Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Як заробити на створенні презентацій в PowerPoint

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як заробити на створенні презентацій

Привіт, шановні читачі ITstatti.in.ua. Заробіток на презентаціях – відмінний варіант додаткового джерела доходів для любителів дизайну. Виконавець бере замовлення, робить роботу, здає її замовнику і отримує гроші. Однак і тут є нюанси.

Цільова аудиторія

Аналіз цільової аудиторії - важливий фактор успіху всієї справи. Презентації найчастіше замовляють студенти і бізнесмени. Відмінності між ними фундаментальні. Новачкові краще спочатку сконцентруватися на одному напрямку. В іншому випадку такий спосіб заробітку викличе серйозні труднощі.

Студенти

Учням потрібні презентації для захисту курсових, дипломів, рефератів. Перед виконанням замовлення Виконавцю бажано розібратися в темі презентації. Найкраще додатково сегментувати цільову аудиторію:

 • студенти природничо-наукових спеціальностей;
 • інженерія;
 • гуманітарій.

Хапатися відразу за все не можна. Створення презентацій ускладниться браком власних знань. Робота займе багато часу, а підсумковий результат не вразить ні самого виконавця, ні його замовника.

Бізнесмен

Бізнес - інший напрямок роботи. Для надання послуги Виконавцю потрібно, перш за все, розбиратися в економіці, створенні бізнес-планів, підприємництві. Комерсанти замовляють презентації в 2 випадках:

 • пошук інвестора;
 • реліз продукту.

Знати все про кожен вид бізнесу неможливо, але розбиратися в азах головних економічних процесів необхідно.

Тенденції сфери

Конкуренція у зазначеній сфері зростає постійно. Причин дві:

 1. Простота створення.
 2. Хороша винагорода за одну роботу.

Через це галузь переживає одні й ті ж цикли. Новачки підсилюють конкуренцію, упускають ціни, з часом розчаровуються в обраному напрямку і відмовляються від роботи. Вартість послуги повертається на початковий рівень.

У вирішившихся закріпитися в цьому напрямку з часом сформується пул постійних замовників. Однак в перші півроку-рік буде складно. Доведеться поборотися за кожного клієнта.

Що потрібно для старту

Робити презентації за гроші здається просто. Розібрався в PowerPoint і почав заробляти. Як би не так. Знань однієї програми мало, необхідно поглибити розуміння в інших процесах:

 • дизайн;
 • вибрані теми;
 • реклама;
 • продажі.

З першими двома пунктами все зрозуміло. Останні слід розглянути детальніше.

Продати презентацію складніше, ніж створити. Людині, яка вибрала такий варіант заробітку, потрібно навчитися підносити роботу замовнику в правильному ключі.

Часто виникають парадоксальні ситуації: люди, чиї презентації виглядають краще, ніж у інших, заробляють менше конкурентів. Причина явища - невміння подати і продати свою працю.

Як шукати клієнтів

Пошук клієнтів проходить в Інтернеті. Починати роботу краще з сайтів фрілансу (Kwork, Work-zilla та ін.) і дощок оголошень. Замовлення на створення презентацій можна отримати і за допомогою форумів підприємців.

Читайте також: "ТОП 150 бірж фрілансу і сайтів віддаленої роботи в Інтернеті"

Варіантів пошуку замовників багато. Краще скористатися всіма можливими способами. Шанси на успіх зростуть пропорційно.

Перед початком пошуку клієнтів необхідно створити портфоліо. Для цього можна зробити пару робіт «в стіл» або підготувати презентацію самого себе. Новачкам підійде стиль копіювання. Слід повторити роботи інших авторів, які сподобалися, внісши в них невеликі зміни.

Власний сайт - ще один варіант залучення замовників. Однак вкладати гроші в просування ресурсу на перших етапах не варто. Спочатку він клієнтів не принесе. Сайт-показник серйозності виконавця для можливих замовників.

Поради щодо створення

Зробити презентацію і отримати гроші реально навіть новачкові. Ось тільки рівень оплати залежить від якості підсумкової роботи. Створити ефектну роботу можна при обліку ряду факторів:

 • зображення;
 • колір;
 • шрифт;
 • кількість слайдів;
 • структура слайда;
 • структура презентації.

Важливий кожен аспект. Тому всі варіанти вимагають детального розгляду.

Зображення

Не можна перевантажувати презентацію схемами, діаграмами і графіками. Така робота виглядає солідно, але гірше сприймається.

Фотографії підходять краще. При цьому картинки не повинні копіювати текстову інформацію слайда. Наприклад, незвичайну ідею можна висловити у вигляді світиться лампочки.

Такий підхід спрямований на емоції глядачів. Якщо презентація зуміє пробудити інтерес, значить вона "дійде" до публіки. Робота автора досягне мети, залишить задоволеним замовника.

Колір

Правильний підбір колірних рішень-основа успіху. У програмах краще використовувати теплі тони фону, наприклад, світло-сірий.

Такі відтінки рекомендується вибирати і при створенні загальної колірної гами. Відмінно підходять:

 • коричневий;
 • жовтий;
 • оранжевий;
 • червоний.

Під час вибору відтінку необхідно врахувати тональність презентації. Наприклад, якщо Виступаючий збирається показати надійність і стабільність фірми, то йому краще використовувати більше синього і зеленого. Ці кольори передають подібні настрої. Тому вони стають основою логотипів банків і страхових компаній.

Червоний підходить для створення експресивної презентації. Колір вважається більш енергійним і агресивним. Він застосуємо для швидких виступів, спрямованих на формування інтересу публіки.

Шрифт

Від шрифтів з зарубками потрібно відмовитися. Вони додатково завантажують картинку, ускладнюючи сприйняття. Презентація повинна викликати у глядачів позитив, а не втому очей і головний біль.

Заголовок і текст на слайдах необхідно писати одним і тим же шрифтом різних розмірів. Без такої контрастності читачам буде складно виокремити потрібну інформацію.

Кількість слайдів

Перевантажувати презентацію слайдами не можна. Під кінець увага глядачів затупиться, інформація перестане сприйматися належним чином. Занадто коротка презентація теж не призведе до належного ефекту. Загальне число слайдів не повинно перевищувати 70 і бути нижче 7.

Структура слайда

Розробка слайда - складне завдання. Одні перевантажують їх текстом, інші, навпаки, роблять виключно графічними. Небезпечні обидві крайності. На одному слайді має розміщуватися від 4 до 7 слів. Писати пропозиції, в точності дублюючі слова лектора, не можна.

Структура презентації

Хороша робота будується за певною структурою. В презентацію потрібно включити:

 1. Титульну сторінку (логотип компанії, П.І.П. спікера тощо).
 2. Опис актуальності проблеми.
 3. Підсилювач проблеми (опис масштабності, наслідків).
 4. Технології рішення.
 5. Докази їх ефективності (дослідження, реалізовані проекти).
 6. Опис вартості.
 7. Аналізом можливих заперечень.
 8. Заклик до дії.
 9. Підсумок або висновок.

Створювати презентацію в PowerPoint або будь-який інший програмі потрібно з урахуванням зазначеної послідовності. Переставляти пункти місцями не можна.

Дохід

Заробити на презентаціях реально. Однак спрогнозувати дохід складно. Змінних дуже багато, тому навіть приблизний діапазон цін назвати важко. Заробіток новачків не перевищить 4 тис. на місяць. Доходи зростатимуть від власної майстерності, вміння продавати свою роботу, реклами, збільшення кількості замовників.

Висновок + відео

Заробіток на презентаціях краще використовувати в якості додаткового джерела доходів. Його слід поєднати з іншими варіантами бізнесу в Інтернеті.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити