Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Робота для фотографа в Інтернеті

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Робота для фотографа в Інтернеті

Як професійний фотограф, так і початківець хоче не тільки займатися улюбленою справою, але і щось на цьому заробляти. Але в останні роки в сфері фотомистецтва досить висока конкуренція. А до цього поспішила приєднатися фінансова криза, яка вдарила по гаманцю фотографів по всьому світу.

У такій ситуації кожен другий, а десь і кожен перший, задумався про отримання доходу на просторах мережі. Але чи є робота для фотографа в Інтернеті? І якщо є, як там заробити і що потрібно робити? Наша редакція вирішила створити повне керівництво по отримання доходу для фотографів онлайн, описавши детально кожен з методів заробітку. Обережно, в статті присутні корисні посилання для роботи.

Заробіток для фотографа в Інтернеті на фотостоці

Фотостоки це відмінний варіант отримання пасивного доходу. Крім того, на фотостоках можуть заробляти навіть новачки. Оскільки в даному варіанті досить низький поріг входження. Щоб заробити на фотостоці не потрібні фінансові вкладення. Знадобиться лише якісна камера і базові вміння для її використання.

Що таке фотосток

Фотосток - це платформа, на якій одні розміщують фото, а інші їх скачують за гроші. Найчастіше плата за фото невелика. Тут купують фото дизайнери, власники сайтів і блогів, письменники та багато інших. Фотостоки мають досить великий попит. Фотостоків на просторі інтернету багато, і у кожного свої правила і умови, як для фотографа, так і для покупця.

Як почати викладати свої фотографії

Для початку слід зрозуміти одну істину - на перших порах на фотостоці не заробити швидких і легких грошей. Доведеться поставитися до процесу з захопленням і творчістю, оскільки перші місяці ви можете не заробити нічого. Багато фотографів не витримують і виклавши кілька фото кидають це заняття.

Для того, щоб почати отримувати дохід зі своїх фото на стоці, доведеться викласти не менше 300 фото. А потім набратися терпіння не кілька місяців вперед, постійно додаючи нові фото в портфоліо. Звичайно, при цьому всі фото повинні бути якісними.

Досвідчені фотографи радять знімати тільки такі кадри, для яких ви можете придумати мінімум п'ять комерційних застосувань.

Найпопулярніші фотостоки для новачків

Ми зібрали список найпопулярніших фотостоків в Інтернеті. 

 • Shutterstock;
 • Stock Adobe;
 • Depositphotos;
 • Lori;
 • Istockphoto;
 • Dreamstime;
 • 123rf;
 • Canstockphoto;
 • Fotolia;
 • Crestock.

Найкращими є Shutterstock, iStock Adobe і Depositphotos. Саме на них перші гроші можна отримати швидше. Дізнатися про кожен із зазначених стоків більш детально можна в нашій статті “Як заробити на стоках фото“.

При відправці знімка слід знати вимоги до фото. Якщо відправити багато невідповідних знімків, то експерти сайту вручать бан. Щоб ваше фото прийняли вони повинні мати формат JPG, розмір не менше 4 мп, ISO не вище 400. Знімки не повинні мати прогалини в тінях і спотворення від рухів. Крім того, якщо на фото присутні люди або приватна власність, то доведеться докласти дозвіл моделі або власника.

Якщо тема фото занадто популярна, його можуть відхилити через надлишок. Але такі теми як бізнес, активний відпочинок, медицина і наука завжди затребувані. Якщо ж це фото Пейзажі, собачки і квіточки, то знімки повинні бути відмінної якості і мати переваги перед іншими подібними роботами у вигляді гри тіней і світла та інших. Щоб дізнатися найпопулярніші тематики, скористайтеся сайтом Picworkflow.

Скільки можна заробляти на одній фотографії

Перш, ніж почати роботу на фотостоці - заведіть рахунок в одній з міжнародних систем. Найчастіше оплата відбувається на PayPal, Skrill, Payoneer. Іноді покупці відправляють банківський чек. У цьому варіанті ніде не потрібно реєструватися. Зазвичай чек висилають поштою. Не по електронній, а по звичайній. Згодні, не самий практичний варіант. Але все ж він має місце. Після отримання чека його потрібно перевести в готівку в банку.

Заробіток безпосередньо залежить від кількості і якості розміщених фото, а також їх актуальності і затребуваності. Досвідчені фотографи заробляють на фотостоках 3.000-5.000 доларів, а що ж час новачок може отримати лише 30 доларів за один місяць.

Дохід складається і з формату покупки. Деякі фото підуть за вартістю не більше 30-20 центів за штуку, оскільки покупець отримує до них доступ через підписку. Ціна інших фото буде залежати від розміру і якості. А в третьому варіанті за одне фото можуть заплатити 20-40 доларів. Якщо воно досить рідкісне і потрібно для комерційного проекту. У третьому випадку фото має ліцензію Extended Royalty Free. Вона існує не на всіх стоках.

Але навіть якщо ваше фото коштує всього 20 центів — не поспішайте засмучуватися. Адже дохід буде залежати від кількості завантажень. А вони можуть досягати тисячі разів. По суті, тут немає планки. За кожне скачування фотограф буде отримувати відрахування.

Не забувайте прописувати під фото ключові слова і відповідні теги. Поставтеся до цього уважно, оскільки від правильних тегів і ключових слів залежить розмір заробітку.

Де ще фотограф може заробити в Інтернеті

Фотостоки це напевно перше, що спадає на думку кожному фотографу, який подався на заробітки на простори інтернету. Але є й інші методи підвищити дохід для фотографа. Не тільки продаж фотографій в Інтернеті може приносити фотографу дохід.

Хостинги

Існують спеціальні фото хостинги, на яких можна отримувати гроші за перегляди Ваших знімків. Працює це наступним чином:

 1. Реєструєтеся на фото хостингу, наприклад на Image2You.
 2. Завантажуєте знімок на хостинг. Найчастіше зробити це може практично будь-який бажаючий. Знімок повинен пройти модерацію, але вимоги до фото мінімальні.
 3. Після того, як фото схвалено знімку присвоюється індивідуальний номер.
 4. Цей код ви розсилаєте на форуми і в особисті повідомлення друзів. Загалом кажучи, даєте фото розголосу.
 5. Люди дивляться знімок, а вам нараховуються перегляди.
 6. Хостинг вам платить.

В середньому подібні майданчики готові платити близько 100-120 грн за 1.000 набраних переглядів.

Біржі фрілансу

Біржі фрілансу це перше місце, на яке варто звернути увагу всім, хто збирається заробляти в Інтернеті. У випадку з фото є два варіанти роботи з біржами. Перший безкоштовний, а ось другий передбачає невеликі вкладення.

Перший варіант це текстова біржа eTXT. Там є розділ, де фотографи можуть виставляти авторські знімки на продаж. Причому вартість за один знімок фотограф має право призначати самостійно. В середньому ціна за одне фото на даній біржі від 8 до 30 грн. Щоб втілити план з продажу фото в життя, необхідно зареєструватися на біржі eTXT. Єдина вимога для фото-розмір по 1 стороні фото повинен бути не менше 2.000 px.

З фотографів на eTXT біржа утримує 5% з кожного проданого знімка. Це невелика, цілком прийнятна комісія. Для виведення грошей з біржі потрібно наявність WebMoney, Qiwi або Яндекс. Гроші. Мінімальна сума для виведення коштів повинна бути не менше 100 грн.

Другий метод отримання доходу на біржі для фотографа це біржа Freelance. Там мешкає безліч замовників, яким шукають фотографів для виконання різноманітних завдань. Але, щоб отримати доступ до цих завдань, необхідно придбати Pro-аккаунт. Його вартість варіюється від 200 до 400 грн. Середній заробіток фотографа, що виконує замовлення на біржі Фріланс становить близько 3.000 грн. Але тут все дуже індивідуально і залежить від досвідченості і наполегливості. Але середня ціна за один подібний проект дорівнює 35 доларам.

Конкурси

Даний варіант не забезпечить стабільний дохід, але брати участь у фотоконкурсах все ж варто. В інтернеті часто проводяться подібні конкурси на найрізноманітніші тематики. Переможець отримує грошовий приз. У кожному випадку умови, вимоги і розмір виграшу різні. Щоб знайти конкурс, скористайтеся онлайн порталом Photokonkurs.

Неочевидні види онлайн-роботи для фотографа

Крім видів діяльності онлайн, які безпосередньо пов'язані з фотографією, є й інші способи заробити в Інтернеті. Кожен з наведених нижче методів так чи інакше теж пов'язаний з діяльністю фотографа. Можливо і ви зможете знайти серед них щось для себе.

Обробка фото і картинок

В останні роки більшість фотографій в Інтернеті викладають з ретушшю. Але багато хто просто не вміють правильно обробляти і ретушувати фото. А ось фотографи знають Фотошоп Від і до, і вміють обробляти знімок так, що ніхто і не помітить поправок.

Тому дана послуга користується попитом як серед звичайних користувачів, так і серед блогерів і комерційних фірм. Обробка це цілком прибуткова фото робота в Інтернеті. Щоб знайти такі замовлення можна скористатися біржами або розмістити оголошення про надання послуг самостійно. Зробити це можна в своєму блозі, в тематичних групах за типом "Майстер і модель" або пропонувати послуги потенційним покупцям безпосередньо.

Список програм, які стануть в нагоді для обробки знімків за допомогою смартфона:

 • Adobe Photoshop fix;
 • Snapseed;
 • Adobe Photoshop Lightroom CC;
 • Picsart;
 • Youcam Perfect;
 • Youcam Makeup;
 • VSCO;
 • Lens Distortions;
 • Adobe Photoshop Express;
 • Picsart;
 • Photodirector;
 • Photolayers;
 • Photo editor;
 • AirBrush;
 • Adobe Photoshop Mix.

Програми для обробки фото на комп'ютері:

 • Pixlr;
 • Gfranq;
 • Fotor;
 • Canva.

Репетиторство та онлайн-консультації

Тут важливо самому мати достатньо досвіду і знань, для передачі їх іншим людям. Багато новачків і самоучки не відмовилися б від наставника, який зможе вказати на помилки при роботі і розповісти про способи їх вирішення. Якщо ви досвідчений фотограф з великим стажем запустіть свої курси, консультації або вебінари.

Спочатку це можна зробити в якості пробного уроку, а потім брати з учнів плату. Розмір оплати за консультацію кожен визначає самостійно. Але вона повинна бути не нижче і не вище за рівнем отриманих учнів знань. Ціна=якість. Запустити подібний проект можна на Ютуб або в Instagram. Головне не розповідайте все найважливіше на першому безкоштовному уроці. Ваше завдання зацікавити.

Згодом ваша репутація буде зміцнюватися і тоді стануть надходити прохання про приватні консультації. Це прекрасний вид підробітку для фотографа. Багато згодом навіть відкривають офлайн школи фотографії.

Вебінари

Це не прямий шлях до доходу, але він сприяє приходу нових замовників і клієнтів. Заведіть або використовуйте наявний аккаунт в Instagram. Вибачте Там свої кращі роботи в самих різних техніках і стилях. А коли набереться достатня кількість передплатників оголосіть про майбутній вебінар. У ньому можна освятити актуальні питання в роботі фотографа.

Головне, щоб тема була актуальною і хвилювала більшу частину підписників. Подібні вебінари можуть послужити стартом і для подальшого ведення платних консультацій. Але навіть якщо ні, то в будь-якому випадку це послужить прекрасною рекламою і зробить ім'я більш чутним.

Блог

Цей варіант також обов'язковий для всіх, хто хоче щоб замовники самі приходили за Послугами. Ми настійно рекомендуємо кожному фотографу завести особистий блог. Викладайте туди фото і відео процесу роботи, готові фото. І не забудьте вказати контакти і відповідні хештеги. Якщо ви працюєте в Києві, то доцільніше ставити #фотографКиїв, ніж #професійніфотосесії. Враховуйте, за якими запитами шукає послуги саме ваша цільова аудиторія.

Сайт

Особистий сайт це дуже важлива складова в роботі та іміджі фотографа. Незалежно від того, як Ви заробляєте онлайн або офлайн ми настійно рекомендуємо завести авторський сайт. Його цілком можна зробити самостійно, але якщо у вас немає ні часу, ні бажання, знайдіть фахівця.

На сайті обов'язково потрібно розмістити фотогалерею з вашими роботами, графу "про себе", особисте фото, види послуг, прайс на послуги та контакти. Це допоможе знайти нових клієнтів, а також відправляти сайт вже наявним замовникам. Сайт це свого роду візитка, якою зможуть поділитися задоволені клієнти. Врахуйте, що для того, щоб ваш сайт був в топ-видачі в пошукових системах, необхідно уважно поставитися до СЕО-оптимізації. Для цього також можна найняти SEO-фахівця.

Платформи для простого створення особистого сайту:

 • WordPress;
 • Joomla;
 • Drupal.

Монтаж відео

Не кожен фотограф вміє працювати з відео, але якщо ви володієте наступними навичками, то даний варіант також може стати хорошим способом отримати додатковий дохід. Які навички необхідні для монтажу:

 1. Зведення звуку і відео.
 2. Постановка кадрів.
 3. Впровадження ефектів, наприклад 3d.

Які програми можна використовувати для роботи:

 • Adobe premiere pro;
 • Vegas pro;
 • Edius pro.

Робота полягає в тому, щоб зробити з декількох різних уривків одне, повноцінне оглядове відео. Новачки в середньому беруть 120 грн за одне виконане замовлення, а більш досвідчені називають цінник від 400 грн.

Замовлення можна знайти в соціальних мережах або на біржах. Також, якщо у вас вже є досвід в монтажі, можна запропонувати свої послуги блогерам на YouTube.

На яких біржах зустрічаються замовлення на Відеомонтаж:

 • freelancehunt.com;
 • freelance.ua;
 • Weblancer.net;
 • Kabanchik.ua;
 • Free-lance.ua;

Пошук фото на замовлення

Замість створення і продажу знімків для стоків їх можна купувати, і при цьому отримувати оплату за пошук. Зверніться до популярних і місцевих ЗМІ з пропозицією послуг з пошуку та обробки фотографій. Багатьом ЗМІ постійно потрібні цікаві ілюстрації і знімки, і відповідно для їх підбору потрібна людина. А у досвідченого фотографа набагато більше переваг перед іншими кандидатами на посаду. Умови і оплата різні. Вони залежать від потреби, від обсягу роботи, від прийому/не прийому в штат, від розміру ЗМІ та інших факторів.

Жоден з методів не принесе швидких і легких грошей. Ну хіба що тільки у виняткових випадках. А в іншому, від фотографа буде потрібно багато завзятості і зусиль для отримання першого доходу. Заробіток фотографа в Інтернеті це не стабільний, але цілком гідний дохід за умови, що фахівець підійшов до процесу з розумом.

Відео

Читайте також: Заробіток на фотографіях: 11 кращих проектів.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити