Тому дуже важливо робити сайти візуально привабливими, такі проекти робляться швидше і куди краще цінуються серед замовників.
 • Якщо ви займаєтеся створенням сайтів за допомогою шаблонів, необхідно створити їх повний каталог. Це значно спростить подальшу роботу з клієнтом, адже йому буде достатньо показати приблизно те, що він хоче отримати в результаті.
 • Не забувайте про відгуки. Якщо клієнт залишився задоволений вашою роботою, попросіть його залишити позитивний відгук. Хороші рецензії допомагають знаходити нових замовників.
 • У підвалах розроблених вами сайтів або Сервісів можна залишати посилання на сторінку розробника, переходячи по якій він зможе зробити заках на схожий сайт.
 • Для просунутих розробників, важливо відвідувати тематичні конференції зі створення та доопрацювання якісних сайтів.

Коли вже будуть налагоджені всі процеси роботи, можна просувати свої послуги контекстною рекламою. Це досить дорогий, але дуже ефективний спосіб отримувати стабільний замовлення.

Як підвищити заробіток на створенні сайтів

Можливо для багатьох це буде відкриттям, але Створення сайтів для Клінта — це разове замовлення, яке не зможе принести вам стабільний дохід. Основна частина заробітку складається з наступних послуг підтримки сайту, в них входять: просування в пошукових системах, різний редизайн, підтримка стабільної роботи, і звичайно ж, робота з контекстною рекламою.

Тому щоб вийти на стабільний щомісячний дохід потрібно:

При завершенні розробки сайту пропонувати його абонентське обслуговування. Більшість проектів вимагають постійного оновлення інформації. Крім того, можна запропонувати Замовнику послуги зі складання звітів про відвідуваність, моніторингу сайту і багато ін.

Розробка сайту не має на увазі наповнення його контентом, тому якщо клієнту необхідні тексти, на них можна окремо заробити. Щоб не займатися написанням самому, можна звернутися за допомогою до бірж копірайтингу Etxt.ru або Text.ru, на яких працюють хороші і недорогі виконавці.

Заведіть базу, в яку будете заносити всіх своїх клієнтів. Через кілька років їм можна запропонувати послуги редизайну, адже зовнішній вигляд-одна з найголовніших складових успішного сайту.

На додатковому обслуговуванні можна непогано заробляти. Візьмемо середні цифри за рік: припустимо ви виконали 10 замовлень, з них 5 замовників замовлять у вас подальше обслуговування. Зараз його середня вартість близько 2000 грн. Так в місяць Ви зможете гарантовано отримувати 10.000 грн. додаткового доходу. При цьому витрачати багато часу на підтримку простого сайту не потрібно, всього 10-20 годин на місяць.

У міру вашого розвитку, замовлень буде стає все більше, і виконувати всю роботу самостійно стане все складніше. Тому з часом варто задуматися про найм помічників, які за відрядну оплату будуть виконувати різний спектр завдань. Найголовніше не забувати про абонентське обслуговування — це головна і стабільна частина вашого заробітку.

Висновок + відео

Створення сайтів на замовлення — вкрай вигідний напрямок для заробітку, проте потрібно розуміти, що величезних грошей відразу чекати не варто. Перш за все потрібно вчитися, а для цього сьогодні є все: величезна кількість відео-уроків, статей в Інтернеті, онлайн-курсів і т. д.

На перших етапах намагайтеся працювати не заради прибутку, а заради отримання хороших відгуків, і наявності гідних робіт у вашому портфоліо. Через кілька місяців можна буде думати про наявність будь-якого стабільного доходу.

Заробіток на створенні сайтів навряд чи коли-небудь втратить свою актуальність. Поки люди користуються інтернетом, а тим більше зараз йде тільки висхідний тренд-практично в будь-якій комерційній ніші затребувані розробники якісних сайтів!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити